Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15051) Fire/SOUL/CD válasza Speeedfire (#15050) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Esetleg megszokásból nem adtál azonos nevet, a két W7-es gépnek?

Más ötletem nincs sajna... :(

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15052) Gorneck válasza Speeedfire (#15050) üzenetére


Gorneck
titán

Jelszót kér vagy mi a baj?

Gorneck#1239

(#15053) mukibuci válasza Speeedfire (#15050) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nálam az oldotta meg a problémát, hogy nem az egész meghajtót osztottam meg, hanem csak a könyvtárakat. Próba cseresznye ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15054) pincehely


pincehely
addikt

Nem tudotok egy oldalt, ahonnan lehet leszedni skineket windows 7-hez?
Nem ara gondolok, hogy csak megváltozik az ero színe, meg bedob pár hátteret.
Hanem komoly változtatásokra.
Devianart-ot ismerem. Valaki ismer másikat?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15055) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Mennyire igaz hogy 18-19 és 21 fok között megy a gépem CPU ja? A Bios szerint annyi.
Elég hihetetlen szerintem de ha ő mondja, akkor elhiszem.
Pedig E6750 2,6 C2D 1333 termelnie kéne a meleget kb.
Igaz, hogy egy vékonyabb alu gyári intel hűtő van benne a régi rézmagos helyett, mert a vastgabb már beleért volna a kábelekbe mert nagyon szűk a hely a T3 P5G43 as Barebone vázba:S
De ezt nem gondoltam volna hogy ennyire jól hűt.

Nektek hány fokon megy a cpu?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#15056) Gorneck válasza Mr.Grincs (#15055) üzenetére


Gorneck
titán

Ennek mi köze a win7 topikhoz?

Egyébként baromság...hacsak nem kint ülsz a kertbe...sztem félremér a bios vagy a szenzor mutat baromságokat...

Gorneck#1239

(#15057) CptMisi


CptMisi
őstag

köszönöm mindenkinek a segítséget, csak megoldódott a directx problémám :DDD :R
a legjobb az egészben, hogy végül a webinstallerrel sikerült :))

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#15058) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e értelme mondjuk egy 4GB-os gépnél használni pl egy SD kártyát ReadyBoost-ra? Illetve tud-e valaki olyan tesztet amiben erre a kérdésre csinálnak méréseket?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15059) semetka


semetka
őstag

Lehet IE8-ban 2 soros a kedvencek sáv?
Ha igen hogy?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#15060) Sub-ZeRo válasza semetka (#15059) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

IE 8-ban nincs ilyen. Ha ilyen kell akkor (amit tudok) az FF-ben van + egy add-on. (aminek nem tudom a nevét :DDD )

sanzi89:Én egy 2 gigával rendelkező géphez raktam egy 4 gigás pendrive-ot.
Hogy gyorsított valamit azt nem tudom mert kezdetektől fogva használom.
Ha akarsz te is readyboost akkor a kártyát exFat-ra formázd meg. Én már tapasztaltam, hogy jobb mintha fat32-őn lenne.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15061) pzstm válasza sanzi89 (#15058) üzenetére


pzstm
titán

semmi értelme nincs. Egy 4GB memóriával rendelkező gépen vajsimán elfut az x64-es Win7. Semmi hókuszpókuszra nincs szükség :N ;) ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15062) Speeedfire válasza Fire/SOUL/CD (#15051) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nem!
a kis gépeken csak 1-2 könyvtár van megosztva
a nagy gépen meg minden meghajtó


Gorneck23: egyszerűen tallózni sem tudom, látja h xyz gép ott van a hálón, de nem lép fel rá, azt írja h nem tud rá csatlakozni


mukibuci: az a baj h elég sok könyvtár van és nem akarom egyesével megosztani őket, bár ha sehogy sem jön össze akkor ezt megpróbálom majd
csak eddig se xp, se vista alatt nem volt ilyen gondom

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15063) kashuk


kashuk
csendes tag

sziasztok! Lenne egy kérdésem ami nem ide tartozik.
Van egy dvix videóm amin késik a hang kb:2 mpet.Mivel tudnám korigálni.Virtualdubmod-om van.

(#15064) Killing válasza sanzi89 (#15058) üzenetére


Killing
addikt

Nincs értelme, nálam 2 GB-al simán megy a 64 bites.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#15065) Gorneck válasza Speeedfire (#15062) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig semmi extrát nem csináltam csak kilőttem a jelszó kérelmet és jobb klikk mappára - megosztás ezzel - adott személyek - hozzáadtam mindenkit, ezután már simán ment rendesen minen amit szerettem volna...

Gorneck#1239

(#15066) pincehely válasza CptMisi (#15057) üzenetére


pincehely
addikt

Örülök, hogy végre megoldódott!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15067) sanzi89 válasza Killing (#15064) üzenetére


sanzi89
addikt

Értem én, nálam sincs ilyesféle gond - igaz Vistan - de gondoltam hátha dobna egy kicsit az amúgyis gördülékeny rendszeren.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15068) bandiie


bandiie
aktív tag

Az újratelepítés nem oldotta meg a problémát. :O

Először egy másik partícióra akartam telepíteni az új rendszert, de ez fogadott: LINK Mit jelent ez a hibakód?

Ez egy 30 gigás partíció, eddig adatok voltak rajta. Többször is megpróbáltam, de mindig ez a hiba fogadott. Rágugliztam, itt a PH-n a vista totyikba többeknek volt ez az üzi, xp telepítő cd-vel tudták visszahozni a partíciót. Esetleg valami más megoldás?

De végülis a bootolás megoldása lenne a lényeges. Ha az újratelepítés nem segített most mit próbáljak meg? Biosba mit nézzek át? Betöltöttem az optimal settinget is, de az sem segített. :(

[ Szerkesztve ]

(#15069) #19617792


#19617792
törölt tag

MSDNAA-s Windows 7 Prom van, ha alaplapot cserélnék, arra miként reagálna? Alaplaphoz kötött, mint az OEM, hogy macerás aktiválás alaplapcsere után? Vagy olyan, mint egy dobozos, hogy nyugodtan cserélhetek lapot és megy tovább, mintha mi sem történt volna?

[ Szerkesztve ]

(#15070) pincehely válasza #19617792 (#15069) üzenetére


pincehely
addikt

Office-nál nem zavarta a konfig csere.
Nem tudom ez mennyire hasznos információ neked, de legalább biztos :D

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15071) Sub-ZeRo válasza bandiie (#15068) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bios frissítés volt?
Milyen alaplapod van?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15072) bandiie válasza Sub-ZeRo (#15071) üzenetére


bandiie
aktív tag

:(
ABIT IL9 PRO

[ Szerkesztve ]

(#15073) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Miért van az hogy windows 7 alatt újraindul az msn? Nem rendszeresen de tapasztaltam már 2 gépen is. MSN hiba vagy Windows 7.
Esetleg másnál is van ilyesmi hiba?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#15074) virkir válasza bandiie (#15068) üzenetére


virkir
veterán

Amennyire tudom nincs nagyon más megoldás a problémádra mint valami külső programmal rendbe rakni azt a HDD-t amire telepíteni akarsz.
A bootolásodat meg másképp nem fogod tudni rendbe tenni azután, hogy sikeresen "optimalizáltál" mit már írtuk.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15075) Sub-ZeRo válasza Mr.Grincs (#15073) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az akkor gép, vagy msn hiba.

bandiie:Akkor egy bios friisítés ráfér rendszerre szerintem.
A legfrissebbet keresd meg.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15076) Mr.Grincs válasza Sub-ZeRo (#15075) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Gépnek nemhiszem hogy baja lenne, zsír új.
MSN szokott néha vacakolni.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#15077) bandiie válasza virkir (#15074) üzenetére


bandiie
aktív tag

nem értem... másképp? miképp?
azt pedig már kizártam azóta, hogy az asc rendszeroptimuma miatt lassult vna be, ugyanis mint azt az első hsz-ben írtam, az eseménynaplóban ugyanaz a kritikus hibajegyzék szerepel már november óta minden indításnál, amikor a program még fel sem volt telepítve. meg most az új os is lassú...

(#15078) bandiie válasza Sub-ZeRo (#15075) üzenetére


bandiie
aktív tag

a legújabb is 2007-es. meg ha a bios okozná, akkor már az első indítás óta tapasztalnom kellene nem? ez lesz az utolsó amit megpróbálok, még nem frissitettem biost soha, nem akarok valamit elszúrni. :)

(#15079) Sub-ZeRo válasza bandiie (#15078) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De mióta használod a win 7-et? Meg (nem tudom mondtad-e) de a win az gyári? (bocs ha már kérdeztük)

A biosnál csak ármaszüneted ne legyen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15080) virkir válasza bandiie (#15077) üzenetére


virkir
veterán

Reinstall nélkül nem fogod tudni megoldani a dolgot.
Szerintem mentsd le a dolgaidat arról a HDD-ről amire telepíteni akarsz, töröld az összes partíciót és így próbáld meg a telepítést, hogy a win7 hozza létre a partíciókat.
Ha ezek után sem sikerül és gyári a telepítőd akkor ott valami hardveres gondnak kell lennie.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15081) bandiie válasza Sub-ZeRo (#15079) üzenetére


bandiie
aktív tag

november 3. óta és eredeti. az első hibajegyzék november 18. akkor még töredéke volt a bootolási idő a jelenleginek, de minden egyes következő hibajegyzékben már kicsit több szerepel. jelenleg már 500000 ms felett járok.

(#15082) bandiie válasza virkir (#15080) üzenetére


bandiie
aktív tag

a reinstall már megvolt. csak először másik partícióra akartam, ahova nem sikerült a fentebb említett hiba miatt. aztán formáztam és feltettem arra amin az előző is volt.

(#15083) CptMisi válasza Mr.Grincs (#15073) üzenetére


CptMisi
őstag

na ez engem is érdekelne, szintén kilépked néha, rendszertelenül és viszonylag ritkán :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#15084) Mr.Grincs válasza CptMisi (#15083) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Nah akkor nem vagyok egyedül.
Akkor tényleg MSN hiba lesz.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#15085) mindkilla


mindkilla
tag

Helosztok
Egy restricted account alol adminként akarom futtatni a cmd-t. Jobbklikk - run as administrator. Ekkor ahelyett, hogy kérné a jelszot, a cmd simán elindul, és nem administratori privilégiumokkal, hanem a korlátozott accountéval.
Mitöl lehet ez?

(#15086) virkir válasza bandiie (#15082) üzenetére


virkir
veterán

Akkor passz ha még mindig fenn áll a hiba.
Ott valami nagyon nem gömbölyű nálad.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15087) bobsys válasza mindkilla (#15085) üzenetére


bobsys
addikt

nezd meg hogy az admin account nincs-e disableden

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15088) Sub-ZeRo válasza bandiie (#15081) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát akkor egy bios frissítés, meg tényleg formázz le minden vinyót, és úgy rakd fel a wint.
Ha ezek után is rossz, akkor lehet hogy vinyó baj, vagy esetleg lap. Akkor tuti valami hardver hibád lesz...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15089) mindkilla válasza bobsys (#15087) üzenetére


mindkilla
tag

Ha a felhasználoi fiokoknál megnézem, ott nincs semmi, ami erre utanla.

(#15090) bobsys válasza mindkilla (#15089) üzenetére


bobsys
addikt

megnezted a tulajdonsagait az accountnak?
ugy mukodik hogy futtatas mas userkent es ott megadod az administrator nevet+jelszot?
meg ugy is probalhatod hogy nyitsz egy sima cmd-t aztan
runas /user:administrator cmd parancs, bekeri az admin jelszot es inditania kell az elevated promptot

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15091) Steelmanus válasza darthimp (#15019) üzenetére


Steelmanus
addikt

Alapbol a W7 csak a szabvanyos felbontast allitja be ami 1024x768. Ettol eltero es raadasul nem szabvanyos felbontast csak kezzel lehet megadni. A 10.2 driver elott is gondolom Te allitottad at. A monitor gondolom az Eszkozkezeloben Altalanos PnP keprnyo-nek van beallitva ezert az ATI CCC ikonjan valtsal felbontast es ne az OS-ben.

[ Szerkesztve ]

(#15092) mindkilla válasza bobsys (#15090) üzenetére


mindkilla
tag

Semmilyen tulajdonságot nem tudok megnézni.. vagy csak rossz helyen nézem. Itt olyanok vannak, hogy kép/jelszo megváltoztatása, átnevezés, etc.. Egyébként minden defaulton van, szoval gyanitom, hogy müködnie kéne a 'run as admin' opcionak. Egyébként mellette be is vagyok jelentkezve egy másik, admin accounttal (ha ez esetleg számít valamit).

Szerk: közben lehet, hogy meglesz a bibi. Full parental lock van az accounton, miután beirtam a runas /user etc..-t, kiirta, hogy a parental lock blokkolta a runas.exe futását.

[ Szerkesztve ]

(#15093) bobsys válasza mindkilla (#15092) üzenetére


bobsys
addikt

akkor meg is van az ok

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15094) mindkilla válasza bobsys (#15093) üzenetére


mindkilla
tag

Jézus ereje. Hozzá akartam adni a runas.exe-t a kivételekhez, erre azt mondja, hogy: "..cannot be added, because this application is never allowed to run".

(#15095) bandiie válasza Sub-ZeRo (#15088) üzenetére


bandiie
aktív tag

vinyóra gyanakszom. már megnéztem múltkor hdsentinellel, azt írta tökéletes állapotban van. most felraktam a hdtunet. ez normális?
csomó ideg csak 2.5 MB/s-el olvasott, ahogy az látszik is a képen. második futtatásra ugyanez.

(#15096) mindkilla válasza bobsys (#15093) üzenetére


mindkilla
tag

Hm... Mellesleg a jelszohoz nem lehet beirni semmit, csak az entert fogadja el. Azt hiszem egy idöre feladom. Köszi a segítséget!

(#15097) Sub-ZeRo válasza bandiie (#15095) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát akkor a vinyó az lehet hogy bajos. Nagyon alacsony neki az olvasás elég sokáig. Szerintem próbálj meg egy másik vinyóra rakni a rendszert. Ezt meg dobd ki, vagy dolgokat tárolni jól lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15098) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Vki tudna segíteni? Nem kapcsol be a képernyőkímélő és nem kapcsolja le a képernyőt se a win7. Mar minden beállítást végigcsináltam, de csak nem akarja az igazat.

(#15099) virkir válasza bandiie (#15095) üzenetére


virkir
veterán

Na meg is van a hiba.
Azért ez érdekes, hogy az eleje ennyire lassú bár a többi sem valami egyenletes teljesítményű.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15100) Steelmanus válasza bandiie (#15095) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sub-ZeRo mar mindent leirt ebben a temaban, egyszeruen lekellene formazni W7 alatt mint azt javasolta is. Ha a W7 egy Altalad kijelolt particiora nem akar felmeni de a HDSentinel jonak tartja magat a vincsit, ott valamelyik particioval lehet gond szerintem.
Lehet hogy nincs mire mentened jelenleg de elobb vagy utobb ugyis mentened kell.
Olyan pedig nincs a -1% a procihasznalat ahogy a kepen van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.