Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#621) hexagon válasza Dany007 (#619) üzenetére


hexagon
csendes tag

"A képletek ilyen szinten már magasak."

Amit leírtam, az egy alap szint. Ha ennek ellenére te ezt mondod, akkor még túl fiatal vagy. Ez az internet másik nagy hibája, hogy soha sem tudhatod, éppen kinek szidod a szomszédját.
Itt van példul a hullámcsomag. Képletben felírva lehet hogy bonyolultnak látszik. De egy egyszerű dolgot takat.
Ha valaki tud programozni, egyszerűen fel tud rajzolni egy szinuszgörbét. Ehhez csak annyit kell tudni, hogy a sin() függvény radiánba várja a paramétereit. Ha folyamatosan változik a paramétere 0-tól 2pi-ig, akkor egy teljes szinusz hullámot kapunk.
http://www.jazzalmanach.de/images/musikalswissenschaft/sinus.jpg
Innen a hullámcsomag már csak egy lépés. Több szinusz hullámot kell összeadni, de mindegyiknek más frekvenciájúnak kell lennie. Ez azt is jelenti, hogy a hullámhossza más lesz. Ez a képen a wellenlange, vagyis a lambda hullámhossz. Ehhez csak annyi kell hogy a y=sin(x) ben az x-et megszorzom egy egyre növekvő számmal. A program egy hullámcsomagot fog felrajzolni a képernyőre.
Nincs ebben semmi bonyolult, ha már ismered a matek alapjait. Ha még nem, akkor először azt kell elsajátítani, utánna lehet nekivágni a kvantumok és a relativitás világának. Addig teljesen felesleges időtöltés olyasmin gondolkodni, aminek az alapjait sem ismered.
Az ismeretterjesztő irodalom érdekes, én is olvastam néhanyat, de igazán akkor érdekes, ha az ember már ismeri az alapokat. Addig legfeljebb elbűvöli az embert a varászavak ismeretlen világa. De ez így majdnem olyan, mintha scifit olvasnál.
Nem tudod, hogy kapcsold ezeket a dolgokat a valósághoz.

A kapcsolódási pont a matematika.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.