Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) ama112


ama112
csendes tag

Sziasztok szeretnék segítséget kérni.
JBL 200 Bluetooth Fülhallgatóm véletlenül kimostam.
Azóta nem működik.
7 piros 1 sárga egy zöld led világít a töltőn.
Nem tudom bekapcsolni.
Valakinek lenne esetleg ötlete?
Köszönöm szépen.

(#11552) <Adamsky> válasza ama112 (#11551) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"7 piros 1 sárga egy zöld led világít a töltőn" - úgy, érted, hogy ezt morzézza, nem? Csak mert én a képeken 1db led-et látok a tokon. De, kb. mindegy is. Ez kuka. Elnézve az arukeresos és a MediaMarkt-os véleményeket, szerencséd volt, hogy eddig húzta, ill. a hangját nagyon sokan lehúzzák. Szvsz. lehet egy Earfun-nel jobban járnál (ld. utóbbi pár 10 hsz.!)

(#11553) Mister X válasza spleenszuru (#11545) üzenetére


Mister X
tag

[10085] Szóval jó is meg nem is,de inkább nem. Legalábbis nekem nem. Ha számít az énekhang hogy szépen tisztán szóljon,akkor felejtős,ha olyan zenét hallgatsz amiben nem nagyon énekelnek akkor talán még ajánlanám is.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#11554) tomp


tomp
félisten

Na hamarosan érkezik majd egy OnePlus Buds Pro 2.
Kíváncsi leszek a hangjára. Kettős DD, a marketing szerint a Dynaudio hangolta és még maga Hans Zimmer is készített hozzá egy "Master EQ" beállítást. :DDD
LHDC 5.0 ami 24/192kHz-re képes de most is eljátszották azt amit az első generációs fülessel. Azaz "coming soon"...
Kezdésnek viszont rögtön lesz LC3 és spatial audio.

(#11555) stellaz válasza petymeg (#11550) üzenetére


stellaz
addikt

Ha javították, arra a részre újraindul a garancia idő.

(#11556) petymeg válasza stellaz (#11555) üzenetére


petymeg
addikt

Tökmindegy már, régi történet, meg szétszedte az öcsém. Akku kellene bele, de az vagy 7000 ezer ft meg nem is biztos, hogy normálisan össze tudnám rakni, mert egyedileg le kell maszkolni az akksi egyes részeit.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#11557) csaba1203 válasza tomp (#11554) üzenetére


csaba1203
addikt

Szokásos marketing szöveg, aminek sokan bedőlnek majd...
Egyébként tele a YT a tesztjeivel és vannak azért hiányosságok rendesen.

(#11558) tomp válasza csaba1203 (#11557) üzenetére


tomp
félisten

Igen azért írtam így. :)
Nekem amúgy ingyen lesz szóval egy próbát megér.

(#11559) csaba1203 válasza tomp (#11558) üzenetére


csaba1203
addikt

Persze sőt megköszönjük ha írsz majd pár sort a tapasztalataidról, mert az biztos nem fizetett promóció lesz.... :K

(#11560) <Adamsky> válasza tomp (#11554) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... maga Hans Zimmer is készített hozzá ... " - az ilyen mindig kicsit elszomorít, mert ha a füles mégse olyan jó, akkor ebből az emberek azt a következtetést vonják le, hogy Hans Zimmer botfülű.
Izgalmas kérdés, hogy ilyenkor a "celebek" ugyanazt a - teszem azt 5-7 sávos eq-t kapják meg, mint a mezei user, vagy hozzáférnek direktbe a dsp-hez? Szerintem utóbbi esetben lenne elvárható minőségbeli ugrás (a többi hangképhez képest).
A fülesről: elnézve ezt a vezérlést (a füles "nyelét" kell simogatni) semmi jót nem nézek ki belőle. Legalábbis én biztos lábrázást kapnék tőle. Szóval még ha a "Mester" is hangolta, nekem akkor sem jönne be ez a füles / kialakítás. Sajnos a TWS-eknél a hangzás mellett van még pár dolog, amit el lehet cseszni ...

(#11561) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#11560) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ehh... nincs rajta hangerőállítási lehetőség. Kössz (nem kérem)! Ez nálam a "nem ér egy fabatkát sem" kategória :(((

(#11562) tomp válasza <Adamsky> (#11560) üzenetére


tomp
félisten

Na igen ez eléggé veszélyes terep. De remélem azért nem adja bármihez a nevét...
Majd meglátjuk vagyis meghalljuk milyen lesz az Öreg munkája a fülesen. :)
Nem simogatni kell hanem nyomogatni.
Az első generációs fülest is nyomogatni kell a végén.
1 nyomás: play/pause
2 nyomás: következő dal
3 nyomás: dal újrakezdés vagy előző dal
hosszan nyomás: környezeti hangot átengedi vagy zajcsökkentő módba vált

Sokkal jobb ezt kezelni mint az Edifier érintő izéjét. Azt még a mai napig nem bírtam megtanulni. Ellenben a OnePlus fülessel. Azt már másnap tökéletesen kezeltem.

Igen a hangerőállítás hiányzik. De lehet, hogy lesz mert a OnePlus fórumon kérdezgették mi hiányzik a legjobban a vezérlésből.

[ Szerkesztve ]

(#11563) stellaz válasza <Adamsky> (#11561) üzenetére


stellaz
addikt

Vajon miért általános, hogy nem lehet ezeken hangerőt állítani? Érthetetlen számomra.

(#11564) <Adamsky> válasza tomp (#11562) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem tudom, hogy te, hogyan használod a fülest, de nekem alap, hogy séta vagy kocogás közben azért ne kelljen megálljak, hogy a fülest irányítsam. Igaz nem próbáltam, de nem tudom elképzelni, hogy ez a "szorongatós" vezérlés mozgás közben is tud úgy működni, hogy közben ne cibáld ki óhatatlanul a fülest a helyéről. Szóval ez nálam ezért kapufa.

#11563 stellaz
Isten bizony nem tudom / értem miért jönnek még ki mindig ilyen - és nem is feltétlen olcsó - fülesek. Az egyik review-ban erre azt mondta a csóka, hogy erre ott van a Google asszisztense. Kössz! :W

[ Szerkesztve ]

(#11565) csaba1203 válasza stellaz (#11563) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen az de vannak kivételek is....
Például Sony belépőszint wf-c500 tudja ezt a funkciót is. :K

(#11566) tomp válasza <Adamsky> (#11564) üzenetére


tomp
félisten

Edifiernél ha telefonról megy akkor a play/pause és a zajcsökkentő/környezeti hang módokat kb tudom vezérelni. A többi nekem bonyolult a tapival. Hol érzékeli hol nem.
Ha meg DAP-ról megy akkor zsebbe nyúlok és ott vannak a dedikált gombok. :D
A OnePlus-t lehet cibálósan és nem cibálósan is vezérelni. Olyan erővel kell nyomni mintha lenne rajta egy gomb. Azaz nem kell erősen összenyomni.
Kocogás engem ne veszélyeztet. Kocogás, futás tiltva van nekem...

(#11567) -NoVa- válasza <Adamsky> (#11564) üzenetére


-NoVa-
addikt

Fülesen nekem a play/pause/next track érdekes, meg az ANC állítás. Ha hangerőt akarok állítani, akkor a karórámon tekerem a lünettát, kiválóan bevált :)

(#11568) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Itt problémára megoldást is lehet kérni, vagy ez is csak vásárlós topik?

Malaka!

(#11569) <Adamsky> válasza tomp (#11566) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és @-NoVa-. Igen, kinek a pap, kinek a papné.
Ezért nem állítom, hogy sz@r a füles (és lehet, hogy k. jól szól), de a vezérlés, és a hangerőállítás hiánya okán én nem lennék hajlandó pénzt adni érte.

@tomp: OK, de akkor is a "nyelet" kell érinteni, nem? Vagyis előfordulhat, hogy kicsit erősebben érsz hozzá, és ki-, ill. megmozdítod a fülest. Nem véletlen, hogy 10-ből 9 gyártó nem a szárra teszi a vezérlést. Ha ugyanis a fülesen van, akkor nem tudod "billenteni" az érintéssel. Remélem érthető voltam.

@-NoVa-: akkor ez lesz a megoldás! Adni kell mellé egy lünettás (milyet is pontosan?) órát! :DDD

#11568 spleenszuru
"Itt problémára megoldást is lehet kérni ... "
Firmware fejlesztéssel nem foglalkozunk. Ha ez volt a kérdés :D
Mi a gond? Írd meg, aztán elválik ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#11570) -NoVa- válasza <Adamsky> (#11569) üzenetére


-NoVa-
addikt

Samsung Watch 4 Classic, szerintem már régebben írtam róla hangerőszabályzásra / zene távirányítással kapcsolatos dolgokra.

(#11571) tomp válasza <Adamsky> (#11569) üzenetére


tomp
félisten

Érteni értem persze. Majd kiderül ennél milyen lesz kényelmi szempontból a vezérlés mivel a driver része nagyobb azaz elvileg jobban kiáll a fülből. Ez vajon gond lesz vagy pont az ellentéte. Az első generációs nekem nagyon beesik a fülembe azaz a szára rásimul a fejemre.
Kíváncsi leszek a zajszűrésre mert az a réginél nem volt valami acélos. Az Edifier megeszi reggelire.

(#11572) <Adamsky> válasza -NoVa- (#11570) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... zene távirányítással kapcsolatos dolgokra." - bocsi, kimaradt.
WearOS? Hát ez a másik - legfőképp az üzemidő okán - ami nekem nem pálya. Van egy Forerunner 255 Music-om, amivel szintén (bár közel sem ilyen egyszerűen, mert nincs forgatható lünettája, ahogy ha jól tudom a későbbi SW-nek sem) tudom irányítani a zenelejátszást (play/pasue, hangerő, számléptetés), de akkor is ...
Mindegy, mások vagyunk, ennek - mármint a OnePlus Buds Pro 2-nek - is meg lesz a célközönsége.

(#11573) Rigormortiis válasza -NoVa- (#11567) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én is így vagyok ezzel. A (Galaxy) Buds 2 Pro tud hangerőt is állitani fülesről, de ahhoz nagyon pontosan el kell találni a belső felét, nekem meg ez nem megy, úgyhogy be sem kapcsoltam ezt a funkciót. Ezt a funkciót fizikailag sem lehet máshogy megoldani.

Meg a hangerőt amúgy sem szoktam birizgálni, pláne edzés közben. A play/pause, esetleg környezeti hangok átengedése bőven elég nekem.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#11574) spleenszuru válasza <Adamsky> (#11569) üzenetére


spleenszuru
őstag

Közben úgy fest megoldottam.
Végül Sennheiser CX TWS-re esett a választásom, és Windowson rossz volt, szakadozott vagy legalja mp3 minőségben szólt, de úgy tűnik, a sokak által írt "Handsfree Telephony" kikapcsolása ezt kiküszöbölte.

Szerk: mégsem... 20 perc után megint elkezdett szakadozni...

#11553Mister X
Eddig én elégedett vagyok, ezelőtti agybadugós füleseim ettől jóval olcsóbbak, ezáltal gagyibbak is voltak, nekem ez elég nagy ugrás, remélem kitartó is lesz.
Épp operazenével tesztelem, és nem érzékelem doboz hatásúnak, de tegyük hozzá azt is, nekem nincsenek túl nagy igényeim ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

Malaka!

(#11575) Janaboy válasza spleenszuru (#11574) üzenetére


Janaboy
veterán

De szerintem ha azt kiveszed, akkor anélkül nem fogsz tudni meetingelni a gépen :)

Janaboy

(#11576) spleenszuru válasza Janaboy (#11575) üzenetére


spleenszuru
őstag

Azt éppen el tudom engedni, van fejes is ahhoz, jobban idegel ez a szakadozás..
Ami érdekes, ha megállítom a YT-t pl. 1 percre, utána folytatom, megint jó egy darabig.
Mintha puffer kéne neki, hogy jó legyen. Mi a fene..

Malaka!

(#11577) Janaboy válasza spleenszuru (#11576) üzenetére


Janaboy
veterán

Gondolom telefonnal nincs ilyen gond.

Janaboy

(#11578) spleenszuru válasza Janaboy (#11577) üzenetére


spleenszuru
őstag

Azzal nincs.

Malaka!

(#11579) <Adamsky> válasza spleenszuru (#11574) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"mégsem... 20 perc után megint elkezdett szakadozni..."
Ha más eszköznél ez a hiba nem jelentkezik, akkor a bt. adóddal van gond. Mid van? Laptop, asztali gép? Utóbbi esetben alaplapi bt. vagy USB dongle?

(#11580) spleenszuru válasza <Adamsky> (#11579) üzenetére


spleenszuru
őstag

Laptopos BT. HP Elitebook.
A más eszközt mindet erre a laptopra értettem, mindet ezzel használom.
Minden más eszköz drivere amúgy oké, ez az egy felkiáltójeles.

Malaka!

(#11581) <Adamsky> válasza spleenszuru (#11580) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Óóó, hogy már a Device Manager-ben is felkiáltójeles a füles?! Vagyis nem a bt. adó, ugye? Meg kellene próbálni a bt. adó driver-ét frissíteni vagy a gyártó honlapjáról, vagy a neten Hardware ID alapján (jobb klikk az eszközön → properties → details → Hardware Ids (nálam pl. egy Ali-ról rendelt Ugreen bt. dongle az adó: USB\VID_0A12&PID_0001&REV_8891)
Ha, sehogy sem jön össze, akkor szerintem rendelj te is egyet az Ali-ról.

(#11582) spleenszuru válasza <Adamsky> (#11581) üzenetére


spleenszuru
őstag

Az itt az első a sorban? Mármint az adó.

Malaka!

(#11583) <Adamsky> válasza spleenszuru (#11582) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tévedés jogát fenntartva, de nem. Szerintem nálad a Intel(R) Wireless Bluetooth(R) lesz az "adó". Mondjuk fura, hogy a képen minden OK (nincsenek felkiáltójelek), csak a képen nem látható Sennheiser CX-el van gond?

(#11584) bci22 válasza petymeg (#11550) üzenetére


bci22
csendes tag

Az alkalmazás teljesen jó, minden alaposan testreszabható. Equalizer ugyan nincs túlbonyolítva, de ennek ellenére is tökéletesen belőhető manuálisan a kívánt hangzás, vagy végig lehet menni egy olyan folyamaton, ami segít a fülünknek tetsző hangzásvilág megtalálásában. Ezen kívül nagyon jól beállítható a transparency mód érzékenysége (és hogy aktiválásra zenével együtt vagy azt megállítva menjen), kiválasztható a zajszűrés vagy a szélzajszűrés, lehet állítani területek alapján hol hogyan szóljon (nem próbáltam eddig), programozható a vezérlés (1-2-3 kopp, hosszú érintés), állítható a codec, megálljon-e a zene ha kivesszük a fülünkből, fogadjon-e automatikusan hívást ha kivesszük a tokjából, stb. Ha belépsz a fiókoddal utána szinkronizálja vele a beállításaidat, így újratelepítésnél nem kell mindent újrakezdeni. Mivel mást még nem nagyon használtam így nem tudom ezek mennyire standard funkciók a többi fülesnél, inkább a leglényegesebbeket leírtam. Volt egy nagyobb frissítése pár hónapja, azzal baromi sokat javult amúgy, azóta pl. van multipoint és a transparency mód is megy végre mono módban használva, plusz egyéb apróságok amik javítják a felhasználói élményt.

(#11585) stellaz válasza spleenszuru (#11574) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem eddig minden Bluetooth eszközöm produkálta már azt a jelenséget, hogy csak telefon üzemmódban futott és nem média üzemmódban (a2dp talán a szabvány). Sony, LG, iFi, Nokia, stb. Főként akkor, ha több eszköz között váltogatok. Az iFi akkor csinálja, ha előtte az edifierre csatlakoztam a telefonnal
Egy párosítás törlése és mindkét eszköz újraindítása (telefon és a hallgatni kívánt eszköz) és újra párosítása meg szokta oldani a gondot. Az edifierre pedig inkább chromecast audion keresztül csatlakozók, így a probléma sem jelentkezik. De a Sony Bluetooth hangszóróim is eljátsszák ezt néha mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#11586) spleenszuru válasza <Adamsky> (#11583) üzenetére


spleenszuru
őstag

Igen, de azt is csak itt mutatja.
Rápróbálok akkor majd az Intelre, ha végre kapok jogot, ugyanis céges a lapos.. :))

#11585stellaz
Igen, ahogy mondod, a2dp-vel van baja:
[link]

Malaka!

(#11587) zso79


zso79
őstag

Az Earfun alkalmazásban hogy a bánatba lehet törölni az elmentett EQ profilokat? Csak Save gomb van (ios)... tényleg sehogy vagy csak nekem nem szúrja ki a szemem?

(#11588) petymeg válasza bci22 (#11584) üzenetére


petymeg
addikt

Komoly. Az első Buds ennek a töredékét nem tudja.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#11589) gippazoid


gippazoid
senior tag

Earfun Air Pro 3 teszt

Gippazoid Novelties Inc.

(#11590) kp78 válasza zso79 (#11587) üzenetére


kp78
addikt

Húzd az ujjad balra azon amit törölni szeretnél, és feltűnik a piros DEL felirat. :)

(#11591) bepken


bepken
veterán

végül nem rendeltem meg az Earfun fülest, mert nem akarok újra szenvedni a gariztatással (pl.: küldjem vissza külföldre, ha gariztatni akarom...)

viszont korábban javasolt fülesek közül kettő még éppen beleférne a keretbe és a tesztek is tetszenek - azonban összehasonlítást nem találtam sajnos

szóval szerintetek melyikkel járnék jobban? Sony WF-C500 vagy TWS1 Pro? :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#11592) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

A Linkbuds-féle nyitott kialakításnak mik a jellemzői pro és kontra?

Gippazoid Novelties Inc.

(#11593) -NoVa-


-NoVa-
addikt

Pro: Nem izolál egyáltalán
Kontra: Nem izolál egyáltalán

Írtam róla eleget, kedvenc TWS-em, de rétegigény. Esetleg Stellaz még felidézheti, mire emlékszik a hangjából.

(#11594) hajbel


hajbel
addikt

Megadta magàt a ragasztó a Momentum TW1-es fülesemen. [kép]
Azt kérdezném, hogy milyen ragasztóval ragasszam vissza, illetve minden hasznos tanàcsot szívesen fogadok, ami a javítàsàval kapcsolatos! :R

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#11595) <Adamsky> válasza hajbel (#11594) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... magàt a ragasztó a Momentum TW1-es fülesemen."
Ez így, hogy? Egyszer csak leesett a feje, mint Peti papagájnak? :F
Egyébként nem tűnik menthetetlennek (elég nagy a felület, amit ragasztani kellene). Szerintem bármilyen boltban kapható - pár száz forintos - pillanatragasztóval neki lehet esni.

(#11596) stellaz válasza gippazoid (#11592) üzenetére


stellaz
addikt

Hétvégén próbáltam -Nova- fórumtársét. Azt tudni kell, hogy egyrészt valahogy nem sikerült jól a fülembe illeszteni, illetve éppen 120-300 dolláros ársávban mozgó earbud füleseket volt szerencsém hallgatni, ami azért közvetlen ellenfénybe borít egy bármilyen tws fülest.

A hangja nekem tetszett, kellemes, de a fentiek figyelembe vételével nem mernék megalapozott véleményt írni róla. Ami biztos, hogy egészen fantasztikus a nyitottsága, ami tényleg olyan, mintha semmi nem lenne az ember fülében. A Samsung Buds Live ehhez képest olyan, mint egy IEM egy earbudhoz képest. Amikor szólt a zene, az kb olyan volt, mintha a kocsiban szólna a zene és simán lehet beszélgetni is zene mellett.
Nekem az ára már túlmegy a tws-re szánt kereten, de amúgy én magamnak simán ezt venném a buds live helyett.

[ Szerkesztve ]

(#11597) gippazoid válasza stellaz (#11596) üzenetére


gippazoid
senior tag

Most 28e a Médiában.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#11598) hajbel válasza <Adamsky> (#11595) üzenetére


hajbel
addikt

Egy másik tws (Lypertek pureplay Z3) szivacsát próbálgattam, gondolom kitágította a hallójáratomat, olyannyira, hogy mikor a Sennheisert beledugtam, vákuumot képzett a gumiharang és benne maradt a fülemben. A Sennheiser TW 1,2 amúgy sem a strapabírásáról híres, vigyázni kell rájuk, mint a hímestojásra. A pillanatragasztót azért szerettem volna kerülni, mert szétfolyik, nem lehet pl. fogpiszkálóval felvinni, mert megköt, de majd megpróbálok óvatos lenni, a felesleget lemosom alkohollal.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#11599) stellaz válasza gippazoid (#11597) üzenetére


stellaz
addikt

Az jó ár, de már megvettem a Samsungot apróból 12-ért. Most már nem variálok rajta.

(#11600) blueye válasza gippazoid (#11597) üzenetére


blueye
veterán

Melyik Médiában? Adnál egy linket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.