Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) vedini válasza dokar (#6549) üzenetére


vedini
őstag

persze, max 300 MB/s -ig
viszont ami brutál, hogy itt az SSD-nek akár 100x jobb is lehet az elérése mint egy szokványos vinyónak, emiatt is frankón bootol ssd-ről a win
a burst speed ne tévesszen meg, az én vinyómnál is iszonyatosan magas, nem igazán ér semmit
lehet én is benevezek 2 db ssd raid 0 ban rajta oprendszer, 2db 8gb -os erre a célra tökéletesen megfelel, letöltögetésnél meg csak le kéne kapcsolni a nagy tárhelyt jelentő vinyókat

helkis tégnap érdeklődtem hogylétedről msn-en, bár kicsit gyenge poénnal :B

workworkwork...

(#6552) dokar válasza vedini (#6551) üzenetére


dokar
addikt

jaja, jó gondolat, mert a hdd-kel már csak szenvedés az élet. :(

extra - SEXRay

(#6553) vedini válasza dokar (#6552) üzenetére


vedini
őstag

igen
sajnos évről évre, egyre gyorsabb a proci, meg a vga, chipset stb., aztán pl játékot tölt az ember várhat 10-20sec-et, arról nem is beszélve, ha már 1 éves a wined, legalább 1 perc mire bebootol :(

szörnyű ez a helyzet :(((

mióta kattantál rá a gyors adatelérésre?

workworkwork...

(#6554) cigam válasza helkis (#6544) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Csakhogy nem a gyári web-es felület jün be, hanem egy hackelt openwrt.
Ahoz meg lövésem nincs, és nemtudom hogyan lehetne visszalőni rá a gyári fw-t.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6555) dokar válasza vedini (#6553) üzenetére


dokar
addikt

pl másolás mellett semmit sem ér a dupla mag, ha ugyanarról akar betöltődni a program.
főleg vista alatt lehet érezni, hogy a vinyó az egész rendszert megfogja. :O

extra - SEXRay

(#6556) cigam válasza cigam (#6554) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

AMikor a tftp-vel akartam feltölteni vmi generic fw-t, akor meg vagy időtullépés volt a válasz vagy az, hogy disk full.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6557) Male válasza dokar (#6555) üzenetére


Male
nagyúr

Hát ne másolgass rendszervinyón :P

(#6558) helkis válasza cigam (#6554) üzenetére


helkis
addikt

ha külön promban van a firmwire, akkor esetleg cserével..
talán itt van bővebb infó: [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6559) helkis válasza dokar (#6555) üzenetére


helkis
addikt

de ha már 2 magra van léd, 2 HDD-re miért sajnálod?
nem véletlenül szokott nálam 3db HDD-dologzni egy rendszerben.. 1 a winnek, a többi meg egymás között tud maximális sávszélességgel dolgozni. az a gáz, hogy az IDE-rendszerben az iró/olvasó fej egyben van és ebből 1x-re csak az egyik feladatot tudja elvégezni, ellenben pl a SCSI-val. ezért ott is ha több HDD van egy redszerben látványosan "elgyorsul" az IDE-től, rádásul nem terheli a procit sem..
de a jövő mindenképp az SSD-jé ez tény. a RAID-tól én ódzkodnék, egy oprendszert vétek ilyenre rakni, legalábbis 2-hdd-re a megfelelő biztosnághoz és gyorsasághoz kell az 5db HDD/SSD, RAID5+1HDD a rendszernek szvsz. csak ez már drága. ill egy szünetmentes táp. ez utóbbi mezei HDD-s kiépítésnél is javallott szvsz.
az én jövöbeli elképzelésemet egy 40-100Gb-os IOdrive a rendszernek+swapnek +2db nagy HDD/SSD bőségesen kiszolgálná..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6560) helkis válasza vedini (#6551) üzenetére


helkis
addikt

köszi, már jobban vagyok mezei torokgyulladás, de röntgenen is voltam, jövő héten megyek vissza dokihoz.. most kerültem csak gépközelbe azóta. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6561) dokar válasza Male (#6557) üzenetére


dokar
addikt

egyik 200-as vinyón 'C' az oprendszer van, másik 200-ason 'D' pedig filmek, képek...
minden telepített dolog a 'C'-n van, minden másolható pedig a 'D'-n.
a letöltések a 'C'-re kerülnek és ha érdemes megtartani őket, akkor vándorolnak át a 'D'-re.

extra - SEXRay

(#6562) dokar válasza helkis (#6560) üzenetére


dokar
addikt

az semmi, de úgy látszik itt az Intel Atom kikap a VIA Isaiah-tól :DDD

extra - SEXRay

(#6563) barnam_ válasza dokar (#6555) üzenetére


barnam_
nagyúr

4GB rammal már elég jó, a vinyó tök kussban van :)

(#6564) vedini válasza helkis (#6559) üzenetére


vedini
őstag

hát szerintem meg pont raid 0-ra érdemes rendszert tenni, mert ha beszarik, semmi fontos adatod nincs rajta, és ghos-tal pikk-pakk vissza tudod rakni

természetesen az IOdrive lenne a legszupibb megoldás, csakhát jólenne tudni róla vmi árat is
de sztem a vinyó konszern nem fogja engedni, hogy elérhető áron legyen egy ilyen, főleg a ph-s seagate tervek alapján

workworkwork...

(#6565) dokar válasza barnam_ (#6563) üzenetére


dokar
addikt

hát én 2GB-al gazdálkodom vista 32 alatt, de 20GB is kevés lenne, ha a vista telepakolja a saját szarjaival.

extra - SEXRay

(#6566) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

1db 25-ös memorex dvd-r packot elcserélném 1db 25-ös cd pack-re. Sürgős lenne.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6567) Male válasza dokar (#6561) üzenetére


Male
nagyúr

Letöltés + rendszer egy vionyóra... na azt inkább ne. A letöltések folyamatosan csesztetik a vinyót.

Az OS/programok mellé külön partíción a filmek, és egyéb statikus dolgok... letölteni/dolgozni a másikra kell (vagy másik kettő között).

(#6568) helkis válasza vedini (#6564) üzenetére


helkis
addikt

30$ - 1Gb iodrive, tehát 40Gb 1200$=200k.. :(
ha lett volna raid0-a tömböd IDE-alrendszeren nem ezt mondanád .. :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6569) dokar válasza Male (#6567) üzenetére


dokar
addikt

azzal érhetek el gyorsulást, ha a feltelepített komolyabb 3D-s programok (pl játék) nem azon a vinyón van, mint az oprendszer?

extra - SEXRay

(#6570) vedini válasza helkis (#6568) üzenetére


vedini
őstag

hát nem volt még ide-s raidem, se satás :(

lehet egy életre megtanultam volna, hogy soha többet...

hát figy, nekem elég lenne egy 8GB-os iodrive szünetmentessel
a raptor meg megmaradna adatvinyónak :DDD

workworkwork...

(#6571) helkis válasza dokar (#6562) üzenetére


helkis
addikt

az atom 40$ lesz, 2w-ot eszik..ehhez nézd a csíkot..:)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6572) helkis válasza vedini (#6570) üzenetére


helkis
addikt

az a gond, hogy egy x64-es vista laza12Gb.. :)
a 2x40gb-os raid0-mat 2002-ből, majd elmesélem szóban valamikor :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6573) helkis válasza dokar (#6569) üzenetére


helkis
addikt

Ró, vegyük a jóöreg IDE csatit általában 2db szokott lenni egy lapon tehát 4db IDE eszköz
ha 1kanócon lógott a két hdd akkor az ide csatorna sávszélessége egyből elfeleződött ha ráadásul egyik particióról a másikra másoltál akkor mégrosszabb volt a helyzet ez satánál is megvan azzal a különbséggel, hogy 1 csatorna 1 hdd, tehát valamit nyertél, ha 1 hdd-n belül dolgozol akkor ismét feleződik a sávszélesség, ha meg egy másik hdd-re dolgozol akkor teljes sávval tud az egyik adni a másik venni. remélem érthető. a rendszerhdd-mindig dolgozik akármit csinálsz, így ott jobb nem dolgoztatni +ban. ezért kell a 3 hdd a rendszerben, nekem is ez lenne de nincs 3-as vizesblokk ami csendesíti is a hdd-ket. így azt csináltam, amit Agregátor is javasol: telenyomtam rammal a gépet.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6574) Male válasza dokar (#6569) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem inkább a letöltéseket cseréld át a filmekkel... az az összes feltelepített programodnak segít.

(Persze ha a virtuális memóriát intenzíven használja közben, akkor igen, érdemes lehet másik vinyóra tenni a játékokat... nade ha játék közben a VM-ben turkál az adatokért, az már úgyis régen rossz, nem? ...egy ideje már nem játszok + VM 2 éve ki van kapcsolva, így ezzel mostanában nincs tapasztalatom.)

A komoly 3D-s programnál példának azthittem valami 3D Studiot fogsz írni... erre játék :DDD

helkis: Jaja, hosszas próbálkozások után én is arra jutottam, hogy 3 vinyó alá nem igazán tudok menni nagy telejsítmény csökkenés nélkül. (1 OS + programok, 1 letöltés + video vágás hálózatról, 1 videoszerkesztő "kimenet" / DVD-re írandók. )

[ Szerkesztve ]

(#6575) vedini válasza helkis (#6572) üzenetére


vedini
őstag

basszus
ilyen lite-os vista nincsen? :DDD
12gb-os iodrive már drága lenne

workworkwork...

(#6576) helkis válasza vedini (#6575) üzenetére


helkis
addikt

gondolom ilyet nem lehet rendelni, a legkisebb a 40Gb-os, viszont 640Gb-ig (3.1Milla! :Y) lehet kérni a 40Gb-onként. de majd csak csökken az ára.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6577) dokar válasza Male (#6574) üzenetére


dokar
addikt

A komoly 3D-s programnál példának azthittem valami 3D Studiot fogsz írni... erre játék

van az is, csak azért írtam játékot, mert a többség csak ezt ismeri ;)

extra - SEXRay

(#6578) dokar válasza helkis (#6573) üzenetére


dokar
addikt

te, ezzel tisztában voltam, de szólóban is nagyon lassú a cucc. valszeg veszek egy kis 80GB-os vinyót az oprendszernek.

extra - SEXRay

(#6579) helkis válasza dokar (#6578) üzenetére


helkis
addikt

van eladó 320-as hdd-m, nem értekel?
egy WD meg egy maxtor 16Mb cache mindegyik sata2..
árnak utána kell nézni, mert nagyon csökkennek, nem akarok új árat írni..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6580) cigam válasza vedini (#6575) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A Windows_Vista_Ultimate_Ultra_Lite_32_Bit álítólag 4G-re feltelepül

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6581) Male válasza dokar (#6577) üzenetére


Male
nagyúr

:)

(#6582) helkis válasza cigam (#6580) üzenetére


helkis
addikt

32bit vista csak 8Gb alapban.. ;)

de hogy ne legyen hiány a helyben, vegyetek HDD-t:
eladó 2db 320Gb-os HDD-m:

1: Maxtor 6V320F0 DiamondMax10 320GB 7200rpm SATA-II 16 MB cache
2: WD Caviar SE16 WD3200KS 320GB 7200rpm SATA-II 16 MB cache

mindegyik kifogástalan állapotban van, nobad, életükben max 35fokosak voltak hála az aktív hűtésnek, ill mostmár a HDD-blokknak ;), szünetmentes táp által szolgáltatott/szürt ideális áramot kaptak/nak minden percükben..
14k/db csak helyben. adatok mentése után vihetők.

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6583) Coyot válasza helkis (#6582) üzenetére


Coyot
őstag

14ért viszem mindet! :DDD

Má' nem

(#6584) dokar válasza helkis (#6582) üzenetére


dokar
addikt

szürt ideális áram, ez jópofa :D

extra - SEXRay

(#6585) dokar válasza helkis (#6582) üzenetére


dokar
addikt

nem akarok üzletet rontani, csak közlöm hogy hammonnál újat lehet kapni 320GB SATA-II 8MB cache 12 ezer HUFért, ugyanez 16MB cachel pedig 13 ezer HUF.
500-asat lehet 17-ért, 640-eset pedig 21-ért. :)

extra - SEXRay

(#6586) ballington


ballington
addikt

sajna a TESCO-ban nem volt cd-s henger, így kénytelen voltam daraonként venni :(

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#6587) dokar


dokar
addikt

DVD hengert árul vki?

extra - SEXRay

(#6588) helkis válasza dokar (#6585) üzenetére


helkis
addikt

na jó legyen 3k a kettő*.. :DDD

*(az ár csak tájékoztató jellegű, nem számít konkrét ajánlattételnek, további információkért keressetek.. ;))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6589) dokar válasza helkis (#6588) üzenetére


dokar
addikt

nem irígyellek, a HDD-ket normális áron eladni lehetetlen.
két kis raptor raid0-ban már egész jó lenne nekem, nem?

extra - SEXRay

(#6590) vedini válasza dokar (#6589) üzenetére


vedini
őstag

nem sokat érsz vele
1. hiába gyors lesz, 3-ik vinyóra ha másolsz, az lesz a szűk keresztmetszet
2. oprendszer nem lesz annyival gyorsabb hogy megérje

2db raid 0 raptor tömb kellene neked, 120-130 körülből futná is talán :DDD

legjobban akkor jársz ha veszel egy 75-ös raptort, arra a rendszer, a két 200-asodat meg raid-be 0-ba kötöd

én nagyon meg vagyok elégedve a kis raptorommal

cigam: azért 4GB már sokkal jobban hangzik ;)

Coyot: valahogy sejtettem, hogy 14-ért vinnéd mindet :D

helkis:
a raid 0-hoz annyit, hogy sztem sokkal többször olvasunk mint írunk

[ Szerkesztve ]

workworkwork...

(#6591) helkis válasza dokar (#6589) üzenetére


helkis
addikt

látom nem értitek a raid0-t. : az a gond, hogy amig 1.csatornán olvasol a 2.csatornán írsz, addig full sávszéllel megy a dolog, a raid0-kiépítésnél az osztás miatt ezért nő meg az olvasási sebesség. (két csatorna olvas be ramba) de az írási mivel valszeg mindig mindkét hdd-dolgozni fog lényegesen le fog csökkenni (olyan lesz mintha mindig 1hdd-particióján belül másolgatnál.) ellenben a 1read/1write/ch -móddal. ritkán esik meg mikor kurvasok adatot kell ramból írni hdd-re, ahol megmutathozna a "dualchanel" kiépítés előnye.. tehát ha pcmark-nak akarsz kedvezni, akkor jó a raid0. otthoni felhasználásra felesleges és szerintem több a hátránya, mint az előnye. pl beszarik az egyik hdd-d akkor oda az összes nem lementett adatodnak..

-visszatérve az árakra. és a közléses hsz-edre, sajna üzletrontásnak tudom csak elfogadni, mivel nem akarod megvenni a felkínált stuff-ot. ha lett volna egy komoly ajánlatod a fentiek megemlítéssel, amin elgondolkodhatok, akkor nem kellett volna ezt begépelnem. ha segítő szándék állna a háttérben akkor pü/msn/tel-mondtad volna el, hogy biztos hogy elkerülte a figyelmedet ezek az új pesti árak, ehhez ígazítsd a tieidet. peace.

természetesen irányárakról volt szó, de igazad van, nem is váltok inkább, marad ez amig $ reccesszió van. rengedteg felesleges melótól megkímélem magam. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6592) dokar válasza helkis (#6591) üzenetére


dokar
addikt

a legjobb lenne 2 db RAID0-ás tömb RAID1-ben. csak pénz kérdése. :U

csak azért is írtam be mert mondtad MSN-en, hogy van egy jó vételed, de annál van jobb is, lásd 500GB-os vinyó ár. szóval ne ugorjál bele. más részről pedig munkahelyen vagyok és itt nincs MSN.

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#6593) dokar válasza vedini (#6590) üzenetére


dokar
addikt

mennyibe fáj egy kis raptor? nem harap? :D
ha vennék, akkor a 2 db 200-asat felesleges lenne RAID0-ba tenni.

extra - SEXRay

(#6594) Male válasza dokar (#6587) üzenetére


Male
nagyúr

Van egy bontott Memorexem eladó... (16X -R), 36 darab van még benne azthiszem... 52Ft/db.

(#6595) helkis válasza dokar (#6592) üzenetére


helkis
addikt

igazából a raid0 nem is redundáns, ezért inkább csak aid0! :D

(ezt már nem magyarázod ki.. :DDD nohari! :R)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6596) dokar válasza Male (#6594) üzenetére


dokar
addikt

miért pont 52? :D

egy kékhasúért (ezeres) adsz 20-at?

extra - SEXRay

(#6597) dokar válasza helkis (#6595) üzenetére


dokar
addikt

én sosem haragszom, de mikor lehet menni babát látogatni? :)

extra - SEXRay

(#6598) helkis válasza vedini (#6590) üzenetére


helkis
addikt

ami a lényeg 1x-re csak írsz vagy csak olvasol, tehát ha a raid0 tömbödre töltesz le ill azon van a rendszer, ott keservesen fogsz olvasni is, másolni is... de minek koptatom a bill-t, próbáljátok ki nyugodtan! amig nincs széttöredezve a tömb addig nincs nagy baj, de onnantól halál, egy defragról már nem is beszélve.
egy olyan HDD-t kellene építeni, ami minden sectorához tartozik egy olvasófej és egy írófej, és ezt párhuzamosítva kellene többcsatornásítani..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6599) helkis válasza dokar (#6597) üzenetére


helkis
addikt

14k/db :DDD Vikivel kellene megbeszélni, este mondok valamit..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6600) dokar válasza helkis (#6598) üzenetére


dokar
addikt

akkor inkább már SSD

extra - SEXRay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.