Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#7537) Dany007 válasza kymco (#7528) üzenetére


Dany007
veterán

Igen. Vszínű félreértettelek :) Nincs is értelme, és nem is lehet ezekben a dolgokban úgy hinni, mint egy vallásban.
A történet szép :) Ez nem vitás.
De valójában a történetben kb annyi szerepe volt a vallásnak, mint a horoszkópnak. Persze ezzel nem szeretném csökkenteni az adott esemény jelentőségét ill. fontosságát.
Csak arra próbálok utalni, hogy ha az ember rá van állva egy dologra, erősen, pszichésen stb. akkor sokszor az amúgy lényegtelen dolgot is jelnek veszi.
Ezt használja ki a horoszkóp is.
Ha az van írva a horoszkópomba, hogy 'Halak - ma szerencsés napja lesz, ne hagyja ki a nagy lehetőségeket" stb.. és én veszek egy lottót, megnyerem az 5-öst, akkor egyből az jut eszembe, hogy persze, mivel a horoszkóp megmondta. Viszont egy másik, szintén Halak illetőt meg mondjuk elüt az autó... Egy harmadik meg átalussza a napot, negyediknek meg épp ma csődöl be a cége stb stb stb...
Tehát ezek a jelek, tanácsok, előrelátások - nem véletlenül - mindig úgy vannak megfogalmazva, hogy az ember sokmindenre rámondhassa, hogy hoppá na ez az a nagy lehetőség, amiről a horoszkópom beszélt, pedig valójában csak bejutottam a wc-re, mielőtt késő lett volna. De a mai napra ez volt a nagy lehetőség...
Egyszer se kapunk - hasonló forrásból - olyan információt amit egyértelműen utalna a jövőre, vagy jövőbeni eseményekre.
Ezért röhej az összes ilyen jóslás, horoszkóp, jövőbelátás stb... amik minden előzetes információ, vagy adat nélkül jósolják meg a jövőt...

@bronin7:

Igen, erre már én is felhívtam a figyelmet korábban... Érdemes belemélyedni a témába, de nekünk úgyse lehet igazunk... :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.