Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#58) Viszlát válasza tildy (#37) üzenetére


Viszlát
addikt

Annyira cáfolni és degradálni akarod az általam írt bizonyságot, hogy képtelen vagy megérteni amit írtam :)

Nekem is vannak ''megérzéseim'', bár nem vagyok nő. Sőt, meg szoktam álmodni bizonyos helyzeteket, amiket fel is ismerek aztán és ha emlékszem, akkor pár percre előre tudom mi fog történni. De ez semmi, totálisan nincs jelentősége, max az adott pillanatban, de az meg önmagában értéktelen.

Éppen arra hegyeztem ki a történetem, hogy mi is az a jó. Szerinted jól alakulnak a dolgok, ez Téged megnyugtat, javul a mentális állapotod vagy mi. Aztán beüt a baj és mi lesz? Kiderül, hogy talán mégsem volt az olyan jó mint gondoltad. Megintcsak a hithez jutunk vissza, de én hiszem, mivel tapasztaltam, hogy ha én vagy bárki akit közelről ismerek, engedelmeskedett Istennek valamiben, abból csak jó származott. 99%-ban nem úgy, ahogy elképzeltem/ték, hogy milyen is lenne az a jó, hanem utólag be kellett lássuk, hogy sokkalta jobbat gondolt ki Isten, mint amit mi el tudtunk képzelni. Ezekután fontos nekem az, hogy minden ballépésem ellenére maradjak azon az úton amit Isten gondolt ki nekem, mert tudom, hogy annál jobbat nem találhatok. Szóval a jóval dobálózni veszélyes, nehéz megítélni olyannak, aki csak a látható dolgok fényében ítél. Jézusról azt hiszem nem kell mesélnem, hogy mennyivel többet látott és értett mint mi, és ő ezt mondta, amikor a gazdag ifjúval találkozott:

18,18 Akkor egy előkelő ember megkérdezte tőle: ''Jó Mester, mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?''
18,19 Jézus ezt válaszolta neki: ''Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, egyedül csak az Isten.''

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.