Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) Custer válasza gamerpeter (#8197) üzenetére


Custer
tag

jajj ne hazuggyááá mán annyit

Amíg a zene szól, az ösztöneid uralnak,de amint elhallgat, a tudatod ismét korlátoz.

(#8202) old gray


old gray
addikt

Ez a tag radart használ állítólag...gondoltam szólok mert Zydar ellenfele volt. :U

Volt fake meccse is.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#8203) gamerpeter válasza Custer (#8201) üzenetére


gamerpeter
tag

te meg ne szojjjááá be annyit. :(((

(#8204) gamerpeter válasza old gray (#8202) üzenetére


gamerpeter
tag

nincs jelentősége. ladder war volt csak.1 kezemen meg tudom számolni ,h mennyi aktiv ladderező van ut3 ban.zyd is csak oc elött 1 kis tapasztalatot akart szerezni csupán.

(#8205) Custer válasza gamerpeter (#8204) üzenetére


Custer
tag

zyd hozni fogja div4et:) külömben: :W
:DDD

Amíg a zene szól, az ösztöneid uralnak,de amint elhallgat, a tudatod ismét korlátoz.

(#8206) gamerpeter válasza Custer (#8205) üzenetére


gamerpeter
tag

hát persze ,h hozni fogja.de emléxel én ezt megmondtam már amikor megláttam a leosztást.

(#8207) RoLy.hu válasza gamerpeter (#8206) üzenetére


RoLy.hu
csendes tag

Droppolnom kellett UT3 OC-ról mert 100%-on pörög a proci vmiért és 20 fps-em van :(

"In a game where those who play it struggle to be among the best, many fail - some succeed. But only a few can reach the sum of excellency."

(#8208) gamerpeter válasza RoLy.hu (#8207) üzenetére


gamerpeter
tag

hát haver te nem ma kezdted ugyhogy biztos mindent megprobáltál.gondolom mint végsö probaként uj rendszert is raktál fel.viszont ha valami hardveres problem van(vagy ha nem akkor is)remélem hamar megoldodik.

(#8209) Termigáßor válasza RoLy.hu (#8207) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

De ha mégsem oldódik meg, írj, aztán csak rájövünk. Több szem többet lát...

Jobbára ártalmatlan...

(#8210) yoleeka


yoleeka
tag

Hát megértem ezt is.. bannoltak/vagy perma-bant kaptam csak az UNREALTOURNAMENT3.FR nevu szerveren, mert veletlen jobb voltam minden nuubnal... erre a kispöcsü adminjoggal rendelkező nuub kidobott! Zeke néven fut, igazi barmok is vannak a földön...

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#8211) Termigáßor válasza yoleeka (#8210) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Na majd bemegyek azt' jól szétkalapácsolom őket :DDD

Jobbára ártalmatlan...

(#8212) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

nem lesz valamikor egy HUN vs HUN barátságos meccs valamelyik szeron?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#8213) old gray válasza yoleeka (#8210) üzenetére


old gray
addikt

YOLEEKA CSÍTERHAXORNÚÚB!!! ;] :DDD

Roly: csak UT3 alatt van a cpu terelés 100%-on?

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#8214) old gray válasza old gray (#8213) üzenetére


old gray
addikt

"cpu terhelés "

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#8215) Termigáßor válasza yoleeka (#8210) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Benéztem, ezek tényleg foslámák :)) :))

Jobbára ártalmatlan...

(#8216) taky1984


taky1984
tag

Tudja valaki,hogy a Total Unreal szerója mikor lesz ismét működőképes?

(#8217) Termigáßor válasza taky1984 (#8216) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

igen: az üzemeltetők... sztem az a leggyorsabb ha dobsz egy mailt nekik.

Jobbára ártalmatlan...

(#8218) gamerpeter válasza Termigáßor (#8217) üzenetére


gamerpeter
tag

nem kell mail.tényleg csak én olvasok TU-t??? [link] pénteken lesz elvileg.de már vagy 3an kérdezték tölem :U

(#8219) RoLy.hu


RoLy.hu
csendes tag

UT3 alatt csak de szerintem más erőforrás zabáló game esetében is ilyen lenne. UT3 fregmuvik is beszaggatnak.

A rendszert sajnos nem tudom jelen pillanatban újrahúzni mivel rengeteg adat van a gépen + UT2004 kupákban is aktív vagyok, majd talán ha lecseng a tavaszi szezon.

"In a game where those who play it struggle to be among the best, many fail - some succeed. But only a few can reach the sum of excellency."

(#8220) Termigáßor válasza RoLy.hu (#8219) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Csak szerinted? nem vagy kicsit lusta kideríteni a hiba okát? Meg kéne nézni, hogy ez konkrétan így van-e. Csak akkor lehet továbblépni, ha sikerül kizárni bizonyos tényezőket. (pl hogy csak az ut3-at vagy az egész gépet sújtja a probléma)
De mivel azt mondod a fragmovie-k is szaggatnak (ami vszínű h264 kódolású lehet) tegyük fel, hogy jelenség globális... Ha újabb vga-d van akkor ezt gyorsítania kéne hardveresen. de nem teszi. Ez lehet codec , vagy vga driver probléma ... de mivel játékban is belassul, inkább driver. Szóval mindenképp csinálnék egy driverfrissítést (vagy reinstallt), és a directx-et érdemes lehet frissíteni.

Ha továbbra is lassulsz:
- Nem használsz valami monitorozó progit? fraps, vagy az att osd-je (utóbbi ati kártya esetén)
- Nem lett visszavéve a hardveres gyorsítás? (és véletlenül úgy hagyva)
- Nem mozdult el a hűtés procin/vga-n? (lehet túlhevül és visszaveszi a sebességét, bár ez nem indokolja a 100%-os terhelést...)

Jobbára ártalmatlan...

(#8221) old gray válasza RoLy.hu (#8219) üzenetére


old gray
addikt

A Sysinternals-féle Process Explorer-t töltsd le, futtasd miközben az UT3-at leteszed tálcára és nézd meg, hogy mi zabálja fel a szabad erőforrásokat: [link]

A CPU oszlopban láthatod, hogy melyik processz milyen mértékben terheli le a cpu-t. Felesleges driverekkel szarakodnod, meg újratelepítgetned, míg meg nem bizonyosodsz arról, hogy nem-e valami alkalmazás okozza-e a hibát.

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#8222) Termigáßor válasza old gray (#8221) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Igaz! És kösz a tippet, nem ismertem ezt a progit! én a sima taskmanager-t akartam javasolni, de gondoltam azon már biztos túl van, meg sokszor nem is mond semmit, hogy pl. az svchost.exe n-edik példánya használja a cpu-t x %-ban.

Amúgy, ha leteszi tálcára a proci terhelés is le fog esni, inkább ablakban kéne futtatni.

Egyébként még az automatikusan induló programok listáját kellene végignézni. Ott is derülhetnek ki disznóságok...

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
(utóbbi csak 64bit-es win esetén)

Jobbára ártalmatlan...

(#8223) old gray válasza Termigáßor (#8222) üzenetére


old gray
addikt

Hasznos kis progi (ráadásul ingyenes). Ráadásul ha rajta hagyod az egér-mutatót 1-1 processzen, akkor részletes leírást kapsz arról, hogy pontosan milyen file-ok / service-k "állnak" a processz mögött, láthatod a függőségeket, van részletes statisztika és grafikon az erőforrások használatáról stb..debuggoláshoz tökéletes.

Igazából mindegy, hogy az UT3 tálcán vagy ablakban van, ha minden igaz nem az UT3.exe fog 100%-os cpu-terhelést okozni..ha igen akkor viszont gyenge a vas a játék alatt. :K

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#8224) RoLy.hu


RoLy.hu
csendes tag

thx a tippeket de eddig ment maxon 120 fps-el :D

"In a game where those who play it struggle to be among the best, many fail - some succeed. But only a few can reach the sum of excellency."

(#8225) old gray válasza RoLy.hu (#8224) üzenetére


old gray
addikt

Az, hogy eddig ment egy dolog. Megnézted, hogy mi foglalja le az erőforrásokat?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#8226) RoLy.hu


RoLy.hu
csendes tag

WmiPrvSE.exe

Valami windows alkalmazás utánanéztem... Nem tanácsos kiiktatni

"In a game where those who play it struggle to be among the best, many fail - some succeed. But only a few can reach the sum of excellency."

(#8227) tEh_nite válasza gamerpeter (#8218) üzenetére


tEh_nite
csendes tag

azok számára akik tényleg betegesen kerülik az oldalt :D

újra megy az ut3 szeró (is) :)

(#8228) old gray válasza RoLy.hu (#8226) üzenetére


old gray
addikt

Ha nem a C:\WINDOWS\System32\Wbem könyvtárban van akkor vírus/spyware vagy trójai. Ha wmiprvsw.exe a neve akkor Sasser féreggel van dolgod.

Registryben is keress rá erre:

Kernel_check = wmiprvse.exe

Ha van ilyen akkor kártevő, fertőzött a rendszered. És igen, képes 100%-on tartani a cpu használatot, mellesleg egy csomó memóriát felzabál. Csökkentett módban teljes víruskeresés / spyware terminator futtatása első körben ajánlott. Van valami komolyabb tűzfalad? Ha igen és a naplózás be van állítva, megnézheted, hogy nem-e akar ez a szolgáltatás netre kimászni vagy netről fogadni valamit.

MOD: nyugodtan kilőheted, a biztonsági központ, a hálózati megosztások és pár dolog nem fog menni, de a service úgyis újra elindítja magát. UT3 elindít majd rakd tálcára, lődd ki a futó taskok közül a wmiprvse.exe, UT3 megnéz, ha megjavul de a vírusirtó/antispyware nem talál semmit akkor jöhet a windows reinstall. :U

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#8229) old gray


old gray
addikt

@Roly jutottál v.mire?

@Baba és te a múltkori problémával?

Csak azért is kíváncsi vagyok, hogy ha találtatok megoldást a hibára akkor más is láthassa a megoldást (ha van).

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#8230) Termigáßor válasza old gray (#8229) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Trehány banda :DDD
Jössz lőni?

Jobbára ártalmatlan...

(#8231) kabalababa válasza old gray (#8229) üzenetére


kabalababa
tag

Amikor húzva volt a proci, és beállítottam azokat, amiket tom_tol írt, megszűntek a fagyások. Amikor visszaállítom az alap órajelet, akkor sincs gond. De viszont még mindíg van explorer leállás, az okát nem tudom. /a mainál pl. ez volt az esemény naplóban "Hibás alkalmazás: explorer.exe, verzió: 6.0.2900.2180, hibás modul: unknown, verzió: 0.0.0.0, memóriacím: 0x025f1d54." , általában mindíg valami hasonlót ír leállásnál/
Lehet újra kéne rakni a windowst?

(#8232) Termigáßor válasza kabalababa (#8231) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Ha alapórajelen nem fagy akkor felesleges újratelepíteni, mert nincs baja a windowsnak.
Ha alapon is fagy akkor viszont... azt gondold végig mennyi idő az újratelepítés, meg mire minden újra a helyére kerül utána (persze az a legjobb ha van egy friss telepítésről image), vagy egy alapos víruskeresés, majd a registry és felesleges programok kipucolása, driverek rendberakása...

De még mielőtt ezekbe belefogsz, nézd meg a memóri időzítéseket a bios-ban. Lehet azt nem vetted vissza alapra.

Jobbára ártalmatlan...

(#8233) kabalababa válasza Termigáßor (#8232) üzenetére


kabalababa
tag

Mint írtam, a fagyás megszűnt akkor, amikor beállítottam pár dolgot a bios-ban, ill. akkor is megszűnt, amikor visszaállítottam az alap órajelre a procit. :)
De az explorer leállás még nemszűnt meg. Jelenleg ez a problémám.

(#8234) Worker


Worker
aktív tag

Sziasztok!

Hol lehet most OLCSON UT3-at venni?

4ezerert lattam legolcsobban extreme digitalnal. Ennel olcsobban nem lehet most hozzajutni?

Vagy t*rt szerokkal mi a helyzet? :P

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#8235) Termigáßor válasza kabalababa (#8233) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

sry, nem foglamaztam elég világosan az explorer leállást értettem fagyás alatt (végülis az)

szerintem, nyomj egy "load fail-safe defaults" -ot a biosban. Nézd meg úgy mi történik.
Ha minden jó akkor, reboot, és nyomj egy "load optimized defaults"-ot, és teszteld úgy.
Ha ismételten jó minden, akkor valami beállítás (pl. mem időzítés) nem volt alapra rakva a tuning után, és ez zavarta a windowst.

Viszont ha továbbra is fagyogat a windows, akkor egy vírusirtót ráengedhetnél. (sok virnyák szereti megfertőzni az explorer.exe-t)

Még egy dolog: nem használsz vmi külsős windows témát ami lecseréli az explorer.exe-t? (mert a startgomb megváltoztatása csak így lehetséges)

[ Szerkesztve ]

Jobbára ártalmatlan...

(#8236) }{3@Đ$}{0ot válasza Worker (#8234) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

CDGalaxis-ból rendeld meg 990 Ft ----->Én is innen rendeltem,és még magyarul is van

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#8237) Worker válasza }{3@Đ$}{0ot (#8236) üzenetére


Worker
aktív tag

Koszonom a tippet! :)

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#8238) kabalababa válasza Termigáßor (#8235) üzenetére


kabalababa
tag

:)

Majd megnézem, amit írtál. Pont tegnap csináltam egy teljes vírus ellenőrzést, de semmi.
Meg futtattam a Spybot S&D-t is. /vagy van-e ennél jobb spybot kereső progi?/ Témákat meg nem használok.

(#8239) Termigáßor válasza kabalababa (#8238) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Jó majd írj, hogy mi lett az eredmény. Amúgy a spybot igen korrekt spyware irtó. Korábban az Adaware-t használtam még mellette, de az egyre kevesebbet végül már semennyit se talált a Spybot után így le is szedtem. Vírusirtónak egy "kiherélt" Avirát használok (teljesen kiirtottam a rezidens részeit így csak akkor fut ha én akarom)

Jobbára ártalmatlan...

(#8240) tom_tol válasza kabalababa (#8231) üzenetére


tom_tol
addikt

nem ártana rászánnod pár órát és alaposan letesztelni a rendszered
erre ideális a prime95 blend tsztje, nagyjából előhozza a hibákat
(de változatlanul javaslom a P5K-E P45-ös lapra cserélését, bár szép emlékeim vannak ezzel a lappal de wolf procikkal)

(#8241) kabalababa válasza tom_tol (#8240) üzenetére


kabalababa
tag

Múltkor, amikor írtál pár beállítási segédletet, írta old gray, hogy futtassam a prime95 tesztet. /small fft ill. blend/ Volt futtattva kicsivel többet, mint 1 órát, de nem írt hibát. Vagy futtassam tovább?
A lapot meg egyéb okok miatt nem tudom még megvenni, de hidd el szívesen váltanék. :)
Amúgy ennek köze van az explorer leálláshoz? /azért kérdem, mert ennyire azért nem értek hozzá/

[ Szerkesztve ]

(#8242) tom_tol válasza kabalababa (#8241) üzenetére


tom_tol
addikt

egy óra általában elég
használj firefox-t :D

(#8243) kabalababa válasza tom_tol (#8242) üzenetére


kabalababa
tag

hehe :D

Amúgy van olyan, hogy amikor játszok /mivel mással, UT3 :DDD /, és megy a firefox, aztán kb. fél óra elteltével ablakot váltok, a firefox kifagy. De sok bajom van. :)
Ez nincs sűrűn szerencsére, de lehetséges, hogy ez a firefox hibája.

(#8244) Termigáßor válasza kabalababa (#8241) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Még ez is lehet, de előbb szerintem menj sorban. A P95 teszt ha egy óráig nem hibázik akkor 99.9% hogy később sem fog. Szóval ezt hagyhatod.

Egyébként ha már minden más kizárható, még egy bios frissítést meg lehet próbálni. Úgy látom a te lapod az 1102-es bios verziótól kezdve támogatja a q9550-et.

Jobbára ártalmatlan...

(#8245) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

(ehh letelt a szerkesztési időlimit)

(#8242) tom_tol
explorer.exe != iexplore.exe

(#8243) kabalababa
firefox a 3-astól kezdve ratyi. zabálja a memóriát és ez egy idő után megfekszi a gyomrát. Ajánlom a legújabb operát, brutálgyors, minden szabványt betart. (acid 3 -> 100%) van pár nagyon hasznos funkciója alapból, ami más böngészőknél csak külső pluginokkal, extension-ökkel megy csak. (kedvencem a beépített bit torrent kliens)

Amúgy ígéretes a 9-es internet explorer is! (igaz még csak tesztverzió van belőle) Kihasználja a gpu-t úgyhogy durván aláz mindent sebességben, a szabványok felé pedig nagyobb lépést tett mint az összes elődje együtt véve (majdnem teljes html5 támogatás és többek közt végre tud border-radiust is!) ha ilyen ütemben fejlődnek és erősödnek a böngészők, lassan mindent meg lehet majd oldani, amit most csak flash, java meg egyéb külső pluginokkal (lásd youtube html5 verziója)
hopp, egy kicsit elkanyarodtam...

Jobbára ártalmatlan...

(#8246) tom_tol válasza Termigáßor (#8245) üzenetére


tom_tol
addikt

ezt miért is írtad ?

(#8247) Termigáßor válasza tom_tol (#8246) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Lehet hogy félreértettem vmit. Azt írtad hogy használjon firefoxot. (gondolom az internet explorer helyett) viszont itt nem a böngésző (iexplore.exe) fagyott, hanem a windows ablakkezelője, az explorer.exe.

Jobbára ártalmatlan...

(#8248) Custer


Custer
tag

roly megkaptad bronsontól next frag introját?

fasza muvinak ígérkezik...

Amíg a zene szól, az ösztöneid uralnak,de amint elhallgat, a tudatod ismét korlátoz.

(#8249) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Kér valaki egy ingyen monitor tisztítást?

Tessék-------> :C :C :DD :C :C

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#8250) Setzka válasza }{3@Đ$}{0ot (#8249) üzenetére


Setzka
tag

Hát én ezt nem értem :F

CyPress

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.