Hirdetés
- Hieronymus: A jövő számítógépei (Reloaded)
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- Hieronymus: Az igaz barátság kezdete
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- MasterDeeJay: Egy nem átlagos Asus videókártya (GTX950M 2GB GDDR3)
-
LOGOUT

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
gery2123
őstag
válasz
McSzaby
#12023
üzenetére
Na nekem eddig az az új hogy a Wifi jel a laptopon ki be kapcsol,miközben a wifi stabil.
A másik felraktam a cpu frek alkalmazást,és le is vettem 1,6 ghz-ra, de még így is sokkal jobban pörög a venti, és hangosabb mint win alatt. Lehet nem a legjobb notit vettem az Ubi futtatásához
-
-
válasz
McSzaby
#5262
üzenetére
Pedig ennyi:
sudo /fájl/elérési/útvonala/fglrx-uninstall.sh
Ha azt írja ki, hogy a parancs nem található, akkor hibásan adtad meg az elérési útvonalat.
Ha a könyvtárában állsz, akkor pedig:sudo ./fglrx-uninstall.sh
Ha normális hibaüzenetet ír ki, akkor azt másold be, hátha megtudjuk oldani. De olyat ne, hogy nincs ilyen fájl vagy könyvtár, vagy parancs nem található.
-
válasz
McSzaby
#5232
üzenetére
Ha minden igaz, akkor
sudo /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
de erre nem vennék mérget, lehet, hogy máshová pakolta ezt a fájlt, meg kell keresi.
Egyébként pedig nagyon nem ajánlott ilyen formában telepíteni az AMD grafikus meghajtóját, mert kernelfrissítéskor telepítheted újra. Ezzel a letöltött telepítővel előbb Debian telepítőcsomagokat kell kreáltatni, majd azokat kell telepíteni. Ha így teszel, akkor a dkms gondoskodni fog a kernelmodulok automatikus befordításáról. -
válasz
McSzaby
#5227
üzenetére
Az a meghajtó inkompatibilis az Ubuntu 12.10-el. Nem tudhattad, de nem véletlen nem ajánlott fel a rendszer telepíthető zárt meghajtót. Azért nem tette, mert egyszerűen nincs is. A rendszerre sose próbálj nála korábban kiadott grafikus drivert telepíteni, mert egészen biztos, hogy nem fog működni. A 12.6-os Catalystot pedig nem 12.10 után adták ki.
Egyedül azt a PPA-t tudod használni amit már linkeltem, de abból szépen telepíthető ugyanez a meghajtó úgy, hogy a rendszer egyes fájljait is visszafejleszti hozzá kompatibilitási okokból. -
válasz
McSzaby
#5215
üzenetére
Egyáltalán mit csináltál? Most akkor aktiváltad a zárt meghajtót amit felajánlott a szoftverforrásoknál, vagy valami külső telepítővel machináltál valamit? Mert ez utóbbinál a te felelősséged, hogy kompatibilis drivert raksz-e fel.
Amúgy ha HD 2600-ról van szó, akkor Ubuntu 12.10 esetében egyelőre maximum ezt a PPA-t tudod használni.(#5218) Syl: Lehet, hogy pusztán csak szoftveres hiba, de USB-n keresztül nincsen SMART, így semmi információt sem kapsz arról, hogy hardveresen ép-e a merevlemez. Persze az, hogy valamelyest megy, az már egy pozitív jel.
-
válasz
McSzaby
#5206
üzenetére
Belefagy, az hogy néz ki?
(Terminálból indítod? Mert valszeg onnan kéne. Futtatható a file? Linuxon akkor futtatható valami, ha a tulajdonságainál be van állítva, hogy az.)
De jól mondja Buherton, a rendszernek fel kellene ajánlania megfelelő drivert.
Kivéve esetleg, ha nem támogatott a kártyád.@Syl : Hardverhiba nem lehet? Másik gépen jó a winyó?
-
buherton
őstag
válasz
McSzaby
#5206
üzenetére
Az előzményeket nem ismerem, de általában VGA drivert úgy kell telepíteni (már ha kell), hogy System settings -> Hardware group - Additional drivers.
Linuxon gyakorlatilag nincsenek kiterjesztések. Azt hogy az adott fájl milyen típusú azt úgy nézi meg, hogy bele olvas a fájlba (ezért kell a PERL, Phyton, bash... stb fájloknál az első sor).
-
-
-
tragiQss
tag
-
-
válasz
McSzaby
#5182
üzenetére
Ctrl-ALT-F1-re van terminál?
@vírus téma : azért annak a kémproginak valahogy be is kell jutni a rendszerre. Linux alatt nagyságrenddel nehezebb ez is, még ha a hülyefelhasználó-effektust is belevesszük. Illetve a jogosultságrendszer miatt (illetve hogy az több esetben van használatban, mint windózon), nehezebben is fér hozzá bármihez, ami nem az adott useré.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Hieronymus: A jövő számítógépei (Reloaded)
- Linux felhasználók OFF topikja
- Parfüm topik
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- Modding és elektronikai kérdések
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Gyúrósok ide!
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- eMAG vélemények - tapasztalatok
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 3 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel! 13 hónap ultimate - 50.000 ft
- Microsoft és egyéb dobozos és OEM szoftverek
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, EA, Xbox stb.
- Eladó jogtiszta, Windows 11/10, Office 2019/2021/2024, Fizikai és Digitális licencek, Számlával.
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L490 - i5-8G I 16GB I 256SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- 265 - Lenovo ThinkBook 16 (G6 ABP) - AMD Ryzen 5 7530U, no GPU
- TOP Pure White PC /Ryzen 7 9800X3D, 32GB DDR5 RAM, 1TB M.2 PCIe SSD/ akciós áron eladó! BeszámítOK!
- Apple iPhone 13 128GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Xiaomi 15T Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





