Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#274) chab7 válasza chab7 (#262) üzenetére


chab7
addikt

Nem tudom most mitől javult meg, de most újra jó.
Annyit csináltam mindössze, hogy megpróbáltam vga kimenet nélkül mit csinál ha lezárom és felnyitom. Deaktiváltam tehát a vga kimenetet, majd lecsuktam, fél perc múlva pedig felnyitottam.
Így a "lángolós-monitoros" képernyővédő login fogadott (annak ellenére, hogy le van tiltva a képernyőzárolás funkció.
Örömömben megpróbáltam újra aktivált vga kimenettel (természetesen nem klón hanem kiterjesztett módban).
...és heuréka, működik. Újra felnyitva az asztal fogad (ezesetben még csak login sincs!).
A lecsukás-felnyitás az a pöcök benyomással történt, kímélendő a már 6 éves masina amúgy is igénybevett fedelét.
Viszont megfigyeltem, hogy ez esetben - tehát mikor jól működik - akkor nem kapcsolja le a laptopkijelzőt, hanem csak elsötétül. Halványan látni az asztalt. Ez lesz tehát valahol a megoldás kulcsa. Az elmúlt fél napban valamiért nem sötétített nálam, hanem kikapcsolt, és nem kapcsolta vissza.
Remélem a hiba nem jön újra elő, mert :W lesz, viszont most nem tudom miért és mitől javult vissza, de :DD van.
Kösz az iránymutatásokat, még az is lehet hogy egyik csomag feltétele oldotta meg, még ha nem is állítottam bennük semmit.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.