Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44201) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy vennem kell alaplapot. :W Mit ajánlanátok Q6600 proci és 4x1Gb KLED48F-A8KI5 ramhoz. Nem akarom extrém modon tuningolni, de egy kicsit több teljesítmény azért van bennük, mint az alap. :R

(#44202) firstman3333 válasza ritkaság (#44201) üzenetére


firstman3333
tag

Szerintem a p45-ös lapok bírnak a legjobb tulajdonságokkal,a lényeg hogy minél több fázis legyen rajtuk,akkor nagyon mellényúlni nem tudsz.Márkát illetően meg szerintem giga vagy asus.
pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44203) ritkaság válasza firstman3333 (#44202) üzenetére


ritkaság
tag

Kösz. Most GA-ep45-ud3r volt az alapom. Akkor ezek a legjobbak!? :C :R

[ Szerkesztve ]

(#44204) firstman3333 válasza ritkaság (#44203) üzenetére


firstman3333
tag

Nah az fasza,nekem is pont az van,egyébként igen,ezek a legjobbak,ha kemény tuningot akarsz akkor meg talán az x-es chipek,még talán annyi hogy az asusnak vannak igen stabil áramellátású termékei,ami azért a gigának nem annyira megy,lásd ud3r 6 fázis,mégis hatalmas vdrop.

(#44205) Broomi


Broomi
tag

Mit ajánlanátok,hogy jobb eredmenyeket erjekel?

(#44206) Synthwave válasza Broomi (#44205) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Photoshop.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44207) Broomi válasza Synthwave (#44206) üzenetére


Broomi
tag

Mi van? :W

(#44208) Druvajda


Druvajda
csendes tag

https://www.facebook.com/PCTUNINGWEB/?ref=hl

(#44209) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Segítségeteket kérem ram problémám megoldásához.

Már ko vagyok tegnap gépembe tettem még 2x1Gb GeIL CL4-4-4DDR2-800-as rammot és godom van vele.

A lényeg új problémába ütköztem most az előbb, Windows 7 bootol rendesen de a hang serceg recseg mintha kontakthiba lenne de nem az 100%.
A 2Gb rammal eszt nem is csinálja, szépen szól a hangja is csak lassú az oprendszer emiat.
Most vettem észre hogy vga-t ismeretlen eszközként látja mióta 4Gb a ram.
A ram időzítés problémára gyanakszom.....
A lényeg win7 látja a 4Gb rammot időzítéseket kéne állítanom biosban 5-5-5-15-re, de hova is kellene név szerint beírnom, ezeket a beállításokat nem is tudom, mert sosem csináltam még ilyen beállítást..
Kérdésem lehet hogy láma, rakjam újra az oprendszert??, nem hinném hogy jól is gondolom.
Már totál készen is vagyok a ram mizéria miatt....

Válaszokat köszönöm szépen.
Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44210) Kean_Sorbo válasza IstvánLászló (#44209) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Először is, próbáld meg megcserélni a két modult.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#44211) IstvánLászló válasza Kean_Sorbo (#44210) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a hozzászólásodat. :) :R
A lényeg most sikerült megoldanom 1-perce, bios upgrade kellet és miden jól működik végre, de hosszú menet vezetett idáig 24-óra kitartó munkám az ára.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44212) Kean_Sorbo válasza IstvánLászló (#44211) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ez lenne az utolsó dolog, amit megoldásként javasolnék. Elég ritka hibajelenség, így legalább ez is bekerült a fórumba. Ha valaki más is belefut ilyen problémába, akkor tudjuk majd neki javasolni. ;) Esetleg még azt megírhatnád, hogy milyen alaplap/processzor párossal történt ez.
Köszi a visszajelzést!

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#44213) IstvánLászló válasza Kean_Sorbo (#44212) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kedves kolléga és fórum társaim, kommentemböl véletlenül lemaradt a configom leírása de most pótolom.

A lényeg megoldás megvan. :C :C
Alaplapom egy Gigabyte GA-MA69VM-S2 és bios-f2 verzió val működik jelenleg is.
CPU típusa: DualCore AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz (15 x 200) 6000+
A ramok 2x1GB GeIL CL4-4-4 DDR2-800 -as 2,1-voltosak mind, dim1 és dim2 -ben vannak jelenleg.
A dim3 és dim4 -be tettem még rammot 2x1GB GeIL CL4-4-4 DDR2-800 -ast, hogy 4Gb rammom legyen, de gépem bekapcsolása után, meglepődtem hogy kifütyüli és bios postig nem jut el.
A rammokat külön párban teszteltem 24-órán át és semmi hibát nem írt ki a memtest.
A lényeg gépem stabilan működik külön külön mid a két 2Gb ram modullal, de 4 modullal egyszerre nem??
A biost idáig sosem kellet macerálnom mert csak 2Gb rammot használtam, Win Xp-m hez de váltanom kellet w 7-e gyereknek a kívánságára mert ő játszani is szeretne kedvenc játékával....................

A lényeg megoldás a következő volt, hátha más is belefutna a ram mizériába mint én is.
A rammokkal sakkoztam és siker a vége, nem kifütyüli alaplapom és bios postig simán működik is. :C
Ezután gondoltam egyet a sok macera után, mert 24-óra próbálkozás után elegem lett, hogy biost frissítek.
A bios upgrade F2 -röl F9 -re és bios defaultra állítása és újrainditása a gépnek..
A megoldás ez-és nem is kell a 2,1-volton elakadni mert 1.8 -volton is üzemel, gond és probléma nélkül is a ram, mind a 4Gb.

A win7 végre seper a gépemen és a gyerek is örül ennek.

Üdvözlettel: István László

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44214) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok

Van egy gép, amit szeretnék tuningolni, de elakadtam. A CPU FSB-t csak úgy tudom növelni, ha a PCI-E órajelet is viszem fel vele, amúgy nem bootol. Ezzel csak az a baj, hogy 120Mhz PCI-E órajel felett a SATA vezérlő egyszerűen nem találja meg a SSD-t. Emiatt nem tudok tovább menni, pedig az alaplap és a CPU is bírná, SATA nélkül megvolt a 3.4Ghz. Valaki tudna segíteni?

Alaplap: Asus P5PL2-E
CPU: Intel Core 2 Duo E6400, 2.1Ghz
RAM: 2x1Gb DDR2 800Mhz
VGA: Geforce 7300GT 610/400Mhz

(#44215) firstman3333 válasza #38742016 (#44214) üzenetére


firstman3333
tag

Ha nem megy PCI-E emelés nélkül,akkor inkább ne tuningolj! Ennél a max érték olyan 105-110 körül van,már ez sem egészséges,de ha még felé is mész,akkor rövid időn belül meghal a lapod is,meg még kitudja mi.....

(#44216) #38742016 válasza firstman3333 (#44215) üzenetére


#38742016
törölt tag

Hűtés van olyan, hogy megfagy a gép. :DDD Miért nem megy PCI-E órajel emelés nélkül? Be tudom állítani fix 100-ra, de akkor nem bootol.

(#44217) IstvánLászló válasza #38742016 (#44216) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A biost állítsad vissza defaultra mert ká-ós lesz a géped.
A kolléga jól mondja neked hogy: PCI-E emelés inkább ne tuningoljadad!
A pontot a kolléga tette rá az i -re és teljesen igazat is tudok adni a válaszára amit neked éppen mond...

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44218) firstman3333 válasza #38742016 (#44216) üzenetére


firstman3333
tag

Van egy két lap,ami egyszerűen nem oc-ra lett kitalálva,mert mondjuk gyenge a chipkészlet,vagy maga a kivitelező cég nem ehhez gyártotta,és ezeknél valóban stabilizálhatja a tuningot a PCI-E freki növelése,DE akkor sem ajánlott ilyet csinálni,ha tuningot akarsz,szerezz egy hozzá illő lapot,meg procit,vagy ha nem megy akkor ne erőltesd ilyen beállításokkal.Az oc lényege a kísérletezés,és a helyes paraméterek megtalálása ahhoz hogy legyen egy gyorsabb,erősebb géped,azonban vannak itt is tiltott illetve nem ajánlott területek és te éppen azokban vagy benne derékig. :DDD

(#44219) #38742016 válasza firstman3333 (#44218) üzenetére


#38742016
törölt tag

Oké, köszönöm a választ. :) Majd megpróbálok rajta BIOS-t frissíteni, lehet hogy megjavul... :D Még egy kérdés: CPU feszültségben meddig szabad elmenni? 1.6V a max.

(#44220) IstvánLászló válasza #38742016 (#44219) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Nem akarlak leoltani nem ez a szándékom, tényleg nem és nem is teszem meg, csak is segíteni szeretnék neked tényleg.....
(#44218) firstman3333 A nagy piros pont a kollégáé....
Erre válaszolók én is>>itt ebben a hozzászólásban a kolléga>> barátságosan szólt neked,>> nem ajánlott területre léptél és te éppen most is benne vagy derékig..
Itt a probléma nyitja>>>CPU>>>> feszültségben meddig szabad elmenni!!!, WARNING Will smoke....
A gépedből könnyen szobadíszt csinálhatsz 1000%-ig biztosan mondom neked.
Ha nem hiszed el amit mondunk mind a ketten.
A te jogod és dolgod hogy mit teszel gépeddel, tippet ezért nem is adok.
A fórum témája, nem az hogy idézőjelbe is teszem direktbe nagybetűkkel fogom írni kiemelve, "HOGYAN TEGYÜK MÁS GÉPÉT TÖNKRE", cél hogyan segítsünk mindenkinek...
Remélem nem sértődsz meg ezen amit írtam és mondtam is most neked.......

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44221) #38742016 válasza IstvánLászló (#44220) üzenetére


#38742016
törölt tag

Oké, értem, csak i3 után lassú volt. Sikerült beállítani a PCI-E-t 100Mhz-re, BIOS frissítés kellett neki. :))

(#44222) IstvánLászló válasza #38742016 (#44221) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Örülök hogy géped újra jó és működik és csak tanács, PCI-E-t 100Mhz-re álitodtad autón nem 100Mhz a defaultja???
Tudtommal defaulton alapból ennyit állit-be a bios...

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44223) #38742016 válasza IstvánLászló (#44222) üzenetére


#38742016
törölt tag

100Mhz-re van beállítva. A CPU/RAM órajeleket addig lehet felvinni, ameddig nem melegszik nagyon? Prime95 jó tesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#44224) IstvánLászló válasza #38742016 (#44223) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Ezen a platformon amilyen géped van nem nevezem direkt meg, mert én más platformon vagyok otthon, régen nekem is volt hasonló gépem, de hamar meguntam a sok macerát vele.
A véleményem szerintem cserélj gépet és nem kell tuning, Prime95 jó tesztelni eszt kérdezed értem, inkább 3dMarkot javasolnám mert ha azon satabilan megy a géped akkor minden rendben is van...

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44225) firstman3333 válasza #38742016 (#44223) üzenetére


firstman3333
tag

Nos a ramjaid 800-as órajelét próbáld nem átlépni,a gondolom nem tuning ramok vannak a gépedben,így aztán nem is szeretik az ilyesmit,szóval azokat mindig próbáld 800-ra vagy kisebbre visszaosztani.így feszt sem kell majd nekik emelned.Nem tudom milyen hűtőd van a procin,de úgy csináld,hogy Intel Burn Test alatt ne nagyon menjen 60 fok fölé a hőmérséklete,akkor nem lesz gond.Ez egy melegedős 65nm-es proci,viszonylag alacsony hőmérsékleti határral,ezért nem tudom mit sikerül kihoznod belőle.Ennek fényében a fesszel is próbálj meg az ajánlott 1,5V alatt maradni.
Tudom hogy ez nem túl fényes jövőkép a konfigra nézve,de ilyen hardverekkel nagyjából így biztonságos az oc.Ne várj tőle túl sokat.
Közben néha nézz rá a vga órajeleire is,volt olyan régebbi lapom ami elmozdította azokat is.

[ Szerkesztve ]

(#44226) IstvánLászló válasza #38742016 (#44223) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Alaplapodnak itt a Cpu support oldala nézd meg, szerintem procit érdemes cserélni és nem is kell tunnigonod.

A link itt van eszt nézd át alaposan: http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5PL2-E.html

Erre aHsz-re reagáltam: (#44225) firstman3333 bocsánat hogy beszélgetésetekbe beszóltam, de hátha ezzel tudtam neked is segíteni.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44227) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Üdv.

Van egy i5 3570K-s procim egy Asrock Z77 Pro 3 alaplapban. A célom minimum 4.2ghz lenne. Viszont nem nagyon értek az egészhez, azt se nagyon tudom hogy álljak neki. Először is, melyik a jobb, a fix vagy az offset voltage? Ha fix voltage-t választom, akkor 1.2v 4.2ghz mellett jó? Vagy, ha offset akkor -0,080V jó lesz? Ezen kívül gondolom a turbo módot ki kell kapcsolni meg a power save-t ha be lenne, mást kell még állítanom?
Illetve van még 2×4gb Patriot Viper 3 Black Mamba ramom, ami gyárilag most 1600mhz-en fut, de simán mennie kell 1866mhz-en is. Ha átállítom, kell ennél feszültséget is állítanom?

(#44228) korion válasza Zsírkrétamen (#44227) üzenetére


korion
senior tag

Szia!

3-4 éve tuningolgatom a procikat,de nem játszom a feszültséggel!(ezek voltak,vannak 2500K,3820.3930K,5820)

power safe :off
turbo off
és rakd 42X a szorzót!

Intel burn test (ingyenes )

beállítod a Very high és és adsz neki 5 kört!

közben letöltöd a HWinfo programot!(ingyenes)
mert ez mutatja a jelenleg,legnagyobb,legkisebb és átlag hőmérsékletet is!
Megnézed a hőfokokat!

De ami a legfontosabb!!Milyen hűtőd van??

ADDIG NE KEZDJ SEMMIT,míg nem válaszoltál!!!!!!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#44229) Zsírkrétamen válasza korion (#44228) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

De birni fogja az auto feszültség ezt a magasabb órajelet? Tesztprogramok, minden meg van már, és vízhűtésem van, szóval bírni fogja. Magonként a max karcolgatja a 60 fokot, mx 4 pasztával, de még tudok javítani a hűtésen, ha kell.

(#44230) korion válasza Zsírkrétamen (#44229) üzenetére


korion
senior tag

ne viccelj vízzel ,ha nem olyan proci amit delidelni kell,akkor 99%,h bírja a 4.2ghz (bár nem egy csúcslap,de annyit illik)
bírni fogja úgy, alapon,feszkóemelés nélkül!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#44231) Zsírkrétamen válasza korion (#44230) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Remek, rendben :R És ha mondjuk 4.5-ig szeretném húzni? Csak, hogy normálisan kihajtsa a 290-et.

(#44232) korion válasza Zsírkrétamen (#44231) üzenetére


korion
senior tag

A 290 elég full-hd-ra,ha csak nem 120-144mhz moncsid van!
így,ha beállítod,h 75fps legyen fixen (59-60hz tud egy átlagos monitor)
akkor "nem gyilkolod"az alkatrészeket "feleslegesen" és minden tovább bírja!

Nálam jobb lapok voltak és lehet szerencsés is voltam-vagyok a procikkal,de a 4.4ghz mindig ment,úgy,h nem fagyott ki a gép durva stresszteszt alatt sem!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#44233) Zsírkrétamen válasza korion (#44232) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Elégnek elég, csak, gondoltam nem hajtja meg eléggé a cpu. De, igazad van, feleslegesen nem szeretnék belemenni a finomhangolásba, ha megy stabilan a 4.2 annak is örülök.
Azért az vicces, hogy annak idején direkt azért vettem ilyen alaplapot, mert Z77-es, és elméletileg, ha tuningolni akarok, akkor ne legyen semmi gondom :((( Jó persze, gondolom az extreme 4, vagy a Z77 mpower, ami kifejezetten erre a célra jobb, de nem gondoltam volna, hogy ennyit számít egy alaplap.
Viszont, akkor a ramokat is simán felhúzhatom 1866-ra?

(#44234) korion válasza Zsírkrétamen (#44233) üzenetére


korion
senior tag

XMP-ben 2133-ra felhúzhatod!

de állítsd be a 42-43x szorzót,hagyd 1600mhz a ramokat használd egy kicsit a gépet+ teszteld,
ha minden okkés 1866-on használd,
aztán,ha úgy is minden okkés akkor 2133-on!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#44235) Zsírkrétamen válasza korion (#44234) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Na odáig jutottam, hogy a ramokat átállítottam 1866mhz-ra. Viszont, a cpu-t az istenért nem engedi állítani. Kikapcsolom a turbot, majd amint átváltok hogy manuálisan állítsam a szorzót 42-re akkor visszakapcsol a turbo és nem enged 38-nál nagyobb értéket írni. Hogyan tovább, mit kéne még állítanom, hogy működjön?

(#44236) firstman3333 válasza korion (#44228) üzenetére


firstman3333
tag

Ha nem haragszol,annyit hozzátennék hogy az aidával is lehet mérni min. max. illetve átlagot,ha nyitsz egy stab. tesztet,de nem indítod el.Bár a hwinfo alaposabban mér néhány értéket,ezért magam is használom.

(#44237) Zsírkrétamen válasza korion (#44234) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát ezt pedig az istenért nem akarja átállítani. Itt lenne pár kép, meg tudnád nézni mit kéne átállítani? Illetve, ha itt kiválasztom a Turbo 4ghz-t mondjuk, az is jó? Mert ha jól látom így is csak a szorzót változtatja 40-re, és nem nyúl semmi máshoz. A turbo-t pedig nem engedi kikapcsolni, amint átváltok hogy babrálhassam a szorzót, nem engedi kikapcsolni.

A ramokat pedig átállítottam 1866-ra, így viszont a gép ki-be kapcsolt vagy 4×, majd feketeképernyő valami biosszal kapcsolatos szöveg, aztán bebootolt a win, ott nem volt baja, de kétlem, hogy maradt volna 1866-on, ma pedig már a win se bootolt be, rögtön berakott a bioszba, ahol amint visszaállítottam auto-ra, bootolt rendesen.

(#44238) korion válasza Zsírkrétamen (#44237) üzenetére


korion
senior tag

szia!

és ha nem kapcsolod ki a turbót?

vagy próbáld per/core és állítsd be egyenként a magokat 42x-re!(vagy 41-re állítsd,mert lehet nem tudja a 42x)

a ramokat hagyd 1600mhz ,mert max 3D Mark és társainál számítanak és ott is "pár pont",viszont instabil lehet könnyen tőle a géped!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#44239) korion válasza korion (#44238) üzenetére


korion
senior tag

Lentebb van az Intel turbó boost,azt kapcsold ki! (szerintem)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#44240) Zsírkrétamen válasza korion (#44238) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Tökmindegy hogy megpróbálom-e kikapcsolni, vagy sem, mert akkor is visszakapcsolódik. Így sem engedi. 40-re próbálgattam, azt még bírnia kéne, de 38 felett nem engedi. (javítva, lőttem egy videót, 38-42 között semmit, azon kívül bármit beírhatok). Magonként lebontva sem jobb. Itt az egészről egy videó.
Azokat hagytam is, visszaállítottam ahogy eredetileg volt. Csak fura, mert gyárilag 1866-os darabok, tehát semmi gondnak nem kellett volna lennie.
Arról beszéltem én is, pontosan Intel Turbo Boost Technology, ezt kapcsolnám ki.
(Azért erőltetem most a 40×-et, mert gondoltam lépésekben haladok felfele, először 40×, ha stabil akkor 42×. Fura, hogy nem engedi, valami itt nem kóser :F )

[ Szerkesztve ]

(#44241) Speedhs


Speedhs
őstag

Sziasztok!

Mai nap beszereltem egy Gigabyte 880GMA-usb3 lapba egy vízhűtéses phenom II x4 960T mellé 2x4gb ddr3 2133mhz-s ADATA ramot.

Erről van szó:
AX3U2133W4G10-DR
CL 10-11-11-30
1,65V

A lapom csak 1866mhz ramot tud kezelni. Most beleraktam a ramokat és átállította magát ehhez a rampárhoz.

A kérdésem, hogy miként tudom beállítani a processzor sebességét 4 ghz-re, valamint a ramok sebességét megfelelőre? (biost reseteltem defaultra, most minden a képek szerint van beállítva)

http://kephost.com/images/2016/01/23/ramok.jpg
http://kephost.com/images/2016/01/23/ramok2.jpg

A válaszokat előre is köszönöm!

(#44242) korion válasza Zsírkrétamen (#44240) üzenetére


korion
senior tag

Sajnos most az erő nincs Veled :D

vannak itt nálam jóval okosabbak,tapasztaltabbak,lehet vki "mindjárt" segít!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#44243) Zsírkrétamen válasza korion (#44242) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát nagyon nincs :((( Mindegy, azért még próbálkozom, hátha egyszer csak csoda történik :C

Valaki esetleg?! :O

(#44244) Kean_Sorbo válasza Zsírkrétamen (#44240) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Készíts már arról a BIOS lapról egy képet, ahol a processzor tulajdonságait (paramétereit) írja ki. Ugyanis lehet, hogy a BIOS nem érzékeli, hogy K-s a processzor.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#44245) Zsírkrétamen válasza Kean_Sorbo (#44244) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Fentebb linkeltem egy mappát amibe több kép van, K-s ként érzékeli, win alatt is. Közben eljutottam odáig, hogy ma már 41×-es szorzó is megy neki, de 40-es még mindig nem. Próbálkozzak 41-el?

(#44246) Speedhs válasza Speedhs (#44241) üzenetére


Speedhs
őstag

Senki? :) Csak fsb-t állítgatással feltornáztam a procit is, meg a memóriát is.
Innentől kell még valamit csinálni? Megpróbáljam alulfeszelni a cuccokat, megnézni, hogy meddig stabilak?

(#44247) Kean_Sorbo válasza Zsírkrétamen (#44245) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Az rendben hogy azt írja ki, de a szorzóértékekre lennék kíváncsi amit a BIOS kiír. Amit linkeltél pedig nem működik.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#44248) Zsírkrétamen válasza Kean_Sorbo (#44247) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Nem tudom, hogy most erre gondolsz-e, vagy pontosan mire. De akkor ide feltöltök még pár képet, csak benne lesz az, amire kíváncsi vagy.1,2,3,4, 5 .

[ Szerkesztve ]

(#44249) skandarg27


skandarg27
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Teljesen amatőrként szeretném kicsit "húzni" a gépemet, viszont még ha szájbarágósan is leíródott, hogy hogyan és miként, illetve böngésztem a hozzászólásokat, sajnos nem tiszta minden. Eleddig 2 évig az Asus suite II progira bíztam a tuningolást. 4429 mhz-re lőtte be magát, de ahogy olvastam nem igazán kellene hagyni ezt az auto tuningot, így kézbe vettem a dolgokat és nagyjából az itt leírtak szerint állítgattam. Amit meg nem tudtam, hogy mi, ahhoz nem nyúltam.
Csináltam pár print screent és azt szeretném kérdezni, hogy "látatlanban" nincs e valami orbitális hiba a beállításokban amitől elfüstölhet a gépezet? [link]
Intel Burn Testet is futtattam párszor, 50 fok volt a maximum és a progi szerint megkapta a "stabil" minősítést a gépezet.
Előre is köszi!

P8Z77-M PRO
i7-3770K
4x Kingston HyperX 4GB DDR3 1600MHz

[ Szerkesztve ]

(#44250) Kean_Sorbo válasza Zsírkrétamen (#44248) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Az a baj, hogy a második képen hiába kikapcsoltad a TURBO-t, még mindig ott figyel a Turbo frekvencia.
A CPU Ratio menüben, az All Core kiválasztása után kellene, hogy legyen egy értéknek, amit akár átírhatsz 56-ra is. Ez a CPU szorzója. Ha ez nem megy akkor van gond.
Vagy az alaplap, vagy a processzor miatt nem működik ez a funkció. Hiába írja, hogy K-s, de egyszerűen nem kezeli annak.
Hogy mi lehet az oka, azt nem tudom. Én így jártam a saját 2500K/ASUS lap párosommal. Egyik nap ment 4600Mhz-en a következő nap egy Cmos clear után vége volt a mókának. Tökéletesen működik (turbo, stb.), de a tuningot azt nem engedi. Már próbáltam mindent, de nekem nem sikerült megoldani, így lett egy ilyen konfigból netezős gép.
Nem állítom, hogy nálad is így van, de másnál is jelentkezett ilyen probléma.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.