Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42351) Apollo_21 válasza utilitas01 (#42349) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én annyiból nemvennék kártyát egyikhez sem..akkor inkább az IGP-t használnám...és az a 12-15ezres keret terülhetne az egészen..
Az első amivel kezdeném az a hűtő..egyenlő a gyárival..ugyh NE!
Inkább vmi 12cm-es ventivel szereltet kellene nézzél..

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#42352) utilitas01 válasza Apollo_21 (#42351) üzenetére


utilitas01
újonc

Coolink CPU hűtő Heatpipe, 12cm processzorhűtő

10,557 Ft +áfa

13,407 Ft

Ez jobb lenne?

A tápegység elegendő?

[ Szerkesztve ]

(#42353) Martin97 válasza utilitas01 (#42352) üzenetére


Martin97
aktív tag

Amit fentebb írtam hűtők valamelyike, de csak filmezésre meg netezésre elég a gyári is (kövezzetek meg, de alacsony terheléssel 40% alatt menne ilyen felhasználás során ergo nem melegedne túl).
A táp szerintem még sok is.

(#42354) Apollo_21 válasza utilitas01 (#42352) üzenetére


Apollo_21
addikt

CoolerMaster T4 is elegendő oda bőven, akár egy schyte katana 4, 8-10e között már kifogsz olyat ami egy életre +1re kiszolgál:D Bár a hűtőknek is van külön topicjuk:D De belefér:D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#42355) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

sziasztok! :) azt szeretném kérdezni felraktam a procim 3,9 GHz-ről 4,2 GHz-re

FX4130 !

8gb ramom van 2x4gb 1333 mhz-es meddig bírja ez vagy hogy működik ? 300mhz et húztam a procin ez most bántsa a ramom? és hol tudom megnézni ezt hogy a ram órajel is emelkedett-e?

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#42356) malphitee


malphitee
senior tag

Kezdem azt hinni, ide szándékosan jönnek trollok, a fantasztikus kérdéseikkel, vagy tényleg ennyire távol állnak a számítástechnikától már nem tudom eldönteni de néha fáj már. Nincs erőm válaszolni :) Néha az értelem helyett pedig elegendő lenne egy kis logika és következtetés, de az sincs :(

[ Szerkesztve ]

(#42357) Martin97 válasza zsoleszka17 (#42355) üzenetére


Martin97
aktív tag

Ha csak a proci szorzóját piszkáltad akkor nem emelkedett a ram órajele :N . A cpu-z memory fülnél tudod megnézni a ramod órajelét.
malphitee: Nem lehet mindenki profi, mint te. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42358) Hold-R


Hold-R
csendes tag

sziasztok nagyon amatőr vagyok ebben a dologban és szeretném a segítségetek kérni :)

Na már most van egy i5-4670K -m és hozzá egy Asrock Z87M Extreme4-alaplapom a procira meg vettem egy CM Hyper 212 EVO hűtőt...Tudnátok nekem segíteni abban,h feljebb húzzam a procim órajelét? :) válaszokat előre is köszi ,na meg majd a türelmet :P

(#42359) Hold-R


Hold-R
csendes tag

haverjaim azt mondják,h vegyek inkább egy i5-4690 mert,h az jóval erősebb....de szerintem nincs igazuk mivel nekem azt mondták,h az i5-4670K lehez húzni még és ezért még sok van benne :D na már most szerintetek vegyek inkább egy 4690 vagy fel lehet még húzni azt ami nekem van? :P

(#42360) Kean_Sorbo válasza Hold-R (#42358) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Tessék, itt le van írva minden.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#42361) Gyufaaa válasza Hold-R (#42359) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Csak a gyárilag belőtt órajel magasabb. Ezt tuningban legtöbbnyire tudod hozni. Felesleges ezért egyel nagyobb típusszámú procira váltani. Ez tuningal behozható, de alapból sem eget verő a különbség. Szintetikus tesztekben kimérheted, azok szeretik a magasabb órajelet.

(#42362) Hold-R válasza Gyufaaa (#42361) üzenetére


Hold-R
csendes tag

Értem de azt nem tudom,h lehet megcsinálni :D ami linket kaptam az egy másik forum csak és nem írják le,h kell megcsinálni :/ nincs valami videó?

(#42363) Gyufaaa válasza Hold-R (#42362) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha alapon van a BIOSod akkor keresd meg a feszültségek részt (ahol a feszeket írja). Írj le egy papírra minden értéket, majd AUTO beállításról, mindent állíts be arra az értékre manuálisan amit kiírtál. Ha ez meg van és a procinak is belőtted, akkor a CPU szorzóját állítsd át a neked megfelelő számra. Ref CLK SB és Ivy CPU-nál 100 a szorzó pedig az adott órajeled száma. Tehát: refCLK x szorzó száma = órajel. Egyszerű a képlet. a procidnak 34 a szorzója turbó nélkül. Ezt az értéket kell neked az általad igényelt szorzóra felrakni (persze amit bír a proci vagy éppen az alaplapod, illetve le is tudsz hűteni).

A Te procid és a 4690k között 100Mhz eltérés van gyárilag. Ehhez még feszültséget sem kell emelned.

TUNING előtt nagyon FONTOS!!!

Olvasd el az első hsz.-t a fórumon, hogy minden paraméter megfelel e a tuning lehetőségéhez. Tápegység és hűtés főként! Ha igen, csak akkor vágj bele a tuningba. Egy ratyi táp sírba viszi a gépedet...

[ Szerkesztve ]

(#42364) malphitee válasza Hold-R (#42362) üzenetére


malphitee
senior tag

Haverjaid már hozhatják is megmérettetni magukat a 4690-ükkel :D

(#42365) Hold-R


Hold-R
csendes tag

tehát szerintetek nem érdemes megvenni mert nem jobb az i5-4690 semmivel sem sőt... :D csak nem tom merjem-e húzni lehet elrontok valamit :/

(#42366) Martin97 válasza Hold-R (#42365) üzenetére


Martin97
aktív tag

Nem érdemes megvenni azért a +100mhz-ért, és a jobb pasztáért, ráadásul azt tuningolni sem tudnád. :N
Ha van megfelelő hűtés és táp akkor nyugodtan próbálkozhatsz a tuninggal.

[ Szerkesztve ]

(#42367) Hold-R válasza Martin97 (#42366) üzenetére


Hold-R
csendes tag

ez a tápom Cooler Master G600 600W ez meg a proci ventim: Cooler Master Hyper 212 EVO ezek megfelelnek?

(#42368) Martin97 válasza Hold-R (#42367) üzenetére


Martin97
aktív tag

Igen.

(#42369) Hold-R


Hold-R
csendes tag

az alaplapom is jó hozzá Asrock Z87M Extreme4 ?

(#42370) Gyufaaa válasza Hold-R (#42367) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A hőmérsékletet monitorozd tesztek közben. Tesztekre elég ha ráengeded 10 percre az AIDA64 "stabilitás" tesztet, majd tolod a játékokat vagy kódolásokat amire használod a gépet. Így izgalmas is. Megéri húzni, m,ár csak a kíváncsiság végett is, hogy ha későbbiekben kell a kraft, akkor mit lehet kihozni belőle értelmes fesszel és hőmérséklettel. Nem kell tőle félni, nem harap. Ne menj 1.375 volt fölé a fesszel, akkor baj nem lehet és a hőmérséklete folyamatosan monitorozd. Az LLC-t lődd be 50%-ra 1.3v-nál. A felett még csökkentheted. Inkább egy kicsit magasabb feszt adj a stabilitásért, mint túlfeszeljen a lap.

"az alaplapom is jó hozzá Asrock Z87M Extreme4 ?" Teljesen!

Az adatlapodat töltsd ki PLS, minden paraméterrel, amiből a géped összetevődik, lehetőleg pontos típusszámokkal. Ez sok felesleges kérdés körtől "menthet" meg.

[ Szerkesztve ]

(#42371) malphitee válasza Hold-R (#42369) üzenetére


malphitee
senior tag

Menj be a biosba, két gombnyomás lesz neked. OC felületre menj, balról a második, a szorzót állítsd be 45 re, a ramok eredeti sebességen mennyenek, a cpu voltaget meg 1.24-re. Azon nagyjából mindegyik 4670k stabil, még a rosszabb tuning potenciállal rendelkezők is.

(#42372) Hold-R válasza malphitee (#42371) üzenetére


Hold-R
csendes tag

és ezzel a módszerrel mennyire lehet felhúzni az órajelet?És szerintetek elég lesz még pl 1 évig ez a proci h maxon fussanak az új játékok is?

(#42373) malphitee válasza Hold-R (#42372) üzenetére


malphitee
senior tag

45x magyarul 4500mhz. Bőven.

(#42374) Hold-R válasza malphitee (#42373) üzenetére


Hold-R
csendes tag

ha :O ezt nem gondoltam volna,h ennyire fel lehet húzni!És hosszú távon se lesz neki baja h ennyire fel van húzva? :) és pl ha én csak teszem azt 38 ra húzom az se baj ugye? :D bocsi a hülye kérdésekért :D

(#42375) malphitee válasza Hold-R (#42374) üzenetére


malphitee
senior tag

Szerintem te beépített troll vagy ide a fórumba :U

(#42376) ozzy711 válasza Hold-R (#42374) üzenetére


ozzy711
őstag

De az baj lesz, nagy baj... sőt már most is baj van szerintem.

(#42377) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

sziasztok, ez miért van? facebookozok zene OLX meg Hardverapró és néha gondol egyet újra indul és ezt adja be mint a képen. tudom ram probléma szokott lenni de csak azóta van amióta 3,9 ről felhúztam 4200ra az FX4130 at és a ramot nem húzta mert ugye csak a szorzót húztam. tehát szerintem itt a táp lesz a rossz vagy lehet más?

TÁPOM FSP 400W :/

fx4130

8gb ddr3 ram 1333mhz 2x4gb

GTX 285 OC XFX

500GB sata winyo

dvd íro

5db 12cm venti meg egy fan speed controller

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#42378) zsoleszka17 válasza zsoleszka17 (#42377) üzenetére


zsoleszka17
tag

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#42379) Martin97 válasza Hold-R (#42374) üzenetére


Martin97
aktív tag

Elvégre a tuning miatt kerül többe a k-s proci. Gondolom a többiek reakciójából leszűrted, hogy nem lesz baja, de megerősítelek benne: ha 70 fok alatt tudod tartani semmi gond nem éri. :) Ha 3,8 ra húzod akkor sem lesz baja, megkeresed a legalacsonyabb feszt amin stabil (teszteléshez én primeot vagy linx-et ajánlanék mert azok jobban terhelik a procit, de ha valami nem jó az napi használat közben is hamar kiderül). Semmi baj a kérdéseddel, ezért az a topik neve ami, bár ezeket nehéz überelni. :))
zsoleszka17: csinálhatja a tuning miatt is (valószínűleg alacsony a fesz). Nézd már meg valamilyen tesztel valószínű, hogy az a baj.

[ Szerkesztve ]

(#42380) malphitee válasza Martin97 (#42379) üzenetére


malphitee
senior tag

De egy kis naív vagy, látszik 97-es vagy :) Ez egy beépített troll, de látom nem is értesz hozzá mivel a 4670K 3.8 ra boostol alapjáratban ő meg oda akarja tuningolni. Valakinek sok a szabadideje és itt fárasztják az embert az egyre idiótább kérdéseikkel. Ő nem az az user aki segítségre szorul , vagyis de valamelyik psychologia intézetben.

(#42381) Martin97 válasza malphitee (#42380) üzenetére


Martin97
aktív tag

Hajthatja fix 38-as szorzón (semmi értelme, de szíve joga) vagy tévednék? :F
(OFF)Az, hogy néhány idióta kérdés után nem vágok eret nem azt jelenti, hogy naív vagyok, hanem azt, hogy nyugodt(abb). Ha meg szerinted igen akkor az értelmező szótárt ajánlom.
Ez után nem tudom eldönteni, hogy melyikőtök szorul rá jobban a psychologiai intézet segítségére. :)
Akkor te sem játszhattál volna tetrisen. :DDD (/OFF)

[ Szerkesztve ]

(#42382) malphitee válasza Martin97 (#42381) üzenetére


malphitee
senior tag

Igazából hülyét csináltak belőled, de meg is érdemled, okés segíts akkor még az ilyen embereknek akiknek agyilag és a trollkodásuk miatt, még a Tetrist sem érdemlik meg. :K Az meg hogy egy pisis kioktasson csak téged jellemez , kár hogy csak a troll védelmébe kelsz és hülyét csináltál magadból, fel próbáltam nyitni a szemed, de nagy alázattal megpróbáltál okos gondolatokat írni. De egy pisissel azaz miattad, nem fogok itt vitába keveredni elhiheted . " korlátolt, tudatlan, járatlan, gyerekes" ez pont mind igaz rád.

[ Szerkesztve ]

(#42383) malphitee


malphitee
senior tag

Alapból látszik a gyerek 8! fórum hozzászólásán, és a smile használataival is tisztán hogy trollkodik csak.

(#42384) Martin97 válasza malphitee (#42383) üzenetére


Martin97
aktív tag

Köszönöm a felvilágosítást mester! :DD Nem a hozásszólások száma alapján segítek, de majd legközelebb figyelek rá. :))

(#42385) Apollo_21 válasza malphitee (#42383) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sztem nincs mögötte semmi rendellenes agytevékenység vagy bármi bezárásra okot adó indok..szimplán sztem olyan "felhasználó" akinek a gépezés kimerült eddig ott h hol a power gomb na azt benyomom..majd a start menüben 1x kattintok balgombbal és leáll. Mindenki így kezdte:) Vagy jóhiszemű vagyok:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#42386) malphitee válasza Apollo_21 (#42385) üzenetére


malphitee
senior tag

Inkább jóhiszemű. De gondolom ha nem tudsz autót vezetni akkor te sem egy Ferrari 599GTO val kezded, +300LE tuningal.

[ Szerkesztve ]

(#42387) cbmfan válasza malphitee (#42386) üzenetére


cbmfan
senior tag

haver, észrevehetnéd magad, perpill te viselkedsz úgy mint egy troll.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42388) Hold-R válasza malphitee (#42386) üzenetére


Hold-R
csendes tag

nem akartam trollkodni egyszerűen csak hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz,mivel konzolos voltam...örülök,h vannak türelmes emberek aki segítenek még ha sokadszora sem értem meg a dolgot!Bocs ha bárkit is idegesítettem!

(#42389) weri


weri
senior tag

Érdeklődnék hogy a NB és HT sebességet hogyan lehetne rendesen beállítani (4.8GT/s-re) ugyanis 2000/2000-en megy, ha 2400-ra állítom mind2-t akkor nincs aero, ha 2600nb/2200ht akkor se jó :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#42390) Gyufaaa válasza Hold-R (#42388) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A topik címe világosan elárulja, miről is lehet beszélni. Ez kimondottan az ilyen kérdéseknek van szentelve/nyitva. Ha valaki ezt nem tudja elfogadni a véleményét tartsa magában. Ne keltsük a flémet a topikban és ne tartsuk rettegésben a kérdezni vágyókat. :R Mindenkinek szól.

(#42389) weri: HT emelésével nem nyersz semmit. NB emeléssel annál inkább. Átlagban 2200Mhz-ig stabilak, az felett már feszültség emelés kell. A lényeg, ha feszültséget állítod, hogy ne legyen magasabb az érték, mint a CPU feszültsége. 2600Mhz, az már 1.3v-ot jelent minimum. 2400Mhz-el még 1.2v-al beérheti.

Oliverda cikke. Rendkívül hasznos olvasmány AMD tuning esetén!

[ Szerkesztve ]

(#42391) weri válasza Gyufaaa (#42390) üzenetére


weri
senior tag

Azért kerdeztem, mert alaplap 4.8GT/s-et bir :d es miota meg van azota 2000/2000-en megy fx6100 melett :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#42392) Gyufaaa válasza weri (#42391) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Egyedül videó kódolásnál mutatták ki némi jelét, hogy valami pluszt kaptak vele szvsz még mindig nem foglalkoznék vele. Ha egy procit tuningolsz, BIOSban egy szorzót van, hogy 60x-ra tudnád tenni, de ez nem azt jelenti, hogy bírja is. Ha gondolod,teszteld.

(#42393) weri válasza Gyufaaa (#42392) üzenetére


weri
senior tag

Csak ezzel nem voltam tisztában, többit vágom :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#42394) Citroware


Citroware
addikt

Van egy i5 2500k-m, ami elvileg nagyon jól tuningolható. Gyárilag csak max az 1333MHz-es RAMokat kezeli, vagy a magasabb órajelűeket is csak ennyin futtatja.
Ha belerakok a PC-mbe mondjuk 2400MHz-es vagy 2666MHz-es RAMot, akkor feltuningolhatom a procit annyira, hogy jól kezelje ezeket?

(#42395) zsoleszka17 válasza Martin97 (#42379) üzenetére


zsoleszka17
tag

EasyTune 6 ban ezt az értéket kapom

Voltage 1,260/ 1,270 és néha 1,280

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#42396) Kean_Sorbo válasza Citroware (#42394) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Az 1600-as bőven elég oda.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#42397) smokiii1


smokiii1
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Arctic Cooling Pro Rev 2 hűtőt és nekiálltak tuningolni kicsit a procit. Elértem a 3.88 ghz-t, eddig nincs se fagyás se kék halál, a kérdésem az lenne, hogy meddig melegedhet a proci?
Letöltöttem a speedfan nevű progit, de nem nagyon tudok eligazodni rajta mert 3 értéket is ír egymás alatt
alapjáraton:
temp1: 42 C
temp2: 55 C
temp3: 81 C
terhelve (Titanfall-al játék közben)
temp1: 42 C
temp2: max 69 C
temp 3: 82 C
Fan 1: folyamatosan 2200-2300 között
Gyári beállításokkal ami 3.1 ghz-t jelent
temp1: 41 C
temp2: 39 C
temp3: 81 C
fan1: 1900-2000
Gondolom akkor a temp2 a proci hőmérséklete(?). Mondjuk ez az alap 55 meg a terhelt ~70 gondolom sok.

(#42398) zsoleszka17 válasza smokiii1 (#42397) üzenetére


zsoleszka17
tag

szedd le az Aida Extreme progit

vagy az Everest Ultimatet. jobban jársz.

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#42399) smokiii1


smokiii1
aktív tag

Na sikerült belőni nagyjából! 3.72 ghz, 1,38 V-al, terhelve 60 fok körül (+-2-3 fok).

(#42400) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Egy kis segítséget tudna valaki adni?

4Ghz fölé stabilan nem tudok menni még 1,4V-on sem.Most 1,362V-on mennek a procik stabilan.
Chipsetnek kellene adni még egy kis kakaót?

Hőfok biztosan nem lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.