Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41151) sixpak válasza #97716736 (#41146) üzenetére


sixpak
nagyúr

Most léptem ki egy játékból, így már látsz valami érdekeset?

Ok, akkor mire állítsam auto helyett? Remélem megtalálom.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#41152) #97716736 válasza sixpak (#41151) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nem látom vészesnek a dolgokat, de ha nagyon nem megy akkor inkább ne nagyon állítgasd, nehogy baja legyen a gépnek :)

(#41153) sixpak válasza #97716736 (#41152) üzenetére


sixpak
nagyúr

OK. Kösz, akkor így marad.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#41154) enemy107 válasza tomisanzero (#41149) üzenetére


enemy107
senior tag

Igen az biztonságosabb. Én biosban 2 lépcsőnként szoktam emelni tesztnél. Lehet hogy ennek a tápnak sem lenne semmi baja, de ha elszáll lehet kiüti az egész gépet.

sixpak: Az a CPUID monitorozó progi a feszültség résznél komplett hülyeségeket ír. Célszerűbb lenne lecserélni, mondjuk a legújabb Aida64-re.

[ Szerkesztve ]

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41155) sixpak válasza enemy107 (#41154) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszönöm, akkor holnap rámegyek az ügyre (már telefonról tolom) és linkelek egy képet, hátha kiderül belőle valami.
Kösz.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#41156) enemy107 válasza sixpak (#41155) üzenetére


enemy107
senior tag

Én nem vágom ezt a platformot igazán, de azok a feszek nagyon gyanúsak. Tuningban többet nem tudok neked mondani mint ZeroDK fórumtárs. :)

[ Szerkesztve ]

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41157) Jarvis


Jarvis
tag

Sziasztok!

Kicsit új vagyok a témában, ezért szeretnék segítséget kérni.
Szeretnék egy kicsit húzni a processzoron hogy, ezáltal nagyobb legyen az FSB és elbírja az 1600Mhz-es RAM-ot ami a gépbe van. Most így sajna csak 1333Mhz-n megy.

Alaplap: Asrock P43DE3
Proci: Intel Core 2 Quad Q9650 (3.0Ghz)
RAM: DDR3 Kingston HyperX (1600Mhz)

Próbálgattam már hogy feljebbhúzom a BIOS-ba a processzort, 9x400-ra, és így el is indul a gép, ilyen kor 3.6Ghz-en van már a proci. Viszont LinX-es teszt első 10 másodpercébe kékhalál-al leáll a gép.
Viszont furcsa hogyha ilyenre beállítom a procit és a RAM-ot is engedem hogy 1600MHz-re rakja akkor be se kapcsol a gép. Csak sipol.
Ez az érdekes hogy mért épp a RAM-nál nem kapcsol be, amikor az gyárilag bírja az 1600-at.

Úgy hallottam hogy amíg a Volt-ot nem növelem addig nem tesz kárt a processzorban és semmiben sem az OC, ez igaz?

Most próbálgatom hogy mennyire tudnám még felhúzni komolyabb belenyúlások nélkül. Most 9x360-on van(3,24Ghz), a RAM pedig 1440-en.

(#41158) sixpak válasza enemy107 (#41156) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nos itt egy HWInfo mérés, a max értékek BF4 alatt születtek, a min pedig idle az asztalon. Remélem ez már használható.

Közben visszavettem 3,9 ghz-re tegnap, de ez látható is.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#41159) Apollo_21 válasza sixpak (#41158) üzenetére


Apollo_21
addikt

Izé:) MEgint én leszek a napi troll..de nálatok ? fok van h 19 meg 20 az induló..nameg 25idle? 15?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#41160) sixpak válasza Apollo_21 (#41159) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem, 20 fok van a lakásban, de ma még nem fűtöttünk:

Kell is, mert két kislányom van és szeretik a meleget, azonkívül a feleségem és én sem szeretek fázni. :K

Elég jó hűtése van a házamnak, talán ezért nem meleg annyira:

Esetleg a témához is hozzá tudnál tenni valamit vagy csak ezt állapítottad meg, hogy nincs fűtésünk? :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#41161) Apollo_21 válasza sixpak (#41160) üzenetére


Apollo_21
addikt

Úgy kezdtem a mondatom h én leszek a napi troll:D De egyébként nemkövettem figyelemmel..ha a hőfok értékek milyensége volt elsőkörben a kérdés..akkor igen..sztem megfelelnek..de tényleg nemfigyeltem a fő irányelvet amin indult a kommented:) Ezer bocsánat, csak elpróbáltam indulni a szokásos oltáson ha lemerem írni h 25fok a proci és 20fok van..jön a fizikai lehetetlenség kérdése :D Gondoltam itt sem én leszek az egyetlen de nemígy lett:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#41162) sixpak válasza Apollo_21 (#41161) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem lehetetlenség. :) Amúgy arról szólt a kérdésem, hogy a cpu feszültségek rendben vannak-e.
Mivel az egyik kolléga szerint nem jó auto-n hagyni a feszültségeket és ezt szeretném megtudni, hogy jól van-e ez így, a mérések alapján.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#41163) enemy107 válasza Jarvis (#41157) üzenetére


enemy107
senior tag

Úgy hallottam hogy amíg a Volt-ot nem növelem addig nem tesz kárt a processzorban és semmiben sem az OC, ez igaz?
Ez auto feszültség beállításoknál nem él, ott ugyanis a lap növeli neki gazdagon.

A P43-as chipset igazából DDR2 es ramokhoz készült. Szerintem csoda hogy 1440-en megy tuningban a ramod. Én biztosan vissza osztanám őket 1066MHz-re, és inkább az időzítéseket szűkíteném neki. Nem tudom most hogy megy, de szerintem 7-7-7-24, vagy 8-8-8-24-ben.
Valószínűleg így az FSB emelést is jobban bírná, azon felül nem LynX-et használnék, hanem Prime95-öt.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41164) Jarvis válasza enemy107 (#41163) üzenetére


Jarvis
tag

Akkor megnézem a proci Volt beállítását és átrakom manuálisra. Különben mivel lehet megnézni hogy hány Volt-on van a proci?

A másik hogy az alaplapom csak a DDR3-as ramot kezeli, a 2-est már nem, és rá van írva hogy 1600Mhz-ig bírja, direkt azért vettem a RAM-el eggyütt, még a kompatibilítás listát is megnéztem a Kingston oldalán és azt írta hogy megy vele.
1333-on megy alapból, és sztem az egyedüli gond a proci FSB-je miatt van.
9x360-nál már nem bírom feljebb húzni a procit. Még 9x365-nél elindul de a windows logonál kékhalál, 9x370-nél pedig nem ad képet a gép amikor bekapcsolom. De csak ha a ramot is emelem vele eggyütt.
Ram Mhz emelés nélkül kb 9x380-ig bírja a proci stabilan. 9x400-ra felraktam és el is indul a gép de teszt-nél azonnal kékhalál.

Különben a LinX-et ajánlották minden külföldi forumon, mert hogy újabb mint a Prime95, és nem kell órákig tesztelni mert akár 30 percből is kiderül hogy a rendszer stabil-e vagy sem.

(#41165) Jarvis


Jarvis
tag

Na átraktam a CPU Voltage-et Manual-ra és 1.22500-ot ír, és amit kaptam az alaplap mellé Asrock OC tuner-t, az is ezt az értéket írta 3.0Ghz-en, és most 3.24Ghz-en is, sőt ha jól emlékszem még 3.6Ghz-en is ugyan ez volt, úgyhogy nekem nem emelte autómatán az alaplap a Feszt.

A DRAM az 1.659-en van, mindig is ezen volt.
Az NB az 1.15V-on.
Úgyhogy semmilyen feszültség nem változott.
A ram időzítését próbálgattam, azzal amit a gyár kiadott hogy úgy mennie kell 1600Mhz-en, de úgy sem indult el a gép.

(#41166) RetepNyaraB válasza sixpak (#41158) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valoban ennyire linearis a maghö :U ?
Nekem meg nem volt ilyen processzorom; többnyire akar 10 fok difi is van a leghüvösebb-legmelegebb között...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#41167) #97716736 válasza RetepNyaraB (#41166) üzenetére


#97716736
törölt tag

Változó, na meg hűtéstől függ, nekem a Rezes Zalman hűtőm tudod ilyet idle állapotban, szobahőmérséklet alá hűtötte a procit :D
A mostnai 3770k 4.5Ghz ( Gyászkamra ) egy Noctua NH-D14-el, a legalacsonyabb maghő az 23°C volt :D
Ami így néz ki

(#41168) enemy107 válasza Jarvis (#41164) üzenetére


enemy107
senior tag

A CPU-Z-vel meg tudod nézni mennyi feszt kap a proci.
Nos az hogy mi van "ráírva" engem annyira nem hat meg. Te is leírod, hogy ha csökkented a ram órajelét fentebb tudod tolni az FSB-t. :) Akkor?
Használhatod a LynX-et nyugodtan, nekem nem gond. Annyi bökkenő van benne, hogy sokkal több fesz kell ahhoz hogy stabil eredményt kapj, mint ami ahhoz kell, hogy rendszer stabil legyen a géped. Az biztos, hogy ha LynX, IBT lefut hiba nélkül az tuti stabil.

Célszerűbb lenne a ramot vissza osztani 800MHz-re, először beállítani a procit, és utána beállítani hozzá a ramot.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41169) enemy107 válasza RetepNyaraB (#41166) üzenetére


enemy107
senior tag

Ha jobban megnézed neki 30 is cirka :D

Amúgy ennyire lineáris, ha meg netán átcsap logaritmikusba arra jó az Intel Thermal Monitor. :DDD (poénnak szántam :) )

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41170) RetepNyaraB válasza #97716736 (#41167) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az latvanyos! :R
Miota nem jatszom, csak napi fel orat flash jatekokkal, azota gondolkodom az XT GPU kikötesen, ugyis csak a fedelzeti Intel megy. CPU terheles 10%; erre jo a kicsi Xigmatek hütöm is :(((
Regebben meg vakartam a fejem, hogy 4,5Ghz-en belenyal a 83 fokba a teszt, -0,100V offseten es kellene egy normalis hütö. Elmult :O :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#41171) #97716736 válasza RetepNyaraB (#41170) üzenetére


#97716736
törölt tag

Köszöntem :R
Nem tudom hogy az i5 2500k mennyire melegedős fajta, de nekem IBT Maximum beállítás alatt 92°C-ig felszökik. Ennek a max hőfoka 107C°lehet :D Mert ez sz@ros ragasztott kupakkal készült az Ivy...

(#41172) tomisanzero válasza enemy107 (#41147) üzenetére


tomisanzero
tag

Nos tegnap éjszaka még kísérleteztem. Jelenleg 3,4ghz (8x425) úgy néz ki stabil. (adtam neki két lépcsővel több feszt, de még így sincs 1,3V) Prime-ban néztem 15 percig teszteltem, hiba nélkül ment. Most a memóriát kellene hozzá lőni. CPU-Zben a memory fülben DRAM Frequency-nél 566.7 mhz-van. Ez a valós? Vagy ezt még szorozni kell. Mert 1066-os CSX ram van, mint korábban írtam, gondolom ebből még lehet többet kipréselni.

(#41173) enemy107 válasza tomisanzero (#41172) üzenetére


enemy107
senior tag

Egy képet tennél fel róla? Ahogy értelmezem amit írtál a ram 1132 MHz-en megy. Sztem viszább kellene venni, és akkor még lehet hogy némi FSB emelés bele férne.

[ Szerkesztve ]

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41174) tomisanzero válasza enemy107 (#41173) üzenetére


tomisanzero
tag

Persze, csatoltam a képet.

(#41175) enemy107 válasza tomisanzero (#41174) üzenetére


enemy107
senior tag

Jaja annyin megy. Azt a Dran frequency-t szorozd 2-vel. Ki kellene próbálni 1:1 arányban.D 2.00 szorzó, és emelni az FSB-t. Kár az a 400w-os táp, félek tőle. De a prociban van még. A lapban is. Jó táppal mert ugye kellene még némi feszt emelni 8X500 környéke meg lenne. Mellé a ramok 1:1 arányban 1000MHz-en, jól muzsikálna. Hűtőd milyen is? :)

A lapod elég meleg. Nem jó a ház szellőzés? Vagy a VGA fűti fel, mert az érzékelője azon a környéken van. Az a VGA meleg, csinálj vele valamit. :)

[ Szerkesztve ]

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41176) tomisanzero válasza enemy107 (#41175) üzenetére


tomisanzero
tag

Nincs fent a gépház oldala pedig, van szellőzés rendesen. A kártya fűti fel inkább, mert az elég forró fejű (HD4870). Coolermaster hyper evo 212-m van noctua ventivel. A tápot lecserélem pénteken, egy 500wattos chieftec-re.

(#41177) tomisanzero válasza tomisanzero (#41176) üzenetére


tomisanzero
tag

És amúgy mennyi fesz emelést igényelne így saccra az említett 8x500? Ha meglesz a táp akkor jó lenne elérni, ha ennyi tartalék van még benne. :)

(#41178) enemy107 válasza tomisanzero (#41177) üzenetére


enemy107
senior tag

Hát majd meglátjuk. Ezt így konkrétan nem tudom megmondani de szerintem 1.33V-1.37V biosban. De csak tipp. Ki kell próbálni. Ha lesz táp. És függ attól is mennyire kezd majd melegedni terhelés alatt a fesz emelés hatására.

Csak érdekességnek. Havernak van egy C0-ás E8400. 1.16V Vid-el. Aap feszen viszi a 8X500-at, viszont 4GHz főlé nem tudjuk stabilan rugdosni sehogy sem. Akármennyi feszt emelünk neki. Nincs két egyforma proci :)

[ Szerkesztve ]

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41179) tomisanzero válasza enemy107 (#41178) üzenetére


tomisanzero
tag

Érdekes. Mindenesetre mire meglesz a táp, addig kerítek valami jó VGA hűtést is, hogy az ne zavarjon be a képbe, aztán próba. Köszönöm a segítséget addig is. :)

(#41180) enemy107 válasza tomisanzero (#41179) üzenetére


enemy107
senior tag

Nem zavar be a képbe, csak szerintem az rendszer alatt sok. PCIExpressz frekit ugye fixáltad 100-on?
Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41181) tomisanzero válasza enemy107 (#41180) üzenetére


tomisanzero
tag

Igen, az úgy van 100-on azóta is.

(#41182) Jarvis válasza enemy107 (#41168) üzenetére


Jarvis
tag

Mint mondtam új vagyok így nekem nem minden érthető abból amit mondtál.
A procim 1.225V-ot kap, ezt kapta eddig is amíg autómatán volt. De most átraktam manuálisra.

Bár olvastam hogy másnak is van ezzel az alaplappal gondja ilyen téren, de csakis olyannak akinek úgyanúgy mint nekem, csak 1333-on megy az FSB gyárilag. Viszont akinek Core 2 Exreme-je van 1600-as FSB-ve, annak simánt ment ezen a lapon az 1600-as ram is.

Hogyérted hogy visszábosztani 800Mhz-re? Igazából 2-3 opció közül választhatok hogy milyenre rakom annak a függvényében hogy hogy változik a proci FSB-je és hogy mire van belőve a "Strap FSB to MCH", ez a másik dolog hogy foglalmam sincs mi ez. Lehet benne választani 800, 1066, 1600 közül. Nekem 1600-on van.

Más forumokon azt olvastam hogy ezt a procit fel tudta sok ember húzni 3.5Ghz-re fesz változtatás nélkül.
Ezzel nem is lenne gond, mert jó lenne nekem úgy is, viszont a ramomat nem tudom olyanra beállítani.
Mert ha ennyire felrakom az már 1550Mhz körül lenne, de mint tudjuk ezt a gép valamiért nem szereti.
Ha a "Strap"-ot átrakom pl 1066-ra akkor még az 1333-at sem éri el a ramom az meg túlhúzott procinál sztem szégyen. Tehát ha lenne módja hogy manuálisan beállítsam a ramot 1333-ra, vagy max 1440-ig ahogy most is megy a gép, úgy hogy a procit feljebb tudom húzni 3.5-re az jó lenne.

Különben mit ad az a CPU FSB vagy Core Ratio?? 6-9 ig állíthatom 0,5-ösöl emeléssel.

(#41183) RetepNyaraB válasza Jarvis (#41182) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem olvastam vissza egeszen, ezert kerdem:
Nincs a lapodon veletlen XMS Ram allitasi lehetöseg?

Az fsb strap to mch-ban nincs 1333 :F A procidhoz az kellene idealis esetben. Auto van? HA igen, azt is probalhatod, sok esetben segit.
Azert irta Enemy a visszaosztast (marmint asszem), hogy a ram ne kavarjon be a tuningnal. Az kesöbb jön.

A Core Ratio az fsb szorzot allitja es igy befolyasolja a vegsö sebesseget. Pl 400-as fsb mellett a 9-es szorzo ertelemszerüen 3,6Ghz-et fog eredmenyezni. Azt pedig valoban alapfeszen kell egy quadnak tudnia jo esetben, esetleg minimalis MCH emelessel.
Tuning eseteben a magas fsb a lapot, a magas szorzo a processzort terheli inkabb. Mivel a szük keresztmetszet többnyire a lap a 775-ös quadoknal, ezert en a magas szorzot javaslom.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#41184) enemy107 válasza Jarvis (#41182) üzenetére


enemy107
senior tag

P43

Az hogy a chip mit támogat, illetve hogy a gyártók mit hoznak ki az adott lapból az eladhatóság érdekében az két külön dolog. Azért írtam, hogy nem hat meg mi van ráírva. Örüljünk, hogy ennyin is megy. De ha többet akarsz a lapból illetve a prociból kihozni FSB terén, muszáj leszel a ramot 1066-ra, vagy alá állítani. Azt pedig az FSB strap to MCH menüpontban tudod megtenni.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41185) Jarvis válasza RetepNyaraB (#41183) üzenetére


Jarvis
tag

Hát így XMS-ről nem tudok, viszont XMP lehetőség van a ramban. Ha bemegyek a DRAM timing-ba ott tudom kiválasztani a profilok közül hogy "auto" vagy "Profile 1" vagyis az XMP. De ilyenkor viszont minden OC lehetőséget elvesz a gép, se procit se semmit nem tudok beállítani. ÉS természetesen így se megy.
Konzultáltam a RAM gyártójával hogy mit lehetne csinálni, ők megadták az időzítéseket de úgy sem megy.

Furcsa viszont hogyha a Chip a gond, akkor mért láttam hogy másiknak komolyabb FSB-s procival ment a ram 1600-on. De ezt is köszönöm, legközelebb ha lapot veszek külön a chip-et is megnézem hogy mit tud.

MI az az MCH?

(#41186) enemy107 válasza Jarvis (#41185) üzenetére


enemy107
senior tag

Memory Controller Hub.( Konyhanyelven Ram vezérlő ). Északi híd.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41187) RetepNyaraB válasza Jarvis (#41185) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Elbasztam a nevet, bocs. XMP. Nem emlekeztem mar, hogy ezek lezarjak az OC-t, reg volt 775-ös konfigom :B
A profile 1 pedig nem a nativ frekit, azaz az 1600Mhz-et takarja :U :Y ?

Probaltal mar egy massziv bios resetet? Elem ki fel orara, konnektorbol kihuzva, aram nelkül rainditva, hogy a tapegysegböl is kiugorjek a maradek nafta. Ja, friss bios van benne?

Tettel mar fel bios kepeket ide? Ha nem, akkor leccileccilecci. Az overclock reszlegröl, lehetöleg almenükkel, kiveve ram idözitesek, az kell a fenenek (es Neked sem ajanlom, csak ha benchmark csucsokra gyursz. Lathatoan nem hoz semmit. Ez egyebkent ervenyes az altalanos sebessegre is: 1333 es 1600 között 0,0% gyorsulast fogsz eszrevenni).

ui.: elöfordulhat az is, hogy siman nem komalja a ramot a vezerlö. Giga eseteben ez mindig benn volt a pakliban :(((

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#41188) Jarvis válasza RetepNyaraB (#41187) üzenetére


Jarvis
tag

Az XMP beállíáts, vagyis a profile egy az az 1600Mhz-es beállítást takarja, és így igen ezzel autómatán felhúzza a procit is 9x400Mhz-re, viszont ígyis csak sipol a gép, és nem kapcsol be.

Masszív BIOS resetet nem próbáltam, bár lényegében nemhiszem hogy segítene, itt máshol van a kutya elásva.
Azt nem értem hogy gondolod hogy a tápegységből is kiugorjon a maradék nafta?????
Különben az a BIOS van hozzá amivel vettem, még annó néztem 2 éve amikor meg akartam csinálni, mert ajánlották hogy frissítsem, de ehhez a laphoz nem volt az Asrock oldalán újabb.

Másrészt hogyértve nem komálja a ramot a vezérlő? Direkt megnéztem az Asrock kompatibilítási listáján, hogy ez a lap melyikeket szereti 1600-on, és ez is közte volt.

(#41189) enemy107 válasza Jarvis (#41188) üzenetére


enemy107
senior tag

"Ha a "Strap"-ot átrakom pl 1066-ra akkor még az 1333-at sem éri el a ramom az meg túlhúzott procinál sztem szégyen."
"Masszív BIOS resetet nem próbáltam, bár lényegében nemhiszem hogy segítene, itt máshol van a kutya elásva."

Akkor egy utolsó nekifutás hátha hajlandó vagy ki is próbálni valamit.
FSB strap to MCH 800, vagy 1066
Dram Frequency itt pedig választhatsz hány MHz-en menjen a ram. Lehetőleg 1066 MHz legyen már amíg a procidat beállítod amennyire szeretnéd. Utána fel tudod emelni a Ram frekijét. ( és legaább rájössz, hogy az a bukó. meg az egész lap)

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41190) Jarvis válasza enemy107 (#41189) üzenetére


Jarvis
tag

Na most valamiért játék közbe kékhalálal behalt a gép, nemtudom hogy 0,2Ghz-el felhúzott procivall volt gond, hőmérsékletek stimmeltek, és elötte a stabilitás teszten is jó volt a gép.

Mindeggy felhúztam 3334Mhz-re, ez 9x370Mhz, és így a RAM 1480Mhz lenne, de mint tudjuk így nem indulna el a gép. Úgyhogy a Strap FSB to MCH-t úgyhagytam 1600-on. 800-on nem lett volna értelme mert a DRAM frekvenciánál csak az 1480Mhz volt a választható lehetőség. 1066-on pedig csak 1122Mhz volt.
1600-on meg az 1480 és az 1232Mhz. Úgyhogy az 1232-re esett a választás DRAM-nál. Ez elég szar mert így 101Mhz-el lassabb a RAM.
Különben ad ez valamit hogy most 800-as Strap-nál 1480-on megy a ram, vagy 1600-as Strap-nál megy 1480-on?
Így eggyenlőre jól mutat a gép. Legalább is a teszten már 5 lefutott, pontosan 20 perce fullon megy a processzor és nincs gond. Viszont nemtudom hogy melyik program hőmérséklet adatának hidjek.
Leszedtem a Core Temp nevű programot, ez így max terhelésen a következőket írja magokra osztva:
0: 57C
1: 50C
2: 52C
3: 54C

Viszont van nekem egy Asrock OC tuner-em amit az alaplaphoz kaptam, az viszont egybe írja a hőmérsékletet, de szte a CPU az 45C-os, a északi híd pedig 29C-os.

Furcsa módon Gflops-ba nem produkál jobbat a proci. 3.24Ghz-en a program szerint 45Gflops volt a számítási teljesítménye. Így 3.33Ghz-en pedig csak 43Gflops. De lehet hogy ez betudható a lassabb RAM-nak?

[ Szerkesztve ]

(#41191) RetepNyaraB válasza Jarvis (#41190) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

inkább valami hibajavításnak tudható be, nem stabil igazán a dolog. Amúgy a Gflops viszonylag rendben van; nekem 3,8-on volt kb 50-55 az értéke.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#41192) enemy107 válasza Jarvis (#41190) üzenetére


enemy107
senior tag

Akkor még egyszer és tényleg utoljára :DDD , a ram miatt dob kéket,(szerintem sok a P43-as chip-nek) tedd 1122MHz-re. Nem fogsz lassulást érezni.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41193) Jarvis válasza enemy107 (#41192) üzenetére


Jarvis
tag

Mint mondtam lejjebb vettem 1232Mhz-re, és el is indul a gép. 30 perc LinX-es teszt után sem volt semmi baja.
És ez 3.33Ghz-en volt.
Az a kékhalál dolog AC4 közbe nemtudom hogy mitől lehetett. Akkor 3.24Ghz-en volt, és ott is bírta a gép elötte a 30 percnyi LinX-et.

De igazából az nem OC hogyha csak a processzort emelem feljebb a RAMot meg leviszem a béka segge alá.
Max 3.6Ghz-en tudnám a RAM-ot visszarakni 1333-as alap értékre, ha a "Strap"-ot 800-ra állítanám.
De a 3.6Ghz-et meg már nem bírja el a gép. A legkissebb terhelésnél is behal. Külföldi oldalon azt írták hogy 3.5Ghz-ig lehet felhúzni feszkó növelés nélkül, de akkor nekem még mindig alacsonyabb lenne a RAM sebessége mint alapjáraton.

(#41194) RetepNyaraB válasza Jarvis (#41193) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem fogsz eszrevenni sebessegkülönbseget az 1333-1600 között, de meg az 1066-nal se nagyon. Benchmarkban igen, de ez minden. A Cpu fontosabb. Ha a lap nem birja a 3,6Ghz-et, akkor ez van es kesz.
IBT teszt nem jelent stabil tuningot, elö alkalmzas is kell neki. Legjobb erre valam cpu igenyes multi jatek. Ami ott is stabil, az a kesz tulhajtas.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#41195) Jarvis válasza RetepNyaraB (#41194) üzenetére


Jarvis
tag

Gondolom nagyobb fesszel stabilabban menne. Viszont most még ezekkel a beállításokkal is nagyon szépen visz mindent úgyhogy eggyenlőre nagyon nem piszkálom meg. Majd ha már úgy érzem hogy kezd kevés lenni a gép, és esetleg már a pénz is meglesz jobb cuccokra, akkor feljebb húzom, azt bírja amíg bírja.

Azért köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#41196) tomisanzero válasza enemy107 (#41178) üzenetére


tomisanzero
tag

Szia! Visszatértem, már 500Wattos táppal és új VGA hűtővel. Kipróbáltam 8x500FSB-vel, D2.00-val cpu feszültséget 1,34V-tól volt hajlandó egyáltalán eljutni a biosig, de még 1,38V-nál is csak kékhalál amikor bootolna. Mennyek feljebb? Ami érdekesség hogy visszamentem egészen 8x450-ig és akkor se változott a helyzet.

(#41197) enemy107 válasza tomisanzero (#41196) üzenetére


enemy107
senior tag

Ha visszamentél és nem változott a helyzet akkor először egy bios reset kell.
Az hogy menj-e feljebb neked kell eldöntened.
Termination mehet neki 1.3 V-g, a reference durván a 67%-a legyen.Illetve MCH-nak is adhatsz, 1.3V ig.
PLL-t ne bántsd, az alapból 1.55V ebben a lapban.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#41198) adammkaa


adammkaa
senior tag

Sziasztok. Van egy i3 2120 proci ezt lehet húzni? Illetve itt is megkérdem hogy egy GTX760 kártyához milyen processort ajánlotok?

Nexus 5 Black

(#41199) tomisanzero válasza enemy107 (#41197) üzenetére


tomisanzero
tag

Rendben! Csináltam resetet, utána ment 3,6-on, de este megkísérlem újra a 8x500-t. Köszi az infót.

(#41200) csurenzoo válasza adammkaa (#41198) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Nem lehet tuningolni. GTX 760 alá szerintem valami hasonló teljesítményű proci kellene , mint AMD FX8350 vagy I5 4570.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.