Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4401) tresh válasza band1103 (#4397) üzenetére


tresh
addikt

Jeleztem h van egy amd konfig is a családba tökéletesen teszi a dolgát de meg se fordult a fejembe h a munkámhoz ilyen gépet vegyek egy a procik teljesítménye messze van az intel c2d tól és lipi se viccből írja az e8xxx szeriát ugyanis nem drága jól tuningolható.pl az én lapom is 20k és gyönyörűen lehet vele tuningolni :)de azért abba foglaljunk álást h te egy 25 k-ás lappal nem fogod úgy kihajtani a procit mint a legerősebb deszkákkal:)Végülis barátom 6400 Black E. ről váltott e8500 és azt mondta h ég is főld a vgát is jobban kihajtja és nem fájt neki sokba.Nincs bajom az amd vel mielött Intel pártinak találnál túlságosan is, hanem tapasztalat h az intel jobb tuning terén és aki tuningolni akar az nem amd-t vesz.Amugy beültetnélek egy egyforma konfigú géphez úgy h cska a cpu változik és sztem meg értenéd mit probálunk leírni neked:)befejeztem hello

[ Szerkesztve ]

(#4402) lipi67 válasza band1103 (#4399) üzenetére


lipi67
veterán

Na gyerekek...-Ha itt lennél..A 8xxx nem a szaros procidnak szólt!MINDEN ajemdének.
Érv?Kvra nem érdekel a dumád,mutass egy tesztet amit tud az a szar,s majd meglátjuk,hogy 4xxx vagy elég hozzá egy 12k-s 2xxx-is.Veszek basszus egy 4300-ast ha kell.Koncentrálni?Én már nagyon Rád koncentrálok!

S igen,Itt már kvra nem csak arról van szó.Tuningról,s arról ,h az AMD sehol sincs!!!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#4403) KMT válasza Herogabi (#4400) üzenetére


KMT
addikt

Max beállításokon biztos nem fognak menni a mostani játékok. Vagy kb 5 fps-sel. :(

(#4404) Herogabi


Herogabi
csendes tag

őőőő..hogyhogyy???

A gépigény bőven megvan a mostani játékokhoz, nem??? Mi nem elég jó benne, hogy ne menjen rendesen fullon??? :F

[ Szerkesztve ]

(#4405) tresh válasza lipi67 (#4402) üzenetére


tresh
addikt

lipi67: ne fáradj evvel fölösleges ph-n is van egy rakat teszt el kéne olvasnija és meg értené.jók legyetek meek kicsit sétálok asszonnyal:)

(#4406) band1103 válasza tresh (#4401) üzenetére


band1103
őstag

Sajna olyan hogy "egyforma konfigú"' nem létezik csak egyforma árkategóriás. És szivesen beülnék két, egyforma árkategóriás géphez. Te vállsztasz Intelt én AMD-t és hajráá :C .
És még valami. Lehet hogy "lipi se viccből írja az e8xxx szeriát" mert komolyan gondolja de még mindíg nem a flame hanem a 6000+-os CPU -ból indult a téma csak ti flame-et csinálltatok belőle :W .
Aki tud olvasni az azt is tudja hogy a leggyorsabb AMD mérföldekkel marad le a leggyorsabb Intel mögött.

Herogabi: Akkor elösször is egy 6000+-os persze hogy gyengébb egy E6700-nél. Ez egyértelmü de nincs is 1 árban, csak a nevük félrevezető. Az AMD magjának a felépítése teljesen más mint az Intel-é, ez a magyarázat. Én is utálom mikor az AMD a proci nevükkel félrevezetik az embert de azért van a google hogy teszteket keress róla.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4407) kulerr válasza band1103 (#4397) üzenetére


kulerr
őstag

nem akarok beleszólni de te sem érvelsz ám ha már itt tartunk hanem idejöttél gyakorlatilag mindenkinek kiosztottad az észt és mikor valaki választ mert írni neked egyszerre vagdalózni kezdtél :(
Hitelességről beszélsz?, tessék oktass ki mindenkit és tálald ki a tudományod...szívesen meghallgatom-meghallgatjuk, ugyanis ha már megengeded te is pontosan azt csinálod amivel vádolod a többieket.
De akkor rukkolj elő hamár megtanultad ilyen jól a "flame" szó többszöri begépelését...
Az összehasonlításról még jó hogy nem egy D-s procival akarod összehasonlítani a 6000+, de hagyjuk mert nem szeretnék ebbe belemenni...nem véletlenül nem ejtettem egyetlen szót sem az AMD-ről és az Intelről mert ez már nem erről szól hanem már RÓLAD
Tényleg be kellene fejezned az offolást és ha ilyen kéztetésben vagy menj a fáradt gőz topikba...

bocs ha nyers volt de már unalmas nagyonnnnnnn :(

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#4408) Herogabi


Herogabi
csendes tag

Kössz mindenkinek a választ...még annyit hogy:

Azt értem amit írtatok, de ha a játéknál megvan az ajánlott gépigény, akkor hogyhogy nem megy fullon szaggatás nélkül, mert elm. még ezek a cuccok azért felette vannak a mai játékoknak.

??????????????????

(#4409) kulerr válasza Herogabi (#4408) üzenetére


kulerr
őstag

Igazából a játékoknál több gépigény leírást is találsz....természetesen ha a géped erősebb a játékra kiírt gépigénynél még az nem biztos elég full graf.-hoz sajna...

[ Szerkesztve ]

(#4410) Bagira01 válasza band1103 (#4406) üzenetére


Bagira01
veterán

Intelet tuning szempontjából mindenképp érdemes venni. Én most vettem egy tök átlagos szar vid-el rendelkező(1,325v) e2160-at és 1,272v-on viszi a 9x330-at és ez ugye alapfesz alatt van(gyári órejel 1,8Ghz) Nem hiszem h ebben az árkategóriában találnál olyan amd-t ami még csak meg is közelítené :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4411) kulerr válasza Bagira01 (#4410) üzenetére


kulerr
őstag

vigyázz flamelsz :D

[ Szerkesztve ]

(#4412) qdak válasza lipi67 (#4394) üzenetére


qdak
addikt

hello gigabyte p4 titan 533 nem találok sajna mindj átirom a gépkonfigom infoban
msn: hedo@c2.hu vegyél fel
amugy elég jo tuningos 2000 Celleron itt a publikált WR az enyém fesz nélkul elindult ~3000 Mhz csak a XP ig nem jut el clock gen meg nem akarja hajtani :S
most 2660 hajtom orthos stabil

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4413) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hi All! Pénteken jönnek meg az új alkatrészeim ( gigabyte ep43-ds3r, e8400, 2gb 1066mhz ocz reaper kit) és segítséget szeretnék kérni, h. hogy húzzam a procit kb mennyit húzhatok rajta, csak szájbarágósan mert 6 éve volt utoljára intel konfigom eddig mindig amd-nél voltam. esetleg konkrét beállítások is jöhetnek kb 3,6-3,8-4,0 és 4,2ghz-s beállítások jönnének jól, gondolom ezek az órejelek nem elérhetetlenek ezzel a procival. Előre is köszi a segítséget.

(#4414) pgeri válasza Herogabi (#4408) üzenetére


pgeri
tag

Az NVIDIA 8600 GT 512 mb sajnos egy vakvágány az első szériás direct X 10-es kártya bórzasztó teljesítménnyel. Mint az Ati HD 2600-a. Vegyél inkáb Nvidia 9600GT 512 mb-vel ami kb olyan 23K vagy Ati HD 3850-et ami megint olyan 23K. Vagy olcsóbb az Ati HD3650 deh az annyira nem erős. De talán jobb mint a 8600GT. De abban biztos lehet h a mostani játékokat 1024-768-nál magasabban biztos nem kapcsolod feljebb és medium vagy low graffal fog menni.

Jah igen. az amd 6000+ jóval az intel E6750-ese alatt van. Nem az mhz számít mert az amd 3ghz-s. Az intel alapon is klasszisokkal gyorsabb viszont ha adok egy kis tuningot az E6750-esnek akkor az meg mondjuk lazán 3,2-őt gyári coolerrel. és jobb hűtővel pedig 3,6-4Ghz-t. Tehát nem egy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#4415) lipi67 válasza qdak (#4412) üzenetére


lipi67
veterán

Ok,nemsokára..csak még a család...

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#4416) lipi67 válasza Tommmmka (#4413) üzenetére


lipi67
veterán

Szia!Nem sok dolgod lesz,reméljük...Plusz fesz nélkül 3,5-3,7GHz.Minimális emeléssel megvan a 4GHz.Innen"radikálisan"több fesz kellhet,s ki se nagyon használod..Majd ha megjön a cumó..konkrétabban visszatérünk rá.Addig KB amit mondhatok:Cpu-nak bisba 1,35V.FSB-t 445-re és ..kb ennyi. ;) (a p43 bekavarhat..-pont erről beszélgettünk "jómunkásemberrel"p35-nél kb ennyi lenne..p45-nél,+egy adag idegbaj.P43..-ki fog derülni:)
kulerr:Zsip zsuk vasvilla :)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#4417) Bandee2 válasza KMT (#4392) üzenetére


Bandee2
tag

köszi, akkor ezek szerint érdemes hozzálátnom.. először is csak ezt akartam megtudni, de ti már azt is megírtátok, h mennyit emeljek.. ez már a következő kérdésem lett volna.. :) szóval.. azt már tudom, h mennyit, már csak azt nem tudom, hogy akkor most mindent bios-ból át tudok állítani (Tweaker résznél), nem kell hozzá semmi szoftver? mert akkor most mindent tuningolok, amit lehet BIZTONSÁGOS kereteken belül.. a vga-t is.. azt mivel? lécci mondjátok el mit hogy, mert kezdő vagyok (ez a topic címében is benne van :) ) ..ja és itt vannak a CoreTemp értékek (alapjárat + játék után).. meddig mehet fel a hőmérséklet cpu + vga-nál? nem akarom tönkretenni.. amúgy mennyire segít a tuningban a tx2 hűtő?

[ Szerkesztve ]

(#4418) Herogabi


Herogabi
csendes tag

Na még 1 kérdés, és annyi a hülyeségemből;).

Milyen AMD procit ajánlotok 20.000Ft körül??????

Lécci valami tippet...Athlon X2 6000+, vagy inkább vmi Phenom???

AMD Phenom 8450 X3 AM2+ BOX : Ez pl. 20k, és szerintetek jobban megéri a 6000+nál???

Ezen menne a RAM is 1066Mhz-en, ugye?
És ez hány Mhz-es, mert nincs kiírva:)?

Jaaa, + Gigabyte GA-MA78G-DS3H alaplapon azt írja hogy az AM2+os procik gyengébben mennek...ez igaz???
Szóval valaki HELP PLIIIZZZZ!!

Kössz

[ Szerkesztve ]

(#4419) pgeri válasza Herogabi (#4418) üzenetére


pgeri
tag

2,1GHz-s. Háth őőő azt mondják h a harmadik magot nem igazán használja ki a gép. Deh mondjuk szerintem konvertálásnál és tömörítésnél jobb a 3 mag. Viszont játéknál csak az a másik jobb. ellenben viszont az X3-as jobban tuningolható. Szóval hááth nehéz kérdés. Mit akarsz vele csinálni????

(#4420) Herogabi


Herogabi
csendes tag

Csak játékokra használni...grafika meg gyorsaság... :DDD (már ami ki tellik az AMD-től)

(#4421) pgeri válasza Herogabi (#4420) üzenetére


pgeri
tag

azt mond meg miért ragaszkodsz az amd-hez? Csak új proci vagy új lap is.

(#4422) Herogabi


Herogabi
csendes tag

az egész gép új lesz... :F

Csak az intel az nagyon drága ahhoz hogy 45-50 között kihozzak belőle egy rendes gépet, nem?

Nade 50ért úgy számoltam AMD-be hogy ott 1 idejig jó az int vid. kari...

[ Szerkesztve ]

(#4423) pgeri válasza Herogabi (#4422) üzenetére


pgeri
tag

jaahj dehogy. ha gondolod szívesen segítek egy új konfigot összerakni!!! gépház és táp is kell??? meg vinyó???

(#4424) Herogabi


Herogabi
csendes tag

Hát azt nagyon megköszönném...msn, vagy privátban, vagy hol ????:)

(#4425) pgeri válasza Herogabi (#4424) üzenetére


pgeri
tag

Háth a személyes adataimnál megvan az msn-em:D szóval vegyél fel és megdumáljuk mi mennyi és mit tud:D

[ Szerkesztve ]

(#4426) #40731136


#40731136
törölt tag

Hello mindenkinek!
Adott egy Intel C2d E4500 gyári hűtővel, egy ASUS P5K, 2x1 Gb DDR2 800 MHz és egy Gigabyte Radeon HD3850.
Mennyit lehetne a procin húzni úgy, hogy stabil is maradjon és ne kelljen hozzá új hűtő (vagyis maradna a gyári). Ha ez egyáltalán lehetséges, legyen szíves valaki írja már le pontosan (szájbarágósan, ahogy a címben van :DDD ), hogy hogyan lehetne tuningolni, mivel soha életemben nem csináltam.
Biztos vagyok benne, hogy ezt már valahol leírták, de nincs kedvem/kapacitásom végignézni ezt a 4ezer akármennyi hozzászólást.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#4427) KMT válasza Bandee2 (#4417) üzenetére


KMT
addikt

Na az már VID! Menni fog szépen elvileg a proc.
Igen, bios-ból állítsd, az a biztos.

Nem tudom mit bír majd a TX2, de bios 1,4 V mehet neki. Ha jól megy majd a proci, akkor hosszú távra talán egy kicsivel kevesebb fesz lenne ideális. Orthos blend test-tel teszteld a rendszert, hogy stabil-e (9-es prioritáson), valamint small fft-vel is, ennél melegszik legjobban a proc. Ha 70 fok fölé megy, akkor elérted a hűtőd végét. Ne ilyedj meg, 80-ig simán bírja, de hosszú távon nem jó, ha 70 fok felett van.
Ezen a feszen vinnie kellene a 2800 MHz-et, de valszeg többet is fog (saccolok egy 3200 MHz-et). Ha 10-15 perc orthos blend után sem hibázik, akkor emelj az fsb-n. EasyTune elvileg kompatibilis a lapoddal, azzal újraindítás nélkül tudsz tuningolni. (De utána érdemes bios-ból csinálni, ha megvan a stabil kívánt órajel).
Mielőtt nekifogsz nézd át, hogy hogyan kell cmos clear-t csinálni a lapoddal, lehet szükség lesz rá. :)
Ram frekire figyelj, ha a proci végét keresed, nem árt ha 2.0-ás mem szorzót használsz.

Vga-t rivatuner-rel, ati tray tools-zal, vagy valami bios editorral tudnád tuningolni, ez ügyben inkább a topikjában érdeklődj.

(#4428) Bandee2 válasza KMT (#4427) üzenetére


Bandee2
tag

most akkor memóriát 2-es szorzóra állítsam? mert előtte 3.2-t írtál.. nem tudom mit jelentenek ezek, de ha benne van a bios-ban, biztos megtalálom.. cmos clear meg csak annyi h egy pöcökkel rövidre kell zárni vmit a lapon, ugye? vagy az elemet kell kivenni? mind1, ha lefagy, majd előkeresem az alaplapi leírást.. :)

(#4429) Tommmmka válasza lipi67 (#4416) üzenetére


Tommmmka
senior tag

Köszi a helpet! Amúgy meg elírtam mert p45 nem p43-as a lap. Kb mennyi a használható maximum hőfok ezeknél az e8400-aknál tuninggal?.

(A P45 ekkora szopás?? mert mindenhol amúgy dícsérik a tuningképességeket és az egyéb funkciókat:S )

Jah és az 1066-os DDR2 Reapert mennyire lehet húzni vagy egyáltalán érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#4430) KMT válasza Bandee2 (#4428) üzenetére


KMT
addikt

A ram órajele az fsb-ből és a mem szorzóból adódik, tehát ha növeled az fsb-t, akkor az is mászik felfele.
280-as fsb-hez jó a 3.2, ott 900 MHz körül lenne a mem freki, azt még bírja. De ha tovább emeled, 320-as fsb-nél már lehet, hogy a ram nem bírná. És akkor döntsd el, hogy melyik hibázott...

Jaja, a leírásból nézd. Áramtalanítást ne felejtsd el előtte.

(#4431) Bandee2 válasza KMT (#4430) üzenetére


Bandee2
tag

jaa értelek, arra mondtad h vegyem vissza a ramszorzót 2-re, mikor a procit tesztelem, hogy meddig bírja, amúgy meg 3.2-n legyen.. nem akarom én agyonhajtani, csakhogy valamivel gyorsabb legyen.. nem keresgélem a határt.. :)
szóval akkor összegezve:
cpu: feszt 1.4V-ra, fsb-t 280MHz-re
ram: fesz +0.2V, szorzót 3.2-re
pci-e: frekit Fix-re
ezt az 5-öt állítsam biosban?
aztán tesztelem othost-tal, közben meg nézem CoreTemp-pel h ne menjen 70 fok felé.. közben ha bármi gáz van, mehet a clear cmos.. jól összegeztem? más szerint is? mert akkor már hozzá is látnék..

[ Szerkesztve ]

(#4432) KMT válasza Bandee2 (#4431) üzenetére


KMT
addikt

Ennek kb jónak kell lennie. PCI-e az fix 100 MHz.
Talán még a memória időzítéseket kellene auto helyett 5-5-5-15-re állítanod. Ez az első négy időzítés általában a bios-ban, bár nem ismerem a lapod bios-át.

(#4433) Valty


Valty
aktív tag

Halli!

Az E8400-asom Vid-je 1,2250 V

Mekkora feszt adjak neki, hogy olyan 3.6 Ghz-en elfutkározzon? :)

(#4434) Tibi98 válasza Valty (#4433) üzenetére


Tibi98
tag

hali
most állt össze az új konfig, és kíváncsi lennék, hogy szerintetek kb mit lehetne kihozni belőlle...
:
Gigabyte EP45-DS4
C2D E8400+Noctua NH-U12F
2x1Gb Crucial Ballistix 1066MHz
Gaimward HD4870+Accelero S1
Corsair PSU 520HX

(#4435) Bandee2 válasza KMT (#4432) üzenetére


Bandee2
tag

Award F9-es a bios.. ezt az időzítésest nem találom.. a többit átállítottam, ramnál nem volt 3.2-es, így 3-masra állítottam.. eddig úgy néz ki bírja az orthos szerint.. cpu 67 fokig melegszik.. megnézem 300-as fsb-n, csak jobban hangzik 3000MHz a gyári 2000 helyett.. :DDD

(#4436) KMT válasza Bandee2 (#4435) üzenetére


KMT
addikt

Végülis nem zavar sok vizet az időzítés. Esetleg cpu-z-vel (memory fül) megnézhetnéd, hogy mire állítja be auto-n.
Menni fog az 3000-et. Talán még kisebb fesszel is. Mit mutat a cpu-z terhelés alatti feszre?

(#4434) Tibi98:
Ütős konfig. Ha szerencsés vagy megy az a proc 4 GHz-et is. Ha jól tudom a vidkaridhoz elég kb 3,2 GHz is.

(#4433) Valty:
Ezt neked kell kitapasztalnod. Nem vagyok túlzottan otthon E8000-ben, de sacc 1,3 V körül.

[ Szerkesztve ]

(#4437) Cocó válasza lipi67 (#4395) üzenetére


Cocó
tag

Hali,

Köszike a választ, elkezdtem kutakodni VID, FPO után,de nemsokra jutottam. modbox.hu nevű oldalon meg egyenesen szegényes volt a felhozatal, főleg h engemet inkább az E8500-asok érdekelnek. Esetleg tudnál ajánlani konkrétabban ilyen oldalakat??
Ja, és mi az a stepping??
:R

Cocó

(#4438) qdak válasza Valty (#4433) üzenetére


qdak
addikt

semennyit ha nem muszály...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4439) lipi67 válasza Valty (#4433) üzenetére


lipi67
veterán

Szia!
Bőven elég a saját VID-je.Ha a Vdroop-ot hozzáadod,a vidhez,kb 1,275V-lesz ezen a legszarabb is tabil 3,7GHz-en is.De ha belenyúltál,mehet 4GHz-et is.Nálam uilyen a vid.és bios 1,225V az valós 1,168V.Ezen megy 3,7GHZ-et.S valós 1,264V kell a 4GHz-hez.Másnak(hidak)nem is kell.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#4440) lipi67 válasza qdak (#4438) üzenetére


lipi67
veterán

szia!
Elb@sztam az időt...
most veszlek fel,ok?

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#4441) lipi67 válasza Tibi98 (#4434) üzenetére


lipi67
veterán

4-4,4GHz atomstabilan.Viszont..Sok sok macera a p45..Egy 1xübb lappal hamarabb menne.Jómunkásembernek van egy jó kis oldala..ott minden beállítást megtalálsz

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#4442) qdak válasza lipi67 (#4440) üzenetére


qdak
addikt

okok :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4443) Bandee2 válasza KMT (#4436) üzenetére


Bandee2
tag

na visszavettem a feszt 1,35-re.. a cpu-z ezt mutatja.. szóval ha az Orthos nem ír ki hibát pár óra alatt, akkor tuti biztonságos a gép, nem fog túlmelegedni, meg ilyenek? mert akkor még később lehet feljebb viszem az fsb-t, de most elég ennyi..

(#4444) Valty


Valty
aktív tag

KMT, Qdak, lipi67 THX... :R :R :R Akkor nem feszelem, ha nem muszáj.

Egy másik kérdés: ha felemelem az FSB-t 400-ra, akkor a ramok 960 MHz-en mennek. :Y

Ha a "System Memory Multiplier"-t Manual-ra teszem, és 2.00-ra állítom, akkor visszaállnak a memok 800-ra, ez jó így?

(#4445) lipi67 válasza Valty (#4444) üzenetére


lipi67
veterán

Mikor 960-on mennek a ramjaid indítsd el egymás utám 4x a memtest-et,s ha 200% lefut úgy minden teszten,h nincs hiba..akkor hagyd úgy.Ha nem..akkor ok a 800.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#4446) kulerr válasza #40731136 (#4426) üzenetére


kulerr
őstag

Amennyiben nem emelsz feszt neki el fog menni egy darabig a gyárival is csak a melegedés fog határt szabni a tuningnak, de már 3K-ért kapsz TX2-őt és az totál lehűtené...én nem spórolnék ezen.
Egyébként nekem is volt E4500-öm és alapfeszen (Bios : 1,325) simán ment 3Ghz-et.
A PCIe frekit fixáld 100-ra a procinak a feszt állítsd be fix VID értékre,az fsb-t meg kezdetben 300-ra majd emelgetheted meddig stabil.
Ez ilyen játékos dolog ;] miközben állítgatsz orthossal tesztelni tesztelni.....a stabilítás miatt és ha nem veszel hűtőt akkor szigorúan nézd a meghőket!!
(70fok fölé ne nagyon engedd!)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#4447) Henryk


Henryk
aktív tag

Hali!

Itt vagyok újra, procimat szeretném kicsit tovább nyomni még. átlag mennyit bír egy C2D 6550-es max? alapja 2.3ghz jelenleg 3ghz-en van. most 3.5re gondoltam következő lépcsőnek.
egy Q9450-esnek mennyi a max? későbbre azt néztem ki, egyenlőre elég a tuning.

na jelenleg EZ a helyzet, hogy állítsam az fsb-t, arányt, feszt hogy simán vigye? Vistám van szóval nem eszik meg bármit, de a mostani jólment.

(#4448) Valty válasza lipi67 (#4445) üzenetére


Valty
aktív tag

Szia!

Ha ramokat hagyom 960on menni, akkor be sem bootol a gép.

Ha 800on mennek, akkor folyon újraindul a win. :F

Kikészít már a Giga lap... :W

(#4449) KMT válasza Bandee2 (#4443) üzenetére


KMT
addikt

Ha a blend nem hibázik, akkor valszeg stabil (de kipróbálhatod izmosabb játékokkal is), ha small fft alatt nem melegszik túl, akkor máshogy se fog. A biztonság kedvéért nézd meg, hogy bios-ban engedélyezve van-e a TM2. Ez visszaveszi a szorzót és a feszt 80 fok körül, 100 fok körül meg ki is kapcsolja.

Az időzítések végülis jók így.

A feszt meg csökkentsd addig amíg tudod (persze legyen stabil), jót tesz a fogyasztásnak és ezáltal a melegedésnek.

(#4448) Valty:
Nem lehet, hogy túl kevés feszt adtál a ramoknak?

[ Szerkesztve ]

(#4450) Valty válasza KMT (#4449) üzenetére


Valty
aktív tag

Ha a ramok kaptak +0.2 voltot, akkor is újraindult a win. Adtam a procinak egy kis feszt, így most jónak tűnik.

Kb. 20 perce indítottam az orthost, eddig nem hibázott...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.