Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3901) bazza válasza Telefunen (#3890) üzenetére


bazza
tag

Köszönöm a segítséget, úgy néz ki így 3,6 Ghz-en stabil (1.35vcore) a cuccos, remélem így hagyhatom. A magok everest szerint nem mentek 61 fok fölé másfél óra Orthos alatt.

Ahogy mondtad, megfordítottam az oldalsó ventit. Érdekes módon a porszívó hang enyhült, de az eredménye is meglett: a 61 fokból 65 lett. Nem baj, ezt még kibirom :)

Még egyszer köszönöm a segítséget!

(#3902) thumb válasza Borzoló (#3900) üzenetére


thumb
aktív tag

ez remek telefunen nagyon szépen köszönöm :R

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#3903) Borzoló


Borzoló
senior tag

:U senki! :U

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#3904) Roxy


Roxy
tag

Hali!
Meg nem nagyon vagyok ottthon a tuning temakoreben.
Egy E2200 asom van 2*1 gb (800 Mhz) GEIL ULTRA mellett.
3 Giga fole akarnam huzni a cuccot.
Milyen beallitas lenne jobb? 10*320 vagy 350*9?
Alapfeszen nem tom hogy megye, ugyhogy max mennyit adjak neki meg?
A RAM okat kb meddig huzzam?
Kosz.

(#3905) qdak válasza Roxy (#3904) üzenetére


qdak
addikt

mennyi az alap szorzó ? (nemrég tanultam h a szorzot nem jo visszavenni!)
kipróbálod alapfeszen medig megy azt mikor instabillá válik adsz neki +0,1V ot
a ramokat amig birják adj nekik is ha nem birják (kékhalál)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3906) lipi67 válasza qdak (#3905) üzenetére


lipi67
veterán

a ramokat amig birják adj nekik is ha nem birják (kékhalálezt Te se gondoltad komolyan?Nyugtass me,kérlek :B Intelnél visszavaheti a szorzókat..Amit szeret a proci,azon járassa.. :K .Alaplaptól is függ milyen FSB-t bír.(ugye kisebb szorzó-nagyobb FSB)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#3907) qdak válasza lipi67 (#3906) üzenetére


qdak
addikt

de a ramot igen :D csak sztem félreérthetően v roszul irtam :D nálam 475 480 nál már kékhalálvan 466 on jok a ramok még
az intelt meg benéztem van ien másnap van :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3908) Telefunen válasza Roxy (#3904) üzenetére


Telefunen
őstag

Inkább 350x9, ha bírja. Akkor még mehet 350x2,4-en (840), CL4-ben a RAM-od (a gyári 2,1V-ot azért add meg neki). A procinak max. 1,5V mehet (bár 24/7-re legyen inkább csak 1,45V).. Persze neked kell kitesztelned mi, mit bír, ez csak így nagy vonalakban.

(#3909) Roxy válasza Telefunen (#3908) üzenetére


Roxy
tag

Oke. Majd kiprobalgatom.

qdak: 11es a max. (alap: 11*200=2200Mhz)

(#3910) qdak válasza Roxy (#3909) üzenetére


qdak
addikt

köszi
kiváncsi vagyok mit bir!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3911) Roxy


Roxy
tag

Hat ez jott ossze: [link]
Ezzel szerintem stabilan elleszek egy jo darabig.. :D

(#3912) VIBO


VIBO
őstag

ollo.
mi ez szerintetek?
xSZs4.exe
tegnapi :R tuningolás ota ezt automatikusan elinditja windows inditésnál és 100% ra dobja mnd2 core-t.ááá
:Y
mi ez? :R

ja és alapon mennyik a feszek?azt hol tudom megnézni?
mert most autora van állítva biosban minden.
8*400on pörög a cucc de alapbol 55 fokosan a magok :Y

[ Szerkesztve ]

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3913) VIBO


VIBO
őstag

9xeres szorzon vagyok.3,2 ghz.
full orthos alatt 75 fok max.
sok?
csak igy a memek 710mhzen mennek. :(

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3914) Telefunen válasza VIBO (#3913) üzenetére


Telefunen
őstag

Miért muszáj a RAM-nak 1:1-ben mennie? És ha már E6xxx-ed van (ami azért képes magas FSB-re is), akkor miért nem inkább 8x400 (így 1:1-ben is 800-on mehetne a RAM-od) -tovább is inkább 8x-os szorzón folytatnám..

-az xSZs4.exe valószínűleg valami vírus, egész biztosan nem áll kapcsoltban a tuninggal.

75 fok még belefér, az E6600 elég melegedős fajta. (efőlé azért ne menj)

a CPU feszt semmiképp se hagyd auto-n, alaposan túlfeszel a lap, fixáld mondjuk 1,4V-ra (ill. mivel a P5B rendesen droppol legyen inkább 1,45V -bár neked kell kitesztelned mit tud)

VCore-t kiírja akár a CPU-Z is.

Roxy: Ez így egészen szép (főleg a RAM, ami 2V-ról, 875-ön CL4-en szakít), korrekt kis 24/7-nek tűnik (ha tényleg stabil)

[ Szerkesztve ]

(#3915) ashot


ashot
tag

Szasztok,

Erdeklodnek, hogy letezik e olyan ventillatoros megodas, amit siman be tudok pattintani
a gep elejebe modnjuk ket modul, ill nemtudom hogy hivjam, ket slot? helyere tudnek bepattintani es nem kell vele semmit varialni.

[ Szerkesztve ]

(#3916) pepe326


pepe326
csendes tag

Sziasztok.

Legalább annyira új vagyok itt mint a tuning világában. Gondolom sokan unják már az efféle belépőket... de hátha van aki nem :)

Aki unja az fikázzon nyugodtan, örülök h pár vidám perchez juttathatom :) aki viszont végigolvassa és netán még röhög is kicsit a markába hogy mennyire nem értek hozzá - adj isten segít is - annak előrre is köszönöm.

Ha gyermekéveimről kellene írnom gördülékenyen menne de ugye nem arról kell...

Egyszer volt hol nem volt egy essős nyárestén egyszercsak megROM lott a gonosz (számító) gépem. Lejárt a szavatossága az alaplapnak a tápnak meg a ramnak :) Hülyegyerek lévén szervízbe vittem. utánnaolvastam a pénztárcámnak, meg a kínálatnak s belevágtam hogy megépítsem a világ legközépszerűbb perszónakompjúterét. Különféle akadályokba ütköztem. mindeneladoknekedhamegveszedjólesz típusú eladókba, fogyadozó pénztárcámba, egyrwe mérgesebb kedvesembe.... S állandóan csak egy mondat csengett vissza a fülemben "ha minden pénzt beleölsz ebbe a szarba miből megyünk üdülni???" De csak sikerült összeollóznom egy gépet amivel közel elégedett is vagyok.

A titopkzatos fehér doboz az asztalom alatt jelenleg az alábbiakat rejti (a teljesség igénye nélkül) :

1 : Alaplap : Asrock 4 core dual sata 2 [link]

2: Professzor intel core e2180
[link]

3: ram 2 gb ddr2 667mhz kingstone.

monitorkártya ésatöbbiésatöbbi gondolom lényegtelen.

A kérdésem az lenne hza valaki végigolvasta halálunalom nélkül hogy :

mit lehet kihozni rbből a gépből még biztonságosan. Avagy miféle titkos litániákat kell mormolnom, mennyi fekete gyertyát kell égetnem, és hogyan locsoljam rá a kecskevért ahhoz hogy jobb legyen :)

Előre is köszönöm a segítséget, as szép napot kívánok mindenkinek.

U.I.: Szeptemberben megyünk nyaralni Július véhe helyett LOL

1024 szer megmondtam hogy ez így nem lesz jó :-)

(#3917) kaliber


kaliber
aktív tag

Sziasztok!
Az első hsz. alapján próbálkoztam kis tuninggal 5200+ 65w processzor
gyárilag 2700Mhz-en megy
most 3078 Mhz,
de csak az FSB-t emeltem 200-ról 227-re a hőmérséklet everest 15 perces 100%-os terheléses teszt után a CPU 62 fok volt. Utána rászántam magam fél év után kiportalanítottam a gépet az előző tesztet végrehajtva a hőfok 58C lett.
Mit érdemes változtatni még rajta?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#3918) VIBO válasza Telefunen (#3914) üzenetére


VIBO
őstag

köfi a választ.
visszatértem 8x szorzora. 8x420-on cpu fesz 1.45v.
orthos 10 perc után hibázik. max 75 fokig hevül a procc.
gyári venti van.

mit tudok még tenni hogy többet birjon?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3919) VIBO válasza VIBO (#3918) üzenetére


VIBO
őstag

igy sikerült 13700 pontot kipréselni 3dmark06bol.
ez normális?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3920) KMT válasza pepe326 (#3916) üzenetére


KMT
addikt

Az a proci valszeg menne lazán 3 GHz-et is, max a lapod fogja visszafogni. Próbálgasd, nem tudni mennyit megy majd. Procinak adhatsz 1,4 V-ot kapásból, csak figyeld, hogy mennyire melegszik.

(#3917) kaliber:
Simán jó az a hőmérséklet, mehet még feljebb az FSB. Viszont ramot, ht-t oszd vissza és a pci-e-re is figyelj!

(#3921) pepe326


pepe326
csendes tag

köszi

hány fok az ami már egészségtelen?

1024 szer megmondtam hogy ez így nem lesz jó :-)

(#3922) VIBO válasza pepe326 (#3921) üzenetére


VIBO
őstag

attol függ?
terhelten 75 c2d-nél még eemegy idle-be 40-50.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3923) qdak válasza Roxy (#3911) üzenetére


qdak
addikt

gratu!

lipi67 : anyiben tévedtél h a VID feszt nem lehet álitani a dfi lapomon engedi álitani bár hujeségnek tartom ... mert alata ott van a fesz álito

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3924) lipi67 válasza qdak (#3923) üzenetére


lipi67
veterán

Sírba tettél..feladom :D A VID állandó érték :W Más az energiatakarékos stb "alternatív VID"Core Temp amit ezek nélkül kiír az az :O

elmentem kötelet venni..

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#3925) qdak válasza lipi67 (#3924) üzenetére


qdak
addikt

tudom és igazad van de ezen a szar DFI n tudom álitani (CPU VID controll néven) alatta (CPU voltage adjusting ) ha kell teszek képet rolla h tényleg tudom álitani
de amuyg értem h mit mondasz de akor mér igy van a lapomban ?

MOD: értem én h álando érték meg érthetö amit elmondtál pár napja :D

mod2 nem kell kötél , közbe talán arra gondolok ha rosz VID et álitana be a lap magátol a prochoz azért tod álitani sztem ...

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3926) lipi67 válasza qdak (#3925) üzenetére


lipi67
veterán

nem kell kötél -köszi!!! :R

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#3927) qdak válasza lipi67 (#3926) üzenetére


qdak
addikt

:D :DD

legalább sokat tanulok! :K

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3928) VIBO válasza VIBO (#3918) üzenetére


VIBO
őstag

errre vki? :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3929) qdak válasza VIBO (#3928) üzenetére


qdak
addikt

leginkább cseréld le v mi rendes hűtésre !!!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3930) VIBO válasza qdak (#3929) üzenetére


VIBO
őstag

köf.ezen kivül akkor mást nem tehetek ennyi a max ami kijön belőle. ijen hüütöövel?
:R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3931) Borzoló válasza thumb (#3902) üzenetére


Borzoló
senior tag

?micsoda,mi,hogyan?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#3932) qdak válasza VIBO (#3930) üzenetére


qdak
addikt

hát a 75 sok nekem azért vhol 60 nál megálnék ink vedd visza szegényt kicsit :( nem anyira drágák a jó hütők sztem megéri és sztem itt csak a hő miatt van vége a procidnak :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3933) bl4ckf0xi válasza Baga1983 (#3050) üzenetére


bl4ckf0xi
csendes tag

Üdv mindenki!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Van egy 4600+ Amd x2-m és egy ASRock NF3 alaplapom(AM2NF3-VSTA). Vettem új hűtőt a procira és egy kis plussz teljesítményt szeretnék. Elméletileg a proci szorzózáras, szerintem gyakorlatilag is, mégis tudom állítani a szorzót, az alaplap ki is írja az új órajelet, de ha pl.: visszaveszem 800MHZ-re, nem érezhető semmi különbség. FSB növeléssel próbálkoztam, jól működik, talán magasabb órajelen a ramok néha megadják magukat...Igazából az lenne a kérdésem, hogy szerintetek miért nem tudom 1.3 V-nál nagyobbra állítani a proci feszültséget, vagy ez AMD-nél megszokott? A memória feszültséget úgy tudom szabályozni, hogy normál, high, very high. Kicsit érdekes annoyed.gif.
Minden segítséget örömmel fogadok!
Köszönöm!

(#3934) qdak válasza bl4ckf0xi (#3933) üzenetére


qdak
addikt

hi most olvasgatok a lapodrol elég sok panasz van rá.
Olvasok olyanokat hogy az FSB 200@220 ra emeléstöl már nem indult a gép :S
amugy az X2 d sem az a tuningos fajta ... te mekkorát emeltél a fsb ? hány C' on megy a gép ?
a szorzot sztem csak lefele tudod állitani :$

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3935) bl4ckf0xi válasza qdak (#3934) üzenetére


bl4ckf0xi
csendes tag

Üdv!

215-ön 42-43C° / 54-55C°, de újraindulgat. A szorzót persze lefelé szeretném állítani, de ha átállítom a CPU-Z ugyanakkorának érzékeli a bios-szal ellentétben :). Az idegesít legjobban, hogy újraindulgat és a procira max 1.3 Voltot lehet tenni, az kevéskének tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#3936) qdak válasza bl4ckf0xi (#3935) üzenetére


qdak
addikt

mien bios od van hányas ?
mien tápod ? mert atol is lehet ám ...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3937) bl4ckf0xi válasza qdak (#3936) üzenetére


bl4ckf0xi
csendes tag

2.6 os AMI BIOS, táp nem hiszem, mert a BIOS-ban nincs nagyobb beállítás :D.

(#3938) qdak válasza bl4ckf0xi (#3937) üzenetére


qdak
addikt

nem is arra gondoltam :U
hanem arra h a táp miatt indul ujra ... szoval mien tápodvan ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3939) bl4ckf0xi válasza qdak (#3938) üzenetére


bl4ckf0xi
csendes tag

400W-os Acorp, de mostmár tuning nélkül is újraindult. De bekapcsoltam egy olyan opciót, hogy Flexibility option és azóta nem indul újra. Most a Dram frekvencia 200Mhz. Egyébként 800-as a RAM, normális ez?

(#3940) qdak válasza bl4ckf0xi (#3939) üzenetére


qdak
addikt

aham igy 800 on megy
sztem az acorp táp miatt indulgat ujjra ...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3941) bl4ckf0xi válasza qdak (#3940) üzenetére


bl4ckf0xi
csendes tag

Ő, így megy 800-on? Mert eddig 400-at írt :S. Most ugye 200.

(#3942) qdak válasza bl4ckf0xi (#3941) üzenetére


qdak
addikt

nézd meg everest el h mennyin megy a ramod lehet viszaosztottad a biosban ?

MOD: ha 400 irt idáig és most 200 akor nem jo viszaosztottad felére

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3943) bl4ckf0xi válasza qdak (#3942) üzenetére


bl4ckf0xi
csendes tag

Hát én ezt nem értem, mi a tököm ez a Felxibility?! De ha meg kikapcsolom, akkor halálozik :D.

(#3944) qdak válasza bl4ckf0xi (#3943) üzenetére


qdak
addikt

igy fogalmam sincs ...
de te ösze visza álitgatsz mindent anélkul h tudnád mi az ? :U

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3945) Telefunen válasza bl4ckf0xi (#3939) üzenetére


Telefunen
őstag

A flexibility option megöli a sebességet (nekem K8NF4G-m volt, tapasztalatból mondom) -esetleg próbáld meg az időzítéseket lazítani

Az ASRock lapok elég szolídan bánnak a memóriafeszültséggel (talán a VH 2V), szóval adj neki very high-ot.

szorzót felesleges csökkentened, A64-nél nem számít a HT órajele (mivel az IMC nem azon függ).

VIBO: Akkor talán ennyit tud. B1-es 6600 nagyon melegedős, szal a 75 még OK, max. 100MHz-et ha nyerhetnél ha 15 fokkal hűvösebben tudnád tartani, meg kell állnod 8x400-nál:(

[ Szerkesztve ]

(#3946) nike_ válasza bl4ckf0xi (#3939) üzenetére


nike_
addikt

Csinálj egy CMOS Clear-t a lapodon, vagy vedd ki a gombelemet. :)

Azután amikor elindul, lépj be a BIOS-ba és állítsd be az utolsó stabil értékeket (na meg dátumot, időt stb. mert a cmos clear vagy az elemkivétel mindent töröl).

(#3947) bl4ckf0xi válasza nike_ (#3946) üzenetére


bl4ckf0xi
csendes tag

Nem vagyok ám olyan hülye, mint amilyennek kinézek :D. Kösz a válaszokat. Valószínűleg a memória feszültségével lesznek bajok.

(#3948) bl4ckf0xi válasza bl4ckf0xi (#3947) üzenetére


bl4ckf0xi
csendes tag

Üdv!

Újra én. A Memtest csodásan, hiba nélkül végigment, többször is. Szerintem más probléma lesz :D

(#3949) LCHRISTOPHER


LCHRISTOPHER
csendes tag

Sziasztok!

Az én INTEL CELERON D336 processzoromat fel húztam 2,8GHZ-ről 3,1GHZ-ig és stabilan fut kb. meddig mehetnék még el??? Alaphűtővel alap fesz.-en én úgy tudom, hogy 3,4GHz-ig alaphűtővel veszek majd egy AC pro 7 azzal 3,6GHZ szeretnék elmenni de akkor már feszt. kell állítani nem???

Számítógépezni, ameddig el nem kopnak a billentyűzet gombjai!

(#3950) SpZ


SpZ
senior tag

ÜDV
vga tudom tuningolni, most proci tuning érdekelne
Gigabyte P35-DS3 lesz, Intel c2d 7200 társaságában 450w chieftec
Nos 3.5 - 3.6 ghz ig kéne felhúzni és érdekelne hogyan kell, Fsb -t mennyire ill feszültséget hova állítsam, procikhoz nem értek, sípolósra húztam 1 régi Amd-t és azóta nem merek segítség nélkül belevágni

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.