Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) suste válasza Antibazsi (#5200) üzenetére


suste
veterán

Vagy a LAN sebességét és a bejövő net sebességét nem kéne összekevernem? :B

Hát nagyon nem!!!
A gigabites LAN portok között biztos többet tud, de NAT-olt sebességről volt szó.....

(#5202) s.roland93


s.roland93
csendes tag

Sziasztok! Mint mondottam régebben kezdő rendszergazda vagyok egy középsuliban.


Előzetesen leszögezném hogy fél órán át kerestem az interneten ezzel kapcsolatosan de nem találtam semmit.


A problémám az lenne hogy van egy adott szerverünk egy felépített AD-val 2012 R2 és elavultsága miatt kaptunk egy erősebb szervert amin már 2016os szerver fut.


A kérdésem az hogy hogyan lehet megoldani hogy a beállításokat jogosultságokat stb. átmenteni az új szerverre hogy ne keljen újra felépíteni.


Illetve adott egy Tp-link archer wifi amin wpa/wpa2 Enterprise konfiggal megy.
van egy laptop ami látja a wifit csatlakozik addig míg beírom a AD-ban használt felhasználó nevet és jelszót aztán azt írja ki hogy nem tud csatlakozni.
Az érdekesség az hogy más wifi is van az épület más részén és ott gond nélkül csatlakozik.

(#5203) mezis válasza s.roland93 (#5202) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szerszámkészletnek.
Ha okostelefont használsz, azon is legyen WiFi Analyzer. :K

mezis

(#5204) s.roland93 válasza mezis (#5203) üzenetére


s.roland93
csendes tag

laptopról van szó. vagy ez arra is megoldás?

(#5205) mezis válasza s.roland93 (#5204) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Pl. Acrylic WiFi Home

mezis

(#5206) s.roland93 válasza mezis (#5205) üzenetére


s.roland93
csendes tag

köszönöm a tippet megoldotta :)

(#5207) jas39


jas39
tag

Hello, egy media plyer estében dhcp vagy statikus ip a jobb beállítás ? Állandóan hibát ír, csatlakozva, nincs internetelérés - a lakásban minden más eszköz tökéklesen megy . Köszi

(#5208) -ZeeZee- válasza jas39 (#5207) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nem vagyok szakértő, de nálam az összes TV, box, Xbox, NAS statikus IP-t kapott, és nincs semmi ilyen jellegű gondom.

(#5209) Matyee21


Matyee21
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Archer C7 v5-öt. Meglévő Digi 1000 netem van, ma bridge módba kérettem az ONT-t.
Router Quick setupban beállítom a PPPoE csatlakozást, felhasználó, jelszó párost és a setup végén kiírja, hogy failed. Laptopot közvetlen az ONT-re kötve működik a PPPoE csatlakozás, csak a routeren nem. Legfrissebb firmware van rajta. Mit hibázatok a beállításoknál? Esetleg gyári hibás a router?

(#5210) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Egy gyors kérdés..létezik olyan tp link router,amibe be lehet állitani,hogy csak a wifit lekapcsolja meghatározott idöpontban?

GO Gunners!!!

(#5211) zichie válasza Matyee21 (#5209) üzenetére


zichie
senior tag

Próbáld meg az "Advanced" -> "Network" -> "Internet" részben beállítani a PPPoE kapcsolatot a felhasználónév jelszó párossal, majd az "IPv6" résznél a PPPoE kapcsolatot szintén a felhasználónév jelszó párossal. Továbbá a "Share with PPPoEv4" -et kell kiválasztani. Az "IPv6" Internet résznél a default "Internet Connection Type" beállítás sajnos "Dynamic IP", ami ugye nem jó a digihez, ide is "PPPoE" kell, ez be szokott kavarni.

[ Szerkesztve ]

(#5212) mezis válasza snooze (#5210) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#5213) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

WR1043ND-t cserélnék C7-re, ha van értelme.
Magával a router-el nincs problémám, viszont ha telefonról Youtube-ozok akkor sokszor megakad a videó töltése és több másodperc mire behozza.

Igazából ez az egyetlen gondom lenne vele.
A C7 már AC-s router, 3 darab iPhone lenne csak a Wifi hálózaton, minden más kábelen keresztül megy.
100/8Mbit-es internet van alatta.

Gondolom az iPhone-ok is profitálnának valamit az AC-ból, igaz hogy nincs gondom a WR1043ND-vel, de talán jó áron elmenne és kis ráfizetéssel lenne egy jobb routerem.

Szakértői szemmel van értelme cserélnem?

(#5214) cocka válasza tothjozsi96 (#5213) üzenetére


cocka
veterán

Ha az iphone-jaid tudják az 5 GHzet, akkor biztosan.

(#5215) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Szerintetek WR841N-el hány kapcsolattal érdemes torrentezni?
A jelenlegi WR740N már annyira öreg vagy táphibás hogyha torrentezek akár 5 kapcsolattal akkor is már elszáll az SSID.

(#5216) mezis válasza tothjozsi96 (#5215) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szerintem 0 (zéró) kapcsolattal. :DDD
Mire is jó a torrent ? :F

mezis

(#5217) suste válasza tothjozsi96 (#5215) üzenetére


suste
veterán

akkor a 740 az tuti táphibás

(#5216) mezis
pl videók küldése haveroknak? ;)

(#5218) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Hi
Korábban olvastam, hogy a TP-Link WR841N-el security problémák voltak..

PL:
https://kiber.blog.hu/2018/10/04/tobbezer_magyarorszagon_mukodo_tp-link_router_kerult_veszelybe
https://www.tp-link.com/us/support/faq/1970/
https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-11936/product_id-23481/Tp-link-Tl-wr841n.html

Gondoltam most frissítem. Nekem V8.4-es verzió van
Firmware Version:
3.13.27 Build 121101 Rel.38183n
Hardware Version:
WR841N v8 00000000

https://www.tp-link.com/hu/support/download/tl-wr841n/v8/#Firmware
amire ki se jött 2018 utáni FW....:(
Semmi gond, jó lesz akkor valami frissebb is....nah is itt akadtam el. Mert hogy van több USA/Canada verzió is
EU-sat nem is találtam...

TL-WR841N(UN)_V8_170210
TL-WR841N_V8_140724
TL-WR841N_V8_131107_CA

Most akkor melyik használható?
Másnak is van hasonló HW SW verziója?

(#5219) woodworm válasza angyalpc2 (#5218) üzenetére


woodworm
veterán

A 2018-as, úgy emlékszem a mediatek alapú tp-linkekre vonatkozott. Az általad linkelt sérülékenység pedig olyan régi, hogy arra biztosan volt frissítés.

Ha zavar, akkor openwrt-vel viszonylag frissen tarthatod, de egy idő után biztosan el kell engedned egy ilyen régi routert és száműznöd az első vonalból.

(#5220) cocka válasza angyalpc2 (#5218) üzenetére


cocka
veterán

Archer C7 v2-re se jött ki semmi 2018 után. Szóval.. és ez a C7-es router kb. 4 éve jelent meg. Szóval mi a felháborodás oka?

(#5221) ubid


ubid
őstag

Sziasztok,

Pár napja vásároltam egy TP-Link TL-MR6400 - as routert.
Itthoni Wifinek sajnos 4G-ről kell mennie.

A sebességgel nem igazán van gond, bár ingadozó, de megtaláltam a második legjobb pontot, ahol elég jó jel van.

Az első legjobb hely nyilván a tersza, de oda nem tudom tenni, nem igen szeretné a router ezt.

Szóval a sebesség az elfogadható, viszont folyamatosan szakadozik a net.
Telefonról csatlakozva minden 3. oldal betöltés jön be csak kb...
Laptopról is kb ez látható. Magáról a routerről nem csatlakozik le, csak egyszerűen 'nincs internet'

Tud valaki segíteni benne, hogy hogyan stabilizálhatnám, merre indulhatnék el a probléma keresésében ?

T-s net egyébként.
Ha a telefonommal osztom meg a netet ( az abban lévő SIM adatát használva ) akkor szakadás mentesen megy a laptopról is a net, ezért gondolom , hogy a routerrel lehet valami esetleg.

Köszi a segítséget.

-.-

(#5222) Almos


Almos
aktív tag

Felteszem itt is a kérdésem, hátha van itt Archer C5 V4 tulaj, sajnos a saját topicban nincs túl nagy mozgás...

Archer C5 Ac1200 v4 modell esetében kívülről próbálnám elérni a routert, hogy belépjek az admin felületre, de csak ez fogad:

Valóban ez lenne a remote management felület belépő oldala? "Természetesen" akárhova írom be a jelszót vagy próbálkozok admin-nal mint felhasználónév, nem tudok belépni. (a belső oldali belépő felületen nem kér felhasználót, csak jelszót)

Ez másnak is ilyen, vagy én rontottam el valamit?
(legfrissebb elérhető gyári fw van rajta, 2018 decemberi)

[ Szerkesztve ]

(#5223) krealon válasza Almos (#5222) üzenetére


krealon
veterán

Gratulalok!
Ezen a jol lathatoan adathalasz oldalon sikerult az osszes jelszavadat atadni. :))
Radasul a Yes / No gombbal valoszinuleg ferget is telepitettel a telefonodra...

Ahhoz, hogy a routeredet "kivulrol" elerd:
- kell, hogy publikus IP cime legyen a router WAN oldalanak, vagy
- DMZ-be kell lennie, a publikus IP-vel rendelkezo szolgaltatio eszkozon, a routered WAN IP-jenek, es
- be kell allitva a routern, hogy a kulso oldalrol adminisztralhato legyen (ez egyebkent a leheto legnagyobb vetseg, amit a router beallitasaiban megtehetsz, mert eloszor ezt probaljak torni a netes robotok).

(#5224) lm83


lm83
őstag

Szervusztok,
Kis segítség kellene.
Van egy WR740N-es router amit egy WN721N-nel használok már vagy hat éve.
Egy jó ideje lecserélték a régi modemet egy csodálatos upc connect boxra.
Ez után van most kötve a router és innen megy vezeték nélkül a gép, meg bele van dugva a tv.

Az utóbbi időben egyre többször szakad meg a kapcsolat rövidebb időkre.
Ekkor lecsatlakozik a tévé ha épp azon nézünk valamit a gépről.
Vagy játék közben megy el a net (Hearthstone), ahol pont elég egy perc szakadás aztán vége a körödnek.
Próbáltam különböző usb portokon, ugyanaz.
Valamivel meg tudom nézni, hogy ezeknek van-e baja?
Vagy marad a "hagyományos" módszer? és connect boxra csatlakozok wifi-n aztán ha megy a a router rossz, ha nem akkor a stick.

(#5225) mezis válasza lm83 (#5224) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A WR740N elég öreg szerkezet, lehet tápegység vagy elkó gondja, de mindenek előtt nem változott valami az éteredben ?

mezis

(#5226) lm83


lm83
őstag

Hát biztos több lett a hálózat, de szerintem nem látok semmi furcsát,

Ez a jobb szélső az.

(#5227) mezis válasza mezis (#5225) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez a "mérés" gondolom a UPC Connect Box közelében készült, de a problémás helyeken kellene "mérni".

A UPC6284386 és a TP-Link_69235A a tied ? Lehet ám környezetbarátabb nevet is adni az AP-knek (SSID)

- Ha nem használjátok a UPC WiFree-t, akkor tiltasd le (1221), azzal is kevesebb lesz az elektroszmog.

- Ha nem használod a Connect Box 5GHz-es WiFi-jét, tiltsd le. (Akár az is előfordulhat, hogy ott van tárva-nyitva !)

- A 13-as csatorna helyett kísérletezhetsz más csatornákkal is.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#5228) lm83 válasza mezis (#5227) üzenetére


lm83
őstag

Itt a ülők a "problémás" helyen a komputernél, 3 méterre légvonalban a routerektől:)
Ez a két hálózat, de nem gondoltam, hogy én is elnevezném, hogy "xyz család" :)
Igazából a középső sávokról raktam át 13-ra mert ez üres volt, de ennek is már 1-2 éve lehet..
Itt nálunk 14 upc-wifree háló van amúgy...

(#5229) mezis válasza lm83 (#5228) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi-re nem lenne elég csak a UPC CB 2,4 és 5GHz ?

mezis

(#5230) mezis válasza lm83 (#5228) üzenetére


mezis
nagyúr

"Itt nálunk 14 upc-wifree háló van amúgy..."
És ha a szomszéd szemetel, akkor neked is kötelező a szemetelés....

Mi van olyankor, amikor a közelből valaki a te UPC CB-odon működő WiFree-re kapcsolódva rendel meg egy Kalasnyikov-ot ?

Kinek fogja a TEK hajnali 2-kor berúgni az ajtaját, begyűjteni az összes szám. techn. eszközét ? ;]
Meg a tulajt, természetesen...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#5231) lm83 válasza mezis (#5229) üzenetére


lm83
őstag

Hát pont nem akarom a CB-t használni csak úgy, szeretnék mögé rakni egy routert, mint eddig.
Azt nem tartom elég biztonságosnak,
WiFree-t meg én is szoktam használni a városban, azért van bekapcsolva,

AK-t nem kell linkelni, voltam katona tudom miről van szó :)

(#5232) mezis válasza lm83 (#5231) üzenetére


mezis
nagyúr

A CB megfelelő psw-el miért ne lenne elég biztonságos ?
Azért mert a UPC ÜFSZ dolgozói távolról is tudják "piszkálni" ?

"WiFree-t meg én is szoktam használni a városban" Aha. És megérkezett már az AK ? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#5233) snooze válasza mezis (#5230) üzenetére


snooze
veterán

Akkor azt veszik elö,aki rendelte,mivel a saját accountjával jelentkezik fel a wifree-re,a másiktol teljesen függetlenül..az csak a hálozatot adja..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#5234) lm83 válasza mezis (#5232) üzenetére


lm83
őstag

Jó, köszönöm, az eddigi segítséget.
Majd utána járok máshol...

(#5235) Almos válasza krealon (#5223) üzenetére


Almos
aktív tag

Ez nem telefonon néz ki így, hanem pc-n. A routernek van publikus ip címe, ugyanis a router mögötti eszközöket (nas, laptop, stb) elérem. De maga az ip cím pont nem érdekel, mert egy évtizede ddns-t használok.
Értelemszerűen a routeren engedélyezve van a külső oldali elérés, nem default porton keresztül.
Miután konkrétan ennek a tplink routernek annyira gagyi a firmware, hogy még azt sem tartom kizártnak, hogy nem működik a remote management...

(#5236) woodworm válasza mezis (#5230) üzenetére


woodworm
veterán

Van azért ebben egy kis csúsztatás!
Ha az én nyitva hagyott wifimen keresztül követnek el valami törvényellenest, akkor vegyenek elő, mert abban a pillanatban az előfizetésemhez köthető ip-ről tették.
Ha viszont ugyanez a wifreeről történik, akkor az ip nem az én előfizetésemhez köthető, viszont a bejelentkezési adatok alapján egyértelműen azonosítható, hogy kihez tartozik.

Lábjegyzetben hozzátenném, hogy a saját készülékemre alapesetben be sem tudok jelentkezni, ehhez trükközni kell.

[ Szerkesztve ]

(#5237) cocka


cocka
veterán

Bocs, hogy így kifakadok, de újabban a TP-link ennyire beleszarik a supportba? Egy 3-4 éves routerhez már nincs gyári firmware. Miért is? Ennyire tökéletesek az eddigiek?

Miért nem közlik a firmware letöltő lapjaikon, hogy az adott eszköz adott verziójához nincs több support? Így lényegében nyitva hagyják annak a lehetőségét, hogy bármikor lehet még újabb fw, de az is benne van, hogy lehet, hogy soha többet nem lesz.

Miért kell a kedves vásárlókat/felhasználókat ilyen bizonytalanságban hagyni?

(#5238) Csepy


Csepy
senior tag

Aki nem vette volna észre, és Archer C7 v5 routere van, kaptunk bő egy év után egy elég komoly firmware frissítést, egy halom javítással és finomítással. Nekem jelezte, és router menüből lefrissítette magát. (Ha már support... legalább fohlalkoznak vele még)

Regards: Csepy

(#5239) cocka válasza Csepy (#5238) üzenetére


cocka
veterán

Igen ezek szerint a többi korábbi verzió le van szarva, mert a v2-höz meg nem jött semmi tavaly óta. Mi értelme van egy ugyanolyan nevű hardverből ötféle verziót gyártani?

(#5240) Csepy válasza cocka (#5239) üzenetére


Csepy
senior tag

Na, ezt én sem értem. Ráadásul az 5-re még ez egyik USB-t is elvették belőle.

Regards: Csepy

(#5241) cocka válasza Csepy (#5240) üzenetére


cocka
veterán

De legalább lenne akkor úgy elnevezve, hogy C7a vagy C7b vagy C7c stb.. és akkor azonnal tudnád, hogy adott helyen melyik verziót árulják, nem egy lutri lenne. Hogy vagy odaírta a webshop vagy nem. Meg még külön kérdezgetni kell ezt.

(#5242) Csepy válasza cocka (#5241) üzenetére


Csepy
senior tag

Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#5243) Csepy


Csepy
senior tag

Ez a changelog az új C7 v5 firmware-hez:

New Features/Enhancement:
1. Added OneMesh(TP-Link Mesh Technology) function;
2. Added the client name modification function;
3. Added QR code function for connecting wireless network;
4. Added Wireless Schedule function;
5. Optimized the internet detection function;
6. Improve the stability of TP-Link cloud function;
7. Improve the mechanism of Parental Controls and QoS.

Bug Fixed:
1. Fixed the bug that forgot password function in the login page can't work normally after binding the TP-Link Cloud ID;
2. Fixed the bug that sometimes the router can't get Internet access when use L2TP connection;
3. Fixed the bug that can't login in the tether app when the router work on AP mode;
4. Fixed the bug that PPPoE dialing is instability under some ISP and improved the performance of the PPPoE dialing;
5. Fixed the bug that wireless device can't automatically disconnect and reconnect after modifying the wireless settings.

Regards: Csepy

(#5244) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

nem igazán találtam jobb topikot, ahol fel tudnám tenni a kérdésem. nem igazán router téma, EAP245-öket szeretnék otthon telepíteni, 2db-ot, mesh üzemben. a kérdés igazából az, hogy ezeknek a rendes működéséhez kell állandóra egy Omada kontroller, vagy csak egyszer beállítom, aztán elfelejtem?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5245) krealon válasza fogtunder (#5244) üzenetére


krealon
veterán

"EAP245-öket szeretnék otthon telepíteni, 2db-ot, mesh üzemben. a kérdés igazából az, hogy ezeknek a rendes működéséhez kell állandóra egy Omada kontroller, vagy csak egyszer beállítom, aztán elfelejtem?"

Will the Configuration Still Work with EAPs When the Omada Controller Goes Offline?

2. Features are only supported and configured on Controller but not on EAPs in Standalone mode. If the EAP/Omada Controller is offline, configuration no longer takes effect.

We list the following features which needs the Controller to keep running all the time.

- Portal: Voucher, External Portal Server, SMS Portal, Facebook Portal, Local User

After the Controller is offline, the wireless clients which have been authenticated can work without problem. However, the newly connected clients which attempt to get authenticated at the moment are unable to pass the authentication because the authentication function is down. For more details about portal, please refer to FAQ 1041

- Reboot Schedule

- Mesh

Mesh APs will keep the Mesh relationships after Omada Controller/OC200 shutting down, but if some Mesh APs are offline, the other Mesh APs can not reorganize the Mesh network automatically. It may cause the collapse of the Mesh network. Therefore, we still suggest customer keeping Omada Controller/OC200 online when using Mesh function. More information you can refer to FAQ2283.

- Fast Roaming

Magyarul Omada Controller nelkul nem mukodik:
- Fast Roaming
- Mesh (a konfiguralt allapot megmaradhat, de konnyen osszedolhet)
- Utemezett ujrainditas
- Portal funkcio (uj felhasznalo nem tud csatlakozni, csak a jelenlegi elo kapcsolatok maradnak meg)

(#5246) fogtunder válasza krealon (#5245) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Köszi, ezt nem tudom, hogy nem találtam meg. Akkor viszont veszek egy szünetmentest végre és megy fel a szerverre dockerbe.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5247) Tobaja


Tobaja
tag

Hello
Most vettem egy Archer C7-t, és azt vettem észre, hogy a NAS-m nem látszik rajt, nem mutatja a kapcsolatot. Jobban mondva a beállításoknál látszik egyszer hogy használatban van az a LAN port ahova a NAS csatlakozik, de a kapcsolatok közt nem találni! A PC-n lévő kis segéd program is mutatja hogy ott van, mutatja az IP-t is de kapcsolódni nem tud!
Megpróbáltam egy régebbi (TP-Link TL-WR841N) routerrel, ot semmi probléma, ott látszik a NAS és kapcsolódik is, megy a torrent kliens is!
Mi lehet a probléma?

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#5248) Csepy válasza Tobaja (#5247) üzenetére


Csepy
senior tag

Szia!

Melyik verzó? (gondolom v5.0) és melyik firmware. Ha még az előző 2018-as, akkor frissítsd le az új 2019-es FW-re, amiről pár hsz-el ezelőtt számoltam be. Hátha attól javul a dolog. Ha már azon vagy és nem megy, akkor sajnos nem tudom, mi lehet a gond.

Regards: Csepy

(#5249) Tobaja válasza Csepy (#5248) üzenetére


Tobaja
tag

Igen a v5 verzió, és a legfrissebb van fenn!

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#5250) Syl


Syl
nagyúr

A TP-Link routerek valahol az admin felületen kijelzik az uptime-ot (pppoe)? Archer A6 v2.0 firm 1.1.0

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.