Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Manka76 válasza snooze (#5700) üzenetére


Manka76
senior tag

Attól még a WI-FI-n lehet ekkora sebességű a kapcsolat az eszközök közt. Csak a vezetékes része lassú.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#5702) cocka válasza snooze (#5700) üzenetére


cocka
veterán

LAN-on

(#5703) snooze válasza Manka76 (#5701) üzenetére


snooze
veterán

wan portrol van szó,ha az nem tudja a gigabitet,akkor hogy megy át rajta?azon megy be a net a wifire is..nem?

GO Gunners!!!

(#5704) suste válasza snooze (#5703) üzenetére


suste
veterán

De hol láttál te olyat leírva hogy WAN-on tud ennyit? ;)
A wifi kapcsolatai ezekre az elméleti kapcsolati sebességekre képesek...

(#5705) Doky586 válasza snooze (#5700) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert a nagy számok fele sem igaz, de az emberek szeretik látni hogy az enyém ekkora.. És a tied? :DDD

(#5706) snooze válasza suste (#5704) üzenetére


snooze
veterán

akkor ugy kérdezem,hogy ha a wan port 100megás,akkor wifin mennyit tud átadni?,és nem elméletben,hanem ténylegesen?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#5707) suste válasza snooze (#5706) üzenetére


suste
veterán

Tényleg komolyan kérdezed :F
Ha 100mbites a WAN, akkor szerinted egy wifis klienssel mennyi lehet a max internet letöltési sebesség? Ua mint a kábeles, kb 95.
Hogy nálad mi lesz a max, az függ a klienseidtől, távolságtól, és a darabszamtól. Akár 2,4ghz-en is kimaxolhatod a 95-t ;)

(#5708) snooze


snooze
veterán

na,a leirásban az van,hogy az emlitett router 100-as,akkor hogy a rákba tud wifin 300/860-at???na?
link

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#5709) SP4C3 válasza snooze (#5700) üzenetére


SP4C3
veterán

Sehogy, a marketing nem a barátod...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#5710) Syl válasza snooze (#5708) üzenetére


Syl
nagyúr

Esetleg olyan is előfordulhat, hogy valaki wifin, a routerre lan-on rádugott NAS-t szeretné elérni. Akkor talán jól jöhet a gyorsabb wifi? És annak semmi köze a wan sebességéhez... :U

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5711) cocka válasza snooze (#5708) üzenetére


cocka
veterán

Mondom, hogy LAN-on.

De a névleges sebességet kb. 2.5-lel kell leosztani, akkor kapod meg kb. a reális sebességet. Tehát 300 az 120-at fog tudni, de 2.4-en ez sem jellemző. Szóval örülsz ha 70-et fog tudni.

5-nél már sokkal jobb a helyzet: 344 körül lesz a max.

Van két számítógéped és megfuttatod LAN-on az adatot. Hozzávalók: 2 db desktop gép, amelyeknek van legalább egy-egy USB3-as portja, plusz 2 db legalább 5 GHzen elméletben 860-at tudó wifi adapter, ezekkel felcsatlakozol a kis routeredre és elkezdesz a két gép között másolgatni. Teccik érteni?

Ha végeztél ide beírhatod a gyakorlati sebességeket. Feladatkezelő, teljesítmény fül, wifi (feltéve, hogy windózt használsz)

(#5712) SP4C3 válasza cocka (#5711) üzenetére


SP4C3
veterán

Seems valid..
Most kb azt jelentetted ki, hogy a polski fiat tud menni 600km/h-val (igaz zsírozott szakadékba, lefele, hátszéllel...)
Aki nagyobb file-okat dobál gépről gépre, az nem wifin fogja megtenni azt...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#5713) snooze válasza cocka (#5711) üzenetére


snooze
veterán

ki beszélt itt lan-ról?esetleg te..mindegy,hagyjuk..

GO Gunners!!!

(#5714) woodworm


woodworm
veterán

Nincs közvetlen tapasztalatom a konkrét routerrel, de a v3-hoz hasonló vassal igen. Egy xiaomi mini repeater üzemmódban mind 2,4, mind 5GHz-en tudta tartani a 150Mbites tempót a kliensekkel úgy, hogy a fő routerre az 5GHz-es sávon csatlakoztam.
Nyílván ezt meg lehet érni kudarcként is és sikerként is, de hasonló felhasználásra nem lesz gyorsabb egy gigabites portokkal rendelkező router sem.

(#5715) suste válasza SP4C3 (#5712) üzenetére


suste
veterán

Pedig az említett routeren jobban járhat wifin!

(#5716) cocka válasza snooze (#5713) üzenetére


cocka
veterán

magyarázza el lécci valaki,hogy a archer c50 router hogy a fenében tud 2.4ghz-en 300,5ghz-en 860megát,ha a wan portja csak 100-as!

Elmagyaráztam hogyan tudod kihasználni a wifid sebességét. A wan portnak ehhez nincs köze. A wifi megléte nem egyenlő internet meglétével.

Tehát a kérdésre kaptál választ.

(#5717) Elnino31


Elnino31
friss újonc

Sziasztok!

Van egy TP-Link C1200 V2 -es router-em DIGI 100-as előfizetéssel már egy ideje tapasztalom, hogyha elkezdek letölteni akkor olyan 5-10 perc után eldobja a router a teljes hálózatot és újra indul, valaki tapasztalt már korábban ilyet ezzel a routerrel?

(#5718) cocka válasza Elnino31 (#5717) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom valami übergagyi procija van, talán azért, de ez korántsem biztos. :)

(#5719) Manka76 válasza Elnino31 (#5717) üzenetére


Manka76
senior tag

Lehetséges hogy terhelés alatt túl melegszik és azért.
Ha normál használatnál nem csinálja akkor csak erre tudok gondolni.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#5720) Foszlock00


Foszlock00
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Adott egy T-home előfizu modemmel. Erre kötve egy router amihez most vettem egy 2pack Deco m4 mesh csomagot. A router egyébként Asus és nem mesh-es (rt ac 65p). A Deco m4 AP módba állítva és van is internet. Viszont ha eltávolodom tőle az Asus router felé akkor nem vált át automatikusan csak kb akkor mikor a Decot eldobja jel megszűnés miatt. Ssid-k és jelszqvak stimmelnek a router és deco-n. Van valakinek ötlete?

(#5721) suste válasza Foszlock00 (#5720) üzenetére


suste
veterán

A Deco-k egymással mesh hálózatot építenek ki, de nem pacsiznak le másik nem mesh-es wifivel.
Ha veszel külön mesh csomagot, akkor a fő routeren ki kell kapcsolni az összes wifit, és csak a mesht használni. Így lesz a legjobb lefedettség, legkevesebb interferencia....

(#5722) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Router Tp-link C6-os. Elvileg dual sávos és én a szimulátorban látom mindkét sávot, addig aki vette nem látja csak a 2,4 GHz-eset. Kérdés, hogy hol lehet ezt bekapcsolni, mert én a Tp-link szimulátorában ilyen lehetőséget nem találtam. Köszönöm.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#5723) snooze válasza nyikszi (#5722) üzenetére


snooze
veterán

keress olyat jobb felül a wireles-advencednél,hogy 2.4ghz/5ghz..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#5724) nyikszi válasza snooze (#5723) üzenetére


nyikszi
őstag

Én megtaláltam, de azt mondja a user, hogy neki csak a 2,4 GHz van, nincs 5 GHz. (Sajna nem enged teamviewert a gépére.)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#5725) Doky586 válasza nyikszi (#5724) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felesleges a TV. Helyette ott a win10 beépített programja a "Gyors segítség" !

[ Szerkesztve ]

(#5726) nyikszi válasza Doky586 (#5725) üzenetére


nyikszi
őstag

??? Ezt most nem értem :F

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#5727) Doky586 válasza nyikszi (#5726) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Erre válaszoltam: "(Sajna nem enged TeamViewert a gépére.)"
A "Gyors segítség" progi már ott van a gépén. Nem kell telepítenie semmit.

[ Szerkesztve ]

(#5728) slice14


slice14
veterán

Hali! Van egy TL-MR6400-as 4G routerem, Telekom mobilnettel használom. Viszont olyat tapasztalok, hogy napi szinten automata újracsatlakozásnál nem kap a router IPv4 címet, csak IPv6-ot. És ezér manuálisan le/fel kell kapcsoljam mobiladat kapcsolatot, vagy router újraindítás szükséges. Gondoltam arra hogy beállítok napi szintü reboot-ot. Az IPv6 címmel nem volna gond, csak ugye nem minden veboldal érhető el IPv6-on.
Valaki tapasztalt hasonlót SIM-es mobilnet üzemmel?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5729) Katona Gábor


Katona Gábor
csendes újonc

Sziasztok!

TP_LINK TL-WA901ND Acces Point
Már mindent megpróbáltam, de nem tudom úgy beállítani, hogy a rá csatlakozó eszközöknek a TL-WA901ND saját hálózatot csináljon/osszon. Pl: 192.168.1.1
Az Access Point a 10.193.95.126-os hálózathoz csatlakozik. Ezt a hálózatot osztja tovább, amit én nem akarok.
Vagy van net a lapotop, de akkor nincs 192.168.... hálózat
Vagy be tudtam állítani, hogy van192.168... hálózat,de akkor meg net nincs alaptopon.
Csatoltam pár képet a beállítási lehetőségekről.
Köszönöm!

(#5730) suste válasza Katona Gábor (#5729) üzenetére


suste
veterán

Mivel ez egy AP, így gondolom gyárilag nem tud Router funkciót ;).
Persze CFW-vel megoldható.....

(#5731) cocka válasza slice14 (#5728) üzenetére


cocka
veterán

A Telekom mobilnet nem alkalmas folyamatos forgalomra. Egyszerűen egy idő után megszakad a kapcsolat és csak router újraindítással oldható meg. Használj Telenort, azzal valószínűleg nagyobb sikered lesz. Azt hiszem az is megszakítgat, de jóval ritkábban. Így tehát sokkal alkalmasabb nagy méretű fájlok feltöltésére vagy folyamatos játékra.

(#5732) Katona Gábor válasza suste (#5730) üzenetére


Katona Gábor
csendes újonc

Ez lehet! :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5733) slice14 válasza cocka (#5731) üzenetére


slice14
veterán

Eddig Telenoros voltam, viszont mobilról osztottam meg a netet. Ezt untam meg, ezért mentem át a Telekomhoz, mert ugye ők adnak + simet. Így tudom használni az előfizetésem egy másik eszközben is.
Torrentezni, nem torrentezek. Viszont rendesen ráeresztettem a Steamet, egy játék letöltésére. De akkor is ezt tapasztalom, mikor nem töltök le, csak böngészem vagy sreaming / videó tartalmat fogyasztok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5734) cocka válasza slice14 (#5733) üzenetére


cocka
veterán

Torrentezés alapból tiltva van, főleg hogy privát IP-t adnak, azon keresztül meg "élmény" torrentezni.

De ez a probléma torrenttől független. Tehát torrent nélkül is probléma. Azt pedig én nem nevezném teljes értékű internetszolgáltatásnak, amivel nem lehet mondjuk legalább 2-3 órán keresztül nonstop le- vagy feltölteni vagy játszani.

Lehet hogy ez egy netkávézóban vagy egy könyvtárban elfogadható, de otthonra nem. Úgyhogy nálam a Trékom kiesett a játékból a baromságaik miatt.

És vagy kétszer rendeltem meg az 1 napos korlátlan, mindkét alkalommal max. 1 óra után kioffolta. Na mondom így én is tudnék korlátlant adni, hogy lecsapom a forgalmat x idő elteltével. Úgy meg különösen bosszantó, hogy tegyük fel van 20 giga anyagod, amit fel szeretnél tölteni, de nincs ez mindig így vagy nem egyszerre gyűlik össze annyi anyag, hogy érdemes legyen egynapos korlátlanokat rendelni és akkor megrendeled ezt és állandóan megszakad a feltöltés. Ha a szerver megjegyzi a sessiont és mákod van, akkor folytathatod, ahol abbahagytad, ha nem, akkor kezdheted elölről. Az idő meg közben telik a 20 gigából meg semmi nem töltődött még fel szinte. A fix adatmennyiség még rosszabb, mert ott is megy ez a lekapcsoljuk a neted szindróma, csak ott még ráadásul bukod is a feltöltéskezdeményből eredő adatot.

A Telenor meg picsfüst 5 gigákkal szórakozik, de az legalább megy, ha mondjuk 4 gigát akarsz egyben feltölteni.

100 gigákat kéne adni ezrekért, nem ilyen hulladék semmit vagy megadjuk a használhatatlan korlátlant. Mégis mit gondolnak mi a túróra kellene valakinek 1 napos korlátlan? Tán mert használni akarja?

(#5735) slice14 válasza cocka (#5734) üzenetére


slice14
veterán

Sajnos a mobilnet az egyetlen megoldás, ahol lakom. Van még mikrohullámú, de az mégrosszabb. Vagy még lenne a kihelyezett antennás, helyhez kötött mobilnet, ami a Telekomnál napikorláthoz van kötve. Ami átlag használatra megfelel, de ha pl nagy adatot mozgatsz, az már plusz költség. Nevetséges.... Így a Gigaerős Net+-t választottam, így azt annyira nem korlátozzák. Még olyat nem tapasztaltam hogy egy óra után megnyekken a net forgalom terhelés közben. Csak ezt a napi reconectet. Csak azt nem értem, hogy IPv6-ot miért kap, ha IPv4-et nem?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5736) cocka válasza slice14 (#5735) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom, hogy egyéb előfizetéseiknél mi a helyzet, én csak a prepaid mobilnetjükről írtam.

De tök mindegy, mert ha rá vagy kényszerítve egy reconnectelésre, hogy használhasd, akkor sem tudsz folyamatosan tölteni. És ez volt itt a lényeg.

Kicsit olyan ez, mint mikor a szülők megregulázzák a gyereket, hogy márpedig este 10 után nem fogsz netezni és ki is húzzuk. Szülők helyére meg odaképzeled a trékomot.

(#5737) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok,
AC1200-asnál (v2) van egy olyan jelenség, hogy max kb. 150Mbitet tud leadni LAN-on vmiért. (speedtest, stb-vel mérve) Előtte van egy Digi router bridge módban, arra bekonfigolva, bedugva pl. a laptopot, simán van 800-900 Mbit is. Néha jó a routeren is. Próbáltam másik utp-vel, másik portban, másik gépen, tökmind1. Most pár napja fixen 14-15MB/s-kel tudok csak letölteni.
Vkinek ötlet?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#5738) Doky586 válasza prokxy (#5737) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Használj UTP kábelt, az nem függ a szomszédoktól...

(#5739) prokxy válasza Doky586 (#5738) üzenetére


prokxy
veterán

Lehet rosszul fogalmaztam, de LAN-on használom, utp kábellel, wifi wpa2, igen erős jelszóval, meg dhcp-n sem látok senkit magunkon kívül. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#5740) prokxy válasza Doky586 (#5738) üzenetére


prokxy
veterán

Közben meglett a megoldás: vmi be volt ragadva a routerben valszeg és a hard reset-tel (kis gomb a hátulján) visszaállítva, majd újra minden bekonfigolva hozza a gyári 930-940Mbit/sec letöltést. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#5741) beach head válasza prokxy (#5737) üzenetére


beach head
senior tag

archer c6 ac 1200nal tapasztalom en is ... kivancsi lennek mi a baj. a hard reset segit rajt? esetleg arra tudja vki a valaszt miert nem erem el vele el tavolrol a torrent szerverem?

[ Szerkesztve ]

(#5742) Manka76


Manka76
senior tag

Ezt miért csinálhatja minden csatlakozásnál. A DIGI DNS címémel problémázik. AX6000.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#5743) beach head


beach head
senior tag

a reset megvolt de ugyanúgy lassú a net a speedtest alapján :( Tudna esetleg valaki segíteni a router beállításokban? Vagy ezek szerint mással van a baj?

(#5744) SP4C3


SP4C3
veterán

Milyen server? Marmint milyen software? Milyen OS?
Portforwardokat ellenőrizni.
Mennyit mértél?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#5745) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.
Első körben elnézést ha rossz helyen járok. Nem tudom konkrétan hova is passzolna a problémám.
Szóval adott egy Samsung M2026W nyomtató és egy TP-LINK C6 C1200 router.
Eddig a UPCVoda ConnectBox látta el a router funkciókat, ebből a szempontból hiba nélkül. Most viszont bár gép látja a nyomtatót (PC kábelen, Nyomtató wifin lóg), ennek ellenére nem igen működik a dolog. Nincs hibajelzés, csak egyszerűen a nyomtató nem nyomtat, vagy órák múlva egyszer csak eszébe jut és kinyomtatja amit kikell. Telefonról nyomtatva (Samsung print plugin) azonnal nyomtat. Próbáltam hogy az eddig használt IP-t rendelem routerben nyomtatónak, és hagytam azt is hogy DHCP osszon egyet neki. Mindkét esetben a fent leírt az eredmény. Nyomtató telepítésekor szépen megtalálja a hálózaton, de vagy már a tesztoldalt se nyomtatja ( esetleg jóval később), vagy az még oké de utána semmit (vagy szintén jóval később). Szülői házban egy C2 AC1200 dolgozik, azzal sose volt gond, mint ahogy CB vel se.
Van esetleg valakinek ötlete mi lehet a gond?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5746) nyikszi válasza Doky586 (#5727) üzenetére


nyikszi
őstag

Kösz :R a TV megzavart :D Nem gondoltam, hogy a Teamviewerre gondolsz :)

Közben megoldódott a gondja.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#5747) zoli_varga


zoli_varga
csendes tag

Sziasztok!

One mesht szeretnék létrehozni a két router között kábeles kapcsolattal , a két router Archer C6 és C7 típus.
Szerintetek ez így járható út vagy csak a jelismétlőkell tud MESH hálózatot létrehozni?

Az egyik routeren parental controll, tűzfal, port forward feladatok is kellenek, míg a másik router LAN kábelen Gbiten csatlakozik az első-höz. Ezen nincs router funkció. Mindkét eszközhöz több LAN kábel is csatlakozik. A wifi hálózat mindkét eszközön szükséges MESH rendszerként.
Ez így járható megoldás? (C6 v2.0 már fw frissítve.)

(#5748) gregory91 válasza zoli_varga (#5747) üzenetére


gregory91
senior tag

Persze,mert ha másiknál ki van kapcsolva a dhcp akkor az egyik osztogatja ip címet(tulajdonképen egy wifis switchet kapsz).Vedd figyelembe hogy ezek után a másik routerhez csak resetelés árán tudsz a továbbiakban hozzáférni/beállítani,ezért az alapvető beállításokat még a dhcp kikapcsolása előtt végezd el.
Illetve *egyik router-lan/másik router-lan* csatlakoztatását kellene követnie.
Várd meg hátha mond még valaki a témával kapcsolatban.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#5749) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Adott egy Tp-Link AX10 router
Tavasszal vásároltam, eddig minden hibátlanul működött, viszont most az van, hogy hiába használok upnp-t körülbelül 5 perc után a használatban lévő port bezárul
Ha kézzel nyitok portot, minden hiába, akkor is bezárul a port
Gyári beállítások visszaállítását már próbáltam, de mind hiába
Próbáltam kikapcsolgatni a tűzfalat mindent, de semmi
Ha a szolgáltatói modemet használom, ott tökéletesen működik minden.
Mit javasoltok, mi lehet a gond ?

(#5750) bolic válasza SkyTrancer (#5749) üzenetére


bolic
őstag

Volt firmware frissítése? Hátha volt bugja. :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.