Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#898) ABE


ABE
őstag

Ha megengeditek, összefoglalnám az L30-134 hűtésének (állandó felpörgési) problémáját:

1. A gép igencsak melegszik. Ez azt jelenti, hogy még alacsony terhelés mellett sem nehéz elérni a 65 fokos CPU hőmérsékletet.

2. A Celeron M sebességét nem lehet változtatni, így nincs értelme (meglátásom szerint) a Power Saver CPU sebesség állításának.

3. A Power Saver csak két módszert kínál a hűtésre, és köztük mindössze annyi a különbség, hogy az egyik 55, a másik 65 foknál kapcsol be. Mindkettő 5 fokkal csökkenti a venti felpörgésekor a hőmérsékletet. Mivel 60 fok felett már lassabban kúszik fel a hőmérséklet, ezért a telepkímélő módszer használatával elérhető, hogy ritkábban pörögjön fel a hűtő. De még ez is zavaróan gyakori!

4. Ahogy magyar és külföldi fórumokat olvastam, senkinek nem vált be a csendes üzemmód. Lehet, hogy egy másik típuson (vagy másik processzorral) ez működőképes megoldás, de gyanítom, hogy a Power Saver nem a Celeron M-re lett optimalizálva. Ha lenne benne SpeedStep, valószínűleg nem okozna ennyi embernek bosszúságot.

5. A fenti problémákra gyógyír lehetne, ha a Power Saver rendelkezne olyan opcióval, hogy állandó közepes sebességű forgásra be lehetne állítani a ventit. Mivel nincsen, helyette van tehát a trükk (most már pontosítva):

- A gépet először olyan profillal kell futtatni, ahol „maximális teljesítmény” hűtési módszer van beállítva.
- Létre kell hozni egy tetszőleges profilt, egy a fontos: a hűtési mód „telepfeszültség kímélő” legyen. A CPU feldolgozási sebességet szerintem felesleges állítani.
- Amikor az 55 fokot elérve megint hangosan hűteni kezd a gép, az Fn+F2 kombinációval gyorsan át kell váltani az újonnan létrehozott profilra. Innentől kezdve már az állandó közepes sebességgel fog menni a venti, a procit pedig 40 fokig is lehűti, tehát a billentyűzet sem fog annyira átmelegedni.

Szóval én erre jutottam, remélem másnak is beválik. És bocsi, ha teleszemeteltem a fórumot, csak szerettem volna ezt megosztani.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.