Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#808) psol


psol
csendes tag

Sziasztok!

Hetek óta harcolok a régi Toshiba Satellite Pro4600 laptopommal, nem igazán akar bekapcsolni a hűtése. A biosból szépen indítható, el is indul, de mikor mentés után reboot, már nem, vagy csak pár másodpercig pörög a venti, aztán semmi...kb. 5 perc alatt 65 fokos lesz a 700MHz-s cerka proci, és hát az szerintem már gáz...egy napon keresztül nézegettem, majd rávettem magam nagy sóhajtások közepette, hogy szédszedjem, most itt van az ölemben a hűtő, és azért ez mondjuk gáz, se polír, se sűrű lamellák, no de mind1, az a helyzet, h próbáltam külső áramforrásról adni rá kakaót, de meg sem moccan a venti, és eléggé égett is a szaga...

Gondolom, aki penge a témában, már felszisszent, de nekem még mindig nem egyértelmű: a venti akkor ugyebár halott?!!...három vezetéke van, egy piros egy fekete meg egy sárga-szerű. Ez ugye sorrendben 5V, nulla, 12V, igaz? Tehát kétfokozatú a venti, ugye? De talán ez már mind1, csak az volt az idea, h talán az érzékelő nem kapcsol rendesen, mert ugyan néha-néha beindult a venit, de kb. csak 10 másodpercre, azaz működik, csak azt hittem, nem bánna állandó feszültséget. Az USB penig ugyebár 5V-ot ad...ez pont elég lenne, rá is kötöttem egy usb-re, de semmi, azaz időnként, mikor rádugom, rándul egyet..(ez nekem megint nem jelent semmit)..Csak szeretném megérteni, hogy is működik (dött).

Röviden: lehet-e cserélni a ventit, esetleg az egész hűtőt, vagy meg vagyok lőve, de nem hiszem el, h 2006-ban nem tudok lehűteni egy 700MHz-s procit...gondoltam itt az új VGA hűtőkre, csak még nem láttam egyet sem, nem tudom, beférnének-e...

Ha alakinek bármilyen építő jellegű 5lete van, nagyon szívesen veszem, mert már a baltát elérhető távolságba raktam a noti mellé...

No pit is complete until a Freeman climbing out of it.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.