Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) Szabi® válasza cyberkind (#26948) üzenetére


Szabi®
addikt

Ez nem tudom hogy mi, én kétszer kitoltam az Elden Ringet (most is a gépen van) de hogy ezt így megcsinálni egy standard user nem tudja, az is biztos. Eljöhetsz, megmutathatod mennyire sétagalopp . . . A játék már akkor megöl, ha rossz irányba mész . .
A videóban szereplő hölgyről meg annyit, hogy látszik hogy minden boss rezdülését ismeri, el ne hidd hogy elsőre így végigment . . .

(#26952) cyberkind válasza Szabi® (#26951) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem ez is gyakorlás kérdése, én konkrétan egy boss moveset-jére se emlékszem egyik soulslike-ban (pedig jó pár 100 óra van Fromsoftware játékaiban), de mégis lehozom könnyedén, ha a karakterem ideális állapotban van, máaskülönben, try és try.

Az Elden Ring meg sajnos brutál könnyű lett. :(

Lenry
Én azt látom, főleg az előző gen sikere óta, amióta mindenki játszik, hogy a játékok egyre könnyebbek és hozzáférhetőbbek lettek, és ha az ember egy valamirevaló kihívást akar, már a bevált recept se működik, via Elden Ring, mert populáris lett, jó, de nem az, mint volt.
Amúgy ezt a játékot is lehet tolni Death Marchon, az elején kívül semmi extra az egész, de a legutóbbi köröm óta, mintha ezen is könnyítettek volna, vagyis úgy érezni...

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#26953) Lenry válasza cyberkind (#26950) üzenetére


Lenry
Topikgazda

egy fél szóval nem írtam ilyet.

azt kéne megérteni és elfogadni, hogy nem mindenkinek ugyanaz tetszik, mint neked.
engem az ideg baszna szét a soulslike játékok ötödik percében. nincs se időm, se kedvem, se affinitásom olyanra elpocsékolni az időmet, amit nem élvezek. lehet, hogy a századik óra után jól menne, csak nincs 99 fölösleges órám.
ennyi, ha ettől én most rosszabb játékos vagy ember vagyok bárki szemében, nem fogok rosszabbul aludni, de ezen a ponton ezt a témát zárjuk már le a picsába.
gondolom van az Elden Ringnek meg a többieknek is topikja, ott arról van szó, ez meg a Witcher topik. itt - ha lehet - főleg arról legyen szó.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26954) Szabi® válasza cyberkind (#26952) üzenetére


Szabi®
addikt

Nah most akkor álljunk meg egy kicsit, fentebb azt írtad hogy a soulslike játékok "sétagalopp", most meg azt hogy gyakorlás kérdése . . . Azt te is érzed hogy a két jelző nagyon távol van egymástól. Vagy kevered valamivel a soulslike játékokat, és még lehet eggyel sem játszottál.
Én is kitoltam 4 souls gamet, ha ide vesszük a Lords of Fallent meg a The Surge-ot akkor hatot, de könyörgöm . . A Vr Pisti sokszor realtime szenvedte végig a játékokat, amikor az Elden Ringnek nekiült már guide-okat kapott folyamatosan diszkordon, úgy is milliószor halt . . . Ez neked meg sétagalopp ? :N

(#26955) cyberkind válasza Szabi® (#26954) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor úgy mondom, hogy az első játékban (nekem) elég volt megtapasztalni a dolgokat, a saját ritmusomat és a többit, amit onnantól kezdve (ez volt a DS1), áttudtam és tudok ültetni minden egyes soulslike-ba, ezért írom, hogy sétagalopp, mivel ha egyszer megvan az optimális görbe, azt csak be kell helyettesíteni minden ilyen játékba, ezért sétagalopp, és erre még rátesz egy lapáttal az ER, mert az sokkal könnyebb lett, mint bármely azelőtti játékuk.

Most tolom a Demon's Soulst, lassan vége van, de igazából húzom az időt, mert nagyon jó az egész cucc, utána jön a BB, és letudva az összes From cucc.

Az, hogy vér István balphasz, nem újkeletű dolog, de ezért is tartanak ott, ahol (ezt pozitívan értem).

Szabi®
Oké, felőlem áll a deal, az első DS óta egyik soulslike se nagy szám, de mondok jobbat, azon tanultam meg használni a kontrollert, nem holmi AC-kon. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#26956) Szabi® válasza cyberkind (#26955) üzenetére


Szabi®
addikt

Sajnos ez nem igaz amit írsz, teljesen más recept kell egy Bloodborne-hoz, egy Sekirohoz, és egy Dark Soulshoz . .
A Vr Pista minden, de a souslokban nem balf@sz, annyiszor hal, amennyiszer kell, szinte elő van írva.
Megjelenik az Elden Ring 2, megveszem day1, beülök a kocsiba, elmegyek hozzád, függetlenül hol laksz, és megmutatod mennyire megy, aztán a vidit meg felrakjuk ide, mint bizonyítás . . . Ennyi. :)

(#26957) dannyl válasza Lenry (#26953) üzenetére


dannyl
addikt

Így van. Nem attól lesz jó egy játék, hogy mennyire tud megszopatni egy boss. Legtöbbször egy interaktív filmnek fogom fel, ami azért nyilván jelentsen kihívást. Ne legyen autoAIM meg társai, de azért ne is kelljen egy ellent órákig tanulmányozni, hogy mikor merre lép, meg mit reagál. Nekem épp elég volt W3 Dettlaff fight. Mondjuk 5 nehézségi fokozatból általában középre állítom.

(#26958) Biga123 válasza dannyl (#26957) üzenetére


Biga123
addikt

Engem a banyák szo.a..ak a vérbe :D
DE most 3. ra nem kellett visszavenni a nehézséget .
Ciri is kigyúrta magát végre.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26959) Szabi® válasza cyberkind (#26955) üzenetére


Szabi®
addikt

"Oké, felőlem áll a deal, az első DS óta egyik soulslike se nagy szám, de mondok jobbat, azon tanultam meg használni a kontrollert, nem holmi AC-kon."

Nah királyság, akkor nem kell sokat bámulnunk a "you died" képernyőt. Ilyen "souls" grandmasterrel még úgysem találkoztam soha.

[ Szerkesztve ]

(#26960) Jorus


Jorus
nagyúr

Tegnap elkezdtem nézni a W3-at, és bár nem sok witcher-fíling van benne, de mint független, Witcher-világban játszódó fantasy egészen rendben van. Magam is meglepődtem. :D Olyanokon igyekeztem nem fennakadni, hogy Geralt hogy tudott összefeküdni a sorozatban vállalhatatlanul kövér Fringillával. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#26961) _drk válasza Jorus (#26960) üzenetére


_drk
őstag

Nem olvastam könyveket, játékot is csak a 3-al játszottam, így a sztori nem nagyon izgatott mit találnak ki.
Első évad nagyon bejött!
Másodikban már akkora faszságok voltak Vesimirrel és Yeneferrel, meg az egész történet vezetés is suta volt.
Majd olvastam hogy a harmadik ezt a vonalat viszi tovább, Hanry Cavil balhék és sok negatív kritika miatt már el se kezdtem.

Egyedül csóró Liam Hemsworth-ot sajnálom, egy percet nem volt még Geralt már mindenki utálja! :DDD

(#26962) OgreImre válasza Jorus (#26960) üzenetére


OgreImre
senior tag

Semmit nem vártam a harmadik évadtól mert mindenki lehúzta, de kellemesen csalódtam. Szerintem jó lett, jobb mint a második évad.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#26963) tibaimp válasza OgreImre (#26962) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egyetértek! Én is ezt éreztem. Mindenki a b**iskodáson volt kiakadva, de nem volt olyan mennyiségben, így elviseltem. A Trónok harcában több volt belőle szerintem, és ott nem zavart senkit....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26964) Biga123 válasza OgreImre (#26962) üzenetére


Biga123
addikt

Sajnos a 2. évad nem tette magasra a lécet.
Ritkán hagyok abba sorozatot/filmet de sajnos ennél megtörtént.
Nem csak az volt a bajom , h nem hű a könyvekhez/játékhoz, Amin mindenki rugózik.
Hanem pont ami a könyvekbe se tetszett, a túl sok "politika", mesterségesen túltolt (túlbonyolított) konfliktusok. És hát valljuk be, mindentől eltekintve önálló mű ként ,is csak egy gyenge középszerű fantasy . Én örülök h vége lett a 3, évadnak a második rész után, :((( (vagyis nem örülök,) de olyan megkönnyebbülés szállt rám mikor rájöttem , hogy tulajdonképpen nem kötelező nekem ezt végignézni.
Talán még egyszer folytatom ...

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26965) Jorus válasza OgreImre (#26962) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én már annak is örültem, hogy Emhyr nem dél-szamojéd féllábú transzgender törpe. :D
Mondjuk az Emhyrt játszó színész teljesen súlytalan figura, a játékban brutál jól eltalálták a császár karakterét, hanghordozását, allűrjeit.

De mondjuk a bálos rész az nagyon-nagyon jól sikerült.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#26966) guftabi96


guftabi96
addikt

2-3 hónap kihagyás után folytatni szeretném a játékot, ahol még kora ősszel abbahagytam, de valami nagyon nem ok.
Amikor legutóbb játszottam még teljesen jó volt, most viszont az alábbiak történnek (nem volt hardvercsere, Windows újratelepítés stb a legutóbbi alkalom óta, SSD-re van telepítve a játék).
-Víz alá bukás sokszor nem akar működni, hiába nyomom a c-t. A csónakomról próbálok úgy ugrani, hogy fejest ugorjon Geralt, mert akkor lent marad.
-A térképet megnyitva gyakran 3-4mp-re is teljesen befagy a játék, majd utána is tiszta pixeles a térkép és idő mire betölt rendesen
-Ilyen 2-3mp megakadások nagyon ritkán játék közben is előfordulnak, majd megy minden szépen tovább.
-Amikor lootolok, gyakran nem tölt be a tárgyak mellett a kis kép, csak a szöveg

Kb mintha valami rettenetesen lassú hdd-re lenne telepítve a játék.
Nem tudom miért csinálja, de nagyon idegesítő.
Csak a fast travel from anywhere mod van telepítve.
Windows 11-et használok, más jóval gépigényesebb játékkal semmi baj nincs.
Ötlet?

#KeepFightingMichael

(#26967) Lenry válasza guftabi96 (#26966) üzenetére


Lenry
Topikgazda

GoG-ban meg Steamben is van lehetőség a helyi fájlok ellenőrzésére, azt futtasd le első körben.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26968) Szabi® válasza guftabi96 (#26966) üzenetére


Szabi®
addikt

Volt azóta bármilyen más játék telepítve ? A Witcher 3 főkönyvtárába a "Commonredist" mappa tartalmából a vc redist x64,x32 kellene újra rakni, és a directx-et szintén innét.
Nálam a Witcher 3 azt csinálta ha volt bármi más utána telepítve, hogy felülírta a directx, vc redist-eket, és romlott a gameplay a Witcherben. Sokszor ment minden flottul, aztán jöttek a lassulás anomáliák, térképbe való kilépés több másodperc stb.stb.

(#26969) guftabi96 válasza Lenry (#26967) üzenetére


guftabi96
addikt

Elfelejtettem írni, hogy ez is megvolt.

(#26968) Szabi®
Megjegyzem ezt a hsz-t. Nem emlékszem már, hogy volt-e valami más játék telepítve, nem rémlik.

Most amúgy szinte minden megjavult magától.
A térképbe ki-be lépésnél még mindig gondolkozik egy nagyon picit, de közel sem annyit, mint amikor írtam.
+ a be nem töltő térkép textúrák és lootok melletti képek, illetve az akár másodperces megakadások nem jelentkeznek már.
A víz alá lebukás most is megkergül még, egy újraindítás megoldja. (pont Skelligén csináltam a rengeteg kérdőjelet, szóval elég idegesítő volt, hogy időről-időre nem működött valamennyi játék után.
De leküzdöttem őket. Az előző végigjátszásomnál nem éreztem magamban lelki erőt, hogy az összeset végigcsináljam, de most már azért is kipucoltam a térképet :DD

Tényleg, egyékbént az aktuális mentésemhez tartozó statisztikákat vezeti valahol a játék? (játszott órák száma, megcsinált küldetések száma ilyesmi.)
Játszott óráknál a GoG csak az összeset mutatja.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#26970) Lenry válasza guftabi96 (#26969) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Nincs most előttem a játék, de vagy a mentésnél vagy a karakterlapon írja az aktuális végigjátszás idejét

Az elvégzett küldetéseket tudtommal nem számolja, de a questlistában láthatod őket, össze tudod hasonlítani a topik összefoglalóban linkelt táblázattal

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26971) Biga123


Biga123
addikt

The Witcher 3 Next Gen FSR 3 Frame Generation Mod - Graphics/Performance Comparison | RTX 3080
Ezt próbálta valaki? Nekem nem igazán működik elsőre.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26972) VTom válasza Biga123 (#26971) üzenetére


VTom
veterán

Ezt most hol lehet bekapcsolni? nvidia driverben?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26973) Biga123 válasza VTom (#26972) üzenetére


Biga123
addikt

Hát ezaz, hogy nekem sehol, mert elvileg csak egy reg filet kell beimportálni 2 dll t bemásolni és aktív lenne a játék menüben, de nem .

nexusmod

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26974) dannyl válasza Biga123 (#26971) üzenetére


dannyl
addikt

Cyberpunk-nál működik, és bődületes a különbség.

(#26975) Biga123 válasza dannyl (#26974) üzenetére


Biga123
addikt

Igen, ez lenne a cél h W3 nál is múködjön.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26976) dannyl válasza Biga123 (#26975) üzenetére


dannyl
addikt

Na, megy ez. V-sync legyen kikapcsolva mindenhol (játék és nV controlpanel), valamint a játék DX12-es mappájába kell a fájlokat tenni. (bin/x64_dx12).

Nagyjából ennyi.

(#26977) Biga123 válasza dannyl (#26976) üzenetére


Biga123
addikt

Igen ezt csináltam én is , 2 dll bemásol, reg lefuttat.
V-sync off, de inaktív a frame generation a menüben.
Milyen verziód van? (nekem epic es )
Felülírt bármit mikor bemásoltad a dll eket ?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26978) VTom


VTom
veterán

Lehet alapból magyar nyelvre telepíteni a játékot?
Angolra telepítettem, és a GOPG galaxyban nincs magyar nyelv.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26979) VTom


VTom
veterán

Ha a language pack-et próbálom telepíteni, akkor cask egy helytelenül lett telepítve üzenetet kapok.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26980) dannyl válasza Biga123 (#26977) üzenetére


dannyl
addikt

Steam-es. Nem írt felül semmit, ha jól emlékszem.

(#26981) Biga123 válasza dannyl (#26980) üzenetére


Biga123
addikt

Akkor nem értem mért nem megy nálam .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26982) Biga123 válasza Biga123 (#26981) üzenetére


Biga123
addikt

Meg úgy egyáltalában véve mitől működne ha nem cserélek ki egy dll t se és nincs ami az új dll re hivatkozna. :F Mert a reg ben csak a signature check-et kapcsolja ki .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26983) Biga123


Biga123
addikt

Végülis nem tudom pontosan mi segített, de sikerült bekapcsolni a frame gent.
(DDU, driver reinstall,game reinstall, overlay folder törlés az epic launcher-ből)
Most így minden maxra húzva (kivéve az nv hairworks) elég szép fps ek vannak(70-90) , nem hittem volna ,de így a maxolt RT mód még tudott dobni a látványon. (eddig performance -on használtam).

Most már csak a hairworks-ös 85% os gpu usage-t kellene valahogy megtákolni, és teljes lenne az öröm.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26984) OgreImre


OgreImre
senior tag

No description available.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#26985) philoxenia válasza OgreImre (#26984) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26986) Szabi®


Szabi®
addikt

(#26987) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Go Gunners!

(#26988) Lui04


Lui04
aktív tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#26989) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Boldog Karácsonyt kedves Witcher rajongók! :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26990) VTom válasza tibaimp (#26989) üzenetére


VTom
veterán

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26991) Jorus


Jorus
nagyúr

Karácsonyi bevásárlószatyor. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#26992) Phoen|x válasza Jorus (#26991) üzenetére


Phoen|x
őstag

Jól néz ki.

Go Gunners!

(#26993) tibaimp válasza Jorus (#26991) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Fasza! Ez most direkt "Witcher-es", vagy csak a motívum hasonló?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26994) Lenry válasza tibaimp (#26993) üzenetére


Lenry
Topikgazda

ez a sorozat logója

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26995) tibaimp válasza Lenry (#26994) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kösz az infót :R ! Nem ismertem fel, pedig láttam a sorozatot.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26996) Alpi.


Alpi.
addikt

Készítettem egy kis video -t az FSR / Dlss frame gen tweak-hez.
Ami kell :

Új Dlss (opcionális) : [https://www.techpowerup.com/download/nvidia-dlss-dll/]

DLSS Tweak : [https://github.com/emoose/DLSSTweaks]

DLSSG to FSR 3 : [https://github.com/Nukem9/dlssg-to-fsr3]

Ezután csak be kell dobni a witcher3.exe mellé a
- DisableNvidiaSigOverride.reg
- EnableNvidiaSigOverride.reg
- nvngx.dll
- dlsstweaks.ini

illetve a

- dlssg_to_fsr3_amd_is_better.dll
- dlssg_dlsstweaks_wrapper.dll
file-okat, majd dupla katt az "Enable....overr.reg"-re + elfogad, aztán megnyitni a dlsstweaks.ini -t szerkesztésre, megkeresni a " [DLLPathOverrides] " bekezdést és ott az "nvngx_dlssg =......" sorba beírni az aktuális "dlssg_dlsstweaks_wrapper.dll"-ünk pontos helyét. Fontos, hogy végig kell írni, a teljes file névvel együtt és ki kell venni a pontosvesszőt a sor elejéről !!
Nálam így nézett ki : "nvngx_dlssg=I:\TheWitcher3\bin\x64_dx12\dlssg_dlsstweaks_wrapper.dll"

Aztán indít, bekapcsol, élvez ! :D :C :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26997) tibaimp válasza Alpi. (#26996) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagyon köszi :R .
Hasznos lesz, amit ez a játék lesz megint terítéken, már reményeim szerint az új VGA-val, majd a CP2077 DLC után. :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26998) Biga123


Biga123
addikt

Nálam is kiderült a turpisság.
Akinek esetleg szintén EPIC es verzió van , ezt a könyvtárat kell kitakarítani teljesen:
C:\Program Files (x86)\Epic Games\Launcher\Portal\Extras\Overlay
Utána kapcsolható a frame gen. ezzel is : nexusmod simán, aki nem akar init mókolni ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26999) Biga123


Biga123
addikt

Most végeztem a Tó úrnőjével.
Mikor mondott le Ciri az erejéről?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#27000) Lenry válasza Biga123 (#26999) üzenetére


Lenry
Topikgazda

nem amikor a sivatagban keringett?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.