Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) tibaimp válasza Lenry (#26348) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Lenry, philoxenia: köszi srácok, akkor meglesem :R :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26353) philoxenia válasza #32839680 (#26352) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Már a casting borzalmas. Sokszor látom sorozatoknál, hogy van ahol fantasztikusan jó és van ahol katasztrofális. Geralt szerepére meglepően jó Cavill, de sok szereplő tényleg teljesen lehetetlenül más. Pl. Yen is nagyon nincs a helyén. Triss sem éppen olyan, mint képzeltem, bár ő a könyvben is más, mint a játékban.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26354) Lenry


Lenry
Topikgazda

most láttam redditen

tudjátok mi Yennefer karakterének egyik legfontosabb tulajdonsága, amit kb minden alkalommal megemlít az író, amikor Yen megjelenik bárhol?
hogy kizárólag fekete-fehér ruhákat hord

szánalom

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26355) philoxenia válasza Lenry (#26354) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A ruha színe még hagyján, de szerintem ilyen cábár akkor se volt, mikor Vilgefortz kínozta.... Itt olyan, mint valami cigány(roma) jósnő a szegényebbik fajtából... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26356) Biga123 válasza Lenry (#26354) üzenetére


Biga123
addikt

Uhh harmadik évad?
Fájdalmas lesz.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26357) Phoen|x válasza philoxenia (#26355) üzenetére


Phoen|x
őstag

És tényleg. :DDD

Go Gunners!

(#26358) Alpi. válasza philoxenia (#26353) üzenetére


Alpi.
addikt

Uhhh, ez mekkora film !! :K :C Mmint' az 1883 ! Hatalmas alkotás ! Aki nem látta, annak kifejezetten ajánlom ! A műfaj megjelölés (Western, dráma) itt valós és mindkettőből kimagasló szintet hoz ! A színészek, a színészi játék, a látvány mind kikezdhetetlen. Az elmúlt évek egyik, ha nem a legjobb sorozata, amit láttam.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26359) Gave válasza Lenry (#26354) üzenetére


Gave
addikt

Nem olvastam a könyvet és nem kukacoskodás, de mondjuk 1000 olyan eset lehet ahol reális esély van rá, hogy nincs éppen fekete fehér ruha kéznél, és hiába szereti azt hordani, de azt kell viselnie ami van (vagy semmit, plz. :DDD ). :D

(#26360) Lenry válasza Gave (#26359) üzenetére


Lenry
Topikgazda

varázslónő. olyan ruhát varázsol magának, amilyet csak akar.
(és úgy emlékszem a könyvben elő is fordul az ilyen fajta "átöltözés")

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26361) DzsannyX

Yen a könyvben egy nagyon erős női karakter, aki mindent is ural amikor megjelenik vagy megszólal, és nála "a cél szentesíti az eszközt" mindennek az alapja.
Ez a casting nagyon felrecsúszott. A színésznő egyáltalán nem tudja hitelesen megjeleníteni ezt, akárhogy próbal úgy nézni vagy beszélni, akkor is csak egy bárgyú és elesett kis szürke egér marad. Egyszerűen nincs meg az a kisugárzása. Az meg már csak hab a tortán, hogy Cavill és közte a vonzalmat egyáltalán nem lehet kitapintani. stb.

[ Szerkesztve ]

(#26362) CriticalHit


CriticalHit
őstag

"- Ki volt ez?
- A bajtársam. Nagyon fog hiányozni.
-Ember volt?
-A megtestesült emberiesség."

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26363) Szabi®


Szabi®
addikt

Nagyon komolyak ezek a karakterek a HoS-ban. :)

(#26364) Biga123 válasza CriticalHit (#26362) üzenetére


Biga123
addikt

Regis?
Vagyis ami maradt belőle.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26365) Atti777 válasza Biga123 (#26364) üzenetére


Atti777
senior tag

Talán inkább Coën [link]

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#26366) CriticalHit


CriticalHit
őstag

" - Vannak dolgok, amiknek nincs ára, amelyek felbecsülhetetlenek. Az ilyen dolgokat éppen arról lehet felismerni, hogy ha egyszer elveszítjük őket, elveszítjük őket örökre. Sok ilyen dolgot elveszítettem. Ezért nem tudok most neked segíteni.
- Épp segítettél. Még csak nem is tudod mennyit segítettél. Most menj, kérlek. Hagyj egyedül. Menj, mielőtt egészen romba döntenéd a világomat. "

[ Szerkesztve ]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26367) Biga123 válasza Atti777 (#26365) üzenetére


Biga123
addikt

Pedig Regis lesz az:
[link]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26368) Alpi. válasza CriticalHit (#26366) üzenetére


Alpi.
addikt

Ez hol hangzik el ? :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26369) Biga123 válasza Alpi. (#26368) üzenetére


Biga123
addikt

[link]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26370) CriticalHit válasza Biga123 (#26369) üzenetére


CriticalHit
őstag

Alpi.: A várandós Mitla vívódásában segít Geralt. Bölcsen. A Tó Úrnője (VII. kötet).
Biga123: Szörny létére több, mint ember "a megtestesült emberiesség".

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26371) Biga123 válasza CriticalHit (#26370) üzenetére


Biga123
addikt

Könyvek nélkül olyan "üres" volt a B&W ben Regis karaktere.
De a könyvek után sokkal élvezhetőbb volt, a rengeteg háttérinfóval, és értelmet adott az egésznek ( Dettlaff és Regis kapcsolatának is ) :K

Szabi®: igen az eléggé mellékszál, de amúgy nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26372) Szabi® válasza Biga123 (#26371) üzenetére


Szabi®
addikt

Én a B&W-ban amúgy is nagy vákuumot éreztem a fő sztori karakterei nélkül. És az már úgy nem is nagyon jött be. Azért szívesen vettem volna egy Eskel-t, vagy egy Keira Metz-et.

(#26373) CriticalHit válasza Biga123 (#26371) üzenetére


CriticalHit
őstag

Sokat veszít az aki szereti a játékot de mégsem olvassa a regényt, ami Sapkowski nagy bánata. Sokkal mélyebb, részletesebb, izgalmasabb, elgondolkodtatóbb, mint a játék.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26374) Biga123 válasza CriticalHit (#26373) üzenetére


Biga123
addikt

Ez egy érdekes dolog nálam , mert nekem annyira nem jön be ahogy az öreg ír, viszont a játék miatt elolvastam a könyveket, de a játék meg nem lenne a könyvek nélkül :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26375) CriticalHit válasza Biga123 (#26374) üzenetére


CriticalHit
őstag

Vitathatatlan, hogy a játék tette méltán ismertté és népszerűvé a regényt. Sajnálatos, hogy eladási példányszáma meg sem közelíti a hibái ellenére is egész jó játékét. Őszinte reménykedés tölt el, hogy a negyedik rész majd bizonyít, hiszen a CPR nem volt rest és alkalmazza a 2021. év RPG MOD díjat nyert The Chronicles of Myrtana nyílt világ fő tervezőjét.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26376) Biga123 válasza CriticalHit (#26375) üzenetére


Biga123
addikt

Ennek szerintem egész egyszerűen az lehet az oka, h amíg a játék kiemelkedő a saját műfajában, addig a regények sajnos nem.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26377) philoxenia válasza Biga123 (#26376) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem. Alapvetően az az oka, hogy száz játékosra egy olvasó jut...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26378) tibaimp válasza philoxenia (#26377) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ott a pont, sajnos...... :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26379) Biga123 válasza philoxenia (#26377) üzenetére


Biga123
addikt

Jogos .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26380) Micsurin válasza philoxenia (#26377) üzenetére


Micsurin
nagyúr

És arról, hogy alapvetően egy remek könyv sorozat de nem kiemelkedő semmilyen téren sem. :)

edit.: lásd egyáltalán nem volt képes teret nyerni... még sokkal "egyszerűbb" ifjúsági regények is nagyobb szeletet képesek kihasítani abból az aprócska tortából az olvasok körében.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#26381) philoxenia válasza Micsurin (#26380) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Marginális a téma és igazából ez nem egy ifjúsági regénysorozat. Az emberi kapcsolatok ábrázolása abszolút nem ifjúsági szempontú. Természetesen nem egy világirodalmi remekmű, ezt nem állítanám. Azonban a témája, világa (fantasy) a felnőtt olvasók jelentős részét nem vonzza, a fiataloknak meg kevés benne a csihi-puhi... Van azonban egy olyan "íze" amit a lengyel irodalom valamelyes ismeretében jobban tudsz érzékelni, értékelni. A Michal úr kalandjai miatt kezdtem el Sienkiewicz-et olvasni, mivel azon az egy tévécsatornán ami gyerekkoromban elérhető volt, ez egy elég jó ifjúsági sorozat volt. Azonban az egymáshoz kapcsolódó három regényből a legjobb magasan az Özönvíz és a belőle készült mozifilm is igen jó lett. Boleslaw Prus művét meg a rádióban olvasták föl, (akkoriban még nem hívták hangoskönyvnek) ezért olvastam el.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26382) OgreImre válasza philoxenia (#26345) üzenetére


OgreImre
senior tag

Lengyel sorozat már készült a regényből, imdb.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#26383) philoxenia válasza OgreImre (#26382) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolom magyar nyelvű változat nincs...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26384) OgreImre válasza philoxenia (#26383) üzenetére


OgreImre
senior tag

Szinkron nincs, de van hozzá magyar felirat.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#26385) CriticalHit


CriticalHit
őstag

"Egyedül volt. Megint Egyedül. Egyedül, mint az ujja.
Vándor, örök bujdosó, eltévedt hajós a végtelen tengeren. A terek és idők szigetei közt bolyongva.
Reményvesztett hajós.
A szélvihar süvített és vonított, a repedezett talajon elszáradt gazcsomókat görgetett maga előtt.
A szélvihar felszárította könnyeit."

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26386) tibaimp válasza CriticalHit (#26385) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagyon megérintett ez Téged! Ami persze nem baj, sőt... :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26387) petimbo


petimbo
tag

Amióta kijött a next-gen verzió, annyira szar az egész. Csúcs hardverekkel is képtelenség normálisan játszani a Wild Hunt-tal. 4070 Ti kártyával is sokszor 100-ról 20-ra zuhan le az fps. Arról nem beszélve, hogy a gyógyulás lehetetlen, hiába eszem meg a kaját, nem regenerálódik Geralt élete. Ez valami bug, amúgy?

(#26388) philoxenia válasza petimbo (#26387) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem feltétlen, változtattak a regeneráción sokat, boxon is gyakorlatilag olyan gyenge a regeneráció a kajától, hogy inkább hanyagolom.Más módszereket kell használni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26389) Alpi. válasza petimbo (#26387) üzenetére


Alpi.
addikt

A kaja az nem bug. Elvileg így kell működnie a hp regen-nek. :) Eddig volt túl sok.
Alapvetően nem a kajával kell gyorsan tölteni az életerőt.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26390) VTom


VTom
veterán

Elvileg vége a lila pókhálóknak RT módban
link

bocs, ha vótmá.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26391) Biga123 válasza VTom (#26390) üzenetére


Biga123
addikt

gondolom fps dropp megoldás nincs benne :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26392) VTom válasza Biga123 (#26391) üzenetére


VTom
veterán

Az automata mentéseknél előforduló akadásokat elvileg megszüntette.
Az RT miattit nyilván nem.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26393) Biga123 válasza VTom (#26392) üzenetére


Biga123
addikt

hétvégén tesztelés :D
Bár mindig reménykedem benne h sunyiban azt is megcsinálják .

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26394) Alpi. válasza VTom (#26392) üzenetére


Alpi.
addikt

Tudom, ez így önmagában nem sokat ér, de nekem semmi drop nincs. Sem kicsi sem nagy. Sőt, az első botladozások után, most azt kell mondjam, nagyon szépen fut.
Nem tudom, mi okozhat ekkora drop-okat máshol. Mivel elég gyakran hallani ezt a problémát, valami általános dolog lehet pedig. :S

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26395) Alpi. válasza Alpi. (#26394) üzenetére


Alpi.
addikt

Tegnap csináltam egy kis összehasonlító videót, bedobom ide is. :)
[Skellige, a lesi erdeje RT on vs. off]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26396) Biga123 válasza Alpi. (#26395) üzenetére


Biga123
addikt

Ez így egymás mellé téve elég látványos.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26397) tibaimp válasza Alpi. (#26395) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R .
Igen, valóban látványos, a vízen nagyon látszik.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26398) VTom válasza Alpi. (#26395) üzenetére


VTom
veterán

Ez milyen konfigon fut, milyen felbontással, és milyen fps-sel?

Csak érdekel.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26399) Alpi. válasza VTom (#26398) üzenetére


Alpi.
addikt

1440p - R5 5600 + 3060 Ti - fpst passz. 40-50 közt tippre. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26400) Alpi. válasza Alpi. (#26399) üzenetére


Alpi.
addikt

1080p-be tolom, csak a video kedvéért váltottam feljebb.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.