Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) Lenry válasza philoxenia (#26295) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Szúrcsohó ellen Arany Oriolé :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26302) philoxenia válasza Lenry (#26301) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, de először kevés italt használtam és a vipera páncél meglepően jó volt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26303) CriticalHit válasza philoxenia (#26291) üzenetére


CriticalHit
őstag

Méregellenállásra jobb a Superior Golden Oriole főzet, hiszen az a mérget, regeneráló gyógyító nedűvé alakítja.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26304) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Blood and Winet végigjátszottam. Ez a kiegészítő tényleg durva jó lett :K
Kérdés. Vannak alternatív befejezések, mint az alapjátékban vagy mindig ugyan az a vége? :R

(#26305) Jorus válasza ProEvoFan (#26304) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vannak természetesen. :) Melyik ending lett nálad?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#26306) ProEvoFan válasza Jorus (#26305) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Spoiler
Sajnos a hercegnő halálát. Nekem nem tetszik ez a végkifejlet, túl jó csaj ahhoz, hogy nyakon szúrják. :)
Spoiler

(#26307) Jorus válasza ProEvoFan (#26306) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egen, az a "rossz" befejezés. :) Anna Henrietta cuki, úgy meg főleg, hogy a játékban a szinkronhangja az a MyAnna Buring, aki a sorozatban Tissaia de Vriest, Aretuza rektorát alakítja.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#26308) Alpi. válasza ProEvoFan (#26306) üzenetére


Alpi.
addikt

Van még más is, de elég sokat vissza kell menni a játékban. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26309) philoxenia válasza CriticalHit (#26303) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze később már azt használtam leginkább, de kipróbálni jó volt a vipera páncélt. Általában nem nagyon tervezek harc előtt, elrontja a meglepetést. Persze már vagy tizedszerre újrakezdve óhatatlan az előzetes felkészülés. Így volt amibe bele sem kezdtem, pl. Olgierd megmentése, az nagyon szívatós nekem, vagy könnyen ment, mint a színpadi boros scene, de még így is futottam bele olyanba, amibe kilencszer még nem, pl. most voltam először Lugos börtönében, mert most sokszor döntök direkt úgy, ahogy eddig még sosem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26310) philoxenia válasza Jorus (#26307) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Inkább azért rossz, mert az egész ország hangulata elromlik utána... ;]
Nekem az nem jött még eddig össze, hogy együtt legek vele. Nem bírok ellenállni a testvérének... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26311) Biga123 válasza philoxenia (#26310) üzenetére


Biga123
addikt

Dehát Anriettát nem is lehet megbarátkozni , vagy igen?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26312) Lenry válasza Biga123 (#26311) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Nem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26313) philoxenia válasza Biga123 (#26311) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát én reménykedtem azért... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26314) CriticalHit


CriticalHit
őstag

"Belekavarodik valamibe, összezavarodik, elkezd filozofálni, és önmagát sajnálni. Aztán megdühödik és bármi vagy bárki útjába akad karddal szabdalja szét. Aztán bűntudatában valami nemes de értelmetlen cselekedetet hajt végre. A végén viszont biztosan megölik. Ostobán, értelmetlenül, nyilván értelmetlenül..."

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26315) nincsnév007


nincsnév007
őstag

az mekkora hogy most csinálom a geralt keszeg küldit és a fizetségnél mondja geralt hogy oren vagy novigradi korona, vagy forint is jó lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#26316) Lenry válasza nincsnév007 (#26315) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Nilfgaard fizetőeszköze
valószínűleg jobb az árfolyama, mint a magyar névrokonának.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26317) Atti777 válasza nincsnév007 (#26315) üzenetére


Atti777
senior tag

Az inkább florin lesz [link]

Путин, иди нахуй!

(#26318) Gabonetta válasza Atti777 (#26317) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Ami más néven forint. 🙂

(#26319) dannyl válasza nincsnév007 (#26315) üzenetére


dannyl
addikt

Nem véletlen a magyar áthallás sok helyen, pl.: Novigrád ami nem a horvát város, hanem Nógrád régi neve. Lefordítva Újvár.

(#26320) nincsnév007


nincsnév007
őstag

wáóó na ezeket nem tudtam. Ha tudtok még ilyet írhattok mert nagyon érdekesek. Pl. voltam egy fogadóban a fácánosban, és azok a régi szőnyeg, annyira hangulatos, olyan európai :D

(#26321) philoxenia válasza dannyl (#26319) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Borsody?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26324) CriticalHit


CriticalHit
őstag

"Csöndet, csöndet gyerekek...
Mama, ezek démonok? Vagy a Zord Vadászat? Pokolfajzat lidércek?
Csöndet, csöndet gyerekek! Nem démonok ezek, nem ördögök... Rosszabbak.
Ezek emberek. "

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26325) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Most jött velem szembe, hogy nemsokára jön a 3. évada a sorozatnak, jún. 29. [link]

Én még adok neki egy esélyt, aztán meglátjuk.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26326) Gave válasza tibaimp (#26325) üzenetére


Gave
addikt

Nekem bejött a sorozat, várós a 3. évad is. :R

Jah, ez még egyelőre csak teaser.

(#26327) Phoen|x válasza Gave (#26326) üzenetére


Phoen|x
őstag

A 2. évad nekem nagyon kiábrándító volt.

Go Gunners!

(#26328) Lenry válasza Phoen|x (#26327) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Én pár rész után abbahagytam.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26329) CriticalHit válasza Gave (#26326) üzenetére


CriticalHit
őstag

Kétlem, ha olvastad a regény sorozatot. Henry Cavill alakításán kívül az egész csak Sapkowski szégyenteljes, olcsó hatásvadász szembe köpése. 80%-ban műteremben, karton papír díszletek előtt forgatott, szerencsére egész tűrhető számítógépes grafikával erősítve. Egyedül Geralt gyönyörűen megkomponált kardforgató harci -és párbeszéd jelenetei érnek valamit. Hab a tortán, az a teljes ostobaság, hogy Yennefer hajtóereje Ciri felhasználása lenne az elvesztett varázserejének visszaszerzése céljából...A regényt és a játékot is kedvelő Cavill nemhiába hagyta ott ezt a szánalmas szenvedést.

[ Szerkesztve ]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26330) Biga123 válasza CriticalHit (#26329) üzenetére


Biga123
addikt

Én konkrétan nem értettem mit is nézek, mérhetetlenül bosszantott az egész sori, de leginkább a 2. évad. A 3. at még megnézem Cavill miatt de tovább tuti nem.
A vér eredete meg feltette a koronát az egész Netflix-Witcher bohóckodásra.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#26331) Gave válasza Biga123 (#26330) üzenetére


Gave
addikt

A spinoff nekem se jött be, összecsapottnak tűnt. Pedig a fanokhoz képest jóval több hülyeséget elviselek. :D

(#26332) Pista0001 válasza Biga123 (#26330) üzenetére


Pista0001
addikt

A 3-ban már nincs Cavill, vagy rosszul tudom?

(#26333) Lenry válasza Pista0001 (#26332) üzenetére


Lenry
Topikgazda

abban még van, a negyedikben nem lesz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26334) DzsannyX válasza CriticalHit (#26329) üzenetére

+1
A 2. évad a regények szembeköpése lett. Olyan módosításokat eszközöltek, ami után kérdés, hogy a szereplők nevén kívül lesz-e még bármi, aminek köze lesz az eredeti történethez. Emellett a regény egyes karaktereit is sikerült megalázni és sablonos karakterekké degradálni. Szörnyen kiábrándító lett, meg a szörnyek is azok lettek.

[ Szerkesztve ]

(#26335) Pista0001 válasza Lenry (#26333) üzenetére


Pista0001
addikt

Oh, értem.

(#26336) Alpi. válasza Lenry (#26333) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem szedik ketté a 3. (nak szánt) évadot ? Mintha lett volna szó ilyesmiről.
Nem mintha sokat számítana, de hátha némileg visszakoztak a Vér eredete "sikerein" és próbálnak visszahúzni a regények történetéhez. Bár amilyen irányba elindultak egy-egy szállal.... :U

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26337) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A sorozatnak igazából alig van már köze a regényhez. Úgy kellene nézni, mint önálló teljesen légből kapott produktumot ismert szereplőkkel...
Kb. mintha valaki a történések idején felnőtt volt és megnézi a két az IMDB-n egycsillagos magyar politikai filmet, ami mostanában készült... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26338) Lenry válasza Alpi. (#26336) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Fogalmam sincs.
Akkora csalódás számomra a sorozat, hogy nem követem a történéseket, annyit tudok, ami szembejön

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26339) dannyl válasza philoxenia (#26337) üzenetére


dannyl
addikt

Valahogy így. Nem is értem, hogy Sapkowski hogyan engedhette ezt. Olyan sajnos, mint a star wars. Semmibek semmi köze semmihez, csak ismerünk néhány karaktert egy olyan sztoriban, aminek nem kéne léteznie.

(#26340) Lenry válasza dannyl (#26339) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Sapkowski hogyan engedhette ezt.

Kapott érte egy nagy valag pénzt, úgy. Még gondolom a játékok sikere után nem gondolta, hogy egy ekkora név, mint a Netflix, ennyire gyatra adaptációt fog csinálni, de utólag - miután eladtad nekik a jogokat - mit tudsz kezdeni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26342) dannyl válasza Lenry (#26340) üzenetére


dannyl
addikt

Ahogy morgyi írja. Vagy legalább egy olyan kitétel, hogy nem térhetnek el nagyban a könyvek/játékok történetétől. DE LEGALÁBB A ROHADT SZEREPOSZTÁSBA KÉRHETETT VOLNA BELESZÓLÁST :DDD :DD :))

(#26343) Lenry válasza #32839680 (#26341) üzenetére


Lenry
Topikgazda

a látottak alapján GRRM se kötött túl erős szerződést, vagy ő is kifogyott a jó ötletekből a 6. évadra, mindenesetre mindannyian ismerjük a mémet:

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26344) Alpi. válasza dannyl (#26339) üzenetére


Alpi.
addikt

Sapkowski örült, hogy végre a franchise sikeréhez méltó pénzt kereshet szvsz.
Anno a játék jogdíjainál felajánlottak neki 1%-ot, de nem hitt a sikerben, így egy fix összegért adta el a CDPR-nek. Fejből nem vágom, hogy mennyiért, de elenéyszően kevés pénzért, ahhoz képest amit az 1% jelentett volna.
Pontosan nem tudom, de gyanítom a Netflix-el már valami részarányos megállapodást kötött. Innentől elég nyílvánvaló, hogy eléggé érdekelt abban, hogy minél hosszabban fusson a sorozat. Még ha hupikék törpikék is szerepelnek benne. :D
Mondjuk a sorozat sikere sem mellékes, de valszeg' ebbe nem sok beleszólása lehet.
Azt, hogy óriási rajongótáborral rendelkező történeteket miért kell mostanság (szinte kötelező módon) "megerőszakolni" megfilmesítés közben, azt továbbra sem érem fel ésszel. Ahelyett, hogy az egyszerű, gyakoraltilag biztos sikert választanák és simán csak megfilmesítenék azt ami már kész van, amiért aktuálisan, garantáltan 10-100 milliók rajonganak. :U
TLOU egyébként meglepő volt ezen a téren. Előzetesen 0% esélyt adtam volna arra, hogy ennyire lekövetik a játékot. Nem is értem, mit képzelt a rendező / forgatókönyv író ?! Nem az 1900-as években vagyunk !! :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26345) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Sapkowski elengedte már ezt, a mostani "projetkje" viszont nincs ennyire jó, vagy még csak keveset olvastam belőle, nem igazán kiforrott a világ.
A játék olyan szinten szenvedélyesen "regényhű", amire kevés példa van. Jobb lett volna egy lengyel streaming sorozat inkább, mert nagyon "halivúdi" lett az egész.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26346) Lenry válasza Alpi. (#26344) üzenetére


Lenry
Topikgazda

a The Last of Us esetében az volt a titok, hogy az egyik showrunner ugyanaz a Neil Druckmann volt, aki a játékot is kitalálta, a másik pedig az a Craig Mazin, aki egyrészt ilyen senki által nem nézett dolgokat csinált, mint a Csernobil sorozat, másrészt meg nagy rajongója volt a játéknak.

érdemes meghallgatni a kapcsolódó podcast-sorozatot, ahol ők ketten beszélik ki az egyes epizódokat, tényleg nagy tisztelettel nyúltak az anyaghoz. (és az a Troy Baker a műsorvezető, aki ugyebár Joel játékbeli szinkronhangja)

ezzel szemben ott a Witcher sorozat, amelynek showrunnerje többször nyilatkozta, hogy őt nem érdekli se a játék se a könyv :(

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26347) tibaimp válasza Lenry (#26346) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor, ha jól értem, a The Last of Us sorozatot érdemes megnézni, rászánni az időt?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26348) Lenry válasza tibaimp (#26347) üzenetére


Lenry
Topikgazda

abszolút.
karácsonyra vettem egy PS4-et magamnak, és a TLOU1-2 az első címek közt voltak, amiket végigjátszottam, így friss élménnyel ültem le a sorozat elé.
nagyon hűen követték az eseményeket, sokszor 1:1-ben ugyanaz történik, ami a játékban, ugyanaz a helyszín, párbeszéd, stb.
ami eltér (és ezt többször is elmondják a podcastben), az a két médium közti különbségből fakadóan tér el, tehát pl a játékban oké, hogy tízpercenként lemészárolsz egy hordányi fertőzöttet vagy ellenséges katonát, mert játékosként muszáj valamit csinálnod, de ez a TV-ben gyorsan unalmassá válna, ezért jóval kevesebb az akció.

szóval én melegen ajánlom, így kellene minden videójátékot adaptálni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26349) Gave válasza dannyl (#26342) üzenetére


Gave
addikt

Szvsz buborékban él picit aki szerint ez neki nem volt jó deal mindegy mit csinálnak belőle, rengetegen örülnének hasonló ajánlatnak. A szerep osztásba sem biztos, hogy lett volna alkalma bele szólni, Netflix mint minden nagyobb cég érdekelt abban, hogy kifelé milyen imaget mutat, és az valószínűbb, hogy az image építés priot élvezett mint az adaptáció "eredetisége".

(nem védeni akarom egyiket sem, csak hát most a pénz(=életminőség) az isten mindenhol)

(#26350) philoxenia válasza tibaimp (#26347) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a játék bejött igen. Nekem nem az igazi, mert a legtöbb sci-fi film/sorozat/játék nagyon gyenge az irodalmi művekhez képest. Anno a Csillagok háborúja se jött be (olyan '80-'81-ben láttam) mert addigra nagyon sok és nagyon jó irodalmat olvastam. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.