Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) konikan


konikan
aktív tag

Na jó fivér és nővér, benéztem. Valóban Joker mosolyt kaptak, ahogyan azt fentebb is említettétek. :D
Sztori szempontjából fura, hogy végzett Joellel és most megy a lelki megváltás körút, és a random idegenekek való segítés, hogy ezzel enyhítsen magán.

Plusz lehet, hogy bigott, szexista vagy akármilyen nézet, de olyan nehéz lett volna tisztességes kaukázusi karaktereket tenni pár normálisabb pozícióba? :U
Az is igaz, hogy a leakek után fenntartásaim voltak/vannak, csak számomra sok ez a diverzitás. Elnézést, sokadik órás session-ben vagyok, jelenleg Abby, day 3 eleje. :R

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#602) Imilenni válasza konikan (#600) üzenetére


Imilenni
addikt

A fiatalabbik rossz testbe született ;)

Press "F" to pay respects.

(#603) Wesder


Wesder
félisten

Még mindig azon agyalok hogy Ellie miért ment àt retardàlt fókàba, illetve Tommy csak azért élhette túl a fejlövést? hogy egy év utàn basztathassa Ellie-t hogy nem tartotta be az igéretét. Semmi bajom nem lett volna ha ott lezàrjàk Ellie szàlat, és utàna Abby-vel mondjuk megszökni kell a telepről.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#604) Gery9112 válasza Wesder (#603) üzenetére


Gery9112
őstag

erre gondoltam én is. Egy férfinek kellett természetesen szétverni a "tökéletes" családi idilt. Oké Ellie mutatta a jeleit, hogy valami nem okés nála de Tommy adta meg a végső lökést.

Ha egyszer fejbe lőnének szeretném amúgy én is úgy túlélni még mindig mint Tommy, a lábát jobban megviselte a nyíl mint a fejét a golyó.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#605) Wesder válasza Gery9112 (#604) üzenetére


Wesder
félisten

Az oké hogy PTSD-je lett Ellie-nek, de nem azért van ott a csalàd hogy àtsegítse? Jézusom...
Kicsit olyan érzésem van, mintha ezt a véget még ebben az egy hónapban csaptàk volna hozzà. Nyílvàn nem, de ez minden logikàt nélkülöz.

A retard fóka meg nem a PTSD miatt, hanem mert ugye tudta hogy ha elmegy, akkor mindent elveszít.
Elment, a cél elött meg visszafordult és nem maradt semmije.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#606) Gery9112 válasza Wesder (#605) üzenetére


Gery9112
őstag

De igen meg hát a másik csajnak is voltak veszteségei, Jesse, akitől a gyereke van. Látszik amikor Ellie elmegy és rákérdez Dinánál, hogy te amúgy nem hiányzik Jesse? Ott a készítők is érezhették, hogy nem kéne ebbe nagyon belemenni mert nem jönnek ki jól (mondjuk így se jöttek ki).

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#607) Wesder válasza Gery9112 (#606) üzenetére


Wesder
félisten

Ja, meg Dina is mondja hogy a gyerek meg Ellie miatt képes csak "túlleni" ezen az egészen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#608) Wesder


Wesder
félisten

Ahogy a trailereket a ND összerakta, az a félrevezetés iskolapéldàja. :C

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#609) Imilenni


Imilenni
addikt


Legalább valakinek tetszett. :C

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#610) Imilenni


Imilenni
addikt

Még egy ekkora szart srácok, mégis imádom.
Undorító, ahogy Abs oldalára áll ez a r@tek író, undorító amit művelt Ellievel.
Ezt a véget mégis ki talta ki??
Komolyan, hátrahagysz MINDENT, SENKIDSEM MARAD, de azt mondod a végén hogy FCKIT??? :W
Biztosra veszem hogy nem ezt a véget szánták a játéknak, amikor bevillan Neki Joel, éppen hogy akkor kellett volna annak történnie hogy hagyja megfulladni.
Nézegetem Redditen is, igazából ott mindent kifejtettek ami miatt a játék története egy nagy rakás macskatáp..

OH és a legdurvább baromság mielött elfelejtem
ELLIE AKI FERTŐZÖTT MEGHARAPTA ABBYT, AKINEK AZ ÉG EGY ADTA VILÁGON SEMMIBAJA SEM LETT :W

EKKORA BULLSHIT MINT EZ, NEM TÖRTÉNT SONY EX CÍMBEN.

El ne felejtsük, hogy az összes karakter buta mint a fene :K

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#611) Wesder válasza Imilenni (#610) üzenetére


Wesder
félisten

Na vàrj, Ellie hogy fertőzhet ha immunis? Vagy hordozni tudja?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#612) Imilenni válasza Wesder (#611) üzenetére


Imilenni
addikt

Fertőzött a csaj, már benőtte az agyát a gomba.
Ugye annyi hogy hordozza csak.
De bárhogy nézzük, már volt olyan akit megharaptak, és rá pár órára átalakult.
De ez megint a tipik Trónok Harca dolog, hát..elfelejtették.
Lehet látni a CT eredményeket, amikor Ellie visszamegy a kórházba + van egy párbeszéd amikor arról beszélnek hogy Ellie meghal, mert benőtte az agyát a gomba, de anélkül meg nincs szérum.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#613) Wesder válasza Imilenni (#612) üzenetére


Wesder
félisten

Lehet nem kellett volna ilyen gyorsan ledaràlni az egészet. Most hogy mondod eszembe is jutott.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#614) keIdor válasza Imilenni (#610) üzenetére


keIdor
titán

Én is rákerestem a végére, elég rossz ja. :(
Vannak ezek a megmagyarázhatatlan befejezések, mint a ME3 vagy ez. :D
Mintha szándékosan elbasznák, nem értem az ilyet.
Én jobbat írnék, azt nem is vagyok író.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#615) #21123072


#21123072
törölt tag

Ellie azért retardált, mert az első rész végén tökéletesen tisztában volt vele, hogy Joel hazudik, most meg itt drámázik órákig (játékidőben) miatta.

(#616) Wesder válasza #21123072 (#615) üzenetére


Wesder
félisten

Az első részt még Now-ban elkezdtem a Spiderman utàn, de egy óra utàn abbahagytam. Valahogy nem adta. Így nem tudom hogy az első részben pontosan mik történtek, csak annyit, amennyire utaltak a kettőben.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#617) #21123072 válasza Wesder (#616) üzenetére


#21123072
törölt tag

Nem is neked írtam konkrétan, csak kikívánkozott.

Aztán ott van Tommy. Neki rémálmai voltak attól, amiket Joel-lal együtt műveltek túlélés címszó alatt, azt kívánta, bárcsak meghalt volna, ott is hagyta Joel-t, csatlakozott a Firefly-okhoz, de őket is otthagyta. Erre most nekiáll Rambózni, meg szanaszét kínozni az embereket. Na ja.

(#618) Imilenni


Imilenni
addikt

Fejhallgatóval nyomtam a játékot, tényleg odafigyelve mindenre, minden sz@rt is elolvastam, hogy ha véleményt adhatok róla, de támadhassanak azzal hogy "nem is jácotad végig lol"

Press "F" to pay respects.

(#619) RangerFox


RangerFox
veterán

Imilenni (válasz a Ps4-es topikos hsz-edre)

1. Lédiboj 13 éves, persze hogy csinál ostoba dolgokat felindulásból (pl. amikor egyedül megy vissza az anyjához, vagy amikor leborotválta a haját). Plusz nem lehetett harcos, hanem hozzá akarták adni valami időshöz, így megértem, hogy miért akart elmenekülni onnan. Meg ez nem volt az arcomba nyomva, nem úgy, mint a filmekben/sorozatokban.

2. Nem értem, hogy a kutyasimogatással meg öléssel mi a baj. Ez egy kegyetlen világ, vagy megölöd, vagy elharapja a torkod. Itt nincsenek jó és rossz emberek, csak túlélők.

3. Elsőre nem volt dolga Ellievel, épp szétbaszta Joel koponyáját egy golfütővel, nem akart több vért. Beteljesült a bosszúja. Másodjára meg megölte Ellie barátait, mint Ellie az övéit, csak a terhesség hallatán leállt. Ez emberség. Tényleg baj, ha ennyire árnyalt egy karakter?

4. Szerintem a végén értelmet nyer Ellie álláspontja, így értelmet nyert volna az élete, az emberiség megmentője lett volna. És erre felnőttként gondol vissza, nyilván nem akart volna 14 évesen meghalni.

5. Az élet kegyetlen. Talán így lelte meg a belső békéjét. A bosszú felemészt mindent.

6. Úgy érzem Abby összetettebb karakter, mint amennyit fel tudsz dolgozni :D Pont azért ment vissza a gyerekekért, amit Mel mondott neki. Én azt furcsálltam, amikor terhesen elmegy őrjáratozni. De az egész játékban számtalanszor van olyan jelenet, hogy egy női karakternek nem kell segíteni egy nehéz tárgy elmozdításában, és szerintem ennyiben ki is merül a "feminizmus" a játékban.

7. Igazából Abbyn kívül senki nem törődött volna azzal, hogy Joel a neve. És az első részben is elmondja a nevét, miután találkozott Henryékkel. Abban a helyzetben meg nem volt más választásuk, mint hogy Abbyvel abba a házba menjenek.

Slusszpoén: Nem tudok róla, hogy fertőznie kellene a harapásának, ha egyszer immunis. Az első részben is megharapja Davidet, mégse volt baja.

(#620) Wesder válasza RangerFox (#619) üzenetére


Wesder
félisten

Dinànak is elvàgta volna a torkàt simàn, ami fair is lett volna, csak Lev kérte hogy ne tegye.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#621) #21123072 válasza RangerFox (#619) üzenetére


#21123072
törölt tag

Ellie fertőzött, a scanner ezért jelez be nála. Davidnek is mondta, hogy neki biza annyi, csak Davidnek nem maradt annyi ideje, hogy jelentkezzenek nála a tünetek.

[ Szerkesztve ]

(#622) RangerFox válasza Wesder (#620) üzenetére


RangerFox
veterán

Erre mondtam az emberséget, amikor Lev rászól.

BiggusDickus: Az mondjuk igaz, hogy szólt nála a mérő, habár a Davides jelenetnél inkább figyelemelterelésnek tartottam azt a jelenetet. Sok a kérdőjel.

(#623) Imilenni válasza RangerFox (#619) üzenetére


Imilenni
addikt

Az a bajom a kutyás résszel, hogy amíg az egyil karakterre rá van erőltetve a kutyagyilok, addig a másikra meg a simogatása.
Azt írták középen áll a játék, pedig nem igazán :D

Sok dolgot megtudunk Abs-ről, de leginkább jó dolgokat (oké összefekszik egy olyannal akinek mástól gyereke lesz) de ezt leszámítva?
Ne felejtsük el hogy megmentik az életét, aztán ugyanúgy megkínozza Joelt- juhu.

Ellie nem tudta hogy belehal a műtétbe, szóval simán gyerekgyilkolt volna az orvos, Abs ezt érdekes módon nagyon lekaksizza. Ez igy okés?

Ez eléggé belemagyarázásnak tűnik. Miért láttuk Joel-t akkor? Mielött úgyhagyta? Ez kinek jó? Ha nem róla lett vonla flashback, hanem pl Dináról, az totál érthető lett volna..Esetleg amikor elengedi a terhes barátnőjét...

Figyelj, egy elég nagy tábornak rengeteg katonáját ölte meg, sőt az ellenszer ellen is fellépett, egy ilyen után minimum hogy nevet váltok, de hogy teljesen idegenek közé bemegy, és csá dzsoel vagyok.
Most nem csinálja az ember, akkor egy ilyen világban miért?
Ja és Ellie fertőzött, rengetegszer ki van/volt hangsúlyozva.
Esetleg ez olyan, hogy csak akkor számít ha tud róla a megharapott ember?
Egyáltalán miért fertőzött/immunis akkor, ha nem is számít valójában?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#624) #21123072


#21123072
törölt tag

Én az Abby karaktert utálom. Apja egy seggfej, zebramentő nemes doki, csak éppen meg akar ölni egy gyereket. Abby is tudta, mire készül, még egyet is értett vele, ezért még jobban rühellem. :-) Nem tudom, orvos apuci mit szólt volna, ha az ő lányát próbálták meg volna a másik világra segíteni.
Amúgy queen fireflyból is egy nyávogót csináltak, az első részben még végig az ő döntése volt, bár fájt neki rohadtul, de akkor is az ő döntése volt, hogy Ellie meghaljon. Most meg itt kétségei vannak?
Rengeteg szálat választhattak volna Joel előéletéből, ami miatt valaki utánamegy, de pont ezt sikerült, amiben igaza volt? Én mindig mindhárom orvost lelövöm, akárhányszor játszom végig. :)

Jah, és egy fél játékot az általam gyűlölt karakterrel kell végigtolnom? Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#625) RangerFox válasza Imilenni (#623) üzenetére


RangerFox
veterán

Pont a kutyagyilkosság az, ami miatt valaki jó vagy rossz abban a világban? Joel indíttatását megértem az első részben, de fenntartom, hogy végtelenül önző volt. Egy gyermek élete az egész emberiségéért? Sounds fair. Szerintem azért láttuk Joelt, mert róla jutott az eszébe a megbocsátás. Ahogy ő is meg akart bocsátani neki, amiért megakadályozta a műtétet. Ez a fertőzött dolog meg továbbra is kérdőjeles. Ha harapással tényleg fertőzne, akkor a nyálával is. Csókolózás után akkor nem kellett volna Dinánank is megfertőződnie?

Én egyedül azt nem értettem, hogy Jesse miért megy utánuk a színházba azon kívül, hogy a barátjuk? Ez a része kicsit erőltetett volt, hisz akkor még nem is tudta, hogy Dina terhes. De be lehet magyarázni azzal, hogy barátok már 5 éve.

[ Szerkesztve ]

(#626) #21123072 válasza RangerFox (#625) üzenetére


#21123072
törölt tag

Nyállal nem vérbe kerül, de volt is nagy "vihar" a trailer után ebből csókos részből.

Joel döntéséről pedig, szépen hangzik hogy egy gyerek élete az emberiségért - bár én akkor sem - de nem igaz. Pont ebben is van számomra az első rész zsenialitása, nem a fertőzöttek a legrosszabbak abban a világban. Csak egy indok arra, hogy az emberek emberek lehessenek. Katonák, fireflies, hunterek, rablók, stb. Vagy akár csak a sima "túlélők", mint Joel és Tess, sokkal rosszabbak.

[ Szerkesztve ]

(#627) Imilenni válasza RangerFox (#625) üzenetére


Imilenni
addikt

Ha nem is nyálla, vérrel fixen terjed, márpedig leszopogatta azt a két ujjat Abs.

A Te gyermeked élete kevesebbet érne mint az enyém és a többieké?
Engem fixen nem érdekelne az, hogy mi van a többiekkel, sajnálom de ez az igazság.

Ebben lehet valami, a megbocsájtásos részben, hogy próbál, nehéz is, de tudja hogy végülis a helyes dolgot tette.

Jesse, esetleg félt hogy Jaksonba nem mehet vissza ha elszökik? Nemtudom, erre tudok gondolni.


Tökre bejön Ellie tetkója, ha nem lennék ellene lehet felrepülne egy replika :B

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#628) konikan válasza RangerFox (#625) üzenetére


konikan
aktív tag

Ez inkább valami utolsó pillanati történet változtatásnak az eredménye szerintem, vagy szimplán ekkora f@szok a kiadó részéről.

Amikor láttam ezt, akkor kérdem ezt valahonnak láttam.....a trailerből. Akkor most vagy a trailerben kamuztak, és direkt rakták bele akkor Joelt, hogy meglegyen a hype, vagy alapból Joel lett volna azon a szálon, csak a sokadik fejben elferdült indíttatásra elkezdték nyomni inkább a Jesse szálat.

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#629) #21123072 válasza konikan (#628) üzenetére


#21123072
törölt tag

Tuképenn ez a legnagyobb szemétség a részükről, hogy hazudtak a trailerekben.

(#630) Imilenni válasza konikan (#628) üzenetére


Imilenni
addikt

Esetleg régebben tényleg Ő szerepelt ott :)

Ugye volt egy olyan, hogy hát arról szól hogy elrabolják/megölik a barinőjét, gondolom ahhoz volt igazítva a játék.

Aztán jött Drugman barátnője, aki megváltoztatta a szemléltét, és lám lett ez ;]

Press "F" to pay respects.

(#631) #21123072 válasza Imilenni (#630) üzenetére


#21123072
törölt tag

Mi ez a Druckmann barátnője szöveg?

(#632) Wesder válasza #21123072 (#629) üzenetére


Wesder
félisten

Ma megnéztem 3 trailert, és az jön àt belőlük hogy Dina miatt lesz bosszúhadjàrata Ellienek Joellel az oldalàn. Ekkora ferdítésre én nem szàmítottam.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#633) #21123072 válasza Wesder (#632) üzenetére


#21123072
törölt tag

Az meg a másik, hogy úgy mutatták be, hogy Joel nem hagyja, hogy egyedül menjen a bosszúhadjáratra.

(#634) Imilenni válasza #21123072 (#631) üzenetére


Imilenni
addikt

Laura Bailey
A topic elején volt említve párszor.
"Végül, de nem utolsó sorban muszáj még megemlíteni Laura Bailey-t, aki egy kiemelten fontos új szereplőt játszik a The Last of Us Part II-ban és aki – köszönhetően persze a nagyszerű forgatókönyvnek is – pillanatok alatt képes elérni, hogy egyszerre imádjuk és gyűlöljük"

2018.jun 22 The Last of Us Part 2’s creators said Ellie is the only playable character
Mint írtam, szerintem akkor még teljesen más lehetett a sztori, aztán összevágták gyorsan másra a végét.
Ugyebár mondták hogy ősszel jelent volna csak meg a játék, de kicsit gyorsítottak rajta a leakek miatt.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#635) RangerFox válasza Imilenni (#627) üzenetére


RangerFox
veterán

Félreértettetek. Én nem azt mondtam, hogy nem értek egyet Joellel, hanem azt, hogy önző dolog volt. Én is ugyanezt tettem volna, de ez nem változtat a tényen, hogy önző dolog. És ettől volt igazán emberi az a jelenet.

[ Szerkesztve ]

(#636) Imilenni válasza RangerFox (#635) üzenetére


Imilenni
addikt

Igen :K

Más :
Bár eljutnánk arra a pontra PH-n, hogy elfogadjuk valakinek tényleg nem tetszik ami nekünk igen.. :U

Press "F" to pay respects.

(#637) Skynet258


Skynet258
veterán

Tudtátok, hogy a borítót ki lehet fordítani? És akkor más a kép meg hátul sincs felirat. :D

https://geekpulse.hu

(#638) Wesder válasza Skynet258 (#637) üzenetére


Wesder
félisten

Dobsz egy képet róla?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#639) #21123072 válasza Imilenni (#634) üzenetére


#21123072
törölt tag

Azt tudom, ki ő, Nadine Ross az Unchartedből, de miért Druckmann barátnője? Már elvált, vagy mi?

(#640) #21123072 válasza RangerFox (#635) üzenetére


#21123072
törölt tag

Én értettem, de ha meg is lett volna az ellenszer, akkor sem lett volna világbéke és ingyen sör. Erre írtam, hogy nem a fertőzöttek a legrosszabbak a világban.

(#641) Imilenni válasza #21123072 (#639) üzenetére


Imilenni
addikt

Neki köszönhető Abby karaktere, volt egy cikk is fentebb, hogy neki köszönhető hogy létrejött az egész II rész forgatókönyve :)

Press "F" to pay respects.

(#642) konikan válasza Wesder (#638) üzenetére


konikan
aktív tag

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#643) Wesder válasza konikan (#642) üzenetére


Wesder
félisten

Kiràly. :K

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#644) #21123072 válasza konikan (#642) üzenetére


#21123072
törölt tag

Erről eszembe jut, hogy az egyik trailerben is így volt, hogy Ellie egyedül megy, de a játékban ott ül mögötte mindig a barátnője. Direkt vették ki akkor, hogy tereljenek, vagy ennyit változott azóta?

(#645) konikan válasza #21123072 (#644) üzenetére


konikan
aktív tag

Miután az első csók jelenet után nagy volt a haram, ezek után nem akarták jóelőre elkaszáni a játékot ezért biztosra mentek a trailerekkel.

Hamarosan a végére érek a játéknak, és csak azt mondthatom, hogy a technológiai háttér kiváló, ideje lenne a Sonynak letennie a lábát és végre kimondania, hogy a vásárlóközönségnek kell játékot gyártani.

Magyarán adjuk ezt a technológiát és tapasztalatot olyan kezébe aki nem agendat hanem játékot akar gyártani.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#646) #21123072 válasza konikan (#645) üzenetére


#21123072
törölt tag

Sajna egyet kell értsek. Lehet a témát normálisan kezelni, lásd első rész (nem Ellie-re gondolok, az ő szexualitása nincs említve az első részben, hanem Billre), meg két kézzel lehet az ember arcába tolni, mint itt.

(#647) keIdor


keIdor
titán

Én ilyen hosszú chaptert még egy játékban sem láttam, ez 12 óra volt és segítség nélkül. :)
Nagyon igyekeztem átnézni mindent, akár többször is.
Egyedül arra kerestem videót, hogy ellenőrizzem hány széf lesz, mert azt hittem egyet elhagytam annyira későn került elő a harmadik, de szerencsére nem hagytam el, csak hosszú a chapter. Mert mondom ha elhagytam, akkor hátha vissza enged oda, ahol egyhagytam, de nem kellett szerencsére...

Eddig nagyon bejön a játék, ez a visszaemlékezés is nagyon jó volt.
De most szünet.


[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#648) Gery9112 válasza #21123072 (#646) üzenetére


Gery9112
őstag

Bill zseniális karakter, imádtam a beszólásait és tudtad, hogy meleg de nem tolták az arcodba meg őszintén......nem is érdekelt.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#649) #21123072 válasza Gery9112 (#648) üzenetére


#21123072
törölt tag

Bill nekem is nagy kedvenc, hiányoltam is itt nagyon.

(#650) Wesder válasza keIdor (#647) üzenetére


Wesder
félisten

Melyik visszaemlékezés volt? A múzeumos az űrkapszulàval?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.