Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) koxx válasza marilllyo (#1370) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tegnap este fejeztem be a játékot. Nagyjából ugyanígy gondolom ahogy te is írod.
Itt leírtam hogy láttam [link] Az, hogy egyeseknek mitől lett ez a game 10/10 meg év játéka az egy igen jó kérdés.

(#1402) keIdor válasza koxx (#1401) üzenetére


keIdor
titán

Nem vagyunk egyformák, az animációk, a grafika, a felfedezés miatt nálam pl. nagyon közel van a 10/10-hez. Joel halálánál a hogyan-t leszámítva semmibe nem tudnék belekötni, ha az nem ilyen lenne, tőlem is menne a 10/10.
Az, hogy nekem tetszett a felfedezés abból is látszott, hogy Seattle day 1 Ellievel nekem 9 óra volt.

Ezek szerint te neked ez nem tetszett, van ilyen... csak azt nem értem, hogy akkor mire számítottál, milyen lesz? Mit kell benne csinálni?

Én egyből utána játszottam ki újra az első részt és az sokkal kezdetlegesebb játék ez után főleg érezni.
Tök rövid és tök picik a pályák, tök buta benne az AI. Csak ez 2013-ban nyilván nem tünt fel benne.

Ez a játék olyan, mintha 2023-2024-ből jött volna, full nextgen. (nekem)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1403) koxx válasza keIdor (#1402) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Időben össze vissza ugráló eléggé bugyuta sztori. A grafika sztem nem akkora durranás. Az AI nem buta, sőt röntgen szemű sokszor. A folyamatos lootolás, indokolatlanul sok ellenfél kevés lőszerrel, idegesítő random a semmiből előkeveredő zombik. A harcrendszere konkrétan egy rakás szar. Persze nem várom el, hogy gow szintű csaták menjenek benne. Unalmas és hosszú átvezető párbeszédek. Remélem a nextgen azért ennél jobb lesz.
Egyszerűen azt nem tudom, hogy a játék melyik részétől kéne, hogy leessen az állam.
A vége meg idegesítően béna.
Még egy dolog, nem adják meg a játékosnak a választás lehetőségét (pl Detroit became human). Vagy azt csinálod ami ki van adva feladatnak vagy megmurdélsz. Én az Abby szálat kifejezetten utáltam. Irritált az egész karaktere.

[ Szerkesztve ]

(#1404) keIdor válasza koxx (#1403) üzenetére


keIdor
titán

Pont, hogy jó harcrendszer, a valóságban sem könnyű a célzás.
Ellenfelek száma is pont jó volt, mindig volt lőszerem minimum két fegyverbe.
De volt, hogy fullon voltam, amikor ment a stealth.

Vetted volna le easy-re akkor... az biztos, hogy több lőszert ad úgy.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1405) S e t h válasza koxx (#1401) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az, hogy egyeseknek mitől lett ez a game 10/10 meg év játéka az egy igen jó kérdés.

Ugyanez nálam a gow, főleg egy rdr2 mellett.
Amikor annyian dícsérik, az nekem olyan mintha egy fesztiválon egyedül én nem lennék belőve.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1406) bLaCkDoGoNe válasza keIdor (#1402) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én is újra elővettem az első részt a második után, valóban sokkal üresebb meg valahogy "ormótlanabb" játék. (Persze ez 6 év mínusszal nem csoda :) – különösen sokkoló a különbség a Capitol Building utáni metrós jelenetben, összehasonlítva a 2. résszel). A dramaturgia viszont fényévekkel jobb.

És pont így voltam a Witcher 3-mal is. Azt már 5. éve játszom, van benne 230+ órám, és még nem értem a végére :) Eddig etalon volt számomra, de most valahogy olyan furcsa visszaülni elé, főleg az irányítása érződik kínszenvedésnek (érdekes, eddig nem, vagy ennyire nem tűnt fel). Hiányoznak azok az apró kis részletek, finomságok, amivel a TLoU part II tele van pakolva.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1407) koxx válasza S e t h (#1405) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De a gow esetén látni a fejlődést az előző részhez képest, míg a tlou esetén, hááát... Rdr2-vel nem játszottam.

(#1408) ImACeltic válasza koxx (#1403) üzenetére


ImACeltic
őstag

Én meg azt nem értem, hogy egyeseknek mért nem tetszik. Bugyuta sztori? Grafika nem nagy durranás? Harcrendszer rakás szar? Hát jó. Ízlések és pofonok.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1409) keIdor válasza ImACeltic (#1408) üzenetére


keIdor
titán

Konkrétan ennél szebb játékot én nem is tudnék mondani.
Ez már lassan tényleg olyan, mintha filmet néznél... annyira hihető az arcmozgás pl.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1410) ImACeltic válasza keIdor (#1409) üzenetére


ImACeltic
őstag

Mert nincs is. Talán azért látják páran nem olyan szépnek mert nem az a csili-vili, színes látványvilága van, mint pl Uncharted 4-nek, Horizon Zero Dawn-nak, vagy Ghost of Tsushima-nak. Olvastam, hogy zavarja az embereket a film grain(szemcsésség). Engem az sem zavart.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1411) FunPro válasza keIdor (#1409) üzenetére


FunPro
senior tag

Kérdés, kinek mi a szép.

Számomra a fotorealisztikus grafika soha nem lesz szép. Valahogy én már rég eljutottam arra a szintre, hogy nekem a grafika kielégítő. Ha ennél soha nem lenne jobb, akkor is ellennék vele.

De ha már "szép" grafikánál tartunk, akkor számomra a szép játékok:

- Ni No Kuni
- Rachet and Clank
- Cuphead
- Ori And The Blind forest
- God Of War (talán kakukktojás)
- Hollow Knight
- Okami

Szóval pont az olyan játékok, amik nem is törekednek a valósággal megegyező grafikára. A valóságból így is látok eleget...

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1412) Wesder válasza FunPro (#1411) üzenetére


Wesder
félisten

Az Ori & TWOTW sokkal szebb, mint a Blind Forest.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1413) koxx válasza ImACeltic (#1408) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Én meg azt nem értem, hogy egyeseknek mért nem tetszik." mert nem látom a fejlődést a játékban és nincs egy szerethető karakter sem, na jó Joel az volt. Arra az 5 percre amíg szerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#1414) FunPro válasza Wesder (#1412) üzenetére


FunPro
senior tag

Azzal még nem volt alkalmam játszani. :B

De mindenképp pótlom. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1415) ImACeltic válasza koxx (#1413) üzenetére


ImACeltic
őstag

Szerintem ebben a világban és sztoriban nem is azon van a hangsúly, hogy szerethető legyen pár karakter. Itt van egy kegyetlen világ amiben mindenkinek túl kell élnie. Ellie-t én sem nevezném szimpinek a jatékban, de nem is utáltam egy percig sem. Egyszerűen értem mit és mért csinált. Oké, amikor átvettük Abby-t, akkor nem imádtam, de sejtettem, hogy ez nem véletlen, így nem húztam fel magam rajta és nem utáltam meg. Aztán a sztori végére szimpi lett. Talán Manny a legszimpibb karakter a játékban amúgy.

A játék meg egyértelműen fejlődött minden aspektusból az elsőhöz képest.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1416) bLaCkDoGoNe válasza ImACeltic (#1415) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az, baromira szimpatikus volt a "Burn in hell, pendejo" és ahogy utána leköpte Joel hulláját.
A leggusztustalanabb figura az egész brancsban (pedig erős a mezőny). Rohadtul bánt, hogy nem filézhettem ki a játékban.

Nem elég, hogy a komplett második része a játéknak az, ami, de ez az aljadék is ott kóricált folyamatosan. Rühelltem minden pillanatát, minden macsónak szánt szánalmas beszólását, az egész erőltetett buddy-movie feelinget.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1417) ImACeltic válasza bLaCkDoGoNe (#1416) üzenetére


ImACeltic
őstag

Gondolom Te is a Joel fanok egyike vagy, aki egyszerűen nem tudja magát túltenni a halálán. Nekem is szimpi volt Joel, de azt már az első rész végén is látni kellett, hogy nem mindenki(játék világa beli) szempontjából volt ez a helyzet. Egy ilyen mészárlásnak következményei vannak.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1418) koxx válasza ImACeltic (#1415) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De ha nem szerethető a karakter akkor nem érdekel a sorsa -> a játék sem fog túlzottan érdekelni. Amúgy nem értem Ellie 'hisztijét', Joel megölte Abby faterját, Abby megölte Joelt. A kör bezárult, ennyi. Abby bosszúja tök jogos volt, Ellie meg kinyírta a megmaradt emberiség felét. Dina meg felszívódott mintha sose lett volna.

(#1419) ImACeltic válasza koxx (#1418) üzenetére


ImACeltic
őstag

De Ellie-nek Joel egy apafigura volt. Abby is ezért ment Joel után, mivel az apját nyírta ki. Dina meg joggal ment el, hiszen nem akart csak ölbe tett kézzel ülni a farmon - ahol kb minden Ellie-re emlékezteti - és várni a hírt, hogy Ellie meghalt. Sanszos, hogy Jacksonba ment vissza, ahol meg rengeteg ismerőse él és tovább tud lépni.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1420) bLaCkDoGoNe válasza ImACeltic (#1417) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igazából ha valami, akkor TLoU "fan" vagyok, kompletten, Joel-lel és Ellie-vel, a kettőjük kapcsolatával együtt.

A halálán túlteszem magam, azzal nincs "gondom". Azzal van gondom, hogy jött ez a niemand Gross (találó név), és narrative leadként nagykanállal akarja letuszkolni a torkomon, hogy ellenszenves szereplőket kedveljek meg. Ez frusztrációt okoz és rossz szájízt hagy, ami komoly baj, mert ezt leszámítva egy (számomra) technikailag tökéletes játékot raktak le az asztalra.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1421) koxx válasza bLaCkDoGoNe (#1420) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"nagykanállal akarja letuszkolni a torkomon, hogy ellenszenves szereplőket kedveljek meg." ez az egyik komoly bajom nekem is.

(#1422) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Én nem éreztem tuszkolásnak.

De amúgy is, én nem úgy reagáltam le Joel halálát, hogy "Hú a kurva anyjukat, kik ezek akik kinyírták Joel-t??", hanem inkább "Na igen, itt az első játék végén lévő tetteink következménye." Tehát nem kapott tőlem utálatot az Abby féle banda, hanem kíváncsi lettem, hogy kik Ők. Persze azt sejtettem, hogy Firefly-ok, amitől nem is voltak messze.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1423) Imilenni válasza ImACeltic (#1422) üzenetére


Imilenni
addikt

Régebben is említettem, egyszerűen Ellie rossznak van beállítva, Abby pedig jónak.
Angry Joe említette is, hogy Abby egyetlen gonosz jelenete Joel megölése (aki megmentette az életét de ez nem számít).
Ellie meg?
Hagyjuk is :U
Tényleg, egyszerűen nézd meg Angry Joe véleményét róla, minden benne van ami rossz a játék.
Ő 1 pontal adott csak többet mint Én, szóval nagyjából egy a véleményünk.

Egyszerűen szeretned kell Abbyt, így van megírva a sztori, hiszen Ő csak megbosszulta faterjét, Joel meg hát gonoszan megölte az ellenszert elkészítő embert.
Ellie meg? Állatokat öl, terhes nőt szúrkál nyakon.
Vicc :C

Leginkább az érdekel, miért köpte le a csávó csóró Joelt, miután megmentette Abbyt.
Ja, írói bravúr bocsánat :R

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#1424) Wesder válasza Imilenni (#1423) üzenetére


Wesder
félisten

Egyébként ennek az egésznek az első rész irànti kötődés a ràkfenéje. Én aki egyàltalàn nem kötődött a karakterekhez azt mondom jó a story, (miutàn vàlaszt kaptam minden kérdésre) persze ezt a nagyon éles ellentétet én is látom Ellie és Hasizom között.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1425) sp8787 válasza koxx (#1421) üzenetére


sp8787
addikt

Nem jatszottam a jatekkal ugyhogy edekelne ezt ,hogy oldottak meg?

Mint pl. a filmekben/regenyekben? Kiirjak NAGYBETUVEL ,hogy "EZT A KARAKTERT NEKED MEG KELL KEDVELNED!" ?
Ott is igy van es mindenki utalja, Soha de soha nem lett ertekelheto "muveszet" az amiben unszimpatikus karakterek vannak.

(#1426) S e t h


S e t h
nagyúr

Aki szerint ez a játék nem oké, ott azért feltenném a kérdést, hogy mégis mi a viszonyítási alap?
Mert akkor én is játszanék azokkal a még jobb játékokkal.
Ez a játék nem tökéletes, de szeretnék több ilyen gyenge produktummal játszani, akármelyik stúdiótól.
Azt meg kell hagyni, hogy a naughty nagyon jól érezte, mivel sok nincs ebben a történetben, szinte csak egy sokadik the walking dead évad, mutassuk be az érem másik oldalát.
Bár nem tudom sokan mit vártak a sztoritól az első rész után, de a naughty húzása bejött.
A rajongói bázis két részre szakadva megvette, játszotta, örült neki és/vagy gyűlölte.
És igen.
Ha lesz harmadik rész, akkor ugyanez lesz.
Boldog-boldogtalan fogja megvásárolni és prezentálni másoknak miért is olyan jó, vagy éppen xar a játék.
Én várom.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1427) koxx válasza S e t h (#1426) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"mégis mi a viszonyítási alap?" a 2013-as első rész. Vagy pl a rdr2, uc4, gow. Nem gyenge produktum, csak a sok nyáladzó ömlengő 10/10-es értékelő tesztet nem tudom hova tenni. Borzasztó sok idegesítő dolog van a játékban, ezt max az elvakult vérfanok nem hajlandók belátni.

(#1428) ImACeltic válasza Imilenni (#1423) üzenetére


ImACeltic
őstag

Ebben a játékban nincs jó és rossz oldal, hanem egyik és másik. Ez a sztori egyik lényege. Nem csodálom ha nem tetszik az olyan embereknek, akiknek ez nem jön le. Ellie sem gonosz, csak kibaszott pipa amiért Joel-t, az apafiguráját kinyírták. Surprise? Hell no! Amúgy Ellie karakterébe is bele kéne ilyenkor látni, hogy Ő lobbanékony és egy ilyen kegyetlen világ szülötte, ahol a túlélés a cél. Még véletlenül se gondoljuk, hogy egy mai insta picsa ugyanígy tenne. Ezt most azért írtam mert az egyenlet megértéséhez nyilván ismerni kell a benne lévő elemeket.

Ellie meg nyilván nem tudta, hogy Mel terhes. Kicsit tényleg mozduljunk már ki a TPS nézetből és másszunk bele a karakterek fejébe. Egy kutyát meg pl én is agyonrugdosnék, ha nekem támadna. Annak ellenére, hogy én is szeretem az állatokat. De azért a saját életem fontosabb egy kutyáénál, nem?

AngryJoe-nak az 50 perces videóját nem fogom megnézni, ennyit már nem akarok áldozni erre, amit már hetek óta kibeszélünk itt. Szerintem nem tud új dolgokat felhozni, amit már ne hallottam volna. Egy 1 perces részletet néztem meg, hogy azon háborog, mért úgy ölték meg Joel-t, ahogy. Egy nem bárány lelkű ember azért lehet szívesen megkínozná azt a fasszopót, aki kinyírja az ember faterját nem? Plusz a Firefly-ok egyik vezér alakja volt, plusz az ellenszer szempontjából talán a legfontosabb ember, aki elérhető. Manny köpése is simán visszavezethető oda, hogy Jerry Anderson egy rendkívül fontos ember volt, aki nélkül kb elvesztették a reményt a Firefly-ok. Ráadásul Manny spanyol, akiknél a köpködés egy érzelem kifejezés is, ha jól tudom.

Én azt mondom, hogy azok, akiknek valami nem tetszik a játékban, főleg a sztoriban, azok fordítsanak legalább annyi energiát az általuk feltett kérdésekre való válasz megtalálására, mint amennyit fordítanak a kérdések feltevésére.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1429) Tuomas válasza ImACeltic (#1428) üzenetére


Tuomas
addikt

Hatalmas +1!

We were here

(#1430) Woodslave válasza koxx (#1427) üzenetére


Woodslave
nagyúr

En nem vagyok fan de pár hét távlatából visszagondolva se tudnék egyetlen idegesítő dolgot felidezni.

Gow sztorijat vegignyomtam eszembe se jutott tovább jatszani talán egy valkűrt vertem le. Uc4 faxa de ehhez képest ragogumi. Red deadet még nem kezdtem el.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1431) S e t h válasza koxx (#1427) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mert van akinek nem tetszhetett 10/10-re? Mert olyan óriási szakadék van a 8-9 és 10-es értékelések között? Ömlengés ha vkinek jobban tetszett, mint neked? Szerintem a rdr2 10, gow 7, lehet belekötni, csak éppen felesleges, mert nekem nyújtott ilyen élményt, másnak másmilyet.

Cég jól járt? Igen.
Én? Szintén. Haverokkal átbeszéltük? Ja.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1432) koxx válasza S e t h (#1431) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ömlengés igen mert csak pozitív dolgokat említett holott ez közel sem fedi a valóságot. Innentől egy vérfan által írt cikket nem tudok komolyan venni. A 10-es az a hibátlan game, a 8-9 pedig közel tökéletes pár apró vagy kevésbé apró hibával. Igen, van különbség.
De úgy látom ebben a topikban is csak elvakult fanok vannak 1-2 kivétellel. Kicsit olyan érzésem van mintha android témával mennék vitázni az iphone topikba.

"Cég jól járt? Igen." ez hogy jön ide? kit érdekel, biztos jól járt.

[ Szerkesztve ]

(#1433) ImACeltic válasza koxx (#1432) üzenetére


ImACeltic
őstag

Hibátlan játék/film/sorozat/stb meg nincs, tehát akkor a 10/10-es értékeléseket kukázza mindenki?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1434) Tuomas válasza koxx (#1432) üzenetére


Tuomas
addikt

10-et én sem adnék a játékra, mert vannak hibái, technikai is. Ami engem a legjobban idegesített, már az első részben az a társunk bugyutasága. Idegesítő, hogy ha lopakodni akarok, nekem jönnek, vagy épp rohangálnak fel-alá. Valahogy vicces is, ahogy szaladgálnak a klikkerek mellett, azok meg nem veszik észre őket, de ha mi egy kicsi zajt keltünk, egyből megrohannak. :DDD

We were here

(#1435) S e t h válasza koxx (#1432) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az hogy mi fedi a valóságot az nézőpont kérdése, az általad megélt valóság nem kizárólagos.

Ha vki 10 pontot adott rá az vélhetően okkal tette, legyen az emocionális vagy anyagi.
Ha megkérdezném a kislányomat, hogy hogy hány pontos a minecraft, vélhetően nem egyformán pontoznánk, de ettől még nem értetlenkednék, hogy de hát miért, ez nem lehet.

Van akinek tökéletes játék a last of us, na azért kapott rá 10 pontot, ha nehéz elképzelni akkor is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1436) Jim-X válasza ImACeltic (#1428) üzenetére


Jim-X
őstag

Manny mexikoi, nem spanyol... Ezt a spanyolok neveben kikerem magamnak (itt elek tudom mirol beszelek :K ) Csak spanyol ajku :DDD
A tobbivel egyetertek :D

A játék az nem játék!

(#1437) ImACeltic válasza Jim-X (#1436) üzenetére


ImACeltic
őstag

Akkor elnézést kérek a spanyoloktól. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1438) Jim-X válasza ImACeltic (#1437) üzenetére


Jim-X
őstag

Ja es akkor mar elmondom. Manny eloszeretettel hasznalja a "pendejo" szot. Ez itt a spanyoloknal egyaltalan nem olyan durva, mint ahogy o hasznalja.
A mexikoiaknal viszont egyenerteku a "motherfucker" szocskaval :DDD
Szoval akar ebbol is lehet tudni, hogy nem spanyol, mert nem szimplan lehulyezi Joelt (meg masokat) ;]

A játék az nem játék!

(#1439) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Nah, végre volt időm végig vinni. Hát ez (nagy) csalódás volt. Az Ellie szál a leszbi vonnal miatt kifejezetten irritált, az Abby vonal ezerszer jobb volt történetileg, sokkal emberibb volt azokkal a szereplőkkel, ami az ő vonalában van. Ráadásul sokkal szimpatikusabb is, mint Ellie. Részemről no komment. Fel van hájpolva, közel sem olyan jó szerintem, mint aminek eladták.

[ Szerkesztve ]

(#1440) FunPro válasza S e t h (#1435) üzenetére


FunPro
senior tag

Egy pontozás soha nem lehet érzelmi vagy anyagi alapú. De ezt szerintem már leírtam ebben a topikban is, meg a ps4 topikban is.

Vagyis lehet, csak akkor hiteltelen az egész pontozás = nem érdemes vele foglalkozni.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1441) Tuomas válasza FunPro (#1440) üzenetére


Tuomas
addikt

Szakmai körökben nem. Egymás között egy topikban, vagy otthon a kislányával egymás között az egyén pontozása (vagyis véleménye pontokban való kifejezése) miért ne lehetne szubjektív, érzelmi alapú is?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#1442) ImACeltic válasza ForRedGlory (#1439) üzenetére


ImACeltic
őstag

Na ilyen véleményből keveset látunk. :D Mért zavart ennyire a leszbi vonal?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1443) koxx válasza ForRedGlory (#1439) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

És ha nem leszbikus volt (amúgy meg kit érdekel mi) hanem pánszexuális vagy biszex? A sztorit nem vitte se előrébb se hátrébb.

(#1444) FunPro válasza Tuomas (#1441) üzenetére


FunPro
senior tag

Valószínűleg nekem a fogalmak használatával lesz gondom.

Az érzelmi alap nálam azt jelenti például, hogy:
"Ezt a játékot én nagyon szeretem, minden hibájával együtt tökéletes. 10 pont!"

Ez így számomra nem racionális értékelés, nem érdemes vele foglalkozni.
Ha a gyerek is csak ennyit tud kinyögni, szerintem ott valami el lett rontva, mert nem tud rendesen érvelni. Persze, ez korfüggő dolog. ;)

Ha pedig értelmesen meg tudja indokolni, hogy szerinte miért ér annyit amennyit, akkor azt már nem tekintem érzelmi alapúnak, elvégre objektíven átgondolta a dolgokat.

Pontosan ez a szubjektív értékelés, amivel nekem semmi gondom nincs, ameddig az illető tud érvelni és az érveiben nincsenek ellentmondások. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1445) Tuomas válasza FunPro (#1444) üzenetére


Tuomas
addikt

Ja így már értem, félreértettelek, sorry. Én ennél komplexebb dolgot gondoltam "az értelmi alap" kifejezés mögé.

We were here

(#1446) drachoHUN válasza koxx (#1432) üzenetére


drachoHUN
senior tag

10/10-es osztályzat miért kéne, hogy csak tökéletes játékra (vagy akármire) legyen adható?
A 11/10-es osztályzat sokkal racionálisabb pontszám egy tökéletes valamire, mivel ilyen osztályzat sincs, ahogy tökéletes valami sem.

Forza JUVE!!!

(#1447) FunPro válasza drachoHUN (#1446) üzenetére


FunPro
senior tag

Szerintem a számoknak valami jelentéssel kell bírniuk. Ha nincs mögöttes tartalom, akkor csak dobálózunk a számokkal, de értelme nem sok lesz.

Annak a 10/10-nek kell jelentenie valamit, valahogy ki kell jönnie.

A 10-es pontnak csak egy esetben van értelme:
0 = rossz
5 = semleges
10 = jó

És nincsenek köztes számok. :K

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1448) doc válasza koxx (#1432) üzenetére


doc
nagyúr

nem, a 10-es egyaltalan nem a hibatlan game, mint ahogy az 5-os osztalyzat sem csak hibatlan dolgozatra jar. nehany kisebb, vagy esetleg egy vagy ket valamivel nagyobb hibaval meg siman kaphatsz otost

(#1449) koxx válasza doc (#1448) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A cikk szerzője nem említett semmi hiányosságot v negatívumot. Csak ömlengett 2 oldalon keresztül.
Persze, egy 10/10-es film vagy sorozat, játék nem hibamentes mert ilyen nem létezik. Amúgy ha jól szórakoztam volna a végigjátszás alatt akkor lehet én is adok egy 10/10-et a játékra, de az előzetesek alapján én sokkal többet vártam. Nagyobb volt a füstje mint a lángja.

[ Szerkesztve ]

(#1450) S e t h válasza koxx (#1449) üzenetére


S e t h
nagyúr

Eltérő ízlés, ergo ömlengett.
Ha találkozott volna az ízléseddel, akkor meg kiváló cikk?
Egyébként te most kire neheztelsz? Magadra mert bedőltél a hypenak, vagy azokra akik "megvezettek"?
Haragudj a játékra, vagy a naughtyra, bár értelme nem sok van, de egy cikk miért frusztrál?
Lehet rosszul tudom, de talán nem is csupán egy helyen kapott maximális pontszámot, akkor ezeken a helyeken is benéztek vmit?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.