Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) ImACeltic válasza kerobi (#1099) üzenetére


ImACeltic
őstag

Van downgrade, de soknak nem nevezném. Digital Foundry elemezte ezt is. Van olyan jelenet a korábbi trailerekből ami szebb, van ami kb ugyanaz és van ahol van némi downgrade.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1102) kerobi válasza Neoteric (#1100) üzenetére


kerobi
senior tag

Samsung 49es qled.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#1103) Neoteric válasza kerobi (#1102) üzenetére


Neoteric
addikt

Az még nem elég konkrét. Mindenesetre ez alapján próbáld ki a beállításokat, hátha javul. [link]

PSN: ne0teric_sAN

(#1105) ImACeltic válasza doc (#1104) üzenetére


ImACeltic
őstag

Na igen, ezekben a dolgokban is utolérhetetlen a Naughty Dog.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1106) Batyops válasza keIdor (#1098) üzenetére


Batyops
aktív tag

Ezzel én is igy voltam napokig a hatása alatt voltam. 35 óra alatt értem a végére mindenhova benéztem egy-egy kártyát elmaradt meg egy pár doksi de tervezem a platinát úgyhogy nekiugrok megint majd csak most kicsit pihentetem. Egy fantasztikus élmény volt számomra.

(#1107) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Olyan jó lenne leírni ide, amit gondolok az egészről. Igazából 2x meg is tettem, csak kitöröltam a francba.

Álljon itt annyi, hogy noha én nem játszottam a játékkal (mustárréce) a végigjátszást nézve is majdnem megrikatott a történet.

Modernkori Monte Cristo Grófja...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1108) james001


james001
veterán

Bedobom már ide is...
Kiplattant. :)

És amúgy csak tegnap jöttem rá,hogy ez a banjo-s csávó Jackson-ben nem más,mint Gustavo Santaolalla,az első és második rész zeneszerzője,mesteri a pali,egyem a zuzáját :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1109) Rage47 válasza keIdor (#1098) üzenetére


Rage47
veterán

:R

(#1110) Ger_man


Ger_man
senior tag

Sziasztok!

Végigböngészem majd a topicot kinek hogy teszett, hogy nem teszett a játék. Egy biztos elég megosztó lett. De ez nem is baj.

Egy dolog biztos, nekem a Part II ott van az eredeti játék mellett.
Abby mint karakter pedig ott van Ellie és Joel mellett egy szinten.

Utoljára a bosszúról ilyen mellbevágóan az Oldboy mesélt. Teljesen magam alatt voltam a végigjátszás, a fenéket, az egész játék alatt.

Üdv
Ger_man

(#1111) Imilenni


Imilenni
addikt

Nos, a végére értem.
210 gyüjtögetni való és majdnem 40 óra.
Nagyon jó a játék, srácok egyszerűen már alig tudok más játékokra nézni, azok annyira elvannak maradva ettől :D
A történet hát, nehezen veszi be a gyomrom de megértem igazából, egyetérteni akkor se fogok, de ez van.
Egyébként ahogy fentebb írták tényleg vicces, hogy ha Ellie nem megy Abby után, ott hal meg az oszlopon :D
DLC nem lesz, úgylátszik folytatás se.
Szóval azzal nyugtatom magamat hogy valszeg Abby a csónakban alakul át és hal meg.
Ellie pedig elmegy, Jacksonba sem tér vissza, mert tudja hogy kb elárulta Tomit és Dinát is.
:R
Mondhatjuk hogy mindketten megkapták azt, amit érdemeltek.
Nem is lett volna muszáj döntéslehetőség a végén, egyszerűen ha meghalt volna a lédiboj, már akkor is sokkal többet érne a szememben a sztori vége.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#1112) kerobi válasza Imilenni (#1111) üzenetére


kerobi
senior tag

Abby nem alakul semmivé. Vissza akart menni a vitorlásra Levvel a rádiózás után. Sejtem oda mentek vissza. Ellie otthagyta a gitárját, hogy Dinát visszavigye a házba Jacksonból. Ez egy nagyon jól lezárt sztori. Remélem lesz 3. rész, de legalább DLC. Ez egy olyan univerzum, amit folytatni kell, ráadásul ha az eladások igazak, hatalmas pénzeket leakasztott a studió hülyék lennének nem folytatni. Abban igazad van én sem birok más játékra ránézni ezek után. A ND magasra tette a lécet.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#1113) Imilenni válasza kerobi (#1112) üzenetére


Imilenni
addikt

Nem terveznek DLC-t, a 3. rész meg, eléggé úgy beszéltek róla hogy nem lesz, gondolom ha bukdácsolni látszik majd a PS akkor elkezdik.
Abby nem alakul semmivé.
Erre annyi az esély mint arra amit én írtam, 50-50.
Amíg nem írnak róla semmit (úgy se fognak) addig egyikünknek sincs igaza. :R

Press "F" to pay respects.

(#1114) TESCO-Zsömle válasza Imilenni (#1113) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Keresztkérdés: Mitől alakulna át Abby?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1115) doc válasza Imilenni (#1111) üzenetére


doc
nagyúr

en mar kezdtem azt hinni hogy en neztem be valamit, mert ugy emlekeztem hogy azt mondtak, Abby azert van a parton mert megharaptak, es talan mar at is alakul mire Ellie odaer, de sehol nem lattam ezt emliteni...
Ezek szerint jol emlekeztem :D

(#1116) Zsinder válasza doc (#1115) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Abby azért volt a parton, mert megpróbált megszökni. Elliere utalnak mikor azt mondják, hogy “Megharapták”. Az egyik kiszabadult rab ekkor mutat Ellie felé, a másik pedig ráfogja a fegyvert.

[ Szerkesztve ]

(#1117) doc válasza Zsinder (#1116) üzenetére


doc
nagyúr

ah, thx :R

(#1118) S e t h válasza doc (#1104) üzenetére


S e t h
nagyúr

Elképesztő.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1119) ImACeltic


ImACeltic
őstag

DLC-t valóban nem terveznek, viszont ez a lezárás szinte ordít egy folytatásért. Jó eséllyel a Naughty Dog következő játéka egy új IP lesz, aztán a PS5 ciklusának végén ismét ledobják a napalmot a generációra egy Part III-al.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1120) S e t h válasza ImACeltic (#1119) üzenetére


S e t h
nagyúr

Milyen folytatást lehet ebbe látni?
Csak azért kérdezem, mert a játék első és második része egy komplett storyline, innen mi indulhatna?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1121) ImACeltic válasza S e t h (#1120) üzenetére


ImACeltic
őstag

Abby és Lev csatlakoznak a Fireflies csoporthoz, tovább keresik a gyógymódot. Ellie pedig esetleg a Part III végén feláldozza magát nekik, hogy számítson az élete.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1122) Wesder válasza ImACeltic (#1119) üzenetére


Wesder
félisten

Attól hogy ebben a generàcióban "napalmnak" szàmított a TLOU II, bőven benne van a pakliban hogy a 9. generàcióban màr nem így lesz. Azért 8 év sokat szàmít.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1123) ImACeltic válasza Wesder (#1122) üzenetére


ImACeltic
őstag

Abból indulok ki, hogy az első két résszel ez sikerült. Szerintem jó esélyük van rá.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1124) kerobi válasza ImACeltic (#1121) üzenetére


kerobi
senior tag

Nincs már FF. A doki meg meghalt, aki meg tudta volna csinálni. De ötletnek nem rossz.

Azt nem értem hogy a metacriticsen 4.9 a gamerek által. De miért? Egy sztori miatt nem lehet lehuzni 5 alá szerintem. Én 9et adtam rá. Druckmann eknek latniuk kell, hogy volt miért érdemes dolgozniuk és motiválni kell őket a folytatasra.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#1125) ImACeltic válasza kerobi (#1124) üzenetére


ImACeltic
őstag

A rádiózás kamu lett volna?

Metacriticsen a user score hiteltelen mert trollok és haterek szavazzák le a játékot. Hasonló a helyzet, mint a Battlefront 2-nél, a játék megjelenése előtti botrányra jönnek, mint légy a szarra.

Még ha nem is tetszik nekik a sztori ilyen-olyan okok miatt, azért 8/10-et szerintem alapjáraton megér az embereknek ez a játék.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1126) cyberkind válasza ImACeltic (#1125) üzenetére


cyberkind
félisten

Én még az 5-öt is elfogadom, mert gyakorlatilag csak a sztori az ami negatívan befolyásolja a számokat, semmi más. Nekem ez a játék olyan, mint egy Ferrari, ami nekem csak pirosban jó, ha nem erre van fújva gyárilag, lehet bármilyen is a a kocsi, nem érdekel, viszont sokaknak meg tökmindegy a szín mert ugye Ferrari. Elfogadom a sztorit és társait, de nem fog tetszeni, nem tudom merre és miként lehetett volna vinni az egészet, de megpróbálhatták volna máshogy.

Én lehet benevezek a Death Stranding-re, ott mindenki tudta, hogy valami érdekességre kell számítani, ami az utánajárt infók alapján viszont nagyon komoly és komplett.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1127) doc válasza cyberkind (#1126) üzenetére


doc
nagyúr

nem a sztori miatt pontoztak le, hanem a hiszteria miatt ("fujj, transzi a foszereplo, melegpropaganda, lenyomjak a torkunkon, gusztustalan"). a megjelenes napjan ropkodtek tizezrevel a 0 pontos ertekelesek ugy, hogy meg elkezdeni sem volt kb eselyuk sem a jatekot. az sem zavarta a sok kretent hogy valojaban a jatek egyaltalan nem olyan, mint amit elotte terjesztettek a hiszterikus idiotak.

(#1128) cyberkind válasza doc (#1127) üzenetére


cyberkind
félisten

A főszereplőt valszeg tudták, hiszen ott a DLC, azt szerintem kevesen hagyták ki, annak ellenére, hogy nem volt annyira jó mint az alapjáték. Ettől függetlenül ezt csak magának köszönheti a ND Sony kettőse, méghozzá azzal, ahogy kommunikálták a dolgokat, és itt nemcsak a spoilerekre gondolok, hanem ara is, ami megy a stúdión belül. A sztorira még annyit, hogy íróként hiába tehet meg mindent az ember, nem szabad akkor se, ugyanez a gond az újkori SW filmekkel is, nem is értem anno Lucas, miért nem egy árván maradt rohamosztagos gyerekét vette a történet közepébe, aki csak kiakarta nyírni Luke-ot meg Solo-t a Halálcsillag miatt...

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1129) Wesder válasza doc (#1127) üzenetére


Wesder
félisten

Nem mindegy mennyi a userscore?
Felőlem lehetne 1.9 az sem érdekelne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1130) james001 válasza kerobi (#1124) üzenetére


james001
veterán

Abby meg Lev a végén Firefly-okkal beszélt a rádión keresztül. Meg nem csak egy doki létezik szerintem a világon,vagy csak simán a Firefly-ok között :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1131) doc válasza Wesder (#1129) üzenetére


doc
nagyúr

nekem mindegy, a Naughty Dog meg nem nyult melle, eszembe sem jutott lemondani az elorendelest :)

(#1132) Jim-X válasza S e t h (#1118) üzenetére


Jim-X
őstag

Tenyleg elkepeszto reszletek, amiket ha eppen nagyon benne vagy a jatekban szinte eszre sem veszel. Tenyleg nagyon magasan van az a bizonyos lec :K :R

A játék az nem játék!

(#1133) Woodslave válasza Jim-X (#1132) üzenetére


Woodslave
nagyúr

[link] tegnap linkeltem LnB topicjába. Hihetetlen milyen dolgokra figyeltek. Kiváncsi vagyok hány játékosnak hiányzott volna, ha nem lehet komplett számokat eljátszani :D Nem csodálom - már ha igaz- hogy felmondtak csomóan, ez a Neil egy maximalista őrület lehet.

Oda is írtam, nekem egy bajom volt az istennek nem lehetett úgy megcsinálni hogy a molotov koktél a dobás előtt gyújtsa meg. Nem használtam még de nem hiszem hogy meggyújtás után el tudod oltani és elrakod a hátizsákba ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1134) Jim-X válasza Woodslave (#1133) üzenetére


Jim-X
őstag

Igen lattam, nagyon durva ez is :K

Amugy a csobombat is meggyujtva teszi el...az is atrendezne a hatizsakot par masodperc mulva :DDD
De azert nem az az ovtaskabol eloveszem a pisztolyt meg a keziagyut szint, na :D

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#1135) Gery9112 válasza Woodslave (#1133) üzenetére


Gery9112
őstag

Ugyanaz a maximalizmus mint a Rockstar esetében az RDR 2-ben. Annyi különbséggel, hogy a Naughty Dog tanult a hibájukból és nem 7-8 másodpercig tartó animációkat kell nézni folyamatosan 0 kontrollal hanem gyors és dinamikus marad a gameplay.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#1136) cyberkind válasza Woodslave (#1133) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem ezek a részletek nem ND specifikációjú dolgok, csupán azért tűnnek annak, mert ugye kb mindenki iparosítva fossa ki a játékait futószalagon (khmm, már kb kész is van a Valhalla utáni AC is), akik meg nem, az a kevés fejlesztő, ott megtalálhatóak az igazi finomságok platformtól függetlenül, persze ezek qrva jó dolgok. :)

Paranormal Cocktivity

(#1137) Woodslave válasza cyberkind (#1136) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha megnézed a 25 apró részlet videót, meg ez a gitározás dolog is (lehet amúgy megcsinálni nem nagy szám nem értek hozzá) de olyan dolgok vannak benne, amiket a játékosok 99%-a nem vesz észre, vagy le se xarna ha nem lenne. Nyilván nem játszottam minden játékkal, de azért nem hiszem hogy sokáig lehet sorolni az ilyen sok apróságra figyelő játékokat.

Persze nem lehet mindent teljesen életszerűen, mert abba is bele lehet kötni hogy fér el egy shotgun a hátizsákban mondjuk. Pedig én is az vagyok akit nem érdekelne, hogy mondjuk nincs véres lábnyom (ez már volt máshol az igaz) vagy a jég nem törik, különösen magasról tettem volna ha nincs gitár, és nem figyeltem 5 percig a bendzsós faxit hogy valóban mozog a keze, csak így belegondolva nagyon durva :R

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1138) kerobi


kerobi
senior tag

A 25 részletes videóban lábon lövi a csávót és térdreesik. Bezzeg a felsőtestre le kellett adni 2-3 lövést. Ez nem realisztikus. A játék végén Abby Ellie tusa, Ellie vállbaszurja a csajt, fel sem tudná emelni a karját. Tényleg késálló volt a csaj. Ezen a sérülés dolgon lehetne még csiszolni.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#1139) Wesder


Wesder
félisten

A szarcunami megtette a hatàsàt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1140) ImACeltic válasza Wesder (#1139) üzenetére


ImACeltic
őstag

Más játékoknál mekkora ez az adat? Mert amúgy a második héten is első helyezett volt az eladási listán.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1141) Wesder válasza ImACeltic (#1140) üzenetére


Wesder
félisten

Fogalmam sincs, de ha 4 millàt vesszük 100% akkor a 20% 800k

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1142) Woodslave válasza Wesder (#1139) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de miért? Most komolyan. Ha nem veszed meg premierkor, akkor büdös életbe nem vennék újan, amikor már 13-14-ért van használtan. :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1143) Jim-X válasza Woodslave (#1142) üzenetére


Jim-X
őstag

Azert nem mindenki gondolkodik igy. Raadasul digitalisan csak "ujonnan" tudod megvenni ;)

A játék az nem játék!

(#1144) Woodslave válasza Jim-X (#1143) üzenetére


Woodslave
nagyúr

digitálisan se értem miért venné vki egy héttel később. Na mindegy nem ez a topic témája vagy csak érintőlegesen.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1145) doc válasza Woodslave (#1144) üzenetére


doc
nagyúr

pl mert megvarja hogy milyen a jatek 'valojaban'

(#1146) Wesder válasza Woodslave (#1144) üzenetére


Wesder
félisten

Mondjuk én mert lemezt a gép közelében sem akarok làtni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1147) Woodslave válasza doc (#1145) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja ez igaz :R

bár ezért ennél a játéknál lehetett sejteni. Az meg hogy a sztori mennyire jön át vkinek azt nem fogod megtudni kritikák alapján (legalábbis jobb esetben :D )

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1148) keIdor válasza ImACeltic (#1140) üzenetére


keIdor
titán

Uncharted 4 volt 78%.
Viszont God of War meg Spider Man csak ilyen 40% körül.

Forrást nem tudok, valahol olvastam.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1149) ImACeltic válasza keIdor (#1148) üzenetére


ImACeltic
őstag

Hó közepén jönnek a Júniusi NPD eladási számok, meglátjuk abban mik lesznek.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1150) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Végére értem én is a játéknak, elsőnek LnB logoutos bejegyzése alá írtam meg a véleményemet, de bedobom ide is, mert csak. :)

No, 40+ játékóra után én is befejeztem tegnap este. Hagytam egy kicsit ülepedni a dolgokat, de még mindig felemásak az érzéseim.
2017 nyarán vettem egy PS4 slimet, kizárólag az exkluzív cuccok miatt (minden mást XONE-on játszom). Az első ilyen exkluzív (és tkp. a játék, ami miatt egyáltalán elgondolkodtam a PS4 megvételén) a The Last of Us Remastered volt – és 30+ évnyi videójátékos "történelmem" egyik legemlékezetesebb, legélvezetesebb játéka, ami mérföldkő és referenciapont lett nekem történetvezetés és dramaturgia terén. Többször végigjátszottam, tényleg imádtam.
A TLoU2 körüli szarvihartól tudatosan távol tartottam magamat – hallottam, hogy valami "botrány" van a játék körül, de kb. ennyi fogalmam volt a dologról; semmilyen hírt, cikket, fórumbejegyzést, YouTube videót nem néztem/olvastam/hallgattam meg a témában. Prekoncepciók nélkül, tökéletesen fogalmatlanul szerettem volna nekiülni, hogy a lehető legnagyobb élményt nyújtsa pont úgy, ahogy az elődje tette.
Az első pár óra után azt éreztem, hogy valahogy ez nem az igazi. Minden ismerős volt, de nem éreztem azt a jóleső érzést, amit vártam, és amit általában az ember érez, amikor egy számára kedves könyv/játék/film folytatását fedezi fel magának. Nem éreztem, hogy otthon vagyok a játékban. Nagyon furcsa ez, mert nem tudom megfogalmazni, hogy mit hiányoltam a játékból, technikailag tényleg a tökéletességig van csiszolva, gyönyörű, egy csomó apróságot, amikről most YouTube videók készülnek magam is felfedeztem és hosszú időt szórakoztam el ezekkel, és rettenetesen élveztem. A játékmenetről szintén csak jókat tudok írni: például végre sikerült egy frusztrációmentes checkpoint rendszert csinálni, ahol soha nem éreztem tehernek, ha meghaltam és újra kellett kezdenem egy-egy részt, mert nem 10-15 perccel korábbi pontokra dobott vissza a játék, sőt, egy-egy nagyobb népsűrűségű encounter esetén majdnem minden egyes leölt ember/infected után mentett. Tényleg nagyon elégedett voltam ezzel a megoldással.
A sztorinál viszont valahogy nem éreztem azt a sodró erejű lendületet, ami miatt az első résznél mindig alig vártam, hogy a gép elé keveredjek, és tovább gördítsem a cselekményt, néha napokig nem vettem elő a játékot. Így visszatekintve egy viszonylag kerek egésszé áll össze a dolog, tetszett a kétféle nézőpont bemutatása, viszont nagyon megosztó kreatív döntésnek tartom az főszereplő-antagonista oldalak cserélgetését, nálam ennek a vége az lett, hogy a játék végére egyik karakterhez sem kötődtem igazán, és emiatt számomra elmaradt az első részhez hasonló katarzis. A játék elején még viszonylag jól működött a készítők által kitalált érzelmi hullámvasút, aztán valahogy ellaposodott az egésznek a dinamikája. A szereplőcsere sem lepett meg túlságosan, már a prológus közbeni cserénél gyanússá vált a dolog, hogy ennek a két szereplőnek a szálait kapja meg a játékos.
Én egyébként valami olyasmi befejezésre számítottam, hogy Abby-ék megtalálják a Firefly-t, Ellie megtalálja Abby-t és itt a játékos kap egy döntési lehetőséget, hogy jégre teszi-e Joel gyilkosát és/vagy feláldozza magát a gyógymód érdekében (tehát egy hármas választást képzeltem volna el, 1.) Abby-nek annyi, Ellie meg megy haza a családhoz; 2.) Abby-nek annyi, de Ellie feláldozza magát 3.) Abby megmarad és Ellie feláldozza magát, nyilván ezeknél azért profibb módon kidolgozva a szálakat :) ).
A túlzott érzékenyítést kicsit én is soknak éreztem, ahogy most utólag utánaolvasgattam, valahol megértem hogy kiborult a bili emiatt. Nekem a zsinagógás jelenetnél volt először olyan gondolatom, hogy itt valami olyat akarnak erőszakkal letuszkolni a torkomon, amit én nem szeretnék egy videójátékba – és ez a dramaturgiai szerep nélküli, "just because" érzékenyítés, a konkrét témától függetlenül. Ezt a sajnálatos trendet amúgy nem igazán tudom megemészteni és rettentően elszomorít, hogy egyre többször nevelni szeretnének szórakoztatás helyett, ami megszokottnak mondható a "régebbi" médiumok esetén (pl. filmek), de a játékoknál sokkal nehezebben viselem valami miatt.
Egy pillanatig nem bánom a játékba eddig beletett negyvenpár órát, new game+-szal újra végig fogom tolni, mert ki szeretném platinázni, de kérdés, hogy másodszorra nem fogom-e már túl hosszúnak, vagy ne adj' Isten esetleg unalmasnak találni.
Összességében egy nagyon jó, de messze nem olyan hibátlan vagy tökéletes játékot kaptam, mint ahogy azt a tesztek többsége állítja; az első részhez pedig sajnos nem ér fel, pedig nagyon szerettem volna ugyanúgy rajongásig szeretni, mint azt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.