Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) farkas-j válasza mandin (#18949) üzenetére


farkas-j
őstag

Kérj segítséget az ÜFSZ-en. Ott majd kapcsolnak egy hozzáértőhöz (vagy visszahívnak) és elmondja, hogy mi a megoldás, vagy közli ha nem lehetséges. Nekem jók a tapasztalataim a központi szakikkal.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18952) P@ppaJoe válasza mandin (#18949) üzenetére

Ha jól tudom, akkor csap appletv- hez van app.

(#18953) Aprósólyom válasza mandin (#18949) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Most csekkoltam, hogy 2017-es LG webOS 3.5 TV content store-jában elérhető a Tarr alkalmazás.
Andoid TV biztos le van tiltva.

Jevons paradox

(#18954) LanyUs válasza kabelmania27 (#18936) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! Kijöttek 5e Ft volt kiszállás. Szerintük jogszerű, szerintem nem.
1 éve telefonon elfelejtették közölni, hogy - bár a kiegészítő Mix csomag csak Extrához jár - a Kópévilág gyerekeknek Alaphoz is.
Kedvességükért cserébe levittem a csomagomat Alapra + Kópé. Évi 36e Ft-tal kevesebb lett a díjam. Böngészésre és Ph-ra elég nekem az 50Mbit.

(#18955) Aprósólyom válasza LanyUs (#18954) üzenetére


Aprósólyom
addikt

50Mbit/s sok mindenre elég, ha stabil. Még ha akár egyszerre 2-4-en is használják, legfeljebb kell egy jó router, ami ügyesen kezel QoS-t.

Nem ismerve a körülményeket, de ha tényleg jogosnak véled és alá is tudod támasztani az igazad, akkor érdemes írásos (email) bejelentést tenni panasszal.
A panaszbejelentést szabályozza jogszabály, amiből nekünk az az érdekes, hogy nekik kötelező foglalkozniuk és kivizsgálniuk a bejelentésedet. Legyen ez az email tárgya és a levél bevezetőjében is említsd meg.
Közös érdek, hogy kölcsönös legyen a korrektség, elégedettség, mikor pénzt fizetünk egy szolgáltatónak.

Jevons paradox

(#18956) nyalifali válasza mandin (#18949) üzenetére


nyalifali
aktív tag

Ha van a TV készülékben beépített Chromecast, akkor a MobilTv képes átlőni a képet/hangot.

VaNmIT

(#18957) totron


totron
addikt

Nem lehet a regisztrált eszközök közül törölni, mi a fene már ez? Szokásos Tarr dilik egyike. Mindent egybevéve még így is love van, de szükségtelennek hat az ilyen bosszantás, könnyen elkerülhetőnek. Most ez nem jön jól.

(#18958) Aprósólyom válasza totron (#18957) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Biztos az ügyféli autonóm beavatkozását akarják elkerülni ezzel. Ha adnának erre jogosultságot, akkor nagyon könnyen a limitált darabszámon felül is használhatnál készüléket, úgy, hogy septiben deaktiválsz 1 eszközt és aktiválsz egy újat. Egy programozó meg akár scriptet is ír rá vagy mi a szöszt írnak ilyenkor. Tuti ezért nincs erre lehetőség. De gondolom ügyfélszolgálaton kérvényezhető egyes eszközök eltávolítása a listából.

Jevons paradox

(#18959) totron válasza Aprósólyom (#18958) üzenetére


totron
addikt

A helyzet az, hogy eddig erre volt lehetőség (kis kuka ikon jobb oldalt). Telítettség esetén kilőttem a mobilt és mehetett a móka tovább. Felhasználás szerint. A logikád nem értem, mert ha fix 5 a max, akkor sebtiben vagy nem, az 5=5, na mindegy. Átmeneti, remélem.

[ Szerkesztve ]

(#18960) kisninja válasza totron (#18957) üzenetére


kisninja
őstag

Nekem weben még mindig ott a kis kuka. :R (Be is baszna ha nem lenne ott.)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#18961) Bozek válasza kisninja (#18960) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem is, bár ritkán használom a MobilTV-t. Ha megy az itthoni gépem, akkor bárhonnan elérem a TV-t a DVBViewer Media Server-el. A PC-t meg szintén be tudom kapcsolni bárhonnan.

(#18962) nyalifali válasza totron (#18957) üzenetére


nyalifali
aktív tag

Mobil?
Android?
mert akkor lehet.

VaNmIT

(#18963) ftamas0201


ftamas0201
Topikgazda

Androidon sincs gond az eszköz törléssel. Eszközkezelő listán a törlendő eszköz neve melletti ceruzára bökve felugrik az ablak ahol egy nagy eszköz törlése gomb van.

(#18964) S e t h


S e t h
nagyúr

Elég fura dolog történt a minap velem, mikor a telefont frissíttettem android 12-re. Gyakorlatilag azóta a telefon használhatatlan ha wifin keresztül csatlakoznék a netre, mert jobb esetben csak 20-30 másodpercet kell várni, amíg betöltődik az oldal, de rengeteg oldalt meg sem nyit.
A házban lévő több eszköz esetében semmi probléma nincs, a telómmal sem volt a frissítést megelőzően.
Router volt újra indítva, telefon hard reset, hálózati beállítások is kapott egy resetet, de semmi változás.
Egy helyen az lett a megoldás a neten olvasottak alapján, hogy MAC cím típusa át lett állítva telefonosra, de nálam az sem oldotta meg a problémát.
Még megpróbálom majd más hálózaton is, hogy ez a router miatt van, vagy a telefon problémája-e.
Találkozott esetleg vki más hasonlóval?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#18965) RockCNC válasza S e t h (#18964) üzenetére


RockCNC
senior tag

Szerintem Android 12-vel lesz a gond!
Most vettem samu S21 FE-t és én is küzdök vele!
Az érdekes az, hogy délelőtt pöpec a böngésző, délután meg gondolkodik, az oldalbetöltésen!

(#18966) kabelmania27 válasza S e t h (#18964) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Más szolgáltatónál is jelentkezik a probléma.
RockCNC: Van akinek segített a routerben a dns szerver átírása 1.1.1.1 / 1.0.0.1 -re vagy a google dns-re van akinek csak vpn-el működik a problémás oldal.

[ Szerkesztve ]

(#18967) S e t h


S e t h
nagyúr

Köszönöm a válaszokat srácok!
Egyébként valóban nem folyamatosn rossz, vannak oldalak, amelyek gyorsan betöltődnek, de sok nagyon döcög, vagy be sem töltődik.
A bosszantó az, hogy elég ritkán, nem mindenkinél jelenkező általános probléma, így pedig kicsi az esély, hogy javítják.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#18968) kabelmania27 válasza S e t h (#18967) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megírod, hogy a 192.168.100.1 címen milyenek a modemértékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek. Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#18969) S e t h válasza kabelmania27 (#18968) üzenetére


S e t h
nagyúr

A koaxra az van írva, hogy TRS-6L, a csillapítót nem vágom, de a kábelen kívül nincs más bekötve a routerbe.

Ezek az értékek.
Még annyi, hogy ma kipróbáltam a telefont egy másik TARR-os modemes hálózaton és minden frankó volt és ekkor jött a meglepetés, akkor itthon is minden oké volt a telefonnal. ez kb. reggel nyolc körül volt.
Most este viszont megint áll minden oldal betöltése a telefonon. A változás most csak annyi, hogy jelenleg 3-4 eszköz aktív pluszban a hálózaton, amikor meg én próbáltam reggel és flottul ment, akkor csak a telefonom volt.

Informatikus srác találgatott, hogy lehet ki kéne törölni a routerből a telefont, mert ha be van regisztrálva és most új a telefonon a rendszer, akkor lehet vmi ütközés van és újra kéne regisztrálnom.

Az adatok.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#18970) RockCNC válasza S e t h (#18969) üzenetére


RockCNC
senior tag

Én is ezzel szenvedek, de csak egy készülékkel a lakásban, amin android 12 van.

[ Szerkesztve ]

(#18971) RockCNC


RockCNC
senior tag

Lekopogom, most jó a böngészésem!
Reboot Device-t nyomtam az Arrison!

(#18972) S e t h válasza RockCNC (#18971) üzenetére


S e t h
nagyúr

Itt még mindig semmi.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#18973) RockCNC válasza S e t h (#18972) üzenetére


RockCNC
senior tag

Esetleg még próbáld meg a telón a hálózat beállítás visszaállitását.

(#18974) korfa válasza RockCNC (#18965) üzenetére


korfa
aktív tag

van egy olyan az Androidban, hogy Beállítások -> Wi-Fi -> Privát DNS ez tedd át ki állapotra és megjavul

(#18975) korfa válasza korfa (#18974) üzenetére


korfa
aktív tag

vagy Beállítások -> kapcsolat és megosztás -> Privát DNS
Beállítások -> kapcsolatok -> egyéb kapcsolatbeállítások -> Privát DNS Androidtol függően

(#18976) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Most hoztak egy arris hgw-t, a 3925 helyére. Visszaolvastam, és láttam, hogy nem sokan használnák ezt routernek. Az ügyfélkapuban át is állítottam bridge módba, újraindítottam, de azóta nincsen net? Kb mennyi idő amíg átáll?

(#18977) RockCNC válasza bzolika10 (#18976) üzenetére


RockCNC
senior tag

10-15 perc ha jól emlékszem.
Ha mégsem, kapcsold ki egy percre a modemet!

[ Szerkesztve ]

(#18978) bzolika10 válasza RockCNC (#18977) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Most már jó, kellett egy 2 óra neki az újraindítás után. Köszönöm a segítséget!

(#18979) RockCNC válasza bzolika10 (#18978) üzenetére


RockCNC
senior tag

Èn két éve routernek használom, gond nélkül.

(#18980) bzolika10 válasza RockCNC (#18979) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Akkor viszont lehet, hogy be lesz fogva, bár jelenleg egy openwrt-s tp link router van mögötte. AC vagy AX wifi van benne? Ha funkcionalitásban nem rosszabb, mint a mostani, akkor lecserélem, és akkor a mostani router pedig megy AP-nek.

(#18981) RockCNC válasza bzolika10 (#18980) üzenetére


RockCNC
senior tag

Előtte nékem is ez volt.
Jelenleg Nas van rákötve, gond nélkül megy minden.
Dlna, kamera, torrent....
Felesleges egy plusz router.
Ha beszarna, kicserélik, nem neked kell megvenned, áramon is spórolsz.
Próbáld ki, veszteni valód nincs :)
Kb. 2 éve nincs vele gondom.

[ Szerkesztve ]

(#18982) ftamas0201 válasza bzolika10 (#18980) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Az Arris TG2482 HGW-ben 2.4/5ghz van maximum b/g/n/ac wifivel.
A router kérdés pedig relatív mindenkinél. Lefedettségnél számít sok minden, hol helyezkedik el, milyen környezetben van használva. Vannak itt a topicban mellette és ellene szóló érvek is, van akinél tökéletesen teljesít, van akinél hamar elfogy a hatótáv és a teljesítmény.
És persze van akinek fontos a saját router, főleg ha sok beállítása ott már készen áll és megbízhatóan is teljesít ahogy nálam is. Én egyből bridge módba helyeztettem már a szerelővel, meg se vártam hogy nekem kelljen, jobb szeretem a saját routerem és persze az már wifi6 AX technológiás amire nekem már szükségem van.
Szóval ez tényleg relatív, neked kell tudni és kipróbálni hogy az eszközeidet hogy és mire használod :)

(#18983) At3sz88


At3sz88
újonc

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy cég optikai hálózata mennyire megbízható? Milyen sűrűn fordul elő szolgáltatás kiesés? Mi a véleményetek róla, megéri e vagy sem? Sajnos a T még nem építi az optikáját, de a tarr már itt van igaz árba dupla.
Előre is köszi az építő jellegű hozzászólásokat!

(#18984) farkas-j válasza At3sz88 (#18983) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk több mint egy éve van TARR-os optikánk. Teljesen elégedettek vagyunk vele! Kiesést még nem tapasztaltunk. Egyszer volt Internet "kiesés" amikor csomagot módosítottam. Akkor is csak adminisztrációs hiba volt, amit gyorsan elhárítottak. Ez a TV műsorokat nem érintette. A lényeg, hogy nálunk nagyon jó! (250/70)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18985) RockCNC válasza ftamas0201 (#18982) üzenetére


RockCNC
senior tag

A lefedettséget lehet növelni, de egy jó router sem volt sokkal erősebb.
Nálam egy Tp-link jjelerősitő bevált.

(#18986) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Igazából eddig a padláson volt a fő router és volt még a házban szétdobálva pár openwrt-vel turbósított ac-s meg n-es router. Most hogy kicseréltem az egyik n-es router ment a levesbe, a helyére ment az ac-s eddigi routerként használt router. A HGW hozza wifiben azt a teljesítményt, amit eddig hozott az eddigi router. Az arris felületével majd még ki kell békülnöm, mert elég lassú egy openwrt-hez képest. AX-es wifire lecserélni minden eszközt még nem látom értelmét, de ha veszek routert, akkor már mindenképpen olyat fogok. Most már csak arra várok a kedves szolgáltató részéről, hogy idehúzza a fényvezetőszálat, hogy ne 18 mbites feltöltés legyen (tudom lehetne 22 is, de az nem ér meg nekem 2k-t, mobilnettel dupla olyan gyorsan töltök fel, az meg úgyis korlátlan).

(#18987) ftamas0201 válasza RockCNC (#18985) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Ezért is mondtam hogy kinek mi alapon megy ez, hogy mi a jobb. Teljesen egyéni preferencia kérdése :) Van akinek elég, van akinek kell a saját eszköz, nincs ezzel baj, mindenki mérje fel hogy mire van szüksége és úgy döntsön. :)

(#18988) At3sz88 válasza farkas-j (#18984) üzenetére


At3sz88
újonc

Köszi szépen a válaszodat! Még annyi kérdésem lenne, hogy ezt a sebességet biztosítják is, vagy csak a minimálisat sikerül elérni? :)

(#18989) bzolika10 válasza At3sz88 (#18988) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Optikával sajnos nincs tapasztalatom, de koaxon mindig ugyanannyi jön, mint amennyi a csomagban a maximális. Optikán a környékedtől is függ, hogy mennyien vagytok egy portra az OLT-ben és hogy azok akikkel egy porton vagy mennyire hardcore userek. Azt nem tudom sajnos, hogy a Tarr mekkora osztást (hány előfizető jut egy portra) alkalmaz az optikai hálózatán, de azt majd az olvtársak megmondják.

(#18990) rviktor25 válasza At3sz88 (#18988) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Nálunk optika (kis faluban) folyamat (>99% időben) hoz legalább 950/950 -et, amíg nem lehetett bridge módban használni 2 kábellel csatlakaztatva a saját routert volt h 1,2/1,1Gbps -t is mértem.
Mondjuk kisvárosban meg egy 200-as meg egy 500-as koax is nagyon stabilan tartja az értékeket. Szerintem még sose láttam olyat, h 190, ill. 450 alá esett volna.

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#18991) farkas-j válasza At3sz88 (#18988) üzenetére


farkas-j
őstag

250/70-es net

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18992) szanozs válasza kabelmania27 (#18968) üzenetére


szanozs
aktív tag

Én is szenvedek az android12-es buggal. Frissítettem a telót és azután jöttek a gondok. Én már a lányom mobiljára gyanakodtam. Mert mikor hazajött akkor "omlott" össze teljesen. Viszont esete mikor mindenki letette a telefont utána jól működött a wifim. Elég érdekes történet. Már én is próbálkoztam a router újraindítással, gyári visszaállítással. Most a lányom telefonjának a gyári visszaállítását tervezem. De előtte még kipróbálom [Korfa kolléga] javaslatát.

Ránéznél a modem adatokra, biztos ami biztos?

[ Szerkesztve ]

(#18993) kabelmania27 válasza szanozs (#18992) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

51-es feltöltési érték problémát okozhat.
Így van elosztva a koax?

(#18994) szanozs válasza kabelmania27 (#18993) üzenetére


szanozs
aktív tag

Nem, már máshol lakok.
Most így néz ki:
Ez a bejövő elosztó

Ez pedig a modem előtti.

4 helyiségbe van elküldve a TV-nek a koax.

[ Szerkesztve ]

(#18995) kabelmania27 válasza szanozs (#18994) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A második osztót érdemes lenne 5-1000Mhz CE feliratú kettes splitterre cserélni mert sok csillapítást kap a modem. Ideiglenes megoldás, hogy a második osztónál az out kimenetről hpf szűrővel együtt tekerd le a kábelt és tedd át a tapkimenetre, a modemet pedig kösd az out kimenetre, átkötés után javulni fognak az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#18996) S e t h válasza szanozs (#18992) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én már azon gondolkodom, hogy bejelentem hibára, csak mobilnetezni tudnék, a nap jelentős részében halott a telefonon a wifi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#18997) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Most hogy nézegetem az új modem beállításait feltűnt, hogy a feltöltési csatornák csak ED 2.0 szabványúak. Ez nálatok is így van? Ennyire nincs szegmentálva a hálózat?

(#18998) szanozs válasza S e t h (#18996) üzenetére


szanozs
aktív tag

Nekem a privát DNS kikapcsolása segített. Próbáltad már?

(#18999) szanozs válasza kabelmania27 (#18995) üzenetére


szanozs
aktív tag

Átkötöttem a két kábelt ahogy írtad. Ezek lettek az értékek. Maradhat vagy forgassam vissza?

[ Szerkesztve ]

(#19000) korcsi válasza szanozs (#18999) üzenetére


korcsi
veterán

Így sokkal jobb. A kettes elosztón lévő TV nézhető? Csak ott van HPF szűrő?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.