Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) kabelmania27 válasza b(é)zoli (#20000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor sem tudsz belépni ha üresen hagyod mindkét mezőt?

(#20002) ftamas0201 válasza kabelmania27 (#20001) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Az új arris modemekbe tudtommal már a 192.168.100.1 címmel nem lehet bejelentkezni, még úgy sem ha bridge módban van a modem, én sem tudok, csak a router felületére ami a 0.1 végződés azt hiszem most így fejből. Ott már működik az admin felhasználónév és a matricán lévő jelszó. Ott is írja a modem adatokat rendesen. :)
Szóval a 192.168.0.1 címmel érdemes próbálkozni.

(#20003) kabelmania27 válasza ftamas0201 (#20002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót. :)

(#20004) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Azt lehet tudni, ha most köttetek internetet, majd fél év múlva szeretnék tv-t is, akkor kell -e a kiszállásért illetve a bekötésért fizetni?

Köszönöm! :R

(#20005) allnickused válasza szemmelver (#20004) üzenetére


allnickused
tag

Nem kell fizetni, ha kérsz új (plusz vagy nagyobb csomagot) szolgáltatást.

(De, az vagy)

(#20006) vacs


vacs
veterán

Helló.
A ügyfélkapu oldalra ti be tudtok jelentkezni?
Nekem a főoldal bejön, de utána "Ez az oldal nem működik most" üzenetet dob már reggel óta.
Edge böngésző, win 11.
Hívtam az ügyfélszolgálatot, de 15 perc után se vették fel ...

(^)(>.<)(^)

(#20007) mizu válasza vacs (#20006) üzenetére


mizu
aktív tag

Nálam jó. Chrome

▫️ PH! FAN ▫️

(#20008) ftamas0201 válasza vacs (#20006) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Helló.
Firefox, hibátlan. próbáld meg más böngészővel.

(#20009) b(é)zoli válasza kabelmania27 (#20001) üzenetére


b(é)zoli
újonc

Üres jelszóval sem enged be, Amúgy valami "password of the day" címen kéri a jelszót, tehát lehet valami csalafintaság is a dologban. :)
Egyébként közben megoldódott a problémám. A routerbe lehetett beleposhadva valami, mert egy "factory reset" és kézi újrabeállítás rendbetette a dolgokat. Érdekes dolog, mert többször is átnéztük (én is, es egy szakmáját és foglalkozását tekintve is informatikus ismerősöm is) és semmi furcsát nem találtunk a router beállításaiban. Kézzel is ugyanazokat állítottam be, ami essig volt. De ez egy másik topicba való történet...
Köszönöm a segítséget!

(#20010) vacs válasza vacs (#20006) üzenetére


vacs
veterán

Chrome-al sikerült, ami azért érdekes, mert az Edge is chromium alapú ... viszont továbbra sem működik Edge-ben, pedig múlt hónapban még be tudtam lépni és számlát fizetni is sikerült.
Éljen a Tarr. :U
Dobtam egy email-t nekik, kíváncsi vagyok válaszolnak-e, illetve javítják-e.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#20011) ftamas0201 válasza vacs (#20010) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Kipróbáltam neked Edge böngészővel, semmi gondja nincs, be tudok lépni ott is rendesen és tudok a menüpontok között lépkedni. Egyedi gond lehet nálad szerintem.
Esetleg cache törlés nem oldja meg a gondot? néha beragadnak h*lyeségek a böngészőbe és az tud okozni furcsaságokat. Vagy reklámblokkoló ami valami beléptető scriptet blokkol?

[ Szerkesztve ]

(#20012) korcsi válasza vacs (#20010) üzenetére


korcsi
veterán

Próbáld meg a tarr-os sütiket törölni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20013) vacs


vacs
veterán

A süti törlés megoldotta, köszi.

Írtam, hogy kíváncsiságból dobtam egy email-t a Tarr supportnak, hogy Edge böngészővel nem tudok belépni, szerintük mi lehet a hiba.
Válaszként ezt írták:

"TARR Kft. 2013.07.01-től hatályba lépett ÁSZF-jével és a vonatkozó jogszabályokkal összhangban az info@tarr.hu email címre érkezett bejelentéseket a TARR Kft. nem tekinti hivatalos bejelentésnek, ezért a beérkezett e-mail feldolgozása előtt előzetesen, az ügyintézésre való jogosultság igazolására van szükség:

-Előfizető neve:
-Anyja neve:
-Születési hely:
-Születési idő:
-Személyigazolvány szám:
-Számlafizetési mód:

A beazonosításhoz szükséges adatok megadása nélkül, sajnos az Ön által küldött levelet nem tudjuk feldolgozni."

Általánosságban kérdeztem, de az adatok megadása nélkül szóba se állnak velem! :(((

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#20014) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Összefoglalóból:
"Milyen kábelt vegyek?
Ajánljuk a legalább háromszorosan árnyékolt koax kábel használatát, mert az alacsony frekvencián lévő csatornák különösen érzékenyek a zajokra!"

Internet stabilitás (jitter javítás, packet loss elkerülés) miatt érdemes lehet a régi kábelünket felülvizsgálni?
Story:
Az oszloptól bejövő kábel bekötési pontja és a tarr-os DOCSIS gateway között (Technicolor CGA2121) a korábbi szolgáltatótól megörököltünk egy kábelt, amit még akkor kötöttek be a házba kb 10-15 évvel ezelőtt, mikor még csak szerény 10M net volt a kábeltévé mellé.
Anno mikor láttam a bekötést, nekem nem rémlik, hogy háromszorosan árnyékolt kábelt használtak volna. Nem is tudtam eddig, hogy van egyáltalán ilyen. :B

Vagy ezt a háromszorosan árnyékolt kábelt csak a szűrő/splitter és TV között érdemes használni? Vagy inkább mindenhol?
Bár ismétlem inkább csak internet stabilitás szempontból érdekel.

Nem tudom ellenőrizni én sem a jelszinteket, mert bridge üzemmódot használok és a 192.168.100.1 felület ugyan bejön, de nem enged be az admin felületre.

Jevons paradox

(#20015) kabelmania27 válasza Aprósólyom (#20014) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A bejövő légkábel és a Tarr szerelő által hozott beltéri koax valószínűleg háromszoros árnyékolású. Korábban rendben voltak nálad az értékek. Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax meg tudjuk írni, hogy lehet-e javítani a modem értékeken.

(#20016) Aprósólyom válasza kabelmania27 (#20015) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Köszönöm szépen a segítséget!

Jevons paradox

(#20017) Aprósólyom válasza Aprósólyom (#20016) üzenetére


Aprósólyom
addikt

*
A bejövő kábel az még szerintem a ~15 évvel ezelőtti...
Kb 1 éve egy hibabejelentésre ment fel a padlásra az egyik tarr-os szerelő és nézte meg a kábelt. Nem volt folytonos/volt toldás, azon egy ősrégi tekerős csatlakozó volt a kábelen, amit mondott is, hogy ők sose csináltak ilyet.
Szóval biztos nem a tarr csinálta azt a kábelt, de mi se. Úgyhogy valószínű az előző váosi kábel TV-sek. De szerintem a légkábelt se cserélte a tarr. Úgy néz az ki a padláson, mint ami ~20 év ott van. Szimplán kaptunk új modemet az infrastruktúrára és kész.

A korábban csatolt képeimből látom, hogy azért vannak bájtok (octates), amiket javítania kell a rendszernek. Arra gondolok, hogy ezeken az értékeken lehetne-e javítani?
"Nyomi" fast-paced gémek iszonyat érzékenyek minden vacakságra (jitter, packet késés) és erre gondolok. Néha nagyon rossz a játékélmény és nem tudom már mivel lehetne javítani.
Időszakonként tök jó, máskor tök rossz, de pingen, jitteren nem látni. Már hívni sincs kedvem a tarr-t, mert hiába rendesen, jönnek, csekkolnak, ellenőriznek, nincs jelentős változás.

Tesztelni meg semmivel sem lehet, hiszen a játékok UDP-n társalognak. Viszont szoktak olyan "metafizikai szintű" anomáliám is lenni játék közben nagy ritkán, hogy fegyvert vált a játék, miközben semmit nem nyomtam.
Már csak két dolgot tudok elképzelni: hibás a billentyűzetem (amit egyébként más felhasználáskor nem nem tapasztalok, csak in-game, úgyhogy nem hiszem) vagy az UDP csomag nem helyesen megy át a szerverre és alkalmanként úgy torzul, hogy fegyvert vált, mikor nem kellene.
Emiatt gyanakszok a korrekciót igényló bájtokra (octates, 8bit words).

Vagy még arra gondolok, hogy esetleg valamelyik szomszéd, illegálisan csatlakozhat? Budapesten a DIGI DOCSIS hálózatán volt ilyen, de ott nem csak játszhatatlan szintű lett az internetkapcsolat minőségromlása miatt, hanem a net sebessége is jelentősen lassult.
Itt ezen a címen, a tarr-nál sebességcsökkenést sosem tapasztalok. Mindig teljesíti a névleges 250/20 tempót.

Ugyan van router (Asus AC65p), gateway pedig bridge módban, használok QoS-t is (200/16 limittel) a család miatt. De az nem lehet a szűk keresztmetszet, mert ezt már teszteltem számtalanszor úgy hogy csak én használtam a netet gaming közben.
Egy kis hibakeresési kihagyás után, meg mindig jön egy kis lelkesedés, hátha tudok javítani a dolgon... :(((

Jevons paradox

(#20018) kabelmania27 válasza Aprósólyom (#20016) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta osztó és az F csatlakozók is jófajta kompressziós csatlakozók.
Valószínű jól van bekötve az osztó, de azért nézd meg, hogy a bejövő kábel van-e az in bemenetre kötve illetve nem lazultak-e ki az F csatlakozók az osztónál, modemnél és a padláson lévő toldásnál. Néha érdemes újraindítani a modemet és a routert.
Router wan beállításnál írd be a 1.1.1.1 / 1.0.0.1 dns párost vagy a google-ét.
Nézd meg a gépet karbantartó programmal pl wise registry cleaner, ccleaner, spyboot 1.6.2 hátha segít. Felvásárolt területeken előfordulhat csavaros F csatlakozó, ha jól megszorul az árnyékolás nincs vele gond, ettől független segít a csatlakozó csere. Valószínű a felvásárlást követően volt karbantartás és a letöltési csatornák számát is bővítették. Milyenek a modem értékek?

[ Szerkesztve ]

(#20019) Aprósólyom válasza kabelmania27 (#20018) üzenetére


Aprósólyom
addikt

- Jól van bekötve, igen. 1 éve a padlástól a TV-ig/modemig mindenhol cserélték a csatlakozót préselős fajtára.
- Modemet legfeljebb nagy ritkán indítom újra, mert nem véltem felfedezni befolyást gaming élmény tekintetében.
- Router időzítetten újraindul heti 3-szor.
- Ingyenes DNS nem használok, hogy ne gyűjtsék ingyé az adataimat. Gaming szempontból úgy sem számít.
- Lehet megnézem a keresőkkel, de nem fűzök hozzá nagy reményt, lévén, hogy nagyon odafigyelek mire kattintok és nem töltögetek le semmit sem vakon, ismeretlen forrásból + gyakorlatilag csak legit szoftvereim vannak.
- Modem értékeket nem tudom megnézni. Bridge módban nem enged be az admin felületen. A gateway egyébként egy Technicolor CGA2121 Külön kívánatra, mert a tipikus Arris az Puma chipsetes és kértem, ha tudnak cseréljék. Tudtak, nagyon rendesek voltak.

Jevons paradox

(#20020) kabelmania27 válasza Aprósólyom (#20019) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul, hogy bizonyos oldalak betöltése cloudflare vagy a google dns-el jobb.

(#20021) Aprósólyom válasza kabelmania27 (#20020) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Próbáltam. Hát annyira nem sietek, mint amennyit gyorsít.
Ellenben, az nem tetszik, hogy a big tech már a direkt webcímeinket is kövesse/gyűjtse mikor nem használjuk a keresőjüket (bing/google). Ez nekem már kicsit undorító kateg... Maradok a szolgáltatói DNS-nél.

Jevons paradox

(#20022) allnickused válasza Aprósólyom (#20021) üzenetére


allnickused
tag

Még szerencse, hogy a szolgáltató nem gyűjti az adataidat. Ja de. Törvény itthon, hogy a tízezer előfizetőt elérő internet és/vagy telefonszolgáltató köteles a szervertermében a nemzetbiztonsági hivatal szerverét elhelyezni és üzemeltetni. Értsd: ezen megy át minden email-hívás-dns lekérés... Csak mondom...

(De, az vagy)

(#20023) Aprósólyom válasza allnickused (#20022) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha neked ez egy kutya akkor nagyon más dimenzióban élünk.
A szolgáltató nem értékesíti, nem fog perszonalizált analízist készíteni profit növelés szempontjai szerint, nem fordítja "szolgáltatás minőségének fejlesztése érdekében" a fogyasztó ellen a profitnövelés érdekében.
A ISP eleget tesz a tv-i kötelezettségének, legfeljebb statisztikákat generálnak ömlesztve és hivatali eljárás során átadják az adatokat a hatóságoknak, ennyi, nem több.
A tech cégnek meg trackingelnek, a public DNS-sel konkrétan átadjuk nekik az IP címed és látogatási szokásaidat.
Ha neked ez tök mind1, csináld, de a kettőnek az összemosás az nagyon nem OK.

Jevons paradox

(#20024) Aprósólyom válasza kabelmania27 (#20018) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mostanra lett egy kis energiám szöszölni, úgyhogy átállítottam a gateway-t bridge-ből router módba.
Jelenleg ezt mutatja:

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#20025) kabelmania27 válasza Aprósólyom (#20024) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, jól van beállítva a hálózat, nem kell szakadástól tartanod.

(#20026) Aprósólyom válasza kabelmania27 (#20025) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szakadás eddig sem volt. Az előző modem írta ki a küldött bájtok (octates) számát és azokból azokat, amiket javítani kellett ("correcttable octates" kvázi, gondolom hibásan érkeztek és újra kellett küldeni).
Ez TCP protokollon nem okoz gondot, de UDP protokollon játékokban igen, mert UDP-n nincs ellenőrzés/hibajavítás.
És pont olyan bugjaim előfordulnak néha in-game, amik akár ilyen jellegű hibára visszavezethetőek.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#20027) rviktor25 válasza Aprósólyom (#20026) üzenetére


rviktor25
aktív tag

A TCP re-transmissionnek semmi köze a FEC-hez. A FEC kódolás-dekódolás/javítás így is, úgy is megtörténik TCP és UDP esetében is. TCP újraküldés uncorrectable-öknél jönne képbe.
De egyébként én is elég sok problémát tapasztaltam már sokcsatornás kábelnetes hálózatokon játékokban amik kevés csatorna és/vagy optika esetén nem (vagy legalábbis sokkal kevésbé) jönnek elő.

Chiwasuu!!!

(#20028) Aprósólyom válasza rviktor25 (#20027) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem vagyok rendszer mérnök, se híradástechnikus, csak próbálom online olvasgatással jobban megérteni a jelenséget, és ha tudok rajta javítani, akkor azt elérni. Ezért hadd kérdezzek vissza.

Tehát a FEC az az OSI modell értelmében egy alacsonyabb szintű, PHY szintű korrekció? Az UDP meg csak a transport layer szintjén nem végez hiba keresés/javítást?

Viszont az előző gateway mutatott (a mostani már nem) #18830 Aprósólyom "uncorrectables octates" értékeket.
Jól értem, hogy ezek azoknak a bájtoknak a száma, amit nem tudott javítani PHY szinten sem?
A "correcteds" érték pedig amiket PHY réteg szintjén kellet javítani és el is tudta végezni?

Kvázi a DOCSIS PHY szinten is végez ellenőrzést, még ha game UDP protokollon keresztül kommunikál?

Viszont ha fizikai rétegben szükséges javítani de az nem sikerült ("uncorrectables") az az UDP rétegben okozhat packet hibát/kiesést/késést/sűrűsödést?

(Wire sharkkal elemeztem már gaming alatt transmitting és receiving packet ratet és már az feltűnt, hogy folyamatosan van kisebb nagyobb időközönként +/- 1-2 csökkenés/növekedés a bejövő csomagok/másodperc számában, miközben fixen ~60-at kellene kapjak másodpercenként.)

Ha jól értem: ha van is hiba, nem igazán tudok rajta javítani, mert az adott technológia adottsága/korláta.

Ha valaki tudna is javítani a kapcsolat minőségén az legfeljebb a szolgáltató lenne, a végpont és a központ közötti infrastruktúra vizsgálatával?
Viszont, arról már többször is azt állították, hogy OK. Ennek ellenére, vannak időszakok, mikor feltűnően rosszabb, máskor jó.

Budapesten Digi DOCSIS kapcsolaton voltak rossz élményeim szintén alkalomszerűen. Ott elismerték a műszakiak, hogy sajnos illegális kábel TV csatlakozók zavarják a jelminőséget/jelátvitelt. Kaptam is pár hónap visszatérítést/kompenzálást cserébe.
Gyanakszom valami hasonlóra itt a vidéki szolgáltató esetében is, mert vannak időszakok, mikor radikális az általános különbség gaming élményben.
Van, mikor kiváló, de van mikor élvezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#20029) rviktor25 válasza Aprósólyom (#20028) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Igen, a FEC egy PHY szintű technika hibacsekkolásra/-javításra kifejezetten a te modemed és a szolgáltató eszköze között.
Igen, az UDP/TCP már magasabb szinten létezik, ill. TCP end-to-end csekkolást-újraküldést csinál.

Igen (és nem), a corrected/uncorrected azt mutatja, h a szolgáltatótól a modemed hány bájtott kapott hibásan amit tudott/nem tudott javítani. Amit a modemen láthatsz hibajavítás az természetesen csak erre az egy szakaszra vonatkozik. Szóval ha már a szolgáltató végeszköze előtt történt valami akkor ezen (UDP esetében) semmi nem segít.

Ha uncorrected csomagok is vannak az biztos h valamiféle információveszteséget jelöl ami mint írtad UDP esetében kiesést okoz (amit a játékokban különböző módon próbálnak kompenzálni kisebb-nagyobb sikerrel).
Az, hogy minimális eltérés van a fix 60-hoz képest teljesen normális és ezt a jittert elvileg tudnia kéne kezelni egy normálisan megírt játéknak.

Maga a channel bonding minél több csatorna van bevonva annál nagyobb latency/jittert fog okozni már fizikailag is, ezen javítani nem lehet. Hogy ez mennyire kéne/szabadna h befolyásolja a játékélményt ez más kérdés. Mivel elég sokan használják, esélyes, h a technológia azért annyira NEM rossz.

Nagyon sok minden elképzelhető, de ha ez csak bizonyos időpontokban nagyon rossz akkor érdemes lenne te oldalról is, meg szolgáltató oldalról is ilyenkor megnézni. Esetleg kideríteni, h mi a közös ezekben az időpontokban (fúj a szél, esik az eső, 40 fok van, a Barátok Közt megy ilyenkor, mindenki épp hazaért munkából és benyomta a gépet, etc. - lehet pl. következtetni arra, h oszlopon kábellel nem stimmt valami, valaki HPF nélkül használ régi TV-t, etc.).

Chiwasuu!!!

(#20030) Aprósólyom válasza rviktor25 (#20029) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nagyon szépen köszönöm, hogy időt szakítottál rám!!! :R

Jevons paradox

(#20031) DaddyGood


DaddyGood
tag

Sziasztok! Nem tud valaki egy jó online streamet Spíler 1-re, ami működik is és nem szaggat?

(#20032) sch_a válasza DaddyGood (#20031) üzenetére


sch_a
addikt

Tarr MobilTV ;]

(Még a Match4 igazán bekerülhetne...)

(#20033) DaddyGood válasza sch_a (#20032) üzenetére


DaddyGood
tag

Az én csomagomban sajnos nincs benne.

(#20034) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok. Ez szolgáltató hiba lenne?

500-as net van sebességmérés teszt alapján is 400-500 között mozog, viszont torrent, stb programokon keresztül csak 10-15 mb/s a letöltés maximum.

Routert használunk pontosabban 5 éve ezt ASUS RT-N18U. Lehetséges elfáradt már? Cat6 kábelek mindenhol, modemről routerbe is az csatlakozik.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20035) barnibooo válasza demmer123 (#20034) üzenetére


barnibooo
tag

500 Mbps = 62.5 MB/s, tehát a speedtest az Mbps-be, még a torrent kliens Mb/s-be számol. 134,2177 Mb/s az aktuális torrent sebességed, ez pedig lehet, hogy épp azért ilyen, mert ahonnan töltöd, neki mondjuk pl, 150-es netje van.

(#20036) vacs válasza demmer123 (#20034) üzenetére


vacs
veterán

A torrent klienst állítsd át megabitre és akkor nem lesz már fura!
Én is így csináltam. ;)

(^)(>.<)(^)

(#20037) kabelmania27 válasza demmer123 (#20034) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#20038) demmer123 válasza barnibooo (#20035) üzenetére


demmer123
őstag

Nem, rengeteg filmet stb töltök és 15-16 MB/s fölé nem megy soha

kabelmsnia27: azt hol találom? Modem név+ jelszót nem találom amit adtak gyárilag.

(#20039) demmer123 válasza kabelmania27 (#20037) üzenetére


demmer123
őstag

Megtaláltam közben. Itt az értékek.
Ez az gondolom nem?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20040) Aprósólyom válasza demmer123 (#20034) üzenetére


Aprósólyom
addikt

- Routerben a traffic manager (QoS/bandwith limiter) aktív?
Olyankor a hardveres NAT nem működik, úgyhogy az 1 magos proci dolgozik csak.

-Bittorrent portok (6881:6889) beállítva a torrent kliensben/routerben?

Jevons paradox

(#20041) kabelmania27 válasza demmer123 (#20039) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak. Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attanuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség és lehet-e javítani az értékeken.

(#20042) Dr. Gonzο válasza demmer123 (#20038) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Asus routerben DM letöltővel szerintem nem rossz az a 15-16 MB/s.
Én AX86U Pro-val sem töltök gyorsabban, szintén 500-as Tarr nettel.
Ezek ruoterek, nem erre vannak elsősorban készítve.

(#20043) mizu válasza Dr. Gonzο (#20042) üzenetére


mizu
aktív tag

Torrentkliens globális kapcsolatszáma mennyi? bocs demmer123-tól kérdeztem..

[ Szerkesztve ]

▫️ PH! FAN ▫️

(#20044) Dr. Gonzο válasza mizu (#20043) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nálam 50 globális és 8 torrentenkénti max van beállítva.
De úgy emlékszem gyárilag ez jóval több.

[ Szerkesztve ]

(#20045) mizu válasza Dr. Gonzο (#20044) üzenetére


mizu
aktív tag

Mindegy..úgyis látja. Válaszolok neked. :)
250es net,400as globális,50torrentenként. Gyorsabb nethez emeljetek. Szerintem

▫️ PH! FAN ▫️

(#20046) Dr. Gonzο válasza mizu (#20045) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nekem tökéletes így, nem kell hogy gyorsabban jöjjön, viszont úgy tudom a sok kapcsolat eszi az erőforrásokat. Tévedés joga fentartva! :)

(#20047) demmer123 válasza mizu (#20045) üzenetére


demmer123
őstag

Beállítottam 200 volt az alap. de 15 Mb/s így is a max. Router oldalán nincs semmi korlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#20048) Dr. Gonzο válasza demmer123 (#20047) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

A letöltéskezelőben a "Bit Torrent" menüpontban

(#20049) demmer123 válasza Dr. Gonzο (#20048) üzenetére


demmer123
őstag

Ez a max akkor is. Én mindig arra gondolok hogy 5 éves a router és az miatt van.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20050) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, az alábbiakban szeretnék segítséget kérni. Nem vagyok benne egészen biztos, hogy ide tartozik a probléma, de hátha. Adott egy Google Chromecast (4K) eszköz, amit Németországban használok, de a google fiók, amivel a Play Store-ban használom területileg Magyarországra van beállítva, azaz le tudok olyan appokat tölteni, ami csak Magyarországról elérhetö. A Tarr Mobil Tv alkalmazás minden eszközön (telefon, IOS tablet, stb.), megjelenik letölthetö opcióként, csak a Chromecast-on nem, pedig azon szeretném elsösorban használni! Amikor rákeresek a Chromecast-al a konkrét linkre, ami a Play Store-ba visz az alkalmazáshoz, 1 másodpercre megjelenik a letöltés gomb, azután eltünik. Erre az eszközre nem telepíthetö (hibaüzenettel), pedig a Tarr Kft. honlapján szerepel, mint kompatibilis eszköz. Lehet, hogy az újabb 4K-s verzióra nem telepíthetö, bár ez nem tünik logikusnak.
Elöre is köszönöm a választ.
Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.