Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) lesaux


lesaux
veterán

Polárból Soligor vagy Cokin inkább? A Cokint kokinnak ejtik vagy cokinnak?

(#602) oceanearth válasza lesaux (#601) üzenetére


oceanearth
őstag

én hoya-t vennék. csak abból a standard 10k 52mm a HMC meg 15k 52mm-re.

(#603) lesaux válasza oceanearth (#602) üzenetére


lesaux
veterán

HMC nem kell nekem, elég gagyi obijaim vannak, és 58-asok egyébként.
Szóval Hoya. Köszi a választ.

(#604) oceanearth válasza lesaux (#603) üzenetére


oceanearth
őstag

mondom én hoya-t vennék ha lenne rá pénzem, mert elég jót hallottam róla, de lehet a többi is jó és azok olcsóbbak.

(#605) Badb0y


Badb0y
addikt

Gondolom érdemesebb külön cirkulár polár szűrőt venni és uv szűrőt mint egybegyurva a 2-őt :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#606) csiga997 válasza Badb0y (#605) üzenetére


csiga997
őstag

Szűrőket egymásra pakolni mindenképp ellenjavallt. Amúgy, egy polár mellé teljesen felesleges még az UV is.

(#608) csiga997 válasza oceanearth (#602) üzenetére


csiga997
őstag

Hát, ez egy drága sport, ezzel együtt kell élni. 10k egy szűrőért kifejezetten baráti. Ennél olcsóbban már csak hulladékot kapsz, de ha mégis ki akarod dobni a pénzed akkor utald inkább a vöröskeresztnek.

(#609) csiga997 válasza Kalandor (#607) üzenetére


csiga997
őstag

Csak beltérben? Egyébként meg mindent polárral nyomsz? Yikes... :Y

(#611) oceanearth válasza csiga997 (#609) üzenetére


oceanearth
őstag

ez miért meglepő. sztem ez töktermészetes.

(#612) csiga997 válasza oceanearth (#611) üzenetére


csiga997
őstag

A képeslap- és giccsfotográfia bizniszben mindenképp...

(#614) Badb0y válasza csiga997 (#612) üzenetére


Badb0y
addikt

Miért baj az ha azzal nyomja?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#615) csiga997 válasza Badb0y (#614) üzenetére


csiga997
őstag

Nem baj. Majd kinövi... ;]

(#616) lesaux


lesaux
veterán

A közgyűrű életéről és munkásságáról tudna valaki mesélni?
Pl. mi a különbség az EF-12 és az EF-25 között?

(#617) csiga997 válasza lesaux (#616) üzenetére


csiga997
őstag

Az egyik 12 a másik 25 mm-es extra kihuzatot jelent.

Bővebben: link
Bővebben: link

(#618) lesaux válasza csiga997 (#617) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi. És miközben a linkeket olvasom, elárulnád, mi az a kihuzat?

(#619) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

ez egy ''sima'' cső;)

you can CANON

(#620) lesaux válasza DVD_2_U (#619) üzenetére


lesaux
veterán

És egy sima cső kerül 40 ezerbe? :Y

(#621) domedee válasza lesaux (#620) üzenetére


domedee
senior tag

amikor egy szimpla üvegkorong+fémgyűrű körül kerül 10e pénzbe (szűrők), akkor ez még olcsó is...:O

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#622) DVD_2_U válasza domedee (#621) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Azért az hogyszimpla üvegkorong... lehet a Hama meg Soligor szürőkre igaz, de egy B+W az optikai lencs és nem síküveg ;)

you can CANON

(#623) domedee válasza DVD_2_U (#622) üzenetére


domedee
senior tag

jaja, olyan, mint lesaux ''sima csöve''...:P

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#624) csiga997 válasza lesaux (#618) üzenetére


csiga997
őstag

Minden (nem belső-élességállítású) objektív esetén amikor élességet állítasz lényegében az optikai rendszer és a filmsík közötti távolságot változtatod egy csavarmenet segítségével. Az objektív közelpontja (a legközelebbi élesre állítható távolság) a csavarmenet által elérhető legnagyobb kihuzat függvénye. Ha ez nem elég, akkor az objektív és a gépváz közé beilleszthető sima cső segítségével növelhető a kihuzat. Maga a szó jelentése különben visszanyúlik a fényképezés hőskorához, amikor a nagyformátumú készülékeken az élességállítás egy harmonikakihuzat segítségével történt.

De amúgy a gugli itt is a barátod: csak beírod neki ''kihuzat'' és lám lám ott a sok tudás... :D

Egyébként a ''sima cső'' megállapítás természetesen nem helytálló, mivel egyrészt szükség van a ''sima cső'' két végén egy-egy bayonettfoglalatra, az objektívcsatlakozás biztosítását szolgáló reteszelő-kioldó szerkezetre, valamint elektronikus kamerákhoz az objektív elektromos jeleinek átvitelére szolgáló csatlakozókra és elektronikára.

(#625) domedee válasza csiga997 (#624) üzenetére


domedee
senior tag

Mondom, csak egy sima cső, egy-két apró mütyürrel...:DD

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#626) csiga997 válasza DVD_2_U (#622) üzenetére


csiga997
őstag

Azért ne menjünk ennyire mélyen a márkafetisizmusba, mégha van is egy B+W szűrőd otthon... :DDD Természetesen azok a szűrők is síküvegből készülnek.

(#627) DVD_2_U válasza csiga997 (#626) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

L0f@$t... olvasd el az oldalukon!!! :P Bővebben: link

The B+W Filter Company has been manufacturing optical filters for over 50 years. Our filters use Schott optical glass from which the filters are diamond cut, precision ground and then polished to ensure flatness on both surfaces and uniform thickness throughout. These, among other innovative measures, allow us to offer filters that meet the needs of even the most discriminating users.

...ja és Német, tehát rossz nem lehet! :R


p.s.: ...mégha van is egy?! már miért ne lenne... több is... Beeebebebeeee :))

[Szerkesztve]

you can CANON

(#628) csiga997 válasza DVD_2_U (#627) üzenetére


csiga997
őstag

Szerinted az, hogy ''flatness on both surfaces and uniform thickness throughout'' az mit jelent?

mod: de legalábbis neked mit jelentenek azok a fogalmak, hogy ''síküveg'' és ''lencse'', és ha valami ''flat on both surfaces and has a uniform thickness thoroghout'' az, most melyik a kettőből? :U

[Szerkesztve]

(#629) oceanearth válasza csiga997 (#628) üzenetére


oceanearth
őstag

ez a gyerek keményen tolja. leugat és belinkel egy szöveget melyből kiderül hogy neked van igazad, de erre ő nem jön rá és azt hiszi neki van. ez a kemény

(#630) csiga997 válasza oceanearth (#629) üzenetére


csiga997
őstag

szerintem fuss ennek neki még egyszer. :D

(#631) csiga997 válasza DVD_2_U (#627) üzenetére


csiga997
őstag

Ja, és a Hama is német... :C

(#632) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

B+W a király :R ... mindenki más **********

you can CANON

(#633) oceanearth válasza csiga997 (#630) üzenetére


oceanearth
őstag

miért fussak neki mégegyszer. na mind1. az a lényeh hogy dvd_2_u be akrta bizonyítani az igazát leugtott és ezért bevágott egy szöveget. amiből kiderül hogy ezek is síküvegek legalábbis én ezt szűrtem le belőle. és ő azt hiszi még mindig neki van igaza. de hát nem is lehet domború egy szűrő üvege torzítana

(#634) DVD_2_U válasza oceanearth (#633) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

ugy értem nem sima ablaküveg...siküveg, na mind1 hagyjuk

you can CANON

(#635) csiga997 válasza oceanearth (#633) üzenetére


csiga997
őstag

Ja, ok, benéztem. ;) Azt hittem engem hülyézel... :D Nem baj, majd reggel nekifutok én is még egyszer... :D

Amúgy egyszer olvastam, h talán pont a hama (:F) kitalált valami olyan szűrőt, ami bár mindenütt egyforma vastag, de ettől függetlenül ívelt. mondjuk, azóta se hallottam erről úgyhogy gondolom még korszakalkotnak kicsit a német mérnökök az üzleti siker realizálása előtt... :)

(#636) csiga997 válasza DVD_2_U (#634) üzenetére


csiga997
őstag

hát, ablaküvegből még az sztk-ban sem csinálnak ma már semmit, úgyhogy ez azért önmagában abszolut nem érdem... :DDD

mod: mármint szemüveget nem csinálnak belőle. Ablakot természetesen igen. :)

[Szerkesztve]

(#637) domedee válasza csiga997 (#636) üzenetére


domedee
senior tag

már a sima ablaküveg sem olyan egyszerű néha, hidd el, tanultam ilyet. csak elég a következő tulajdonságokat az adott célnak megfelelősen összepasszintani:hőátadás, hővezetés, hőtágulás, kúszás, szívósság, ... etc

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#638) oceanearth válasza domedee (#637) üzenetére


oceanearth
őstag

ez mind ok. de a szűrő akkor is egy síküveg. nem lehet se domború se homorú hiszem akkor torzítana, vagy nem??

(#639) domedee válasza oceanearth (#638) üzenetére


domedee
senior tag

persze, síküveg, habár lehet, hogy éppen az a cél, hogy valamilyen módon torzító szűrőt csináljunk.

de súgok valamit, sok szűrőt, már sok szűrőt műanyagból csinálnak, pl. akrílból. a Hoyának is vannak ilyenjei (Hoya Gradual Color sorozat).

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#640) Badb0y


Badb0y
addikt

Milyen szűrő kell ahhoz, hogy ezen a képen az ég ne legyen szemcsés, hanem egybefűggő fekete. (ISO 100 eos 300d 8-as rekesz 20mp záridő)

Bővebben: link

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#641) domedee válasza Badb0y (#640) üzenetére


domedee
senior tag

rossz a link, ...fly.hu/ a ....fly/hu/ helyett, amúgy esetleg ezzel próbálkozz: [kép], innen: Bővebben: link:HOYA Gradual Color (Szürke /Speciális efektszürők), amúgy direktbe nem nagyon lesz szép fekete, ugyanis Bp. felett túl nagy a fényszennyezés.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#642) Badb0y válasza domedee (#641) üzenetére


Badb0y
addikt

Uhh sorrry. Na akkor az előző link javítva: Bővebben: link

De itt egy másik ahol az észrevehető: Bővebben: link

Kicsit az átméretezés is lebutította, de ne azt nézzétek, hanem a pontokat, hogy nem egybefüggő fekete.



[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#643) csiga997 válasza Badb0y (#640) üzenetére


csiga997
őstag

Ez inkább a jpeg tömörítés hibájának tűnik. Próbáld raw file-al esetleg.
A félszűrőt nagyon egyszerűen lehet fotosoppal utánozni, ezért nem éri meg beruházni. (Igazából a menetes félszűrők lehetőségei korlátozottak, pl. horizontnak mindig középen kell lennie, stb. Ebből a szempontból jobbak a cokin/lee féle négyzetes szűrők amiket lehet a keretben forgatni/tologatni.)

(#644) csiga997 válasza domedee (#639) üzenetére


csiga997
őstag

Nincs ebben nagy dráma. Az átmenetes szűrők mind műanyagból vannak, a polárszűrő üveglapok közötti műanyag fólia, a cokin szűrők mind műanyagok, a zselatin szűrők meg, ugye, zselatinból vannak.

(#645) Badb0y válasza csiga997 (#643) üzenetére


Badb0y
addikt

Leírnád egy off erejéig, hogy ps-be hogy kell lépésről lépésre? Ha magyar a ps-ed az még jobb lenne mert nekem az, de ha nem akkor is nagyon hálás lennék.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#646) ody42 válasza Badb0y (#645) üzenetére


ody42
senior tag

ilyesmire gondoltál, amit a linkekre raktam?(többfélét is csináltam)

Bővebben: link
Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#647) Badb0y válasza ody42 (#646) üzenetére


Badb0y
addikt

Ezek egész jók. Miket csináltál?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#648) ody42 válasza Badb0y (#647) üzenetére


ody42
senior tag

kicsit még változtattam az első hármon. (a weboldalon be van linkelve mind a 6)

először kijelöltem az eget, a barnuló résztől, nyomtam rá egy feathert(99 pixeles beállítással) majd a különböző változatoknál azt próbálgattam, hogy mi van, ha csak sötétítek a képen (variations-al, és csak a shadow reszt)

a 2. képen pedig azt csináltam, hogy ugyanígy megcsináltam a kijelölést, csak rátettem még egy gradienst, aminek a kezdőszíne az a sötétbarnás, a vége pedig szürkésfekete, mint amilyenek a fenti színek.


(amúgy full jók a képeid, milyen géppel csinálod? én most akarok gépet venni, azért (is) kérdezem)

[Szerkesztve]

(#649) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Keresek CANON EF 100mm f2.0 USM objektivet, megvételre!!!

you can CANON

(#650) Badb0y válasza ody42 (#648) üzenetére


Badb0y
addikt

eos 300-d. De ezek szebbek sztem :)

Bővebben: link
Bővebben: link

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.