Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

Ezennel megnyitnám ezta topikot.A megnyitás ötletét az adta, hogy 1 napja végre én is digigép tulaj vagyok és nem igazán akarom állandóan az auto módot használni.Bárkiben felvetődhet a kérdés, hogy miért nem bújom át a tájékoztatót:)
Hát ezért mert az norvég.Szerencsére lelkes fórumtársak találtak nekem egy magyart.
Szóval úgy gondolom, hogy kezdő fotósok ill. a fotózást tanulni vágyók, gyülekezzünk itt:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) tildy


tildy
nagyúr

Hogy legyen is egy kérdésem, canon a60 esetén , hogy lehet beállítani a kis záridőt, illetve hogy lehet igazán jó közeli makrót csinálni vakuval!:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) bwoay


bwoay
nagyúr

Béke!

Ha jól látom, te olyan dolgokat akarsz elsajátítani,
amik általánosságban érvényesek a fotózásra,
és nem a digitális sajátosságai.
Ezért nem tartom szerencsésnek a topic címében a digitális szót...
Személy szerint nem a manualt javasolnám (persze az is,
csak nem erre a célra), hanem legelőször egy alapfogalmakat taglaló könyvet,
vagy weboldalt.

Rövid záridőt többféle módon állíthatsz be,
ezek közül egyik nyilván a teljes manuális mód,
de azt egyelőre nem tartom célravezetőnek,
mert (feltételezem) egy nap alatt még nem sajátítottad el
kellőképpen az expozíciós beállításokat :)
A másik a zárprioritás használata,
ennek Tv a jelölése a programtárcsán Canon gépeknél.
Talán már tudod, azért leírom, biztos ami biztos:
ebben az üzemmódban te határozod meg a záridőt,
a gép automatikája pedig (a fénymérés által) kiszámolja,
hogy az általad választott záridőhöz milyen rekeszérték (blendeméret) lesz jó,
és beállítja azt.
Ha gyengébbek a fényviszonyok, akkor nyilván már nem célszerű
rövidebb záridőt bevállalni, mert már nem lesz olyan kicsi rekeszérték (olyan tágra nem tudja nyitni a blendét a gép - merthogy ez fordítottan arányos, vagyis kis rekeszérték=tág blendenyílás), hogy kompenzálja ezt, és alulexponált fotó lesz az eredménye. Mondjuk a gép úgyis figyelmeztet, ha nem megfelelőek az expozíciós beállítások.
Kezdőknek leginkább a ''sport'' motívumprogram használata ajánlott,
amikor a gép úgy választja ki az expozíciós értékeket, hogy a lehető legrövidebb záridőt alkalmazhassa.
Ez sokszor ugyanolyan célravezető tud lenni, mint mondjuk a zárprioritás használata.

Jó makró vakuval?
Pfff...hát ez jó kérdés!
Leginkább a géptől függ, mármint a vaku elhelyezésétől.
Szerintem a legcélszerűbb indirekt vakuzást használni,
mert közelről már túl nagyot fog villantani a témára,
ami valszeg egyrészt be fog égni, magyarán túlexponált lesz,
másfelől a kitolt objektív könnyen árnyékot is vethet rá.
Kompakt gépeknél ezt úgy lehet kiküszöbölni, hogy valamivel (pl bankkártya) ''elpattintod'' a vaku fényét más irányba úgy, hogy azért még megvilágítsa a témát, de jóval kisebb intenzitással.
Nem egyszerű jól kivitelezni...

sok szerencsét

PS:
különben gratulálok az A60-hoz,
a kategóriájában a legjobb vétel,
szolgáltatásait tekintve meg erősen ki is lóg a mezőnyből.


[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4) rvs


rvs
aktív tag

jelentkezem. :)
eddigi (jobb) kepeim az alairasomban lathatoak, de nem nagyon ertek a gephez. illetve a gephez igen, a fotozashoz kevesbe.
kerdezek egy okosat rogton: gep elejere az van vesve, hogy f 2.8-3.1, viszont amikor fenykepeztem, akkor a jpg-be nem egyszer 6-7-10 f szam van beirva. ez hogy lehet?

(#5) ISZOLE válasza rvs (#4) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ami a gép elejére vagyon vésve az a lehetséges maximum, vagyis az optika ennyit tud és nem többet. Amit a kész képnél találsz az az aktuális rekeszérték ami lehet kisebb hiszen ez az egyik módja a helyes fénymennyiség beállításának.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#6) bwoay


bwoay
nagyúr

jaja, a 2.8-3.1 nem intervallum,
hanem az első a nagylátószögnél, a második pedig a tele állásban
használható legnagyobb rekeszérték.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7) bwoay


bwoay
nagyúr

:D illetve legkisebb rekeszérték

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8) rvs


rvs
aktív tag

oksi, köszönöm. :)

(#9) ISZOLE válasza bwoay (#7) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Legnagyobb.
A fényképezésben a rekesz és a záridő értékek eredetileg mind arányok voltak, például 1:2,8 vagy 1:500. A helytakarékosság okán manapság már csak a nevezőt írják le, vagyis a nagyobb szám mindig kisebbet jelent (szűkebb rekeszt illetve rövidebb expozíciós időt).

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#10) tildy válasza bwoay (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

A digitális szót pont emiatt raktam zárójelbe.

Hogy pontosan miért kérdem.Záridőre, meg blendere még emlékszem apukám Zenithes korszakából, viszont azért egy digigép ilyen tekintetben már sokkal több mindenben segít az embernek.(Gondolok itt arra, pl. hogy jelzi ha túl keévs a fény, nem elég éles a kép, stb)SZóval teljesen más.Ha meg kompakt, akkor meg főleg eltér a régi zenith típusú gépektől.(Ugyebár a régi zenithünkhöz külön objektívek voltak, másképp működött pl. a zoom, stb.:D)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Bővebben: link
Itt is vannak érdekes dolgok. Remélem nem leszek megkövezve érte :)

-

(#12) bwoay válasza ISZOLE (#9) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez ok, de a szám értéke kicsi :D
ezért helyesbítettem. Az rendben van, hogy ekkor nyitja a blendét a legtágabbra,
ezt írtam is korábban. Meg értem is, amit írsz, thx!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13) bwoay válasza tildy (#10) üzenetére


bwoay
nagyúr

jogos, valóban zárójelbe raktad, megkövetlek
ettől függetlenül én személy szerint nem igazán szeretem elválasztani a kettőt egymástól, az alapok ugyanazok maradtak, csak az eszközök mások.

PS:
persze, a Zenith tök más, de annak nem is egy kompakt gép a megfelelője a digitálisak között ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14) simonzé válasza bwoay (#3) üzenetére


simonzé
addikt

Kimerítő hozzászólás volt. A tudományos hozzáállás sem rossz, de nagyon sokat lehet tanulni sima kísérletezgetéssel is. Digitális géppel ráadásul kimondottan költségkímélő módon. :)
Jómagam a tapasztalatokra fektetem a hangsúlyt. Angolul sem a könyvben leírt nyelvtani szabályokat végiggondolva beszélek, hanem valahogy érzem, hogy ezt most így kell mondani, mert így jelenti azt, amit mondani akarok. És működik. (Németül: Es wirkt!) Szóval gyakorlat teszi a mestert.

I don't fit in. I fit out.

(#15) Segnior_Barthez válasza tildy (#1) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Helló!
A makró+vakuhoz szólnék. Fényképezz két kézzel, úgy, hogy a bal kezed középső újjával betakarsz a vakuba! Visszanézed, és manuálisan addig tologatod a vaku előtt /eltakarva a viilanást/ az újbegyedet, amíg meg nem kapod az optimális képet. Ez mozdulatlan téma előtt remekül lehet alkalmazni.

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#16) napos2600 válasza rvs (#8) üzenetére


napos2600
tag

az a noi kep, hat az tenyleg nagyon sikerult!
meselhetnel a fotozas meneterol, kamerarol, beallitasokrol, mindenrol:)

ott amr mindent leirtak a lanyrol :)

(#17) vicces


vicces
addikt

a makro modhoz annyit irnék, hoyg elvileg lehet állitgatni a vaku fényerejét, legalábbis az a75-ösöm lehet. mondjuk ez is egy teoria részemről, még nem nagyon makroztam.
egyenlőre arra gyurok, hogy a kinti képek ne legyenek homályosak, elmosottak :)

:)

(#18) Segnior_Barthez válasza vicces (#17) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

az a60-ban csak manuál modban lehet a vaku fényerejét állítani. de a legkisebb erőségű villanás is olyan makróba, mint a .... mittudoménmi :)
tehát az is sok.
kétségtelen hogyy gyakorlat teszi a mestert. egy időbe még a budiba is a gépessel mentem. vannak is nagyon jó makrók :C

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#19) rvs válasza napos2600 (#16) üzenetére


rvs
aktív tag

konkretan melyikre gondolsz? ha a voroskere, akkor az a favourite-ok kozott van, nem en keszitettem. :)

(#20) vicces


vicces
addikt

nekem az lenne a kérdésem, hogy mi a manó lehet az az opció aminek a neve:

+/- (Exp.) , és ezt -2 és +2 között állitgathatom az értékét 1/3-os léptékekkel :F

jah, és az ISO speedet, mikor mire célszerü állitani?

[Szerkesztve]

:)

(#21) Segnior_Barthez válasza vicces (#20) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

valami ''expizíciós korrekció''
a lényege, hogy a témát sötétebre (-2), vagy világosabbra(+2) tudod fényképezni.
pl. állítsd a tárcsát ''P'' állásba, és a ''FUNC'' gombal a legfelső opcióban a balra-jobbra gombbal kiválasztod (szépen mutatja a kijelzőn) a megfelelő fényerőséget.

iso----> fényképezz alkonyatkor közeli tárgyat VAKU NÉLKÜL. a 100-as nál tiszta a kép, de sötét, a 400-as nál világos a kép (felismerni a formákat) de nagyon szemcsés, ún. zajos. ha kinagyítod jobban látod a piros-kék szemcsézettséget.


[Szerkesztve]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#22) sequator


sequator
senior tag

ez egy nagyon hasznos topic lehetne, pl nekem is van jó digigépem, de a fényképezéshez vajmi keveset konyítok:(

Sautia

sequator

(#23) Sipi válasza vicces (#20) üzenetére


Sipi
addikt

Alul/felülexponálás. Pl. ha havas tájat akarsz fotózni, szembefénynél, amiben sötét faház lapul, az automatika a túlnyomó fehérség miatt úgy fotóz, hogy a hó gyönyörű, de a házból egy fekete pacnit kapsz. Ha ilyenkor alulexponálsz, a fehér hó fehér marad, de a ház részleteit is ki tudod venni.
Próbálgatni kell, míg megtalálod a helyes értékeket.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#24) kiskegyed válasza tildy (#2) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Nekem a makróknál a vakumentes fotóim lettek eddig a legjobbak. Fényképeztem már asztali lámpával és ''terepen'' zseblámpával.

(#25) kiskegyed válasza Sipi (#23) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Volt egyszer, egy problámás beállításom, amikor a távolban a havas hegyek, a közelben meg az erdő mélye volt tulságosan nagy fényerő különbséggel.
Ha az erdőben jöttek elő a részletek, a hegyek kiégtek, ha pedig a hegyek voltak jók, az erdő lett túl sötét.
Van vmi lehetőség a különbségek csökkentésére valahogy?

(#26) Vikthor válasza tildy (#2) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ne használj beépített vakut, sztem spotlightal vagy egyéb rávilágítással oldd meg a fényt, és használj talán nagyobb záridőt.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#27) vicces válasza Sipi (#23) üzenetére


vicces
addikt

atya-gatya :DD
a végén profi leszek :)

tenx!

:)

(#28) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

én még a fénymérésre nem jöttem rá mit is jelent, és milyen beállításoknál van szerepe:
spot?
evaluative?
center wieghted?

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#29) yobyka válasza kiskegyed (#25) üzenetére


yobyka
csendes tag

Volna egy pár ötletem:
1. A fénymérés típusa (
Center [ ]
Weigted average,
vagy Spot [o].

a w. average-nek most nem jut eszembe a kis piktogramja.. :)
Legalábbis ugy tudom, hogy ez határozza meg, hogy a gép a képen látható különböző erősségű tárgyakból melyiket (ill hogyan) vegye alapul az exponáláskor.

2. a Segnior Barthez (#21) által már említett expozíciós korrekció (bár ez asszem az egész képre vonatkozik, tehát ebben az esetben talán mégsem a legjobb megoldás.. :)
3. Kis trükkel (legalábbis az én A60-asomon ezt szoktam csinálni): ''rámérsz'' (fókuszálsz) valami hasonló távolságban lévő, a kettő (a hó, és hegyek) közötti fényerősségű dologra és azzal a bemért értékkel exponálsz.

Szóljatok, ha az utolsó kettő hülyeség. :)

(#30) yobyka válasza Segnior_Barthez (#28) üzenetére


yobyka
csendes tag

Pont az olyanoknál, mint Kiskegyed (itt nem rád gondolok... :) fent emlitett (#25) esetében...

(#31) kiskegyed válasza yobyka (#30) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

LOL

és köszi az ötleteket

(#32) bwoay


bwoay
nagyúr

Az expozíció korrekció azt a célt szolgálja, hogy felül tudd bírálni
a géped (egyáltalán nem tévedhetetlen) automatikáját.
Mármint az automatika azon részét, ami a fénymérésért felelős, ismertebb nevén AE.
Mint azt már valaki írta, ha egy adott témán belül éles kontrasztok,
erősen sötét és nagyon világos részek keverednek, vagy mondjuk a fényviszononyok trükkösek, akkor az AE könnyedén bedől, és alul- ill. túlexponált kép készül.
Ezt lehet felülbírálni az expozíció kompenzáció néven is ismert beállítási lehetőséggel.

Az ISO (speed) a filmeknél ASA néven is ismert fényérzékenység.
Minél nagyobb, annál kevesebb fényre van szüksége egy fotó elkészültéhez.
Ebből következik, hogy tűző napfényben alacsonyabb értékét,
sötétben pedig magasabbat ''szokás'' használni. Persze ez így nem általánosítható,
adott esetben a konkrét céltól is nagyban függhet.
Komapkt gépek hátránya, hogy a magasabb értékek (400) mellett a megnövekedő képzaj sokat ront a képminőségen. Mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy milyen mennyiségű zajt visel még el, ettől függően milyen beállítást ítél még használhatónak a gépén.

A ''piros-kék'' szemcsézettség amúgy nem feltétlenül
a klasszikus értelemben vett zaj,
ezek lehetnek a hot-pixelek is! Hosszabb záridőnél egyes ''nem igazán tökéletes'' pixelek ''túlcsordulnak'', és ez a képen RGB színű képpontokban nyilvánul meg.
Ha van zajszűrés, az általában ezt küszöböli ki.
A ''klasszikus'' zaj szűrésére meg vannak igen hatékony SW-ek,
pl Noise Ninja, vagy a Neat Image, aminek az ingyenesen letölthető demo változata teljes körűen, korlátozás nélkül használható jpeg állományok szűrésére, mindenkinek ajánlom, hogy legalább egy próbát tegyen vele!

A világos-sötét, sötét-világos kombinációjú képek elég problémásak tudnak lenni, sok múlik azon, hogy az adott gép milyen dinamikával bír.
Tájkép fotózáshoz ajánlott egy skylight, vagy polar szűrő használat,
és olyan pozícióból való fényképezés, amikor a nap oldalról, vagy hátulról süt.
Így elkerülhető, hogy az égbolt, vagy a világos, havas részek beégjenek.

A fénymérésnek annyit jelent, hogy fénymérés :)
A gép megméri a lencsébe beérkező fényt, és ez alapján állítja be azt....
amit rábízol az automatikára :) (fényérzékenység, rekeszérték, záridő, kb ezek beállításai függnek a mért fénytől).
Azért léteznek különböző fénymérési módszerek,
mert nem mindegy, hogy egy napsütéses tájat, vagy a nagy sötétségben egy világító szenjánosbogarat akarsz-e megörökíteni. Előbbi esetben ugyanis teljesen kielégítő, ha a kép átlagát veszed alapul, de ha sötétben akarsz egy világos pontot,
vagy világosban egy sötét pontot jól exponálni, akkor ott nagy hasznát veszed a spot módnak. A weighted average meg úgy működik (mint azt a neve is mutatja), hogy a kép egyes részei nagyobb súllyal számítanak bele az átlagolásba.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#33) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

talán off.. de talán segít valaki dönteni hogy melyik a jobb vétel: Sony P72 vagy Canon A széria mondjuk egy A60-as.

Köszi!

Aláírás

(#34) vicces válasza kapcs-ford (#33) üzenetére


vicces
addikt

canon a seria, még ha az a60-ast veszed is :)

..
jah, most veszem csak észre, hoyg az a60-asra gondoltál :D

[Szerkesztve]

:)

(#35) kapcs-ford válasza vicces (#34) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Köszi!
Az A60 -75- r``ol azt olvastam , hogy nehéz képeket készìteni ''vörösszem'' nélkül..
Nem tudom, mindenesetre olvasgatom tovább a teszteket.

Egy A5-ös nagyságú fénykép el``ohívásához mekkora felbontás kell?

Aláírás

(#36) bwoay


bwoay
nagyúr

:C
maximálisan egyetértek.
Szerintem ezeket a P szériás Sonykat azoknak találták ki,
akik fotózás terén még évek múlva is ugyanott akarnak tartani,
mint ahol elkezdték :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#37) bwoay


bwoay
nagyúr

A5-höz minimum 3 MP kell.
A vörösszem szinte minden olyan kompakt gépnél problémás lehet,
ahol a vaku nincs magasan az objektív felett.
Tehát szinte az összes kompakt kompaktnál ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#38) vicces válasza kapcs-ford (#35) üzenetére


vicces
addikt

ez a vörösszem igy van. :(
legfeljebb ki lehet photoshop-ozni
de lehet, hoyg most hülyességet mondtam.

[Szerkesztve]

:)

(#39) vicces


vicces
addikt

én ezt a makrorzást feladom. lehetelen képet csinálni vakuval. nélküle, meg nekem
nem tetszenek a képek.:(
viszont találtam egy sirály képet a mappáimban. csak fel kéne tölteni valahova.

:)

(#40) tildy válasza vicces (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Te is feladod?
Én ma próbáltam hangyát, de ...
Ráadásul egy szemét hangya volt.Én itt hírességet csinálnék belőle, azt fogja magát és elfut...szégyen:((
Örülök ha egy kép sikerült:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) bwoay


bwoay
nagyúr

ti sem a kitartásotokról lesztek híresek :)
mi lenne, ha beszereznétek egy slave vakut, ami a mandínerből pattanó fényre villantana, és el lehetne helyezni úgy, hogy megfelelő szögből világítsa meg a ...hangyát :DD
Amúgy én is vaku nélkül makrózom.
Mondjuk az én gépemen hanyatt lehet hajtani a beépített vakut,
ez néha segít az indirekt vakuzásnál, de sokszor így is gyatra az eredmény.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#42) tildy válasza bwoay (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Próbálkozom még, nehogy azt hidd, hogy ezzel vége.A cél egyelőre egy olyan fotó, amivel én is bejutnék a tavaszi makrofotó ph versenybe:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) Som@ válasza tildy (#42) üzenetére


Som@
őstag

A versenybe bármikor bejuthatsz! ;)
Csak rá kell szánnod magad!
Ne félj a megmérettetéstől! :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#44) bwoay


bwoay
nagyúr

Tildy,
én az elején 7000 képet lőttem el csak azért, hogy kitapasztaljam a gépet.
Ebből persze jópár sikerült, de kb 100-at tartottam arra érdemesnek, hogy megmaradjanak, és ebből olyan 5, ami kimondottan tetszik.
Vesd össze ezt az arányt azzal, ahol te tartasz most!
Addig nem igazán jönnek a jó képek, amíg nem ismered ki a géped.
(Utána meg azért nem ;), mert a legnehezebb része nem a technikai,
hanem az, hogy egy képet tényleg úgy örökíts meg, ahogyan szeretnéd,
az elképzeléseid szerint)
Most ott tartok, hogy minőség már úgy-ahogy rendben,
tartalom meg....hááát... :U

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45) vicces


vicces
addikt

nos én nem akarok ezzel versenyezni de azért berakom, nézzétek meg:
Bővebben: link

kicsit lehangoló, és amikor előkerül ez a kép, valahogy olyan érzésem van, hogy nem kéne ennyit gépezni..:(
;]

/kicsit szar helyre töltöttem fel. de a tar.hu nem igazán megy most. inkább beraktam smiley-nak egy másik forumon :))/

:)

(#46) vicces válasza bwoay (#44) üzenetére


vicces
addikt

mikor lesz ez a verseny??
én most a 430. képemnél tartok. csütörtök este óta. ha jol számolom, ilyen ütemben még kb 2 honap míg beérek. :)

:)

(#47) atus válasza vicces (#45) üzenetére


atus
senior tag

Nekem viszont ez nagyon tetszik... :))

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#48) Som@ válasza atus (#47) üzenetére


Som@
őstag

Vahj miért? :U :D

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#49) vicces válasza atus (#47) üzenetére


vicces
addikt

nekem is tetszik, csak először furcsán hatott rám, amikor visszanéztem.
meg kiváncsi voltam, hogy mennyire gagyi. a dátumot sajnos beleraktam..
:)

:)

(#50) bwoay


bwoay
nagyúr

Nekem a 7000 kb 2-3 hónap alatt jött össze, azóta szerencsére lelassultam.
Próbálok úgy fényképzeni, mintha filmre menne, nem lövöldözök már össze-vissza minden szarságra. Meg úgy vettem észre, hogy az ember idővel jobban észre is veszi a jobb témákat (persze nyilván akkor, amikor gép nélkül flangál, pl boltba megy).
Amúgy szerintem jó makrót készíteni kurv@ nehéz,
eleve nehéz jó témát találni (rengeteg az elcsépelt),
nehéz megoldani a jó megvilágítást.
A makró kiemeli az apró részleteket, vagyis rengeteg dologra kell odafigyelni,
stb...nem mintha el akarnék riasztani bárkit is a dologtól.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.