Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) atus válasza Som@ (#48) üzenetére


atus
senior tag

Jóóvannaaa. Kb egy hónapig egy darab értékelhető képet nem készítettem, és most örülök, hogy megint sikerült olyat, ami nekem is tetszik. :U

bwoay: A 7000 kép az mocsok sok. Most tartok 5600-nál, pedig tavaly június óta megvan a gépem, és használom bőven...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#52) Som@ válasza atus (#51) üzenetére


Som@
őstag

Én a kép témájára gondoltam. ;)
Minden kötözködétől mentesen. (Tudom, az én estemben ez hatványozottan nehéz elhinni :DDD )

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#53) vicces válasza atus (#51) üzenetére


vicces
addikt

akkor elég light-osan nyomod :)

..

egyébként mikor lesz a verseny?

:)

(#54) atus válasza vicces (#53) üzenetére


atus
senior tag

Ha a makró ''versenyre'' gondolsz, amit nevezzünk inkább fotópályázatnak (eufemizálás rulz :DDD), annak holnap 12:00-kor van a nevezési határideje. Itt a PH!-n a Digitális Fényképeim topikban. ;)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#55) bwoay válasza atus (#51) üzenetére


bwoay
nagyúr

Atus,

hát, mit mondhatnék...METÁL vagyok :D
Sajnos nekem ennyi kellett ahhoz, hogy konstatáljam: most már (szerintem) kiismertem a gépet. Viszont azt tudni kell, hogy elég sok gördeszkázást fotózok,
és ugye sportfotó...sorozatképek... :) A gépem 4 fps-t tud,
tehát nem kell még félórát sem tökörésznem ahhoz,
hogy összejöjjön jó 400 exponálás.
Amúgy most megnéztem, a winyómon kb 500 általam elkészült fotó van.
(Szerintem abból kb 2-300 már a 7000-ik exponálás után készült :B )

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#56) vicces válasza atus (#54) üzenetére


vicces
addikt

hát akkor erről le fogok maradni :(

:)

(#57) pitman válasza vicces (#39) üzenetére


pitman
őstag

A makro felvételeknél történő vakuhasználatnál meg lehetne próbálni valamilyen áttetsző anyagot (pl. pauszpapír) tenni a vaku elé, megfelelő távolságra. Csodákat művel. Csökkenti a vaku fényerejét és gyönyörűen magszórja azt. Ha sikerül megfelelő távolságra tenni, egészen jó eredményeket lehet elérni. Esetleg kombinálni lehet a vaku fényerejének a csökkentésével is.
Illetve azzal is lehet próbálkozni, hogy több réteget teszel elé.

[Szerkesztve]

(#58) napos2600 válasza rvs (#19) üzenetére


napos2600
tag

ezt beneztem :)
de akkor is jo! ;)

(#59) simonzé


simonzé
addikt

Tildy - adok egy pár tippet a makrózáshoz:

1. Fogj egy asztali lámpát, ha nincs fényvetőd (de egy 150W-os fényvető is kb 1500-ba kerül), és azzal világíts a tárgyra olyan távolságból, hogy ne ''süssön'' a túlzott fénytől.

2. A gépedet állítsd maual módba, és végy egy 1/200-1/400 körüli záridőt, meg 3,6-4,8 körüli rekeszértéket. (szigorúan zoom nélkül, mert az befolyásolja a beállítható értékeket!)

3. A tulipán (lefelé gomb) kétszeri megnyomásával hozd elő a manual fókuszt, és állítsd 10-20 cm közé. (Fontos, hogy ne zoomolj be az optikával, mert akkor a minimális manual fókusz pont 50 cm-re változik!!!)

4. A FUNC gomb lenyomásával a menü harmadik pontját (Drive Mode) változtatsd meg az egy darab négyzet ikonról (egy kocka) a több egymás mögött lévő négyzetre (sorozatfelvétel)

5. A témától olyan távolságot tarts, hogy a keresőben élesen látsszon!

6. Taltsd lenyomva az exponáló gombot másodperceken át. Ilyenkor az A60 2,2 képet készít máodpercenként, összesen asszem 10 darabot. Amíg kattogtat a kamra, próbáld követni a tárgyat, és kicsit tedd hozzá közelebb/távolabb a kamerát.

7. Az eredményül kapott kb10 fotó valamelyike szinte garantáltan megtartásra érdemes lesz. A többi pedig => kuka :)

Csalás, de így lehet pótolni a hozzáértést, és gyakorolhatod a beállítások használatát is ezzel a módszerrel!

Remélem segítettem. AZ ÍGY KÉSZÜLT KÉPEK LEGJOBBJAIT LÁTNI AKAROM! :D

I don't fit in. I fit out.

(#60) tildy válasza simonzé (#59) üzenetére


tildy
nagyúr

Hinnye, mondaná kedvenc nagyanyám.Köszönöm az ötletet ki is fogom próbálni , csak most épp szakad az eső:(
De ki fogom próbálni mindenképp ,és megmutatom itt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#61) simonzé válasza tildy (#60) üzenetére


simonzé
addikt

Szakadó esőben is lehet makrózni. Pl. egy pocsolya felszínén kiszúrsz egy pontot, ráfókuszálsz, lősz egy sorozatot, és a végén megnézed, hogy sikerült-e elcsípned egy becsapódó vízcseppet. A gépet védened kell az esőtől, és rövid záridő, de elég fény kell hozzá.

Nekem kb 8 próbálkozás után sem sikerült, de talán neked, ifjú Jedi... :DD

I don't fit in. I fit out.

(#62) tildy válasza simonzé (#61) üzenetére


tildy
nagyúr

Sikerült.Na majd hamarosan feltöltöm:)De a vízcsepp az nekem sem jött össze, egy kis növényt fotóztam le:)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#63) delta9 válasza bwoay (#55) üzenetére


delta9
senior tag

most legszívesebben azt kérdezném, hogy érdemes lenne e a yashica analóg 35mm-est digitálisra cserélni, csak nem tudom a típusszámát, így inkább kérdem:

van pl. 400e forintom. digitális vagy analóg gépet érdemesebb-e venni és miért?

(#64) simonzé válasza delta9 (#63) üzenetére


simonzé
addikt

Szerintem ITT mindenki a digitálisat fogja javasolni, így én is. 400e-ért már komoly gépet lehet venni. Pl. egy tükörreflexes Nikont.
A előnyök egyértelműek: Költséghatékonyabb, rugalmasabb, és hosszú távon (főleg profiknak) olcsóbb a digitális. Azonnal látod az eredményt, elküldheted neten, és ha mondjuk sajtófotót készítesz, nem lesz veszteséged a nyomtatható formára alakításnál sem (mint pl. a szkennelésnél). Egyébként a digitális gépek minősége már szinte tökéletes, főleg ezen az árszinten. Emiatt a filmes gépeket lassan kihalásra ítélik.

I don't fit in. I fit out.

(#65) delta9 válasza simonzé (#64) üzenetére


delta9
senior tag

igen, az általad említett előnyökkel többé-kevésbé tisztában vagyok és egyetértek, csak valahol azt olvastam, hogy a legnagyobb fényképész guruk nem cserélik le az analóg gépeiket digitálisra, csak azt nem írták miért. azt meg nem tudom, hogy ez igaz-e.

(#66) Szalma válasza delta9 (#65) üzenetére


Szalma
őstag

(Az analóg nyersanyaggal sok-sok olyan trükköt meg lehet csinálni, ami fotosoppal (vagy vele ekvivalens eszközzel) esetleg napokig tartana (hogy ne szúrják ki a trükköt). Valamint még mindig messze jobb a felbontásuk. Egy nagyon profi digit kép (mondjuk 12MPixel) komoly nagyításra (óriásplakát) nem alkalmas: egyszerűen kevés rajta a képpont. (Mostanában épp láttam valami plakátot (lakópark talán), szép hely, jó kompozíció, pixeles nagyítás. Olyan 6MP körüli volt a kép.)

Otthonra, újságba, kissebb, képekhez (A0-nál kissebb méret) tökéletesek most már a piac közép/felső kategóriás gépei.

Szerintem. :) )

Szeretettel:
Szalma

(#67) bwoay válasza delta9 (#65) üzenetére


bwoay
nagyúr

Ennek az oka szerintem hasonló ahhoz, amiért sok audiofil szinten hi-fiző ember
ragaszkodik a bakelithez (és/vagy a csöves erősítőhöz) - az analóg és a digitális közötti, lényegében áthidalhatatlan különbség.
Mellesleg árban azért (is) különül el egymástól a két irányvonal,
mert ha 50 rugóval rendelkezel, akkor filmes gépek esetén választhatsz:
egy komolyabb kompakt, vagy egy belépőszintű tükörreflexes.
Digitálisnál az 50 rugó csak a kompaktok belépőszintjéhez elég,
tükörreflexeshez kb 400e. Ft-ra van szükség.
És azt ugye mondanom sem kell, hogy a legolcsóbb filmes SLR gép képminősége nyugodtan mérhető a legolcsóbb D-SLR éhez, miközben a kettö között 350e. HUF áll...
Én személy szerint naggyon-naggyon szívesen vettem volna filmes gépet,
de tudtam, hogy nem papírkép a célom, hanem monitorra, ill. winyóra/CD-re fogok fotózni. Arról nem is beszélve, hogy így digitálison gyakorolhatok INGYEN,
ahelyett, hogy egy komoly gép árát lövöldözném el filmre, mire megtanulok úgy fotózni, hogy akár értelme is lenne megvenni azt a gépet, aminek az árát elkattintgattam :DD
A 400e. Ft az pont az a határ,
ahol (ha az ember a digitális utat választja) el kell döteni:
bevállaljuk az SLR-t (és akkor még legalább 200e. Ft-ot bele kell invesztálni a setbe objektív(ek), vaku(k), táska, állvány, szűrők, stb),
vagy elleszünk egy csúcskategóriás ''kompakt'' géppel, ami tartozékokkal együtt is megáll 450 körül :)

ja, a kérdésre válaszolva:
ha 35-ös Yashicán nevelkedtem volna, és papírképeket szeretnék csinálni, én lehet, hogy analóg gép mellett döntenék.
Csak sajnos egy digitális gépen több a nyomkodnivaló meg hasonlók,
és van, aki az ilyesminek nem, vagy csak nehezen tud ellenállni :U

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#68) bwoay válasza Szalma (#66) üzenetére


bwoay
nagyúr

''Egy nagyon profi digit kép (mondjuk 12MPixel) komoly nagyításra (óriásplakát) nem alkalmas: egyszerűen kevés rajta a képpont.''

Azért ez nem így működik, óriásplakát méretű nagyításoknál interpolációval növelik a képpontok számát (tudtommal), különben 30 MP-es fotó sem lenne elég, mert fizikailag azon is kevés a képpont bizonyos méreten túl.
Különben 12 MP-es gép nem igazán jellemző,
ilyen felbontást már inkább csak a hátfalak tudnak,
az meg ugye már nem kisfilmes formátumú fotózás.
Meg hozzátenném azt is, hogy a felbontás erősen függ a felhasználási területtől is,
pl a Nikon D2H (a Nikon gyorsgépe) csak 4.1 MP-es,
miközben ez egy 1'300'000-es profi sportfotós gép, csak hát a sportújságok képeinél A4-es méretnél többel nem igazán kell számolni,
akkora nagyításhoz meg elég a 4 millió pixel.

béke

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#69) vicces válasza tildy (#62) üzenetére


vicces
addikt

mikor töltöd már??

:)

(#70) Szalma válasza bwoay (#68) üzenetére


Szalma
őstag

(OFF
Igaz. De nem mindegy, hogy mennyit interpolálnak... A reklámfotósok nem véletlenül dolgoznak nagyformátumra. A 35mm-es film is jobb még (hajszálnyira), de a fentebb említett célokra tökéletes már egy felső közepes digit gép. :)
ON)

Szeretettel:
Szalma

ui.: Nem az igazi a HiFi analógia. :))

(#71) atus válasza Szalma (#70) üzenetére


atus
senior tag

Azért ezzel vitatkoznék. Egy 6-8 mpixeles DSLR rendszer felbontása nagyjából megfelel a kisfilmesnek, de pl a 11 mpixeles Canon 1Ds vagy a Kodak DCS Pro (ez a gép azért nem hibátlan... :) ) már inkább a középformátum felé kacsintgat, kisfilmes vázzal. A középformátumú digitális hátfalak pedig 22 Mpixel felbontást is adhatnak, ami már megint közel jár a film felbontásához. A film pár éven belül halott dolog lesz, néhány speciális területen kívűl nem fogják használni...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#72) tildy válasza vicces (#69) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem lett tul jo, életlenek lettek...:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73) vicces válasza tildy (#72) üzenetére


vicces
addikt

nekem a hangyás és az utolsó tetszik.:)

:)

(#74) anaqer


anaqer
veterán

Egy makró próbálkozás ( Olympus 740UZ ) : Bővebben: link

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#75) bwoay válasza Szalma (#70) üzenetére


bwoay
nagyúr

persze, nem mindegy, de azért egy óriásplakkert jellemzően csak akkor nézel közelről, amikor elbattyogsz mellette, amúgy rendszerint messziről látod, olyan távolságból, ahol az interpoláció gyengéi annyira nem jönnek ki.

most akkor milyen célokra felel meg egy felső közepes gép?
kicsit megkeveredtem, sorry :B

az analógia szerintem jó, mégha nem is tökéletes.
nem minden megközelítésből, nyilván,
de abból indultam ki, amilyen vitákat olvastam eddig a témába:
''a dinamika nem olyan jó'', ''a nagyíthatóságban egyértelmű,
hogy melyik a jobb'', ''én LÁTOM, hogy digitális'', stb.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#76) bwoay válasza atus (#71) üzenetére


bwoay
nagyúr

van a digicam.indexen egy nagyon érdekes, témábavágó teszt:
asszem 3db 6MP-es, 1db 3MP félpro D-SRL és egy filmes gép ''mérkőznek''
Ha gondoljátok, nézzétek meg, nekem tetszett & tanulságos volt

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#77) bwoay válasza tildy (#72) üzenetére


bwoay
nagyúr

annyira nem lettek életlenek szerintem.
ha hozzászólhatok:
kicsit nagyobb blendével kisebbre veheted a mélységélességet (mondjuk EXIF-et nem tudtam nézni),
ezáltal jobban el tudod mosni a hátteret, méginkább kiemelve a témát.

ha életlennek találod, akkor amúgy valszeg ''túl bevállalós'' lett a makró,
mármint túl közel mentél. de nem biztos, mittomén, hogy fókuszál az A60,
nálam ez szokott lenni a gond.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#78) tildy válasza bwoay (#77) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszönöm a tanácsokat, ezek még elég próba szintűek...Sajna a világítást valamilyen módon meg kell oldanom, vaku nélkül sötétek a képek.:(
Remélem fejlódóképes vagyok, de azt hiszem még messze vagyok tőle....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#79) bwoay válasza tildy (#78) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát igen, a világítás...
végülis, ha fixen tudod rögzíteni a gépet (ami makrónál nem igazán jellemző :) )
mondjuk egy babzsákon (amit egyébként is érdemes beszerezni, sokszor elég egy állvány helyett), akkor nyugodtan használhatsz hosszabb záridőt, kompenzálva a kevesebb fényt.
Mondjuk ilyenkor az sem árt, ha ezt az módszert az alany is támogatja.
Egy hangyát pl. nem könnyű meggyőzni arról, hogy ne futkosson,
valahogy a vérükben van... :D
Szoktad nézni a fotozz.hu-n a feltöltött képeket?
Sokat lehet tanulni a kritikákból, meg hát vannak zseniális képek.
(Most zárult le az ''idő'' témájú pályázat,
az első és a harmadik helyezett...pfff...hát nem gyengék.
(a második is jó, csak témáját tekintve nekem nem annyira jön be).)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#80) tildy válasza bwoay (#79) üzenetére


tildy
nagyúr

Jahm néztem ma.Volt egy ami nagyon tetszett, de azért a ps besegített ott.Ez kicsit elvett a szépségéből:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81) Tersius válasza tildy (#80) üzenetére


Tersius
tag

Melyik kep volt az?

PS besegites egyebkent nem feltetlenul problema, persze ez fugg attol is, hogy mit segitettek be rajta, es mennyit.
Par alap dolgot erdemes allitgatni egy kepen, hogy igazan szep legyen (levels, contrast, ilyesmik).

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#82) delta9 válasza bwoay (#67) üzenetére


delta9
senior tag

Köszi neked és Szalmának a választ. Közben megnéztem Yashica 108-as a gép (kb 10-12 éves lehet). 35-70mm objektívvel. az nekem azt hiszem elég, ti. úgy sincs annyi pénzem, hogy egy ilyen tudású digit gépet vegyek, még ha hosszú távon az előhívások és egyebek miatt kifizetődőbb lenne is. Így marad ez. (Sokszor lövöldöztem már vele hobbi szinten, jó kis gép ez...)

(#83) simonzé válasza delta9 (#82) üzenetére


simonzé
addikt

Szkennelj, és tedd közzé a képeidet. Így valamennyire összemérhetővé válik a digit gépek képeivel.

I don't fit in. I fit out.

(#84) simonzé válasza tildy (#80) üzenetére


simonzé
addikt

Két dolog:
1. Nem elérhetőek a képek. :(
2.A PS használat nem feltétlenül baj. Ha pl. feka-fehérre alakítom a képet, vagy esetleg polarizálom, netán a ''waterpaint tool'' használatával festményszerűvé alakítom a képemet, az egyfajta művészet. Ilyen módszerekkel nagyon szép képet lehet csinálni a jó témájú, de homályos/alulexponált/fókuszhibás képekből is. Ez már a művészet kategóriája.
Természetesen pl. a National Geographic jégmadaras címlapjának PS-os trükkje engem is felháborít. De minden fegyver is alkalmas jó és rossz célokra is, csak rajtunk múlik, mire használjuk.

I don't fit in. I fit out.

(#85) tildy válasza simonzé (#84) üzenetére


tildy
nagyúr



Ez volt az a kép.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#86) delta9 válasza bwoay (#67) üzenetére


delta9
senior tag

bocsánat de OFF
mikor zenélek, én is ragaszkodom a csöves amp-hez. ég és föld a különbség a kettő között. a tranzisztorosnak full műanyag hangja van, a csöves elő-, tranzisztoros vég már használható/megfizethető kategória (nekem), a full csöves Marshall JCM meg álom számomra...(cca 800k a fej+láda). de hangsúlyozom, ez nem zene hallgatásra, hanem zenélésre igaz (nálam).

szal nem alaptalan a dolog.

ON

(#87) delta9 válasza tildy (#85) üzenetére


delta9
senior tag

Tim Burton feeling. nekem bejön.

(#88) Szalma válasza atus (#71) üzenetére


Szalma
őstag

(OFF
:F ??? Dejszen egyformát beszéltünk. Így nehéz lesz vitatkozni! :)) A felsőközepes digit gépek már hajszálnyira olyanok mint egy filmes gép. A nagyformátum még életképes filmes alapon. 2-3 évig. Szerintem és úgy látszik szerinted is.
ON)

Szeretettel:
Szalma

ui.: Ausztriában nem ismersz vmilyen Pentax-al foglalkozó, megbízható boltot?

(#89) simonzé válasza tildy (#85) üzenetére


simonzé
addikt

Gyönyörű. Egy ''depi-öngyi'' stílusú lemez borítóján nagyon jól festene. :)


(Szerk: Nem csak ott.)

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#90) Szalma válasza tildy (#72) üzenetére


Szalma
őstag

(Hangyás: képkivágás!!!! És már jó is tud lenni. Növények: kevés fény, rövid záridő => mélységélesség problémák. Állvány. Utolsó növény: elég fény, kicsit szürreális színe van, viszont ~tetszik! :) )

Szeretettel:
Szalma

(#91) Sipi válasza kiskegyed (#25) üzenetére


Sipi
addikt

Az említett alulexponálással lehet variálni hozzá. tt még bejöhet a fénymérés variálása is. Próblákozhatsz a következőkkel:

- Spotmérés esetén kiválasztod valamelyik motívumot, és arra fókuszálva mérsz. Pl. A sötét erdőre mérsz spotot, ekkor az részletgazda lesz. Kicsit alulexponálsz, így a havas hegy is jó lesz.
- Teljes képre evaluálsz. Azt hiszem, ez szokott az alap lenni. Ez adja a legtöbb hibát, az automatika szinte minden esetben rossz eredményt ad - itt is azt fog, de esetleg alulxponálva bejöhet.
- Szokott ég egy olyan fénymérés is lenni, ami a kettő keveréke, teljes képet mér, de súlyozza a főtémát (amire fókuszálsz). Itt szerintem ez adhaja a legjobb minőséget - lehet, hogy alul/felülexponálni sem kell.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#92) Sipi válasza yobyka (#29) üzenetére


Sipi
addikt

A 3-as eset többnyire nem lesz jó, ha nagyon elüt a háttér és előtér, a középtéma mérése miatt mindkettő alul/felülsül.

Ráadásul nem tudhatod, a közép valójában milyen fényviszonyú. A fénymérés elég bonyolult a mai gépekben, nem csak a fény erejét veszi alapul.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#93) bwoay válasza delta9 (#86) üzenetére


bwoay
nagyúr

én még véletlenül sem akartam olyan benyomást kelteni, mintha alaptalannak tartanám a bakelithez vagy csöves erősítőhöz való ragaszkodást. sőt...

ugya vannak a műszerekkel mérhető dolgok, meg az emberi érzékelés.
ha te műanyagnak hallod a tranzisztorost, akkor miért ne ragaszkodnál a csöveshez!?
Aki meg ''műnek'' látja a digitális gépek fotóit,
az filmest fog használni,
ilyen értelmeben szerintem igenis jó az analógia :D

Mellesleg én nem vagyok feltétlenül DSLR párti,
szerintem nagyon jó ''kompakt'' gépek is léteznek a felső kategóriában
(meg az alsóban is, csak azok képe nem mérhető az SLR fotókhoz).
Elvégre ha valaki tisztában van az igényeivel, és annak tökéletesen megfelel már egy komoly ''kompakt'' is.. lehetnek ezek már akár félprofi elvárások is,
nem hinném, hogy mondjuk egy Nikon 8700 ne lenne képes megfelelni bizonyos igényeknek ezen a szinten is.
Elvégre (filmesben is) létezik a bridge kategória, és ott sem tudod lecserélni az obit :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#94) bwoay válasza Sipi (#91) üzenetére


bwoay
nagyúr

''Szokott ég egy olyan fénymérés is lenni, ami a kettő keveréke, teljes képet mér, de súlyozza a főtémát (amire fókuszálsz). Itt szerintem ez adhaja a legjobb minőséget - lehet, hogy alul/felülexponálni sem kell.''

jaja, ez a súlyozott átlag ''típusú'' fénymérés

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#95) bwoay válasza simonzé (#84) üzenetére


bwoay
nagyúr

S.Z.,
mi volt ez az NG photoshop dolog pontosan?
én nem hallottam róla (még).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#96) Som@


Som@
őstag

Csináltam nektek pár leírást.
Remélem sok mindent tudtok belőle hasznosítani.

Jó fotózást mindenkinek. ;)

Első lépések: Bővebben: link
Bővebben: link

Különböző témák fotózása: Bővebben: link

A digitális képalkotásról:Bővebben: link

Memóriákról: Bővebben: link

Eszközök: Bővebben: link
Bővebben: link

Használjátok egészséggel!

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#97) tildy válasza Som@ (#96) üzenetére


tildy
nagyúr

:o

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#98) vicces válasza Som@ (#96) üzenetére


vicces
addikt

na ez az amire vágytunk :)
köszi!!

:)

(#99) atus válasza Szalma (#88) üzenetére


atus
senior tag

#66-ra kezdtem el írni a választ, de nem volt időm befejezni, és #70-re írtam utána. Azt vitattam, hogy a digitálisnak van-e elég felbontása profi felhasználásra. Szerintem elenyésző számú, kivételes esetet kivéve: van. :)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#100) shtml válasza Szalma (#66) üzenetére


shtml
őstag

(Az analóg nyersanyaggal sok-sok olyan trükköt meg lehet csinálni, ami fotosoppal (vagy vele ekvivalens eszközzel) esetleg napokig tartana (hogy ne szúrják ki a trükköt).

Konkrétan milyenekre gondolsz?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.