Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bwoay válasza atus (#99) üzenetére


bwoay
nagyúr

bár nem nekem szól:
fotóművészek többek között azért nem szeretik a digitálist,
mert a kiállításokon bemutatott méretű nagyításhoz nem elég mondjuk egy 6 MP-es kép (ugye ez nem óriásplakát, hogy annyira ne számítson a minőség). meg a legtöbb munkánál még mindig dián kérik a képeket a fotósoktól.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#102) Szalma válasza shtml (#100) üzenetére


Szalma
őstag

(OFF
Pl. egy erős alulexponálás 4-5-szörösen túlhívva. Trükkös szín és fényeffektek jelennek meg, alapanyagra jellemző módon. Más Kodakon, Fujin, stb. Igaz, nem akármilyen filmmel lehet ezt megcsinálni.
ON)

Szeretettel:
Szalma

ui.: A realizmus, mint képtéma (fotó vagy festett) mostanában hódít Magyarországon. Viszont a művészeti értéke 0. Ugyanis szakmunka. (Riport illusztráció.)

(#103) Szalma válasza Som@ (#96) üzenetére


Szalma
őstag

(Nagyon jó!!! :) )

Szeretettel:
Szalma

(#104) Som@ válasza Szalma (#103) üzenetére


Som@
őstag

Köszönöm. :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#105) simonzé válasza Som@ (#96) üzenetére


simonzé
addikt

Köszi a sok tananyagot, Soma!
Bwoay - A National Geographic magyar kiadása (azt hiszem) első számának a borítóján egy jégmadár fotója szerepelt, amint a víz felett repül, és kicsit oldalra néz. Gyönyörű kép, egy magyar fotós készítette. Csak később kiderült, hogy fotómontázs... Photoshop rulez.

Ezt is érdemes megnézni. Fordított sorrendben szerepelnek itt a M.o-n megjelent NG magazinok címlapjai. Az első szám valamiért hiányzik. :U
Bővebben: link

I don't fit in. I fit out.

(#106) Szalma válasza simonzé (#105) üzenetére


Szalma
őstag

(OFF
Szerintem a vitatott jégmadaras kép a 3. szám borítója (ott a borítólistán). Az elsőn bazi nagy vörös sziklák vannak, ha jól emlékszem.
ON)

Szeretettel:
Szalma

(#107) simonzé válasza Szalma (#106) üzenetére


simonzé
addikt

Igazad van.

I don't fit in. I fit out.

(#108) bwoay válasza simonzé (#105) üzenetére


bwoay
nagyúr

hmmm...thx!

Ebben az a szép, hogy bár van több igazán jó magyar természetfotós
(olvastam, hogy pl nemrég a Wildlife photographer of the year,
vagyis a világ legnagyobb természetfotós pályázatán egy magyar srác kapott nagydíjat ifjúsági kategóriában)
de világviszonylatban nem igazán ismertek.
Hát, az ilyen esetek majd nagyon lendítenek az ügyön :)
Egyébként rátaláltam az említett NG szám címlapfotósának a nevére:
Szentpéteri L. József.
Nagyon érdekelne, hogy konkrétan tényleg montázsról volt-e szó, vagy csak belenyúlt a képbe.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#109) Tersius válasza bwoay (#108) üzenetére


Tersius
tag

En ugy tudom, hogy kitomott allatokkal van az egesz osszerakva. Indexen van egy egesz nagy topic rola:

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9094129&uq=7598

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#110) simonzé


simonzé
addikt

Az illető egy igen neves természetfotós, de már korábban is voltak problémái (kizárták egy pályázatról) hasonló probléma miatt.
Nem értem, hogy egy jónevű fotós miért járatja le magát ilyen dolgokkal...
Ha viszont igaza van, és a képek nem manipuláltak, akkor zseniális az emberünk, és iszonyatos meghorcolásnak van kitéve.
Csak ő tudhatja biztosan, mi a helyzet. A fotó azért gyönyörű lett.

I don't fit in. I fit out.

(#111) Som@ válasza simonzé (#110) üzenetére


Som@
őstag

Meg a kép negatívja tudja. :U

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#112) bwoay válasza simonzé (#110) üzenetére


bwoay
nagyúr

thx a linket, Tersius

S.Z.,
a helyzet az, hogy nagyon megoszlanak ám a nézetek a természetfotózás megítélésével kapcsolatban. Tegyük fel, hogy a szóbanforgó illető úgy ítéli meg, apróbb képszerkesztés, változtatás még belefér (nem kitömött állatokra gondolok :D ), és azt még az alkotói szabadság kategóirájába sorolja, akkor egyértelműen nem az a célja, hogy kvázi átverje a jónépet,
hanem valami pluszt akar adni a saját képéhez, javítani akar rajta, ez teljes mértékben jogában áll.
Egyes vélekedések szerint ez szentségtörés, de nyilván nem mindenki ért ezzel egyet. A Digitális Fotó magazin egyik számában több levélben is értintették a témát, és volt egy érdekes írás/bemutató az elektronmikroszkóppal készült fotókról. Ezek a képek többnyire ''döglött'' rovarokról készültek, a technológiából adódóan színek nélkül, de a 2 német fotós utólagos (hetekig tartó, fáradságos) munkával kiszínezi őket egy képszerk. programmal. Nomeg eleve ''beállított'' fotókról van szó, hiszen egy elpusztult rovar ritkán pózol :)
Mindezek kapcsán érte őket támadás, hogy dögfotósok, meg hasonlók,
de aki látott már tőlük képet, az mondhat bármit, csak azt nem, hogy ezek a fotók nem fantasztikusak.
www.eyeofscience.com , mindenkinek ajánlom figyelmébe,
bár mintha még nem működne az oldal...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#113) td


td
senior tag

Nekem egy kérdésem lenne, nevezetesen: mi árt a CCD-nek? A villámlás, vaku igen, azt tudom. A Napot viszont meddig szabad fényképezni? Ha a látásomat hosszabb időre vakítja, akkor már nem?
Főként lemenő (-félben lévő) Napra gondoltam.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#114) _Gudella válasza Tersius (#109) üzenetére


_Gudella
senior tag

Jé? Már itt is összefutunk? :)

(#115) td válasza _Gudella (#114) üzenetére


td
senior tag

Ja, semmi.

[Szerkesztve]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#116) w9033626


w9033626
tag

A netről összegűjtögettem néhány oldalt, ami fotóoktatással foglalkozik. Ezeket eddig csak saját célra használtam, de ha valakinek tudok vele segíteni, akkor elküldhetem. CSAK SAJÁT HASZNÁLATRA
Ja és persze a netes fotósuli : Bővebben: link

(#117) DonLeo válasza Som@ (#96) üzenetére


DonLeo
senior tag

kár, hogy nem tudom letölteni.
Vagy már leszedted?

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#118) I_Am válasza DonLeo (#117) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem elindulnak, lehet nálad van valami.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#119) DonLeo válasza I_Am (#118) üzenetére


DonLeo
senior tag

és ki is tudod nyitni a zip-et?

amúgy múltkor jóóól felhívtál a monitor miatt :DDD
de mindegy már vettem tft-t :))

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#120) I_Am válasza DonLeo (#119) üzenetére


I_Am
veterán

Bots, nem voltam netközelbe akkoriban és utána láttam, hogy már tft-re vadászol. Mea culpa mea maxima culpa.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#121) DonLeo válasza I_Am (#120) üzenetére


DonLeo
senior tag

ok ;)
mindegy, de amúgy ahhoz nem kell net, hogy telefonálj...
;]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#122) DonLeo válasza I_Am (#118) üzenetére


DonLeo
senior tag

most próbáltad letölteni?

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#123) Tersius válasza _Gudella (#114) üzenetére


Tersius
tag

Mindenhol osszefutunk, nem menekulhetsz.

[Szerkesztve]

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#124) Som@ válasza DonLeo (#122) üzenetére


Som@
őstag

Nálad lehet valami gubanc. :U
Én nekem mindegyik műxik. És innen sem jelezte senki, hogy valamelyik hibás lenne. Pedig remélem, azért sokan letöltötték. :D

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#125) DonLeo válasza Som@ (#124) üzenetére


DonLeo
senior tag

Nem értem. Ilyen 500-510 méretű kis file-ok leszenk, de azt írja ki rá ha bele akarok menni, hogy hiba a csomagolt fileban.
:))

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#126) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Lehet lama kérdés de nem értek a digi fotózáshoz:B
Azt szeretném kérdezni hogy miért jobb ha nagyobb felbontásba fotózok?
pl 1024x768 , 2048x536 mi a különbség?Részletesebb?Szebb?

(#127) DonLeo válasza ToBeY (#126) üzenetére


DonLeo
senior tag

próbáld ki, hogy kinagyítod mind a kettőt...
:)

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#128) ToBeY válasza DonLeo (#127) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Még egyenlőre nincsen gépem csak kíváncsi vagyok hobi célra érdemes-e olyan gépet venni ami ilyen nagyfelbontásban is tud fényképezni:F

(#129) DonLeo válasza ToBeY (#128) üzenetére


DonLeo
senior tag

Nekem sincs még :)
Annyit tudok a felbontásról, hogy főleg akkor számít, ha kinagyítod, pl. nagyított képet akarsz előhivatni. De azért bizonyos felbontás alatti gépet nem érdemes szerintem venni. Mondjuk nálam a minimum 3,2 mp amit vennék.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#130) DonLeo válasza ToBeY (#126) üzenetére


DonLeo
senior tag

Arra én is kíváncsi lennék, hogy normál méretben van-e különbség (ugyanolyan gépnél), a 3 meg mondjuk az 5 mp-elben készült képek között.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#131) ToBeY válasza DonLeo (#130) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Majd megmondják a fotószenik:D

(#132) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Mire jó a minél nagyobb felbontás? Egyrészt, mint írtátok is, jó arra, hogy nagyobb nagyításban lehessen előhivatni. De van még egy előnye. Ugyanis egy képet sose akkorában fogsz megnézni, mint amekkorában megcsinálod (már a 3MP is jóval nagyobb, mint egy átlag monitor felbontása). Így ''kénytelen'' leszel lekicsinyíteni, ami által viszont szebb lesz a kép (élesebb, kisebb a zaj). Gondolj bele, ha csinálsz egy 1,3 MP-es géppel egy képet (1280*960), akkor ott x lesz a zajos pontok között lévő távolság (remélem érthető mire gondolok :)). Ha viszont 5MP-es képet csinálsz, akkor azon is ennyi lesz a távolság, viszont ha lekicsinyíted, akkor értelemszerűen kisebb lesz. (igaz, hogy azonos CCD méret esetén a nagyobb felbontású zajosabb képeket csinál, de ez nem olyan nagy mértékű).

(#133)



addikt

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy ha parazsat fényképezek az mitől lesz lila?
Illetve, hogy tudnám úgy lekapni, hogy legyen szép izzó parázs színe?
A tűz az ok, csak a parázs nem akart sikerülni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#134) válasza (#133) üzenetére



addikt

Na mi az, senki nem tudja?
Vagy senkit nem érdekel?:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#135) lakcsi válasza w9033626 (#116) üzenetére


lakcsi
csendes tag

nekem jöhetnek az oldalak.Köszi:C

(#136) Szalma válasza (#133) üzenetére


Szalma
őstag

(Digit géppel még sosem ejtettem meg ilyet, de filmnél a záridő nagyon sokat számít a parazsaknál. Szerintem a digit gép lilája a parázs intenzív infra sugárzásától lehet, illetve a gép szoftvere túlkompenzálhat a kék tartományban. Több tippem nincs, de ha lesz tűzgyújtás a környékemen, ki fogom próbálni... :) )

Szeretettel:
Szalma

(#137) evola


evola
senior tag

Üdv Mindenkinek.

Tegnap vettem egy nikon Coolpix 4300 típusú gépet.
Elég komoly képeket sikerült készítenem vele, pár óra próbálkozás után, de a
gépet még nem igazán sikerült kiismernem.
Van valakinek ugyanilyen gépe esetleg.
Érdekelnének a tapasztalatok.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#138) w9033626 válasza lakcsi (#135) üzenetére


w9033626
tag

mentamél

(#139) evola


evola
senior tag

Íme egy képem a sok közül.Elmondaná valaki a véleményét róla.
Persze a képminőségről..

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#140) válasza evola (#139) üzenetére



addikt

Hát, az ujjlenyomatod szépen kivehető a vinyón, azt meg kell hagyni.:)
De a képminőségen még, azért lenne mit csiszolni, nekem olyan zavarosnak tűnik, mondjuk a téma sem szerencsés ebből a szempontból, talán jót tenne neki, ha kicsit több szín lenne rajta, vagy ilyesmi. Bár annyira én sem vagyok vagy fotóguru.
Milyen beállításokkal csináltad?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#141) w9033626 válasza evola (#139) üzenetére


w9033626
tag

Nekem csak annyi lenne a kérdésem, hogy direkt nem középen van a vinyó?? Miért kell neki akkora keretet (szőnyeg) hagyni, ha egyszer a vinyót fotózod. De ha ez tudatos volt akkor ezek visszavonva. Ja és a vaku helyett, jobb lenne valami megvilágítás, homogén fényhatás. persze ez csak az én véleményem

(#142) evola válasza (#140) üzenetére


evola
senior tag

Köszi.
Őszintén szólva, ma van harmadik napja, hogy megvan a gép.
Életemben nem fotóztam ennyit mint ezalatt a 3 nap alatt.
Egy haverom szokott ''fotózni'', nála tetszett meg az egész dolog.
kb 160 képet csináltam öszessen.
De gondolom nálad is így volt meglett az első komoly gép, és mindent fényképeztél amit értél.

Nekem nagyon tetszik a részletesség, a színek így első próbálokozásnak megfelel.
Ez a kép amit belinkeltem, teljesen automata beállítással kszült.
A manuális üzemmód még várat magára.
Ki kell alaposan tapasztalnom a gépet.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#143) evola válasza w9033626 (#141) üzenetére


evola
senior tag

Na a vinyó, neked ez tűnt fel, nekem ,meg az előző gépemhez képest(Sipix Extreme Digital) az hogy, mintha ''élőben látnám azt a tárgyat.
De nagyon helyes a megközelítés, illene előtérbe(középre9 helyezni ilyen esetben a tárgyat.
De hát 3 nap után még nem lehetek nagyon jó fényképész.
Sőt az nem is akarok lenni, csak hobbiból fotózgatok majd.
Van még néhány képem, majd megosztom veletek, hátha érdekel még másokat is.
A megvilágítás a vaku helyett, őszintén szólva még nem fordult meg a fejembe.
Na de majd használat közben, okosodik az ember.
Köszi a tippeket.

[Szerkesztve]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#144) evola


evola
senior tag

Íme a képgalériám, akit érdekel.
Csak néhány kép van még, de folyamatosan frissítem majd, az általam legjobbnak ítélt képeimből.

Bővebben: link :Y

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#145) válasza evola (#142) üzenetére



addikt

Bizony én az első hét alatt előttem 1000 képet...:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#146) Cathfaern válasza evola (#144) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Képeid visszatérő hibája, hogy a téma nem középen van. Ezen kéne elsőként javítani (főleg makrózásnál szembetűnő nagyon)

(#147) evola válasza Cathfaern (#146) üzenetére


evola
senior tag

Tudod az a bajom, amire én rájöttem, van egy elég jó gépem, de nem igazán értek hozzá.
Egyből frankó képeket szeretnék készíteni, de csak fényképezek össze-vissza.
Gyakorolgatok, olvasgatok hozzá, aztán egyszer majdcsak menni fog.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#148) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Na én ma próbáltam ki egy Fuji FinePixS7000-et. Hű, baromi jó. Ne mértek én sem a fotózáshoz, de a géppel életem 2. fotója szupermakró módban biszonyat szép lett. egy hernyó egy akácvirágon. Képet sajnos nem tudok még belinkelni, de majd talán felteszem netre is. Imádok fotózni, de analóggal nagyon ritkán volt alkalmam. Ezentúl viszont amennyi belefér az időmbe. Imádom a természetfotózást.

Hangyát én is próbáltam, és nekem is elmászott. Éppen a zöld mohán volt, de leszaladt a barna földre, és ott már nem volt olyan jól látható. Nagyon élvezem a dolgot, szerintem még fogok jelentkezni. :)) mert sztem lesznek még kérdéseim is. Jó, hogy van ez és az ilyen topikok.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#149)



addikt

Lehet, hogy hülye kérdés, elég egyértelműenk tűnik, de ahogy gondolkoztam rajta, belezavarodtam kicsit, a lényeg, hogy ha készítek egy képet, mondjuk 1600x1200-as felbontásban és utána a gépen egy programmal átalakítom 800x600-ra, akkor az pontosan ugyanolyan lesz-e, mintha alapból 800x600-ban fényképeztem volna, vagy van valamiféle minőségbeli eltérés egyik javára?

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#150) Cathfaern válasza (#149) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha 1600*1200-ról lekicsinyíted 800*600-ra, akkor szebb lesz. Bár ha arról van szó, hogy egy gép tud mind a két felbontásban fényképezni, akkor szvsz szignifikáns különbség nem lesz, de csak azért, mivel a gép is úgy készíti el (szerintem) a 800*600-as felbontást, hogy a max. felbontásról lekicsinyíti ekkorára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.