Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) w9033626 válasza Kalandor (#449) üzenetére


w9033626
tag

persze!
M módban az Av +/- gombot folyamatosan nyomva tartod és közben tekergeted a ''fő vezérlőtárcsát'', ha pedig elengeded a ''Av +/-'' gombot és csak tekergeted, akkor a záridő változik

(#455) DVD_2_U válasza Kalandor (#453) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Nyílván nem javul, mert az a CMOS lapka és a Digic 1/2 processzor függvénye.

you can CANON

(#456) DVD_2_U válasza Kalandor (#454) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Mi számít olcsónak?

you can CANON

(#457) w9033626 válasza Kalandor (#454) üzenetére


w9033626
tag

(#459) DVD_2_U válasza Kalandor (#458) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Nem érdemes venni... mert 1. nincs is, 2. annál jobb a beépített vaku :U

you can CANON

(#461) DVD_2_U válasza Kalandor (#460) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Canon Speedlite 420EX vagy Sigma 500 super...
...esetleg Canon Speedlite 220EX.

[Szerkesztve]

you can CANON

(#464) DVD_2_U válasza Kalandor (#463) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Ezeknél semmiképp... 420EX ill a Sigma ötszázakármennyi Super, az mind komoly rendszervaku.
A 220EX egy pici vaku, de jó szolgálatot tesz...22es kulcsszám, AF segédfény kibocsájtás és ez is E-TTL.

you can CANON

(#465) Badb0y válasza Kalandor (#449) üzenetére


Badb0y
addikt

Küldjek mailba?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#467) Badb0y válasza Kalandor (#466) üzenetére


Badb0y
addikt

Nem sajna. Nekem is a scannelt. De el lehet olvasni. A blende állítgatásnál van benne kép meg az expozíció soroztatnál is azokat az eredetibe kell nézni mert az azért nem a legjobb.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#469) perempe


perempe
addikt

Használjatok állványt!

* Brahms: 4. szimfónia *

(#470) yossarian


yossarian
aktív tag

hello, canon psa75-höz keresek telét, iletve nagylátószögű objektívet. mivel az eredeti cuccok drágák, engem főleg más gyártótól származó, esetleg használt dolgok érdekelnének. gondoltam arra is, hogy meg lehetne csinálni azt, hogy a közgyűrűre speckó lencsét (azt hiszem távcsöves boltokban lehet kapni, de nem tudom, mennyiért, és milyet) ráfabrikáln? tud ebben valaki ötletet adni? nem akarok húszezret költeni egy kb 45 ezer forintos gépre, pláne addig nem míg csak próbálkozásnak indul ez a plusz tele. szóval költséghatékony, de jó megoldást keresek.

(#472) Flashy


Flashy
veterán

mennyire árt a digitális gépnek ha nappal szembe fotózok? mondjuk lemenő nap, amibe még szabad szemmel nem lehet belenézni, de fotózni már érdekes lenne :)

(#474) Flashy válasza Kalandor (#473) üzenetére


Flashy
veterán

aha thx. akkor nagyjából amit már szabad szemmel is lehet nézni, azt lehet fényképezni is?

(#476) Badb0y válasza Kalandor (#475) üzenetére


Badb0y
addikt

És UV szűrővel se szabad? Az se tesz jót neki ha azzal?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#477) válasza Badb0y (#476) üzenetére



addikt

Bizony, jót még az sem tesz neki...:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#478) yossarian válasza Kalandor (#475) üzenetére


yossarian
aktív tag

miért, fizikailag mi baja lehet a gépnek, ha napot fényképezel? mi tud tönkremenni benne?
a linket kösz, bár az új nekem drága. láttam másik fórumon használt, komplett szettet (közgyűrű, tele, nagylátószögű +szűrök) kb 25-30e-ért, de így is drága. esetleg valami vélemény a ''házilag'' készített lencsékről?

(#479) ISZOLE válasza yossarian (#478) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Kiég aCCD.
(Nem játszottál gyerekkorodban nagyítóval mindentmeggyújtóst?)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#480) yossarian válasza ISZOLE (#479) üzenetére


yossarian
aktív tag

de, játszottam. :)
szóval olyan sérülékeny, hogy a napfénytől ''kiég''? fura, nem gondoltam volna.

(#481) ISZOLE válasza yossarian (#480) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nem sérülékeny hanem érzékeny főleg fényre mert ugyebár az a dolga. A nap meg meleg és fényes.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#482) yossarian válasza ISZOLE (#481) üzenetére


yossarian
aktív tag

és ha neadj'isten kiégne, akkor az milyen formában jelentkezne? honnan lehet észrevenni?

(#483) simonzé válasza yossarian (#482) üzenetére


simonzé
addikt

Nagy feka árnyékok mindenütt. Gondolom...
Már ha ad valami eredményt az elsütő gomb megnyomása. Ha egy érzékelőt egy ponton elcseszel, az kihathat az összes többi pontra is, nem?

I don't fit in. I fit out.

(#484) Esmein


Esmein
nagyúr

Bővebben: link
Egész jó kis kép, ma lőtte faterom az s 5500-asával.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#485) yossarian válasza Esmein (#484) üzenetére


yossarian
aktív tag

isten őrizz, hogy bíráljam, mert nem értek annyira hozzá, csak ami feltűnt nekem: kicsit zajosnak tűnik, és a mélységélesség lehette volna nagyobb, hogy beleférjen a többi izé (nemtudom mi az, valami virág lehet?) is. igaz ezt inkább csak a teljes mértenél lehet észrevenni, ha 1027*768-ban nézem a monitoron akkor nem látni belőle semmit. ja és lehet, hogy jobb lenne inkább 50-es iso-val mint 200-zal. különben nem rossz, de az iso-t tényleg vegyétek le. :)

(#486) Esmein válasza yossarian (#485) üzenetére


Esmein
nagyúr

Még csak most tanulgatja a gépet, de jól halad. Én is ránéztem a masinára de annyi beállítás van rajta, h hamar abba is hagytam ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#487) mormota válasza Esmein (#486) üzenetére


mormota
senior tag

valahogy canon után iszonyat bonyolultnak tűnik a finepix menüje

Illusztrálok, tehát vagyok

(#488) Badb0y válasza Esmein (#486) üzenetére


Badb0y
addikt

Ha van kellő fény minnél alacsonyabb iso-t használjatok és kevésbé lesz zajos.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#489) mormota válasza Badb0y (#488) üzenetére


mormota
senior tag

akkor minek van olyan beállítás egyes gépeken, hogy iso 1000 meg 1600:F

Illusztrálok, tehát vagyok

(#490) Flashy válasza mormota (#489) üzenetére


Flashy
veterán

vakítás?

(#491) engusz


engusz
veterán

Bővebben: link, ez még hasznos lehet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#492) lesaux válasza mormota (#489) üzenetére


lesaux
veterán

Azért, ha nincs elég fény. Vagy ha nagyon kis záridőt akarsz használni, növelned kell az ISO-t. Voltam kézilabdacsarnokban fényképezni, és ha nem akartam, hogy bemozduljon a labda (márpedig nem akartam;]), akkor kénytelen voltam ISO 800-at meg ISO 1600-at is használni.
De DSLR-eknél nem zajosodik annyira az érzékenység növelésével. Egy kompaktnál az ISO 200 már ronda, itt még észre se lehet venni.
Ezt ISO 1600-zal fényképeztem, apró zajszűrés volt utána:
Bővebben: link

(#493) simonzé válasza mormota (#489) üzenetére


simonzé
addikt

Pont a mult héten kérdeztem meg egy hozzáértőtől, és meg is mutatta.
Készíts egy képet halvány szobai fénynél vakku nélkül 1/125-ös rekesszel ISO 50-nel, meg a max. ISO értékkel, és hasonlítsd össze. Ami az 50-es képen még bőven fekete rész, az a max. isonál már színes felület árnyékban.
Szóval az ISO az érzékenység mértékegysége. Ezért van az, hogy magas ISO-nál erős fénynél már ''beégett pixelek'' is megjelennek a képen.

Ha valaki tud egészen értelmes magyarázatot, kérem jelentkezzen!

I don't fit in. I fit out.

(#494) Flashy válasza simonzé (#493) üzenetére


Flashy
veterán

jaja. az ISO érték a rendes film érzékenységének megfelelő dolog, igazából a különböző működési elvek miatt digitális gépnél ez egy szimulált dolog. automata módban nehezebb észrevenni a különbséget kis ISO értékek között, mert a gép a többi paraméterrel kompenzálja a kisebb vagy nagyobb érzékenységet. én még sose piszkáltam az ISO értéket a gépemen. lehet mert még nem vagyok elég profi :D

(#496) Badb0y válasza Flashy (#494) üzenetére


Badb0y
addikt

Szerintem senki se állítgatja, csak ha nagyon muszály és nincs álvány a közelbe :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#497) Esmein válasza mormota (#489) üzenetére


Esmein
nagyúr

s5500-on én csak iso400-ig láttam beállításokat, igazság szerint még a záridőt se találtam meg ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#498) mormota válasza Esmein (#497) üzenetére


mormota
senior tag

ezért is választottam a canont:)
végtelenül egyszerű a menüje.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#499) Badb0y


Badb0y
addikt

Nem tudom hol, de én teljesen úgy emléxem, hogy itt linkelte lesaux a PS CS-hez a raw plugint, de sehol se találom. Az adobe oldalán vannak ezek Bővebben: link de kér a letöltéshet Adobe ID-t :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#500) lesaux válasza Badb0y (#499) üzenetére


lesaux
veterán

Elküldtem.

Ééés: ÖCCÁZ! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.