Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) ISZOLE válasza Hydra SR (#1546) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Az nem lehet, hogy egyszerűen a záridő hosszától függ a gép zaj hergebergerélő algoritmusa? (Magasabb ISO -> rövidebb záridő -> kevesebb szűrés.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1552) Hydra SR válasza ISZOLE (#1551) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezt nem tudom.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1553) BEE válasza Hydra SR (#1552) üzenetére


BEE
addikt

Dobhatnál föl képet ami bemutatja a jelenséget.
Elég ha az eredetiből kivágsz egy jellemző részletet.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1554) Hydra SR válasza BEE (#1553) üzenetére


Hydra SR
addikt

Fuhh, most hirtelen nincs olyan képem amit 2 különböző ISO értéken fotóztam mert azokból a rosszabbakat mindig letöröltem. De íme egy részlet egy ISO64-esről. Van rajta olyan zaj is amit le lehet szedni meg olyan is amit sima zajszűréssel nem, azok a lilás-kékes foltok. Meg mintha a jpeg tömörítés is látszana, pedig fine-ban fotóztam.
[kép]
[link]

Ja, úgy látom az ImageShack kérdés nélkül átkonvertálta a BMP-t PNG-re. A kepfeltoltes.hu meg nem is enged BMP-t feltölteni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1555) BEE válasza Hydra SR (#1554) üzenetére


BEE
addikt

Nem olyan rossz ez.
A PS szűrés és a leméretezés lecsökkenti a feltűnő színt alá.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1556) Hydra SR válasza BEE (#1555) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ilyen kicsiben nem, de ha van egy éles képem pl a tegnapelőtti Városligetes amiből ez a részlet van, akkor azon elég csúnyán mutat mert a kép 2/3 része a naranccsárga ''égbolt''. Persze mindenféle kijelölős-gaussian blur@radius=4 és társaival el lehet maszatolni, kivéve az ágak között. De akkor megnézem majd a PS zajszűrését is (csak kéne egy PS :U :DDD ) Thx :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1557) ThufirHawat válasza Hydra SR (#1556) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Ha már PS, akkor szerezz hozzá NoiseNinja plug-in-t. A hatása: [link]
Esetleg a Neat is szóba jöhet...
Az a baj a Gaussian blur-al, hogy csak a részlettelen területeken tudod használni, és még néha ott sem mutat jól...

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1558) Hydra SR válasza ThufirHawat (#1557) üzenetére


Hydra SR
addikt

Igen, a gaussian blur elég agresszív jószág. Ezen a képen pont tudtam használni mert nagy felület volt aminek relatíve homogénnek kellett lennie. Most már tényleg rászánom magam és felteszem a PS-t mert a PSP-vel nem lehet mindent megcsinálni amit szeretnék. Szóval NoiseNinja plugin...THX, ki fogom próbálni :) :R

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1559) j.bravo válasza Hydra SR (#1558) üzenetére


j.bravo
addikt

Noise Ninja van ''standalone'' verzióban is, ha csak emiatt tennéd fel a PS-t :)

Whatever.

(#1560) ThufirHawat válasza j.bravo (#1559) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Igaz, de csak 8 bitre (ha jól tudom).

[Szerkesztve]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1561) ThufirHawat


ThufirHawat
senior tag

Újabb módosító layer, ezúttal a curves: [link]
Csak a legfontosabbak, de szerintem elindulni elég ennyi...

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1562) drkbl válasza ThufirHawat (#1561) üzenetére


drkbl
őstag

Kösz, ez hasznos volt, a Nero fotófeljavítója kínált ilyet minden magyarázat nélkül.

(#1563) BEE válasza Hydra SR (#1556) üzenetére


BEE
addikt

Ennek szerintem bőven elég egy felület életlenítés a PS-ben.
Főleg hogy homogén, nem jöhetnek ki rajta annak a szűrőnek a hibái.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1564) BEE válasza BEE (#1563) üzenetére


BEE
addikt

Csak példának.
Ilyen volt, ilyen lett !
[link]

Kis mértékű felület életlenítés van csak rajta.

BEE

[Szerkesztve]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1565) ThufirHawat


ThufirHawat
senior tag

Egy egyszerű PS trükk, Gaussian Blur, Blendig mode, ilyesmi. Meg gombák: [link]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1566) BEE válasza ThufirHawat (#1565) üzenetére


BEE
addikt

Hogyan érted azt, hogy csökkented a csúcsfényeket
a szélső értékek bolygatása nélkül ?
A csúcsfény nem szélső érték ?

Más.
Több képen láttam olyan hatást, mintha porcelánra lenne festve.
PSP-hez van is ilyen szűrő.
PS-hez nincs valami ötleted ? Az is valami lágyítás meg telítettség,
de még nem sikerült rájönnöm.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1567) ThufirHawat válasza BEE (#1566) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Porcelán: Nem tudom. Mutass egyet...

Csúcsfények: A fényesebb területek fényességének csökkentése lett volna az egészen korrekt megfogalmazás. Majd átírom...

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1568) drkbl válasza BEE (#1566) üzenetére


drkbl
őstag

Porcelán effekt: [link]

(#1569) ThufirHawat válasza drkbl (#1568) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Hát ez elég öncélú eszköznek tűnik, nem nagyon tudnék értelmes felhasználási területet neki. Egyébként amit leírtam, csak Darken blending mode-ot kell használni.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1570) ThufirHawat válasza BEE (#1566) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Most látom, jól írtam...
''egyrészt csökkentettem a világosabb területek fényességét, másrész kicsit sötétítettem az egész képen a szélsőértékek bolygatása nélkül''
:)

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1571) BEE válasza drkbl (#1568) üzenetére


BEE
addikt

Ezek hogyan működnek ?
Azt hiszem ezeket már nemrég belinkelte valaki,
de nem tudtam működésre bírni őket.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1572) BEE válasza ThufirHawat (#1570) üzenetére


BEE
addikt

EHHH...
Én értettem félre olvasáskor. :U :B

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1573) werttzui válasza BEE (#1571) üzenetére


werttzui
őstag

Kitömöríted aztán behúzod mappástul a photoshop plugin mappába őket aztán elindítid a pst és a filterekközt megtalálod őket ;)

PENTAX

(#1574) BEE válasza werttzui (#1573) üzenetére


BEE
addikt

Így is tettem, de már indulásnál kiakasztotta a PS-t. :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1575) werttzui válasza BEE (#1574) üzenetére


werttzui
őstag

Nekem műxik ;)

PENTAX

(#1576) BEE válasza werttzui (#1575) üzenetére


BEE
addikt

Láss csodát, újra letöltve műk nálam is. :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1577) drkbl válasza ThufirHawat (#1569) üzenetére


drkbl
őstag

Én már használtam értelmes célra is :DDD Hogy mondjam, nem mindig az a képfeldolgozás célja, hogy 10 megapixeles, tűéles, színhű vagy éppen atomvibráló színű képeket fotosoppoljunk (ráadásul én GIMP-et és IrfanView-t használok).
Gondolj például egy weboldal background-img-jére vagy egy progi splash screenjére...

(#1578) BEE válasza ThufirHawat (#1569) üzenetére


BEE
addikt

Csak egy effekt, de néha szép képet ad.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1579) ThufirHawat válasza drkbl (#1577) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Ez igaz. Ilyen célokra tényleg jó. :R

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1580) Bencom ™ válasza ISZOLE (#1551) üzenetére


Bencom ™
őstag

nekem akkor szokott nagyon sokáig szarakodni, és berregni a digitális fényképezőm (Kodak EasyShare C330) hogy ha ráadom a zoomot... amúgy sem egy gyors jószág, de ha rajta van a zoom, a záridő és a hangerő kb a 2-3szorosa lesz az amúgy megszokottnak...
az ISO-t automatán használom, mivel annál a funkciónál, amit én használok (portré beállítás) nem lehet manuálisan állítani, és megállapításom szerint ezzel a funkcióval lehet a legjobb képeket csinálni

am nem egy komoly gép és nehéz is vele, de nagy keletje van.. mindíg mindneki kölcsön akarja kérni, és alig fél éves de máris nagyon megviselt szegény :(

[Szerkesztve]

(#1581) Damage válasza perempe (#1535) üzenetére


Damage
senior tag

Köszi! :)
Remélem lesz még frissítés! :B

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#1582) drkbl


drkbl
őstag

Talán ebbe a topikba illik leginkább:

Megújult az IrfanView, itt az újdonságok listája:

- Option to Search files (File menu or Thumbnails, Hotkey: CTRL+F)
- Support for PDF export (PlugIn) (Thanks to ComSquare AG)
- New Thumnails option: Load file list from TXT
- New zoom workwise: Centered zoom or based on old scroll position
- Zooming and scrolling is now possible in slideshow mode
- Many new effects added: Unsharp mask, Fish Eye etc. (Thanks to GENiEBEN)
- New Flash Plugin for Flash 5 or later! (Thanks to Remio)
- Option to transfer files by FTP (Thumbnails window, PlugIn)
- Option to set the Start folder (Properties->Misc 2)
- New image option: Auto adjust colors (Thanks to Andras Horvath, www.log69.com)
- New effect: Chromatic Aberration (Thanks to Thomas Strauss)
- Support for SIF format (Formats PlugIn)
- Support for PVR format (DreamCast Texture, Formats PlugIn)
- Support for AWD format (Artweaver Format, PlugIn)
- Support for VTF format (Valve Texture Format, PlugIn)
- WMF format check added, to avoid WMF vulnerability (Thanks to Jakub Debski)
- New Thumbnails sort options: Sort by portrait/landscape
- Fullscreen option: Use right mouse button for scrolling (Properties -> Misc 1)
- Fullscreen option: Set display multiplier (for wide screen displays)
- New placeholders for EXIF/IPTC: $E, $I => to load all EXIF/IPTC data
- Command line change for /resample! (see i_options.txt for examples)
- New command line options: /resize_long, /resize_short (see i_options.txt)
- New command line option: /panorama=(direction,file1,...,fileN)
- New command line options: /bright=value, /gamma=value
- Command line switch for /info: /fullinfo (write EXIF, IPTC and Comment)
- Updated CRW/CR2 PlugIn, please install newest Canon DLLs (see i_plugins.txt)
- Option to show a warning on ESC thumbnails exit (Thumbnails options)
- New options in dialog: Create custom selection
- Support for MP4 format (Quicktime PlugIn)
- At request of Luratech: JP2/JPM/LWF/LDF are not available in Batch mode
- New Hotkey: SHIFT + P = Copy current filename to clipboard
- Added YUV (4:2:0) format support to Formats PlugIn
- Help file format changed to CHM (Compatible with Windows Vista)
- Several PlugIns are changed/updated, please install the newest versions:
Download from: http://www.irfanview.com/plugins.htm
- Some minor bugs/features fixed/added (add-all button, ANI/CUR loading, batch text)

[Szerkesztve]

(#1583) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Szerintetek mikor járok jobban képminőség terén? Ha eleve leveszem a megapixelszámot kb akkorára amekkora képet szeretnék, vagy ha maximális méretben fotózom és számítógéppel méretezem le? Figyelembe véve a képzajt is ami csökken, ha géppel méretezem le. Akkor is csökken, ha eleve kevesebb MP-en fotózom?
Fuji S5500-am van.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1584) Jinxx válasza Hydra SR (#1583) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szerintem próbáld ki mind a két esetben ugyanolyan fényviszonyoknál, témával és beállításokkal. Véleményem szerint minden fényképezőgép máshogy méretezi le, de lehet nem sok különbséget fogsz látni a gép által és az utólag leméretezett képek között. Ha meg nincs látható különbség, akkor egyértelműen a Fuji méretezze le, legalább nem foglal annyi helyet a kártyán 1 kép. Szerintem...De csak és kizárólag szerintem...

(#1585) BEE válasza Hydra SR (#1583) üzenetére


BEE
addikt

Fotózz a lehető legnagyobb méretben és majd később pc-n kiigazítod.
Sokkal jobb nyersanyag az utómunkához a nagy kép, mert többet
változtathatsz rajta romlás nélkül.
Levágni mindig lehet, de hozzátenni már nem.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1586) ThufirHawat válasza BEE (#1585) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

..és tárolni meg olcsó. Így tényleg érdemes mindig a legnagyobban fotózni.
Aztán ha kisebb kell, akkor Bicubic Sharper.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1587) Jinxx


Jinxx
senior tag

Hogyan lehet PS-el legegyszerűbben kivágni egy emberi alakot, és utána digitális hátterezni? Próbáltam varázspálcával, mágneses lasszóval, néha kibővítve 1-2 pixellel a kijelölést. Az alakon nem is látszik, hogy gáz, de az emberek hajával egyszerűen nem tudok mit kezdeni és amikor kész a hátterezett kép, nagyon mű hatást kelt, mintha kivágtam volna papírból, és ráragasztottam volna a háttérre. Ezzel mit lehet kezdeni? Válaszokat előre is köszi!

(#1588) Hydra SR válasza Jinxx (#1587) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez egy elég nehéz ügy, én próbálkoztam már olyannal hogy egy lány haját cseréltem le, az egész jól sikerült. Ha hazaértem, belinkelem. A kontraszttal és az élességgel kellett sokat játszani, meg a szín telítettséggel, hogy ne üssön el egymástól az arc, a háttér és a haj. A kijelölést én úgy oldottam meg, hogy a kontrasztot kegyetlenül felnyomtam, posterize effektet küldtem rá és a varázspálcával nagyjából ki tudtam jelölni a hajat. Utána elmentettem a kijelölést és visszatöltöttem az eredeti képet. Betöltöttem az elmentett kijelölést és finomítgattam még rajta manuálisan, majd kivágtam és átpakoltam a másik képre, és ott már csak az élességet, kontrasztot, színt stb kellett addig csesztetni, amíg nem lett nagyjából természetes hatású. Mondjuk azért sem lett annyira természetes mert a lány nagyon fekete típus volt és meg akarta nézni, milyen lenne szőkén. Hát...természetellenes :) Talán a PS topicban okosabbat is tudnak rá mondani.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1589) werttzui válasza Hydra SR (#1588) üzenetére


werttzui
őstag

''Feketetípus '' ez jó :DDD :DDD :DDD

PENTAX

(#1590) Hydra SR válasza werttzui (#1589) üzenetére


Hydra SR
addikt

De most komolyan. Feketén normálisan nézett ki, szőkén nézett ki kisebbséginek :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1591) Jinxx válasza Hydra SR (#1590) üzenetére


Jinxx
senior tag

Mikre nem jó a Ps. :DDD Köszi a választ egyébként. :R Majd próbálkozom...

(#1592) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Támadt egy ötletem: mivel én imádok hosszú expozíciós fotókat csinálni akár éjjel, akár nappal, sokszor használok ND szűrőt illetve legalább a lineáris poláromat használom annak mert az is több, mint egy fényértéknyit sötétít. (úgy kb 4/3 blendényit).
Ebből jött az ötlet: mivel két polárszűrőt ha megfelelően tekergetünk, elkezdik teljesen kioltani a fényt, elvileg akár vaksötétet is lehet vele csinálni de legalábbis elég jól meg lehet közelíteni. Namármost ezáltal két polárral elvileg ( :F ) tetszőlegesen állítható ND szűrőt lehet létrehozni. Egyelőre csak egy polárom van de holnap szerzek be még egyet (csak az már cirkuláris lesz). Kíváncsi vagyok, hogy lehet-e megfelelő tekergetéssel nappal 15 másodperces expókat nyomni napsütésben mert szeretnék olyan budapesti tájképet csinálni amin nincs forgalom. Sajna a gépemen 15 sec a maximum de talán már az is elég, 8 másodpercen már egész jó volt de az ff volt mert még színszűrőket is kellett rácsavarnom és vörös lett volna az egész kép. 8 másodpercen még kicsit látszott a villamos.

Másik: Jinxx, íme amit ígértem:
[kép] [kép]
[link]_____________[link]

Hát nem tökéletes de nem kevés meló volt vele, hogy csak ennyire legyen tökéletlen :)

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1593) hali01 válasza Hydra SR (#1592) üzenetére


hali01
őstag

No erre én is kiváncsi vagyok,mi lessz a két polárból.

Ezt a képet meddig exponáltad,h beleőszült szegény?? :))

(#1594) Hydra SR válasza hali01 (#1593) üzenetére


Hydra SR
addikt

Természetesen ez képmanipuláció, lecseréltem a haját :) Most már lehet, hogy ennél picivel jobban is meg tudnám csinálni de most sem szívesen állnék neki, nem könnyű meló.
Holnap elvileg meglesz a másik polárom is és játszom velük, az eredményt meg közlöm vagy itt, vagy jobb esetben a digitális fényképeim topicban :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1595) hali01 válasza Hydra SR (#1594) üzenetére


hali01
őstag

Gondoltam,h nem vártad meg míg megőszül de ezt most nem bírtam kihagyni,bocsi.:)

(#1596) Hydra SR válasza Hydra SR (#1594) üzenetére


Hydra SR
addikt

A kísérletet elvégeztem, az eredményt a Digitális fényképeim topicba linkeltem :) Érdemes megnézni mert duplán volt sikeres a kísérlet, felfedeztem valamit amit nem is kerestem :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1597) pitman válasza Hydra SR (#1592) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem a két polár el fogja színezni a képeket (kékre, ha átnézel rajtuk valószínáleg látod is).

(#1598) Hydra SR válasza pitman (#1597) üzenetére


Hydra SR
addikt

Már leteszteltem, a digitális fotóim topicban ott a végeredmény :) Sokmindentől függ, hogy mit csinál a két polár. Van olyan eset, mikor kékes lesz. Meg olyan is, amikor vöröses. Attól függ, hogy a CP vagy az LP van elöl és hogyan forgatom őket.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1599) miroka


miroka
csendes tag

Hidegben, milyen hőmérsékletig használható nyugodtan e fényképezőgép, károsodás nélkül? És a melegre visszatérve mennyi ideig kell várni, hogy bekapcsoljuk mert egy kis párásodást tapasztaltam az objektíven?

(#1600) pitman válasza Hydra SR (#1598) üzenetére


pitman
őstag

Ha automatán használod a fehéregyensúlyt, akkor szerintem teljesen kiszámíthatatlan az eredmény. Én eddig csak polárfóliával és egy cirkuláris polárral kísérleteztem, az mindig kékbe húzott. Mindenesetre ki fogom próbálni a sorrendjük cserélgetését is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.