Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Márton válasza Drótszamár (#399) üzenetére


Márton
nagyúr

Drótszamár! (és akit még érdekelnek a vándorló felhők)

Én a nyáron csináltam a Balaton-felvidéken ilyen mozgó, s közben zoomoló! felhőket. Nem fényképezővel, hanem egy 3CCD-s videókamerával.
Felmentem egy kilátó tetejére (geocaching rulez!), és ültem a gép mellett 1-1.5 órát, közben napoztam :)
Akit érdekel a videóm, írjon egy emailt, megírom a cimet, mert amúgy reklám lenne, hiszen DVD készült belőle!

üdv és sok sikert!
mrt@freemail.hu

[Szerkesztve]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#402) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Miért van az,hogy a piros színeket nem tudja kezelni a fényképezőgép?
Vagy bordó vagy pedig lilás árnyalatban jón elő.De az esetek többségében lila.
A gép a rossz vagy én?:F

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#403) Badb0y


Badb0y
addikt

Meg van végre életem első digitális fényképezőgépe :) Jupppiiii :) Lehet nem ilyennel kellett vna kezdeni, de én nem akarok mostanába másikat venni.
160.000nettóba került nekem és kaptam mellé 1 giga kingstone CF kártyát. Megérte nem?

Ja a gép EOS 300D kit.

Most egy táskát és egy áálványt szeretnék venni. Álványt milyet ajánlotok?
És táskát?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#404) DVD_2_U válasza Badb0y (#403) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Hama vagy Soligor állvány tökéletesen megteszi... táskára viszont ne sajnálj pár ezer Ft-ot, fontos a védelem!!! Lowepro, Canon táskát ajánlanék! ;)

you can CANON

(#405) Tersius válasza DVD_2_U (#404) üzenetére


Tersius
tag

Ez a ''hama allvany tokeletesen megteszi'' mondas nem tul specifikus, arulnak ok 5-25ezerig.

De igazandibol arra gondolok, hogy a legolcsobbat akarod neki tanacsolni. Biztos ez? Nekem van egy Hama Gamma 72, ami meg csak nem is a legkisebb, es az bizony nem birja el a D70-et (konkretabban: a szelek fele kidontve, vagy portre modba allitva tepi ki a fejet).

Mondjuk lehet, hogy a 300d + a kitobihoz meg eppen eleg volna.


Bad*: Taska vasarlas elott gondold at, hogy mit veszel meg a gephez. Nekem egy Lowepro Nevo AV2 van, ez pont jo a gepnek, + egy kisebbfajta teleobinak (70-300-as tamron). De ha most vennek, mar nem ilyet vennek, hanem picivel nagyobbat, mert ez borzaszto szukos, kivulrol pedig olyan oriasinak tunt :)

[Szerkesztve]

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#406) vizslakutya válasza vizslakutya (#402) üzenetére


vizslakutya
senior tag

senki??:F

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#407) Badb0y válasza vizslakutya (#406) üzenetére


Badb0y
addikt

Egyáltalán milyen gép :F
Mintha a Sonyknál mondtak volna ilyet, hogy a piros szinekkel najlódik :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#408) Badb0y válasza Tersius (#405) üzenetére


Badb0y
addikt

Egy vakut szeretnék majd még és egy 28-135ös obit.
Ez a lowepro jobb mint a samsonite trekking?
Álványt vmi olyat szeretnék, amire lehet szerelni távkioldót majd, és amin van visszintező (asszem van ilyen :B)

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#409) DVD_2_U válasza Badb0y (#408) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Hali! A Lowepro igen jobb picit, mert jobban ki van bélelve. 28-135 obi helyett tudnék mást tanácsolni, jobbat... olcsóbbért :)
Nekem van egy zsir uj Canon Speedlite 420EX eladó... ha érdekel.

you can CANON

(#410) mormota válasza Badb0y (#403) üzenetére


mormota
senior tag

honnan van? edigital?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#411) w9033626


w9033626
tag

Szükségem lenne egy olyan progira, ami az exif-et törli a jpg-kből, vagy esetleg meg lehet neki adni, hogy miket töröljön és egyszerre sok képpel is boldogul. Linkek előnyben :) előre is köszönöm

(#412) Badb0y válasza mormota (#410) üzenetére


Badb0y
addikt

Bővebben: link
De már csak 512-vel adják péntek óta. Én szombaton vettem, de úgy mentem be a sráchoz, hogy ''1giga kártya jár hozzá ugye?'' :DDD
És adott is mellé :DD

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#413) Badb0y válasza DVD_2_U (#409) üzenetére


Badb0y
addikt

mail ment asszem tegnap előtt.
milyen obi :) ???

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#414) vizslakutya válasza Badb0y (#407) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Trust 960 powercam CCD optikával.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#415) Tersius válasza vizslakutya (#414) üzenetére


Tersius
tag

Akkor szerintem a gep.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#416) Badb0y válasza vizslakutya (#414) üzenetére


Badb0y
addikt

Jaja :)
Trustot nem igazán éri meg venni. Inkább egy Canon a60

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#417) mormota válasza Badb0y (#412) üzenetére


mormota
senior tag

ezek nagyon olcsók... iszonyat tuja:D
lehet innen lesz következő gépem, ha lesz:D

Illusztrálok, tehát vagyok

(#418) mormota válasza mormota (#417) üzenetére


mormota
senior tag

vagy másodkézből... 150 ért láttam eos 300D-t obival, memókártyával, dobozzal, stb-vel.

igaz ez a kategória sokkal-sokkal több tudást, és odafigyelést igényel, mint egy canon ps a75

Illusztrálok, tehát vagyok

(#419) lesaux válasza w9033626 (#411) üzenetére


lesaux
veterán

Nem tudom, aktuális-e még, de az IrfanView-val ha bármit manipulálsz a képen, törlődnek az EXIF-ek. Tud batch módban dolgozni. Beállítod neki, hogy milyen képeket nyisson meg, méretezze át mondjuk 100%-ra, és mentse el őket.

(#420) Badb0y


Badb0y
addikt

Na. Akkor kezdjünk neki, úgyis le van ez a totyik épülve :)

Felmentem ma BP-re csak azért, hogy ami nekem eszméletlenül tetszik lefényképezzem (Citadelláról a várat és a hidat). Na de ugye mivel ez a mostani gép az első digitális fényképezőgép az életemben(EOS300D) ezért elég nehéz normális képet csinálni, ami nem is sikerült persze. Mindjárt meg is mutatom őket itt, mivel a digitális fényképeim topicba ilyet be nem teszek mert még a PH-ról is bannolnak.

Ezek lennének a szenvedmények (Nem röhögni hanem szépen okosan kulturált ember módjára :DDD):

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

1. Van ugye ennek a gépezetnek egy olyan módja az egyszerű állásban, hogy táj fotozása. De az is ugye nagy záridőt használ. Tehát, végülis csak megerősítést kérnék, hogy jól jött-e le a tanulság: Ezt ha én ISO 100-on szeretném lefényképezni, akkor mindenképpen kell álvány igaz?

2. Ha a blende szűkre van állítva, akkor azzal egy képet ha lefényképezek,akkor éles lesz az egész, ha pedig nagy blendével akkor pedig amin a fókusz áll az lesz éles a háttér pedig homály.

3. Ezt egyébként nagyjából milyen beállítással lehetne szépen lekapni (fent említett tájat)? ISO 100,fehéregyensúly automatice, a blendének szűknek, a záridőt meg úgy korigálni, hogy az exp skála 0-án legyen

4. Ha az expozíciós skála -2 akkor sötét lesz ha +2 akkor világos lesz a kép?

5. Ezt az álványt néztem ki: Vélemény? Bővebben: link

6. Fehéregyensúlyt érdemes állítgatni? Mert amikor szobába voltunk lámpa mellett akkor se lett jobb a kép mint amikor automatán volt.

7. Gondolom ez nem rossz táska: Bővebben: link

Ha még eszembe jut vmi irok, de egyenlőre ennyi :) Előre is thx fárasztó kérdéseimre a válaszokat.

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#421) lesaux válasza Badb0y (#420) üzenetére


lesaux
veterán

Először is:
A gépen a kontrasztot vedd kicsire, -1, ha jól emlékszem. A saturationt leveheted 0-ra, a sharpness maradhat +1-en.
1. Ha hosszú záridőt használsz, muszáj lesz egy állvány. Sokan sokféle állványra esküsznek, nekem a Tescóból jutott egy példány, 6990 Ft volt annak idején. Nem egy masszív darab, de magától nem borul fel.
A te dolgod, hogy használod-e ezeket a funkciókat, hogy tájfotózás, portré, sport stb., de szerintem előbb-utóbb úgyis rá kell térni az Av, Tv, M módokra.

2. Azt ugye tudod, hogy szűk blende pl. a 22, tág blende meg a 3,5? Egyébként kb. úgy van, ahogy mondod, persze a mélységélesség függ a fókusztávtól is. És tág blendével nemcsak a háttér lesz elmosott, hanem az előtér is, a tárgy meg éles (jó esetben).

3. ISO100 maradhat, minél szűkebb rekesz (attól lesz csillag alakú a lámpa fénye) és elegendő záridő.

4. -2-nél 2 fényértékkel alulexponálja, +2-nél felül. Ezeket túl gyakran nem kell piszkálni, ha havas tájat fotózol, a sok fehérség miatt a gép rövidebb záridőt választ, na ekkor kell pl. túlexponálni 1-2 fényértékkel.

Ajánlom a fotosuli.lap.hu oldalt, azon belül is ezt: Bővebben: link

(#422) Badb0y válasza lesaux (#421) üzenetére


Badb0y
addikt

M-mel csináltam őket :) Csak amikor megláttam a homályt mondom csinálok egyet az egyszerű zónában a tájképessel. Ha az egyszerű módba akarnék képeket csinálni, akkor nem vettem vna ilyen gépet.

Azokat a beállításokat amiket írtál az elején azok mik vagy hol vannak mert a menübe ilyenek nincsenek:F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#423) DVD_2_U válasza Badb0y (#422) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Deee van... legyen a gép (M)anual módban... és akkor a menüben mindent megtalálsz! Az sem ártana, ha megnézegetnéd a gép haszn. utasítását... sok jó dolog, tanács van benne... én is azzal kezdtem! ;)

you can CANON

(#424) lesaux válasza Badb0y (#422) üzenetére


lesaux
veterán

Melyik beállításokra gondolsz? A kontraszt, sharpness stb.? Hát, ha nem tudod, hogy ezek hol vannak, akkor valaki elállította őket helyetted, mert az EXIF-ből azt olvasom ki, hogy +1-en áll mindegyik.
Parameters / Set up, és ott beállítod, hogy pl. a Set1-hez milyen értékek tartozzanak, aztán kiválsztod a Set1-et.

(#425) Badb0y válasza DVD_2_U (#423) üzenetére


Badb0y
addikt

Már majdnem kiolvastam, de ezt a parameteres részt átugrottam, mert gondoltam jó az ahogy van, mivel a haszn. utasításba amit írtak róla azt jónak véltem :) és meg se néztem miket lehet ott állítgatni. Ezért is volt ismeretlen. Egyébként ott ahogy lesaux mondta beállítom úgy, és akkor nem is nagyon kell ahhoz hozzányúlni?

Így:
''A gépen a kontrasztot vedd kicsire, -1, ha jól emlékszem. A saturationt leveheted 0-ra, a sharpness maradhat +1-en.''

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#426) Szeni válasza Badb0y (#425) üzenetére


Szeni
aktív tag

Mielőtt egy ilyen géppel nekiállszfotózni, nem ártana először elolvasni egy digitális fotózási alapismeretekről szóló könyvet (de akár analógot is lehet). Azután pedig a gép jellemzőit megismerni a használatukkal együtt.
Ez nem egy kompakt ''szappantartó'', hogy csak úgy kattingassál! (Úgy is lehet, csak akkor minek.)

(#428) lesaux válasza Kalandor (#427) üzenetére


lesaux
veterán

Mi a kérdés? Magát a márkát nem ismerem, nekem Hama típusú volt. Mindjárt linkelek képeket.
(A click mount az nem pattintós fajtát jelent?)

(#429) lesaux válasza Kalandor (#427) üzenetére


lesaux
veterán

Igaz a PR-szöveg, kékebb lesz tőle az ég és megnő a záridő, de csak egy csöppet. Lecsökkenti a visszatükröződéseket.
A napra merőlegesen, 90 fokkal lesz a legkékebb az ég.
Pl.:
[kép] [kép]

(#430) lesaux


lesaux
veterán

Ezek meg nem az én képeim, de attól még jók. :) Illetve ezek az ég kékítésére mutatnak ékes példát:
[kép]
[kép]

(#432) lesaux válasza Kalandor (#431) üzenetére


lesaux
veterán

52 mm-es Hama cirkuláris polárszűrőm volt, nem az Edigitaltól, de eladtam a Minoltámmal együtt. Persze a mostani 50/1.8-as obinak is 52-es a szűrőmenete, de hát ilyen az én formám.
Azt mondják, a Hama a legkevésbé jó márka. Egy Soligort szívesen vennék én is. Már csak azt kéne megfejteni, mi a különbség a click mount meg a nem click mount között, merthogy az előbbi sokkal olcsóbb.

(#433) lesaux


lesaux
veterán

A HMC meg a Super HMC mennyivel jobb, mint a sima szűrő?

(#434) Esmein


Esmein
nagyúr

Faterom most kapott egy s5500-ast, jó kis masinának látszik így elsőre :) Elfogadnék én is egy olyat.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#435) DVD_2_U válasza lesaux (#433) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Annyi a különbség hogy több réteg van rajta a HMC-n, és mégtöbb a SuperHMC szűrőkön. Elvileg a lényege a visszatükröződés meggátolása lenne, ha jól tudom...leginkább az objektived frontlencséje és a szűrő közötti résben. A click-mount az ilyen kis egyszerübb gépekre való, amin nincs szűrőmenet. Igazán jó szűrőket a B+W, Hoya és a Leica gyárt, persze itthon ezek is irreális áron, sokszor 4x annyiba kerülnek ,mint külföldön. :U Dehát gazdag ország vagyunk, meg ,,nagy a jólét'' (ezt valami pojáca mondta...nemistudom már a nevét) ;) ... szóval megtehetjük, hogy itt minden sokkal drágább mint az USA-ban, vagy az EU más országaiban.

[Szerkesztve]

you can CANON

(#436) lesaux válasza DVD_2_U (#435) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi, most már majdnem mindent tudok. :)
Hoya szűrőket láttam emberi áron a Tripontnál: Bővebben: link
Most már csak azért böngészem a netet, hogy megtudjam, mi a különbség az NDX2, NDX4, NDX8 és NDX400 között.
Továbbá azt nem tudom, hogy ezekből a kitobira vegyek 58 mm-est vagy az 50/1.8-asra 52 mm-est.

(#437) lesaux válasza lesaux (#436) üzenetére


lesaux
veterán

Idézek a honlapról: http://fotoartmagazin.hu/analogfotosuli/12/
Az egyik az ND 2x-es, vagy más gyártónál ND 0,3 jelu 1 Fé-kű, ezt követi az ND 4x-es vagy ND 0,6 jelű 2 Féku, az ND 8x-os vagy ND 0,9-es 3 Féku visszafogású típus.
     Ezután a következő már egy nagy ugrású sötétedést előidéző ND 400 -as, ami 9 Fé-nyi fénycsökkenést okoz 500x-os szűrőfaktor szorzójával. (Hogy miért 400-as a neve, arra eddig magyarázatot sehol nem találtam).


Na, hogy tisztán látok-e. Ha kiválasztok egy ND8X-os szűrőt, az 3 Fé csökkenést eredményez, tehát ha a gép 1/1000 mp záridőt alkalmazna szíve szerint, akkor a szűrővel 1/125 lesz, igaz-e?

(#439) mormota válasza lesaux (#432) üzenetére


mormota
senior tag

a click mount szűrőn a szűrő gép felöli oldalán 3 pöcök van, aminek köszönhetően egyszerűen belenyomod a menetbe, és kattan 2-t, és benne van, míg a téma felöli oldalon menetes.

nos ez azért nem egy jó dolog, mert pl felteszed a polárt (cm-es) és rá akasz tenni valami nehezebb szűrőt, konvertert, és nem fogja megtartani azt.


így igen erősen tudom ajánlani a NEM CM-es szűrőket.


tapasztalat:
cm polárra rá akartam tenni egy x0.7-es telét, és igen furcsán kellett tartani, hogy ne ''essen'' le az egész a gépről.

[Szerkesztve]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#440) Badb0y


Badb0y
addikt

Sikerült a távkioldót megcsinálni 300D-hez :) Nem nagy tudomány, csak ismerősöm beszivatott, hogy 2 csikos kis jack kell miközbe 3. Úgyhogy szenvedtem vele 2 napot.

Most azt a hackelt firmwaret szeretném feltenni. Tette már fel vki? Mert alapba a CF kártyán vannak egymásba mappák (DCIM\108Canon) és nem tom melyikbe kell beletenni, és melyik fájlokat :F Elvileg a *.fir-t kell meg az exe-t nem?

Ha egy képnek azt szeretném, hogy világosabb legyen, akkor mit érdemesebb inkább csinálni. Hagyni ISO100-on és a záridőt állítgatni amig úgy jol exponált lesz vagy érdemes isot állítani?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#441) lesaux válasza Badb0y (#440) üzenetére


lesaux
veterán

Fent van a hackelt firmware. Ami a legnépszerűbb belőle, az nem is a 3200-as ISO, hanem a tükörfelcsapás.
Már nem nagyon emlékszem, hogy kell felrakni a firmware-t. Ha van kártyaolvasód, akkor csak rá kell másolni, asszem, de ha nincs, akkor kell egy segédprogram. Utána ki kell venni a kártyát és visszarakni, akkor indul a frissítés.

(#443) Badb0y válasza lesaux (#441) üzenetére


Badb0y
addikt

''...az nem is a 3200-as ISO, hanem a tükörfelcsapás...''
Ehh. Mit segít a tükörfelcsapáson egy firmware.

Ez a neve annak amit fel akarok tenni: E3kr111.fir és 1.8 mega. Ez az?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#444) DVD_2_U válasza Badb0y (#443) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

1. Igen az... töröld le a CF kártyát (se könyvtár, se semmi) másold rá a *.fir állományt, rakd be a gépbe, kapcsold be és OK. Ja az akkis legyen feltöltve!!!
2. Mit segít? Hát azt, hogy engedélyezni az MLU-t, mivel az gyárilag tiltva van... mint még sok más hasznos dolog ;)

you can CANON

(#445) Badb0y válasza DVD_2_U (#444) üzenetére


Badb0y
addikt

THX mindj mek oszt meghackelem a gépet :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#446) Tersius válasza Badb0y (#443) üzenetére


Tersius
tag

Ez a tukorfelcsapas egy megteveszto nev, hisz ilyet tud a gep, gondolna az egyszeru halando. A titok nyitja az, hogy ez _joval exponalas elotti_ tukorfelcsapas.
Vagyis felhuzza a labat, attol beremeg a gep, es mikor mar kelloen lenyugodott (mondjuk 1 masodperc mulva), akkor kezd csak el exponalni, ami mar nem razza be.

Lesaux: ND szuros kerdesben helyes kovetkeztetesre jutottal az 3 Fe-s szamitgatasoddal, valoban igy csinaljak.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#447) lesaux válasza Tersius (#446) üzenetére


lesaux
veterán

Hehh. Ne tudnék ennyire! :DDD
(köszi!) :)

(#448) Badb0y


Badb0y
addikt

Nekem alapba 1.1.1-es volt fennt és rátettem ezt ami itt fenn van :)
De nem lett iso 3200. Hol nézzem hogy változott-e vmi ?

Lesaux vagy dvd2u elküldenétek azt a firmwaret ami tényleg jó? Megköszönném

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#450) DVD_2_U válasza Badb0y (#448) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Vazz... az iso 3200 az H :))

you can CANON

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.