Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Tersius válasza boceeboy (#294) üzenetére


Tersius
tag

Kis kiegeszites:

Az EXP-et ha tekered, akkor felul lehet biralni a gep fenymereset.
(mondjuk ha tul sok feher van a kepen (ho), akkor a gep hajlamos alul exponalni, mivel atlagolja a fenyessegi ertekeket, es a sok feheret sotetiti, de ettol a sotet fa tok fekete lesz. Ilyenkor jon jol az EXP(ozicio korrekcio), kicsit feljebb allitod vele (+1-hez), es akkro vilagosabb lesz (kicsivel hosszabb zaridot fog hasznalni a gep)

Ismet mondom: kezikonyv! Mindez le van benne irva.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#302) Smogus válasza DrSoul (#300) üzenetére


Smogus
őstag

Bocs nem neked ment csak te voltál felül :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#303) Smogus


Smogus
őstag

Nah elfogytak a kérdések :P:P:P:P:P:P:P:P

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#304) Badb0y


Badb0y
addikt

Teszek egy upot, mert ez lassan érdekelni fog :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#306) velizare


velizare
nagyúr

na akkor egy kérdés az analóg fényképezéshez kapcsolódóan.

egy táblázat kellene nekem, ami megmutatja, hogy adott fényviszonyoknál, meghatározott zársebesség és blende mellett milyen filmet kell használni, hogy ne legyen alul/felülexponált a kép. vagy valami képlet, vagy hasonló. köszi

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#307) I_Am válasza velizare (#306) üzenetére


I_Am
veterán

Bővebben: link-en megtalálod a választ sok további kérdésre is. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#308) stgellert válasza velizare (#306) üzenetére


stgellert
aktív tag

Bővebben: link

Ha jól értem erre gondoltál. (ez digitre is igaz, a fénymérés-ASA összefüggés ugyanaz az elv).

(#309) stgellert válasza I_Am (#307) üzenetére


stgellert
aktív tag

Egész jó oldal:)

(#310) velizare válasza I_Am (#307) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi, kis átdolgozással sikerült használható táblázatot készítenem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#311) DrSoul válasza velizare (#306) üzenetére


DrSoul
őstag

Van egy egyszerűbb (bár drágább) megoldás is: fénymérő! :DD
Nem olcsók, de ha komolyan érdekel a fotózás, előbb-utóbb be kell szerezni...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#312) Badb0y


Badb0y
addikt

Vki ide Bővebben: link #218-ra?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#313) Badb0y


Badb0y
addikt

Egyébként PS-sel hogy kell egy tájképet szépítgetni? Valami leírás van ezzel kapcsolatba? Valami utomunkás oldal :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#314) velizare válasza DrSoul (#311) üzenetére


velizare
nagyúr

valszeg ez lesz a vége...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#315) Smogus válasza Badb0y (#313) üzenetére


Smogus
őstag

Nem igazán van erre leírás valahol láttam már pár ilyet de úgy is neked kell majd megcsinálni kell próbálkozni szinkorekciókkal kontraszt stauráció és így tovább egy idő után rá fogsz érezni a dologra és fog menni gyorsan is látni fogod hogy mit kell majd csinálni hogy kicsit jobb legyen

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#316) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Hogy lehet olyan képeket, igazán jól csinálni, hogy adott egy modell, vagy egy üveg ital... az tű éles, a háttér pedig elmosódott??? :F

you can CANON

(#317) DrSoul válasza DVD_2_U (#316) üzenetére


DrSoul
őstag

Digitálissal vagy analóggal? Digitálissal nehéz, mert általában mindenki kompaktot vesz, és azzal nehéz (kicsi a CCD-je), bár valamennyire lehet.
A lényeg: úgy fényképezd azt, amit élesen akarsz (természetesen állítsd be az élességet... :DDD), hogy a legnagyobb blende nyílással tedd (magyarul: minél nagyobb legyen az a lyuk), tehát mondjuk 2, vagy 2.8 . Meglátod, milyen frankó lesz! :DD PErsze hozzá kell igazítani az időt is (ezt vagy a gép megteszi, vagy megnézed fénymérővel... Nem tudom mivel dolgozol).

Mindig az X jelöli a pontot...

(#318) DVD_2_U válasza DrSoul (#317) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

CANON EOS 300D + EF-S 18-55 + EF 100-300 USM + SPEEDLITE 420EX

you can CANON

(#319) w9033626 válasza DVD_2_U (#316) üzenetére


w9033626
tag

Bővebben: link

meg persze egy szuper obi

ja és persze ps, de az nem az igazi :D

(#320) DrSoul válasza w9033626 (#319) üzenetére


DrSoul
őstag

Hát, igen, sajna a mai gépekhez szuper objektív kell, mert azok úgyis drágák (ugye műanyag lencsék...). De a régi Zenith-el látnád milyen képet csináltam a manuális ( mi más? :DDD) objektívvel, és hát nem volt drága... PErsze mondjuk legalább 1,5Kg... :DD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#321) DrSoul válasza DVD_2_U (#318) üzenetére


DrSoul
őstag

Tedd fel a EF 100-300-as objektívet! Milyen fényerejű? Mondjuk tuti, hogy nem 2-es vagy 2.8-as (sajna....). De így is próbáld ki a legnagyobb nyílással!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#322) DVD_2_U válasza DrSoul (#321) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

4.5-5.6 sajna... de 300eFt-os obira nem futja. :(

you can CANON

(#323) DrSoul válasza DVD_2_U (#322) üzenetére


DrSoul
őstag

Sebaj... de csodákat ne várj... :D
Ezért jók néha a régi, manuál (tehát nem AF) objektívek.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#324) lesaux


lesaux
veterán

A RAW formátummal szokott valaki ügyeskedni? Érdemes RAW-ban fotózni? Olvasgattam egy kicsit a témában, elvileg a fehéregyensúlyt lehet könnyen állítgatni, meg tömörítetlen formátum, de más előnyére nem emlékszem.

(#325) Badb0y


Badb0y
addikt

PS-be csak RAW-os képeket érdemes macerálni :) :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#326) lesaux válasza Badb0y (#325) üzenetére


lesaux
veterán

Nem, bármit lehet, sőt érdemes is.

(#327) w9033626 válasza lesaux (#326) üzenetére


w9033626
tag

sikerült már megoldani???? (a raw problémát)

(#328) zabla válasza lesaux (#324) üzenetére


zabla
aktív tag

a fehéregyensúlyt utólag állíthatod be akármilyenre (ez azért elég nagy előny), plusz nincs minőségveszteség

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#329) lesaux válasza w9033626 (#327) üzenetére


lesaux
veterán

Letöltöttem valami másfajta programot, az működik, de PS alatt nem.

Zabla: ezt a két dolgot eddig is tudtam, hogy minőségromlás nélküli, és fehéregyensúlyt tudok vele állítani. Még mire jó?

(#330) w9033626 válasza lesaux (#329) üzenetére


w9033626
tag

nézzélmélt!
összeszedtem néhány beállítást

(#331) lesaux válasza w9033626 (#330) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi, otthonról majd alaposabban megnézem. Ez PS-ben jön elő?

(#332) zabla válasza lesaux (#329) üzenetére


zabla
aktív tag

kb ennyi. nem elég?:DDD

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#333) lesaux válasza zabla (#332) üzenetére


lesaux
veterán

Elégnek elég, de akkor nem sűrűn fogom használni, az is biztos. :)

(#334) zabla válasza lesaux (#333) üzenetére


zabla
aktív tag

szvsz akkor érdemes, ha nagyon speciálisak a fényviszonyok, vagy ha szar a jpeg tömörítése a gépnek...az enyémen észre se lehet venni a különbséget RAW és extra fine jpeg között

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#335) w9033626 válasza lesaux (#331) üzenetére


w9033626
tag

si senior

(#336) Badb0y


Badb0y
addikt

Totyiklistát frissítek sorry

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#337) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Mi ez a csönd?!

Am, akkor kérdés: Ki, milyen vakut használ? EOS D tulajok.. .kinek van grip ill. EX vaksi a gépéhez?

you can CANON

(#338) Flashy válasza lesaux (#329) üzenetére


Flashy
veterán

a fehéregyensúly nem a raw-tól van, jpg-en is bármit lehet szerkeszteni, csak az erősen veszteséges tömörítés miatt bizonyos műveletek után jóval rondább lesz. a raw kizárólag annyit jelent hogy tömörítetlen formátum. aki utólag akarja szerkeszteni a képeit annak kell ilyen, sima ''magánembernek'' nem, de olyan fotósnak is megfelel a jpg aki már nem a ''mosolyogjatok a kamerába gyerekek'' képeket csinál, viszont szerkeszteni vagy nagyítani nem akarja.

(#339) Gizmo_joe


Gizmo_joe
csendes tag

Sziasztok!
Bocs hogy ide, de lenne egy kérdésem most vettem egy samsung digimax 430 tipusú gépet, tudnátok nekem erröl tájékoztatást adni?:DDD

(#340) lesaux válasza Flashy (#338) üzenetére


lesaux
veterán

Azért csak van valami különbség a RAW meg a TIFF között, nem?
w9033626 kollégának köszönhetően volt szerencsém kipróbálni a Photoshophoz letölthető RAW plugint. Hát mit mondjak, lehet vele 1-2 dolgot állítani, az biztos. Pl. vakus képeknél a szélei sötétebbek. Ezt kb. két kattintás korrigálni. Kromatikus aberrációt csúszkákkal lehet megszüntetni, pillanatok alatt. Okos kis progi, még tesztelgetem. :)

(#341) Badb0y válasza lesaux (#340) üzenetére


Badb0y
addikt

És ugye ez csak a 8.0 CS-hez jó :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#342) lesaux válasza Badb0y (#341) üzenetére


lesaux
veterán

Hát nekem 7.0.1 alatt nem sikerült beizzítani...

(#343) kapcs-ford válasza I_Am (#307) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Jó kis oldal! Kössz!! :C

Aláírás

(#344) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

UP

you can CANON

(#345) lesaux


lesaux
veterán

EOS 300D-hez való távirányítóról tudna valaki mesélni? Ez infrás, vagy valahol rádugom a gépre? B záridőnél folyamatosan kell nyomni a gombot, vagy egyszer az elején, egyszer a végén? Esetleg hol kapható? Stb. :)

(#346) Flashy válasza lesaux (#340) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem csak a fejléc. raw-nak általában fejléc meg formázás meg egyéb infók nélküli adatot nevezünk, a tiff-nek specifikált fejléce van, de amúgy ugyanúgy tömörítetlen.

(#347) Badb0y válasza Flashy (#346) üzenetére


Badb0y
addikt

És ez jelent vmit hogy specifikált fejléce van?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#348) Flashy válasza Badb0y (#347) üzenetére


Flashy
veterán

hát hogy le van rögzítve hogy egy szabályos TIFF file hogy néz ki, pl hol van benne tárolva a felbontása, a színmélysége, a típusa, milyen tömörítést használ ha tömörített meg ilyesmik, tehát le van írva hogy hogy néz ki a tiff file formátuma.
általában raw-nak a puszta adatot hívjuk, amit akkor tudok értelmezni, ha tudom hogy milyen fajta adat, nincs meghatározva hogy ez most tömörített kép, vagy tömörítetlen hang, vagy micsoda. bár szerintem sok helyen hívják raw-nak a sima tömörítetlen de rendes fejléces szabályos képformátumokat (bmp, tiff).

(#349) w9033626 válasza lesaux (#345) üzenetére


w9033626
tag

létezik mindkét változat (infra/rádugom). a rádugósat pedig elvileg lehet helyettesíteni egy felvevőgombos nokia headsettel. használata pedig olyan, mint amikor a pc-ről irányítod

Bővebben: link
és ott az oldal közepén valahol: Nokia Hands-free Remote Control as a Remote Shutter Release

[Szerkesztve]

(#350) lesaux válasza w9033626 (#349) üzenetére


lesaux
veterán

használata pedig olyan, mint amikor a pc-ről irányítod

És ezt így hogy? :)
Nekem az kéne, hogy a masina kint a kertben exponál B záridővel, én meg közben odabent a jó meleg házikóban bármi mást csinálok. Néha kinézek a gépre, nehogy felborítsa a macska vagy el ne lopják, de kb. ennyi.
Ezt hogy lehet megoldani szerinted?

Nokia kütyüm nincs sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.