Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) MUŁĐER válasza Pufokaboka (#250) üzenetére


MUŁĐER
addikt

én kaposvári vagyok,az itteni fotós szaküzletben vettem:) gondolom te nem kaposvári vagy...de a pesti PH!-sok biztos tudnak mondani ilyen szakboltot.

3100 FT volt az adapter.Soligor a gyártója.Az eredeti minolta adapter 5000 FT kb

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#252) Pufokaboka válasza MUŁĐER (#251) üzenetére


Pufokaboka
tag

:)

Én sem lakom messze kaposvártól, de már az is nagy segítség, hogy milyen márkát, meg mértet kell keresnem. Köszi!

(#253) lesaux válasza MUŁĐER (#251) üzenetére


lesaux
veterán

Itt a válasz a Minoltától:
Bővebben: link

(#254) MUŁĐER válasza Pufokaboka (#252) üzenetére


MUŁĐER
addikt

az Ady Endre utcában van egy fotósszaküzlet,a Rulez-al szemben szinte,ahol le lehet fordulni a felüljáróról,a Fő utca meghosszabítása,ott segítenek meg minden,nézz be ha tudsz.Rendesek.(amikor a fényképezők közt vacilálltam,hozzájuk mentem be kipróbálni többet,egy csomót kipakoltattam,de nem morogtak meg semmi,szóval rendesek.)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#255) MUŁĐER válasza lesaux (#253) üzenetére


MUŁĐER
addikt

ja,láttam...kéne szólni az index digicamon,hogy elírták...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#256) Pufokaboka válasza MUŁĐER (#254) üzenetére


Pufokaboka
tag

Hát, lehet az lesz belőle, mert itt Pesten mindenhonnét elhajtottak. Arról már letettem, h bárhol is tudják, mi az a Z2, pedig szerintem nem csak én mászkálok ilyen masinával éjjel nappal. Próbáltam adaptert kérni több helyen is 35,5-ről 52-re, ahogy írtad, de sehol senki még csak nem is hallott róla, h ilyen létezik. Kicsit el vagyok keseredve, de majd ha hazamegyek talán eljutok Kaposvárra. Akkor is szánalmas, hogy Pesten nem kapok egy nyavajás átalakítót!

(#257) MUŁĐER válasza Pufokaboka (#256) üzenetére


MUŁĐER
addikt

édekes...n mind1,ott tudják miről van szó,mondod a probémát,és hogy kérsz egy soligor Z1-es adaptert,ami 52 mm-is.
Az a poén,hogy totál olyan színű az adapter mint a Z2,tökre ráillik,és állatul néz ki a gép amikor rajta van.:D

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#258) lesaux


lesaux
veterán

ZCA-300-as adaptert hol lehet venni? Nem tudja valaki? Magyar honlapokon nem ad találatot a kereső.

(#259) MUŁĐER válasza lesaux (#258) üzenetére


MUŁĐER
addikt

nézd meg a soligor honlapján,és/vagy kérdezd meg a boltban tudnak-e hozni a Z3-ra adaptert

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#260) Pufokaboka válasza MUŁĐER (#254) üzenetére


Pufokaboka
tag

Még egyszer köszi a sagítséget, úgy néz ki szobatársam hétvégén be tud menni abba a bolta, amit mondtál. Pesten egyszerűen nem tudják, hogy eszik vagy isszák ezt az adaptert :C

(#261) lesaux válasza MUŁĐER (#259) üzenetére


lesaux
veterán

A Soligornak sem találtam meg a honlapját.
Melyik boltban?
Találtam viszont ilyet: Close-Up Lencse 10 dioptria. Ez mi? Makrózni lehet vele?

(#262) MUŁĐER válasza lesaux (#261) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Bővebben: link nézd meg itt...hátha

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#263) lesaux válasza MUŁĐER (#262) üzenetére


lesaux
veterán

Megnéztem, köszi, nincs szerencsém.

(#264) GuMiSZu


GuMiSZu
tag

Hali melyik képnézegető progi tudja az EXIF-et lekérdezni?

plusz még egy (az OLY 740 menti az EXIF adatokat)?

thx

ITAL is YOURS

(#265) lesaux válasza GuMiSZu (#264) üzenetére


lesaux
veterán

IrfanView pl.

Igen. Tömörített formátum: JPEG (EXIF 2.2)

(#266) Calogero


Calogero
addikt

AiAF bealitasa On vagy OFF legyen? A leirasa szerint OFF eseten az elesseget biztosabban allitja be
A gep :Canon A75

(#267) atus


atus
senior tag

Egy ápp a tanulni vágyó(k)nak, hogy könnyebb legyen idetalálni. ;)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#268) boceeboy


boceeboy
tag

Smogus!

Akkor folyt köv itt:DDD

Szoval az lenne még a kérdésem hogy bulikban mien beállitások jok szted???
Holnap megyek egy partiba és ott szeretnék képeket csinálni!
Amugy egy Canon A75-öm van hátha igy tudsz konkrétabban segiteni!

(#269) Smogus


Smogus
őstag

okés :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#270) Smogus válasza boceeboy (#268) üzenetére


Smogus
őstag

Nah akkor az lenne hogy nekem is ezem van :D

én is szoktam partyban használni és csak annyit tudok javasolni hogy full automatával bekapcsolt vakuval és vöröszem cuccal
ennyi, mert nem lesz időd állítgatni

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#271) DrSoul válasza Calogero (#266) üzenetére


DrSoul
őstag

Miért állítaná be nehezeben? Az AiAF tudtommal az Autofocus segédfény (gondolom AidAutoFocus, vagy hasonló rövidítése).
Az a narancssárga fény, ami kijön a gépből, amikor élesítész (félig tartod lenyomva a gombot.). Hát az pont hogy segít az élességállításban. Persze ez közeli tárgyakra igaz, nem emlékszem, meddig hatékony (talán 1,5m, vagy 2m, már nem emlékszem). Távoli tárgyaknál értelmétlen. Azokban az esetekben érdemes kikapcsolni, ill. akkor, amikor közelről fényképezel élőlényt (pl. állatot, vagy akár gyereket, mert zavarhatja).

Mindig az X jelöli a pontot...

(#272) Smogus válasza DrSoul (#271) üzenetére


Smogus
őstag

Az AiAF az segít a fokusz helyes beállításához akkor használja a gép automatikusan ha kevés a fény például az én Canon Eos300 analógom ugy csinálja hogy felcsapja a vakut és villog és így lövi be a helyes élleséget persze ha kevés a visszaverödő fény az élleség megadásához

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#273) boceeboy válasza Smogus (#270) üzenetére


boceeboy
tag

Szoval akkor tekerjem felül az éjszakai modra és full vaku?
Ennyi?

(#274) Smogus válasza boceeboy (#273) üzenetére


Smogus
őstag

Azt még soha nem használtam inkább az auto modra
szeritnem
akkor nem lesz olyan zajos

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#275) fehrudi


fehrudi
csendes tag

Nálam tapasztaltabbaktól kérnék egy kis segitséget...
Szeptemberben vettem egy Fujifilm A205S fényképezögépet, csak van 1-2 dolog amit nem igazán értek...:
--Az ISO a fényérzékenység, ha jól tudom... minnél kisebb, annál világosabb ugyan az a kép (ugyan olyan feltételek mellett), ehhez képest itt pont az ellenkezöjét véltem olvasni?! Ennél a gépnél eddig ISO160-400 közöttit sikerült kicsalni, de hogy mi alapján dönti el az elektronikája, arra nem sikerült rájönni... mi alapján dönthet?!
--A vaku fényérzékelös, de a távolabbi tárgyak sötétben túl sötétek lesznek... Valahogy rájöttem ha eltakarom a fényérzékelöt, akkor sokkal nagyobbat villan.. ez mennyire káros a vakura nézve?!
--Miért lehet az, hogy a 128mb-s xd kártyát csak 63.3mb-ig kezeli ? (a kártya kártyaolvasóban jó) Volt benne 256mb-s xd kártya, azt viszont teljesen jól használta... Esetleg nincs valaki, aki elcserélné velem ezt a 128as kártyát (feltéve ha a másik gépnek nincs vele baja) egy másik 128-osra? van még 11 hó gari rá, + egy picit fizetnék :D ...
--Auto focus betegségeit milyen trükkel lehet kiküszöbölni? Sürün közelre fókuszál, pedig nem oda kellene...

(#276) Flashy válasza fehrudi (#275) üzenetére


Flashy
veterán

fényérzékenységet gondolom úgy hogy megnézi hogy mennyi lenne a kép átlag(vagy szumma)fényessége, ha egy bizonyos érték alatt vagy fölött van akkor emel vagy csökkent.
autofókusz: a tárgy elé vagy mögé teszel egy papírlapot vagy a tenyeredet, féliglenyomod, aztán elveszed a segédanyagot és lősz. pl akkor segít ha egy vékony dolog van és nem találja. ha nagy dolognál is téved, és világosban, az gáz, akkor manuális fókusz, ha van.

(#277) Tersius válasza boceeboy (#273) üzenetére


Tersius
tag

Az ejszakai mod nem arra van. Azzal esti varost, ilyesmit lehet fotozni, a vakut nem is engedi valoszinuleg, viszont jo hosszan exponal.

Kollega ur kezikonyvet kapott a berendezeshez? Erdemes volna bele-bele pillantgatni, ugy gondolnam.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#278) Flashy


Flashy
veterán

az AiAF nem a segédfény, hanem a Canon artificial intelligence autofókusza. gondolom ez rajzolja a zöld kereteket azok köré amire sikerült ráfókuszálnia.
a segédfény az a narancssárga amivel fókuszáláskor megvilágítja az emberek arcát, hogy biztosan becsukva legyen a szemük amikor fényképezel :D annak meg AF assist beam a neve.

[Szerkesztve]

(#279) fehrudi válasza Flashy (#276) üzenetére


fehrudi
csendes tag

Manual focus nincs.
Amit kifelejtettem a dologból (és egy lényeges dolog) hogy CSAK sötétben téveszt, mivel nem tudja hogy hova fókuszáljon (pl. buliban nincs elegendö háttérfény), amit az AF felirattal is jelez... :)

(#280) Flashy válasza fehrudi (#279) üzenetére


Flashy
veterán

na erre jó a segédfény ha van. ha nincs akkor gáz. ha felkapcsolod a villanyt amíg fókuszál aztán le (bár ez buliban nem jó), akkor meg a fénymérést zavarod meg és nem is fog vakuzni. hát ilyenek az automata gépek sajna...

(#281) Tersius válasza fehrudi (#279) üzenetére


Tersius
tag

Akkor igy nehez lesz vele fotozni... Esetleg erdemes szerezni egy kis elemlampat, aztan azt hasznalni segedfenynek (ami persze megzavarhatja a fenymerest, ezert az lehet az igazi, ha el tudod oket valasztani)

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#282) pacs


pacs
csendes tag

Nekem is volna néhány kérdésem igaz nekem egyszerűbb és olcsóbb Kodak CX7430-am van és az én igényeimnek megfelel viszont még nem nagyon sikerült kitapasztalnom hogy 1-2 dolog hogyan működik :
- az én gépem sötétebb tárgyaknál és helyeknél képtelen fókuszálni ,egyszerűen csak akkor tud tökéletesen(vagyis az esetek nagyon nagy részében) ha nagyon jók a fényviszonyok.A sötét helyeken - nem egy koromsötét szobára gondolok hanem egy asztali lámpa ég csak és annak a félhomályában próbálok vmi jól árnyékolt fotót alkotni akkor folyton azt jelzi hogy nem tud fókuszálni rendesen.Ez normális?ha igen akkor ennyire érzékeny a fényekre?
- a másik problémám a sport opcióval van ahol azt tudom hogy rövid a záridő és akkor csak fényes helyeknél tudom alkalmazni de nem ez a problémám(de azért már megkérdezem hogy lehet egyáltalán sötétben nem elmosódott képet csinálni vaku nélkül egy mozgó tárgyról? ez függ a gép árától és tudásától vagy ez alapból nem lehetséges?) A lényeg az hogy sportnál ugyebár csak 1-2 másodpercünk van hogy ''elkapjuk'' a számunkra jó pillanatot de ez nekem vhogy csak nagyon ritkán sikerül ugyanis ha csak egyből lenyomom az elsütőgombot akkor tök elmosodott lesz vagy homályos mert nem tud rendesen fókuszálni. Akkor tehát rajta kell tartani hogy fókuszáljon rá(miközben mozog) szépen és csak amikor már eltelt egy-két mp akkor lehet elsütni és jó képet készíteni?
Dióhéjban ennyi :) a segítséget előre is köszönöm !

mindenki az emberiséget akarja megváltoztatni, senki se önmagát

(#283) Flashy válasza pacs (#282) üzenetére


Flashy
veterán

sötétben nem elmosódott képet mozgó dologról olyan géppel kell, ami nagyon érzékeny, így nem kell sokáig nyitva tartania a szemét hogy elég fényt gyűjtsön sötétben, és a rövid záridő miatt nem lesz elmosódott.
sport: az autofókuszálás mindig időbe telik, ha manuális fókuszos géped lenne akkor beállítanád és csak nyomni kéne a gombot...

(#284) Tersius válasza pacs (#282) üzenetére


Tersius
tag

A felhomalyban torteno fokuszalasi nehezseg (sajnos) teljesen normalis. Ezek a gepek nem arra vannak kitalalva (igazandibol segedfeny nelkul a legtobbnek nehezen megy).
Egy lehetoseg: Probalj a kep kozepere valami kontrasztos temat pakolni (pl. arnyek szela az adott esetben). Esetleg probald a gepet forgatni (altalaban erzekenyebbek a fuggoleges/vizszintes kontrasztokra, mint a ferdekre, es az f/v-nel is lehet kulonbseg).
De ezek mind kenyszermegoldasok sajnos, csodat ne varj.

Masik: alaphelyzetben sotetben vaku nelkul nem lehet mozgo targyrol szep eles kepet csinalni. Persze mi szamit mozgonak? Egy csigarol tan sikerulhet. A megoldas egyedul a nagyobb erzekenyseg lehet, de a kis kompakt gepek igazan naggyal nem rendelkeznek. Max ISO 400, de az is mar olyan zajos, hogy csak vegszukseg eseten jo hasznalni.
(Ha mondjuk 1/3 s kellene iso100-on, akkor 400-on ennek negyede, vagyis 1/12 is elegendo mar, de ez meg mindig nagyon keves - egyreszt a kezed is remeghet, masreszt ennyi ido alatt elmegy a mozgo nepseg.) (egy lehetseges megoldas lehet, ha ''svenkelos'' kepet csinalsz - amikor elmegy a celpont, akkor nyomod a gombot hosszu zaridovel, es forditod utana a gepet. Ekkor a hatter el lesz mosodva, es ha ugyes vagy, es szerencsedvan, a cel eles lesz.)

Harmadreszt: Ha elore tudod, hogy hol akarsz fenykepezni (pl. autoversenyen a kanyarba ero kocsit), akkor oda kell elesiteni elore: lenyomod a gombot felig, megvarod, mire beall, es varsz, hogy a celpont is odaerjen. Ilyenkor sokkal kisebb szokott lenni a kesleltetes, mivel fenyt merni es fokuszalni mar nem kell.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#285) boceeboy


boceeboy
tag

Hjajj bele kell még ebbe jönni nagyon:)

(#286) Flashy válasza boceeboy (#285) üzenetére


Flashy
veterán

ezért jó a digitális gép, mert az ember nyugodtan csinálhat több ezer rossz képet, attól még ugyanannyira fog örülni a néhány igazán jónak.

(#287) boceeboy válasza Flashy (#286) üzenetére


boceeboy
tag

Na már kezdek belejönni ugyérzem!!!
Elkezdtem szorakozni a záridővel és arra jutotam hogyha minél nagyobb a záridő akkor sötét képet kapok!

1/2000 nél egy fekete pacnit kaptam eredményül,
15'' szinten pedig egy hófehér lap volt az eredmény!

Minden képet vaku nélkül csináltam egyébként és eléggé életlenek lettek!

Hogy tudnám beállitani ugy a masinát hogy éles képet kapjak vaku nélkül is???




[Szerkesztve]

(#288) mormota válasza boceeboy (#287) üzenetére


mormota
senior tag

tedd le valami stabil helyre. a hosszú záridő hátránya a bemozdulás, ha kézből csinálod.
de nagyon jó éjszakai képeket lehet csinálni hosszú záridővel

a nagyon rövid (1/1500 1/200-es záridő az olyan dolgokhoz való, amik nagyon féynyesek (pl lámpa izzó, egyéb villanykörték, vízcseppek (bár ahoz elég az 1/200 vagy 1/500 is))

Illusztrálok, tehát vagyok

(#289) boceeboy válasza mormota (#288) üzenetére


boceeboy
tag

Szal az most a szitu hogy soha nemfogok éles képet csinálni kézből vaku nélkül???:((

(#290) boceeboy


boceeboy
tag

jaaaaaj én marha!!!

Nem nyomtam meg a Set-et az élességállitás után azért volt szar!

Most kézből is gyönyörü képet sikerült késziteni!!:C

(#291) velizare válasza mormota (#288) üzenetére


velizare
nagyúr

vagy sport témájú képekhez, pl. deszkások. rosszabb esetben teremben, gyenge világítás mellett, minimum 1500as zárral kell fotózni, vakuzni persze nem lehet, mert a játékosok nem szeretik, ha szembevakuzzák őket, szal 800as pusholt, vagy 1600as film RLZ. meg középtele. :((( meg sok -sok gyakorlás, pénz, (mivel analóg a gép), és türelem.
ja, ha valakinek van eos 300asa, sötétítsen már fel róla, hogy tudom-é a zársebességet a blendétől függetlenül állítani, illetve a kettőt egymástól függetlenül szabályozni, és ha igen, hogyan. az RTFM válaszokat pls mellőzzük, manual nélkül vettem a gépet. köszi előre is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#292) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Örülök hogy nyílt egy ilyen topic... hasznos lesz asszem nekem is. :B

you can CANON

(#293) rup1u5


rup1u5
nagyúr

sódarra

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#294) boceeboy


boceeboy
tag

Észrevettem hogy az ISO-val és az EXP-el is lehet a kép fényerején növelni!
Mi a különbség a kettő között?

(#295) Smogus válasza velizare (#291) üzenetére


Smogus
őstag

Nah én rendelekezem egy ilyennel
full manuálban a tekerővel az időt tudod állítni vagyis a záridőt a gép hátán meg jobra fönt van két gomb azok közzül az av +- gombal ha jól emlékszem jobb oldai a kettő közül azt lenyomva tartod és közben tekered a tekerőt és fog változni a blende
ennyni

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#296) Flashy válasza boceeboy (#294) üzenetére


Flashy
veterán

iso az az érzékenység, exp az expozíciós idő (gondolom). ugyanazt a szumma fényességet el lehet érni érzékenyebb filmmel, vagy hosszabb záridővel. nagy érzékenység zajos képet, nagy záridő homályos képet ad (ha mozog a tárgy).

(#297) Smogus válasza boceeboy (#294) üzenetére


Smogus
őstag

Az ISO a fényérzékenység az EXP pedig az expozicó
-2 től 2 ig ha nulla akkor a gép számítás szerinte jó a számítás és nem fog semmi ki vagy be égni ha 2 felé megy akkro kiégnek a fehérek ha -2 felé megy akkor meg sötét lesz a kép a feketék fognak beégni

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#298) boceeboy


boceeboy
tag

Köszike az infokat!

Kiprobáltam ezt a Spot opciot is, teljesen kivilágositotta a képet,szinte hofehér lett a kép!
EZt csak este érdemes alkalmazni?

(#299) DrSoul válasza Smogus (#272) üzenetére


DrSoul
őstag

Most ezt igazából nem értem, minek írod nekem... Kiegészítő? Vagy mi? :DD
Ezt mondom én is, a fokuszt segíti...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#300) DrSoul válasza DrSoul (#299) üzenetére


DrSoul
őstag

Közben itt egy kolléga mondja, az nem a segédfény, hanem az AiAF az a Canon mesterséges intelligenciája az autofókuszban... Na: ezekkel a röviditésekkel néha gondba vagyok... :D

Mindig az X jelöli a pontot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.