Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) oceanearth


oceanearth
őstag

képzeljétek ma felhívtam az opti-kamot, mondom HOYA HMC CIRKULAR POLAR-t szeretnék 52-es méretben azt mondja most érkezett. mondom mennyi, 7900Ft. 3x kérdeztem rá, hogy biztos HMc biztos cirkulár és biztos, hogy HOYA?? igen, a 16ezer forintért kapható szűrő csak 7900ft. lol, majd csütörtökön megyek érte

(#802) biggamer válasza csiga997 (#798) üzenetére


biggamer
veterán

A KARTONDOBOZRA GONDOLTÁL ?:Y

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#803) somodisoma válasza biggamer (#793) üzenetére


somodisoma
senior tag

Humm, es a gyakorlatban mennyit szamit, hogy sima, vagy HMTC?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#804) DVD_2_U válasza somodisoma (#803) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

HTMC... illetve SHTMC

you can CANON

(#805) biggamer válasza somodisoma (#803) üzenetére


biggamer
veterán

Tudtom szerint, hogy az 100% mennyíségü fény hány százalékát engedi át, és hogy milyen minőségben. Milyen rétegbevonatok vannak rajta, meg ilyesmi. Tehát hogy milyen minőségű.

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#806) somodisoma válasza biggamer (#805) üzenetére


somodisoma
senior tag

Egy sima, meg egy hmtc kozt 2x szorzo van arban, ami ugye nem keves! De ha csak +10-15%-os javulas erheto el, akkor nem igazan eri meg (legalabbis nekem, otthoni felhasznalasra), ha viszont a sima szinte semmit sem er, akkor meg igencsak el lehet gondolkodni, hogy mire adok ki penzt... Tehat asszem utana kell majd olvassak, amint lesz egy kis idom!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#807) csiga997 válasza somodisoma (#806) üzenetére


csiga997
őstag

Olyan ez, mint a hi-fi: egyre nagyobb pénzt fizetsz ki egyre kisebb különbségekért... :)
Igazán nincs jelentősége ezeknek a super multicoatinglayermultiizéknek... A lényeg, hogy a közepéből kell meríteni a választéknak: nem kell megvenni a legolcsóbbat, de a második (harmadik) legolcsóbb már pont elég jó lehet... A $200-os szűrőket meg vegyék csak a jólfizetett profik*.

* ilyen magyarországon amúgy sincs ;]

(#808) domedee válasza somodisoma (#806) üzenetére


domedee
senior tag

amúgy sajna így van ez mindennel, 2x-s ár de csak 15-20 %-al jobb, bár a szűrők esetében nehéz számszerűsíteni, mert ugyebár mindenkinek már a szeme, így a végeredményt nem ugyanúgy látja mindenki, így viszont nem nagyon lehet objektívan nézni a dolgokat. mivel a fényáteresztőképesség, torzítás,.. etc vs az amit te ''látsz'' között nem lineáris a kapcsolat, pláne nem lehet elmondani, hogy ez x%-kal több fényt enged át, ezért ez y=f(x)-el jobb, ha tudod, nézd meg mindkettőt, aztán amit a szemed és a pénztárcád javasol, tedd azt

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#809) oceanearth


oceanearth
őstag

optikam kft-nél HOYA CIRKULAR PLAR 52MM szűrő=7900Ft, ez elég jó ár a 16ezres optiformhoz képest

(#810) somodisoma


somodisoma
senior tag

Hiaba probalgattam tegnap a P modot, csak nem engedte allitani a rekszesz-parokat... :(

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#811) oceanearth válasza somodisoma (#810) üzenetére


oceanearth
őstag

akkor nyomd manualba és megvan oldva a probléma.

(#812) somodisoma válasza oceanearth (#811) üzenetére


somodisoma
senior tag

Az van, csak kivancsi lennek, miert nem.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#813) Badb0y válasza DVD_2_U (#769) üzenetére


Badb0y
addikt

És akkor mi van :) Ezt az AE lockos dolgot én se értem.
Attól ha lerőgzítem a középponton az mennyibe lesz más mintha semmit se csinálnék :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#814) Badb0y válasza csiga997 (#778) üzenetére


Badb0y
addikt

Tehát akkor ha egy éjszakai fotónál AE lockolom középen a legvilágosabb pl: épületet, akkor az világos lesz, körülötte pedig be tudom állítani mennyire legyen sötét? Vagyis hosszú záridőnél el tudnám kerülni, hogy az ég világosodjon :F
Több mint valszínű szarul értelmeztem, de akkor javíts ki.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#815) biggamer válasza Badb0y (#814) üzenetére


biggamer
veterán

[kép]
AZ AE lock akkor hasznos, ha a téma és a háttér között nagyon nagy a kontraszt, illetve ha hátulról megvilágított témát fotózol.
Ez jó például akkor, ha egy kutyust akarsz lefotózni a hóban. Ilyenkor célozd be szegénykét, majd nyomd meg az AE LOCK gombot, ilyenkor rögzíti az expozicíót a masinád. Majd félig nyomd le az exponáló gombot, ilyenkor a géped autómatikusan beállítja a fókuszt. Ezután lőhetsz.:C
Sok sikert.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#816) csiga997 válasza biggamer (#815) üzenetére


csiga997
őstag

Nos, ez így nem egészen pontos. Az AE lock akkor hasznos, ha a téma, amire fényt mérsz és a fénymérési pont (legyen az spot vagy középre súlyozott, stb.) nem esnek egybe. Tehát ilyenkor fénymérés a témára - AE lock - újrakomponálás - exponálás.
Természetesen, mint neve is mutatja, csak automata programoknál (P, Tv, Av) van értelme ennek, M-ben nincs mit lockolni, ugye...

(#817) biggamer válasza csiga997 (#816) üzenetére


biggamer
veterán

[kép]
Akkor bizonyára nem tudják a Sony-ék jól, mert a gépkönyvből olvastam. Igaz egy picit hozzáraktam. Pl.: kutyus, szegényke, ezután lőhetsz.

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#818) ownkiller


ownkiller
csendes tag

A napot lehet fényképezni digitális géppel anélkül hogy károsodna? Vagy nem károsodik?

(#819) domedee válasza ownkiller (#818) üzenetére


domedee
senior tag

háát, lehet vele fényképezni, de túl sokat nem jó, az már árthat a ccd-nek. ha mindenáron napot akarsz fotózni, használj ND-szűrőt.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#820) biggamer válasza ownkiller (#818) üzenetére


biggamer
veterán

Itt tudsz csemegézni a szűrők között.Vannak tesztfotók is, amelyek bemutatják a szűrők hatását a fényképezendő témára.
Bővebben: link

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#821) ownkiller


ownkiller
csendes tag

Ok, kösz. Csak gondoltam megkérdezem mielőtt akármit is tennék.:DD

(#822) ownkiller


ownkiller
csendes tag

Ez a szűrő akkor is kell ha naplementét/felkeltét fényképezek, vagy csak akkor, ha erősen süt a nap?

(#823) oceanearth válasza ownkiller (#822) üzenetére


oceanearth
őstag

azt mondanám, hogy inkább ajánlatos, bár naplemneténél sztem elég egy sötétebb fajta cirkular polar is

(#824) csiga997 válasza domedee (#819) üzenetére


csiga997
őstag

Ennek a tanácsnak sincs sok értelme! Pl. feltesz a kollega egy 8x ND szűrőt, majd beállít hozzá 8x akkora záridőt --> a CCD-t pontossan uannyi fény fogja érni, mint a szűrő nélkül...

(#825) domedee válasza csiga997 (#824) üzenetére


domedee
senior tag

persze, igazad van, azt elfelejtettem írni :B, hogy adott záridő esetén jó, azaz ha nem akar egy adott érték fölé menni. ha óvni akarja a ccd-t. bár az tény, hogy sokszor inkább csak a mélységélesség csökkentésére használják erős fény mellett.


[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#826) ownkiller


ownkiller
csendes tag

És akkor károsodhat a gép, ha erős fényviszonyok mellett fényképezek sokat? Például fákat, tájakat, stb. nyáron, amikor nagyon erős a napsütés. Azt hallottam, hogy ha havas tájat fényképezek, és erősen süt a nap, akkor is károsodhat...

(#827) Smogus válasza ownkiller (#826) üzenetére


Smogus
őstag

Szerintem nem károsodhat meg mondjuk ha nagyon erős a napsüts akkor úgy is nagyon rövid záridőt fog csak a gép javasolni és ha nem azt használod akkor meg nem lesz jó a kép mert beég rajta minden szóval nem érdemes erős napsütésben fényképezni
szerintem amíg jó lesz a kép addig biztos nem árthat az érzékelőnek a nap

Nah nem tudom mennyire volt érthet szóval nem kell erős napsütésben magas záridővel fényképezni mert nincsen értelem ha meg normális a beállítás tehát helyes expo akkor meg biztos hogy nem árt neki :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#828) domedee válasza ownkiller (#826) üzenetére


domedee
senior tag

Azért ennyire nem vészes a helyzet, de az biztos nem használ neki, ha éveken át csak a napba zoomolsz vele...;), de gondolom nem a Himalája tetején/a sivatag közepén élsz, hogy csak ilyet fotózz, úgyhogy van tartalák abban a ccd-ben.

'asszem az nem tesz jót egy ccd-nek, ha a fény nagy része egy pontba fókuszálódik, azaz tényleg belefényképezel a napba (ccd 5%-a), mert amúgy hiába sok a fény, ugyanaz a fénymennyiség szétoszlik a teljes felületen kb.

Ha meg valamiért behal a ccd, hidd el, sosem fogod tudni, hogy mitől (hacsak le nem ejted, bele nem vezeted a 220-at, etc...:)) )

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#829) ownkiller


ownkiller
csendes tag

Ok kösz a segítséget. :)

Hmm azért szomorú vagyok. Pedig én a napot akartam videózni, zoomolni éveken át a napba, és vakuzni is, mert nem elég világos.:DDD

Amúgy egy komolyabb gép, ami úgy 100-150e-be kerül meddig szokta bírni, ha rendeltetés szerűen használják?

(#830) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Több vakut... esetleg vakulámpákat, softbox-ot... deritőlapokat használtok? Vagy valaki... ezzel tapasztalat?!:B

you can CANON

(#831) oceanearth válasza ownkiller (#829) üzenetére


oceanearth
őstag

elég sokáig, tovább mint ameddig használni fogod sztem.

(#832) Smogus válasza DVD_2_U (#830) üzenetére


Smogus
őstag

Sajnos nem de engem is érdekel a dolog

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#833) csiga997 válasza DVD_2_U (#830) üzenetére


csiga997
őstag

Persze, mit szeretnél tudni? :D
Kivéve persze a vakulámpát, mert olyan nincs :DD

(#834) csiga997 válasza ownkiller (#829) üzenetére


csiga997
őstag

A 150e forintosak 5 évig, a 100e forintosak viszont akár 60 hónapig is bírják. Persze ez csak a kurrens modellekre vonatkozik. Az 5 évvel ezelőtti, akkor 125e forintos gépek ma már egyáltalán nem bírják. Ha rákerül a képre a nap, rögtön kikapcsolnak .
Különben a nap vakuzása nem számít rendeltetésszerű használatnak, tehát ugrik a garancia rögtön. A kézikönyv is írja, rögtön a macskaszárítás mellett.



:DD

(#835) DVD_2_U válasza csiga997 (#834) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Bazdmeg... :P Mekkora fárasztó vagy... :(((Ł0ŁŁ3R:((

you can CANON

(#836) Zotyóka


Zotyóka
csendes tag

Lenne egy kérdésem:
Milyen sűrűn kell vagy illik memóriakártyát formatálni?
SD (Kingston) kártyáról van szó 1800 kép lett már rá készítve és még soha nem formáztam meg.:F

(#837) Smogus válasza Zotyóka (#836) üzenetére


Smogus
őstag

És most milyért akarod???

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#838) zsiga667 válasza Zotyóka (#836) üzenetére


zsiga667
addikt

Asszem kb. 3 hónapja vettem a gépembe az első kártyámat (512-es SanDisk Ultra CF), és azóta még nem volt formázva, pedig sokszor telefotóztam már... Szerintem felesleges. (Ha jól emlékszem, a 300D csak gyorsformázást csinál, annak meg aztán végképp semmi értelme...)

(#839) Zotyóka válasza Smogus (#837) üzenetére


Zotyóka
csendes tag

Nem akarom, csak érdeklődtem:D

(#840) csiga997 válasza Zotyóka (#836) üzenetére


csiga997
őstag

Minden páratlan év februárjában kell formatálni. (Kivéve szökőévben, mert akkor tilos!!) A mostani lehetőségről akkor lecsúsztál, úgyhogy a legjobb, ha vársz 1.5 évet.


:D

(#841) zsiga667 válasza csiga997 (#840) üzenetére


zsiga667
addikt

Jujj de gonosz... :C:DDD

(#842) Zotyóka válasza csiga997 (#840) üzenetére


Zotyóka
csendes tag

Tudom nem vagy Te gonosz, csak egy kicsit kapd be a faszom!:D

(#843) csiga997 válasza Zotyóka (#842) üzenetére


csiga997
őstag

Jó lenne nagyon, csak tudod félek a törvényi retorzióktól.
Ha már nagykorú lettél írj megint...
;]

(#844) Zotyóka válasza csiga997 (#843) üzenetére


Zotyóka
csendes tag

Köcsög!!!
Te kezdted a gúnyolódást!
Ha valamire nem tudsz értelmesen válaszolni akkor ne írj semmit, inkább baszd földhöz magad!
Részemről lezárva! Nem Én kezdtem szemétkedni!

(#845) csiga997 válasza Zotyóka (#844) üzenetére


csiga997
őstag

Ne edd magad nagyon!! Majd visszakapod a lapátod, sőt, talán a vödröt is...

(#846) oceanearth válasza Zotyóka (#844) üzenetére


oceanearth
őstag

kurvára nem aakrok bele szólni, de hogy lehet egy ilyen kérdésre normálisan válaszolni, hogy mikor kell formatálni egy kártyát??

(#847) Zotyóka válasza oceanearth (#846) üzenetére


Zotyóka
csendes tag

Figyelj, nem értek ehhez a részéhez és gondoltam megkérdezem, nehogy a nyaraláson csinált képeket ne tudjam majd megnézni.
Nem igaz hogy nem lehet megmondani értelmesen, hogy figyelj nem szükséges, vagy jót tesz 2000db kép után vagy ami az igazság.
Mert szerintem ebbe a topikba illik és TANULJUNKal kezdődik.

Ha van valakinek értelmes válasza ( nem olyan mint a csigáé) azt szívesen veszem!
Előre is köszönöm!

(#848) pitman válasza Zotyóka (#847) üzenetére


pitman
őstag

A gépek túlnyomó többsége a formázáskor csak gyorsformázást csinál, vagyis csak a fat törlődik a kártyáról, az adatterület az adatokkal együtt változatlan. A formázással sokkal egyszerűbb és gyorsabb megszabadulni a már letöltött képek bejegyzéseitől, mintha simán törölné az ameber, ráadásul egy írási művelettel töröl, nem minden fálj esetén írja át a fat-et, így elviekben a kártya élettartama is nő valamelyest (mivel korlátázott számban írható csak).
Viszont fontos tudni azt is, hogy bizonyos gépek, bizonyos kártyatípusok esetén (pl. Fuji egyes szériái, de lehet, hogy más gépek is) a formázáskor destruktív módon törölnek, fizikailag kinullázódik az egész kártya, így egy véletlen formázas után egyetlen bit sem nyerhető vissza a kártyáról (legalábbis házi körülmények között).

(#849) Zotyóka válasza pitman (#848) üzenetére


Zotyóka
csendes tag

Köszi a választ!:)

(#850) Fejo


Fejo
őstag

Első éjszakai fotózásomat tervezem ma estére. Mit javasoltok, milyen beállításokkal érdemes kisérletezni? (pl.: kivilágított épületek, autók féklámpái csíkot húznak, stb)

Előre is köszi mindenkinek a választ! :R :R

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.