Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Zozzant válasza Hydra SR (#1800) üzenetére


Zozzant
addikt

azért nem olyan nehéz az, csak gyors af-es gép és manuális zoomgyűrű és sok fény és gyakorlás, ''csak'' :))

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1802) Hydra SR válasza Zozzant (#1801) üzenetére


Hydra SR
addikt

Gyors AF-es kompakt? :) Maximum a kompaktokhoz képest gyors, de a darázshoz képest az is lassú :) Ahhoz még egy átlag DSLR obi is lassú, ha nem USM. Valamint hova választod a fókuszpontot? Benyomod a ''kövesse azt a cikázó darazsat!'' gombot? :) Ha messze van akkor túl kicsi a képen ahhoz, hogy az AF egyáltalán észrevegye, főleg ha cikázik. Ha közelebb van akkor a képkivágáshoz képest még gyorsabban cikázik, mire rányomsz a fókuszálásra, már rég nem ott van a darázs az AF meg befogta a hátteret. Kompakttal annyival könnyebb, hogy egyszerűbb nagy mélységélességet csinálni vele amiben benne lesz a darázs is. De az nem azt jelenti, hogy elkapta az AF a darazsat.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1803) Zozzant válasza Hydra SR (#1802) üzenetére


Zozzant
addikt

okéoké:)
[link]
[link]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1804) lesaux válasza Zozzant (#1803) üzenetére


lesaux
veterán

Itt szerinted a rovart kapta el az AF vagy a virágot? Igazán nem akarlak megbántani, de a darazsas képek szerintem nem ezek. A darázs legyen a fő téma a képen, töltse ki a kockát.
[link]
[link]
[link]
[link]

(#1805) Zozzant válasza lesaux (#1804) üzenetére


Zozzant
addikt

szerinted? itt mindenki hülyének néz? nem is azok a darazsas képek amiket idenyomtál, nekem is van már virágra leszállt darazsam, és? meg van makró is, ez mind más. különb is mint ezek.
[link]
vágást ismered? homogén semmit nem tartalmazó hátteret csak le lehet vágni, vagy tilos?
elárulok egy titkot a darázst nem cikázás közben kell lefotózni, ezt nem mondta senki, de ha valaki látott már ilyet, akkor a darázs pillanatokra megáll egy virág előtt, csak aztán repül rá... például.

spot af-et már nem is kérdezem...

[Szerkesztve]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1806) Bencom ™


Bencom ™
őstag

Kodak easyshare c330

multkor sikerült egy jó kis darazsas képet csinálnom a makróval ,de msot már a virágra se fókuszál rá, nemhogy a darázsra... :F

(#1807) drkbl


drkbl
őstag

Csak csendesen jegyzem meg, ez méh, nem darázs :( Bár fullánkja van mindkettőnek...

(#1808) Zozzant válasza drkbl (#1807) üzenetére


Zozzant
addikt

igen, köszi, méh, a témába bele se kellett volna mennem, de hát ittvolt a topic... csak rosszat szóltam, ledöngöltek... további kellemes fotózást mindenkinek

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1809) drkbl válasza Zozzant (#1808) üzenetére


drkbl
őstag

Nekem tetszenek a képeid, jó, hogy közzétetted őket, a legrosszabb, ami elmondható róluk, hogy nem a témát illusztrálják :DDD Felüdülés a pókok után :DDD Darazsat szerintem ritkán lehet virágon fotózni, nem olyan lelkes mézgyűjtők, mint a méhek, kiszámíthatatlan a repülésük. Volt a házunk mellett egy borostyánnal is befutott derékba tört fa, arra nagyon mentek virágzáskor, úgy látszik, a sárga, vastagon virágporos növényeket szeretik. Gyalogosan mérhetetlen mennyiségben vannak a télikert ablakain nyáron...

(#1810) Hydra SR válasza Zozzant (#1808) üzenetére


Hydra SR
addikt

Semmi bajom a képekkel, szerintem jók lettek csak nem erről volt szó, hanem az autófókuszról. Ilyen pici, mozgó témát nem úgy kapnak el, hogy megpróbálják lekövetni a darazsat/méhet az AF-fel mert a siker esélye baromi pici. Lehet fókuszcsapdázni, ha tudja a géped, vagy manuálisan is megvalósíthatod azzal, hogy előre beállítod a fókuszt oda ahova a témát várod pl. a virágra, és ha megérkezik, exponálsz. Arra akartam célozni, hogy nem feltétlenül hibás az a gép, aminek az automatikája nem tud élesre befogni egy élő, repülő darazsat. Ha máskor is hibázik, akkor irány a szerviz de addig nem kell kétségbeesni amíg csak ennyi a probléma.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1811) Bencom ™


Bencom ™
őstag

csak halkan jegyzem meg hogy ez nem a RING topic :DDD

(#1812) Bencom ™ válasza Bencom ™ (#1811) üzenetére


Bencom ™
őstag

erre most ''nemszólunkegymáshoz'' topic lett :(
Na jó akkor még most se tud senki semmit, hogy mit csináljak a Kodak EasyShare C330-ammal ami sztem nem tud fókuszálni?

[Szerkesztve]

(#1813) Szancsó válasza Bencom ™ (#1812) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Addel :)
Amúgy biztos mondták már: nekem akkor csinált hasonlót, amikor pl. tele állásban próbáltam makrózni: rajta felejtettem a zoom-ot...

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#1814) Bencom ™ válasza Szancsó (#1813) üzenetére


Bencom ™
őstag

nincs rajta zoom, és makróban próbáltam makrózni, de hiába :(
lehet az lesz hogy eladom... nem volt túl olcsó... meg az az SD kártya is vagy 7K huf

(#1815) lesaux válasza Bencom ™ (#1812) üzenetére


lesaux
veterán

Beszúrhatnál ide egy-két rosszul sikerült képet, hátha az okosok (pl. Zozzant) megmondják, a gépnek van-e baja.

(#1816) Bencom ™ válasza lesaux (#1815) üzenetére


Bencom ™
őstag

sajnos annyira felhúztam magam sikertelenségeme, hogy töröltem az összeset. majd holnap asszem csinálok ;)

(#1817) Bencom ™


Bencom ™
őstag

LOL
leejtettem a gépet és azóta kicsit mintha jobban fókuszálna bár sztem még most sem az igazi... csináltam pár képet, épp most töltem fel, ide is linkelem majd.

(#1818) Bencom ™ válasza Bencom ™ (#1817) üzenetére


Bencom ™
őstag

iszonyat lassú ez a hülye képtár, és még le is kicsinyíti a képeket :F
na meg fordított sorrendben rakja fel őket:
[link] [link] [link]
[link] [link] [link]
[link] [link] [link]
[link]
nem töltöttem fel mindet, volt vagy 50...

(#1819) Hydra SR válasza Bencom ™ (#1818) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezek közül egyiket se látom félrefókuszáltnak. Egyik bemozdult, és van egy pár aminél gondolom túl közel volt a legközelebbi ojjektum, olyan közelre már nem tud fókuszálni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1820) Bencom ™ válasza Hydra SR (#1819) üzenetére


Bencom ™
őstag

pedig messze volt az... messzebb mint 2 centi és elméletileg addig jó.. elméletileg... az egyik télleg bemozdult, de mondtam, hogy leejtettem, és azóta kicsivel jobb :))
de a nagy képeken azért kicsit homályosabbnak látszik, csak lekicsinyíti ez a szar :(

(#1821) Bencom ™


Bencom ™
őstag

ez pl eléggé homályos nagyban, akárhogy is próbálkoztam: [link]
ez pedig csak 3. próbálkozásra lett ilyen éles, pedig meg sem moccantam: [link]
ez pedig harmadjára SE :F (nem teccik neki ez a szín?): [link]

ja és találtam egy mozdulatlan legyet (vagy méh, de inkább sima házilégynek tűnt)
5 percig fényképezgettem különböző szögekből és meg sem moccant :))
[link]

[Szerkesztve]

(#1822) Macilaci457 válasza Bencom ™ (#1821) üzenetére


Macilaci457
őstag

Tipp:
Az első digifényképezőmhöz (v.mi Nikon 2.0 Mp ) csináltam direkt a makró fókuszálás miatt egy kis kártyát....
Egy 5x5cm-es fehér kartont befestettem filccel mint egy sakktáblát, ez ugye teljesen kontrasztos lesz, épp, ami az autófókusznak kell, és erre fókuszáltam pl. virág makrózásnál.
Odatettem a virág elé, például, majd expónál elvettem.

Próbáld ki azt. Nem mondom, hogy ez megmondja jó-e a fényképezőgéped, nem ismerem, de nekem annó jó szolgálatot tett az a darab papír.

(#1823) pitman válasza Bencom ™ (#1820) üzenetére


pitman
őstag

Konkrétan mekkora a közelpontja a gépnek makro módban, illetve ez milyen zoom pozícióban értendő? A pixinfon mintha 13 centit írnának, de én inkább hinnék a gépkönyvnek... Nekem ugyanis úgy tűnik, hogy azon képeknél, amik nem sikerültek már túl közel lehettél. Ezért a hátrább levő képelemek lettek élesek.

(#1824) Bencom ™ válasza Macilaci457 (#1822) üzenetére


Bencom ™
őstag

na, ezt ki fogom próbálni :)

Pitman: mikor reklámozták, akkor 2cm-et írtak, de gonodlom több ennél... bár a 13 az már durván több :F
nem zoomoltam, makrónál felesleges :)
előkeresem a könyvet

[Szerkesztve]

(#1825) Macilaci457 válasza Bencom ™ (#1824) üzenetére


Macilaci457
őstag

Kicsit eltérőek a leírások:

''The macro mode can focus down to 5 inches with the lens set to the extreme wide-angle position.'' (ZDNet)

''The macro mode can focus down to 13 centimetres with the lens set to the extreme wide-angle position. '' (C|net)

''Min. Macro Focus Range: 5.1 in'' (Bizrate)

''Macro Focus Range, 13-70cm'' (Directdial)

És végül a www.Dpreview.com is 13cm-t ír....

Nos, kedves Bencom nagyon úgy tűnik, hogy a géped NEM tud 2, de még 5 cm-re sem fókuszálni makró módban, a legkisebb távolság 13cm.... és ezt a képeid is igazolják... :U

(#1826) Bencom ™ válasza Macilaci457 (#1825) üzenetére


Bencom ™
őstag

mi ebből a tanulság?
tescoban ne vegyél fényképezőt, mert általbasznak ám keményien... :(

thx, hogy utána néztél, én még most sem lelem a használati utasítást :F

[Szerkesztve]

(#1827) Macilaci457 válasza Bencom ™ (#1826) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ne is keresd (hacsak nem ismeretlen valami) a Kodak weblapján volt egy használati útmutató, és egy szóval sem említette a makró távolságot.

Amúgy télleg szívből javaslom a keresőket (ld. Google) már csak gyakorlás szempontjából is, mert nekem mindezt feltúrni kb 2 percembe került, ezért még egy postot is kár megírni, előbb találnék választ Ráadásul a Kodak használati útmutató még magyarnyelvű is volt.

(#1828) pitman válasza Bencom ™ (#1824) üzenetére


pitman
őstag

''nem zoomoltam, makrónál felesleges ''

Ezt én ilyen formában nem merném kijelenteni, erősen gépfüggő a dolog. Bizonyos gépek teljes zoom állásban adják a legnagyobb nagyítást.

(#1829) Bencom ™ válasza pitman (#1828) üzenetére


Bencom ™
őstag

az enyém, ha zoomolok, eleve lassabb és rosszabb képminőséget produkál, makrónál ez hatványozódik :F

Macilaci: szoktam keresőzni, multkor megkerestem egy hülye lusta csajnak a gépéhez a használati útmutatót, mert nem hitte el hogy van a gépén időzítő... (aztán átbaszott ,de ez máshova tartozik)
de erre azért nem akartam rákeresni, mert meg kell lennie vhol a papírnak

[Szerkesztve]

(#1830) csiga997 válasza Bencom ™ (#1829) üzenetére


csiga997
őstag

szóval nem akarta? :DDD

(#1831) Bencom ™ válasza csiga997 (#1830) üzenetére


Bencom ™
őstag

nem azt nem akarta... kértem róla egy képet, és azt mondta csinál szívesen, csak nem tudja hogy kell az időzítőt használni, én meg fáradságot nem kímélve neten keresztül (ami nem egyszerű) elmagyaráztam neki, aztán kiderült, hogy meggondolta magát, és nem akar képet csinálni, aztán nekemesett, hogy miért, mit képzelek én magamról? (kéremszépen én semmit... én egyszerűen szépen kértem, és ő megígérte... nem mondtam egy rossz szót se :DDD)

na, de ez nagyon off

[Szerkesztve]

(#1832) pitman válasza Bencom ™ (#1829) üzenetére


pitman
őstag

Az, hogy a tied ezt csinálja, sajnálatos, de ettől még nem lehet általánosítani. Én mindössze ennyit szerettem volna hozzáfűzni.

(#1833) Bencom ™ válasza pitman (#1832) üzenetére


Bencom ™
őstag

oké, elhiszem, az már tény, hogy az én gépem szar, ezzel én is tisztában vagyok :(

(#1834) drkbl


drkbl
őstag

Egy kompozíciós kérdéssel fordulnék hozzátok:

Hogyan lehetne a kompozíción javítani ezen a képen: [link]?
Egyrészről azon gondolkodom, hogy álló formátum kéne, a felső részen vágással, másrészről maradhatna a fekvő formátum, de a szemhez hasonlóan a témára fókuszálva a zavaró környezetet elhomályosítva.
Nagyon a bal oldalhoz nem tudok tenni, egy ''világító'' homlokzat van ott. Megvárom, amíg az a zavaró, buboréklyukasztó autó elmegy jobbról :DDD

(#1835) csiga997 válasza drkbl (#1834) üzenetére


csiga997
őstag

Parkoló autók, közvilágítás, sötétbe burkolózó fák és egy tűzfal. Hogy mit lehet tenni a kompozícióval? Semmit. ;)

(#1836) drkbl válasza csiga997 (#1835) üzenetére


drkbl
őstag

Pedig atomjól néz ki élőben, a ''sötétben'' egy világító zöld-sárga gömb ;) Mögötte egy másik...

(#1837) Bencom ™


Bencom ™
őstag

Kezembe vettem a tesómék fényképezőjét, és sírni támadt kedvem... Kb 2* annyiba került, mint az enyém (vagyis kb 60K-ba, nameg a memo-kártya is drágább volt bele) de az abban a pillanatban elkattan, amikor megnyomom, és nagyon-nagyon ritkán mosódik el, akkor is csak alig észrevehetően (most a típusszámát fejből nem tudom, ha tesóm hazajön, és ideadja, leírom)
Utána kezembe vettem az enyémet, aminek a fókusza újra elkezdett elromolgatni, plusz az exponáló gombja nem akarja az igazságot: nemhogy lassú, és a zárideje rossz, de most már ha ráélesíteni akarok (félig lenyomott gomb) azt se hajlandó csinálni, csak sokadjára, szóval míg a tesóm gépével akár másodpercenként lehet egy képet csinálni, az enyémmel (ha olyanja van) egy perc alatt max egy képet lehet, és ez már több mint nem normális!

Eredetileg sem votl túl gyors, meg nem egy szuper gép, de alig több, mint egy éve van meg, és teljesen ''használhatatlanná'' vált. Mozdulatlan természetfotókra használható már csak és kizárólag, bármi, amiben benne van, hogy egy percen belül egy milimétert is elmozdulhat, esélytelen vele lefényképezni :(

(#1838) Hydra SR válasza Bencom ™ (#1837) üzenetére


Hydra SR
addikt

Asszem egy tükörrefis kipróbálásakor lepődnél meg igazán :)
Miért nem viszed már szervizbe a géped? Vagy legalább a boltba ahol vetted, ha még garis.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1839) Bencom ™ válasza Hydra SR (#1838) üzenetére


Bencom ™
őstag

már egy éves, sztem nem garis, amúgy meg a teszkóban vettem, mit vársz? :F:DDD
Ja és a tesóméké tükörreflexes ;)

(#1840) Hydra SR válasza Bencom ™ (#1839) üzenetére


Hydra SR
addikt

60k-ért tükörreflexes akkor az filmes gép. Vagy nagyon nagyon régi és használt.
De még úgy se jön ki, hogy másodpercenként 1 kép, annál a leggagyibb DSLR is többet tud.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1841) Bencom ™ válasza Hydra SR (#1840) üzenetére


Bencom ™
őstag

na most ezt nem értem amúgy....

a tükörreflex nem egy nagy cucc, annyit jelent, hogy a kémlelőben ugyanazt és ugyanúgy látod, mint ami a fényképen lesz. (javíts ki ha nem így van) na ez a gép ilyen. az enémy sajna nem.

Amúgy hazahozták, és a típusa nekije:
fujifilm finepix s5600
újonnan vették, és kb 60K volt vagy a körül... a fél gigás memokártya volt vele vagy 15K :F az enyémbe a 1GB-s volt valami 7K... igaz jóval lassabb is...

(#1842) Ramius válasza Bencom ™ (#1841) üzenetére


Ramius
őstag

Az s5600 nem tükörreflexes.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1843) Hydra SR válasza Bencom ™ (#1841) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az, hogy a keresőben ugyanazt látod, mint amit az objektív lát még csak annyit jelent, hogy TTL (through the lens) keresője van. Ez lehet elektronikus (EVF) amit a kompaktok használnak és tükrökkel (+jobbaknál egy pentaprizmával) megoldott tiszta analóg is, ezt haszják a tükörreflexesek. Valamint a ma kapható tükörreflexeseken kivétel nélkül mindegyiken cserélhető az objektív és vakucsatlakozója is van. Amikor exponálsz, jellegzetes hangja van a tükörcsapódásnak, ezt a hangot effektként a kompaktokba és a telefonokban is bele szokták tenni csak ott a hangszóróból jön, míg a tükörrefiseknél valóban a zárszerkezet és a tükör csattogását hallod, sőt, egy kicsit érezni is lehet, hogy megremeg a gép. A cserélhető objektívek gyűrűs zoomosak (ha zoom objektív) és gyűrűs fókuszosak szoktak lenni.
60k-ért egy olcsó objektívet vagy olcsó rendszervakut kapsz, nem tükörreflexes gépet.
Az S5600 egy középkategóriás kompakt bridge gép. 2 kategóriával van a beugrószintű tükörreflexesek alatt.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1844) Hydra SR válasza Hydra SR (#1843) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ja és az xD kártya a legdrágább kártya, a Fuji és az Olympus használja. A tükörreflexesek CF-et szoktak használni, abból az alap kártya olcsóbb az xD-nél jóval.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1845) Bencom ™ válasza Hydra SR (#1844) üzenetére


Bencom ™
őstag

értem, ez elektoromos ''áltükörreflexes'' akkor :DDD
Igen, XD kártyát használ, az enyém meg SD/MMC-t

Hát nem tudom, ez nagyon jó gép szerintem, szóval én már ezzel a középkategóriással is elégedett lennék :)
A zoom-ja nem manuális (nem én csavargatom) hanem simán gombokkal kell, de nekem nagyon teccik, és gyors, nem kell várni sokat. Ez pl suliban jó lenne, mert mire az enyém elkattan, addigra mindenki odébbmegy, aki nem akarja hogy lefényképezzem az eltakarja az arcát, szóval oda túl lassú, ez meg tökéletesen megfelelne, mert nem lennem enekvés előlem :DDD

(#1846) Hydra SR válasza Bencom ™ (#1845) üzenetére


Hydra SR
addikt

''áltükörreflexes'' ? :DDD
Itt nem arról van szó, hogy a vevők átverése érdekében úgy csinálnak, mintha tükörreflexes lenne (illetve arról is csak azt nem ezzel érik el ha nem a kinézetével, laikus szemmel tényleg hasonlónak mondható). Inkább arról, hogy nagyon hasznos dolog, ha azt látod amit az objektív, így nem felejted rajta az objektívsapkát, nem lógatod bele az ujjad és közelről is jól látod a képkivágást. A minősége persze meg sem közelíti azt, mint ha csak egy periszkópon keresztül néznél ki az obin és tulajdonképpen hajszál pontosan azt látod ami ott van, mindenféle elektronikus torzítás nélkül és a felbontásnak nagyjából csak a szemed szab határt, no meg fogyasztása sincs a tükörnek.
De amúgy nem rossz gép az S5600, de azért amikor én az elődjéről, S5500-ról váltottam ''csupán'' beugrószintű tükörreflexesre (Canon EOS 400D)...háááát, megéreztem a különbséget, minden téren, igen jelentősen. Nincsenek egy súlycsoportban.
Kb. ha a te géped az 1.3-as Suzuki Swift, akkor az S5600 az 1.8-as Opel Astra, a 400D meg a Subaru Impreza és még jól is lehet tuningolni, és akkor fölötte vannak még a Porschék, Lamborghinik stb.


[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1847) Bencom ™ válasza Hydra SR (#1846) üzenetére


Bencom ™
őstag

:D oké, csak azt nem nekem találták ki... meg nem a pénztárcámnak :))

(#1848) r3v0Lut10n


r3v0Lut10n
senior tag

hali. új gép (első értelmesebbb) vásárlását tervezem, pana fx-07, 28 min fók, képstabi, és kompakt kiváncsi vagyok véleményekre, eddig neten amiket olvastam fórumokat elég sokat polírozták, csak hátha van vkinek életbeli tapasztalata tartós használatról :)

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#1849) Allien válasza Hydra SR (#1843) üzenetére


Allien
veterán

Hát igen. EZ a hang engem néha baromira zavar. Sikerül megközelíteni az alanyokat, és, egy ilyen zajra minimum szívinfarktust kapnak, és hess, meg huss, már árkon-bokron túlvannak. Még szerencse, hogy ezt a hangot kompaktoknál ki lehet kapcsolni. ;] Valszeg, ha majd eljutok odáig, hogy váltsak, az egyik ilyen dolog, a tükörfelcsapás hangja (is) lesz. :B Igaz, hogy lehet kompenzálni, egy erősebb telével, de, a jelenlegi felállás szerint anyagilag korlátozva vagyok, nem engedhetek meg magamnak valszeg a kit obin kívül mást, az meg elég kevés, de legalábbis, problémás lehet. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1850) Bencom ™


Bencom ™
őstag

Faternak van egy Nikon F60-asa, na az tükörreflexes.
A hangja is elárulja meg minden.

A tesóméké meg akkor ugyanazt csinálja (mármint ahogy tapasztaltam) csak épp elektronikusan ,szal a működési elve más, jól értem?

(U.i: a nikon hagyományos, a tesóméké meg digi.)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.