Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) Paddyhats


Paddyhats
kezdő

Segítséget szeretnék kérni ! Itt a forumon kértem pár napja infot , hogy milyen szünetmentes tápot vegyek a gamer pcm hez . CyberPower VP1000ELCD ajánlotta valaki (1000v / 550w) megvettem . Beüzemeltem . Tv n kipróbáltam müködött is . De! Rákötöttem a Pc + monitorra (csak erre a 2 re ) és ahogy kihúztam az áramból levágta a pc t a szün mentes táp sipolni kezdett és a kijelzőjén E21 jelzésű hibaüzenet jelent meg

A készüléket viszaküldtem a pénzt visza is adták .

i5 12600k 12 gen nem overclocolom csak ehhez olcsóbban tudtam hozzájutni
Id SE- 226 - XT cooling proci hütő
RTX 3060 12g
Alaplap : Rog Strix B660 F
RAM : 2X 8GB DDR5 5200
PSU : CORSAIR RM 750 W
SSD : 1 Tb Samsung Evo 980 Pro M.2 ssd + 250 gb Samsung 970 Evo Plus M.2 ssd
semmi nincs overclocolva
házba 4 rgb venti van + 1 rgb csík + a proci venti

Mi lehetett a gond ?! Segítsetek légyszi. Túl erős volt neki a konfig erősebb készűléket kell vennem ? Vagy hibás volt a termék?
UI:
A készülék kijelzőjén azt irta az 1. Beüzemelés után hogy az aksi maxon van amikor a gépet rákötöttem a 4 csíkból 2 -n volt a " terhelés" és azt irta 8 percig tud üzemelni áram nélkül . Még 1x mondom a tv n működött

[ Szerkesztve ]

(#20602) Cs1csó válasza Paddyhats (#20601) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia a UPS-t a konfigod "elméleti" max fogyasztására méretezve ajánlottam, ha te miután feltöltődött a UPS rakototted a konfigod és elvetted a betapot (kihúztad a UPS-t a konnektorból) akkor milyen alkalmazás futott a gépen? Mert ha csak pl. egy böngésző akkor abban a pillanatban a konfigod max talán ha 100W-ot (vagy még annyit sem) vett fel tehát egy 550W tartásra képes UPS-nek vígan vinnie kellett volna meg akkor is ha RTX 4090-es VGA van a konfigban (ami ugye terhelésen kívül szintén nem fogyaszt sokat)

(#20603) PROTRON válasza Paddyhats (#20601) üzenetére


PROTRON
addikt

Megvártad első alkalommal az "első beüzemeléshez" javasolt hosszabb töltési ciklust hogy az aksik rendezzék magukat?
Mert az 1 dolog hogy azt jelezte maxon van, de attól még első beüzemeléskor rajta kell hagyni hosszabb ideig, pl 1 napig.

Próbáltad hogy csak a PC-t kötötted rá és csak windows háttérrel, azaz "idle" állapotban?
Mert a monitor pontos paramétereit most nem írtad be.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#20604) Paddyhats


Paddyhats
kezdő

Nem vártam azt hittem , hogyha maxon van a kijelző akkor jó is .

ASUS VG248QG Gaming monitor, 24”, a Monitorom

És leterheltem a gépet 1 witcher 3 al :D próbaképp

(#20605) Cs1csó válasza Paddyhats (#20604) üzenetére


Cs1csó
félisten

"leterheltem" ez mit jelent? Ahogy a PROTRON írta simán egy napi töltés után kellene egy IDLE (minimális gepterheles) ,tesztelni.

(#20606) Paddyhats


Paddyhats
kezdő

Futtattam rajta 1 programot (játékot) ami a gépet kb 40-60% ban igénybe veszi

(#20607) PROTRON válasza Cs1csó (#20605) üzenetére


PROTRON
addikt

"leterheltem witcher 3-al"

Ahogy rákerestem tecsőn, rtx 3060 + a híresen éhes intel procik esetén valahol 400W körül állhat meg ultra settingsel a witcher 3.
Mármint az 1 dolog hogy a HW infor 200W-ot ír a GPU-ra és 100-120-at CPU-ra, de azok nem a tényleges mért eredmények, csak szotfveresen származtatott értékek, a saját méréseim alapján kb a valós terhelés 80%-át lehet csak kiolvasni softvere-es monitorozással. De lehet hogy csak 60%? már nem vagyok biztos...na így jött ki hogy kb 400W-ot lazán bekajál a konfig valós környezetben.

Ehhez jön hozzá a papíron 40W-ot igénylő monitor, de azért ezutóbbit fenntartással kezelném.

A fentebb írt "E21" hibakód melyiket jelenti?

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#20608) Cs1csó válasza PROTRON (#20607) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz de előbb a teljes feltöltés (24 óra hálózatra dugva terhelés nélkül) majd IDLE módban tesztelni aztán ha ez okés esetleg jöhet pár komolyabb terheléses próba

(#20609) Paddyhats


Paddyhats
kezdő

[Itt az E21 error leírása] elvileg a hiba : Output voltage detector broke dow : illetve inverter fault ez a 2 hibát jelezheti az E21 hibakód . Szóval papíron amúgy elég erős a szü mentes táp a gépemhez vagy kell erősebb ?

(#20610) PROTRON válasza Paddyhats (#20609) üzenetére


PROTRON
addikt

Papíron még csak-csak megfelelhet.
De ez a hiba kategória, tehát hogy "Output short", aminek az egyik lehetősége hogy rövidzárlat van a kimeneti oldalon, a másik meg az Output voltage detector broke down, tehát hogy hirtelen leesik a feszültség, feltehetően a megugró terhelés hatására az komolyabb belső műszaki hibára utal. Persze mielőtt visszaküldenéd gariba azért jó hogy felnézel ide hátha valami más okozza, többet kéne tesztelni.

Ne ismerem a típust, csak hibát keresek:
Több dugaljas ez a cucc? Ugyanabba a dugaljba dugtad a PC-t mint előtte a TV-t amivel tesztelted? Ezzel kéne kiszűrni hogy zárlatos-e valahol valami.

Aztán jöhetnek a terhelési lépcsők, egy rendes aksi pótlólagos "első" beüzemelés után.
Először ugye PC idle, PC game de csak fél terheléssel, majd 2/3-ad, majd 3/4-ed, majd full terheléssel...etc.
Persze mind a két változatban, tehát hogy megy a játék és közben elvenni a terhelést, meg úgy is hogy idle-ben elveszed a terhelést, majd elindítod a game-t.

Aztán jöhet monitorral együtt.

Így kideríthető hogy tényleg a terhelés-e a sok neki.
Ugye az 550W 80%-áig érdemes maximum terhelni, ami elvileg pont 440W, tehát a full terhelésed pont elérheti. De lehet hogy éppen ez már sok neki és leold.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#20611) Paddyhats válasza PROTRON (#20610) üzenetére


Paddyhats
kezdő

A komolyabb belső műszaki hibát remélem a szünet mentes tápra értetted és nem a gépemre :) mert szívrohamot kapok

Gondolkodtam még 1200v - 650w vagy 740w on tudnál ajánlani nekem a jelenlegi " hibás" cyberpoweről erősebbet? Ami megbízható is?

[ Szerkesztve ]

(#20612) PROTRON válasza Paddyhats (#20611) üzenetére


PROTRON
addikt

Én csak laikus vagyok nem ismerem a márkákat/típusokat.
Igen a belső hibát első körben a szünetmentesre értettem.
Aztán lehet tényleg valami fura zárlatot érzékel átkapcsoláskor a PC tápegységed(tudnak furcsaságokat produkálni még a legminőségibb tápok is) irányából, ezért kéne IDLE-ben is ellenőrizni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#20613) t.imi


t.imi
addikt

Urak, kértem árajánlatot egy UPS-re, 5 eszköz, max 510w áramfelvétel. Ez Cyberpunk 2077 alatt, monitor HDR bekapcs + mama is dolgozik.
Erre kaptam egy ajánlatot, LEGRAND KEOR SPE 3000 VA 280+fa. 2400W nem sok erre?

(#20614) cinemazealot válasza PROTRON (#20610) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Persze mielőtt visszaküldenéd gariba..."
Már visszaküldte.

Paddyhats
Javaslom, hogy mielőtt használatba veszel egy műszaki eszközt, olvasd el a használati utasítást! :K (Ne vedd magadra, de ezt így is szokták rövidíteni: RTFM.) Egyébként amit fent belinkeltél, az egy másik (OR**00PFCRT2U) modell leírása, bár a hibakód itt is ugyanazt jelenti. A VP1000ELCD használatija innen tölthető le. A használatba vétel 1. lépése:

Egyébként el tudom képzelni, hogy a 750 W-os tápoddal duruzsoló konfiguráció az 1000 VA-es (550 W-os!) UPS-nek már sok volt. Legközelebb indulj ki abból, hogy ha van egy 750 W-os tápod, akkor a UPS-nek azt legalább el kell tudnia bírni. Ha a monitor is rajta van, akkor azt is (+40 W) add hozzá! Tehát a UPS-nek minimum 800-900 W-ot képesnek kell lennie kihajtani, ami minimum 1500 VA. Ha intenzívebb játék alatt sem akarsz meglepetést, akkor a 2000 VA-es kategóriát célozd meg (szerintem)!

És ha már ajánlásnál tartunk: én egy ilyen ínyenc gép elé egy 2000 VA-es tiszta szinuszos UPS-t tennék. Újonnan én ezekkel a modellekkel kezdeném a mustrát (bár ezek min. 1500 VA-esek), de a használt piacot is átfutnám. Valószínűleg egyik sem lesz olcsó, de ugye a védendő PC sem az.

[ Szerkesztve ]

(#20615) Paddyhats válasza cinemazealot (#20614) üzenetére


Paddyhats
kezdő

Hiába 750w a táp ha nem használja ki maximálisan . Max 450w . Azt meg azért vettem ha később fejleszteném

(#20616) cinemazealot válasza Paddyhats (#20615) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Azt meg azért vettem ha később fejleszteném..."

És akkor új UPS-t is vennél majd?

(#20617) zoty314 válasza Paddyhats (#20601) üzenetére


zoty314
aktív tag

Sajnos lehet, hogy csak peched volt. Itt is volt egy ilyen eset a véleményeknél: [link]

(#20618) Paddyhats válasza zoty314 (#20617) üzenetére


Paddyhats
kezdő

Nemtudom de remélem nem az én gépemben van a hiba úgyértem a pc -m ben ahogy PROTRON említette .

(#20619) Csorbi válasza t.imi (#20613) üzenetére


Csorbi
addikt

Azt kellene letisztázni, hogy mennyi futásidőt kell elbírjon a szünetmentes akkuról. 15 perc? 60 perc? Vagy több?
Valamint hogy tiszta szinuszos kell, vagy elég a négyszögjel-szinuszos - ezt a rákötött tápok döntik el leginkább.

(#20620) cinemazealot válasza zoty314 (#20617) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hű, egyre inkább úgy érzem, hogy a CyberPower ki fog kerülni az általam ajánlottnak tekinthető márkák közül. Nem az első eset, hogy itt a topicban a márka valamely gyengeségéről számol be valaki. :(

(#20621) zoty314 válasza cinemazealot (#20620) üzenetére


zoty314
aktív tag

Számomra most egy mindenható UPS van a szünetmentes kategóriában: [link]
Ár/érték arányban szerintem bombaüzlet, legalábbis eddig úgy tűnik pár hónap tapasztalata alapján.

Nagyon jól megy, túlterhelést is jól bírja, max.-on is jó az üzemideje és nagyon igényes a kijelzője és a menüje is.
Még a hozzá kapott tápkábelen is egyértelműen meg van határozva, hogy melyik oldalon várja a fázist és fordítva bedugva hibát is ír.
Ha kell, lehet bővíteni hálózati kártyával is.

A szoftvere csak alapadatokat ad, de nem is a szoftvere miatt vettem már 2db-ot is belőle.

[ Szerkesztve ]

(#20622) Cs1csó válasza zoty314 (#20621) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennyi pénzért legalább szinuszos? (78,5k-tól Line-interaktív 1000VA-es kvázi szinuszosnak nem olcsó)

(#20623) Paddyhats válasza Csorbi (#20619) üzenetére


Paddyhats
kezdő

5-7 perc . hogyha elmegy az áram akkor ki tudjam kapcsolni kapkodás nélkül

(#20624) zoty314 válasza Cs1csó (#20622) üzenetére


zoty314
aktív tag

Természetesen szinuszos.
Nem is nagyon tudok 0,6-os PF feletti kvázi szinuszosról, ez meg 0,9-es.
Nem az 1000VA a lényeg, hanem a 900W.
A VP1600ELCD is drágább, ami ugyanúgy 900W-os, de nem is tiszta szinuszos.

Az már csak hab a tortán, hogy az alapfogyasztása 10W alatti.

[ Szerkesztve ]

(#20625) Csorbi válasza Paddyhats (#20623) üzenetére


Csorbi
addikt

De ezt nem neked írtam ám....

(#20626) Cs1csó válasza zoty314 (#20624) üzenetére


Cs1csó
félisten

Így már okés!

(#20627) t.imi válasza Csorbi (#20619) üzenetére


t.imi
addikt

Igaz.
Nekem CM V750 gold v2 PFC táp
Össz max 350w monitorral együtt.
Feleségemnek i3 laptop, legyen 60w tápja +
22" monitor ~40w
Tkom modem, semmi infót nem találtam róla, legyen 40w

Ez 500w körül van.
"Szokásos" 5 perc áthidalási idő. Tiszta színusz jel.

Ha valóban áramszünet van, az minimum 15 perc.
Könyvel, míg elment mindent az több perc.
Természetesen, ha éppen be vagyok kapcsolva, akkor nálam gép kikapcs, 22" monitor meg tkom modem marad.

[ Szerkesztve ]

(#20628) PROTRON válasza cinemazealot (#20614) üzenetére


PROTRON
addikt

Azt azért ne felejtsük el hogy aki beérkezik ide a topicba, mindig kéritek az illetőtől hogy ne a tápegysége watt érték adja meg, hanem írja meg a konfigját, nehogy túl méretezésre kerüljön a UPS.
Csak gondoltam jelzek. ;)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#20629) Csorbi válasza t.imi (#20627) üzenetére


Csorbi
addikt

Laptopot nem értem minek szünetmentesre kötni, abban van akku - bár ezen a 60w-on igazán nem múlik semmi.
Szerintem ezeknek a cuccoknak bőségesen elég a kvázi-szinusz is, de ha tévedek majd valaki kijavít.
Erre egy 1000-1400VA UPS bőségesen elég szerintem, sőt még sok is lehet.

(#20630) snpetit


snpetit
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy Synology DS220+ -hoz megbízható szünetmentest ami még nem gagyi, de nem elszállt az ára? Nem kell hosszú áthidalás (max 600-as), csak tudjon kommunikálni a NAS-sal.

Köszi a választ előre is!

(#20631) t.imi válasza Csorbi (#20629) üzenetére


t.imi
addikt

Laptopot én sem, a legyen egy helyen minden elv miatt talán.
Sok helyen néztem, itt is van egy CORSAIR RM 750 W Paddyhats által. Arra is azt írják, csak tiszta színusz UPS-el.
Élettartam csökkenést, random hibákat írnak a négyszögjel > korszerű PFC tápegység kombóra.
40k-s tápomat + az egész gépet nem tenném fel erre.

(#20632) Csorbi válasza t.imi (#20631) üzenetére


Csorbi
addikt

11 éve van egy Corsair HX650-es tápom, azóta folyamatosan kváziszinuszos UPS-ekkel ment együtt (most épp 2 éve egy CyberPower VP1600ELCD-vel), soha semmilyen probléma nem volt vele a 11 év alatt, nem tudom ennél mi kell még több... :))

(#20633) zoty314 válasza snpetit (#20630) üzenetére


zoty314
aktív tag

Tettem egy próbát, mert a Synology elég nagy név és többnyire komolyan gondolják, amit csinálnak.
Szóval van egy ilyen oldaluk: [link]
Ez szerintem elég korrekt.
Még azt is leszűrheted, hogy csak a Synology által tesztelt érdekel vagy az UPS-gyártó által ajánlott.

(#20634) t.imi válasza Csorbi (#20632) üzenetére


t.imi
addikt

Szerencsés vagyok. Ami másnak megy, nálam kifekszik :DDD Komolyan.

(#20635) cinemazealot válasza PROTRON (#20628) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha lerí az illetőről, hogy az anyagiak fontosabb szerepet játszanak a hosszútávú befektetés és a bővíthetőség lehetőségénél, vagy hogy tökéletesen tisztában van azzal, hogy pontosan mit akar, akkor ez valóban így szokott lenni. Aki viszont egy olyan gamer PC-t akar szünetmentesíteni, ami jól láthatóan nem egy kimaxolt konfig, annak szerintem felelőtlenség egy wattra kicentizett UPS-t ajánlani. Már csak azért is, mert sosem lehetsz biztos abban, hogy abból a bizonyos játékból emberünk tényleg ki tud szállni a kicentizett UPS áthidalási idején belül. ;)

(#20636) Paddyhats


Paddyhats
kezdő

[Eről mi a véleményetek?] Úgy gondolom ennél még a ps5 öm is beférne a gép mellé? Szeretném a véleményeteket kérni . Természetesen a PC a lényeg de ennek már csak elégbek kell lennie 1500va /900w

Csak nemtudom mennyire megbízható maga a gyártó illetve a készülék

(#20637) PROTRON válasza cinemazealot (#20635) üzenetére


PROTRON
addikt

Lehet hogy ez a véleményed, de visszaolvasva amikor az illető kérdezett nem raktál a kosárba ilyen hangokat.
Nu mind1, majd legközelebb...jönnek még hasonló kérdezgetések.
Aztán meg érkeznek az rtx4xxx széria szépségei a duplázott áramigénnyel. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#20638) cinemazealot válasza PROTRON (#20637) üzenetére


cinemazealot
addikt

Zavart érzek az erőben. Ezt a hangokat a kosárba dolgot kifejtenéd? :B

(#20639) PROTRON válasza cinemazealot (#20638) üzenetére


PROTRON
addikt

Visszakerestem hogy mikor kért tanácsot a kollega és itt kapta a jelzett típust ötletként, mert megadta a PC-je minden paraméterét.
Ugyan hozzászóltál a témához, de konkrétan nem írtad meg neki figyelmeztetésként hogy lehet erősebbet kéne választania annál amit a másik itteni kollega ajánlott neki. Csak erre céloztam. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#20640) cinemazealot válasza PROTRON (#20639) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez simán elképzelhető, hiszen nem ismerem olyan részletesen a piacot, mint más. Ezért ha ajánlok, akkor is inkább csak merítek, de konkrét modellt legfeljebb akkor ajánlok, ha azt személyesen is ismerem.

És akkor van az a szitu, amikor valaki konkrétan meghatároz egy büdzsét, vagy nagyon kicentizi a korlátait. Ekkor nem kezdek el erőszakoskodni, hogy "márpedig vedd meg az erősebbet/nagyobbat", mert egyfelől nagy eséllyel jó lesz az ajánlott modell is, másfelől senki nincs rákényszerítve arra, hogy egyetlen ajánlás után azonnal kosárba tegye a terméket. Vissza is olvashat a topicban. ;)

Tervezem egyébként egy részletes topic összefogó összeállítását, arra majd jöhetnek ötletek mindenkitől.

(#20641) Cs1csó válasza PROTRON (#20639) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az RTX 3060 180W-nal többet nem kajál, mellé az a proci atlagos a monitor is ez alapján még egy combosabb játék alatt is meg kell állni a fogyasztásnak 350W körül egy 550W tartásra képes UPS-nek vinnie kellene ezt a konfigod. Ha jól értettem egy kisebb fogyasztásu játékkal tesztelte ott valami más a hiba.

(#20642) Paddyhats válasza Cs1csó (#20641) üzenetére


Paddyhats
kezdő

Valószínű a szün menzes táp hibás volt . Azóta is használom probléma nélkül a Pc-t és jártam 1 szakszervízben azt mondták ha zárlatos lenne a tápegységem (PSU) akkor valószínűleg többek közöttaz egyik jele az lenne , hogy melegednének az alkatrészek . Ezzel elentétben a procim maximum terhelés mellett nem haladja meg a 42 fokot a grafikus kártya pedig az 55 fokot ramok is max 55-60 fokon futnak

A lakásban mióta megvan a gépem 2x csapta le a biztosítékot mind 2x be volt kapcsolva a gép elsőre azt hittem a gépem vágta le mert ugyan csak max terhelés alatt használtam de 2. Alkalommal csak böngésztem neten ( megjegyzem nem valami erősekk a biztosítékok és bojler 4 sütőlap + sütő be volt kapcsolva mind 2 alkalommal ) ez okból is szerettem volna szün mentes tápot venni. Gyengék a biztosítékok Szerintem

[ Szerkesztve ]

(#20643) PROTRON válasza Cs1csó (#20641) üzenetére


PROTRON
addikt

Tecsőn vannak fent videók.
Kijelzik a szoftveresen mért aktuális terhelés értéket. Witcher 3 alatt ilyen erős procinál amivel ki lehet hajtani a VGA-t, 4k felbontás ultra alatt 197W-okat ír szoftveresen és ugye ez csak egy következtetett érték, amiről tudni kell hogy nem a VGA teljes terhelése.
Mellé ez a proci 120W-ot lazán bekajál szoftveres mérés szerint(ami ugye nem a teljes érték), de a 10600k változathoz a 140W TDP-s hűtőegység kevés, azonnal elszáll a hőmérséklet erősebb terhelésnél, nem maxon.
Az intel procikkal az a gond hogy akkor is feltekernek minden belső fogyasztót, ha egyébként nincs szükség rá, hogy azonnal reagálni tudjanak a menet közben megjelenő további számítási kapacitás igényekre.

Szal sajnos nem áll meg 350W-nál, mivel a kolléga rendes monitorral használja, tutira kimaxolja a beállításokat.

Persze amíg nem néztem meg jó pár tecső videót én se voltam képben.
RTX 3xxx széria és 11+ generációs procik világa már szép. :D

#20642 Paddyhats
Lehet hogy a villamos hálózatod is gyenge, szal csak úgy ne kerüljenek cserélgetésre a kismegszakítók, nehogy túlterhelődjenek a vezetékek.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#20644) Cs1csó válasza PROTRON (#20643) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R Bár a szoftveresen mert fogyasztásban csak mondjaval érdemes bízni, ha nem is kelle egy oszcilloszkop de egy konnektorok fogyasztásmero igen

(#20645) Paddyhats


Paddyhats
kezdő

De még mindég nem oldódott meg a problémám ajánjatok légyszi 1 normális szün mentes tápot mert ehhez én full buta vagyok :D légyszi :) teljesen tanácstalan vagyok gondolom 1 erősebb már megteszi

(#20646) belinho válasza Paddyhats (#20645) üzenetére


belinho
senior tag

(#20647) Paddyhats válasza belinho (#20646) üzenetére


Paddyhats
kezdő

Ja pont ez a tipus égett le az 1. Beüzemelés után ha kicsit fentebb olvaso

(#20648) belinho válasza Paddyhats (#20647) üzenetére


belinho
senior tag

Ez nem az a típus, ez a felső kategóriás Cyberpower minőségibb elektronikával, nyilván azért is kerül 2x-er annyiba, meg nagyobb teljesítményű is.

(#20649) Paddyhats válasza belinho (#20648) üzenetére


Paddyhats
kezdő

Ne haragudj nem téged kérdőjelezlek meg , de én még 1x cyberpowert nem veszek

APC ben gondolkodtam

[ Szerkesztve ]

(#20650) Cs1csó válasza Paddyhats (#20647) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 belinho
Ez egy szinuszos minőségi UPS, mondhatnám hogy "más kávéház" mint a CP-nek a "Value" vagy az "UT" széria.
Sajnos ilyen árban nincs minőségben vele korreláló APC UPS (talán az APC PRO van árban de azok nem szinuszosak )
Az APC Smart család meg 200k felett kezdődik újonnan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.