Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#148) Nrk38


Nrk38
friss újonc

Én most fogom befejezni a Ruandernél a szoftverfejlesztő képzést. Az óráknak már vége, már csak a vizsgák vannak hátra. Az OKJ ugyan át fog alakulni, de azért leírom a véleményem, hisz valamilyen formában úgyis megmarad.

Valahol olvastam, lehet nem ezen a fórumon, hogy a Ruander csak a pénzt húzza le az emberekről, mert a sz*rtól a repülőig mindent tanítanak és ennél én sem tudnám jobb szavakkal leírni. Csináltak pár termet, lehet valami támogatásból lehet nem. Most ebben van a pénz, jó befektetés lesz. Aztán itt meg is álltak.
Hívtak egy semmirekellő tanárt valami utolsó barlangból. Aki a programozásom kívül mindent elmondott nekünk. Hetente közölte, hogy a TÖBBI infótanár mennyire semmirekellő és mi milyen szerencsések vagyunk, hogy ő tanít minket. Szegény nagyon önbizalom hiányos lehet és folyamatos megerősítésre van szüksége. Emellett az egész életét elmesélte, nem részletezem, hogy ne sértsem meg, de volt benne mindenféle személyes dolog. Persze a politika, a vírus, a rasszizmus, az abortusz és a gyereknevelés is bele fért az Ő idejébe. 👍
Mindent tudott és azt mindenkinél jobban tudta. És mindent elmondott, többször is, hogy mindenki megjegyezze.
Minden apró dolgokra felvágott, ami másnak tök természetes.

Egy napunk 9 kor kezdődött és 5 órás volt (ez 6 tanórát jelent + 30 perc szünet.) Nos ez a valóságban úgy volt, hogy rendszeresen a 9 órás kezdés helyett olyan 15-20 perccel később kezdtünk. Majd 3 órán keresztül oldottunk meg 1 olyan feladatot, amire a vizsgán csak 1 óra jut. Délben elmentünk szünetre, majd minimum 40 perc után kezdtük csak el a következő részt. Ahol megint semmi nem történt, mert volt rá időnk.👍

Most persze fel lehet tenni a kérdést, hogy ha így volt, akkor miért nem mondtuk a tanárnak, hogy tartsuk magunkat az időrendhez, nos mondtuk, erre, aki monda neki azt, mindenki előtt fennhangon leszidta, megszégyenítette, hogy mivel ő a tanár ő dönti el, hogy mikor kezdünk először mindenkit meg kell várni. (Hát aki késik így járt, majd legközelebb megtanulja, hogy időben kell érkezni.) azt a feladatot meg a fentiek miatt írtuk 3 óráig. :)

A másik óriási probléma, az, amit az elején már írtam, hogy ide hívtak random tanárokat tanítani. Ők állítják össze a tantervet, egyedül az OKJ vizsga a központi, nyilvánvalóan. Na most ennek a tanárnak nem tudom ki adott engedélyt, (ja de tudom, mert azt is elmondta, legalább hetente 1-szer.) de NEM TUD tanítani, az amit csinál nem mondható tanításnak, úgy éreztem magam, mint a suliban a helyettesítő tanárnál, aki feladja a kötelező feladatot, de amúgy csak bratyizik, mert nem szakos és nem akar unatkozni.

A tanítása, annyiból állt, hogy a w3schoolst felolvasta nekünk, majd szépen kiírta a bracketsbe  és megnéztük a neten, hogy a bekezdés az  <p>. Mások YouTube videóit linkelte be.

A programozás része, annyi volt, hogy megoldottuk az előző vizsga feladatokat, hát ettől a kutya nem tanul meg programozni, egy cégnél meg jól a képedbe is röhögnek.

Egy darab saját jegyzetet adott ki a szoftverfejlesztő résznél, de az is csak annyi volt, hogy a közösen készített programnak a kódját részekre szedte.

Egy másik kódját meg nem mutatta meg nekünk, mert ő is 2 hetet dologozott rajta. Ok.

Volt ott pár diák, akik mindenben okosabbak voltak nála, többször is a tanár kérdezett tőlük.

Nagyon türelmetlem. Felsőbbrendűnek érzi magát. Ha mondtuk, hogy nem értjük, akkor megsértődött, leszidott minket, a mi hibának volt, nem ő magyarázott rosszul.

Minden dolgot először és utoljára hallottunk.

Nagyon csúnyán bánt az egyik diákkal, ha ő kérdezett, egyből ráüvöltött, butának nevezte, hogy ezt, hogy nem lehet érteni. És a többit le sem írom, annyira sértő, de a videót a tanár feltöltötte, hiszen online ment az óra.

Összefoglalva, ez a suli csak a termet adja, elképesztően tanár függő, mert ő hoz minden tananyagot és őszintén, szerintem át se nézte a suli ezeket, mert mi nem az első csoport voltunk és még nincsenek jegyzetei. Én pont egy rossz tanárt fogtam ki. A gond viszont, az hogy kB. 2 van és nagyon máshol nem lehet tanulni csak sokkal drágábban, de ez sem éri meg a pénzt, egy forintot nem ér. Egy 25ezer Ft-os hétvégi kurzussal egyenlő. Én meg tudom tanítani, olyan szinten, ahogy ő csinálta, hiszen csak el kell küldenem a w3schools linkjét.

Meg túl sok mindent akarnak, leadni nagyon rövid idő alatt, tényleg semmibe nem megy bele, csak a vizsga feladatok lesznek, de azzal nem tanul meg az ember érdemlegesen programozni.
Kb. Minden nyelvben megtanultuk az alapműveleteket meg a random számot.

Nem éri meg ide jönni, mert a szemünk láttára írta be a Googlebe a dolgokat. Minden, amit itt tanítanak, azt a Googlerol szedte össze a tanár.
400ezerért összeteszik neked egy mappába az első találatot a Googlerol. :)

Ha valakit tényleg érdekel a programozás és nem csak, azért megy, mert ezzel most jól lehet keresni és már amúgy is van egy kis tapasztalata, akkor inkább menjen egyetemre ha megteheti. Nem feltétlenül igaz, hogy egy szakma többet ér ma. Egy diploma igen is sokat ér. Mikor az informatikus hiányáról beszélnek, akkor sajnos nem ilyen random fél-1 éves tanfolyamokra gondolnak.

Nekem óriási csalódás és kidobott pénz meg idő volt. Le szerettem volna írni ezeket, hogy mások is tudják, hogy mi a helyzet ott. Ezért mentem bele ennyire a részletekbe, hogy tiszta képet kapjanak erről a tanárról és a szoftverfejlesztő tanfolyamról.

Felháborítónak tartom, hogy így bánt a diákjaival, hogy semmibe vette az időnket. Egy csepp tiszteletet nem mutatott irántunk. Borzasztó dolgokat mondott, ezeket nem írtam, le, mert nem helyénvaló.

Én egyébként nem fogom befejezni a tanfolyamot, dolgozni ezzel úgysem mehetek el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.