Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szoc.pol. igénylése

Hozzászólások

(#101) #32577792 válasza _Yvorl_ (#100) üzenetére


#32577792
törölt tag

ja, így már értem
ha házasok vagytok teljesen mindegy, az egyik személynek kell támogatott személynek lennie.add el és akkor jogosult leszel/lesztek rá.
külföldi állampolgár esetén a regionális fejlesztésért és felzárkoztatásért felelős tárca nélküli miniszter engedélyezheti

(#102) áfonya 2 válasza net84 (#2) üzenetére


áfonya 2
újonc

Sziasztok!Nem is tudom,de ha jól értettem én most 3gyermek után főállású anya vagyok,akkor nem jár a szoc.pol.?És hallottam vmi támogatásról a gyes mellé de nem tudom pontosan micsoda vmi új létezik ilyen?hali :U

áfonya

(#103) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,gyors segítésgre lenne szükségem.
hogy miért,azt ne feszegessük,de ha minden jólmegy,hamarosan az én nevem fog szerepelni egy lakáslízing szerződésen,mint lízingbevevő.a lízing díját nem én fogom fizetni (szerződésben le lesz ez is fektetve),

kérdésem: kihasználhatom-e (várhatóan nyár végén,koraősszel) a Fészekrakó kedvezményt?
Szerintem igen,hiszen nem kerül a tulajdonomba az ingatlan (egy bank lesz a tulaj,ugye)

Valaki megerősítene ebbéli sejtésemben?

Köszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#104) ToRR3nt3 válasza áfonya 2 (#102) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

De jár

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#105) ladybug válasza Balinov (#103) üzenetére


ladybug
őstag

Így van. Bővebben itt:
[link]

Mod: Más...Mennyi ideig tart, mire elintéződik a szocpoligénylés elbírálása?

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#106) Balinov válasza ladybug (#105) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi Laydbug a megerősítést :R

IMHO a szocpoligénylés elbírálása erősen függ a kapcsolataidtól. :(
Úgy rémlik 2 héttel ezelőtti Othoncentrumos hiteltanácsadóval folytatott szeánszon elhangzottakból,hogy pár hét,de az üi. is mondta,hogy erősbe ÖK függő...

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#107) ToRR3nt3 válasza ladybug (#105) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Tapasztalataim szerint bankja válogatja. Jó esetben is két hét.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#108) ladybug válasza Balinov (#106) üzenetére


ladybug
őstag

Az önkormányzatnak semmi köze a szocpolelbíráláshoz, az a bank dolga. Az önkormányzat annyiban érinti az előmenetelt, hogy mikor készül el az építési engedély.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#109) Balinov válasza ladybug (#108) üzenetére


Balinov
félisten

bocsánat,kevertem az ök kamatmentels hitellel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#110) ladybug


ladybug
őstag

Nos, beadtuk a hitelkérelmet. A szocpolosoknak egy kis segítség...
A szocpol igénylést le kell igazolni. Be kell menni a helyi önkormányzaton a jegyzőhöz vagy aljegyzőhöz és a házassági anyakönyvi kivonattal és a gyermek vagy gyermekek születési anyakönyvi kivonatának bemutatásával kapod meg a kért nyomtatványt. Ja, és ki kell tölteni egy 2 soros nyomtatványt is.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#111) _Yvorl_ válasza ladybug (#110) üzenetére


_Yvorl_
tag

Köszi a tanácsot

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#112) mokas78


mokas78
újonc

Érdeklődnék hogy tud e valaki olyanról hogy januártól megszűnik a szoc pol?
meg hogy BAR -osoknak nem adják ki?

(#113) szuppihajni


szuppihajni
újonc

Sziasztok, ki tud nekem segíteni?
Szeretnénk építkezni 2007-ben 3 kisgyerekkel, 33 évesen , semmi lakás nincs a nevünkön.
Mi igaz abból, hogy megszűnik a szoc.pol?Az ÁFA visszaigénylés nincs már.
Mennyire bonyolult elintézni a szoc.polt?
Várok mindenféle hasznos infot.
Köszi
:C :R

szuppihajni

(#114) KKK555


KKK555
csendes tag

Hello Mindenki!!!

Azt szeretném kérdezni hogy a félszocpolt fel lehete venni valahogyan 35 év felett?

(#115) ladybug válasza KKK555 (#114) üzenetére


ladybug
őstag

[link] Itt megtalálod a választ a kérdésedre.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#116) KKK555


KKK555
csendes tag

Kösz a segítséget de nem igazán találtam meg :F

(#117) ladybug válasza KKK555 (#116) üzenetére


ladybug
őstag

Ezeket találtam még:
[link]

És ezt:
A gyermekekre és családtagokra vonatkozó kritériumok

Mind a gyermekekre, mind az eltartott családtagokra érvényesül az a szabály, hogy a kedvezményre való jogosultság szempontjából csak négy feltétel esetében vehetők figyelembe. Az első feltétel, hogy legalább egy éve közös háztartásban kell élniük az építtetővel (vásárlóval). Ez alól a jogszabály két kivételt tesz:
a gyermeket - a teljes ellátást biztosító intézetben tanuló gyermek kivételével - az építtetővel (vásárlóval) közös háztartásban élőnek kell tekinteni akkor is, ha tanulmányai folytatása miatt átmenetileg nem az építtető (vásárló) lakásában lakik;
az építtetővel (vásárlóval) közös háztartásban élő eltartott házastárs, szülők vagy nagyszülők esetében egyik szülő (nagyszülő) után sem nyújtható kedvezmény, ha együttes jövedelmük meghaladja az öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét .

A közös háztartásban való élés mellett a másik két feltétel, hogy a gyermekek és egyéb eltartottnak minősülő személyek:
havi rendszeres keresete, jövedelme a szerződéskötés időpontjában nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj legkisebb összegét, amely 2004-ben 23 200 forint volt, jelenleg 24 700 forint (a keresetbe, jövedelembe a lakbér-hozzájáruláson, a vakok személyi járadékán és a házastársi pótlékon kívül a bért, a nyugdíjat, a járadékot, a munkanélküli segélyt és az egyéb rendszeres pénzbeli juttatás kell beszámítani), és
az építtetővel (vásárlóval) együtt költöznek be az új lakásba.

A negyedik feltétel, hogy amennyiben az eltartott gyermek, házastárs vagy más családtag maga is építtető (vásárló), utánuk - az egyéb feltételek fennállása esetén - csak akkor lehet szocpolt igényelni, ha a tulajdoni hányaduk együttesen nem haladja meg az 50%-ot .

Fontos tudni, hogy a gyesen, gyeden lévő személy a kedvezmény szempontjából nem minősül eltartottnak, ezért utána nem lehet kedvezményt elszámolni .

A megelőlegező kölcsön

A 40. életév alatti fiatal házaspárok a szocpol összegének kölcsönként történő megelőlegezését is kérhetik. A kedvezményre jogosító egyéb feltételek teljesítése esetében a gyermektelen fiatal házaspár két születendő gyermek, egygyermekes fiatal házaspár további egy születendő gyermek vállalása esetén hitelintézet útján - a hitelintézet által megfelelőnek minősített ingatlanfedezet biztosítása esetén - jogosult a megelőlegező kölcsön igénybevételére (megelőlegező kölcsön) .

A gyermekvállalás teljesítésére vonatkozó határidő, egyben a megelőlegezés időtartama:
egy gyermek esetén négy év,
két gyermek esetében nyolc év.

A gyermek(ek) vállalt határidőig történő igazolt megszületése esetén a megelőlegező kölcsönnek a kedvezmény összegével megegyező részét az állam a hitelintézet részére közvetlenül megfizeti (ezzel az igénylő házaspár a kedvezményt igénybe vevőnek minősül). A vállalt gyermek(ek) megszületéséig, de legfeljebb az erre vonatkozó határidő lejártáig az igénylő házaspárt a megelőlegező kölcsönre vonatkozó szerződés alapján fizetési kötelezettség - kivéve az igénylő házaspár által kezdeményezett szerződésmódosítással összefüggő költségeket - nem terheli

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#118) KKK555


KKK555
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm :R :R :R :R :R

(#119) KKK555


KKK555
csendes tag

Hali

Az előbb eltoltam mivel anyám 40 év felett van, és úgy is fel lehet venni? :F
Meg én 17 vagyok feltudnám venni esetleg én is egy fél év múlva vagy az lehetetelen?

(#120) ladybug válasza KKK555 (#119) üzenetére


ladybug
őstag

Ha jól tudom, 40 év felett már nem igénylehető, vagy ha igen, akkor annak az adott banknál nézz utána, mert a bankok is adnak néha kritériumokat az igényléshez. Hogy te fel tudod-e venni? Ha nős vagy, és tervben van a gyerek/gyerekek, akkor igen. :) Különben nem.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#121) #32577792 válasza KKK555 (#114) üzenetére


#32577792
törölt tag

35 év felett:
- használt lakás vásárlására, fél ''szocpol'', ha az igénylőnek 2001. aug-01-én tulajdonában volt, amit eladott és helyette nagyobbat vagy komfortossabbat vásárol - és méltányolható a lakásigény
és legalább 3 gyermek - akik jogosultak a szocpolra
és az eladott ingatlan vételárrészét - az esetleges lakáshitellel csökkentet összeggel- visszaforgatja az új ingatlan vásárlásába

új ingatlan vétele és építésére a teljes lakásépítési kedvezmény összege
ha támogatott személy, méltányolható a lakásigénye - szobaszám és vételárköltségvetés- és házas

mindent tartalmaz a többször módosított 12/2001 kormányrendelet az állami támogatásáról szóló rendeletben

ja, és meglévő ingatlan esetében, ha azt legalább 1 szobával bővítik és méltányolható a lakásigénye

[Szerkesztve]

(#122) bububaba


bububaba
újonc

Hello!
Lenne egy kérdésem: jár-e nekem a szocpol, ha én leszek a tulajdonosa a lakásnak, de édesanyám a haszonélvezője, és papíron is ő vette nekem a lakást? Tehát nem én fizettem, de a tulajdonosa én vagyok.

(#123) lizy


lizy
újonc

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy a szoc.pol. igénylése használt lakás, ház vásárlása esetén hogyan alakul.
Olyat is hallottam, hogy ilyenkor fele annyit kapunk, mint új ház építésekor vagy vásárlásakor.
Ez tényleg igaz? Bár nekünk még nincs gyermekünk, de van egy lakásunk, amin még van valamennyi hitel és venni szeretnénk egy kertes házat.
Nem tudom értelmes kérdés e vagy sem, hogy ha már van lakáshitelem, akkor igénybe vehetem -e az előre igényelt szoc.polt.? Még annyit, ha van hitel a lakáson ami most van, akkor át lehet-e vinni a másik lakásra, házra, ha igen akkor mi a módja neki?
Kérek mindenkit aki tudja a választ segítsen.
Előre is köszönöm!!!!!!!!!!

Hőgye Erzsébet

(#124) Ariadne válasza lizy (#123) üzenetére


Ariadne
őstag

Előre felvenni (ha még nincs gyerek) csak a teljes szocpolt lehet, tehát azt, amelyik csak új lakásra jár. Használtra létezik a ''félszocpol'', részleteket lásd itt [link], de ez csak meglévő gyerek(ek) esetén működik.

Itt a többi lakástámogatásról is találsz információt [link]. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#125) ladybug válasza bububaba (#122) üzenetére


ladybug
őstag

A szocpol jár. A tulajdonos te vagy, és a szocpol mindig a tulajdonosnak jár Én is ugyanebben a helyzetben voltam, és a szocpolt simán megadták.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#126) gimem


gimem
újonc

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy 42 éves vagyok, 2 kiskorú gyerekkel válás közben hansznált lakást szeretnék vásárolni és hogy kaphatok-e bármilyen szoc.pol. v. hasonló támogatást?

(#127) Ariadne válasza gimem (#126) üzenetére


Ariadne
őstag

#124-ben linkeltem egy magyarorszag.hu oldalt, ott le van írva minden.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#128) hanee válasza gimem (#126) üzenetére


hanee
senior tag

Nem, mert csak 35 éves korig jár sajnos.

hanee

(#129) Ariadne válasza hanee (#128) üzenetére


Ariadne
őstag

A megelőlegező valóban, de a "rendes" szocpol nem korhatáros. Te is elolvashatod a linket. ;)

mod: Meg a fészekrakó is 35 éves korhatáros, viszont nemcsak a rendes, hanem a félszocpol is korhatár nélküli.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#130) hanee válasza Ariadne (#129) üzenetére


hanee
senior tag

Bocsesz, két éve még korhatáros volt az összes, nem néztem meg a linket..

hanee

(#131) ladybug válasza Ariadne (#129) üzenetére


ladybug
őstag

Amúgy meg bankja is válogatja. Nem mindehol így gondolják, ahogy leírva vagyon.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#132) hanee válasza ladybug (#131) üzenetére


hanee
senior tag

Az mondjuk szomorú, mert nekik be kell tartani a szabályokat, ez a banktól olyan értelemben független, hogy nem ők fizetnek ki bármit is, hanem az államkincstár, csak a bankon keresztül megy.. nem is értem :U Én biztos az asztalra vernék :D

(#133) ladybug válasza hanee (#132) üzenetére


ladybug
őstag

Én is azt tettem volna, de aztán szerencsére találtam egy nagyon jó ügyintézőt, aki szó szerint házhoz jött, és minden papírért ő futkosott, és csapkodta az asztalt. De ez a 3. bank volt, ahol fel tudtuk venni a hitelt. Mondjuk nem a szocpollal volt gondunk, hanem a tetőtérbe kötöttek bele. De volt olyan ismerősöm, akinek a szocpollal gyűlt meg a baja. Pedig 2 kiskorú gyerekkel voltak, épp 30 fölött.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#134) Ariadne válasza ladybug (#131) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezt azért furcsállom, mert jogszabályok írják elő, tehát be kell tartaniuk. Simán panaszt lehet tenni a PSZÁFnál az ellen a bank ellen, aki nem tartja be...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#135) ladybug válasza Ariadne (#134) üzenetére


ladybug
őstag

Biztos lehetne panaszt emelni. De szerintem inkább elkerülik ezt az emberek, és keresnek más bankot. Még szerencse, hogy több van, és lehet válogatni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#136) Ariadne válasza ladybug (#135) üzenetére


Ariadne
őstag

Sajnos épp ezért tehetik meg, hogy szabálytalanul csinálják, mert senki sem szól... :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#137) susy09


susy09
újonc

Sziasztok!

Nekem lenne egy fontos kérdésem. Igyekszem érthetően leírni.

Párommal babát tervezünk már rajta vagyunk az ügyön.

viszont szükségünk lenne egy plusz szobára ami a kicsié lesz . A problémánk elsősorban a pénz, másod sorban, hogy a házhoz ahol élünk nem a miénk. Azaz nekem semmi közöm hozzá a páromnak 10 % tulajdona van a többi a párom apukájának a tulajdona. Namost a párommal nem vagyunk házasok, de 3 éve élettársi kapcsolatot folytatunk.

Érdeklődnék hogy tudnátok-e segíteni hogy honnan tudnék felvenni államilag támogatott kölcsönt. Én a félszocpolra gondoltam mert ott nem kell házasnak lenni. De most talltam egy olyan oldalra ahol leírták hogy félszocpolt csak az kaphat akinek már van gyereke. :(

A rendes szocpol meg ugye számomra teljesen kilőve mert házasok sem vagyunk meg nem a miénk a ház.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Zsuzsi

Zsuzsi

(#138) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Sziasztok!

Mi is szeretnénk igényelni a szocpolt 1 gyerekre + 1 v. 2 gyerekre megelőlegzőt. Minden sinen is lenne,csak az a baj, hogy hivatalosan lakcim szerint nem élünk egy háztartásban mivel eddig nem volt közös lakásunk(ez lenne az első). Ez pontosan, hogy müködik? A lakcimkártyával lehet ezt igazolni csak?
Köszi! :R

(#139) jeges válasza Bernardo20 (#138) üzenetére


jeges
senior tag

nem köll közös lakcím. élettársi kapcsolat esetén nyilatkozni köll (önkormányzat adja a nyomtatványt) minden egyéb között arról is, hogy élettársi kapcsolatban vagytok. az állandó lakcím nem érdekes. házasságnál meg az anyakönyvi kivonatra van szükség.

emlékeim szerint viszont
a) megelőlegező szocpolt élettársi kapcsolatra nem adnak, csak házasságra
b) megelőlegező csak három módon igényelhető: 1 meglévő gyerekre vállalsz még egyet vagy gyermektelenül 1 vagy 2 gyermeket.

(#140) Bernardo20 válasza jeges (#139) üzenetére


Bernardo20
senior tag

köszönöm! Házastársak vagyunk már 1.5 éve! ennek most nagyon örülök,mert akkor nem bukjuk el emiatt.:D:D Már meglévő gyermekünkre akkor még egyet tudok vállalni tehát. Mondjuk még kettőt szeretnénk,de akkor előre kettőt már nem lehet bevállalni?
:R

(#141) jeges válasza Bernardo20 (#140) üzenetére


jeges
senior tag

emlékeim szerint nem, de nézd meg www.magyarorszag.hu oldalon, ott elég pontosan le van írva.
arra nagyon kell vigyázni, hogy a költségvetés beleférjen a vonatkozó kormányrendeletben foglalt határokba.

(#142) Manka74


Manka74
csendes tag

Siassztok!
Az lenne a kérdésem,hogy a szoc.pol. át terhelhető-e másik ingatlanra, ha mondjuk
elszeretném adni vagy nagyobbra cserélni :U :U
Ha valaki tudna tájékoztatást adni nagyon megköszöném!

(#143) Olcsi válasza Manka74 (#142) üzenetére


Olcsi
senior tag

Nézz utána itt: [Magyarorszag.hu] Itt elvileg mindent megtudhatsz ilyen "hivatalos" dolgokról!

[ Szerkesztve ]

(#144) Manka74


Manka74
csendes tag

sziasztok!
40év felett már nem lehet szoc pol-t igényelni! Januártól nem szüntették meg ,eggyik ismerősöm most vette fel ,ápriliban lessz 40éves :D

(#145) Manka74


Manka74
csendes tag

Köszönöm Olcsi!!!!!!! :C
megtaláltam amit kerestem nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórúmra!
Igy mostmár kezdhetek valamit.

Egyébként én 5 évvel ezelőtt kaptam meg a szoc polt 1hónap kellett hozzá,de ez a bonyoltsági fokától függ!
Mi 150-km ről költöztözködtünk azért tartott az elintézés addig

(#146) Manka74


Manka74
csendes tag

szia zsuzsi
A rendes szoc pol csak építésre jár vagy új ingatlan vásárlásra jár!
Az egész szoc pol is felvehető egyedülállóként a fél szoc.pol is felvehető csak okosan kell nyilatkozni.
A te esetedben kicsit komplikált a dolog mert nem a tiétek az ingalan.
Egy másik ingalanra lehetne felvenni, plussz fészekrakó hitel kombinációjával,persze,ha még nem töltöttétek be az előírt korhatárt
Én is élettársi-kapcsolatban voltam mikor igényeltem ,a papírokat egyedülállóként töltöttem ki. Így az én nevem re került az ingatlan de legalább így van lakásunk nem kell alkalmazkodni senkihez. később lehet módosítani mindent ez csak rajtatok áll. :)

(#147) terko1


terko1
újonc

Sziasztok!
Háromgyermekes család vagyunk. Eladtuk a két és fél szobás, 60 nm-es lakásunkat. Kinéztünk egy klassz tetőtéri lakást, mely 80 nm nettóban. Ebben egy nagyszoba, három kisszoba és egy elég nagy étkező is van. Nagyon boldog voltam, hogy így összejött minden. De több bankban elutasítottak, mivel szobaszám szerint ez ugyanakkora. Hiába van 20 nm különbség? Ez nem lakásbővítés?
Ma viszont egy kis eldugott takarékszövetkezetben jártam, ahol azt mondták, hogy jár a félszocpol. Kinek higgyek? Ki tud egyáltalán biztosat?
A héten az önkormányzat a bankba küldött, hogy ők döntenek, a bank továbbküldött a MÁK-hoz, hogy a döntés az övék. Őket felhívtuk de ők is a bankra hivatkoztak.
Merjünk ennél a kis takszövnél belevágni, vagy most tényleg nem jár nekünk?
Új lakásra milyen feltételek vonatkoznak?

[ Szerkesztve ]

(#148) parduc1968


parduc1968
újonc

Ház vásárlásra szeretném igénybe venni a SZOC polt.38 éves vagyok nincs ingatlan a nevemen,4 gyermekem van és egyedülálló vagyok.Igényelhetem e a támogatást.

(#149) Zsizsike


Zsizsike
újonc

Sziasztok!

Segítsetek! Mindenki más infókat ad erről a szoc.pol. dologról!
Párommal novemberben vettünk egy lakást, illetve lízingeljük, tehát hitelünk van. Akkoriban azt mondták nekünk, hogy megváltoztatták a szoc.polt és már csak két gyerekre adnak, és csak új lakás esetén. Így nem is érdeklődtünk utána biztosabb körökben sajnos... :(
Azt szeretnénk tudni, hogy így utólag, hogy megvan a hitelünk és tavasszal lesz kész a lakás, így kaphatunk- e még megelőlegező szoc.polt? Merthogy most már azt halljuk, hogy mégis adnak egy gyerek vállalása esetén is, és utólag is meg lehet igényelni. Kell hozzá házastársnak lenni, vagy elég élettársi?? Ezt sem tudjuk.
Holnap párom felhívja igaz az önkormányzatot, és remélhetőleg mindent megtudunk, de azért titeket is kérdezlek.
Ez a letelepedési is érdekelne minket, mert párom kb. 25 éve a XIII.ker-be lakik és itt is van az új lakás, meg mindketten itt is dolgozunk.
Na és az első lakás vásárlási támogatásról tudtok valamit???
Köszi szépen!!!

(#150) Ariadne válasza Zsizsike (#149) üzenetére


Ariadne
őstag

Klikk, itt megelőlegező kölcsön név alatt megvan minden, amit tudni lehet erről.
Nem igazán értem ugyan, miért nem lakásvásárlás előtt néztetek utána (gugli, érdeklődés...), mivel most már nyilván késő.

Első lakásnál illetékkedvezmény van, ha 8 millió alatti a lakás, teljes 40.000 Ft. Ez persze csak használtra áll, mert új után nem kell fizetni egyébként sem.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#151) Ariadne válasza Ariadne (#150) üzenetére


Ariadne
őstag

Itt még részletesebb infó van. Oldalt tudsz klikkelni a megelőlegezőre, ha jól vettem ki, titeket ez érint (még nincs gyerek).
Plusz visszaolvasást is ajánlom a topikban, párszor már leírták a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#152) amforgiven


amforgiven
újonc

Hello!Láttam rengeteg a tapasztalt ember ezen az oldalon.Nekem olyan kérdésem lenne,hogy nekünk most van útban a baba,de az előző kapcsolatombol már származik egy kisfiú.Rengeteg helyen jártam már,de érdemleges választ sehol nem kaptam.Remélem rátok számíthatok.Na szóval arra lennék kiváncsi,hogy ilyen feltételek mellett,hogy tudnánk igénybe venni a szocpolt,vagy az államtol valami segítséget???Előre is köszi mindenkinek a válaszokat.

(#153) Ariadne válasza amforgiven (#152) üzenetére


Ariadne
őstag

Olvass vissza, van jópár link hasznos oldalakra, és válasz is ugyanerre a kérdésre. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#154) siliv


siliv
újonc

Sziasztok!
Tudnátok-e nekünk abban segíteni, hogy a férjem felvett hitelt lakásvásárlás céljából, de akkor még nem voltunk összeházasodva sem, és gyerek sem volt. Mára mindkettő van, szocpolt mégsem akarnak adni. Segítség?

(#155) siliv


siliv
újonc

[B][I][U][OFF][P][P:L][P:R][P:C]

[C] :Y :P :B ;] [/C]

[/P][/P][/P][/P][/OFF][/U][/I][/B]

(#156) nekemis


nekemis
újonc

Kedves szakértők, segítsetek! Sürgős!
Szeretném tudni, jár-e nekem valamiféle szocpol. Jelenleg válok, tehát pár hónap múlva egyedül állónak fogok számítani. 3 gyerekem van, ebből egy tartósan beteg. Most önkormányzati lakásban lakunk, amit a válás után el kell hagynunk, mert a férjem fizetése nélkül nem tudnám újra megpályázni. Sajnos, elmúltam 35 éves, 38 vagyok.
Másik kérdésem: a férjem 18 éves barátnője is gyereket vár. Ha ő is igényelne szocpolt, akkor én automatikusan nem kaphatok?
Létezik olyan, hogy valaki méltányosságból kaphatja meg? Ha igen, akkor hová és kihez kell fordulnom?
Köszönöm mindenkinek, aki válaszol.

én

(#157) Ariadne válasza nekemis (#156) üzenetére


Ariadne
őstag

Egy link némi infóval, hátha segít. Ha a linkelt oldalon fent a keresőbe beírod, hogy szocpol, akkor kihoz még dolgokat. Plusz sok mindent leírtak itt is feljebb.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#158) Bazsalikom75


Bazsalikom75
újonc

Sziasztok!

Nekünk egy házban 1/3 részünk van és most lehetőség lenne megvásárolni a másik 2/3 részt.A mi részünket vásároltuk és nem örökléssel vagy ajándékozással szereztük.Van 4 gyermekünk és ami még fontos lehet,hogy a másik 2/3 rész a nagyszüleimé.Vajon nekünk jár-e a szocpol vagy fél szocpol?
Ha első ránézésre nem járna,van-e kiskapu?

Köszönöm a válaszokat előre is:Bazsalikom

(#159) Ariadne válasza Bazsalikom75 (#158) üzenetére


Ariadne
őstag

Úgy tudom, szocpol csak új lakásra jár, használtra lehet félszocpolt felvenni. De próbáld meg a magyarorszag.hu-n, keress rá, kiad egy csomó infót.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#160) 24dzsigolo válasza lenox (#10) üzenetére


24dzsigolo
újonc

Kérdezni szeretném azt hogy tudnám felvenni a szocpolt van egy 2,5 szobás lakásom összkomfortos. köszi

(#162) dagi99_2007


dagi99_2007
újonc

Üdvözlet mindenkinek.

Átolvastam az itt leírtakat.
A kérdésem az lenne hogy ha a férjem nevén nincs ingatlan(az enyémen sincs)de örökölni fogja akkor is kaphatunk szoc.polt??
Vagy így is kaphatna hogy még nem örökölte??
Ilyenkor kell valamennyi önerő?
Ezalatt azt értem hogy nem akarunk lakáshitelt felvenni,hanem előbb eladnánk(tulajdonosa a lakásnak a férjem nagymamája)a mostani lakást ahol lakunk.

Azt a lakást ahol most lakunk eladnánk,( vagy nagyobbra cserélnénk)de kérdés hogy használt lakásra is adnak e szoc.polt 2 gyerekre.(még nincs meg a 2. gyerek,de 1 éven belűl szeretnénk) :N
Nekünk mindenképp nagyobb lakás kellene a gyerek(ek)miatt.

Sajnos bele kell húznunk mert a férjem 38 éves lesz idén. :(

Lehet hogy kicsit kacifántosan kérdezem a dolgokat(ezért ezer bocsánat)

a válasz(oka)t előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#163) Ariadne válasza dagi99_2007 (#162) üzenetére


Ariadne
őstag

Az öröklés nem akadály, úgy tudom. Különösen mivel ezt nem tudod befolyásolni ugye...

Használt lakásra félszocpol jár. Megelőlegezőt (tehát ha nincs meg még a gyerek) csak új lakásra lehet felvenni. Tehát most használt lakásra fel tudtok venni egy gyerek után félszocpolt, vagy új lakásra két gyerek után teljeset. Viszont valahogy lehet utólag is beszámíttatni (új lakásnál mármint), de ennek nem tudom a pontos szabályait így hirtelen.

Ajánlom a guglin vagy magyarorszag.hu-n rákeresni arra, hogy szocpol meg félszocpol. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#165) dokar válasza Kalandor (#164) üzenetére


dokar
addikt

a hitelt 1-2 hét múlva írom alá, de a szocpolt már jóváhagyták nekem :)

extra - SEXRay

(#166) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, némi infóra lenne szükségem. :B

Adott egy új építésű ház, melyen van 2 gyerkőc után igényelt szoc.pol. .
Mennyi idő múlva adható el a lakás? Hallottam már 5, de 10 évről is. :B :F
De bármi okos infó jól jöhet.

Köszi a segítséget!

Lehet, hogy volt már erről szó, de most nincs időm átolvasni az összes hsz-t. :( Viszont mielőbb szeretnék segíteni egy kedves ismerősömnek.

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#167) Timocicu válasza Timocicu (#166) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Senki nem jár erre mostanában? :U

Esetleg valami ötlet, hogy hol nézzek utána? :F

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#168) Bubee82 válasza Timocicu (#166) üzenetére


Bubee82
őstag

Ha a tulajdonos 10 éven belül az érintett lakást lebontja, elidegeníti, lakásigényének kielégítésétől eltérő célra hasznosítja, a támogatásokat vissza kell fizetni, kivéve, ha az elidegenítésből származó bevételt lakáscélra használja fel (pl. újabb lakást vesz vagy épít). Ez estben a lakás fekvése szerinti jegyző engedélyével a visszafizetési kötelezettség 1-3 évre felfüggeszthető. A fiatalok otthonteremtési támogatásra esetében a tilalom időtartalma 5 év.

[link]

Gondolom ez megadja a választ :U Ha nem, akkor bocs :)

[ Szerkesztve ]

(#169) pikámer


pikámer
tag

Üdv Mindenkinek,

Van egy nagy gondom.
Használt lakást szeretnék vásárolni félszocpol igénbevételével.A K and H -nál kaptam egy tájékoztatást,hogy ha 5 éve eladtam ingatlant annak az árát be kell ide forgassam.
Namost én tényleg adtam el de csak 1.5 miliot tudok ide beforgatni.
Kérdés mit csináljak? illetve mit ne csináljak?

Ami azelött a tiéd volt,az most a másé.Ami azelött jò volt ,az most rossz.Ami ezelött okosság volt,az most lopás,s ami azelött lopás volt,az most törvény.S mindezt együtt ùgy nevezik,hogy Szocializmus. "Wass Albert".

(#170) Timocicu válasza Bubee82 (#168) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Köszi a segítséget, továbbítottam. :R

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#171) leeate


leeate
senior tag

Egyébként ideje volt már, hogy megszüntessék a szocpolitikát. Már nem szocializmusban élünk.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#172) Ariadne válasza leeate (#171) üzenetére


Ariadne
őstag

Az igaz, de a fizetésekhez képest még mindig aránytalanul többe kerül Magyarországon lakást venni, mint a szocializmusból szerencsésen kimaradó nyugati szomszédainknál, ezért valamilyen normális támogatásra azért szükség van... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#173) leeate válasza Ariadne (#172) üzenetére


leeate
senior tag

Ebben egyetértek, és nem mintha annyira támogatnám a jelen kormányt, de ezzel (is) talán elindul majd valami nagyobb lélegzetvételű rendszerváltás, ami egy ideig biz. áldozatokkal jár..

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szoc.pol. igénylése
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.