Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34251) hcl válasza pető bá' (#34248) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Budain jól be lehet fogni a zöldet, bár ott sem túl jó a lámpák hangolása, de tartható a hullám.Ha van forgalom, akkor viszont tuti lesz valami dinamikusan vezető, akinek muszáj hetvennel menni, ezért 1-2 lámpa után megfogja a piros, majd a szabályosan érkezőket feltartja, ahogyan elindul.
(Éjszaka fakultatíve nem állnak meg a pirosnál, így nem fogja meg őket.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#34252) D.Orion válasza hcl (#34251) üzenetére


D.Orion
veterán

Budain akkor van zöldhullám ha jó ütemre érkezel. Három vagy négy féle lámpa beállítás van, ha elkapod azt az egyet mikor minden lámpa összeáll, akkor simán ki tudsz jönni a városból és be is tudsz jutni. Egyébként meg rácsesztél és állhatsz meg minden második-harmadik lámpánál. Kitapasztaltam már a hosszú évek alatt.

[ Szerkesztve ]

(#34253) fant0mi válasza D.Orion (#34252) üzenetére


fant0mi
addikt

Takarozas a varos reszerol: A Budai/Kadocsa keresztezodese es attol kifele Kozutkezelo, attol beljebb sajat lampak.

Sajnos nem tudnak kommunikalni egymassal a felek. :( Hogy nem csap itt senki az asztalra... Es igy megy beleszarom modra evek ota.

(#34254) Varoz


Varoz
őstag

Van zöldhullám, csak 80-100-al kell menni hozzá. ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#34255) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

iPhone 6s plus-ban kellene alaplapot vagy valamely részét cseréltetni. Hol érdemes Fehérváron megcsináltatni?

(#34256) szebe válasza chatran (#34255) üzenetére


szebe
őstag

Mobil Világ a Távírdán. Igen, Samu bolt, de nyugodtan vidd oda.

A József Attila utcában van almás cuccokra szakosodott bolt, de miután az 5S-ben cserélt akku 3 hónap alatt szépen felpúposodott és kinyomta a kijelzőt, én nem merem ajánlani.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#34257) kicsi83


kicsi83
tag

Sziasztok, adott egy HP 8760w. Tegnap semmi baja nem volt még, ma már nem hajlandó elindulni. Használat közben kikapcsolt, azóta ha megpróbálom bekapcsolni néha eljut addig, hogy win majdnem feláll, de kikapcsol. Legtöbbször csak felpörög venti és leáll. Van valakinek esetleg ötlete mi lehet a gond?

(#34258) hcl válasza kicsi83 (#34257) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Memtestet futtass, amúgy nyomkodásra nem változik? Mert ha igen, akkor inkább chipset BGA ballozás hiba, vagy alaplap NYÁK repedés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34259) kicsi83 válasza hcl (#34258) üzenetére


kicsi83
tag

Biosba is ha be tudok lépni, pár másodperc után kikapcsol. Hova tudnám esetleg elvinni? Már ha javítható...

(#34260) LamerGyuri válasza kicsi83 (#34259) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Tönkrement a hűtés hőcsöve.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#34261) kicsi83 válasza LamerGyuri (#34260) üzenetére


kicsi83
tag

Lehet azt javítani? Ha igen hova tudnám vinni? Van itt olyan valaki esetleg aki szokott ilyeneket csinálni?

(#34262) LamerGyuri válasza kicsi83 (#34261) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Persze, lehet; hűtőcsere.

Szerintem f27-et hívd fel; ilyenekkel foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#34263) kicsi83 válasza LamerGyuri (#34262) üzenetére


kicsi83
tag

Köszi, holnap felhívom.

(#34264) hcl válasza kicsi83 (#34259) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát... ha tényleg hűtő, akkor ha hidegebb legyen van, tovább kell működnie. Esetleg ha hagyod kihűlni.
De az ilyen "néha képet sem ad" esetek nekem nem hűtőnek tűnnek. Mondjuk ha a javasolt arcnak van jó hűtője, amit bele tud próbálni, akkor 100% kizárható, mi baja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34265) kicsi83 válasza hcl (#34264) üzenetére


kicsi83
tag

Nem is az, hogy képet nem ad, hanem ha hidegebb, elindul pár másodperce és kikapcsol, ha utána próbálom már be se kapcsol.

(#34266) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Fehérváron létezik még olyan pont ahol le lehet adni az üveg, papír és műanyag hulladékot úgy, hogy ne kelljen 2-3 különböző helyre elmenni ezért?

(#34267) pd válasza juliabrilke (#34266) üzenetére


pd
tag

Palotai úti hulladékudvaron.

Ezen kívül van még néhány hely, ahol mindhárom konténerből van szabad használatú, bár a legtöbb helyen csak az üveg maradt, amióta mindenhol házhozmenő szelektív gyűjtés van.

Katt és keresgélj! :)

(#34268) hcl válasza kicsi83 (#34265) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor ja, tényleg hűtő. Ha bekapcsol, se kép se hang, csak pörög akármeddig, az szokott alaplap lenni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34269) kicsi83 válasza hcl (#34268) üzenetére


kicsi83
tag

Hátha holnap okosabb leszek.

(#34270) hzsolee válasza kicsi83 (#34269) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát én is így fexem le mindennap, de nem ... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#34271) kicsi83 válasza hzsolee (#34270) üzenetére


kicsi83
tag

:D :D

(#34272) Varoz


Varoz
őstag

Mi a fene van itt? 100 ezer alatt tényleg nincs normális másfél két szobás albérlet? :Y :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#34273) pd válasza Varoz (#34272) üzenetére


pd
tag

(#34274) mdk01 válasza Varoz (#34272) üzenetére


mdk01
addikt

1,5-2évvel ezelőtt mikor 13m körül volt egy átalgos panel egy öregasszony 15m akart kérni egyért amit megnéztem. Körberöhögtem és eljöttem. Telt múlt az idő, és most ha 15m akarok venni, engem röhögnek körbe.
Haverom is 90e talált most egy albérletet, de azt mondja ezzel még jól járt mert ennyi pénzért sokan olyat adnak ki amibe a lábát nem tette volna be, és nincsenek nagy igényei a srácnak.
Amúgy valóban nem semmi árak vannak.

(#34275) Varoz válasza mdk01 (#34274) üzenetére


Varoz
őstag

Akkor ezek szerint vegyem ki ennyiért, mert nem lesz olcsóbb, mi? Kár. :( :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#34276) pd válasza Varoz (#34275) üzenetére


pd
tag

Mit is lehetne mondani, így működik a piacgazdaság. Azért ennyi az albi, mert ennyiért is kiveszik.
Azokat a cikkeket imádom, amik szajkózzák (kb. 2014 óta minden évben menetrend szerint), hogy na most aztán már biztos nem fognak tovább növekedni az albérlet / lakásárak, teljességgel ki van zárva.

Az utóbbi pár alkalommal már váltottak arra, hogy a növekedés üteme nem fog tovább nőni (értsd? ha idén 10%-kal nőtt, nem fog 12-vel jövőre). Óriásiak ezek a "szakértők". :D

Ez csak egy oldal, de bárhol rákeres az ember, kabaréba illő a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#34277) Varoz válasza pd (#34276) üzenetére


Varoz
őstag

Ez mondjuk nettó baromság!
Ha nem veszem ki akkor csövezek az utcán vagy mi? Nincs ilyen, hogy azért ennyi, mert kiveszem ennyiért is.
Ha ennyi az ára, nincs választásom. :(

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#34278) pd válasza Varoz (#34277) üzenetére


pd
tag

Hogyne lenne választás. Lehet bérelni, vásárolni mondjuk a környező falvakban, kisvárosokban és ingázni. Annak viszont, hogy valaki Fehérváron lakjon, ennyi az ára, és a jelek szerint megfizetik az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#34279) Jarod1


Jarod1
addikt

Eladó egy JBL CLIP2 fekete eredeti 7000. Bontatlan
akit érdekel dobjon privit.

(#34280) sheep válasza Varoz (#34272) üzenetére


sheep
addikt

Az még nem is olyan drága...a FB albérletes csoportban pl. most hirdet valaki egy egyszobás garzont 120-ért....
Igaz hogy klímás, de akkor is.
Röhej.
Úgy érzem nekem is baromi nagy szerencsém volt hogy 65-ért találtam egy kis garzont pár hónapja.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#34281) siti válasza sheep (#34280) üzenetére


siti
senior tag

nem röhej, hitel, kiad, majd visszatörleszti, x év múlva pedig van egy kecód. vagy bedől minden megint és egy 100millás tartozásod :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#34282) Jarod1 válasza siti (#34281) üzenetére


Jarod1
addikt

lehet x év múlva lesz 1 kecód de másfél 2x áron, vagy még többért...15 milláért szerintem durván túlárazás egy lakásnak, aminek xerintem a reális ára 5-6 milla.

(#34283) siti válasza Jarod1 (#34282) üzenetére


siti
senior tag

dehogyis, havi 60e törlesztő mellett kiadod 120e-re, akkor még keresel is rajta.
fundamentás magyarázta, hogy ha hitelként használom, akkor az állami támogatás és kamat ép kinulláza a hitel költéségét, kvázi ingyen hitel.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#34284) pd


pd
tag

Ha valakinek itt helyben (ergo postázás elkerülése mellett) épp szüksége lenne egy mosógép-összeépítő keretre, ne habozzon szólni.

Ilyernől volna szó: Wpro SKS200 összeépítő keret

Még régebben vettem, hogy majd jól összeszerelem vele a gépeket, ha megvan a szárító is, de mint most realizáltam, szerintem marhára csak Whirlpool gépekhez jó. Csavarozni kell, és Beko szárítógépen hiába kerestem a csavarok helyeit, a mosógépre így tökmindegy, hogy rá tudom rögzíteni... Úgyhogy ezt jól átgondoltam :)

Szóval annak tudom jó szívvel javasolni, akinek mindkét eszköz (mosó- és szárító is) Whirlpool, és szeretné egymásra rakni őket. Egyébként frankó cucc. Ha valakinek megér ez egy 20-ast, szóljon a héten, utána viszont megszabadulok tőle más úton.

(#34285) sheep válasza siti (#34283) üzenetére


sheep
addikt

Jól hangzik, csak én pl. nem akarok hitelt felvenni 20+ évre, az a bökkenő.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#34286) Jarod1 válasza siti (#34283) üzenetére


Jarod1
addikt

haha ez vicces,,ingyenhitel,,az olyan mint az ingyenes tankönyvek meg iskoláztatás? ;] :B meg ingyen tandíj?

(#34287) siti válasza Jarod1 (#34286) üzenetére


siti
senior tag

természetesen nem, amit kapnál támogatás, azt adod nekik oda ;)
de mintha írtam is volna...

sheep
lehet választani, én is lehúztam vagy 10 évet albérletben, volt hogy egyedül (fél év), vagy hogy öten, közben meg tettem félre szépen és lett lakásom (és ott is lakott velem albérlő). Tény hogy nem volt könnyű. És igen, elég sok kompromisszumot hoztam, mikor lakást vettem. Van aki meg hitelt vesz fel, és nem kell idegenekkel osztoznia, vagy olyan lesz a konyhabútor, amit megálmodott...

De a legnagyobb baj, hogy az igények nem találkoznak a pénztárcákkal. Ez sokáig és sokaknak szokott fájni.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#34288) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Tud valaki ajánlani jó szakembert aki panel 5m2 es fürdő felújítást csinál? kb 0ról kéne.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34289) hzsolee


hzsolee
őstag

Nem tud valaki biológia-kémia szakos tanári állásról a városban? Esetleg bérügyintéző is jöhet, de az pályakezdő.
Thx

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#34290) makro


makro
aktív tag

Aki nézegeti most az ingatlanokat, meglepődve tapasztalja hogy a környező falvakban családi házakat árulnak olyan áron, amennyiért itt a városban egy 1,5 szobás panelt.
Én úgy látom, itt a közel jövőben nem lesz olcsóbb semmi :(

(#34291) vigyori78 válasza pd (#34284) üzenetére


vigyori78
őstag

Infó:
Kompatibilitás: Supreme Care széria, FSCR és HSCX modellek

(#34292) zolee1988


zolee1988
tag

Sziasztok,
Megbízható fűtésszerelőt keresek, aki (inkább akik, jó lenne ha egy csapat jönne) megcsinálna egy komplett fűtésrendszert a nulláról. 6-7 radiátor és villanykazán. 70m2 a ház.

(#34293) zolee1988 válasza makro (#34290) üzenetére


zolee1988
tag

Egy 70m2-es házat vettem különálló 20m2-es nyárikonyhával egy 1200m2-es telken, Fehérvártól 15km-re.
A lakáshitel + rezsi kevesebb, mint Fehérváron csak az albérlet volt.
Igaz, kell egyfajta hozzáállás is egy családi házhoz.

(#34294) quint válasza zolee1988 (#34292) üzenetére


quint
aktív tag

Villanykazán? Valami extra kedvezményes tarifád van?

(#34295) pd válasza vigyori78 (#34291) üzenetére


pd
tag

Köszi. :)
Akkor még jobb a helyzet, mind gondoltam, ha még a márkán belül sem jók mindegyikhez. :U

(#34296) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi is örülhetünk a 100e albinak, pláne hogy szép is. De hogy lakást se mostanában tudunk venni... Pedig nagy része meglenne, de egyszerűen nem ér 15M+-t egy 55m2 panel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34297) rekop válasza quint (#34294) üzenetére


rekop
senior tag

Nálam szabadbattyánban ~180m2 ház, havi ~55k a rezsi mindennel együtt. Gáz+víz+villany+telefon+net(optikán 1000-es)+tv+lakásbiztosítás. Négy fős család, két kicsi gyerekkel. A ház mostani kétszobás panel árban volt.

Edgerouter Lite eladó: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#34298) quint válasza rekop (#34297) üzenetére


quint
aktív tag

Ez teljesen rendben van, reális a leírt költség, bár az is igaz, hogy a nem a rosszabbik végén van a listának :)
De most hirtelen gondolatban rakd át a fűtésedet villanyra, aminek az eredményét kábé úgy kapod meg, hogy az eddigi gázköltségedet megszorzod hárommal. Szorgalmasabbak szorozhatnak 2.5-el is :)

(#34299) rekop válasza quint (#34298) üzenetére


rekop
senior tag

Meg sem fordulna a fejemben villannyal fűteni. :N A gáz 22k/hó általányban, programozható termosztát vezérli, nincs túl fűtés, napszakontént különböző hőmérsékletekkel beállítva. Lehetne ez még kicsit kevesebb is, a nyílászárók sajnos cserések lennének már.

Edgerouter Lite eladó: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#34300) quint válasza rekop (#34299) üzenetére


quint
aktív tag

Ha a zárt ablak résein nem tud berepülni egy veréb, akkor valószínűleg nem érdemes (helyreállítással együtt ~150/db-ért) kicseréltetni, hanem inkább töredék költségért fel kell tuningolni, úgy elkerülhető néhány hátraszaltó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.