Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31501) tick válasza A@ron (#31500) üzenetére


tick
aktív tag

Köszi, siker!

Everything that has a beginning... has an end

(#31502) gyenge47


gyenge47
tag

22" feletti monitort keresek, ha esetleg van valakinek fölöslegben.

(#31503) mdk01


mdk01
addikt

Hol lehet Szfehérváron programozást tanulni?
Bp.-en van jó pár hely, de helyben nem találok.
Köszi

(#31504) eami válasza mdk01 (#31503) üzenetére


eami
addikt

tele a net kurzusokkal, anyagokkal. mit keresel?

(#31505) mdk01 válasza eami (#31504) üzenetére


mdk01
addikt

Valami normálisabb tanfolyamot kezdőknek.
Pl.: Szoftverfejlesztő
Valahol el kellene kezdeni, aztán majd alakul.

(#31506) eami válasza mdk01 (#31505) üzenetére


eami
addikt

na várj, most papírt keresel vagy versenyképes tudást?

(#31507) mdk01 válasza eami (#31506) üzenetére


mdk01
addikt

Tudást, de olyanra amire lehet építeni. Értem ez alatt hogy nem csak kódolni egy nyelven, hanem egy komplexebb hozzáértést.

[ Szerkesztve ]

(#31508) justflash válasza mdk01 (#31505) üzenetére


justflash
tag

Ilyenbe szvsz nem érdemes pénzt és időt tolni, ha csinálod akkor normálisat.

Ez egy "adunk egy OKJ-s papírt ami jól néz ki, de kitörölheted vele" kategóriás képzés.

A benne lévő modulok:

10815-12 Információtechnológiai alapok -> fölösleges, nem releváns
11997-16 Hálózati ismeretek I. -> fölösleges, nem releváns
11625-16 Programozás és adatbázis-kezelés
11999-16 Informatikai szakmai angol nyelv -> angol alapból kell ha programozni akarsz, ha nincs ez nem fog segíteni
11498-12 Foglalkoztatás I. -> fölösleges, töltelék modul értelem nélkül
11499-12 Foglalkoztatás II. -> ez is
12011-16 Szoftverfejlesztés
12012-16 Webfejlesztés I.

Félkövérrel aminek van értelme is.

Haverom most itt nyom egy online képzést, de ne kérdezd hogy megy neki/mennyire piacképes a tudás amit megszerez: [link]

B@ssza meg, a 10millió programozó országa leszünk. ;]

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31509) mdk01 válasza justflash (#31508) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt is néztem, de nem ezekre a kurzusokra van szükségem. :)
Java, php, c++,C#,Python vonalon gondolkodom.

(#31510) justflash válasza mdk01 (#31509) üzenetére


justflash
tag

Ilyen komplex és normális tudást adó tanfolyam nem lesz helyben / olyan amit meló mellett is tudsz csinálni.

Plusz nem is olcsók.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31511) siti válasza mdk01 (#31509) üzenetére


siti
senior tag

mindenféle reklám nélkül, az egyik oktatásukon mondták, hogy van nekik valami intenzív programozó képzés, ha jól csalódom ingyen. munka mellett nem lesz rá időd, majdhogynem bentlakásos, de adott munkára pozícióra képeznek ki. [link] oldalukon nem találtam, de kérdezz rá. elég húzós a kiválasztás is a programra.

és akkor adok veszek:
egy socket7 hűtőborda kellene lefogatóval (venti se árt, de az talán még van itthon) pentium/mmx időszakból :)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#31512) Czibor10 válasza mdk01 (#31509) üzenetére


Czibor10
tag

A Széchenyiben van okj-s szoftverfejlesztő szak, de ahogy látom az max papírt ad. Én is még erősen tanulási fázisban vagyok, sajnos egyetem nélkül, de szerintem internetes tutorialokkal és saját projektekkel elég jól lehet tanulni. Ennél jobban csak egyetemen vagy munkahelyen lehet.

(#31513) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

[link]

valakinek nincs egy ilyen csodája véletlenül amitől megválna?

(#31514) #57527808


#57527808
törölt tag

párszor kipróbált steam controller és bontatlan steam link érdekel valakit egyben 16000 forintért?

ezekről lenne szó, csak innen elvileg drága a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#31515) #57527808


#57527808
törölt tag

i7 félkonfig eladó 30000 forintért:
fuji 1155-ös alaplap: dvi, vga kimenet, hátlap nincs
xeon e3-1275 (i7-2600 erősebb igp-vel, vagy szorzózáras i7-2600k)
9 centis cm toronyhűtés 1500-as fordulatú ventivel: esztétikai sérültként vettem, hátul pár lamella elhajlott, működést nem befolyásolja

betáraztam ilyen prociból rokonságnak, de nagybátyámnak nem kellett. így járt.

1155-ös rézmagos hűtést keresek!

15000 forintért vihető egy darab intel 520 180 gb sata 3 ssd. 100/100.

[ Szerkesztve ]

(#31516) #57527808 válasza #57527808 (#31515) üzenetére


#57527808
törölt tag

i7 félkonfig és az ssd elkelt!

van még egy asrock 760gm-gs3 am3-as lap (hátlap van) phenom 2 x6 1055t procival.
16000,-

bár előző gazdája alapfeszen használta, én javasolnám az alulfeszelést. konnektorból 40w különbség szerintem nem mindegy, illetve a lap tápellátásának is jót tesz.

[ Szerkesztve ]

(#31517) eami válasza #57527808 (#31514) üzenetére


eami
addikt

nem lenne már kettő + 1 link rámozdulnék. jó áron adod és megfelelő beállításokkal jobb mint a xbox controller.

(#31518) justflash válasza #57527808 (#31514) üzenetére


justflash
tag

Megoldható hogy a non-steames játékokat is támogassa?

(Tudom, szomszéd meg google, de lusta vagyok.)

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31519) #57527808 válasza eami (#31517) üzenetére


#57527808
törölt tag

azzal a reménnyel vettem, hogy majd tudok kontrollerrel stratégiai játékokkal játszani. de nekem nem áll kézre xbox360 kontroller után, mert mindent megfordítottak rajta. bele sem merek gondolni, hogy hányszor ugrottam ki a repülőből gta 5-ben, mert rossz gombot nyomtam megszokásból.... :DDD
a lényeg, hogy a main hand oda van, és kontrollerrel tudok játszani huzamosabb ideig fájdalom nélkül. viszont ezt a steam kontrollert olyanoknak találták ki, akik sokat használtak touchpadot vagy sokat nyomkodják a tapicskolós telefonjukat. én egyik sem vagyok, és ahogy írtam a kezemnek sem mindegy, hogy mennyire kényelmes. netezni nekem jobb, mint egérrel, de ezért nem tartanám meg.
mindenesetre ezt kifejthetnéd bővebben:
"megfelelő beállításokkal jobb mint a xbox controller."
illetve fórumon hol van ezzel kapcsolatban több infó?
origi játék off topikból a steam topikba irányítottak, de még nem néztem ott körbe.

(#31518) justflash
elvileg igen, de csak pár youtube videót láttam sc2-ről.
nekem ez lett volna érdekes, de nagyon béna vagyok a touchpados témában. telefont sem babrálom, és notikon sem használtam sűrűn.

[ Szerkesztve ]

(#31520) justflash válasza #57527808 (#31519) üzenetére


justflash
tag

[link]

Konfighoz. :)

Ha menne a nonsteam dolog már el is hoznám, de így kérdéses, utánaolvasgatok még.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31521) eami válasza #57527808 (#31519) üzenetére


eami
addikt

csak be kell állítani rendesen. van xbox controllerem is de már lassan 2 éve nem használtam :)

(#31522) mdk01 válasza justflash (#31508) üzenetére


mdk01
addikt

Igazából nem sok lehetőségem van, mert ahogy nézem,vagy ez a szoftverfejlesztő, vagy kimondottan programnyelv oktatás van pl. Java 13 hónapon keresztül 400k-ért. A 3. lehetőség, hogy neki állok autodidakta módon, de nekem ezen a téren semmi előképzettségem nincs, ezért lehet nem menne úgy ahogy kellene.
Azt már inkább el tudom képzelni, hogy nekiállok egy ilyen tanfolyamnak és mellette még ráfekszek legalább egy programnyelve. Így meglenne a komplexebb rálátásom a témára, és egy fő vonal.
Az OKJ még úgy gondolom arra jó, hogy ha megcélzok egy ilyen állást, akkor nem néznek tök hülyének, mert egy teljesen más végzettséggel jelentkeztem.
Javítsatok ki nyugodtan, szívesen veszem a tapasztalatokat, de amit eddig utána olvastam a témában nekem így állt össze.
Köszi

(#31523) mdk01 válasza siti (#31511) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm utána nézek.

(#31524) mdk01 válasza Czibor10 (#31512) üzenetére


mdk01
addikt

Voltam bent náluk ma, mert valóban indítottak képzést. Túljelentkezés volt, így felvételiztetniük is kellett, de keresztfélévben indul újra és ráadásul ingyenes.
Köszönöm a tippet. :)

(#31525) tick válasza mdk01 (#31509) üzenetére


tick
aktív tag

Ha megy az angol akkor Udemy. Szinte mindig minden $10. Vannak nagyon jók.
Ha nem megy az angol akkor munkát találni is nehéz lesz

Everything that has a beginning... has an end

(#31526) bim


bim
veterán

Nagyon leült a topik. Sehol egy betonozás? ;]

(#31527) Rambovits válasza bim (#31526) üzenetére


Rambovits
senior tag

Mindenki átképezte magát... 😜

Most sétáltattam a kutyát, Lövölde Árpád utca sarkánál a zebránál megáll a Mitsubishi pickup, fékcsikorgás, Citroen saxo belerohant hátulról. Nem volt magy sebesség, de pont elég volt ahhoz, hogy kinyíljon a légzsák, meg leessen a Citroen eleje. Pickupnak nem lett nagy baja, egy elem horpadt be, a vascső keresztben meg a vonóhorog megfogott mindent. Szegények a hátsó autóban nagyon megijedtek, meg szegény sofőr fogta is a fejét. Gondolom suliba igyekeztek, anya nem lesz boldog, hogy hétfőn buszoznia kell. :(

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#31528) justflash válasza Rambovits (#31527) üzenetére


justflash
tag

Átképzés?

Mi mindenhez _IS_ értünk, nincs hova képezni magunkat.

Amihez meg nem arra ott a szomszéd. ;]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31529) Napfénysüti válasza Rambovits (#31527) üzenetére

Nem árt néha tartani a követési távolságot...
Mi anno haverom Suzukijában szenvedő félként voltunk ilyen részesei: ahogy beérünk Seregélyes felől a körforgalomhoz (ahol régen az Opel szalon volt), ott ugye beszűkül a 2 sávos út 1-re. Na a mögöttünk jövő Opeles elbambult és belénk csúszott. szerencsére a vonóhorog megmentette még a kis Suzukit is de az Astrának rendesen szétcsapta a hűtőjét.

Més que un club!

(#31530) justflash válasza Napfénysüti (#31529) üzenetére


justflash
tag

Biztos sietett az opeles mert kötött a beton. :DDD

Más: Google másnál sem működik? Timeoutol a .hu és a .com is. Telekom mobilnet.

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31531) Gaaabeeesz válasza justflash (#31530) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Nalam upc-vel ok.

Üdv, Gabesz

(#31532) mtade válasza justflash (#31530) üzenetére


mtade
aktív tag

Svájcból is rendben van. :DDD

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#31533) justflash válasza justflash (#31530) üzenetére


justflash
tag

DNS hiba volt. :)

(#31532) mtade: Ugye nem takarítónak mentél ki? ;]

Más: jövő héten megint rendelek liquidhallról, kedden/szerdán adom le, ingyen postához már megvan az összeg, ha valaki beszállna dobjon PÜ-t.

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31534) mtade válasza justflash (#31533) üzenetére


mtade
aktív tag

Svejci a proxy. :DDD

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#31535) pető bá'


pető bá'
őstag

RX480-as kártyát valakinek? 1 darab, tudom, ez manapság ritka... :))

"... and I hope you have a great day!"

(#31536) Rambovits válasza justflash (#31533) üzenetére


Rambovits
senior tag

Takarittónak asvájcba! :D

Lassan el kell gondolkodni rajta, kinek van kedve élete végéig dolgozni? :D

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#31537) eami válasza pető bá' (#31535) üzenetére


eami
addikt

"ismerem a trükkjeidet" :DDD :DDD ;]

(#31538) siti válasza bim (#31526) üzenetére


siti
senior tag

Lábazatot burkolok flex kültéri csempe ragaztót hadználok. Mégse beton

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#31539) A@ron válasza mdk01 (#31522) üzenetére


A@ron
tag

Ha olyat keresel, ami igényes és gyakorlatban hasznos tudást ad, akkor codecool, spanom ide jár, már bekerülni sem egyszerű.

Igaz, Pesten van legközelebb, de ha Fehérváron értelmes képzést akarsz találni, az alapban felejtős.

Nálunk az IBM-ben amúgy mainframe kezdő, tanuló departmentek indultak negyedévente, most úgy tudom, a megszorítások miatt ezen departmentek indulását is befagyasztották.

(#31540) gyenge47 válasza Napfénysüti (#31529) üzenetére


gyenge47
tag

Pont ezért is vettem vonóhorgos autót..
Meg mert faternak kellett egy a családba kivinni Csalára a zöldhulladékot, amit anno ugye lerakhattál havonta 1-2 köbmétert ingyen, már ez sincs :/

(#31541) justflash válasza Rambovits (#31536) üzenetére


justflash
tag

Aztán víz helyett is Listerint innál... ;]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31542) mdk01 válasza A@ron (#31539) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm

(#31543) Borzoló


Borzoló
senior tag

Udv
Van valakinek FRISS
Noctua nt h1 pasztàja megkezdve, sehol nem talalok hardverapron....
Szekesfehervar-Gàrdony-Bp. Vonalon lenne jo

Elore thx!

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#31544) krekk válasza Borzoló (#31543) üzenetére


krekk
tag

Hej

nekem cooler master nano gel maker van megkezdve itthon :)
meg clu is akad...

(#31545) Borzoló válasza krekk (#31544) üzenetére


Borzoló
senior tag

Írtam! :R

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#31546) #57527808


#57527808
törölt tag

6 magos félkonfigra nincs kereslet 16000 forintért?

asrock 760gm-gs3 (oem, csak hátlap van)
phenom 2 x6 1055t (oem, hűtő nélkül)

egyben 16000,-

(#31547) Motion_Blur válasza gyenge47 (#31540) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha már hulladékudvar...

Lakásfelújítás miatt összejött pár nagyméretű lim-lom, amit szeretnék elvinni. Kérdés hogy hova? Csalát olvastam mindenhol, de amikor a párom felhívta őket azt mondták hogy a Palotai útiban ingyenesen átveszik.

Amit vinnék: kb. 20-25nm-nyi szalagparketta, 2 db ágymatrac, 1 db sarokbútor lapjaira szedve, 1 db 1x2m-es üveglap, 1 szett autógumi

Szerintetek ezt valóban átveszik a Palotain? (ha a gumit nem, az nem nagy gond)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#31548) siti válasza Motion_Blur (#31547) üzenetére


siti
senior tag

amikor utoljára voltam ott, akkor azt mondták, hogy építési hulladékot nem vesznek már át. ez nálam egy mosdó volt, amit a szekrényével együtt vittem. De ha már voltam olyan rendes, hogy elhoztam és nem a kuka mellé tettem, akkor hagyjam ott. és kész.
A szalag parketta is ez a kategória lesz szerintem, gumit passzolom, többit átveszik. lakcímkártya kell, csak fehérváriaknak.
(de ez régi infó, azóta a hulladékgyűjtés is kiszervezték cimboráknak, izé, hatékonyan növelték és olcsósították a szolgáltatást)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#31549) pető bá'


pető bá'
őstag

Sziasztok!

Kissé viseltes külsejű laptopom eladó - Lenovo IdeaPad G50-70, i3 4030, 8GB ram, SSHD 500 GB. Privátban még beszélhetünk helyi kedvezményes árról is :)

"... and I hope you have a great day!"

(#31550) fant0mi válasza Motion_Blur (#31547) üzenetére


fant0mi
addikt

Szekrenyeket, matracokat atvesznek az biztos.
Gumit ne is vidd el. Veszelyes hulladeknak szamit, azt nem kezelnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.