Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31351) makro válasza hzsolee (#31339) üzenetére


makro
aktív tag

Persze hogy PS, hiszen 21:00-kor már sötét volt :DDD

(#31352) justflash válasza makro (#31351) üzenetére


justflash
tag

Dehogy PS, csak nagyon durva vakuja van. :DDD

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31353) eami válasza sandor906 (#31349) üzenetére


eami
addikt

bicajosoknak miért lenne elsőbbsége? max ha tolja.

(#31354) hcl válasza sandor906 (#31349) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gigadugó igy is van, nem mindegy? :D

Amúgy autósoktól sem látok több szabálykövetést...

Mutogatni való hater díszpinty

(#31355) sandor906 válasza hcl (#31354) üzenetére


sandor906
tag

A bicajos-gyalogos problémán már túl vagyok, max azt nem értem, hogy miért jobb tolni a bringát sac 3x-5x lassabban át a zebrán, mint átgurulni vele, főleg lámpánál, amikor egyértelműen a zebrának van elsőbbsége.
Jobban idegel, amikor a Kadocsán a VÉDÁ-hoz közeledve 30-40-re lassít mindenki, és tartja is a 4 sávoson, mintha nem 50 lenne a lakott területen a megengedett sebesség. Még az is nevetséges, amikor a lámpákat még 50-nel sem éred el.....

GhostDragon#24437

(#31356) Soybex válasza sandor906 (#31355) üzenetére


Soybex
őstag

Én áthajtok a zebrán is kerékpárral meg nem a kocsisok mellett közlekedek a járdán.. Mivel csak hétvégén kerékpározok így napi szinten mikor autózok látom hogy mennyire sz*r ha előtted megy a kerékpáros és feltartod a sort mögötted. Aztán ha megbírságolnak akkor jót nevetek a rendőrön max..

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#31357) sandor906 válasza Soybex (#31356) üzenetére


sandor906
tag

Asszem 1995-óta vezetek, szinte menten nap. Volt idő, hogy csak Fehérváron kb 250km-et mentem minden nap munkaidőben ( nem taxi és busz ). Megszoktam, hogy figyelek a körülöttem közlekedőkre. Ha bicajozok, akkor sem változik a helyzet, figyelek és nem csak magam elé. Nem szeretem feltartani a forgalmat, ezért én is inkább átgurulok a zebrán, ha megadják az elsőbbséget, de nem kényszerítem ki, inkább igazodok a forgalomhoz, hogy ne keljen rám várni.

GhostDragon#24437

(#31358) eami válasza sandor906 (#31355) üzenetére


eami
addikt

pl kanyarodásnál lehet az baromi veszélyes, amikor eleve úgy kanyarodsz rá a zebrára lassan (mert pl vannak gyalogosok is) aztán amikor úgy tűnik hogy sehol senki, az autónál 3-4x gyorsabb biciklis (jobb esetben) átsuhan előtted. + a biciklisnek is érdekes, ugyanis csak a gyalogosnak van elsőbbsége a zebrán, ha rajta ül akkor nem számít annak. ha elcsapják a biciklin ülve, akkor nem biztos hogy az autós fog a szituból rosszul kijönni.

(#31356) Soybex: naja, kész agybaj amikor nem lehet menni az oldalt tekerő biciklistől. mondjuk én türelmesen megvárom amíg tényleg biztonságosan ki lehet kerülni, de mögöttem nem biztos hogy olyan türelmesek, ami megint csak veszélyes helyzeteket szülhet.

[ Szerkesztve ]

(#31359) juliabrilke válasza sandor906 (#31355) üzenetére


juliabrilke
addikt

A bicajos-gyalogos problémán már túl vagyok, max azt nem értem, hogy miért jobb tolni a bringát sac 3x-5x lassabban át a zebrán, mint átgurulni vele, főleg lámpánál, amikor egyértelműen a zebrának van elsőbbsége.

Mert ha tolod a kerékpárt a gyalogos átkelőhelyen elsőbbséged van. Ha viszont kerékpárral áttekersz a zebrán, akkor nincs elsőbbséged, tehát megkapod vagy nem. :)

(#31360) A@ron válasza Soybex (#31356) üzenetére


A@ron
tag

Ha megbírságolnak, lehet, jót nevetsz, de ha például 50-nel elgázolna az autó, sérüléseid miatt kórházba kerülnél, kiesnél a munkából, és utána még neked kéne fizetned az autóban keletkezett kárt, mert te nem tartottad be a szabályokat akkor már nem hiszem, hogy őszinte lenne a mosolyod. És akkor ez még egy szerencsés eset, nem úgy, mint ennek a szerencsétlen bringásnak az esetében.

Pont azért kell leszállni, mert az autós (lámpa nélküli, vagy egyszerrezöldes szituban) zebránál nem számít, és reálisan nem is számíthat a gyalogosnál (ahogy fent írták) 3-5x gyorsabb jármű hirtelen érkezésére.

Ahogy a cikkben is írják:

Mivel a kerékpárvezetőnek nincs elsőbbsége a zebrán, elvileg akkor sem kell megállniuk az autósoknak, ha olyan átkelőn tekernek eléjük, ahol a gyalogosokat át kéne engedniük. Ez persze nonszensz, hiszen senki nem gázol el szándékosan egy bringást, csak mert az nem szállt le a nyeregből a zebra előtt. A gond inkább az, hogy az autósok általában nem számítanak a gyalogosoknál gyorsabban mozgó járműre a gyalogosátkelőkön, ezért például egy olyan csomópontban, ahol autós és gyalogos egyszerre kap zöldet, át fognak hajtani, ha éppen senki nem lép le az útra. Ilyenkor a legveszélyesebb döntés áttekerni.

Én azt mondom, szívesebben "tötymörgök" egy bringás mögött, minthogy elüssek egyet, ettől függetlenül ha a bringás látványosan nem szeretne leszállni a bringáról, én látványosan nem szoktam elsőbbséget adni neki a zebrán, míg a gyalogosoknak, amikor tudom, megadom. Természetesen ha kihajt elém a zebrára hirtelen, gyorsan (mert sajnos ilyen is előfordul rendszeresen), akkor marad a satufék és az ima.

(#31361) pd válasza sandor906 (#31355) üzenetére


pd
tag

Ezért jobb leszállni a bicajról zebrán.
Autóban ülve nem számítasz 10-15-tel érkező gyalogosra. Elnézel először jobbra, majd balra, megállapítod, hogy senki nincs olyan távolságra, hogy eléd érne, elindulsz. Aztán besuhan egy biciklis.

Pont mint amikor a motoros 140+ sebességgel megy városon kívül. Elnézel, látod, hogy jön, belövöd, hogy ha 100-zal jön, akkor még bőven kiférsz elé, még csak lassítania sem kell. Aztán meg mindenki csodálkozik, hogy az autó oldalában lép ki a hipertérből...

Igazából nem is muszáj leszállni, csak nem kell gyorsabban tekerni 4-5 kmh-nál, és nincs gond. Meg meg kell állni, ha jön egy autó, még ha zebrán is van a bicajos.

[ Szerkesztve ]

(#31362) juliabrilke válasza pd (#31361) üzenetére


juliabrilke
addikt

Autóban ülve nem számítasz 10-15-tel érkező gyalogosra.

Akkor nem láttál még nagymamát banytankkal suhanni a Pennynél lévő 4-5 sávon keresztül. :DDD
Na ők aztán ott tudnak futni ha hallják, hogy jön az autó. Persze a gyalogos átkelőhely vagy 25-30m távolságra van onnan.
Hányszor de hányszor kellett már ott fékeznem, persze a mögötted lévő meg nem érti mit csinálsz, arról meg nem is beszélve, hogy a mellettem lévő kocsi nem fog ott gyalogosra számítani. :(

[ Szerkesztve ]

(#31363) makro válasza juliabrilke (#31362) üzenetére


makro
aktív tag

Az úttesten átszaladókat senki sem szereti, de mást úgy sem tudsz csinálni, mint átengedni...

Bármivel is közlekedek, mindig igyekszem figyelni gyalogosokra/bringásokra/kocsikra/repcsikre, és eddig egy koccanáson kívül semmi más nem történt ( szerencsére csak minimális kár keletkezett, azóta jobban figyelek a követési távolságra ). Bizalmat nem szavazok egyetlen sofőrnek sem, annak van elsőbbsége, akinek megadják elv alapján közlekedek. Bár lehet maradi vagyok, de eddig ez bevált.

(#31364) sandor906


sandor906
tag

Mindenkinek igaza van, ezért kell figyelni nem csak előre magad elé, hanem magad köré is.

GhostDragon#24437

(#31365) szebe válasza juliabrilke (#31362) üzenetére


szebe
őstag

Annál gyorsabban már csak buszra tudnak futni :D

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#31366) makro válasza szebe (#31365) üzenetére


makro
aktív tag

Előjönnek mert kezdődik a suli ;]

(#31367) Soybex válasza A@ron (#31360) üzenetére


Soybex
őstag

Eleve ha zöld a lámpa a gyalogosoknak és én ott közlekedek átmenőben kerékpárral akkor hogy ütne el 50-el az autós amikor neki piros van? :U

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#31368) juliabrilke válasza Soybex (#31367) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kis és nagy ívben simán kanyarodhat autó, sok helyen így van megcsinálva.
A gyalogos átkelőhelyen zöld van, akkor nem mindenhol máskor piros a lámpa.

(#31369) quint válasza pd (#31361) üzenetére


quint
aktív tag

A tolós a hibás, mer' aljas módon elaltatta az autós veszélyérzetét.

(#31370) gravi_t válasza Soybex (#31367) üzenetére


gravi_t
újonc

Jobbra kanyarodik?

A zebrán egyébként csak a gyalogosnak van elsőbbsége. Ha tekered a kerékpárt, akkor nem vagy gyalogos, tehát nincs elsőbbséged.

(#31371) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valakinek ha esetleg kell :
- ATAPI50 optikai meghajtót fogadó USB ház (laptop IDE buszos CD/DVD meghajtó megy bele, teljesen új, SATA-s kellett volna...)
- 4 slotos AA/AAA NiMH ceruzaakku töltő - 2-3 alkalommal volt használva, közben kaptam cinkakkukat, azt nem tölti, így vettem cinkeshez is jó töltőt...
- Canon nyakpánt
- Canon 400D-hez töltő, akku
- Canon APS-C -s gépekre szemkagyló (tök új)
- Akad még eladó N6300-as mini PCIE wifi (bontatlan)
- Retro mobilok (Nokia 2010, 5110, 3310 - utóbbiból csak alaplap+ház)
Genius Look 110 USB webkamera

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31372) mdk01 válasza gravi_t (#31370) üzenetére


mdk01
addikt

Nem egészen, mert ha lelép elém és nem tudok megállni, hiába volt elsőbbsége a zebrán, akkor is ő lesz a hibás.

(#31373) justflash válasza mdk01 (#31372) üzenetére


justflash
tag

Nekem aszonták elsőbbsége mindig annak van akinek megadják. Eddig bejött. :)

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#31374) Gaaabeeesz válasza justflash (#31373) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Szerintem meg annak vam elsobbsege, akinek szerencseje van :P ;] ;] :C

Üdv, Gabesz

(#31375) Fecogame


Fecogame
veterán

Mi történt a palotai úti Penny-vel? Megszűnt vagy felújítás alatt van?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31376) fant0mi válasza Fecogame (#31375) üzenetére


fant0mi
addikt

Atepitik. Nyitas datum meg nincs.

(#31377) eami válasza Fecogame (#31375) üzenetére


eami
addikt

nem úgy volt hogy várost váltasz?

(#31378) Soybex válasza eami (#31377) üzenetére


Soybex
őstag

Téli álomra készül, hiszen medve ;]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#31379) #57527808 válasza Soybex (#31378) üzenetére


#57527808
törölt tag

szemüveget a bírónak!!! ;]
angry bears nevű játékról lemaradtam.

(#31380) Fecogame válasza eami (#31377) üzenetére


Fecogame
veterán

Váltottam is, átutazóban voltam csak Szfváron :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31381) fant0mi válasza eami (#31377) üzenetére


fant0mi
addikt

Jott a Pennybe, csak 1100 a csirkemell. :P

(#31382) rita7107 válasza Poiro7 (#31331) üzenetére


rita7107
aktív tag

A lenti számú hozzászólásban leírtam mindent.
Szóval, még 1x bocs mindenkitől.

(#31319)

(#31383) Soybex válasza #57527808 (#31379) üzenetére


Soybex
őstag

A francba..
Elnézést medve :DD

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#31384) Komi28 válasza fant0mi (#31381) üzenetére


Komi28
senior tag

Ezért szedték szét a nyugdíjasok? :D :DDD

(#31385) sandor906


sandor906
tag

Ma 10-től SZTRÁK lesz a TESCO-ban. Gondoltam hátha érint valakit a hétvégi bevásárlásban.

GhostDragon#24437

(#31386) chatran válasza sandor906 (#31385) üzenetére


chatran
őstag

Mindkét teszkóra vonatkozik?

(#31387) sandor906 válasza chatran (#31386) üzenetére


sandor906
tag

Valószínű, a hírekben országosnak írták, ma reggel a dolgozók mondták, hogy 10-től lesz és lehet, hogy 5 órát tart majd, tehát du 3-ig...., de ezt nem mondom fixre.

GhostDragon#24437

(#31388) sheep válasza sandor906 (#31387) üzenetére


sheep
addikt

Hm, az Indexen azt írták tegnap du 4-től ma este 10-ig lesz a sztrájk.
Akkor ezek szerint boltja válogatja...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#31389) sandor906 válasza sheep (#31388) üzenetére


sandor906
tag

Azt mondták, hogy tegnap délután is volt valami. Gondolom a műszakok külön demonstrálnak és nem teljes munkaidőben. Reggel 8-ig ment a szokásos pakolás-kiszolgálás, még pár pénztár is.

[ Szerkesztve ]

GhostDragon#24437

(#31390) tzimash válasza sandor906 (#31389) üzenetére


tzimash
őstag

Tegnap este a sárbogárdi tesco-ban részesei voltunk a sztrájkjuknak. Épp sorban álltunk volna a csemegepultnál, mikor szóltak, hogy minket már nem szolgálnak ki, pont 18 óra volt ekkor. Mivel azt láttuk, hogy a pénztár az működik tovább, ezért még vettünk ezt-azt, aztán beálltunk az egyik pénztárnál lévő sorba. Kb. 4 pénztár ment, minimum 8-10-en álltak mindegyiknél. Aztán fél 7 előtt pár perccel a pénztárosok is abbahagyták. Minden vásárló otthagyta a bevásárlókocsiját, ahol éppen állt, aztán kifelé. 1db 100-asom bánta, de semmi kedvem nem volt visszapakolni a jó fél kocsi cuccot. Átmentünk a lidl-be, elég sok ismerős arc volt a tescóból ott :D

(#31391) Jarod1 válasza tzimash (#31390) üzenetére


Jarod1
addikt

Jól tettétek..

(#31392) tzimash válasza Jarod1 (#31391) üzenetére


tzimash
őstag

Én meg értem őket, komolyan. De olyan nehéz lett volna kiírni a bejáratnál, hogy ne menj be te marha, mert 18 órától sztrájkolunk?
Gondolom nem a vásárlókkal van bajuk, mégis őket (is) szívatták ezzel.
Nem tudom a sok kocsiban lévő áruval mi lett... oké, hogy a mosóport visszateszik a helyére, de a lefagyasztott majd kiengedett kaják, gondolom az is megy vissza a mélyhűtőbe... :F

(#31393) juliabrilke válasza tzimash (#31390) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tökéletes megoldás, hogy a maradék vevőt is átszoktassák a többi boltra.

Legtöbb döntésükkel kb. csak magukat szívatják meg. Állandó polc átpakolgatás, akciós termékek elfogytak pont, persze a lejárta után egy nappal pont van megint, az indokolatlanul drága árak és alul méretezett létszámot már nem is mondom.

(#31394) DarthSun válasza juliabrilke (#31393) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a polc átpakolgatás mexívatott már engem is párszor. Sietnék, megyek a megszokott helyre, nincs ott, keringek mint hülyegyerek mire megtalálom. Promóciós oka van, ha keres a vásárló, beleakad valami másba is ami nagyon kell és meg kell venni :W

Pozitívum : a Tescoban futottam bele eddig a legtöbb valódi 90%- os leértékelésbe, sokféle nem gagyi cuccot tudtam venni töredékért.

(#31395) juliabrilke válasza DarthSun (#31394) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én régebben simán otthagytam, franc fog a sorok között botorkálni. :D Papíron azt akarják vele elérni, hogy ameddig keresed a termékedet veszel majd mást is, de szerintem ez hülyeség.Csak ideges leszel tőle kb.

Igen, régebben vettem én is ilyen "vesztésre álló" vagy megmaradt cuccokat, 1miből már csak 1-2 darab volt és foglalat a helyet.. :D

(#31396) Soybex válasza sandor906 (#31385) üzenetére


Soybex
őstag

10:25kor mentem be volna.. mondom ebédhez veszek alapanyagot erre húzzák le a rolót. Mondom F*ck..

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#31397) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Eladó komplett gép

- Asus P5KPL-AM SE
- Intel Xeon L5408 quad core 2,1-2,6Ghz 12MB cache! 45w TDP!!! alacsony fogyasztású fenevad
- OCZ Platinum 2x1GB DDR2 1066Mhz vagy 2x2GB 800Mhz
- Maxtor DiamondMax 250GB 7200rpm 100/100 sata2 HDD
- VTX Radeon HD5670 1GB DDR5 Dsub, DVI, HDMI, DX11
- Chieftec 350 watt 80+! 14cm ventis! Aktiv PFC
- mATX feket ház pormentes, előlapi hang, USB

Ár: 25k

Öreg vagyok már bohócnak!

(#31398) szebe válasza DarthSun (#31394) üzenetére


szebe
őstag

Ez az átpakolgatósdi azokon működik leginkább, akik csak korzózni járnak be. Ők zavarnak a legjobban, mert én úgy megyek be, hogy tudom mit akarok venni, és természetesen mindig útban vannak :)

De úgy tűnik megéri, mert pár havonta mindig variálnak valamit...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#31399) DarthSun válasza juliabrilke (#31395) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem-nem, amiket vettem, mind új, nagy készlettel rendelkező cuccok, csak éjszakás után reggel voltak -90%- osak, CD-DVD hengerek, telefon, stb. , 10% árért. Nem egyenértékű státusz a leértékelt ládába dobált, értékcsökkent árukkal. Sokan nem is tudták, nem is hitték el, amíg be nem mutattam a számlát ;]

(#31400) juliabrilke válasza DarthSun (#31399) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem lehet, hogy ha reggel voltak csak nagyon leértékelve, akkor ez valami "speciális" dolgozói akciózás volt? :D Gyorsan elfogy pár darab, utána meg normál áron adják, van ilyen. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.