Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32151) szijartg válasza juliabrilke (#32148) üzenetére


szijartg
senior tag

Vagy a lakással eladja a garázst is a benne levő autóddal együtt!

(#32152) Fecogame válasza szijartg (#32151) üzenetére


Fecogame
veterán

Meg a szomszédot is! :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32153) #49155328 válasza Rellind (#32142) üzenetére


#49155328
törölt tag

:Y Még jó hogy kapni!

(#32154) juliabrilke válasza szijartg (#32151) üzenetére


juliabrilke
addikt

A garázs adásvételijével a kezembe nem sokat ér, a kocsimmal meg nem járna jól. :DDD

(#32155) mdk01 válasza Rellind (#32144) üzenetére


mdk01
addikt

Nem tudom hogyan néz ki, de megoldás lehet ha egyeztetsz a többi parkoló tulajdonossal és közösen az összes fölé csinltattok egy zsindelyes tetőt.
Fa oszlopok, tetőzet, OSB lap,majd bitumenes zsindely. Ennél olcsóbb nincs és sztem fejenként 150k-ból meglenne, ha mindenki megcsináltatja.
Rengeteg számít ha már az eső,hó és a napfény nem éri, ha már nem tudsz teljesen zártat csinálni.
Ha ilyenre lenne igény kereshetsz engem is, vagy a topikból még Bim kollegát.

(#32156) Rellind válasza mdk01 (#32155) üzenetére


Rellind
senior tag

Köszönöm, megjegyzem. Sztem a következő lakógyűlésen meg is említem.
Egy dologban van csak hiba. Az emberekben. Magyar embernek semmi se jó. Jönnék a te ajánlatoddal, majd mondanák kell még több ajánlatot kérni. Ez rendben is van. Aztán tuti valami sógor,koma , jó barát beesik az egyik parkolótulajtól "jó áron megcsinálja", ne aggódjunk. :U Azt megszavazzák aztán jó világ.
Aztán ha egy mókus azt mondja,hogy neki nem kell,megint a nagy semmi lesz.
Tudjátok van erre egy mondás. "Közös lónak ....." :U

(#32157) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

USB2.0-> USB 3.x C átalakító eladó sör(ár)folyamon :) Van kb. 3db

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32158) eami válasza mdk01 (#32155) üzenetére


eami
addikt

ezzel csak az a baj hogy általában az ilyen helyen vannak földszinti lakások is. teljesen jogosan zavarná őket egy ilyen megoldás :U

(#32159) mdk01 válasza Rellind (#32156) üzenetére


mdk01
addikt

Fuss egy kört sztem. Mindent meg lehet oldani. :)
Ha valakinek nincs rá keretje ki lehet a közös költségből fizetni, és a parkolótulajok havonta 10-20e forintjával visszatörlesztik.
Rengeteget számít az autónak ha garázsban áll, de egy ilyen tető is közel annyit ér karosszéria szempontjából, de az UV a belteret is eszi.

(#32160) mdk01 válasza eami (#32158) üzenetére


mdk01
addikt

Hát én nem láttam fényképet, hogy tudjam milyen a helyszín. Te igen?

(#32161) pető bá'


pető bá'
őstag

16 GB DDR4 ram még mindig eladó; topiklakóknak kedvezménnyel :)

"... and I hope you have a great day!"

(#32162) bim válasza mdk01 (#32155) üzenetére


bim
veterán

Ne felejtsük el megemlíteni hogy ez építési engedély köteles és akkor bizony már sok mindennek meg kell felelnie. Tűztávolságok, fakeresztmetszetek, alapozás stb. Általában itt szokott elbukni a dolog mert iszonyat pénzbe kerül az előkészítés. Nyilván ha lakik ott egy praktizáló okl.ép.mérnök akkor akár ingyen is lehet. :U

(#32163) hcl válasza bim (#32162) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A sokakat egészen addig nem zavar, amíg meg nem büntetik őket :D Akkor meg lehet szidni a szemét hatóságokat...

Mutogatni való hater díszpinty

(#32164) justflash


justflash
tag

Keresek legalább 120GB-os, jó kondíciójú mSATA vagy SATA3 SSD-t.

Tudom, apró, de nincs kedvem BP-re mászkálni, a postára meg nem bízom rá.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#32165) hcl válasza justflash (#32164) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bízd Foxpost-ra, az nem magyar királyi, automatás, óccó, és nem lopósak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32166) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Sok csomagom jött mostanában, szerencsére más csomagos szállító van és szombaton(!) is hoztak packot.
Ebből csak az egyik nem tudta megkülönböztetni a 2 Szabót a kapucsengőn. :U
Viszont utánvéttel tőlem szórakozhatnak a csomagjaimmal, majd leverik rajtuk ha elhagyják. ;]

(#32167) fant0mi válasza juliabrilke (#32166) üzenetére


fant0mi
addikt

Most biztos dolgoznak hetvegen is. Ma kaptam egy automata emailt egy webshoptol, hogy futarszolgalatnak atadva. Mondom mi van, vasarnap?

(#32168) siti válasza bim (#32162) üzenetére


siti
senior tag

100m3-ig nem kell semmi engedély (nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény). A beépíthetőség határáig, pedig lehet több darab 100m3-es garázst építeni az udvaron. persze ekkora helyre 4-5 autó fér, de hát kiskapu ez is :D

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#32169) bim válasza siti (#32168) üzenetére


bim
veterán

Ez nem azt jelenti hogy nem kell megterveztetni! A tervező és a kivitelezők veszik át a terhedet. Csak halkan jegyzem meg hogy az ilyen épületeknél mindenki kicsit megnyomja az árat mert biztosítást kell kötnöm a melóra ami 35e ft.-tól indul. Hogy miért? Mert KÖTELEZŐ! Ezzel elvileg az építtetőt védik hogy a kóklerek nehogy eldorbézolják a zsetont és egy szart építenek fel. Ha van építési engedélyed akkor az építőmestereknek kell egy felelős műszaki vezetőt megfizetni aki leokézza a munkádat. (tehát nem építesz szart) Mi jön le ebből?
Ha kell biztosítást kötnöd több pénz folyik be az államkasszába mintha engedéllyel kell építkezned. Az csak 1x díj ez pedig szakmánként mindenkinek rendelkeznie kell vele. HOPPÁ! Ezt nem tették fel kék plakátra?! Köthetsz éves díjat is ha csak ilyen melókban utazol 100+e forintocskáért.
Még jó hogy a kormányunk elkötelezett az ADÓCSÖKKENTÉS mellett! Mikortól is élő ez a rendelet? Bajnai óta? :F

(#32170) justflash válasza bim (#32169) üzenetére


justflash
tag

A valóságban pedig simán felhúznak bárhová bármit, kockás füzetlapon megtervezve. Ha pedig kijön valaki ellenőrizni, akkor mindenki a család barátja és ingyen dolgoznak, gazdát cserél néhány deákigazolvány, és minden rendben.

De ezt neked szerintem nem kell mondani.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#32171) bim válasza justflash (#32170) üzenetére


bim
veterán

Ne hidd. Ha ellenőrzés jön ki akkor bizony büntetni fognak csak az a kérdés mennyivel úszod meg. Csak a közvetlen vér szerinti első rokon segíthet neked pénz nélkül. Nagyjából a gyereked meg a testvéred. Többi sacra 100rugó/kop. bünti.
Nagyon keményen beleszálltak az építőiparba. :(

(#32172) fant0mi válasza bim (#32171) üzenetére


fant0mi
addikt

Na jo, de amikor egy epitkezesen mindenki mindenkinek az unokatestvere volt (egymassal lehet hogy igen), de a magyart meg tortek, az tenyleg igen hiheto tortenet.

[ Szerkesztve ]

(#32173) Soybex


Soybex
őstag

Valaki tud olyan gyógytornászt aki megbízható és tapasztalt?

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#32174) justflash válasza bim (#32171) üzenetére


justflash
tag

Nagy projekteket csináltok, vagy a kicsiknél is? Kicsinél van ismerős, számtalanszor úszta már meg jattal. Természetesen olyan közeli rokon akire nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni. :)

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#32175) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Szüleim által használt régi konfigom meghalódott, feltehetően alaplap és/vagy processzor hiba miatt!
Paraméterei: Msi k9sli am2-es alaplap, Amd Athlon x2 6000+ cpu, 3x1Gb 800MHz DDR2-es ram, Radeon 4770 Vga, Sata2 500GB HDD.
Ha valakinek van esetleg eladó alaplap+processzor párosa ami működne a maradék alkatrésszel, vagy olcsó netezős konfigja/ félkonfigjam, ami legalább a régi gép szintjét hozza, az jelezzen legyen szíves! :)

Előre is köszönöm, üdv: Vikman

(#32176) Delerium


Delerium
senior tag

Én tőle [link] vettem komplett gépeket, bár nem Fehérvári, de egy próbát megér. Régebbi irodái gépek, olcsón, core 2, quad stb. Postázta is, pikkpakk itt volt.

[ Szerkesztve ]

"I fight for the Users"

(#32177) bim válasza justflash (#32174) üzenetére


bim
veterán

Mi csak családi házakban utazunk és sajnos minden forintért lehajol az álam. Iszonyat megszigorodtak a házépítés felújítás szabályai. Már azt is megadják mennyi lehet a max. önerő amit kapsz anyagban vagy te beleteszel munkában. Nem kapod meg a végén a lakhatásit ha nem tudsz tételesen elszámolni mindenről számlával/bizonylattal. Nyilván vannak kiskapuk de azok is már csak résnyire vannak nyitva és nem éri meg velük vacakolnia a tulajdonosoknak. A tulajdonosok magukban nem is vezényelhetnek le egy építkezést. Kell nekik fogadniuk egy felelős műszaki vezetőt aki írja az e naplót és meg tudja hívni bele a kiválasztott vállalkozókat. A szerződést fel kell tölteni, a munkaterületet át kell adni és át kell venni meló után pedig visszaadni visszavenni. A tulaj nem is fér hozzá a naplóhoz és nincs is jogosultsága megnyitni.
Jelen állás szerint a tulajdonos egy utas aki a pénzt pumpálja bele az építkezésbe és maga a művelet egy zárt rendszer.
Elképesztő mi megy manapság.

[ Szerkesztve ]

(#32178) siti válasza bim (#32177) üzenetére


siti
senior tag

egy fedett kocsi beállóról beszéltünk, amit bárki vehet a boltban és ha a legó nem volt kihívás, akkor össze is tudja rakni. Nálam semmi biztosítás, engedély, műszaki vezető nem kellett, hogy az udvarra felhúzzak két előre gyártott faházat. Az hogy a társasház udvarára lehet e rakni egy mobil garázst vagy fedett kocsi beállót, azt nem tudom, beleszólhat simán a többi lakó is, de ezt fel lehet vetni a közös képviselőnek, lakógyűlésen, stb. nem családi házat építene sutyomba, hanem egy mobil garázst.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#32179) #49155328 válasza bim (#32177) üzenetére


#49155328
törölt tag

Felelős műszaki vezetője a kivitelezőknek van.
Amire te gondoltál az a műszaki ellenőr.
A tulaj miért ne férhetne hozzá a saját naplójához? :W

(#32180) hcl válasza siti (#32178) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha melléképületnek minősül, abba már beleugat a szomszéd, hatóság...

Mutogatni való hater díszpinty

(#32181) siti válasza hcl (#32180) üzenetére


siti
senior tag

Ha engedély nélkül lehet építeni, akkor sok beleszólás nincs... Ez persze nem jelenti, hogy rendezési, beépíthetőség nem kell betartani. Csak annyi, hogy nem kell építési engedély.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#32182) hcl válasza siti (#32181) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pontosan. Aztán odarakod, és felnyom a szomszéd... :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#32183) siti válasza hcl (#32182) üzenetére


siti
senior tag

Nyugodtan, joga van hozzá, de ha betartottál minden előírást, sokra nem megy... Az meg ezek szerint csak nálam alapvető, hogy ilyenkor IS megkérdem a szomszédot :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#32184) hcl válasza siti (#32183) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ó, olyan még nem történt veled, hogy fél évig nm zavarja, aztán hirtelen eszébe jut, hogy nem tetszik neki :D Nagyanyámnál konkrétan megtették :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32185) bim válasza #49155328 (#32179) üzenetére


bim
veterán

Igen még reggel volt. Hozzáfér a naplóhoz csak nem írhat bele.

siti: Ne keverjük bele azokat az építményeket amik 5 perc alatt elbonthatóak és az eredeti állapot visszaállítható. Ha felnyom a szomszéd elbontod és kész. Ha egy beállót készítesz amit nem tudsz "mobilnak" álcázni akkor mehet a keverés. Azok a mobil építmények rendelkeznek engedéllyel hogy biztonságosak. Összedobsz egy beállót cseréppel a tetején és összedől maga alá temetve valakit mert eltolja egy 120km/h szél akkor mit mondasz? :F Engem nem zavar csak leírtam a véleményemet.

[ Szerkesztve ]

(#32186) siti válasza bim (#32185) üzenetére


siti
senior tag

nem keverem, abból indultunk ki, hogy drága a garázs és kellene valami megoldás társasház udvarán és sima kocsi beálló vagy mobil garázsról volt szó amit kapni készen, majd jött tervezés, építési engedély, enapló, hatóság. ehhez? minek? Ha felhúzhat rá (rendezési terv, beépíthetőség, zöld felület, lakók, alapító okirat, stb), akkor vesz egyet az obiban és összerakja.

(#32184) hcl
Ilyenkor mindig érdekel a vége is! beperelték, elbontották, örihari?

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#32187) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Xiaomi Mi4c okosteló 1 év garival eladó, fehérváriaknak még alkuképes ;)
Végig edzett üveg kijelzővédővel, tokban használt, női tulaj által.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#32188) hcl válasza siti (#32186) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

El lett adva a ház...

Mutogatni való hater díszpinty

(#32189) Ryder1


Ryder1
senior tag

Tehát akkor Samsung UE48H6400 3D-s LED TV, 1 év jótállással eladó. Ár: 120k, alkuképes.

(#32190) Poiro7


Poiro7
aktív tag

[KERESEK] 0.35X2 hangszoró kábele áttetsző (réz) vagy ezüst színű(karácsonyi ablakdekorhoz) nincs valamelyikőtöknek? A házimozi rendszerekhez adják alapba, de én sajnos kidobtam :(

(#32191) Tom5


Tom5
addikt

(#32192) justflash válasza Poiro7 (#32190) üzenetére


justflash
tag

Media Markt, talán egy ezres az 5 méter.

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#32193) Poiro7 válasza justflash (#32192) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Voltam ott 0,5-től van , az meg vastag :(

(#32194) chatran


chatran
őstag

Kellemes meglepetés, hogy jövőre ismét csökken a Diginet ára. Az áfacsökkentés (18-ról, 5-re) miatt az eddigi 2500 helyett már csak 2225-öt kell fizetnem január 1-től a 100/50-esért. :C

(#32195) justflash


justflash
tag

Don Pepe új rekord, 1óra 28 perce várok a pizzáimra...

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#32196) fant0mi válasza justflash (#32195) üzenetére


fant0mi
addikt

Ingyen eszel? Vagy itt nincs ilyen? Majd kapsz egy csomag ragot fajfalomdijnak, meg a hideg pizzad?

[ Szerkesztve ]

(#32197) Rellind válasza justflash (#32195) üzenetére


Rellind
senior tag

Komoly...

(#32198) Pancsermeste válasza justflash (#32195) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Tóvárosi új rekord: 40 perce próbálom, de még nem sikerült leadni a rendelést. Web oldalon nem elérhető, telefonok kicsörögnek, nem veszik fel. :U

-= Pancsermeste® =-

(#32199) fant0mi válasza Pancsermeste (#32198) üzenetére


fant0mi
addikt

Pentek este van es esik az eso. :)

(#32200) justflash válasza fant0mi (#32196) üzenetére


justflash
tag

1 óra 47 perc lett a végeredmény,fájdalomdíj nem volt, a futár bunkó volt, de legalább a pizza nagyjából meleg volt, igaz ázott a párában...mindezt úgy, hogy 5 perc a Tesco ahonnan hozzák. :W

Azzal kezdte a srác hogy milyen hely ez hogy nincs kint a házszám a lépcsőházon (kint van), nem lehet idetalálni (csak az összes többi kollégájának sikerült eddig), ki is apróztam forintra az árát, pedig szoktam adni a szokásos 15%-ot. :U

Pancsermeste: Az is szép, de legalább tudod, hogy nem fogsz enni, nem azt várod mikor hozzák már végre. :DDD

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.