Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) Amartus


Amartus
senior tag

Üdv!
Szeretném beállítani, hogy a prompt-nál a nekem szimpatikus alakot mutasson a rendszer(pl. gép:/könyvtár/könyvtár/...) , de nem találom, hogy honnan olvassa fel ezt a beállítás.
Tudna valaki segíteni? Ez a klasszikus 'PS1=' című dolog. Rendszer: SLES 9 .

Istenem, tele van csillagokkal...

(#852) dr_strange válasza Amartus (#851) üzenetére


dr_strange
senior tag

$HOME/.bashrc fájlban lehet megadni

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#853) Amartus válasza dr_strange (#852) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszi.
Azt hol tudom megadni, hogy ha csinálok új felhasználót, akkor az mindjárt ezt a formát kapja?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#854) dr_strange válasza Amartus (#853) üzenetére


dr_strange
senior tag

Ha az ő .bashrc file-jában ugyanaz a P...stb. sor szerepel, akkor az ő promptja is ilyen lesz, nem?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#855) Amartus válasza dr_strange (#854) üzenetére


Amartus
senior tag

Ez rendben, de tudom ezt automatizálni?
Tehát ha létre jön egy user, akkor egy default .bashrc file jön létre és ez már benne is van.
Jut eszembe; ez a .bashrc file egyáltalán user létrehozáskor létre jön vagy mindig kézzel kell megcsinálni?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#856) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok a linuxok terén, és szeretnék 1 kérdéssel fordulni hozzátok, még próbáétam google-n keresni, de semmi értelmeset nem találtam. Szóval adott 1 Suse linu 10.1 és a windows xp-met újra kellett telepítenem.. Ugye ez felülírta a GRUB-ot, és így csak win bootol be autómatikusan. Berakom a suse dvd-t, bejön a rescue mod, és mit kell PONTOSAN beírni, hogy visszarakjam a grubot, amiből mind 2 rendszerbe tudok bootolni?
1 vinyóm van:
1: windows ntfs
2: ntfs
3: suse linux
4: swap

---

(#857) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Senki?

---

(#858) akasp


akasp
senior tag

a nagy linux topikban aki ráér,nézzem már el a #2124-es hsz környékére.
kössz

(#859) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

mát bocsi, de az új telpítés, nem?

---

(#860) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

jajó, hogy ez nem nekem ment :D

---

(#861) Steve-S


Steve-S
tag

Sziasztok. Kellene egy kis segítség!
Frissen telepítettem a Suse Linux 10.1-et és mivel a videókarimat (Radeon X600) felismerte, de a monitoromat nem, ezért a yast 2-ből feltelepítettem amonitor driverét. Ezután azt írta hogy indítsam ujra a grafikus felületet, de miután kiléptem csak annyi volt hogy amonitor kikapcsolt és azt írja hogy szinkron nem megfelelő. Hiába indítom újra, ugyanez jön be, szal nemtom mit csináljak. Valakinek van valami tippje, hogy hogyan kell visszaállítani alapra mindent, vagy esetleg konzolnál valamit lehet intézni?

Set The World On Fire!!!

(#862) ~DD~ válasza Steve-S (#861) üzenetére


~DD~
tag

Hi.
A xorg.conf-ot kéne szerkesztened. ( mcedit /etc/X11/xorg.conf )
Keress meg egy hasonló részt, nálam így néz ki:
Section ''Monitor''
Identifier ''Monitor[0]''
VendorName ''SAM''
ModelName ''SAMSUNG SYNCMASTER''
UseModes ''Modes[0]''
DisplaySize 305 229
HorizSync 30.0 - 96.0
VertRefresh 43.0 - 160.0
Option ''DPMS''
EndSection

A HorizSync és a VertRefresh a lényeg, amit a te monitorodéra kéne átírni.

All of this has happened before, and will happen again.

(#863) Steve-S válasza ~DD~ (#862) üzenetére


Steve-S
tag

És ezeket hol tudom megnézni, hogy mennyi az én monitoromé? :F
Lehet hogy láma kérdés volt! :DDD

Set The World On Fire!!!

(#864) ~DD~ válasza Steve-S (#863) üzenetére


~DD~
tag

A monitor dobozán/kézikönyvében/google. Vagy mondjuk innen: [link]
HorizSync 30 - 70
VertRefresh 50 - 160

All of this has happened before, and will happen again.

(#865) Steve-S válasza ~DD~ (#864) üzenetére


Steve-S
tag

Köszi a segítséget! Probléma megoldva! :R

Még egy kérdés: Linux alá avi filmekhez és mp3-hoz honnan lehet codec-et letölteni, mert nem tudom lejátszani őket?

Set The World On Fire!!!

(#866) ~DD~ válasza Steve-S (#865) üzenetére


~DD~
tag

Na igen, SuSE-ból ez pont kimaradt. :(
Én ( bármilyen film-hez ) mplayer-t szoktam használni ( [link] ), az mindent visz.
Zenelejátszáshoz pedig amaroK-ot. Ezt asszem felteszi alapból, de a xine-engine is kell a lejátszáshoz, amit külön fel kell rakni. (xine-engine a csomag neve emlékeim szerint) Ha nem találnád yast-ban akkor valamelyik extra repository-ban benne van biztos. ( [link] )

All of this has happened before, and will happen again.

(#867) tavi007


tavi007
csendes tag

üdv
a kérdésem az lenne hogy a suse-hoz hol vagy honnan lehet különböző programokat szerezni pl. dvd iró progi meg hasonlók
ha egyáltalán lehet, bocs nem vagyok nagyon jártas a dologban
előre is köszi

(#868) ~DD~ válasza tavi007 (#867) üzenetére


~DD~
tag

Yaston keresztül mondjuk. Ha mindenféle extra dolog kell akkor: [link]
CD/DVD író program pl: k3b ( [link] )
Yaston belül programok telepítése/törlése, a keresőbe írd be, hogy k3b, jelöld ki és várj amíg települ..

All of this has happened before, and will happen again.

(#869) szasza_1


szasza_1
senior tag

Arra van lehetőség SUSE 10.1 alatt, hogy ext2-ből ReiserFS-re konvertáljam át a filerendszert?

(#870) tavi007


tavi007
csendes tag

üdv
kérdésem lenne, hogy linuxhoz nincs valami hasonló program mint az msn? vagy valami ilyesmi amivel fel lehet venni a régi msn-es partnereket? :B

(#871) ~DD~ válasza tavi007 (#870) üzenetére


~DD~
tag

Dehogynincs.
Pl: Kopete ([link]) , Gaim ([link]) , aMSN ([link])

All of this has happened before, and will happen again.

(#872) dirty dogg


dirty dogg
csendes tag

valamiért nem nagyon akar csatlakozni a gaim-om az msn-es címemmel. tudtok erről valamit vagy én bénázok? :F
suse 10.1 remastered

köszönet.

(#873) dirty dogg


dirty dogg
csendes tag

ja, és még valami....
abban tudok segíteni, h hogyan lehet xmms-re rávarázsolni a winamp skin-t?

(#874) zsoi


zsoi
senior tag

Suse 9.1, Yast on-line frissítési modul...
Több telepítési forrás (http és ftp) esetén is a következő a hibaüzenet:
''nem sikerült információkat kapnia frissítőcsomagról
Error http return code 404 ...
A Konqueror megjeleníti az oldalakat nsookup ok.
Hogyan tudom a legálisan várárolt OS-t lefrissíteni? (nincs egy bővebb log file amibe ilyenkor beleír?)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#875) nguru


nguru
tag

HELP pls!

Suse 10.1 akartam DVD-ről telepíteni. A lemez bebootol, elindul a telepítő, de a telepítés elején (új telepítés-frissítés ablak) megáll. Lehet, hogy a SATA hdd-vel van gondja? Vagy az Nforce3 chipset okozza a kavart? Próbáltam safe módban: UA !
Ötleteket várok!



Ja:64 bites

THX előre is :R :R :R :R

[Szerkesztve]

(#876) networkguru válasza CWorm (#844) üzenetére


networkguru
csendes tag

Hello !

Nem tudom de a kártyában létrehoztad már a raid tömböket ?
Mert ha driver probléma lenne akkor már azokat sem látná, viszont így az elmondásodból úgy tűnik hogy még nincs meg. Rosszul gondolom ?

Üdv!
Networkguru


[Szerkesztve]

(#877) dirty dogg


dirty dogg
csendes tag

segítsetek plíz.

konzolban elolvastatja velem a progi license agrement-et.
eljutok a végre, de hogyan kell elfogadni?

kajak széjjel nyomkodtam már egy csomó bill. kombinációt, de nem megy!
:(

(#878) dirty dogg válasza dirty dogg (#877) üzenetére


dirty dogg
csendes tag

q - betű. :)

thx

(#879) rétisün


rétisün
veterán

ma telepitettem először linuxot, elsöre nem is sikerült, másodszorra se valami fényesen, valószínüleg a felbontás/frissítés beállitást rontottam el, mert csak sötét képernyő van...10.1-es suse linux. van valami csökkentett módhoz hasonló, amiben ki tudnám javítani a rossz beállítást? (vagy hagyjam az egész linuxot a francba? ) a biztonságos (vagy milyen) mód meg nem megy, mert felhasználót be tudok írni, jelszót viszont nem.
ujratelepitettem, a grafikai beállitásoknál akármit állitok be, és tesztelem (600x800, 1024x768, akármi) mindig csak fekete képernyő van. kihagytam a beállitást, gondoltam majd beállitom ha már megy a linux, de a linux nem megy. nem fogadja el a felhasználó/jelszó párost. nem lehet valahogy ugy telepiteni, hogy ne kelljen folyton bejelentkezésekkel bajlódni egy sima felhasználóhoz? rendszergazdának legyen jelszava, az oké, de egy sima felhasználónak minek folyton bejelentkezni? főleg hogy el se fogadja a jelszót....
melyik a legkönnyebben bekonfigurálható linux, amiből van magyar nyelvű? azt talán még megpróbálom....
de azért akárhogy is nézzük (és most lehet majd pfujogni) a windows még mindig felhasználóbarátabb, egyszerűbben telepithető

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#880) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv,

letöltöttem az origo.hu-n lévő suse live-ot (10.1 azt hiszem). Amikor a boot dvd-vel indítom, kiír mindenféle dolgokat (partícikat stb.) ezután pedig valami ilyesmit: CR-DOS A:>_ ide kéne írnom valamit? Origo-n azt írják, hogy LINUX a login, de ha ezt beírom akkor se történik semmi, csak kiírja, hogy rossz parancs.

(életemben most fogok először linuxot kipróbálni, szóval gyak. semmivel nem vagyok tisztában)

előre is köszönöm

(#881) rétisün


rétisün
veterán

hát, asszem a suse-vel nem vesződöm tovább....a szemem kifolyik, olyan frissítéseket állit be a monitornak, ráadásul egy idő után egyszerüen szétesik a kép. a netre nem tudok csatlakozni, nem birtam rájönni hogy tudnék létesiteni valami kapcsolatot. további jó linuxozást mindenkinek (legalábbis ami a suse-t illeti)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#882) Dilikutya válasza rétisün (#881) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem is ez a gond. Elvileg meg van csinálva, be van állítva a DSL-nél jelszó, felhasználónév, hálókártya rendben, tudja azt is hogy pppoe over ethernet, és mégsem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#883) zsoi


zsoi
senior tag

874-re valaki?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#884) rétisün válasza DrGonzo22 (#880) üzenetére


rétisün
veterán

én is kipróbáltam azt a live-dvd-t, nálam simán elindulta linux, még be se kellett jelentkezni. viszont ugyanazok a gondok megvannak, mint a telepitett suse-nál: nem tudok net-kapcsolatot létesiteni (dsl) illetve olyan frissítéseket használ a monitorhoz, hogy kifolyik a szemem. kár.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#885) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Üdv,

vki nem tudja, h a SUSE Linux Enterprise 10-nek hány gigabyte ajánlott a winyón (nem minimum, hanem ajánlott)? :F

Köszi előre is!
Viktor

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#886) rétisün


rétisün
veterán

olyankor mi van, ha a pppoeconf parancs ismeretlen a linuxnak? vagy ez a parancs suse-ben nem jó ? akkor mit lehet helyette használni? telepítéskor be lett konfigurálva a hálózat, a teszt lalpján müködik is, csak kapcsolódni nem tudok.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#887) rétisün


rétisün
veterán

hát, sajna ez a linux nem való nekem. egy sima adsl-csatlakozás nem jön össze, a pppoeconf parancsot kiröhögi, egy mezei dvd-t nem hajlandó megírni, negyjából semmire se tudom használni. tudom, én vagyok a béna, de nekem ennyi elég volt a kinlódásból.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#888) g2b6r


g2b6r
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni telepítés ügyben. Suse Linux 10.0-t használok és MPlayer-t szeretnék telepíteni kodekekkel együtt. Az MPlayer-1.0rc1.tar.bz2 fájlt már letöltöttem, de fogalmam sincs mit kell vele csinálni. Tehát szeretném telepíteni a programot, a kodekeket és beállítani alapértelmezett videólejátszónak. Ha lehet lépésről lépésre kéne leírni, mert még nem csináltam ilyet. (Amennyiben túl hosszú lenne az e-mail címem: g2b6r@tvn.hu)

A segítsége(ke)t előre is köszönöm!

(#889) _MaSTeRFoXX_


_MaSTeRFoXX_
csendes tag

Sziasztok!
Belső késztetés hatására elszántam magamat hogy egy kicsit linuxozzak. :)
Felraktam a SUSE 10.2-t. 200-as vinyóra, csináltam egy 15 gigás particiót, arra került. Eddig oké. Később nem tetszett a bootloaderje, ezért felraktam a GAG 4.5-öt. Ez felülírta a linux bootloaderjét, De valamiért nem tudja elindítani a linuxot, csak windowst, meg A: meghajtót. (Nem találom a boot sectort, ezt a hibát írja....) Linuxot indítani, csak a telepitő DVD-jéről tudok. Aztán letöröltem a GAG-et, akkor meg csak a Win indul, akkor sincs linux bootloader.
Most jönne a kérdés: Hogy lehetne beállítani a GAG-et hogy jól menjen, vagy hogy lehetne visszahozni a linux bootloaderjét?

A másik idegesítő jelenség: Windows alatt egyszerűen elment a hálókártya, azt írja hogy nincs bedugva a kábel, a routeren meg nem világít a gép LEDje. Linux alatt meg szépen megy tovább minden mint ha mi sem történt volna...

Ha valaki tud valamit, vagy találkozott már ezzel a jelenséggel akkor szóljon. :DDD

(#890) _MaSTeRFoXX_ válasza _MaSTeRFoXX_ (#889) üzenetére


_MaSTeRFoXX_
csendes tag

Ápp :O

Annyi változás történt, hogy olyat csináltam, hogy linuxból resettel léptem ki, ezért úgy maradt a hálókártya. Most win alatt is van net. Nincs valahol egy script, vagy valami, amit kilépéskor futtat le a linux? Mert abból lehet hogy ki kéne törölni a hálókártya leállítgatást.

Bootloader az továbbra sincs..

(#891) zso73 válasza _MaSTeRFoXX_ (#890) üzenetére


zso73
veterán

Kill net, vagy hasonló parancs? Modem kikapcsol.Kábel kihúz, kikapcsolt gép mellett.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#892) _MaSTeRFoXX_


_MaSTeRFoXX_
csendes tag

A bootloadert már sikerült visszakapcsolnom. :DDD
Megfigyeltem hogy kilépéskor a : shutting down network adapter: <a hálókártya neve>
Sornál kapcsolja ki a hálókártyát.
Durkáltam az adminisztrátori beálításokban, de nem találtam hogy kikapcsoláskor milyen paracsokat futtat le.
Ezt hol lehet megtalálni? :F

(#893) kew


kew
senior tag

hali!

én is barátkoznék kicsit a linuxxal, előszőr kubuntut tettem, de az nem tetszett, most suse-t próbálgatom, viszont van egy kis gubanc vele :)

a kép sajna eltolódik balra és picit lefele is, tehát pl a bal also sarokban az első ikon már nem látszik kde alatt.
1280x1024es felbontás alatt csinálja ezt. vidkari egy integrált intel, monitor pedig egy samsung 970p 19'' tft.
furcsa mód, ha átrakom a felbontást 1024x768ra, akkor minden ok, csak ugye az nem az igazi...

próbáltam a ''vezérlőpulton'' állítgani, ott van egy tesztelés, asszem yast :F nevü valami, ami betölt egy külön grafukus felületet, ahol lehet elvileg tologatni jobbra-balra a képet. nah ott hiába nyomkodom a gombokat, nem történik semmi...:(
A monitoron nincsenek külső kezelőgombok.

Van ötlete valakenk esetleg, hogy tudnám ezt megoldani? mert igy lényegében használhatatlan az egész :(
kubuntu alatt a képpel egyébként nem volt gond...csak ugye az butább kicsit :)

kösszi

(#894) kew válasza kew (#893) üzenetére


kew
senior tag

állítgattam a monitor drivereket, igy most megoldódott :)

(#895) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy SB Live! USB-s hangkártyám. Ezt Suse 10.2 alatt hogyan tudnám megszólaltatni?

Előre is köszönöm a segítséget

(#896) zordmorc


zordmorc
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég szedtem le a suse linux 10.2-t amit telepitetem. A vinyo amire telepitetem 2 particióból ált az egyiken windows volt, a másikon linux let :)
Viszont a rendszertöltöbe sajnos automatikusan nem rakta be a windows és én sajnos még ilyennel nem foglalkoztam. :F Ha tudnátok magyar leiárst adni a témában vagy elmondani hogy kell azt nagyon megköszöném! :R
Anyit tudok hogy a rendszerbetöltöben hozzákéne adni de sajnos nemtudom hogy kell :F
Segítségeteket előre is köszönöm!
:R :R

u.i. : CSak azért kell windows mert még kezdő vagyok linuxban de nagyon :))

(#897) zordmorc


zordmorc
csendes tag

Időkőzben akadt még egy problémám :(
nem tudom hogy kéne egy másik vinyot melynek ntfs fájlrendszere van müködésre birni :F
Mountolni kell azt tudom de nem igazán értem aki tud kérem segitsen :F

(#898) zordmorc válasza zordmorc (#897) üzenetére


zordmorc
csendes tag


elmentem ma már nem leszek,de holnap megnézem a forumot kérem aki tud segiteni az irjon!

(#899) Cartman002 válasza zordmorc (#897) üzenetére


Cartman002
aktív tag

NTFS-t egyik Linux disztrib. se nagyon támogat. Ez van. :F
Szerk: #895-re vki?

[Szerkesztve]

(#900) zsoi válasza zordmorc (#896) üzenetére


zsoi
senior tag

Ha grafikusan akarod: YAST/Rendszer/Rendszertöltő beállítása
// ott van a \boot alatt.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.