Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) derossi


derossi
aktív tag

valaki tudna mondani billentyűkombinációkat amivel tesztelni lehetne az xgl-t?

nem bánnám ha képeket is mutatnátok mijennek kéne lennie...


[Szerkesztve]

(#702) ~DD~ válasza derossi (#701) üzenetére


~DD~
tag

Billentyűkombinációk --> [link] (a lap alján...)
Így kéne kinéznie --> [link]

All of this has happened before, and will happen again.

(#703) derossi válasza ~DD~ (#702) üzenetére


derossi
aktív tag

na végre működik faszán.... :DDD
http://www.kepfeltoltes.hu/view/060725/xgl1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/060725/xgl2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/060725/xgl3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


viszont azt nem értem,hogy ha elakarok indítani egy 3D s játékot akkor kiírja hogy nincs hardveres gyorsítás... :F
pedig van...

(#704) proradeon


proradeon
őstag

Hi!

Ma felraktam gepemre (pontosabban haver rakta fel en meg csak lestem) a Suse Linux 10.1-es 64-bites verziojat. Minden zsirul ment csodas kep meg hatter mikor kivalasztom hogy win induljon vagy lin... kivalasztom linuxot... es mikor jonne be login kepernyo.. :( :( :( egy szines csikokbol es pontokbol allo akarmi jon be helyette :S eger kurzor helyett egy kb2x2 centis szines pontokbol allo kocka van :S:S:S. Foggalmam sincs mi lehet a gond.

Varom a velemenyeket, tippeket. ;)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#705) derossi


derossi
aktív tag

valamit nem értek.

működik rendesen az xgl.
viszont nvidia ikonra kattntva nemtudom konfigurálni a beállításokat.
játékoknál is kiírja hogy nincs 3D hardvergyorsítás.
ha elindítom a sax2 konfigot,nemcsinálok semmit csak leokézom,majd kijelentkezem/bejelentkezem előjön az nvidia(tudom is konfigolni+mennek a játékok) viszont az xglt meg ellőtte.. :F

(#706) bszl


bszl
csendes tag

helosztok
help kene felraktam a suse 10.1.-et és van egy D-Link dwl g122-es vezeték nélküli hálókártyám. és nem műxik a hozzáadott cd-vel
most mi a megoldás?
egyébként hogy lehet linux alatt játszani?

(#707) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Ajánlanátok egy jó letöltésvezérlőt? A kget néha elég kevés...

(#708) ~DD~ válasza Ludovicus (#707) üzenetére


~DD~
tag

Hi! Inkább azt mondd, h mire van szükséged! Kget miért kevés?

All of this has happened before, and will happen again.

(#709) Ludovicus válasza ~DD~ (#708) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Pl. felhasználónév/jelszó megadása egy adott szerverhez, fájlsorozat hozzáadása a letöltési listához.

(#710) ~DD~ válasza Ludovicus (#709) üzenetére


~DD~
tag

Aham. wgettel ez mind megoldható. Igaz, nem grafikus, de jó. Felhaszn.+jelszót 100%,h lehet. Egy barátom meg ilyen filesorozatokat (anime..) töltöget így wgettel. Fizikaórán le is írta nekem a padra a parancsot, h h kell. ^^ Szóval --> man wget (bocs, h nem tudok konkrét megoldást.. majd vki talán....)

All of this has happened before, and will happen again.

(#711) polip válasza Ludovicus (#709) üzenetére


polip
addikt

én Webdownloadert for X -et használok, ha webröl szedek valamit...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#712) szasza_1


szasza_1
senior tag

Kellene egy kis segítség, remélem tudtok, nagyon fontos lenne.
Dosemu-t raktam fel forrásból (innét le tudjátok szedni:[link]). Ez még fel is ment simán, de még a dosnet.c -t le kellene fordítanom, hogy dosnet.o legyen belöle. De sajnos valami hiba miatt nem sikerül. Kipróbálnátok ti is? Nagy segítség lenne, ha valaki küldene egy dosnet.o -t. (SUSE 10.1-et használok, frissítve van) De az is jó, ha megmondjátok, miért nem fordult le. Olyan hibákat írt ki, hogy stuktura nincs definiálva, meg ilyesmik.
Ezeket a leírásokat találtam hozzá: [link], [link].

(#713) Majstor


Majstor
senior tag

Nem kötekedésből kérdezem, de komolyan, most a Linux mitől jobb mint a Windows...azon kívül hogy nem kel érte perkálni (+csomó spéci driver kell hozzá...és nem játékbarát)
Bocs ha félre lennék informálva...1x feltelepítettem az UHU Linuxot egy gyenge konfigon, remélve hogy kevesebbet igényel mint a Win, és többet zabált mint egy Xp (vagyis Divx Film akadozott UHU alatt) Xp alatt simán ment. :(
SUSE Linux milyen?
:F
Válaszokat előre is Thank's!
:R

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#714) szasza_1 válasza Majstor (#713) üzenetére


szasza_1
senior tag

Hát ha a windows is ingyenes lenne, szerintem egy irodai gépre jobb választás lenne.
Szerk: és akkor nem kéne azzal szórakoznom, hogy sz*r hálozatos DOS-os programot futtassak rajta.

[Szerkesztve]

(#715) ragazzo válasza Majstor (#713) üzenetére


ragazzo
őstag

Vannak olyan ablakkezelők, amik kevesebbet esznek.Talán azt kellett volna használni.Ilyen az xface is.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#716) Majstor válasza szasza_1 (#714) üzenetére


Majstor
senior tag

Hát igen...én is jónak tartom azt hogy létezik ''normális'' Free OPrendszer is (Win sem az...bármint normális :DDD ), de sokan túldícsérik a Linuxot, és ezért írtam hátha tényleg érdemes feltelepíteni Win mellé és hobbiként tanulmányozni, mert hamarosan, majd egy teljes átlagfizetés kel majd ahhozz, hogy itt, szeretett Hungáriában, szert tegyünk egy jotiszta Win-re (akár Longhorn akár Vista akár NeoBruceChuckNorrisLee lesz a neve) ;)
Tehát komolyan nem fikázni akartam a Pingvint, hanem megkérdezni mennyit fejlődött azóta

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#717) emre33


emre33
addikt

lenne egy nagyon hülye kérdésem

Én eddig csak debian-t használtam
most ismerkedem a suse-vel
Debian alatt az apt-get parancsal könnyen lehetett csomagokat telepiteni.

Suse alatt parancssorba mivel lehet? Olyan ami vagy leszedi a netről, vagy a cd-ről telepiti a függőségekkel együtt.
apt-get lehett rá rakni valahogy?
10.1 suse-ről lenne szó

Kösszi

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#718) cucka válasza emre33 (#717) üzenetére


cucka
addikt

suse rpm csomagokat eszik, apt ezért felejtős. új csomagokat yast-al tudsz telepíteni, van szép grafikus üzemmódja is, meg valószínüleg működik konzolból is.

mod: elnézést, utólag láttam, hogy suse 10-esről van szó, én pedig csak 9-essel dolgoztam, de valószínüleg ezen a részen nem történt nagy változás.

[Szerkesztve]

(#719) emre33 válasza cucka (#718) üzenetére


emre33
addikt

hm...tényleg van parancsoros felülete is...nem probáltam ki..eddig..

Valahol azt olvastam hogy lehet rá apt-get telepiteni...

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#720) ragazzo


ragazzo
őstag

Próbálta már valaki a suse enterprise 10.0-át?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#721) ragazzo válasza Majstor (#716) üzenetére


ragazzo
őstag

Diákkal innen [link] csak 5000 péz.Nekem annyit megért.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#722) polip válasza emre33 (#717) üzenetére


polip
addikt

rpm -ivh csomagnev.rpm

konzolba ,de ugye superuserként....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#723) Ludovicus válasza polip (#711) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Köszi! Ezt másnak is csak ajánlani tudom.

(#724) emre33 válasza polip (#722) üzenetére


emre33
addikt

igen, de nincs nekem kéznél a csoma? + függősgek ? yast ezért jó :C :C

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#725) polip válasza emre33 (#719) üzenetére


polip
addikt

hát nem hinném hogy lehet...

marad a parancssor, ahogy írtam, vagy yast....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#726) Ludovicus válasza polip (#722) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Én -i-vel szoktam telepíteni, -ivh miben különbözik?

(#727) L3zl13 válasza Ludovicus (#726) üzenetére


L3zl13
nagyúr

a szöveges kimetetet formázza valamelyest

elválasztó #-ket rak be a kicsomagolás után, meg hasonlók...

Aki hülye, haljon meg!

(#728) szasza_1


szasza_1
senior tag

Van egy kis gondom SUSE 10.1 alatt a floppy meghajtó kezelésével. Ha úgy indítom a SUSE-t, hogy nincs benne floppy meghajtó, akkor a /media/floppy-ba nem mountolja. Az megoldás, hogy kirakok az asztalra egy olyant, hogy jobbgomb, eszközre mutató link, Floppy meghajtó, mert ha rákattintok, akkor mountolja automatikusan, meg Konquerorban is megjelenik. De a probléma ott van, hogyha a felhasználó menteni akar a floppyra, és nincs mountolva. Nem lehet valahogy hozzáadni a helyekhez a mentési ablakban? (Oda ahol van a saját mappa, a munkaasztal, meg a filerendszer)
Remélem tudtok segíteni.

(#729) szasza_1 válasza szasza_1 (#728) üzenetére


szasza_1
senior tag

Senki? :F

(#730) Batman válasza szasza_1 (#728) üzenetére


Batman
őstag

Amíg nicns bent eszköz nem is fogja felcsatolvni , pl dvd vagy cd meghajtó sincs felcsatolva, de ha raksz be valmait akkor felfogja elvileg automaikusan, tehát ha most tezsel bele egy floppí-t akkor felcsatolja vagy nem?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#731) szasza_1 válasza Batman (#730) üzenetére


szasza_1
senior tag

Nem csatolja fel. Az a baj, hogy nem tudja a Linux, hogy tettem bele floppyt (mint pl a CD-nél). De Ubuntu alatt úgy van, hogy a helyekhez hozzá van adva a floppy is, és amikor rákattintok, akkor csatolja fel. Nem tudom, hogy Suse alatt hogyan lehet hozzáadni a Floppy-t.

(#732) szasza_1


szasza_1
senior tag

SUSE 10.1-el több gépen is előfordult már olyan, hogy KDE alatt egyes felhasználóknál nincsen billentyűzet. Még a konzolváltás sem mükődik. Szerintetek ez mitől van, és mivel lehetne megoldani az ilyent?

(#733) emre33


emre33
addikt

Üdv

RAID 1 tömbre kellene telepitenem SUSE 10.1 , telepítővel létre is hozom a RAID 1 tömböt, fel is megy rá a rendszer, de ujraidulás után sajna nem tud bebootolni róla
Hogy ha a létrehozok az egyik HDD egy kis particiót, és becsatolom rá a /boot , akkor szépen bebootol róla.

Miért nem bootol be raid1-ről?

Kösszi

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#734) szasza_1 válasza szasza_1 (#732) üzenetére


szasza_1
senior tag

UP

(#735) szasza_1 válasza szasza_1 (#732) üzenetére


szasza_1
senior tag

Valaki?

Meg még azt szeretném megkérdezni, hogy a hálókártya azonosítóját (pl eth3) hogy lehet átírni pl eth0 -ra? Előre is köszi!

(#736) L3zl13 válasza szasza_1 (#735) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem próbáltam, de próbáld meg yastból eltávolítani a hálókártyákat, és aztán olyan sorrendben adogasd vissza őket ahogy szeretnéd.
Az eth0, eth1... elnevezés szerintem automatikus.

Aki hülye, haljon meg!

(#737) szasza_1 válasza szasza_1 (#732) üzenetére


szasza_1
senior tag

És erre valaki? Mert már 3x fordult elő pár hét alatt. :Y :(((

(#738) szasza_1


szasza_1
senior tag

Nem sikerült átnevezni eth0-ra. A sys/class/net -ben van vannak a hálózati eszközök beállításai, és mindegyik olyan könyvtárban, ami a neve. Az a baj, hogy oda nem tudok írni sehogyan sem.

(#739) szasza_1 válasza szasza_1 (#738) üzenetére


szasza_1
senior tag

Azt hiszem, ezeket boot közben hozza létre, azért nem tudok ide írni.

(#740) L3zl13 válasza szasza_1 (#739) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Kipróbáltad amit írtam?

Aki hülye, haljon meg!

(#741) szasza_1 válasza L3zl13 (#740) üzenetére


szasza_1
senior tag

Persze, azzal kezdtem. De nem lehet eltávolítani a hálókártyát, amikor rámegyek a törlésre, akkor csak az IP címét törli ki.

(#742) L3zl13 válasza szasza_1 (#741) üzenetére


L3zl13
nagyúr

OK, utánnanéztem a dolognak, és van pont erre a problémára egy megoldás.
/etc/sysconfig/network/config-ban a FORCE_PERSISTENT_NAMES legyen yes-re állítva (asszem ez a default)
utánna az /etc/udev/rules.d/30-net_persistent_names.rules-ben írkáld át az eth0,eth1 stb elnevezéseket a hálókártyákhoz tartozó bejegyzésekben (elvileg minden hálókártyádnak van egy sor) ahogy akarod, majd indítsd újra a gépet.




Aki hülye, haljon meg!

(#743) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Valamit nem értek :F Egy külső usb-s hdd van a gépre kötve, de a partícióit nem látom a /media alatt sem kde-ben, sem parancssorban (Suse 10.1). Ha viszont az asztalról benézek a Meghajtók-ba, a lemezinformáció alatt látok minden partíciót, belsőt és usb-set. Itt elég egyszer rákattanni bármelyik külső partícióra, máris felcsatolja a /media alá és innentől látom bárhol. Belenéztem az /etc/fstab-ba, de ott a szokásos paramétereket látom. Kíváncsi lennék miért van így?

(#744) szasza_1


szasza_1
senior tag

Lassan már egész jól kezd összeállni a SUSE-s rendszer, már csak az a bajom, hogy 256MB-ból csak 4MB szabad RAM van. Ezt hogy lehetne feljebb tornázni?

(#745) L3zl13 válasza szasza_1 (#744) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tegyél bele több RAM-ot...
256MB az újabb linuxoknak is kevés, hacsak ki nem heréled teljesen.

Aki hülye, haljon meg!

(#746) szasza_1 válasza L3zl13 (#745) üzenetére


szasza_1
senior tag

Az a baj, hogy 20 gépről van szó, és pont most mentek fel a memória árak... :((

(#747) Vamp


Vamp
senior tag

Lehúztam Suse 10-et, kiírtam DVD-re (4,5 gigás változat). Gondom vele, hogy cd-romról való bootkor nem húzza be a telepítést, hanem folyatatódik minden a windowssal (mintha nem bootcd lenne).
Vkinek ötlete?

(#748) L3zl13 válasza Vamp (#747) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem a SuSE-s boot CD-kkel, DVD-kkel elég gyakran van gondom különböző CD/DVD meghajtókban.

Nem igazán tudok mit tanácsolni. Van, hogy próbálkozom vele, bootoláskor kiveszem a meghajtóból, visszateszem... és egyszer csak felismeri, ha szerencsém van.

Aki hülye, haljon meg!

(#749) Vamp


Vamp
senior tag

Megoldható esetleg vhogy másképp is a telepítés, mint DVD-re kiírással majd bootal?

(#750) Blue@X


Blue@X
senior tag

Az lenne a kérdésem hogy mit tegyek ha openSuse linux 10.1-et akarok feltenni, de telepítésnél megáll és azt írja hogy Kernel Panic_not syncing aiee, killing interrupt handler!
Most mit tegyek.
A többi telepítési módnál meg automatikusan kifagy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.