Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) zsoi válasza zordmorc (#897) üzenetére


zsoi
senior tag

nézz rá ezekre:
/etc/fstab
/etc/mtab
mount eszköznév mount_pont
pld. : mount /dev/hda4 /backup
//man mount

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#902) n0se


n0se
tag

sziasztok!

kérdés, tudok valahogy windows alatt ntfs-ből ext parit csinálni adatvesztés nélkül?

azért szükséges, hogy win gyalu és linux install. na most ugye szeretnék írni a parikra utána gond nélkül.

n0se

(#903) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Sziasztok! Következő lenne a kérdésem.

Van itthon egy ''server'' gép amin egy xp fut. Ez a gép osztja ketté az internetet egy kábeles net van de nem is ez a lényeg! A servern fut torrent kliens is.

Ezeket szeretrném átültetni linuxra.Suse-ra.

Első kérdésem,hogy hogyan tudom megosztani a netet linux alatt két gépre.
Most Vnc-vel kezelem a servert, gondolom az van linux alat is ,de nem tudom hol kell beálítani,hogy inditáskor automatán induljon el az is.
Gondolom torrent kliens van linuxra is.

Egyenlőre enyi!

köszönöm a segítséget! :R :R

(#904) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Kérdeznék egy rövidet. :) Szeretnék feltolni egy openSuSE 10.2-t, le is szedtem a DVD image-et, kiírtam, bootol is szépen, majd közli hogy nincs benne az 1. CD. Valami driverprobléma miatt nem találja, vagy csak a CD image-ekkel lehet telepíteni? :F Kösz.
(Netről gondolom menne a telepítés, de keddig még korlátos a Chello Light, és addig a sávszél is csak fél Mbit. :((()

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#905) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Kérdés, Suse 10.2 alatt a YaST beállításai között a Keyboard Properties (SaX2 -őt tölti be ilyenkor) mindig elszáll a mentéskor vagy teszt esetén, akármit álítok be.. Nem tragikus, mert a KDE controll centerben be tudom állítani amit kell, de érdekelne, hogy másnak is van ilyen problémája? Van valami oka ennek?

[Szerkesztve]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#906) n0se


n0se
tag

hali!

suse 10.2-vel lenne a problémám a következő, nvidia driver felrak, xgl fent van, mégsem működik. ötlet?

köszi

n0se

(#907) VaniliásRönk válasza n0se (#906) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ahogy elnézem ebben a topikban csak kérdések vannak, válaszok nem nagyon. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#908) n0se


n0se
tag

mégegy gyors kérdés, van nekem egy régi yamaha ymf 724 hangkarim amit szeretek, hogy tudnám ezt megszólalásra bírni? 2.1-es azt hiszem, de még elég kezdetleges pont nem az szól aminek kéne :W wdm driver kéne neki szerintem

n0se

(#909) n0se


n0se
tag

gyors kérdés, elvileg fent van minden ami kell az xgl-hez, az mégsem működik, de magát a bekapcsolási lehetőséget sem találom, hol kellene annak lennie? :U

n0se

(#910) Collector19 válasza DJ.Gróf (#903) üzenetére


Collector19
csendes tag

Üdv!

Azt hiszem de nem vagyok benne biztos hogy a xinetd-ben be lehet állítani a VNC-t hogy induljon. Tehát Yast->Network services->xinetd és ott a vnc-t be kell kapcsolni, erre a kliens pl egy krdc vagy webes felület. Persze van torrent kliens is pl: Ktorrent KDE-ben.

Javítsatok ki ha tévednék, mert én is nemrégen kezdtem a linux-al foglalkozni.

(#911) Motaba78 válasza VaniliásRönk (#904) üzenetére


Motaba78
őstag

Szia nekem ugyanez a problémám ma probáltam ki illetve szerettem volna, de sajna nem megy fel nekem sem és azt sem tudom hogy most hogyan telepitsem. :F

(#912) VaniliásRönk válasza Motaba78 (#911) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha korlátlan a neted, és elég türelmes vagy, akkor kiválaszthatod hogy netről telepítsen, annak szerintem mennei kell, csakhát akkor mindek szedtük le az egész DVD-t. :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#913) Motaba78 válasza VaniliásRönk (#912) üzenetére


Motaba78
őstag

Ez igaz, de a másik dolog amig a régi gépem volt addig a sima 10 est feltudtam rakni de az sem megy fel szintén ilyen okbol.
Lehet driver probléma ? a régi gép abit ic7g alaplap erre simán felment, az uj pedig p5bdeluxe és ezen külsöleg oldották meg az ide vezérlést szerintem itt van a megoldás elásva :F

(#914) VaniliásRönk válasza Motaba78 (#913) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én is erre gyanakodtam, nálam SATA ODD van, viszont elvileg a BIOS PATA-nak álcázza, szóval nem értem mi a baj...

Szerk.: Egyébként röhej hogy a linux kernelekből konzekvensen kifelejtik az SCSI (SATA) támogatást, kb. olyan mint amikor az ACPI-t majd 10 évig b@sztak támogatni...


[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#915) n0se


n0se
tag

hello!

az előző problémákat megoldottam, már csak egy van, alapból a magyar ékezetek miatt és az utf8 kontra iso8859-2 miatt, ha belépek ssh-ról a suseba, az ékezet helyett kriksz krakszok jelennek meg, ezt sikerült megoldani, a nyelvi beállításoknál kivettem a pipát az utf8 kódolásból, a kérdésem csak annyi lenne, hogy ez a megoldás megfelelő-e a problémára? vagy van valami szakszerűbb.

n0se

(#916) n0se


n0se
tag

egy másik ékezetes kérdés, samba alatt valahogy meg lehet oldani az egységes ékezeteket?

n0se

(#917) Motaba78 válasza VaniliásRönk (#914) üzenetére


Motaba78
őstag

nálam ides odd van be is bootol majd mint nálad nem találja a lemezt, ha kiválasztom hogy mutassa az eszközöket akkor a vinyot mutatja az odd-t nem probáltam varriálni milyen drivereket töltsön be az eszközmeghajtoknak de sajnos lutri mert nem találja igy se a gyártó honlapján sem találtam semmi használhatót most akkor a suse magyarországnak vagy asus magyarország felé kérdezzek :F :F :((( :W

(#918) kalló


kalló
aktív tag

helló!
azt szeretném kérdezni hogy valaki meg tudja mondani hogyan took 3dés kocka,elforgós deszktopot varázsolni a opensuse 10.2 x86 linuxomba???ja meg olyan füzetlapszerű váltást(Alt+TAB)???mert sajnos nagyon láma vok a linuxhoz... még :F :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#919) n0se


n0se
tag

hm, bug a kde-ben, azt hittem én vagyok hülye de nem [link]

valaki még tapasztalta ezt? az oldalon látom többen is jelezték nálam is ez van.

n0se

(#920) n0se válasza kalló (#918) üzenetére


n0se
tag

szia, néha jól jön az a help (súgó), nézd meg keress rá arra a szóra hogy XGL és minden problémád megoldódik, jól le van írva, hogy mit kell tenned.

ha valaki tud megoldást az előbb írt bug-ra, akkor legyen szíves ossza meg velem, köszönöm. :))

[Szerkesztve]

n0se

(#921) kalló válasza n0se (#920) üzenetére


kalló
aktív tag

köszönöm!
és még lenne egy kérdésem hogy az ati controlpanel miért nem indul??simán felment a driver a gyártó honlapjáról és az iconra kattintva nem történik semmi:(3d gyorsítás nem nagyon müxik
sapphire radeon 9600pro a karim és opensuse 10.2 x86 kde

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#922) n0se válasza kalló (#921) üzenetére


n0se
tag

sax2-ben próbáltad bekapcsolni?

n0se

(#923) kalló válasza n0se (#922) üzenetére


kalló
aktív tag

sax2 ben bekapcsoltam de semmi sem történ nem lett gyorsbb:(
most egyszerűen leszedtem a legújjab ati drivert és feltettem
az xgl-t is beüzemeltem most minden ok de ati control panelem még mindig nincs de a 3d gyorsítás már megy
és érezhető a gyorsulás :R :R :R :R :C :C :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#924) n0se válasza kalló (#923) üzenetére


n0se
tag

na de legalább a 3D gyorsítás már megy, nem tudom ati alatt még nem használtam süsüt, kell ott valaminek lennie de biztos control panel a neve mint win alatt? :F

n0se

(#925) kalló válasza n0se (#924) üzenetére


kalló
aktív tag

van egy shortcut ati controlpanel néven de ha rá klickelek nem indul semmi szerintem valami bug :O,vagy előfordulhat hogy az a gáz hogy nem uninstalláltam a régi drivert mielőtt feltettem az újjat(de az a baj hogy sajnos nem toom hogyan lehet uninstallálni:( )

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#926) n0se válasza kalló (#925) üzenetére


n0se
tag

programok hozzáadása eltávolítása stb. a yast2-ben, ott beírod az ati driver nevét majd a pipára annyiszor kattintasz ameddig nem látsz a helyén egy kukát, de én előszőr megpróbálnám frissíteni, ezt is ott találod, mert egy eltávolításnál adott esetben sok lehet a függőség, de probáld meg. gl :)

[Szerkesztve]

n0se

(#927) kalló válasza n0se (#926) üzenetére


kalló
aktív tag

ezt a módszert ismertem csak az a baj hogy nem toom az ati driver nevét és ''ati''-ra nem ad ki semmit próbáltam még a ''driver''-t de arra se dob semmit:(
meg kipróbáltam valami ''make uninstall'' dolgot de az sem ment most egy ujjab nagy dilemma előtt állok
a ''Desktop Preferences/Windows'' ra kattintva ez ugri elő
''Cannot start the preferences application for your window manager

Window manager ''compiz'' has not registered a configuration tool''<--ez mit jelent és hogyan lehet kiküszöbölni??
valamint suse kdes xgl-ben hogyan állítom be a pluginokat mint pl. motion blur,water effect,stb.???
az ''opensuse-xgl-settings''-ben nem bírok semmit se beállítani vagy csak megint én vok naon buta
ja és még nincs vége:)az mplayerem ujjonan ezzel boldogít ''New_Face failed maybe the font path is wrong Please supply the text font file (~./mplayer/subfont.ttf)''-és bármilyen filmet loadolok eltüník az mplayer mintha el se indítottam volna:(
és még 1 utolsó kérdésem lenne megéri feltenni az opensuse 10.2 X86_64-et gyorsabb mint az x86?ill. vannak már hozzá működő progik?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#928) kalló


kalló
aktív tag

mindenkitől elnézést kérek egy kicsit nagyon hosszú lett az előző hozzászólásom de már annak is örülnék ha 1 et megválaszolna vki plízzz

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#929) n0se válasza kalló (#927) üzenetére


n0se
tag

véleményem szerint mindenképpen meg kellene azért fejteni annak a drivernek a nevét, mert anélkül elég nehéz lesz, esetleg nem lehet catalyst? :F

Ezt: ''Desktop Preferences/Windows'' szerintem nézd meg itt: [link]
Hátha találsz rá valamit.

Az mplayere-s hibád megoldása pedig engem is érdekelne, mert az spec nálam is fenn áll. teljesen ugyanaz.

n0se

(#930) Jester01 válasza n0se (#929) üzenetére


Jester01
veterán

Az mplayere-s hibád megoldása pedig engem is érdekelne, mert az spec nálam is fenn áll. teljesen ugyanaz.

Kell neki az említett helyen egy subfont.ttf. Másolj/linkelj oda egy neked tetsző betűkészletet. Az elhalálozás minden bizonnyal más probléma, ettől csak feliratok nem lesznek (meg az osd lesz hiányos). Szóval kellene részletesebb információ.

Az ati drivert alapból fglrx-nek hívják, suse alatt nem tudom.

[Szerkesztve]

Jester

(#931) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Kellene egy kis segítség! Suse 10.2 -alatt ,hogyan tudom mountolni a windows ntfs particiókat?


köszönöm! :R

(#932) kalló válasza DJ.Gróf (#931) üzenetére


kalló
aktív tag

keress rá arra hogy captive_ntfs van ilyen rpm minden distribucióhoz.fel teszed és ha kde-t használsz akkor ''start menű''/application/System/File System/Wiew disk usage elínditod a piros poarticiókra klick és mount!ennyi nekem megy és még pár havernak

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#933) kalló válasza Jester01 (#930) üzenetére


kalló
aktív tag

köszönöm mindenkinek :R :R :R :R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#934) n0se válasza Jester01 (#930) üzenetére


n0se
tag

nekem az mplayer működik, csak dob egy ilyet, mivel nem sok időm van, így nem teszteltem feliratos filmen még a rendszert, de akkor ez lesz a kulcs, köszönöm szépen Jester01! :)

n0se

(#935) n0se válasza kalló (#933) üzenetére


n0se
tag

kalló: sikerült minden?

n0se

(#936) Collector19


Collector19
csendes tag

Üdv!

Az a problémám, hogy opensuse 10.2 x86-ra nem tudom feltelepíteni az nvidia drivert. Inno3D 6600 GT-m van. Próbálkoztam úgy is, hogy a yastban a telepítési forrásban megadtam a HOWTO-ban leírtakat, de mikor kiválasztom a két csomagot amit szeretnék telepíteni, akkor nem szedi le, kb 10-15%-ig elmegy, de utána az írja hogy nem elérhető a CD0-s adathordozó. Próbáltam úgy is, hogy leszedtem az Nvidiaxxxx.run-t és megpróbáltam feltenni. Azt hiszem sikerült is, de mikor a sax2 -r -m 0=nvidia-t beírom a tesztnél inverz színes képernyő jön be és semmilyen billentyűre nem reagál. Ekkor egy reset után pedig nem az ''nvidia'', hanem ''nv'' a driver, és nincs 3d gyorsítás. Tudnátok valami tanácsot adni hogy hogy tegyem fel?
Előre is thx
Üdv!:
collector

Kalló Start menü? :DD :DD :DD

(#937) kalló válasza n0se (#935) üzenetére


kalló
aktív tag

most ujra raktam a suse-t nagy nehezen felbírtam rakni a drivert de most sem indul az aticontrolpanel:(és most újra gyötröm az XGL
''startmenü''-->nekem Kmenü,vagy az amit használ....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#938) n0se válasza kalló (#937) üzenetére


n0se
tag

hm, sajnos én nvidia alatt használom ezért nem tudok részletesebbet, az mplayeres problémával jutottál valamire?

n0se

(#939) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv

Bocs az ósdi kérdésért, de működésbe lehet valahogy hozni a 3d-s támogatást egy ati kártyához? :F
Nagyon tetszik a rendszer (openSuSE 10.2), minden tök szupi benne, de nagyon rossz lenne, ha nem lenne 3d :( :( :(

Köszönöm szépen

(#940) kalló válasza n0se (#938) üzenetére


kalló
aktív tag

nem foglalkoztam vele mert úgy döntöttem addig nem nyugszom amg nem lessz az én süsüm is olyan szép meg áttetsző mint az előzőleg mellékelt videón!
felment a beryl de nem működik hibákat ír összeomlik :O de valószinűleg az xgl a hibás most meg próbálom az aiglx-et használni!csak még nem toom hogy kell felrakni de majd a gugli segít ;)





Gordiann : én opensuse 10.2 alat ''simán'' összehoztam a 3dgyorsítást
ez alapján telepítsd [link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#941) MichaelSD válasza kalló (#940) üzenetére


MichaelSD
őstag

kalló linkje jó. Én is azt a leírást használtam az ATI driver telepítésére.

Nem elfelejteni felrakni a szükséges csomagokat, mert annélkül nem megy. Én azért szenvelegtem egy csomot....

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#942) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Más kérdés. A Samba nem éri el az XPs gépemet a tűzfal miatt. Engedélyeztem a Yastban a DHCP és a SMB servert. Mit kell még tennem, hogy működjön?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#943) Gordiann válasza kalló (#940) üzenetére


Gordiann
őstag

Köszi szépen. Megpróbálom.
Eddig 2 egyéb leírást próbáltam, ezt még nem, remélem sikerül.

(#944) n0se válasza kalló (#940) üzenetére


n0se
tag

ha esetleg sikerül a beryl, akkor oszt meg Velem a tapasztalataidat, mert így a héten nem sok időm van vele kísérletezgetni, majd hétvégén. :) köszi

n0se

(#945) Gordiann válasza Gordiann (#943) üzenetére


Gordiann
őstag

Hm.... nagyon elakadtam egy pontnál:

''Run the installer using the console as root.

# sh ati-driver-installer-8.34.8-x86.x86_64.run --listpkg''

Ezt hogy kell megadni neki? Így ugye nem találja a file helyét. Ha megadom az elérési utat: ''/home/gordian/Desktop'' Akkor meg kiirja, hogy hozzáférés megtagadva....

(#946) MichaelSD válasza Gordiann (#945) üzenetére


MichaelSD
őstag

su hogy root legyél és utána abból a könyvtárból futtasd ahol a fájl van.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#947) Gordiann válasza MichaelSD (#946) üzenetére


Gordiann
őstag

Ezt csináltam eddig is, de nem ment....most megy.....te biztos vmi varázsló vagy ;)

(#948) MichaelSD válasza Gordiann (#947) üzenetére


MichaelSD
őstag

Én is sokszor hiszem azt, hogy úgy csinálom.... :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#949) kalló


kalló
aktív tag

Sikerült de nem Suse alatt felb@sztam az agyam és feltettem egy fedorát!
fedorába benne van simán megy minden iszonyt szép ;] de kell hozzá a vas legalább is memória mert nekem csak 512mb van és mikor betölt a grafika szépen megy a beryl de alig pár perc múlva belassul ha nagyon belejövök a sok motion-ba :O
én open suseba mindent kipróbáltam kivéve az aiglx+beryl+kde on suse verziót nem mert elfogyott a türelmem!
az viszont biztos hogy fedora alatt nem tettem fel ati drivert hanem egy haverom tanácsára a fedorás-t használom és van 3d gyorsítás :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#950) n0se


n0se
tag

egy problémám lenne, az mplayer hiába rakom fullscreen-re nem húzza szét a képet, mit kellene tennem?

n0se

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.