Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) MichaelSD válasza MichaelSD (#250) üzenetére


MichaelSD
őstag

Internet
Már van, de nem tudo miért...

Bootloader
Mivel a windoze a 2. SATA HDDn volt meg kellett mondani a GRUBnak, hogy ''map (hd1) (hd0)'' és így megcseréle a két a HDDt és a windoze loader már a jó sorrndetlátja

Hang
Volt, de az update után megint nincs sőt. A YAST ban alaban nem fut a Audigy 2. Ha törlöm és újra rakom (és kiválasztom a autodetecctnél) akkor kiírja hogy ''An error ocured during the installation of SB Audigy 2 ZS (...) The kernel module snd-emu 10k1 for sound support could not be loaded. This can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters.
Tippek?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#252) Gao182


Gao182
tag

Én a helyedben először felmennék az SB weblapjára és megnézném mivan a driverek piacán ottan.. aztán ha az se megy akkor nem tudom...

Nagy baj, hogy a linux dolgokat nem nagyon támogatják a hárdver fejlsztők..

amúgy akartam javasolni a bútlódernél ezt a dolgot, hogy mindimum az elsőn legyen a win, de így is jó... mert hallottam, hogy a winb csak az első partíción tud elélni, de ügyes vagy, moyst büszke vagyok ráéd :D

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#253) MichaelSD válasza Gao182 (#252) üzenetére


MichaelSD
őstag

Köszi, Gao182, dagad a mellem a büszkeségtől! :R

Hang van, frissítettem a kernelt és rendbe jött (szerencsére, mert nem tudtam volna mit csinálni). Szerintem lámáztam és a kernel frissítés után nem restartoltam, de nem biztos.

Sajnos a Skype nem támogat külön audio oit és in eszközt, így majd kell kegy egybe mikro + füles. :(

Per pillanat a BOINCkal küszködöm, de azt átviszem a SETI topikba.

Különben nagyon összeszedett lett a Suse 9.3. Meglepett be kell vallanom.

Köszi a bíztatást! ;)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#254) Gao182


Gao182
tag

Itt lesz a SuSe weblap:
Bővebben: link

Egyenlőre még csak egy fórum van ott, de már készül maga a weblap is 5letekkel és mindenféle hasznos dologgal ami egy linuxhoz vagy egy SuSE linuxhoz kellhet, hogy baráccságos legyen...

Remélem sok regelt felhasználója lesz az oldalnak :)

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#255) MichaelSD válasza Gao182 (#254) üzenetére


MichaelSD
őstag

Reggeltem magam, de lehet külön témát is létrehozni (pl.: Opera)? Így ömlesztve káosz lesz...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#256) MichaelSD válasza MichaelSD (#255) üzenetére


MichaelSD
őstag

Van két felismert nyomtatom Suse Linux 9.3 alatt: egy LaserJet 1010es egy officejet. Bármi alól nyomtatok, azt nyomtatja a papírra, hogy: ''unsupported personality: PLC''

A gondom az, hogy egy linket találtam, de az számomra érthetetlen nyelven és XPről szól.

Valakinek ötlete hogy egyáltalán mi lehet a gond?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#257) lyzzard


lyzzard
aktív tag

Hali emberek.. segitségre lenne szükségem...leszedtem a SuSE 9.3at, és van egy apró gondom..nincs kép-.- a monitornak mennie kéne akármilyen felbontáson, mert 1600x1200x70Hz ig birja.. itt meg a moncsi kiirja, hogy ''Hz?'' próbáltam felbontást állitani inditáskor, 1280, 1024, 800, VESA, Text, minden... és ugyanugy nincs kép..szal ha valaki tud segiteni, akkor plz!:R

(#258) lyzzard


lyzzard
aktív tag

ja, izé..hülyén fogalmaztam.. szal bejön a telepitő, felismeri a hardvereket, aztán kerneltöltés, és amikor indulna, akkor jön be a nagy semmi a képen...:F

(#259) Gao182


Gao182
tag

Amikor bootol a lemezről, ott át lehet állítani a felbontást is, sztem ott egy egésséges 1024*768 at állíccs, az a biztos...

Legalábbis sztem...

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#260) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Nos a HP1010 nem akar menni Suse alatt. Keresek Suse kompatibilis nyomtatókat amit gyakorlatban használnak emberek!

Várom a listát! :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#261) MoneyM válasza MichaelSD (#260) üzenetére


MoneyM
senior tag

hát a listát azt várhatod!
nekem sem megy a hp1005 lézernyomtatom!

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#262) MichaelSD válasza MoneyM (#261) üzenetére


MichaelSD
őstag

Igazából csak azt akarom elkerülni, hogyha veszek egy új nyomtatót akkor tényleg menjen a Suseval és ne kelljen visszavinni.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#263) YanChi válasza MoneyM (#29) üzenetére


YanChi
csendes tag

de ez egy nyílt forráskodú op.rendszer, és tudomásom szerint ezek ingyenesek!
Akkor bizony rossz a ''tudomásod''. Annak, hogy publikálom a programom forrását, semmi köze ahhoz, hogy mennyiért adom.
Egyébként a SuSE 9.3 (is) majdnem mind ingyenes cuccokat tartalmaz: mindent letölthetsz különböző helyekről, sőt, a SuSE különböző tükreiről is. Csak így neked kell összeraknod belőle a rendszert. De ha megveszed kb. 20.000 Ft-ért (a Media Marktban a régebbi verziók kaphatóak voltak), akkor egyben megkapod, egy szép vastag könyvvel, telepítővel, 90 nap VALÓDI telepítési támogatással, annyi szoftvert kapsz, amivel szinte minden felmerülő gondodat meg tudod oldani, a webszervertől a DTP-n át a zeneírásig, videózásig.
Nekem egyébként a SuSE 8.0 van meg dobozban, a többit azóta letöltöttem vagy netről telepítettem. De tervezem a 9.3-at is megvenni, mert kiváncsi vagyok rá, mit alkotott a Novell.

(#264) Gao182


Gao182
tag

Elárulom hogy a SuSE már 2-3 éve a NOVELL kezében van, szóval a 9.0 is sztem már NOVELL kiadás volt, amúgy a 9.3 megvásárlását énis tervezem, mert ez nagyon teccik... és érdekel a könyve, amúgy mi ez a 90 napos b@szás? Telepítési vagy termék támogatás vagy miaszösz... ez miben merül ki?

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#265) MoneyM


MoneyM
senior tag

ha megmondjátok, hol lehet megvenni
akkor szaladok, mert nekem nagyon tetszik,
ez a op.rendszer!

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#266) Gao182


Gao182
tag

CHS Hungary Kft.
1138 Budapest
Váci út 117-119.

Phone: +36 1 451 3500
Fax: +36 1 451 3535
Email: info@chs.hu
WWW: http://www.chs.hu



Ingram Micro Magyarország Kft.
1139 Budapest
Fáy u. 4.

Phone: +36 1 237 7000
Fax: +36 1 237 7090
Email: smb@ingrammicro.hu
WWW: http://www.ingrammicro.hu



Azt hiszem ez a két hely ahol meg lehet venni... KB 20 rongy a full pro verzió, de télleg sok hasznos dolgot kap hozzá az ember...

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#267) MoneyM válasza Gao182 (#266) üzenetére


MoneyM
senior tag

Gao!
nem tudom, hogy mi az a 180 napos terméktámogatás?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#268) Gao182


Gao182
tag

Ezt most kérdezed? :DD:DD:DD:DD:DD

Amúgy nem tudom...

SuSE Linux Portal: Bővebben: link

Fórumba várok 5leteket, hogy miket szeretnétek látni, ha valakinek van kedve akkor ilyen GY.I.K. dolgot írhatna és akkor azt felrakom az oldalra... a dizájn nem végleges, csak most 1 óra alatt összedobtanm az oldalt, hogy azért legyen valami ott, ha már van regelve ez a dolog...

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#269) MoneyM válasza Gao182 (#268) üzenetére


MoneyM
senior tag

lehet segíteni az oldal elkészítésében?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#270) Gao182


Gao182
tag

Természetesen lehet, de nem a kinézet a fontos, az valami ilyesmi lesz, már dolgozok rajta, sokkal fontosabb a tartalom, ha van valami híred ami a SuSE-vel kapcsolatos, vagy valami rövid, könnyen emészthető doksid, esetlegg valami jó program amit szeretnél megosztani másokkal, akkor dobj egy mailrt a suse93@vipmail.hu címre....;)

[Szerkesztve]

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#271) MoneyM


MoneyM
senior tag

tudna valaki dobni egy képet, hogy
hogy néz ki a SuSE Linux 9.3 csomag?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#272) MichaelSD válasza Gao182 (#268) üzenetére


MichaelSD
őstag

Gao, a fórummal van valami, mert nem tudom elérni Opera alól. Alső részt lefedi valami grafika (vagy hasonló)!

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#273) MichaelSD válasza MichaelSD (#272) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nincs levágva csak scrollozni, kell de jobb lenne ha ne kéne. :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#274) Gao182 válasza MoneyM (#271) üzenetére


Gao182
tag

Sztem próbáld megnézni a hivatalos oldalon...

Bővebben: link

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#275) PrinczA


PrinczA
őstag

A nem Magyarorszagon kiadott SuSE 9.3 nem tud magyarul, csak az amit itt adta ki?
Vagy csak itt a + kezikonyv, kituzo, ...?

(#276) Gao182 válasza PrinczA (#275) üzenetére


Gao182
tag

Szerintem tud magyarul a nem magyarországon kiadott is, de a magyarhoz kapsz 1100 oldalnyi két könyvet és 90 napos telepítési támogatást... amire rájöttem hogy mi...

Azt jelenti, hogy 90 napig, ha írsz nekik egy ímélt hogy valami nem megy akkor 2-3 napon belül válaszolnak és megpróbálnak segíteni... hát ennyi a nagy 90 nap :DD Egy ilyen fórummal jobban jársz

Megj:

Ezen a helyen csak 15,840 .- +ÁFA (19,800 és nem 19,990 :)) Bővebben: link

[Szerkesztve]

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#277) MoneyM


MoneyM
senior tag

kinek van már meg?(eredetiben)

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#278) MoneyM


MoneyM
senior tag

azok az 1100 oldalnyi könyv az
miket tartalmaz?
és miért jó ha én regisztráltatom az
op.rendszeremet a Novell-nél?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#279) Gao182 válasza MichaelSD (#272) üzenetére


Gao182
tag

Asszem megoldottam a fórum kérdést... De most a menü az fless... szóbval azzal nem tom mivan operába de gondolom tutira megy...

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#280) Gao182 válasza MoneyM (#278) üzenetére


Gao182
tag

Nekem nincs és még nem is lesz egy ideig, mert nincs 20ezer forintom rá és nem is lesz egy ideig...

az 1100 oldal az a két könyv...

a két könyv pedig egy felhasználói és egy rendszeradminisztrációs leírás, magyarra fordítva egy könyv a lámerekek és egy könyv az advanced júzereknek

(legalábbis én így értelmezem a dolgot)

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#281) Gao182


Gao182
tag

A suselinux.uw.hu oldalon van pár információ a 9.3 as kiadásról...

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#282) Lacika_


Lacika_
aktív tag

DVD ( torrent - ISO - 32-64 bit [kb. 8 GB] ) - ez tartalmaz magyar nyelvet?
A 64bites verzió érdekelne, hogy kihasználjam az A64 procit.
Egy kezdő kérdés:) ez támogatja az NTFS írást?

(#283) MoneyM válasza Lacika_ (#282) üzenetére


MoneyM
senior tag

Szia
nem vagyok benne biztos, hogy tartalmazza a
magyar nyelvet, ezt inkább Gao182-től kérdezd!
én úgy tudom, hogy ezek a 64 bites op.rendszerek
elég jól kihasználják!
egyik haveromnak ilyen van, és ő azt mondja, hogy
nagyon tép a cucc!
igen tudja a NTFS írást!
Ugyhogy hajrá, menni fog!!!

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#284) Lacika_ válasza MoneyM (#283) üzenetére


Lacika_
aktív tag

Hello, kösz a gyors választ.
Tudja az NTFS-t és még 64bites is, akkor ez kell nekem.
már megy is a torrent

(#285) MoneyM


MoneyM
senior tag

Lacika_!
Bárhol elakadsz, akár telepítésben, akár
másban, bátran tedd majd föl a próblémádat ITT!

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#286) Gao182


Gao182
tag

Hát szerintem tartalmazza... amúgy az NTFS írást a 2.6 os kernel már támogatja, csak megfelelően be ekll configolni, erről egyenlőre nem tok semmit mondani mert sajna kezdő linuxos vagyok...

MoneyM: dobj pls egy mailt a suse93@vipmail.hu ra me tudni szeretném a télleges címed me szeretnék neked írni a weblappal kaöpcsolatban... reggel mej megnézem a póstaládát ;)

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#287) MichaelSD válasza Gao182 (#286) üzenetére


MichaelSD
őstag

Tudtommal nincs 100%-ig biztonságos NTFS írás és nem ajánlott az írás funkció használata.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#288) Gao182


Gao182
tag

Én úgy hallottam, hogy egész jól megy neki az NTFS írása...

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#289) MoneyM válasza MichaelSD (#287) üzenetére


MoneyM
senior tag

támogatja a NTFS írást

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#290) MoneyM


MoneyM
senior tag

Gao mail ment!

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#291) MichaelSD válasza MoneyM (#289) üzenetére


MichaelSD
őstag

Tény hogy benne van a kernelben az NTFFS modul, de alapban csak read-only az NTFS partició. Sehol nem írja a Novell támogatja az írást (http://www.novell.com/products/linuxprofessional/windowsinterop.html) és olvasva a fórumokat, még nem kiforrott az írás NTFSre (=gyakran hazavágja az NTFS partíciót).

Persze ez nem azt jelenti, hogy nem működik.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#292) MoneyM válasza MichaelSD (#291) üzenetére


MoneyM
senior tag

nekem még egyszer sem vágta haza egy SuSE sem!

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#293) MichaelSD válasza MoneyM (#292) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem is azt mondtam hogy neked!

De www.suse.comról:

''Does your Windows partition contain data you would like to access in Linux? No problem: Linux can read the data of all Windows systems. On FAT partitions, Linux can even write data without any risk, i.e. the Windows partition can store the data you have processed in Linux''

Ha megbízhatóan menne biztos az NTST is odaírták volna. De googleban rákeresel, akkor elég sok infot találsz a témáról.

[Szerkesztve]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#294) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Tud valaki Suse RPMeket a Koffice 1.4 finalhez, mert pont Susehoz nem csináltak csomagokat és nincs kedvem konvertálgatni. És nem is találttam sehol..:((

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#295) emvy


emvy
nagyúr

NTFS ÍRÁS ___NINCS___. MŰKÖDHET, DE BÁRMIKOR MEGSZÍVHATOD VELE. PONT.

while (!sleep) sheep++;

(#296) MichaelSD válasza MichaelSD (#294) üzenetére


MichaelSD
őstag

NTFS
NTFS ÍRÁS ___NINCS___. MŰKÖDHET, DE BÁRMIKOR MEGSZÍVHATOD VELE. PONT. :R

Koffice
Felrakták pl. itt http://gd.tuwien.ac.at/kde/stable/koffice-1.4/SuSE/ix86/9.3/

[Szerkesztve]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#297) Lacika_ válasza emvy (#295) üzenetére


Lacika_
aktív tag

OK.
És van olyan linux filerendszer amit gyorsan és megbizhatóan tud kezelni a WinXP vmi kiegészítő driverrel? és tudja a 4GBnál nagyobb fileokat kezelni

[Szerkesztve]

(#298) MichaelSD válasza Lacika_ (#297) üzenetére


MichaelSD
őstag

Én csak a FAT32ről tudok amit Linux és windoze is tud használni.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#299) Gao182


Gao182
tag

Azt nem tom hogy az Ext3 elviseli-e a 4 gigánál nagyobb fájlokat, de azt tuggya a windóz total commander és megfelelő plugin segítségével olvasni elég jól...

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#300) maxthor


maxthor
tag

Sziasztok!

A napokban töltöttem le a Suse 9.3 Professional 1 DVD-s verzióját! Már fel is raktam a mini install discel merevlemezről,de szeretném kiirni dvd-re! a probléma az hogy ez az image ~7,96Gb,ami nem megy rá egy 4,7Gb DVD-R-re.Kiszedtem a 64bites támogatás illetve a noarch könyvtárat,és igy már ráférne,csak valahogy bootolhatóvá kéne tenni a discet!!! Hogy csináljam mindezt,hogy lehet bootolható linux telepítő dvd lemezt csinálni???
:F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.