Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) operator10 válasza MoneyM (#100) üzenetére


operator10
aktív tag

.helló.
Én nem nagyon akarok beleszólni de szerintem picit kezdesz az agyukra menni:B
Valaha én is így kezdtem és nemlett jó vége a dolognak.Ezért csak aztudom tanácsolni amit anno nekem:Legyél higadzabb, és probálj összeszedettebben kérdezni.
Egyébként szerintem ég nincs meg a letölthetö végleges ''ingyenes'' Suse 9.3. Én is arra várok egyébként.Csak hogy ne érezd magad annyira egyedül:DD

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#102) MoneyM


MoneyM
senior tag

csak annyit kérdeznék hogy a 9.1-et
nem lehetne valahogy felfríssiteni 9.3-ra?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#103) MoneyM


MoneyM
senior tag

UP

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#104) MoneyM


MoneyM
senior tag

UP

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#105) MoneyM


MoneyM
senior tag

csak annyit kérdeznék hogy a 9.1-et
nem lehetne valahogy felfríssiteni 9.3-ra?

UP

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#106) Aeternus


Aeternus
csendes tag

(#107) MoneyM


MoneyM
senior tag

meglehet venni boltban a suse9.3-mat?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#108) L3zl13 válasza MoneyM (#107) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz még nem...

Aki hülye, haljon meg!

(#109) MoneyM


MoneyM
senior tag

és valahonnan letölteni?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#110) MoneyM


MoneyM
senior tag

a SuSE Linux 9.2-öt meglehet venni boltban?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#111) MoneyM


MoneyM
senior tag

azt szeretném megkérdezni ismét hogy
ha feltelepítem
ftp://ftp.fsn.hu/pub/linux/distributions/suse/suse/i386/9.3/suse/src/
enek a könyvtárnak a tartalmát a suse9.1 personalra
akkor mi fog történni?
lesz egy suse9.3-mam?:F

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#112) Gao182


Gao182
tag

Én ma fejeztem be a 9.3 full 5 CD-s verzió letöltését, multilengvidzs, torrenten találtam meg... Bővebben: link szóval ezen a linken kereskedjetek, elég gyorsan le lehet szedni, nekem olyan 10-12 óra volt az egész... Sok sikert!:DD

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#113) Gao182


Gao182
tag

Ismét heló!

Az a bajom, hogy a 9.3 ban az xmms, nem hogy nem akarja lejátszani, de megnyitni se nagyon az mp3-akat.. szóval, ha valaki tud valami jó lejátszót az legyn szives pötyögje be nekem ide bele vala :)

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#114) Batman válasza Gao182 (#113) üzenetére


Batman
őstag

Próbáld meg ,hogy ujra fordítod forrásbol az xmms-t.

Valami mas publikus helyen nincs fent a 9.3-mert koliban le van tiltva a torrente.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#115) Gao182 válasza Batman (#114) üzenetére


Gao182
tag

Azt is próbáltam, olyankor meg hiányol egy lib-et, ami fel van mellesleg telepítve.

Egyenlőre más publikus helyet nem tudok, de a DVD ISOnak meg itt van a torrentje: Bővebben: link

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#116) blise


blise
tag

sziasztok

nekem egy oylan kérdésem van, hogy leszedtem a 9.3 live dvd t iso ban a fenti linkről, viszont nem tudom feltenni, mert bebootol, kicsit dolgozik azt ennyi. vkinek volt hasonló?
probáltam safe módban is de ugy sem megy...
már a 3. gépen próbálom tehát vszinű az iso nak volt vmi kinja
tipp?
vagy szedjem ujra. esetleg torrentről a full-t?
köszi

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#117) MoneyM


MoneyM
senior tag

én még nem próbáltam a suse9.3 live dvd-t!
de nekem is mondták hogy sok ram kell
először is ehez a live dvd-hez!

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#118) blise válasza MoneyM (#117) üzenetére


blise
tag

szia

asszem nálam ez nem volt probléma... a min az 512 volt, de volt amelyikben 1 giga volt

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#119) MoneyM


MoneyM
senior tag

de most végülis működik?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#120) MoneyM


MoneyM
senior tag

alapjáraton a suse linux az egy ingyenes linux?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#121) MoneyM


MoneyM
senior tag

up

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#122) MoneyM


MoneyM
senior tag

up please:O

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#123) Gao182 válasza blise (#116) üzenetére


Gao182
tag

A live DVD-t nem is fogod felrakni, mert az arról szól, hogy az egész OP rendszer a DVD-ről fut, az nem telepítős cuccos, ha gondolod szedd le a tejjeset monnyuk torrentről és telepíccsed azt. Úgy már működni fog...

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#124) Gao182 válasza MoneyM (#120) üzenetére


Gao182
tag

Szerintem alapjáraton ingyenes, mert pölö a 9.2 -t a hivatalos oldalról le klehget tölteni a full verziót és szerintem hamarosan felkerül oda a 9.3 is.

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#125) Gao182


Gao182
tag

Hát szóval szintén torrentről leszedtem a full 9.3 DVD-t és teljesen királyság, végleges verziónak tűnik, bár még az 5 CD-s verzsön van otthon feltelepítve, de amint lesz időm, újratelepítem a DVD set, hogy tuggyam tesztelni és lle tudjam nektek írni ide vala, hogy ez valójában télleg full verzsön vagy valami más é...

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#126) MoneyM


MoneyM
senior tag

honnan szedted?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#127) Gao182 válasza MoneyM (#126) üzenetére


Gao182
tag

Ott írtam hogy torrentel szedtem le...

Bővebben: link

Ha a torrent nem tetszik, akkor nem tudok segíteni... nekem már megvan, nem fogom törni magam, hogy megkeressem http-n vagy ftp-n, amúgy neked ajánlom figyelmedbe a www.google.co.hu oldalt Bővebben: link mert ott mindent, azaz majdnem mindent meg lehet találni, vagy a DC++ -t.

[Szerkesztve]

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#128) MoneyM


MoneyM
senior tag

mennyi idő alatt jött le?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#129) Gao182


Gao182
tag

Nem tudom, nem folyamatosan töltöttem, de nem rohatt mind1? ha le akarod töltei akkor tölcsed le

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#130) MoneyM


MoneyM
senior tag

infokat írsz, hogy milyen a SuSE Linux 9.3?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#131) MoneyM


MoneyM
senior tag

Gao182 mond már nekem meg hogy honnan lehet a suse9.2
letölteni a hivatalos oldalról?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#132) operator10 válasza MoneyM (#131) üzenetére


operator10
aktív tag

Ember! A 9.2-ő már viszonylag régen megjelent.Ezért elég sok oldalról letudnád szedni.De komolyan mondom, szerintem/szerintünk, te nem is akarod leszedni.Hát pötyögd már be a gugliba hogy mondjuk: Suse9.2+dvdiso+download+ftp, vagy mittudom én valami hasonlót. Tényleg távol áll tőlem hogy megbántsalak, de már engem B@sz szét az ideg hogy mindíg csak kérdezgetsz, de az istenért sem tennél a saját boldoguásodért semmit. Mint fentebb is írták csak torrentet tudnak.Jelzem azt én sem szeretem, ezért inkább várok még pár hetet, és mikor megjelenik a fullos változat akkor letöltöm.Ez bármilyen hihetetelen is számodra, itt valamennyien így szoktuk megoldani ha hamar hozzá akarunk jutni valamelyik uj open sourceos distróhoz:Y ftp.belnet.be, ftp.suse.com, ftp.uni-erlange.com, stb, stb, stb.Csak hogy ne mond hogy paraszt vagyok:P De ha attól jobban érzed magad lökj ide egy postacímet, és esküszöm neked küldök neked:Suse 9.2, Uhu1.2, ubuntu-t, kubuntu-t, mandrake10.1-et, mandruva-t, vagy amit csak akarsz jóóóóóóóóó??????????

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#133) Gao182


Gao182
tag

Amikor először mentem be a treforton a linux szobába és tettem fel kérdéseket akkor nagyon szemét dolognak tartottam, hogy rám förmettek, hogy olvass kutya és csak aztán kérdezz, megfogattam ezt a tanácsot, csak az a baj, hogy ott akkor is ezt csinálják, amikor már olvastam és utána akartam kérdezni... nah itt mi nem ezt csináljuk, mondom én a nagy linux zseni :Y '' '' de azért kedveském télleg utánanézhetnél az interneten 1-2 dolognak, mielőtt kb 30 szor mekkérdezed ugyanazt. OK lehet tévettem és a hivatalos oldalon pont nincs fent, mert a novell nem akarja terhelni a szerverét a sok letöltéssel, de a 9.2 -t télleg rengeteg helyről le lehet tölteni...

megj: nem érdemes sztem beszerezni mindig a legfrissebb verziót, csak ha valami nagyon nagy újítás van, mert az online frissítéssel naprakész lehet a linuxod, és verziók a suse esetén kb fél évente jelennek meg, szóval szinte amikor meglett a kész rencered már töltheted a köv verziót, szerezd be, mostmár a 9.3 at, akár torrentel, akár nem, torrent linkeket már attam és utána ne keressed a .4 .5 .x et, hanem frissíccsed a meglevőt... ügyes ez, magától frissít és igen majd fogom írni az infókat, leghet még hogyan legyünk lámák suse 9.3-ban weblapot is fogopk cvsinálni, mert én csak olyat tudok, mert én láma vagyok, de ahogy tanulom majd írok infókat, tanujj együtt gao-val jeligével :D:D:D:D:D:D

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#134) operator10


operator10
aktív tag

Én is láma vagyok.Még mindíg sajna, de igyexem:B
és én is kérdeztem, kérdezek a mai napig is soxor meggondolatlanul, és sokszor elhamarkodottan, hülyeségeket.Ez tény.De ez meg amit ''ő'' csinál szerintem nem ugyan az!!!És ezzel nem magam akarom ''feljebb'' helyezni, illetve ''őt'' lenézni.De igazából már ezer tök egyforma kérdésére megkapta, illetve megkaptad a választ.és mégsem történt előrelépés az ügyben feltett adott kérdéseire.Magyarol már hetek óta felváltva keresi a 9.2, és a 9.3-at.De mindíg csak a sültgalambot várja és nemigazán úgy néz ki mintha ő is tenne a dolgokért.Ezek után nemcsoda ha a , kérdései, kérései/d/ zagyvának, értelmetlennek, és ''idegesítőnek'' hatnak.Én tényleg pusztán csak jó tanácsként arra kérlek, hogy probálj meg te is tenni az ''ügyért''.Fogadd meg a tanácsokat, okoulj, figyelj, és kérdezz okosan összeszedetten./Megjegyzem ezt nekem is rendszeresen tanácsolták anno/
És hidd el meglesz az eredménye.Bár tény hogy a Linux, úgy álltalában nem az az oprendszer amit csak úgy hip-hopra meglehet tanulni teljesen tökéletesen.Én a mai napig probálgatom őket, hogy melyik a legmegfelelőbb, legszimpatikusabb nekem.És persze melyik támogatja végre majd az összes hardveremet:Y és közben lassan, néha kissé bizonytalanul, de sajátítom el a dolgokat.Neked is ezt javaslom, szerintem ez a járható út.Az ajánlatom még mindíg tartom, ha érdekel dobj egy mailt, és a suse9.3-on kívűl bármelyik distrot szívesen elkűldöm neked.Természetesen ingyen:D De tudom javasolni a linuxcd.hu oldalt is ahol pl:valami 1.000ft-ért vettem valaha az első mandrake-omat én is:C:C:C
Remélem belátod, és megérted hogy e 2-3 hsz-nek nem a bántás volt a célja? Sőt:R

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#135) Gao182


Gao182
tag

Ha valaki akar segíteni akárhogy: lámuljunk suse linuxban vagy esetleg tanuljunk együtt suse linuxot oldal készítésban, akár nagyon jó és feldolgozható doksikkal, akár GYIK írással, akár hibák feltárásával, vagy tapasztalatok megosztásával, annak nagyon örülni fogok és kapcsolatba lehet lépni velem a suse93@vipmail.hu címen, kéretik itt nem feltenni kérdéseket a suse-vel kapcsolatban, mert egyenlőre úgyse fogok válaszolni rájuk, egyenlőre csak az oldal készítésével kapcsolatban szeretnék leveleket kapni :)

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#136) operator10 válasza Gao182 (#135) üzenetére


operator10
aktív tag

Na:))
Ez egy igen örvendetes kezdeményezés a részedről:R Le a kalappal előtted:R
Rám számíthatsz.Bár biztos jönnek majd a ''minek mégegy ilyen oldal'', meg a ''van már hasonló'' és társai hozzászólások, de szerintem ilyen és hasonló oldalakból, sosem elég.Például nekem is jól jönne éppen, hogy 4 hónap alsa-val való szívás után hogyan is tudnám végre beállítani a hangkártyámat:DD
Más4Te mint már gyakorló suse9.3-as user:DD Igaz az hogy a 9.3-ban már alapból benne van az Ati driver és nem kell vele szarakodni?????????

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#137) MoneyM


MoneyM
senior tag

tehát most arról van szó hogy akartok csinálni egy suse oldalt?
ha megkérhetlek titeket bevesztek a buliba?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#138) Gao182 válasza operator10 (#136) üzenetére


Gao182
tag

Hát én nekem nincs ATI kártyám, mert nVidia van és nem tudom, hogy az atinak zárt kódú e a drivere, mint az nVidiának... Próbáltam utánanézni ennek a kérdésnek, de nem találtam semmi erre utaló nyomot, viszont nem kell sokat sz@rozni külön a dologgal, mert amikor megcsinálod életed első suse 9.3 ával életed első online frissítését, biztos vagyok benne hogy fel fogja telepíteni azt a bizonyos legfrissebb ati drivert is és frankó lesz a dolog :)

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#139) MoneyM


MoneyM
senior tag

most akkor mi van az oldalal?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#140) operator10 válasza Gao182 (#138) üzenetére


operator10
aktív tag

bárcsak igazad lenne:O
De bízzunk a legjobbakban:D Majd ha meglesz nyilatkozok én is az ügyben.Lassan már majd ki kellene jönnie hivatalosan is.Már alig várom:Y Most épp egy Mandriva-t nyúzok meg egy kubuntut, de iszonyat kíváncsi vagyok már erre a suse-ra is:DD Képeket láttam róla szimpi:R

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#141) Gao182


Gao182
tag

Tervezem hogy kéne egy ilyen oldal...

Azt szeretném ha olyan SuSE userek segítenének akik inkább válaszolni tudnak mint kérdezni...

Ezzel senkit nem szeretnék megsérteni... :R

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#142) Gao182 válasza operator10 (#140) üzenetére


Gao182
tag

Szerintem igazán jó, nekem elnyerte a teccésem. a 8.2 volt az első amit próbáltam és elment a kedvem a linuxtól, aztán a 9.1 el újrakeztem... de az a 9.3 nagyon teccik, tud mindent amit kell szerintem... Jó kis oprencer...

Amúgy az nVidiával ez volt, online frissítés és felrakta a drivert a kártyához, azóta teljesen 100% osan működik, van 3D 2D 1D D és minden ami kell :DD

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#143) MoneyM


MoneyM
senior tag

operator10 és Gao182 akkor most mi van a suse portállal?
most akkor csinálunk vagy nem?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#144) MoneyM


MoneyM
senior tag



[Szerkesztve]

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#145) Gao182


Gao182
tag

Elég lett volna egyszer leírni és én már leírtam a dolgot, mint azt láthatod...

#141

[Szerkesztve]

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#146) MoneyM


MoneyM
senior tag

ok, rendben szóval ha lesz én elvállalom
-honlap szerkesztést
-grafika tervezést
Fórumnak kellene lenni?

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#147) Gao182


Gao182
tag

Fórum az SG féle, mert az a legeccerűbb... és már van regelve egy :)
amúgy http://suselinux.uw.hu Bővebben: link de ne siessük el a dolgot, mert fárattak vagyunk meg nem vagyunk otthon és most így még nem tudunk foglalkozni a dologgal, mejd csak később, csak megtettünk a regisztrációkat, hogy a kezünkben tartsuk a dolgokat és más ne csapjon le az 5letünkre :)

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

(#148) operator10 válasza Gao182 (#147) üzenetére


operator10
aktív tag

Így van:R:R:R

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#149) MoneyM


MoneyM
senior tag

ki-é ez a oldal?
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#150) Gao182


Gao182
tag

Enyém?

Mindenkit megelőztem, amúgy szivesen várok minden 5letet télleg, de nem most és nem a nagyon közeli jövőben, mert most elmondom a programom

- Szombat: hazautazás+bnő...
- Vasárnap: pihi
- Hétfő: Vizsga
- Kedd-Szerda-Csütörtök: osztálykirándulás

Szóval max ezek után tudok konkrétan foglalkozni a dologgal, de addig is jó ha már megvannak a regelések

:DD:DD:DD

Microsoft, mert megérdemled, de az már gáz, ha az oprendszert is tanulni kell... (Egyik se jobb mint a másik)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.