Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) cucka válasza L3zl13 (#795) üzenetére


cucka
addikt

fordítva: S-el kezdődők futnak le induláskor (Start), K-val kezdődők pedig leálláskor (Kill).
ezen kívül az ''S runlevel'' scriptjei mindig lefutnak. (valójában ez nem runlevel, csak általában ilyen helyre szokták összegyűjteni azokat a scripteket, amelyek minden runlevelnél le kell fussanak)

(#802) L3zl13 válasza cucka (#801) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jah bocs igazad van. S/K-t felcseréltem.

Aki hülye, haljon meg!

(#803) L3zl13 válasza arpi6k (#800) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem az rc3.d-ben levő linkeknek nincs tartalmuk, tekintve hogy csak linkek. A boot fájlt meg gondolom azért kellett oda másolni az init.d-be, mert az a kész indító/leállító script, tehát nem tudom miért kellene írnod egyet? :F
Egyszerűen berakod az rc3.d-be a két linket amelyek a boot.eXtremail fájlra mutatnak. Annak a tartalma meg remélhetőleg megfelel a SuSE-nak, és működni fog.

Aki hülye, haljon meg!

(#804) arpi6k válasza L3zl13 (#803) üzenetére


arpi6k
addikt

Ahhaaa már értem. Ilyen lenket hogy tudok csinálni?

Intel & ATI

(#805) cucka válasza arpi6k (#804) üzenetére


cucka
addikt

link létrehozás : ln . alapból hard linket hoz létre, neked jelen esetben symlink kell, ez a --symbolic kapcsoló.

(#803) L3zl13 : jó eséllyel nem fog működni, amit mondasz. az rcX.d könyvtárban található S és K linkpárok ugyanoda mutatnak. pl. S20sshd és K20sshd is az /etc/init.d/sshd scriptre. az init.d-ben található scripteknek meg van adva, hogy milyen paramétereket kell elfogadjanak. például indulásnál az sshd start parancs fog lefutni, leállásnál az sshd stop. namost a disztrók készítői általában jófejek, ezért mellékelnek egy skeleton scriptet, ami gyakorlatilag egy indítóscript váza, tartalmazza az összes lehetséges paramétert és azok feldolgozását (gyakorlatilag egy nagy case, csak éppen nem csinál semmit). célszerű ezt tovább szerkeszteni és létrehozni a kívánt indítóscriptet, majd ha kész, akkor belinkelni az rcX könyvtárba.

természetesen elképzelhető más megoldás is a problémára, ami kevéssé elegáns (pl. külön indító-leállító scriptek írása, stb.).

(#806) arpi6k válasza cucka (#805) üzenetére


arpi6k
addikt

Megcsináltam a Linket, újraindítottam a gépet, de semmi. Kezdem feladni az egészet.

Intel & ATI

(#807) cucka válasza arpi6k (#806) üzenetére


cucka
addikt

milyen mailszervert szeretnél használni? ha csomagból telepítetted, akkor jó eséllyel megcsinálta magának az indítóscriptet.

(#808) arpi6k válasza cucka (#807) üzenetére


arpi6k
addikt

eXtremail-t szeretném felrakni. Csomagból van telepítettem.

Intel & ATI

(#809) arpi6k


arpi6k
addikt

Ha esetleg valakinek van 5lete szóljon!

Intel & ATI

(#810) dbius válasza zLegolas (#796) üzenetére


dbius
veterán

Ejha, ez nem jó hir...... :(

majd körbenézek!

:R

dbius

(#811) szasza_1


szasza_1
senior tag

Lenne egy olyan gondom, hogy ha leresetelik a gépet, akkor a SUSE 10.1 nem indul el, mert nem bírja automatikusan lefuttatni az fsck-t. Ekkor be kell írnom a root jelszót, ésmanuális elindítani az fsck-t. Nem lehetne megoldani, hogy automatikusan is ki tudja javítani a hibákat? Vagy az a baj, hogy ext2-es filerendszert jasználok? Talán ext3-al nem csinálná ezt? Ha igen, akkor hogy lehet a legegyszerűbben átkonvertálni a filerendszert?

(#812) zLegolas válasza szasza_1 (#811) üzenetére


zLegolas
őstag

Az ilyesmi (reset) a legroszabb, amit a Linux-al tehetsz. Kerülendő.

Egyébként megadható, hogy milyen gyakran végezzen fájlrendszer ellenőrzést, akár minden induláskor is, de ez nyilván lassítja is a gépet.

Egyébként az ext2 fájlrendszer konvertálása ext3-ra pl. a /dev/hda3 partíción:

tune2fs -j /dev/hda3

Jelentős javulást viszont én nem remélnék, a megoldás: tessék normálisan kikapcsolni. Ha meg pl. muszáj kinyomni a pingvin szemét (0,2%), akkor marad a kézi javítgatás. Nálam legalábbis.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#813) szasza_1 válasza zLegolas (#812) üzenetére


szasza_1
senior tag

Én sem értem, miért kell leresetelni a gépet... Ezeket a gépeket a könyvtár olvasói használják, és néhanynak mániája, hogy ha leül elé, akkor kapásból resetet nyom. Ha más nem lesz, akkor kikötöm a reset gombot, esetleg még a powert is, aztán majd billentyűzetről be lehet kapcsoni.

(#814) szasza_1


szasza_1
senior tag

Átkonvertáltam ext3-ba, de most nem indul el a linux. Nem tudja mountolni, azt írja ki, hogy ismeretelen file rendszer: ext3, és kernel pánikkal leál. Ilyenkor mit lehetne tenni?

(#815) L3zl13 válasza szasza_1 (#814) üzenetére


L3zl13
nagyúr

fstab bejegyzés is módosítva lett. Bár még nem csináltam ilyen konvertálást, szóval lehet, hogy tök másról van szó... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#816) szasza_1 válasza L3zl13 (#815) üzenetére


szasza_1
senior tag

Közben én is rájöttem, hogy itt szúrtam el... Próbálkozok a mentő lemezzel...

mod:
A Rescue System alatt milyen szövegszerkesztő áll rendelkezésre?

[Szerkesztve]

(#817) szasza_1


szasza_1
senior tag

Akárhogy írom át az fstabot, akkor is azt írja ki, hogy ismeretlen file rendszer: 'ext3'.

(#818) akasp


akasp
senior tag

Bin kiterjesztésu fileokat hogy telepítek? Yast-ban rámentem a szoftver telepítése és törlésre, és kiválasztottam az importot, de azt irja ki, hogy nem lehet beolvasni. Please help!!!

(#819) inkab


inkab
aktív tag

Sziasztok. Van egy nagy gondom, remélem tud valaki segíteni. Leírom mi a szitu. Szóval vettünk egy notit összekuporgatott pénzünkből (hp nx6310), amire egy előretelepített suse linux volt felrakva (annak ellenére, hoyg az eladó azt mondta xp van hozzá :W ), de mivel nem akrtuk a linuxot használni megpróbáltuk letörölni, amivel teljesen el lett cseszve a linux, mostmár nem megy, és az újratelepítésnél is hibát ír. Szeretnénk felrakni rá egy XP-t, de a telepítő megáll azzal, hogy nincs vinyó a gépben /amig jó volt a linux, addig is ugyanígy megált..../. (1db 60 GB vinyó van benne, flopy meghajtó nincs, dvd meg usb van). Tehát van a laptop flopy nélkül, nem lehet kivenni a vinyót, mert matricázva van, van 1db win xp cd. Legyen szíves írja le valaki nagyon-nagyon szájbarágósan, hogyan lehetne felvarázsolni rá az xp-t pls!!!


[Szerkesztve]

(#820) Whaskes


Whaskes
senior tag

sziasztok! feltettem a 10.1 es linuxot 64es verzióját. kérdésem az lenne hogy mi az a csere partíció? érdemes csinálni? vagy csak a helyet pazarolnám? :F

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#821) Whaskes válasza inkab (#819) üzenetére


Whaskes
senior tag

szia! nos. kell egy floppy meghajtó. particion magicel csinálsz egy lemezt. de asszem 2t akar csináltatni. ezt berakod a notiba, beállítod hogy floppyról bootoljon 1. nek. ha sikerült a particion magic fog megjeleni. megcsinálod ntfsnek. és kész.

ez a nincs winyó gépben üzi megoldás úgy nézne ki hogy: fogod a merevlemez vezérlő driverét felteszed egy floppyra, és amikor elindul a telepítő bőszen nyomogatod az F6 ot.

[Szerkesztve]

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#822) VladimirR válasza Whaskes (#820) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ooo...ezt, hogy csere particio te forditottad le, vagy ''magyaritva'' van a linux?
egyebkent gondolom a swap particiorol van szo

(#823) Whaskes válasza VladimirR (#822) üzenetére


Whaskes
senior tag

magyar verziós. így írta ki.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#824) cucka válasza Whaskes (#820) üzenetére


cucka
addikt

swap partíció. ugyanarra jó, mint windows-ban a swap file (más néven page file, lapozófile). érdemes csinálni, kivéve, ha pontosan tudod, hogy bele fogsz férni a fizikai memóriába.

(#825) zLegolas válasza Whaskes (#820) üzenetére


zLegolas
őstag

A telepítő létrehoz egy második, úgynevezett swap partíciót is, a memóriakezelés (lapkezelés) elősegítése céljából. Ennek funkciója leginkább a Windows rendszerek virtuális memóriájának felel meg. Általános szabály, hogy a mérete legyen a számítógépbe épített operatív memóriatár méretének kétszerese-négyszerese, de csak extrém esetben van szükség 512 MB-nál nagyobb swap partícióra.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#826) szasza_1


szasza_1
senior tag

Ki szeretném kapcsolni az energiagazdálkodást SUSE alatt, de úgy hogy az óra mellett a kis dugo se jelenjen meg, és az összes felhasználóra érvényes legyen. Az etc/init.d/rc5.d -ből kitörlöm az S09pwersaved linket, meg K-sat is, az megoldás lehet? Vagy más megoldás van erre?

(#827) szasza_1 válasza szasza_1 (#826) üzenetére


szasza_1
senior tag

Kitöröltem az rc5.d-ből ezt a powersave daemon indítót, de így is kikapcsolja a monitort. Ötlet?

(#828) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Sziasztok!_Segítség_kellene,_mert_10.1-et_használok_és_egyszerűen_elment_a_space_billentyűm_miközben_
a_böngészőbe_gépeltem._A_billentyű_működik_parancssorban_és_grafikusan_másik_felhasználó_alatt_is._Nincs
bekapcsolva_a_beragadó_billentyűk_tiltása._Találkoztatok_már_hasonló_jelenséggel:F

(#829) Balint133


Balint133
aktív tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni! felinstalláltam a SuSe Linux 9.2 prof.-t és telepítés közben kikapcsolta a mouseomat..nem világított a piros led... hát mondom jó.. lehet h. csak telepítésnél.. de felraktam bebootoltam meg midnen, és ugyan ugy bejelentkezésnél kikapcsolja az egeremet...szerintetek mi lehet a probléma? Az egér bellításokat a Yastnál már néztem semmi új.. mit kellene beállítanom?
Előre is köszönök mindent...

Lol: ez a harmadik totyik ahova u.ezt a szöveget írom:))) :))

Két küklopsz négy szem közt!!

(#830) Ludovicus válasza Ludovicus (#828) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Na még1x, mert a sorok vége nélkül tényleg nehéz megérteni :U

Sziasztok! Segítség kellene, mert 10.1-et használok és egyszerűen elment a space billentyűm miközben a böngészőbe gépeltem. A billentyű működik parancssorban és grafikusan másik felhasználó alatt is. Nincs bekapcsolva a beragadó billentyűk tiltása. Találkoztatok már hasonló jelenséggel?

(#831) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Szasztok.
Melyik filerendszer+swap a legmegfelelőb a SUSE-nak?
És mondjuk egy formázatlan 40GB partíción jó e mondjuk 39:1 arány(SUSE rendszer:SWAP)?
gege

[Szerkesztve]

(#832) gege71.hu válasza gege71.hu (#831) üzenetére


gege71.hu
addikt

:F

(#833) Ludovicus válasza gege71.hu (#831) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Reiserfs. A második kérdésre pedig: #825.

(#834) szasza_1


szasza_1
senior tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a SUSE tud bootolni nem elsődleges particioról (tehát kiterjesztett partición lévő logikai meghajtoról)? Mert azt hiszem a DOS/Win nem tud.

(#835) zLegolas válasza szasza_1 (#834) üzenetére


zLegolas
őstag

Tud.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#836) szasza_1


szasza_1
senior tag

Asus P5WD2-E Premium lapom van, IC7R északi hidra van két SATA2-es vinyó kötve, RAID0 meg egy RAID1 -es tömbbel. Az a bajom, hogy telepítésnél a linux nem ismeri fel rendessen a RAID tömböket, hanem csak külön látja a vinyókat. Hogy lehetne megcsinálni, hogy működjön? (Windowsnál ilyenkor F6-ot kell nyomni, és lemezről fel kell rakni a drivert, de Linux alá nem találtam ilyent)

(#837) Tottu


Tottu
senior tag

Hi!
Most raktam fel a Linux 10.0-t a gépemre, de egyszerűen nem tudom beállítani a netet. Routeren keresztül kapcsolódok. A hálókártyát és a Wifi-t felismerte, meg be is állította de akkor sem megy :F Vkinek van ötlete, hogy mi lehet a gond?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#838) zLegolas válasza Tottu (#837) üzenetére


zLegolas
őstag

Valami hibaüzenetet nem ártana, ha benyomiznál ide.

Az, hogy nem megy... hmm... nos nem sok infótartalommal bír.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#839) Tottu


Tottu
senior tag

Nah megnéztem hogy mit ír ki:
Hint: you may set mandatory devices in /etc/sysconfig/network/config
Setting up network interfaces:
lo
lo IP address: 127.0.0.1/8 done
eth0 device: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8169 Gigabit Ethernet (rev 10)
eth0 configuration: eth-id-00:40:d0:8d:2b:55
eth0 (DHCP) . . . . . no IP address yet... backgrounding. waiting
eth1 device: Intel Corporation PRO/Wireless 2200BG (rev 05)
eth1 configuration: wlan-id-00:15:00:3c:f0:6a
eth1 warning: using NO encryption
eth1 (DHCP) . . . . . no IP address yet... backgrounding. waiting
Setting up service network . . . . . . . . . . . . . . done.
SuSEfirewall2: Warning: ip6tables does not support state matching. Extended IPv6 support disabled.
SuSEfirewall2: Setting up rules from /etc/sysconfig/SuSEfirewall2 ...
SuSEfirewall2: batch committing...
SuSEfirewall2: Firewall rules successfully set

Ezt csak a /etc/init.d/network restart-al tudtam megnézni. Vhogy meg lehet állítani a bootolást vagy kilehet vhogy menteni onnan az adatokat, mert ott ír még pár dolgot amit nem tudok elolvasni.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#840) Tottu


Tottu
senior tag

Olyat hallottam hogy az MTU-t át kell írni 1492-re mert Wifi-s netem van, de ez sem segített neki. Próbáltam a routerhez csatlakozni de még az sem sikerült :F
Várom a tippeket mert köv hétre már kellene nagyon a net!

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#841) Tottu


Tottu
senior tag

Senkinek sincs ötlete? :F

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#842) szasza_1 válasza szasza_1 (#836) üzenetére


szasza_1
senior tag

És erre?

(#843) Tottu válasza Tottu (#841) üzenetére


Tottu
senior tag

:(

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#844) CWorm


CWorm
aktív tag

Hali.
Van egy 10.1-es Suse Linux-unk, amit egy 4 lemezből álló raid tömbre szeretnénk felrakni (hardveresen, raid kártyával), de nem akarja látni a tömböt, csak külön a 4 vinyót. Mi lehet a megoldás? Már frissítettük a raid kártya biosát is a legújabbra, de semmi.:(
:W
(u.i.: ezt szeretnénk felrakni: SUSE-Linux-10.1-Remastered-DVD-i386.iso)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#845) Vilmoskorte válasza Tottu (#839) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Ha jól látom akkor egyik eszközön sem érzékel hálózatot. Suseben van yast2, azzal be kellene lőni a hálózatodat. Régen nincs már susém, de nem nagy ördőngősség. Esetleg tedd fix címre a kártyát ás a belső hálózatot, talán az lenne a legegyszerűbb.

(#846) szasza_1 válasza CWorm (#844) üzenetére


szasza_1
senior tag

Na, nekem is ilyen gondom van. Találtam pár leírást, vaalhogy új telepítő DVD-t kell létrehozni, belefordítva (vagy belerakva simán) a drivert.

(#847) CWorm válasza szasza_1 (#846) üzenetére


CWorm
aktív tag

Hol találtál ilyen leírást? Linkelnéd?:)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#848) kew


kew
senior tag

haho!

Telepiteném a 10.1-et, de miután a telepítő végzett a fileok másolásával, és restartol, kifagy az egész :(
Bejön boot képernyő, mondom neki h suse, aztán bejön a kék indítóképernyője. Egy darabig aza kis kör mozog alul, majd megáll és nem csinál semmitse..
Valakinek nincs ötlete mi lehet a baja?:)
thx

(#849) kew válasza kew (#848) üzenetére


kew
senior tag

hja es a másik winyon lévő win sem indult el, az is elakadt a boot után. bootcfg /default segített csak :((

(#850) Tottu válasza Vilmoskorte (#845) üzenetére


Tottu
senior tag

Nah beállítottam fix IP-re meg minden és ez lett az eredmeny:
[link]
Letiltottam a wireless-t mert azt úgy se használom. Minden DONE (ahogy a képen is látható) és egyszerűen nincs net, és a routert se érem el. Ahogy ráakarok menni oldalra egyből kidobja hogy nem elérhető, mintha semmi net nem lenne.
A tűzfalat hogy kell beállítani? Mert azt is kikapcsoltam.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.